HET NIEUWE AVONDBLAD VGDQ VELSEN, BEVERWIJK e.O. LEGER DES HEILS. Visscherij-Snufjes t8e JAARGANG NO. 129 ZATERDAG 1 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 0 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKXERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdcdcclingcn dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dït blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- eli/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens hel vermelde omtrent spoort tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens dez« verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN OUDERAVOND CHR. SCHOOL. Gisteravond hield de vereeniging voor Chr. Volksonderwijs „Uw Koninkrijk kome" te Velsen-Noora een ouderavond, een af scheidsavond voor de vertrekkende leerlin- ^De heer J. Smit, voorzitter, opende de hij- eenkomst door te laten zingen enkele ver zen van Psalm 146, waarna hij voorging in c-ebed. Na het lezen van een gedeelte van Matth. 6 hield de voorzitter een hartelijke toespraak tot de aanwezige leerlingen. Hij noemde dezen avond een mijlpaal in het leven, waarop hij zou willen schrijven de verzen 24 en 33 uit Mtth. 6: „Niemand kan twee heeren dienen" enz., en „Zoek eerst het Koninkrijk Gods". Spveker wees op de moeilijkheden van het leven en op de troost en hulp, die de Bijbel dan kan geven, en hoopte, dat die Bijbel een richtsnoer zou zijn in hun verder leven, een boek, dat niet in de kast moest blijven, doch gebruikt moest worden in moeilijke en ge makkelijke dagen. Hij hoopte, dat het onder wijs aan deze school hun tot een eeuwige zegen zou zijn. Daarna ontving elke scheidende leerling- een fraaien Bijbel met inschrift. Daarna zongen de aanwezigen lied 166: .Grijp toch de kansen door God u gegeven". De kinderen zongen daarna onder leiding van den heer A. Verhoeff, het hoofd dei- school een zestal liederen, die zeer verdien stelijk werden uitgevoerd. Toen volgde de uitreiking der diploma's. De heer Verhoeff deed dit met een leuke toe spraak. Hij dankte de jongens en meisjes uit de hoogste klas voor hun vriendschap, die 'bij van hen mocht ondervinden. Hij herin nerde de kinderen aan enkele Bijbellessen, die in de klas waren gegeven en die tot fijne •momenten waren geworden; oogenblikken van samen stil zijn. Hij wees hun er op, dat hun geloof uit daden moet blijken, op de noodzaak van een volkomen vertrouwen op God, op de groote liefde van God, die Zijn Zoon voor ons heeft gegeven. De leerlingen zongen toen het vers, voor komende op het diploma: „Neem, Heer, mijn beide handen, En leid uw kind". Daarna ont vingen de leerlingen, die alle klassen had den doorloopeh, een fraai gecalligrafeerd di ploma. De heer Smit richtte 'eenige hartelijke woorden aan het adres van den heer Oder- kerke, die aan het calligrafisch werk zeer veel tijd besteedde. Nadat de aanwezigen de kinderen nog hadden toegezongen, dankte de heer E. Mar kerink het personeel en het hoofd namens de ouders. Toen zongen weer de kinderen zes liederen op buitengewoon verdienstelijke wijze. Het was opmerkelijk, hoe juist de fijne nuances (vooral van „Moeder zit te driegen") tot hun recht kwamen. Geen wonder, dat een ap plaus de zangers en zangstertjes beloonde, 't Was schitterend werk van den heer Ver hoeff. Nadat nu alle aanwezigen den avondzang- hadden gezongen, sloot de heer Smit de ver gadering met dankzegging. Nog eenigen tijd bleef men nu gezellig bijeen onder een kopje thee, waarbij de ouders gelegenheid hadden het personeel te spreken en onderling ken nis te maken. Het was een werkelijk mooie avond. VERHURING VAN SPORTTERREINEN AAN IJ. F. C. EN „ANETA Burgemeester en Wethouders hebben ge gadigden opgeroepen voor het huren voor sportdoeleinden van twee terreinen nabij de Ahornstraat te IJmuiden. