VlSSCHERIJ EN ScHEEPVAARTBERICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De staking in het Visscherijbedrijf te IJmuiden. Schip Verm, aankomst Laatste bericht Amazone Atreus Arizona Agamemnon Barneveld Boskoop Beaumont British Valour Bacchus Chryssanthi Cabourg Caribia Capt. Bonelli Denpark Deucalion Essen Eliane L. D. Fauna Flandria Gaasterland Heidelberg Harmattan Hermes Hellen Joh. de Witt Joh. v. Oldebarneveldi Juno Jason Kildale Laertes Mirza Melampus Marne Mars Marion Traber Maaskerk Neumark Prometheus Phrontis Poelau Laut Pluto Rhea Stuyvesant Taj and oen Tabinta Triton Valencia Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië 5 April 4 April 15 April 1 April van Lissabon 30 Maart van Gibraltar in lading 25 Maart v. Puerto Barrios Chili Chili Port Arthur Abadan Valencia 4 April 9 April 22 Maart van Curacao. 28 Maart van Paita 16 Maart vertrokken 28 Maart vertrokken 2 April van Gibraltar Leningrad Nantes (v. IJmuiden) West-Indië Casablanca heden 23 April in lading 1 April vertrokken 3 April van Pt. Limon 28 Maart vertrokken Ned.-Indië Hamburg 10 April 9 April 31 Maart van Pt. Nat-al Vertrekt 2 April Ned.-Indië Buenos Aires. 20 April 24 April 31 Maart van Perim 25 Maart v. Montevideo Venetië Buenos Aires 15 April 22 April 3 April van Dubrovnik 31 Maart v. Montevideo Buenos Aires 15 April 26 Maart van Bahia Ned.-Indië San Nicolas Bourgas Beunos Aires 10 Mei 9 April 30 April 30 April 28 Maart van Batavia 28 Maart van St. Vincent. 2 April van Stamboul 31 Maart vertrokken Ned.-Indië Ned. Indië Palermo Chili 24 April. 4 Apri'l 11 April 1 April te Belawan 31 Maart van Gibraltar 1 April van Tunis 31 Maart van Valparaiso B. Aires. 14 April 24 Maart van Madeira Ned. Indië 23 April 2 April van Perim Curacao Ned.-Indië Parijs Napels Gdynia West-Afrika 4 Mei heden heden in lading 1 April van Batavia 2 April van Rouaan 1 April vertrokken 1 April vertrokken 1 April van Lagos Ned.-Indië 5 April 31 Maart v. Gibraltar Ned.-Indië Ned. Indië Ned.-Indië Kopenhagen 27 April 14 April 4 April 30 Maart van Belawan 30 Maart van Perim. 31 Maart van Pt Said. 1 April van Stettin Alexandrië 20 April 1 April te Catani'a West-Indië 16 April 30 Maart van Parimaribo Ned.-Indië Ned.-Indië Bourgas 26 April 6 April. 18 April 28 Maart van Padang 31 Maart van Gibraltar 1 April te Candia West-Afrika 31 Maart te Rotterdam. B.-Aires 5 Mei in lading, vertr. 5 April. Visschershaven VlSSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Deensch m.s. Greenland Faröer versche visch. Een moderne „Ark van Noach". Het, circus Hagenbeek is van Duitschland uit in Japan aangekomen met het stoom schip Saarland van de Hamburg.Amerika Lijn, dat voor dit transport speciaal ver bouwd en ingericht was. Schoolschip voor Jugo-Slavië. Het door de regeering van Jugo-Slavië des tijds bij Stülcken Sohn te Hamburg bestelde zeilschoolschip Jadran, met welks bouw tus- schentijds gestopt werd, zal nu na 19 maan den te hebben stil gelegen toch worden af gebouwd. Vermoedelijk zal het nu in Juni a.s kunnen worden afgeleverd. Vingers afgeknepen. Het Zweedsche stoomschip Regina liep hier binnen ter ontscheping van den machinist, die met de hand tusschen de machine was bekneld geraakt en daardoor drie vingers verloor. Na door een dokter te zijn verbon den is deze opvarende afgemonsterd en naar huis vertrokken. Verschil in bouwtijd Aan een Fransch blad ontleenen wij het bericht, dat bij een aanbesteding van twee vrachtbooten voor rekening