HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT. KENNEMER COURANT 18e JAARGANG NO. 130 MAANDAG 3 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossen u m m e r s 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; f 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet rtopdig. Uitkeeringen krachtons deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN de staking in het visscherijbedrijf. De verhouding tusschen Vischhandelvereeniging en IJmuider Federatie. De heer J. A. Brandsfceder, secretaris dei; IJmuider Federatie, schrijft ons: In die pers verscheen dezer dagen een be richt, dat de bestuursvergadering van den ■Demtrale Besturenbond van Vischhaindel- organisaties in Nederland een resolutie had aangenomen, waarin betreurd werd dat par tijen betrokken bij de IJmuider staking. ,niet tot eenige toenadering wilden komen" De internationale handelspositie (bedeeld wordt blijkbaar de vischhandel op het buiten land) werd ernstig geschaad, terwijl de 'bin- uenlandsche handel zich meer en meer richtte naar het gebruik van buitenlandsche visch. Daarom wordt „doeltreffende zakelijke interventie" van de regeering verlangd. Hoe de heeren zich dat laatste voorstellen is ons niet duidelijk Overigens is dit be stuur niet goed ingelicht, anders zou het hebben geweten dat bij de IJmuider Federatie geen „halstarrig voorop stellen va.ii eigen belang" voorzit en dat deze arbeidersorgani satie duidelijke blijken heeft gegeven ernstig aan de oplossing van het conflict mee te willen werken. Wij begrijpen volkomen, dat naast- den- handel op het buitenland, die het zwaarst door de nu reeds drie maanden durende al geheele staking getroffen wordt, ook de bin- nenlandsche handel ernstig van het con flict te lijden heeft. De Centrale Besturen bond van Vischh an delorganisaties zou echter goed hebben gedaan, een grondig onderzoek ter plaatse in te stellen alvorens tot bet optellen van resoluties over te gaan. Daarbij zou dan zijn gebleken, dat haar zusterorgani satie te IJmuiden, de IJmuider Vischhandel vereeniging, door partij te kiezen in dit conflict de werking en de duur ervan zeer ernstig in ongunstiger zin beeft beïnvloed. „Pieterman" schreef één dezer dagen in de IJmuider Courant bet volgende: „Een eigenaardig gerucht sloop m'n ooren binnen toen ik dezer dagen weer eens ver keerde te midden van Deensche'consignatie kabeljauw en schelvisch. Ik hoofde dat niet alleen, zooals men weet heit bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging, maar ook een vischhandelaar met den minister heeft gesproken over de certificaten van oorsprong. Ook deze vischhandelaar, Belgisch expor teur, heeft bij den Minister aangedrongen op tijdelijke afschaffing van de certificaten. En wat zei de Minister toen? Als er trawlers bemand met leden van de IJmuider Federatie naar zee gaan (bedoeld wordt op een contract der IJmuider Federatie. Br.) en aan de markt komen, koopen jullie de visch toch niet. De vischhandel moet eerst dit besluit intrekken en dan praten we er nog wel eens over". Dat is volkomen ad rem. Want wat is het geval? In de eerste week van de staking kwamen reeds geheel onafhankelijk van elkaar eer- vijftal reeders op het kantoor der IJmuider Federatie spreken over de afsluiting van een contract op de oude voorwaarden. Evenals in de staking van 1924 was daartegen van de zijde der IJmuider Federatie geen be- zwaar. In dergelijke voorloopige contracten wordt dan altijd een clausule opgenomen dat, als een algemeen contract tot stand komt als gevolg van eventueel te voeren onderhande lingen met de Reedersvereeniging, dit ook voor die