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W den Raad thans voor, met ingang van 1 Sep tember 1933 te verhuren aan; de IJmuidensche Voetbalvereeniging IJ.F.C. voor den prijs van f 150 per jaar een gedeelte, ter grootte van ongeveer 12030 M2. en aan de IJmuidensche Voetbalvereeniging „Aneta" een gedeelte, groot ongeveer 11230 M2. voor den prijs van f 105 per jaar. IJMUIDEN VERGADERING S. D. A. P. De afdeeling IJmuiden der S.D.A.P. belegt op Maandag 3 April in het Wapen van Velsen, Stationsweg, een openbare verkiezingsverga dering, waar als spreekster zal optreden me vrouw M. H. Miedema-Zondervan, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland en als spreker: Theo Thijssen, de bekende strij der voor de Openbare School en no. 3 van de candidatenlijst van de S.D.A.P.. Debat vrij. CENTRAAL DRANKWEERCOMITé. Vrijdagavond vond in het Koning Willems huis een vergadering plaats van het Centraal Drankweercomité ter bespreking van de Blauwe Week-actie. Besloten werd 10.000 couranten in de ge meente te verspreiden en een fakkel-optocht te houden, waaraan verbonden zal zijn een wedstrijd voor tranparanten Hiervoor zullen eenige prijzen beschikbaar worden gesteld. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer Kriek, Pres. Krugerstraat 68 en van Riesen, Velserduinweg 302. De tranparanten mo-eten betrekking hebben i/pp de propaganda voor geheelonthouding. Bij het herdenkingsfeest van het 2e Lustrum. Belangstelling van verschillende kanten. Ie rij: Kapitein en mevrouw KortsZr. Ree afdeeling Jongeliedenioerlc; 2e rij: Br. Bos, secretaris, Zr. Bos, JcorpsTcadettenleidster, Br. Rom, penningmeester en Zr. Giezen, Gezins- bonds-secrelaresse Zooais onze lezers zich zullen herinneren, hebben wij "enkele weken geleden een foto geplaatst van .de afdeeling van het Leger des Heils, alhier, in verband met de herdenking van het tienjarig bestaan. Thans blijkt meer en meer, welk een groo te plaats het Leger in den loop der jaren in onze gemeente heeft ingenomen. Uit de hieronder geplaatste gelukwenschen moge blijken, dat ook de autoriteiten, den arbeid van het Leger waardeeren. De gelukwensch van Burge meester Rambonnet. Burgemeester Rambonnet zond den vol genden gelukwensch: De afdeeling IJmuiden van het Leger des Heils, verdient zeker ook van officieele zijde een gelukwensch bij haar tienjarig bestaan. Het stemt tot dankbaarheid, dat in deze tij den van maatschappelijke verwording op zoo velerlei gebied, in deze tijden waar een ze ker volksgedeelte geneigd is alles en op elk gebied van de overheid te verwachten en te eischen, dat in zulke tijden nog een groot- sche particuliere organisatie, die allereerst het betoon van hulp en weldadigheid vooral aan hen, die zulks het allermeest behoeven, tot haar arbeidsveld koos; zich met groote energie staande houdt en overal doet wat hare hand vindt om te doen. Het zuiver idealistisch beginsel van het Leger des Heils, dat alleen rekening houdt met het groote Christelijke principe, dat hulp wordt gebo den, overal waar die noodig is, dat nergens voor terug deinst en eerder de allerergste ellende opspoort, dan ze toch als voor hulp onvatbaar voorbij te gaan, heeft het de sym pathie en medewerking van breede volksla gen verzekerd. Dat deze hulp niet alleen op stoffelijk gebied wordt geboden, maar dat ook het geestelijk en moreel welzijn van hen, die geholpen moeten worden, een voornaam gedeelte van den arbeid van het Leger des Heils inhoudt