van een Fran- fiche reederij de werven in eigen land an derhalf maal den bouwtijd vroegen dan de werf in Zweden, die' tenslotte de opdracht ikreèg. Voor de opdrachtgeefster was de keus natuurlijk niet moeilijk want hoe langer bouwtijd hoe langer het duurt eer zij in de gelegenheid is haar kapitaal productief te maken. Ijsgang in de Oostzee. Uit Mantyluoto (Finland) wordt gemeld, dat de scheepvaart op die haven sedert 29 Maart geheel normaal is. Credïet in plaats van subsidie. In Spanje worden plannen uitgewerkt om de aan de reederijen verleende subsidies in te trekken doch daartegenover in een ande ren vorm steun te verleenen, namelijk door het verleenen van vredieten tegen lage rente. Anker verloren. Het van Hamburg naar Amsterdam gepas seerde stoomschip Heemskerk verloor in heb Noorzeekanaal een anker met 10 vadem ket ting. Dit zal worden opgevischt en naar Am sterdam gebracht. Buitenlanders betalen den steun. De havenautoriteiten te Bilbao hebben be sloten, schrijft De Maasbode, de rechten voor laden en lossen met 11 pet. te verhoogen. Uit die hoogere opbrengst zal de steun aan werk loozen worden betaald. Voor een groot deel moeten de buitenlandsche reeders dus mede- betalen aan de Spaansche werkloozenonder- steuning. Visch van Farör. De Deensche motorkotter Greenland is gisteren van de Farör aangekomen met een lading versche visch, bestemd voor een plaat selijken importeur. SCHEEPVAARTBEWEGING. In de maand Maart zijn door de Noordzee sluizen geschut: uit zee 267 stoom- en motor schepen met een inhoud van 1.970.290 M3. en naar zee 269 stoom- en motorschepen met een inhoud van 2.088.237 M3. BEVERWIJK DIPLOMA-UITREIKING. Woensdagavond wordt in het gebouw der K.S.A. een vergadering gehouden van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" met directeur en leeraren van de door haar geor ganiseerde Handelsavondschool. In deze bij eenkomst zullen de diploma's worden uitge reikt aan de leerlingen van deze school, die den derden cursus gevolgd en het eind examen met goed gevolg hebben afgelegd. of hij den naam van den bankdirecteur noe men zou, maar een blik op het onsympathie ke gezicht tegenover hem, gevoegd bij de voorzichtig-ontwijkende manier, waarop de ander zijn antwoorden inkleedde, deed hem besluiten van dit voornemen af te zien. En hij bepaalde zich ertoe te zeggen: „Ik dacht speciaal aan vrouwen uit gegoe de kringen. Is u er iets van bekend, dat hij daarmee verkeerde?'' De kleine, stekende oogjes keken den spre ker doordringend aan. „Waarom wilt u dat weten?" klonk het scherp. „Omdat ik reden heb aan te nemen, dat Beiersdorf nog den laatsten nacht van zijn leven bezoek van een dame had". „U zegt dat u reden had dat aan te ne men, dus u weet het niet absoluut zeker. U vertelde mij toen, dat u hem op straat uw hulp had aangeboden omdat hij onwel werd en hem naar huis hebt begeleid. Bent u dan daarna niet bij hem in de kamer gebleven?" „Neen, kort nadat u was heengegaan, werd meneer Beiersdorf kalmer en ik ging in de kleine kamer naast de zijne op een divan wat rusten. En ik heb den zeer sterken in druk, dat er toen iemand bij hem was". „Iemand, die u voor een dame hield?" „Ja". „Dat is me niet duidelijk. U moet toch iets bepaalds gezien of gehoord hebben?" aJn een toestand tusschen slapen en wa ken zag ik vaag een vrouwengestalte, die zich over het bed van meneer Beiersdorf boog. Toen ik een oogenblik later in zijn ka mer kwam, was de gedaante verdwenen". „Buitengewoon