reederijen zal gelden, waarmee een voorloopig contract werd afgesloten. Een trawler was reeds naar zee vertrokken op een dergelijk contract en ongetwijfeld zou den reeds in de eerste dagen der staking verschillende andere trawlers zijn gevolgd als niet de IJmuider Vischhandelvereienging deze ontwikkeling der dingen plotseling had on derbroken door het beskuit geen visch te zul len koopen van schepen die op een contract met de IJmuider Federatie naar zee waren gegaan Toen het schip van bovenbedoelden reeder binnenkwam, werd hij door dezen dwazen terrein-maatregel gedwongen aan de IJmui der Federatie te vragen het contract als met gesloten te beschouwen, lid te worden van de Reedervereeniging en zijn trawler voor den duur der staking vast te maken aan de Zuia- zijde Anders werd zijn visch niet gekoc-it. Van dat oogenblik af durfde geen enkele feeder meer contracten af te sluiten met de IJmuider Federatie. Dit partijkiezen van de IJmuider Visch handel Vereeniging in dezen strijd had twee zeer ernstige gevolgen, ernstig in de eerste plaats voor haar zelf. Ten eerste zou, indien haar besluit achter wege was gebleven, een niet onbelangrijk aantal trawlers in de vaart zijn gebleven, In 1924 waren het er ongeveer vijf en twin tig. Daardoor zou in ieder geval aan de voornaamste vraag naar tna-wlervisch kun nen zijn voldaan en waren buitenlandsche relaties niet verloren gegaan. Deze maatregel keerde zich dus voorna melijk tegen de buitenlandsche exporteurs. Ten tweede heeft het in de vaart brengen van trawlers op voorloopig de oude voor waarden steeds als resultaat gehad, dat de duur van het conflict belangrijk kon wor den bekort, welke gunstige werking thans uit bleef Zie hier de gevolgen van het partij-kiezen door de Vischhandelvereeniging in deze staking. Eerstens heeft men de laatste moge lijkheid voor den aanvoer van visch zelf afgesneden en tweedens heeft men de op lossing van het conflict ernstig bemoeilijkt alles door het besluit geen visch te koopen van schepen toebehoorend aan reeders die met de IJmuider Federatie individueel een contract zouden aangaan En nu wordt door de Vischhandelvereeni ging hemel en aarde bewogen om van den Minister vergunning te krijgen weer buiten landsche visch te mogen uitvoeren. Is het nu wonder dat de Minister zegt: de Vischhandelvereeniging heeft zelf haar moei lijkheden belangrijk vergroot door haar stel ling nemen in het conflict. Dat meet dan maar eerst ongedaan gemaakt worden! Ja, zegt nu de Vischhanaelvareeniging. dat mag nu wel waar zijn, maar wij hadden daar reden toe. Daarover een volgende keer. ook in belgië achte" i gang. t- ONGUNSTIGE RESULTATEN VAN DE VISSCHERIJ. Nieuwe Editie van dit Dagblad. De correspondent van de Tel. te Brussel schrijft, dat het Belgische Zeevisscherijbe- drijf dit jaar deels door de slechte economi sche omstandigheden en deels ook door ande re factoren met moeilijkheden te kampen gehad heeft. De aanvoer van visch was niet minder dan vorige jaren, doch de prijzen zijn sterk afgenomen. Deze prijsdaling is vooral te wijten aan de vermindering van koop kracht en aan de moeilijkheden, die België met Duitschland ondervindt het grootste afzetgebied van Belgische visch tot dusver, nu Duitschland prohibitieve rechten op den vischinvoer wil toepassen. Een typisch voorbeeld van de slechte resul taten, die dit jaar behaald zijn, is wel de sprotvangst, .welke nu bijna ten einde is en waarvan wij de opbrengst vergelijken kunnen niét die van vorige' jarën. Een oorzaak is hiervan o.m. dat naburige landen hun visch- methodes verbeterd hebben en grooter hoe veelheid sprot aanvoeren, zoodat