moet aller waardeering en be wondering wekken. In een groote gemeente met een arbeiders bevolking als de onze, gedrukt door crisis en economische slagen, moet het werk van zulk een organisatie des te meer op prijs worden gesteld. Het is dan ook mijn wensch, dat deze plaatselijke afdeeling van het Leger des Heils. op de door haar eenmaal voor onze bevolking ingeslagen nuttige en heilzame weg, moge doorgaan en groeien en vooruit gaan/gelijk dat in de vooraf gegane tien iaar het geval was. Moge zij, die in onze plaats nog iets te missen hebben, bedenken, dat instellingen als deze, die geheel afhankelijk zijn van par ticuliere bijdragen, allereerst door den nood der tijden worden getroffen en hun inkom sten belangrijk zagen achteruit gaan, zoo dat, wil hun heilzame arbeid onverkort kun nen doorgaan, nu van haar zooveel meer gevraagd wordt, dan in normale omstandig- den, juist.nu hun hulp meer dan ooit vragen. De heer J. C. Dunnebier, wethouder schreef: Gaarne maak ik van de mij geboden gele genheid gebruik, de afdeeling IJmuiden van het Leger des Heils, hartelijk geluk te wen- schen met- haar 10-jarig bestaan. Het verheugt mij dat ik, die als vertegen woordiger van het Gemeente-bestuur uw openingsavond mocht bijwonen, ook nu nog getuige mag zijn van dit uw lustrum. Moge de dankbaarheid, die u zeker zal ver vullen bij een terugblik, u tevens vol moed en ijver de toekomst tegemoet doen gaan, doch moge boven alles uwe harten zich ver heffen tot Hem die dankenstof gaf. en u ook in de toekomst niet zal verlaten. Ga zoo onder uw oude leuze: „De wereld voor Christus", de toekomst tegemoet. De wensch van den heer P. Bosman, wethouder Sociale Aangelegenheden. Bij het herdenken van het tienjarig be staan van de afdeeling IJmuiden van het Leger des Heils, is het mij een behoefte en genoegen, met een enkel woord, oprechte in stemming te kunnen betuigen, met wat de afdeeling van het Leger, gedurende haar tienjarig bestaan, in onze gemeente, in het belang van velen onzer medemenschen, heeft willen en kunnen doen, aldus de heer P. Bosman. Ik prijs mij gelukkig, het werk van Barm hartigheid, wat blijkbaar door het Leger, mede als hoogste levensdoeleinde gesteld is, van nabij te hebben kunnen gadeslaan. Moge ik hier nog den welgemeenden wensch aan toevoegen, dat het de afdeeling IJmuiden van het Leger, gegeven zal zijn haar goede werken in steeds ruimere maten, blijvend te kunnen ontplooien. Dat zal voor haar de grootste belooning zijn. Dat dit jubileum, op den eersten April 1933, worde: „Een onvergetelijke dag", voor deze afdeeling. Het is ten volle verdiend. Wat de heer Tusenius, oud- wethouder schreef. De heer K. H. Tusenius, oud-wethouder schreef hef volgende: Aan Broeder Bos. Het is een van de eigenschappen, waarvan alleen het Leger des Heils het geheim bezit, hulp en medewerking van anderen in te roe pen op een wijze welke het verleenen van hulp en medewerking tot een vreugde ma ken voor die anderen. Zoo is het ook thans, nu mij gevraagd werd enkele woorden op papier te zetten ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Leger des Heils in deze gemeente, voor mij een groote voldoening hieraan te mo gen voldoen. Het moge bekend zijn dat ik mij beweeg op terreinen en in functies, in het heden en in het verleden, welke eigen lijk geheel liggen buiten de werkingsfeer van het Leger des Heils. en toch heeft ditzelfde Leger des Heils hier ter plaatse kans gezien mij en anderen, welke in gelijke omstandig heden verkeerden, te mobiliseeren op tijden welke zij meenden dat daarvoor geschikt waren. Aan alle gelegenheden, welke mij geschon ken werden mijn