merkwaardig. Waaruit leidt u af, dat het een dame uit den gegoeden stand moet zijn geweest?" „Uit hetgeen ik van haar kleeren en sie raden zag." „En haar gezicht? Was ze jong of oud? Mooi of leelijk? Ik zou graag willen, meneer Roggenbach, dat u mij deze dame nauwkeu riger kon beschrijven". „Dat is mij onmogelijk. Ik heb haar gezicht niet gezien". „Zoo, u hebt haar gezicht niet gezien?" herhaalde Heynitz op peinzenden toon. „En toen u in Beiersdorf's kamer kwam, was ze spoorloos verdwenen. Hoe?" „Door de deur, die van het portaal naar de trap voert, veronderstel ik. Een andere weg was er niet." „Dat wil dus zeggen, dat ze ook door die deur moet zijn binnengekomen", concludeer de de ander. „Maar ik heb toch duidelijk ge hoord, dat u de deur achter mij sloot?" „Dat heb ik inderdaad", bevestigde Erich. „En er is geen andere verklaring mogelijk, dan dat de dame in het bezit van een sleutel was". (Wordt vervolgd). IJMUIDEN JAARFEEST LEGER DES HEILS. Zaterdagavond heeft naar aanleiding van het 10-jarig bestaan in de Leger-zaal een druk bezochte bijeenkomst plaats gehad. Behalve burgemeester Rambonnet en Dr. A. A. Wildschut die in deze vergadering ge sproken hebben, merkten wij onder de aan wezigen nog op de beide weth., de heeren J. C. Dunnebier en P. Bosman, den hoofdinspec teur van Politie, den heer B. F. Kipp en den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, den heer W. L. Kuiper. Onder vroolijke too- nen van het leger-muzïekkorps begaven zich de burgemeester, wethouder Dunnebier en Ds. Wildschut met Kolonel Stankuweit naar het platvorm. Na het zingen van een lied werd de bijeenkomst met gebed geopend door den korps-secretaris, den heer J. Bos. Op verzoek van den kolonel Stankuweit las hierop kapi tein Korts Ps. 20 voor. Deze spreekt tevens een woord van welkom, inzonderheid tot den burgemeester, de beide wethouders en Ds. Wildschut en dankte hij hen voor hunne tegenwoordigheid, waarin hij zag een bewijs van sympathie voor den legerarbeid. Vervolgens voerde kolonel Stankuweit het woord. Deze achtte het een groot voorrecht, dit feest te mogen openen. Met dankbaarheid herdacht hij het feit, dat 10 jaren geleden het Leger hier is begonnen. Het was toen een klein plantje. Wij erkennen zeide spreker dat de groei hiervan al leen te danken is aan God die hte Leger des Heils daar gesteld heeft als een instrument om hulp te brengen, zoowel op geestelijk als stoffelijk gebied. Verder herinnerde hij aan het begin van deze organisatie. In 1865 is generaal Booth in het Oosten van Londen be ginnen te prediken, niet met het doel een organisatie te scheppen; toch is het een organisatie geworden die thans werkt in 85 landen en koloniën. Hij sprak den wenseh uit, dat deze organisatie en ook de afdee- ling IJmuiden een kleine schakel mag zijn tusschen al de andere organisaties en kerken die werken tot de geestelijke en zedelijke op heffing des volks. Hierop zong het Leger- zangkoor het jaarfeestlied, waarna de burge meester gelegenheid kreeg een woord te spreken. De burgemeester begon te zeggen dat hij met genoegen aan het tot hem ge- ririchte verzoek, om hier een woord te spreken, wilde voldoen. Het was hem echter niet mogelijk een feestrede uit te spreken, daartoe was hij hier te kort in deze gemeente en wist hij dus te weinig van het verleden der afdeeling. Hij wilde daarom maar liever volstaan met den bevelvoerenden officier en de soldaten van het korps geluk te wenschen met het 10-jarig bestaan. Er