zij minder beroep doen op de buitenlandsche markt. Groote reederijen en ook kleinere visschers- schuiten in België leden belangrijke verliezen, ongeveer 130 visschersschepèn gingen gedu rende 4 maanden met het stropnet op de sprotvangst.r Het afgeloopen seizoen bracht 5.090.845 K.G. sprot, hetgeen niet veel onder doet voor den aanvoer van een der beste jaren 1927—1928, toen 6.247.013 K.G. sprot werd aangebracht. In 1928 echter brachten deze 6 millioen K.G. sprot een som van frs. 4.390.628 op, terwijl dit jaar de opbrengst niet meer dan frs. 1.250.271 bedroeg. De sprot werd dus tegen een gemiddelden prijs van frs. 0.25 verkocht, terwijl bij den aanvang van het seizoen soms frs. 6 voor 1 K.G. sprot be taald werd. Dit jaar waren er vele malen geen afnemers voor de groote hoeveelheden sprot te vinden. De correspondent geeft dan een overzicht van de Belgische visschersvloot volgens de jongste statistieken. De vloot bestaat uit 754 met 2830 koppen aan boord. De gansche vloot bestaat uit 31 stoomvaartuigen, 442 motor vaartuigen, 2 zeilschepen en 99 open en half- gedekte booten. Gansch de stoomvloot-ver tegenwoordigt 6007 bruto tonnenmaat en 1934 paardekracht. De stoombooten nemen 310 visschers in beslag. 2210 visschers zijn werkzaam op de motorbooten. 10 op zeilbooten en 300 op de open en half gedekte booten. Oostende is de eerste van de Belgische visschersplaatsen en bezit 31 stoombooten en 266 motorbooten. Daarne volgen Heist met 62 schepen. Zee- brugge met 41 schepen, Blankenberge met 38 schepen, Nieuwpoort met 41 schepen. Oost- duinkerke met 8 schepen, de Panne met 24 en Bouchoute met 12 schepen In België hebben den jongsten tijd be- Heden verschijnt voor het eerst dit dag blad in Beverwijk en Omstreken onder een nieuwen titel: HET NIEUWE AVONDBLAD VOOR BEVERWIJK EN OMSTR. Alle advertenties, in dit blad opgenomen, worden «kosteloos) eveneens in de neven- editie Kennemer Courant opgenomen. Voor onze adverteerders beteekent de instelling van de nieuwe Beverwij ksche editie waar in, zooals vanzelf spreekt, het nieuws van Beverwijk en Omstreken den voorrang zal genieten en den boventoon voeren dus zuivere winst. Dat wij tot invoering van deze nieuwe editie kunnen overgaan is een direct gevolg van het succes en de populariteit die dit dag blad, ondanks de ongunstige tijdsomstandig heden, in den korten tijd van zijn bestaan reeds heeft verworven. DE DIRECTIE. voegde kringen gewaarschuwd tegen het ge vaar van het uitroeien van visch door het uitoefenen van motorvisscherij aan de kust. Prof. Gilson nam gedurende een maand proef nemingen aan boord van een kustmotorkot- ter en constateerde, dat er gedurende dien tijd meer dan 15 1/2 millioen kleine vischjes nutteloos werd gedood, vooral rog, roobaard, schol, tong, en pladijs. VEREEN. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve Lijkverbranding zal haar leden vergadering houden op Donderdag 6 April, des avonds 8 uur in de Lunchroom Eynth.oven, Stationsweg IJmuiden-Oost. De agenda vermeldt o.m.: Jaarverslag 1932 en begrooting 1933; bestuursverkiezing; ver kiezing candidaten voor het hoofdbestuur; reglementswijziging; rondvraag. IJMUIDEN'S BLOEI. In de laatst gehouden bestuursvergadering der veireeniging IJmuiden's Bloei werd een groot aantal ingekomen stukken afgehandeld Naar aanleiding van een op die laatste jaarvergadering bij de rondvraag te berde gebrachte opmerking over vermeerdering van het vischverbruik in Nederland, werd besproken het instellen van een onderzoek naar het verbruik van visch in ons land. Hiertoe zal het bestuur zich i.n verbinding stellen met de IJmuider