hulp te verleenen waar mij dit gevraagd, werd, heb ik zonder uitzonde ring de allerprettigste herinneringen; tel kens en telkenmale heb ik de diepe overtui ging gekregen dat het een zegen is voor onze gemeente dat het Leger des Heils ook hier haar werkzaamheden is begonnen. Ik spreek hier nu nog maar alleen over de materieele zijde van het werk van het Leger des Heils in onze gemeente, over het geeste lijk nut, gesticht in onze gemeente, zullen bij dit tweede lustrum, vermoed ik. wel andere meer bevoegden op dit terrein hun oordeel uitspreken. Er is in deze tijden een groot verschil van opvatting over wat in onze samenleving „al gemeen" en „neutraal" is. Als mij gevraagd zou worden een voorbeeld te noemen van een instelling welke algemeen is en neutraal, dan zou ik zonder aarzelen het Leger des Heils als zoodanig willen betitelen. Het Leger des Heils toch aanvaardt gaarne iedere hulp verstrekt door beter gesitueerden, ongeacht hun kleur of richting, en besteedt het aldus verkregene zonder aanzien des per- soons aan de minder gesitueerden, wederom zonder te vragen naar kleur of richting maar alleen omdat het hun overtuiging is dat er nooden dienen te worden gelenigd. Uit den aard van de zaak bereikt het Le ger des Heils, bij de voorzieningen op mate rieel en geestelijk terrein, meer den kleinen man dan de z.g. hoogere of betere standen, maar er zijn toch voorbeelden te over, ook in onze gemeente, dat geestelijke winst en stichting gebracht werden ook daar, waar men niet zcu vermoeden dat de bodem daar toe bereid was. Evenals in geheel Nederland, ja zelfs in de geheele. wereld, is het Leger des Heils in onze gemeente geworden een onmisbaar deel in onze samenleving, door ieder geacht en ge waardeerd. en door niemand tegengewerkt. De Broeders en Zusters gaan zoo stil en be scheiden hun weg, en brengen hun hulp en vertroosting zonder deze op te dringen, ken nelijk met het doel om alleen maar te hel pen. In alle deelen van de wereld weten zij zich op iedere plaats of plaatsje aan te passen aan de plaatselijke behoeften en nooden, zoo deden zij dit ook in onze plaats. En nu dit tien jaar reeds hier zoo heeft plaats gehad kunnen wij ons slecht voor stellen dat dit pas 10 jaar is, zoo hebben wij reeds het Leger des Heils iij. onze samenle~ ving opgenomen. Zij, die het genoegen had den, evenals ik, om in den loop der jaren herhaaldelijk met deze goede burgers in aan raking te komen, zullen met mij erkennen dat al deze aanrakingen lichtpunten waren in hun lever.. Moge deze stille geestelijke en materieele weldoeners steeds meer de gelegenheid ge schonken worden hun. heilzamen arbeid ook in onze gemeente te verrichten; behalve de wreugde, welke zij zelf daarvan smaken, ver schaffen zij diezelfde vreugde aan diegenen welke zij uitverkozen om hun zoo mooien arbeid te helpen uitvoeren. Het zal mij, persoonlijk, een vreugde blij ven. vele malen nog te worden uitgenoodigd iets te kunnen doen.om het Leger des Heils te helpen. IIAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsphe Orkest Vereeniging geeft a.s. Zondagmiddag half drie in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem een Volkscon cert, dat geleid zal worden door haar dirigent Frits Schuurman en waarbij als solist zal op treden de heer Gijs Beths, viool, welke met orkestbegeleiding voordragen zal het viool concert in E-groot van Joh. Seb. Bach. Vooraf speelt de H.O.V. de derde Leonore- ouverture van Von Beethoven en na de pauze de huldigingsmarsch van Grieg. Daarna op verzoek Tschaikowsky's 8-deelige Suite Casse-Noisette. EEN ZWEMBAD IN VELSERBEEK? DE GRONDVERKOOP AAN HOOGOVENS OMTRENT DE BESTEMMING KON DE DIRECTIE ONS NOG NIETS MEDEDEELEN DE PLANNEN DER VELSER ZWEM- VEREENIGING. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft de Velser Zwemvereeniging aan haar voorne men, een zwembad te stichten in de kolk van het in aanbouw zijnde spuikanaal, geen ge volg kunnen geven, omdat volgens den mi nister van Waterstaat binnenkort vermoe delijk zal worden overgegaan tot de vol tooiing van de werken van de spuisluis. De commissie ter voorbereiding heeft zich daarop onmiddellijk tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek een terrein van de gemeente voor dit doel beschikbaar te willen stellen. Naar wij thans vernemen, heeft de com missie van burgemeester en wethouders de grootst mogelijke medewerking ondervonden. Het gemeentebestuur heeft de conlmissie in principe een terrein beschikbaar gesteld aan den rand van Velserbeek nl. in den uitersten Z. O. hoek,, begrensd door den Driehuizer- kerkweg en de Ver Loren van Themaatlaan. Het spreekt van zelf, dat omtrent de voor waarden de goedkeuring van den gemeente raad noodig is. Een desbetreffende voor dracht kan spoedig verwacht worden. Indien deze door den Raad wordt goedge keurd, mag de Velser Zwemvereeniging zich gelukkig prijzen, dat zoo spoedig de moei lijkheden, waarvoor zij door de mededeeling van den minister kwam te staan, zijn over wonnen niet alleen maar ook dat zij voor de te bouwen inrichting een plaats krijgt aange wezen. die ontegenzeggelijk veel gunstiger is gelegen dan de oorspronkelijke. Het is de bedoeling om een bassin van be ton te bouwen, terwijl de watervoorziening wordt tot stand gebracht met behulp van Nortonpompen. SCHEEPSBOUW De Vereenigde-Nederlandsche Scheepvaart Mij. te s Gravenhage heeft aan de Nederl. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam opgedra gen een dubbelschroef passagiers- en vracht schip te bouwen. Dit schip wordt van gelijke afmetingen als het reeds eerder opgedragen schip en krijgt twee 6-cylinder A. E. G.-Hes- selmanmotoren, welke geleverd zullen wor den door de firma Stork. VAN WIEN IS DIE FIETS? Door de politie is een rijwiel aan het Bu reau van Politie gedeponeerd, dat volgens verklaring van een winkelier een paar dagen voor zijn winkel aan de Kanaalstraat alhier had gestaan. Het is een zwart gelakt goudge biesd heerenrijwiel met celluloid stuur, nikke len bel, electrisehe lantaarn merk „Melas", zware kettingkast, rubber pedalen merk voorband Eureka, achterband „Hevea", Wij hebben ons tot de directie van het Hoogovenbedrijf gewend met het verzoek, ons te willen inlichten omtrent de bestemming van de gronden, die zij volgens de in ons blad van Vrijdag geplaatste voordracht van B. en W. van Velsen van de gemeente wenscht te koopen. Namens de directie werd ons medegedeeld, dat zij reeds sedert lang gewenscht heeft, deze terreinen in eigendom te verkrijgen en dat dus thans deze wensch in vervulling gaat. De directie achtte de tijd nog niet gekomen om aangaande de bestemming mededeelingen te doen GESLAAGD, Te Utrecht is geslaagd voor het practijk- examen Christelijk Fröbelonderwijs mej. J. Belgraver te IJmuiden-Oost. CXVI. Het drama rondom dc Visschershaven schijnt zich te willen vortzetten in een einde- looze reeks van tafereelen, waarvan het een nog triester is dan het andere. De staking duurt nu al dertien weken en we weten nog niet eens of we al de helft zijn gepasseerd. Het kan nog wel dertien weken duren. Het is dan 1 Juli, nog een slechte maand voor het visscherijbedrijf, maar dan komt de „betere" tijd in het zicht en bij vele bestaat de ver wachting, dat de reeders er dan misschien aan