is gezegd dat het Leger nog slechts 10 jaren hier bestaat, maar heel IJmuiden is nog jong en bestaat nog maar ruim 50 jaar. Er is veel energie en doorzettingsvermogen ontplooid. Maar in een plaats die snel groeit daar wil ook gaarne het materialisme hoogtij vieren. Daar maakt men drang- en storm periodes door waarbij de zwakken gevaar loo- pen onder den voet te geraken. Gelukkig vooral voor dezulken als daar dan organisa ties zijn, die dezen de hand ter hulpé willen bieden, zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied. Daarom is een felicitatie na 10 jaar arbeid van het Leger op haar plaats. Hij wenschte dat de afdeeling IJmuiden mag groeien en bloeien en dat zij moge voortgaan om waar het kan op geestelijk en maatschap pelijk terrein velen ten zegen te zijn. De kolonel dankte hierop den burgemeester voor zijn woorden, waarna- het zangkoor andermaal een lied ten gehoore brengt. Hierna was het woord aan Ds. A. A. Wild schut. Deze begon met een woord van dank voor de hem gezonden uitnoodiging om hier dezen avond tegenwoordig te zijn. Hij heeft hiervoor verschillende redenen. Een bijzon dere reden is wel het feit dat het Leger des Heils te IJmuiden zijn 10-jarig bestaan viert. Spreker verheugde zich met de heilsoldaten, omdat het Leger en de Kerk een zelfde fun- dement hebben. Het is wel eens goed dat verschillende kerken en organisaties, die een en hetzelfde fundament hebben elkander eens in de oogen zien. Spreker herinnerde aan den titel van een boek, „De Ontketening der onderwereld". Er is zoo ging hij verder een ontketening der onderwereld. De machten en krachten daarvan treden iederen dag sterk naar voren. Daartegenover staat ons geloof. Daar is ook wat wij zouden kunnen noemen een boven wereld. Deze is reeds lang geopend. Daarvan is het kruis het teeken. Gelooven wij hierin, klemmen wij ons daaraan vast, dan staan wij tegen de onderwereld, die de menschheid naar beneden tracht te zuigen. Tegen dit naar beneden halen stellen wij front en reiken wij als Christenen gaarne elkander de hand. Met de vraag tot de aanwezigen wie te zul len kiezen, n.l. de onderwereld met haar ver derf of de bovenwereld met haar behoud, eindigde ds. Wildschuet zijn met gloed ge sproken woord. Hierop dankte de kolonel Ds. Wildschut en sprak zijn wensch uit dat het eenheidsfront der Christenen nog meer dan in het verleden tot uiting mag komen waarna hij het jubileerende korps naar aanleiding van 1 Sam. 712 een kort woord toesprak om daarna deze zoo druk bezochte bijeenkomst met dankgebed te sluiten. Terloops willen wij nog even onder de aandacht brengen dat hedenavond luit.-kolonel Rawie in de leger- zaal zal spreken over: Strijd en lijden der Toradjo's. VERKIEZINGSVERGADERING S.D.A.P. Maandagavond heeft in de zaal „Het Wa pen van Velsen" een door de S.D.A.P. be legde verkiezingsvergadering plaats gehad. De zaal was geheel bezet. Na een kort in leidend woord van den afdeelingsvoorzitter, den heer Hennink trad als eerste spreekster op mevrouw Miedema-Zondervan. Deze richt te zich in de eerste plaats tot de in de ver gadering aanwezige vrouwen, die door haar werden opgewekt om straks op 26 April vast beraden naast de mannen hun plicht bij de stembus te vervullen. Vervolgens spoorde zij de leden der Sociaal-Democratische Vrouwen Club aan, om de nog voor 26 April restende dagen goed te benutten om andere vrouwen nog staande buiten de beweging, duidelijk te maken dat indien zij werkelijk wenschen het