Vischhandelvereem- gïng. Het ligt in de bedoeling aan alle ge meentebesturen een circulaire te zenden, met verzoek opgave te willen verstrekken, of vol doende zeevisch wordt verkocht en zoo niet of een eventueele ver koen levensvatbaar heid zou hebben. Het bestuur is van plan dit onderzoek zoo breed mogelijk op te zetten en voor IJmuiden is dit zeker een buiten gewoon belangrijke zaak. Omtrent het verkrijgen van een terrein vooft' de kampeervereeniging „Ons Buiten" te Amsterdam werd meegedeeld, dat van den minister van Waterstaat thans de volle medewerking werd verkregen Het wachten is nu op een beslissing van het gemeentebe stuur. Besloten werd de vereeniging lid te doen worden van de pas opgerichte Reddings brigade. Vanwege den minder gunstigen toe stand der financiën werd besloten geen afge vaardigde te zenden naai- het congres der Alg. Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Vlissingen. Aan B. en W. was een schrijven gericht, met verzoek tot willen mededeelen, hce het staat met de plannen voor een localen auto- busdienst In de gemeente en of zij niet kunnen medewerken tot verlaging der auto bustarieven Hierop was antwoord ontvangen en wel, dat de zaak van een localen autobus- dienst nog in het stadium van voorbereiding verkeert, terwijl B. en W. geen invloed hebben op de autobustarieven, maar wel Gedepu teerde Staten. De secretaris had een bezoek gebracht aan de bureaux der drie Reisvereenigingen in ons land, om te bevorderen, dat deze ook excur sies naair IJmuiden zullen maken en had propagandamateriaal ter beschikking gesteld. Van net- hoofdbestuur der Nederl. Chr. Reis- verseniging was bericht ingekomen, dat dit zal trachten de excursies naar de bloemen velden uit te breiden tot IJmuiden, met een bezoek aan de sluizen, de havens, den visch- afsiag, koelhuizen enz. Meegedeeld werd, dat de nieuwe lijst van pensionhouders binnenkort zal verschijnen. Leden die eir nog in willen opgenomen wor den. kunnen dit deze week nog opgeven. VELSEN de verbetering van de hoofdstraat te santpoort, In Duitschland zijn, zooals bekend, gedurende een dag de Joodsche zaken geboycot. S. A. mannen vlakken op een Joodsch ivarenhuis een biljet met de icaarschuwing „Duitschers, zet u schrav, koopt niet bij Joden!" Kosten geraamd op f 60.000.- NUTTIG WERK VAN HET „HOOFDSTRAAT- COMITé". In ons blad van j.l. Vrijdag deelden wij in het kort reeds mede, dat in de a.s. Dinsdai, avond zal worden behandeld een voorstel van burgemeester en wethouders tot vei'beterin; van de Hoofdstraat te Santpoort. De desbetreffende voordracht volgt hier onder: Bij de wet van 3 December 1931 werden in beheer en onderhoud overgebracht bij deze gemeente, de gedeelten van den Rijksweg Haarlem—Alkmaar, liggende in de bebouwd; kómmen van Santpoort en Velsen en respec tievelijk genaamd Hoofdstraat eii Meervliet- straat, terwijl deze wegvakken later aan de gemeente in eigendom werden overgedragen. Krachtens artikel 4 van genoemde wet werd, wegens het in beheer en onderhoud overne men van bedoelde weggedeelten, door het Rijk aan de gemeente uitgekeerd een be drag van f 66.666. Eén der wegvakken, nl. de Hoofdstraat te Santpoort verkeert, naar u bekend is, in een minder gunstigen toestand. Reeds voor de overname en ook daarna werd dan ook, zoowel door de aan wonenden als in uwe vergadering, meermalen op verbetering aangedrongen. Wij hebben daarom reeds ge- ruimen tijd geleden tot dat doel een plan doen opmaken. Volgens dit plan zou de weg, voor zoover mogelijk, een breedte krijgen van 12 M.., nl. een rijweg van 6 M., behard met klinkers en ter weerszijden een ver hoogd voetpad