zullen gaan denken, of het maar niet het beste is de 20 pCt. van oud-burgemeester Rijkens aan dc opvarenden tegemoet te komen. Hij heeft toch immers gezegd, dat de Federatie al voor 80 pCt. aan de wenschen der reeders heeft voldaan? Op het oogenblik dat ik dat snufje schrijf houdt dc Christelijke Bond een wapenschou wing. De leden, die willen varen kunnen zich aan het bondskantoor medlen. Wat het resul taat hiervan is is me nog niet bekend, wat dc reeders zullen doen, als zich een behoorlijk aantal komt melden, nog veel minder. Ik hoor, dat de Knikker een nieuw pornp- juk heeft gekregen. We zullen dus waar schijnlijk binnenkrt kunnen verwachten, dat de boot opnieuw naar zee gaat. De hoofden koel en de handen thuis is de boodschap. Wat stond er ook weer op het leitje van het Witte Paleis? „Kalmte en De Fransche regeering heeft prompt ge zorgd voor een actueele 1 April-verrassing. Dat het een onaangename was spreekt van zelf. We kennen in IJmuiden niet anders dan onaangename verrassingen. Op den dag, waar op dit snufje aan de openbaarheid wordt prijs gegeven zou het nieuwe contingent voor fijne visch ingaan. Reeds hadden eenige expor teurs een grooten voorraad tong gekocht en in de koelhuizen geplaatst. En daar komt plotseling dc tijding uit Parijs, dat pas 1 Juni fijne visch wordt toegelaten. Later werd vernomen, dat de datum wellicht vervroegd zou worden, maar de eerste strop is alweer binnen. Donderdag heeft een der exporteurs zijn wat al te voorbarig ingekochte tongen verkocht ,ik denk een paar duizend kilo. Of althans trachten te verkoopen. Ze werden afgeslagen inclusief de verpakking. Een groot deel heeft hij opgehouden en wat verkocht werd bracht bij lange na den inkoopsprijs niet op om van de emballage en de verdere on kosten maar niet te spreken. De anderen zijn gevolgd of zullen volgen. Dat kan me altijd zoo begrooten als op zoo'n manier verlies moet wordein genomen. En het is toch al zoo moeilijk voor enviscnhandel om zaken te doen tegenwoordig. Het is een bittere pil. die de exporteurs te slikken hebben gekregen en de nasmaak zal nog lang bij hen blijven. Van een feestelijke stemming zal a.s. Maan dag. wanneer de IJmuider .Vischhandelver- eeniging haar 25-jarig jubileum viert dan ook wel geen sprake zijn. De hoofden zijn vol zorg voor het heden en de toekomst en het eenige, wat tot vreugde kan stemmen is aen terugblik op den tijd die achter ons ligt. Zeker er zijn dingen gebeurd, die men het liefst heelemaal zou willen vergeten, maar in een vereeniging waarvan de bouwstof is sa mengesteld uit zooveel heterogene bestand- deelen, kan dat welhaast niet anders. En naast deze schaduwplekken teekent zich het werk dezer vereeniging voor ons oog af als dat van den stoeren werkman, die een weg uit hakt in een bodem van graniet. Zoo en niet anders moeten wij den arbeid beschouwen van de IJmuider Vischhandelsvereeniging, waarvoor ik steeds de grootste bewondering heb gehad. De tijden zijn voor den visch- handel thans moeilijker dan ooit. Het bestuur der vereeniging. allen mannen op wier harde koppen ook zijn neergehaald de slagen van het noodlot, besteedt uren en uren voor het welzijn van den visclihandel in het algemeen en van de leden in het bijzonder. En zal dit ook ongetwijfeld blijver doen zoolang het voor het werk geroepen wordt. Feest zal er Maandag niet gevierd worden. Maar er zal Maandagmiddag als het bestuur recipieert, een stroom van menschen het Augusta-Hotel binnentrekken, om het be stuur hun gelukwenschen aan te bieden. Wie een der eersten zal zijn? Ongetwijfeld PIETERMAN.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1