geluk van gezin en van hunne kinderen, zij dan hun stem moeten uitbrengen op No. 1 van lijst 11. Hierna was het woord aan den heer Theo Thyssen uit Amsterdam. Deze begon te zeg gen: waarover loopt de vraag bij de a.s. ver kiezingen? En dan is zijn vraag, zullen wij weer heb- i ben een zelfde regeering, zooals wij nu 8 ja ren aaneen gehad hebben?. Tegen dez§ Waarom de IJmuider Visch handelvereeniging zich partij stelde in de staking, door J. A. Brandsteder, Secretaris IJmuider Federatie. (Ingezonden) De IJmuider Vischhandelvereeniging stuur de op 10 Januari 1933 onder volgende kennis geving aan haar leden. Aan I-IH. Vischhandelaren! „Naar aanleiding van het feit dat de IJmuider Federatie van Arbeiders in liet vis scherijbedrijf alhier, willekeurig en zonder voorkennis, noch eenig overleg den visch- handel in de huidige actie heeft betrokken, door de bij die organisatie aangesloten le den te verbieden de door de reeders geloste visch te verwerken heeft het Bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging teneinde in dezen een zuiver standpunt in te nemen, be paald, dat de handel zich van heden af dient te onthouden van aankoop van visch, afkom stig van vaartuigen welke door leden van be doelde organisatie mochten zijn gelost". Die behoefte om „een zuiver standpunt" in te nemen is waarlijk treffend, daar zullen wij verder maar niets van zeggen. Waar het hier om gaat is het volgende. Bij het uitbreken van de staking op 2 Januari werd daarvan op de gebruikelijke wijze kennis gegeven aan de betrokken werk geversorganisatie, dus de Reedersvereeniging en dit schrijven in de pers gepubliceerd. Meegedeeld werd dat onze organisatie bereid was de tot en met 31 December naar zee ver trokken schepen nog te doen lossen, mits zulks op de oude voorwaarden kon geschie den. De eerste dag is dat ook zonder moeilijk heden gedaan. Het bleek echter dadelijk dat het bestuur der Reedersvereeniging de on derhandelingen met de leiding der Christe lijke organisatie buiten de IJmuider Federa tie om voortzette, waardoor de ingezette ac tie onmiddellijk in gevaar werd gebracht. Het was nu de taak van liet Bestuur der IJmuider Federatie, de leiding van den Chris- telijken Bond geheel uit te schakelen. Daar toe werd besloten de voor 1 Januari uitge varen booten ook niet meer te lossen. Den havenarbeiders van den Christelijken Bond werd gevraagd, een zelfde standpunt in te nemen, aan welk verzoek gevolg werd gegeven. De toen binnenkomende schepen werden daarop gelost door reeders cn door van buiten naar IJmuiden gehaalde werkwil ligen. Ieder zal begrijpen, dat de IJmuider Fe deratie onder deze omstandigheden haar eigen vischknechts niet kon vergunnnen de op deze wijze geloste visch te verwerken, waar van de Christ georganiseerde haven arbeiders verlangd werd de visch niet te lossen. Dat onvermijdelijke besluit heeft de visch- handel ongetwijfeld eenige last veroorzaakt. Echter van weinig beteekenis eerstens omdat het besluit slechts de in de IJmuider Fede ratie georganiseerde vischknechts betrof en tweedens omdat het besluit zoodra de laatste trawler binnen was opgeheven werd. Het be trof dus niet door de loggers aangevoerde visch. Dat dit besluit zonder voorkennis van en zonder overleg met de Vischhandelvereeni ging werd genomen is even natuurlijk als dat de vischhandel herhaalde malen acties heeft gevoerd zonder de IJmuider Federatie daarin te kennen, hoewel de leden der IJmuider Fderatie door deze acties