van 3 M., behard met tegels en opgesloten door natuursteenen banden. De kosten van uitvoering werden destijds ge raamd op f 75.000. Verder heeft zich uit de bewoners van Santpoort een comité gevormd, het z.g. Hoofdstraat-comité, dat geheel belan geloos de verschillende eigenaren van de langs den weg gelegen perceelen heeft opge wekt de voor verbetering van den weg noodi- ge grondstrooken aan de gemeente af te staan, met het resultaat, dat het overgroote deel zich daartoe bereid heeft verklaard. Wij meenen dat een woord van dank èn aan het comité èn aan de betrokken eigenaren, voor hun medewerking in het algemeen belang hier op zijn plaats is. Toen evenwel de zaak zoover was gevorderd, was de financieele toe stand der gemeente, als gevolg van de on gunstige economische omstandigheden, van dien aard geworden, dat uitvoering van het verbeteringsplan moest worden opge schort. Toch bleef deze aangelegenheid onze aandacht behouden, omdat zoowel de belan gen van het ter plaatse drukke verkeer als die der bewoners het noodzakelijk maken, dat zoo spoedig dit eenigszins mogelijk is tot verbetering wordt overgegaan. Van uwe zijde was reeds eerder in overweging gegeven de bovengenoemde som van f 66.666, voor dit doel te bestemmen. Aanvankelijk bestond hiertegen bij ons bezwaar, omdat dit bedrag o.i. rentegevend moest worden gelegd, ten einde, zooveel mogelijk, uit de gekweekte rente, de kosten van onderhoud van de weg gedeelten te kunnen bestrijden .Wij hebben nochtans gemeend. Gedeputeerde Staten te moeten vragen of zij zich met een besteding der gelden op de wijze als bovenbedoeld kun nen vereenigen. Genoemd college heeft hier op het volgende geantwoord: „Naar aanleiding van den hiernevens ver melden brief hebben wij de eer u mede te deelen dat wij er ons niet mede kunnen ver eenigen dat het door het Rijk uitgekeerde bedrag van f 66.666 wegens het in beheer en onderhoud overnemen van de Hoofdstraat en de Meervlietstraat wordt aangewend tot dekking van de kosten van verbetering van de Hoofdstraat. In verband met de in art. 3, 3e lid, der wet van 3 December 1932 (Stbl. No. 492) aan de gemeente opgelegde verplichting om de over gedragen weggedeelten steeds in goeden staat van onderhoud te houden, behoort naar onze meening, het van het Rijk ontvangen bedrag te worden belegd. De met de beleg ging van de gelden verkregen baten moeten de gemeente in de gelegenheid stellen jaar lij ksch aan de hïervoren genoemde verplich ting te voldoen. Wij zijn echter bereid er genoegen mede te nemen, dat het bedrag van f 66.666 wordt gebruikt voor de voorloopige financiering van de kosten van verbetering der Hoofd straat, nu de kosten van het onderhoud van dit weggedeelte tengevolge van de uit te voe ren werken in de eerstvolgende jaren niet hoog zullen zijn. Het aldus vervreemde bedrag behoort echter wederom ten laste van den gewonen dienst der begrooting te worden gereser veerd. Hiervoor is een termijn te stellen. a:r overeenstemt met den levensduur van meer genoemd werk." Tegen deze, door Gedeputeerde Staten aangegeven, wijze van handelen bestaat bij ons geen bedenking. In verband met de gewijzigde omstandig heden hebben wij yoorts een nieuwe bcgroo- ting van kosten doen opmaken. Uit deze be grooting blijkt, dat uitvoering van het plan thans een uitgaaf zal vorderen van ongeveer f 66.000, zoodat het bovengenoemde bedrag voldoende zal zijn. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen wij u thans voor. ons te machtigen tot uitvoering van het werk over te gaan, ons het daarvoor noodige cre- diet, te bestrijden op de wijze als boven aan gegeven, toe te staan en te besluiten dat het uit te geven bedrag ten laste van den ge wonen dienst der begrooting zal worden ge reserveerd, te beginnen in 1934, en wel elk jaar 1/10 deel WIJZIGING VAN IIET REGLEMENT OP HET KAMPEEREN. Meerdere bezoekers van het kampeerter rein maken voor het kampeeren aldaar ge bruik van houten tenten. Deze personen kam peeren gewoonlijk voor langeren duur, som migen zelfs vrijwel het geheele seizoen. Uit kringen van deze- bezoekers is aan burge meester en webhouders het verzoek gericht om voor de plaatsing van deze tenten een aparte strook aan te wijzen. Zij verklaarden zich bereid/daarvoor zoo noodig een hoogere vergoeding te willen betalen. B. en W. zijn bereid, aan dit verlangen tegemoet te komen. Zij stellen den raad daarom voor, aan het Reglement op het kampeeren toe te voegen een nieuw lid hetwelk bepaalt, dat zij die op dit afzonderlijke deel van het kampeerter rein wenschen te kampeeren, daarom ver schuldigd zijn: indien gebruik wordt ge maakt van een houten tent 10 ets per M2 per maand of een gedeelte van een maand en indien gebruik wordt gemaakt van een zeil- doeksche tent 15 ets per week of een gedeelte van een week. DE SLACHTHUISBOUW De heer Tusenius schrijft ons: Uit de heden in de olsatsoUike b^den ge publiceerde cijfers „Slachthuisbouw" blijkt mij dat sinds Woensdag 1.1. het standpunt van Burgemeester en Wethouders gewijzigd is. Wat mij als raadslid niet werd toegestaan, werd aan de pers wel vergund. Op 24 Maart j.l. schreef ik den volgenden brief aan B. en W.: Hoogedelaehtbare Heeren, In de laatste raadszitting heb ik U verzocht aan de Raadsleden wat meer gegevens te wil len verstrekken inzake slachthuisbouw. Het komt mij voor dat voor een goede be handeling in den Gemeenteraad in de eerste plaats noodig zijn wat meer gegevens en cij fers over den bouw, en in de tweede plaats betreffende de exploitatie-rekening. De bij de stukken gevoegde exploitatie-rekening is zoo eenvoudig en beknopt dat het u niet moeilijk zal vallen den Raadsleden hiervan afschrift te doen toekomen, opdat met eenige vrucht deze cijfers in bespreking zullen kun nen worden gebracht. De thans in het bezit van Raadsleden zijn de gegevens zijn wel wat heel karig voor een object van een waarde van een half millioen, terwijl toch niet verwacht mag worden dat ieder Raadslid de stukken, welke thans ter visie liggen, zal copieeren, nog afgezien van de vraag of dit geoorloofd is. Er zijn wel in mijn bezit nog eenige gege vens betreffende slachthuisbouw, doch deze werden mij destijds vertrouwelijk toegezon den, zoodat ik geen vrijheid heb hiervan ge bruik te maken. Beleefd verzoek ik u mij en de andere Raadsleden zoodanig te willen documentee ren dat wij hiervan gebruik kunnen maken bij de behandeling in den Gemeenteraad, plaats heeft. Hoogachtend, w. g. K. H. TUSENIUS Als antwoord mocht ik hierop d.d. 29 Maart van B. en W. het volgende briefje ontvangen: Met betrekking tot uw nevenvermeld schrij ven hebben wij de eer u mede te deelen, dat alle van belang zijnde stukken voor de leden van den Raad ter visie liggen. Teder Raadslid heeft, wanneer hij zulks wenscht. alle gele genheid, om rustig van de betreffende stuk ken een ernstige studie te maken. Er bestaat voor ons dus ook geen enkele reden om aan uw verzoek te voldoen. Burgemeester en Wethouders van Velsen, De Burgemeester, w.g. F. L. J. Rambonnet De Secretaris, w.g. Hofstede Het kemt mij voor, dat verder commentaar mijnerzijds hierbij niet noodig is. Wij zullen maar aannemen dat B. en W. mijn vraag verkeerd begrepen hebben.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1