wel degelijk werden gedupeerd. Bovenbedoeld besluit va nde visch handelvereeniging werd' ook sedert 10 Jan. streng doorgevoerd. Geen logger-pakker mag sedert dien werken zoolang hij lid van de geering heeft spreker een acte van beschul diging die hij in zijn geheel, ter wille van den tijd, niet zal behandelen. Slechts enkele grepen wil hij hier uit nemen en belichten. Ten eerste besprak hij de belastingpolitiek en vestigde in het bijzonder de aandacht op de indirecte belastingen, die volgens spreker even zwaar drukken op de bezitloozen als op den bezitter. Hierna nam hij de tarwewet en de Crisis- zuivelwet onder de loupe, om vervolgens stil te staan bij de werkloozen- en ouderdoms- verzekering. Vervolgens vestigde spreker de aandacht op de verslechtering van het onderwijs, en de uitgaven voor het militarisme. Spreker kwam tot deze conclusie, dat wil men bevrijd worden van een reactionnaire regeering, gelijk die in de laatste 8 jaren aan 't bewind is geweest, men dan bij den stem- bu strijd hierop het antwoord moet geven door zijn stem uit te brengen op de candi- daten gesteld door de S.D.A.P. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of debat werd door een drietal dei- aanwezigen gebruik gemaakt, welke door den heer Thyssen werden beantwoord ,waarna de voorzitter de vergadering sloot. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Maart 1933 werd in gelegd: a. Kantoor Julianakade f 22.445.43 b. Kantoor Willebrordstraat f 10.385.55 c. Kantoor Santpoort f 804.42 Ir totaal f 33.635.40 En terugbetaald: a. Kantoor Julinakade f 13.466.22 b Kantoor Willebrordstraat f 7.733.38 c. Kantoor Santpoort f 169.13 In totaal f 21.368.73 Meer ingelegd dan terugbetaald f 12.266,67 Het saldo tegoed op 1 Maart 1933 bedroeg f 891.866,63. Het saldo te goed op 1 April 1933 bedraagt f 904.133.30 Uitgegeven werden 17 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 11 spaarbankboekjes. Het laatstuitgegeven boekje droeg het no. 2778. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Het ledenconcert der Haarlemsehe Orkest- vereeniging, dirigent Frits Schuurman, wordt heden Dinsdagavond in de Gemeente lijke Concertzaal te Haarlem gegeven. Hou ders van steunkaarten der H.O.V., serie B, F, L, P en T, hebben eveneens toegang. Aan het concert werkt Hans Gruijs, zangsoliste, me de. Het programma vermeldt o.m. naast de derde Leon ore-ouverture, Rimsky-Korsa- kow's Capriccio Espagnol, drie Spaansche dansen van de Falla en Spaansche Volks melodieën bewerkt en georkestreerd door den dirigent, de tweede Suite voor orkest, welke door den componist, J. W. van Otterloo, ge dirigeerd zal worden. Hans Gruijs zal de aria „J'ai perdu mon Euridige" ysn von Gluck zingen. IJmuider-Federatie is. Zouden de desbetref, fende schippers zulks toch toelaten, de hee. ren vischkoopers zouden de visch niet koo. pen! Zoo men ziet terreur in den vorm van broodroof. Deze vischknechten-historie is echter de werkelijke reden niet waarom de Vischhan delvereeniging (zegge het bestuur van deze vereeniging) zoo verbolgen is op de IJmuider Federatie. Daarvoor was het heele geval van te weinig beteekenis en heeft het te kort ge« duurd. Twee dagen een weinig last op een stakingsduur van drie maanden kan deze geestesgesteldheid niet verklaren Zou, indien onze leden-vischknechts ver gund was op c'.ie paar dagen wel te werken de positie van de Vischhandelaren na drie maanden staking anders geweest zijn? Zou den zij dan niet' in het conflict betrokken zijn geweest? Dat spreekt immers vanzelf! Verbolgen is men om het feit van de sta king zelf. Sedert drie maanden is er geen trawler meer uitgevaren. De loggers hebben niets met het conflict uit te staan, echter de door deze schepen aangevoerde visch, kan het gebrek aan traw- lervisch speciaal aan schelvisch en kabel jauw, niet goed maken. Zooal de binnenland- sche handel blijkens de resolutie van den Centralen Besturenbond van Vischhandel- organisaties, gebukt gaat onder de gevolgen der staking, in nog veel ernstiger mate is dat het geval met den buitenlandschen handel, die nagenoeg stil gelegd is. Dit wordt dezerzijds erkend en tevens aan vaard als reden van ontstemming in visch- handelkringen. Maar dit wettigt nog niet het stelling nemen door de IJmuider Vischhan delvereeniging in dit conflict dat handelt over loon- en arbeidsvoorwaarden van ze'e- visschers en andere visscherijarbeiders en dat dus een zaak is van reeders en arbeiders, In ieder geval mag dit een hoogst onver standige daad genoemd worden, waarvan men de consequentie voor de eigen en al- gemeene belangen niet behoorlijk heeft voor zien. Door de staking werd de normale aanvoer van trawlervisch stop gezet; de Regeering houdt, naar onze meening volkomen terecht, vast aan het kleinè beetje bescherming van de Nèderlandsche trawlvisscherij dat in de instelling van_ de certificaten van oorsprong is verdiscontee'rd IV, daardoor onstonden voor den vischhandel groote moeilijkheden. Dit had voor de leiding van de IJmuider Visch handelvereeniging een reden te meer dienen) te zijn, zich neutraal te houden. Belust ook een rol te spelen liet men er zich echter toe verleiden de eenige mogelijkheid voor het aanvoeren van trawlervisch af te snijden door het tweede hierboven gereleveerde en even onverstandig besluit om nl. de visch van met de IJmuider Federatie gecontracteerde ree- derijen niet te koopen. Deze in kortzichtige wrevel genomen en' tegen de IJmuider Federatie gerichte maat regel bracht den Vischhandel in de onmo gelijke positie waarin zij thans verkeert, eii waarin zij niet had behoeven te geraken. Tenslotte liet men de aangewezen gelegen heid om de gemaakte fout te herstellen on gebruikt passeeren. Daarover echter in een slotartikel. 1) Hoe het mogelijk is dat de Reedersverw eeniging instemming betuigde met het ver langen van den vischhandel om deze certi ficaten van oorsprong weer buiten werking te stellen blijft onbegrijpelijk. Kortzichtiger standpunt is "moeilijk te be denken als men weet dat juist de reeders op de invoering daarvan hebben aangedrongen en eigenlijk gewild hebben én nog willen dat de Regeering veel verder gaat. Ook deze heeren zijn bezig in eigen vleesch' te snijden! DRIEHUIS CURSUS Door Pastoor C.v. Beukering zal in de R.K. kerk binnenkort een cursus gegeven worden over „Het Onbloedig Offer". Deze cursus is zoowel voor katholieken als andersdenken den toegankelijk. EEN MOOI BEDRAG Ten bate van de R.K. Vereeniging tot be scherming van Meisjes is alhier een bedrag van f 210 verzameld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 April. Bevallen 29 Maart: L. MeijerOverweel, z.{ 30 Maart: J. E. KiekensOlijerhoek, z.; 31 Maart: E. van KilsdonkKooijman, d.; M. C. SpoorGlas, d.; C. WesseliusKorremans, z. Overleden 31 Maart; T. P. Beitsma, 54 j., Zomerkade; C. DieksOpbroek. 79 j., Pres. Steijnstraat; W. L. Hengeveld, 62 j., Wilsons- plein; Z. Noorloos, 63, Vrouwehekstraat; A. W. Ressing, 67 j„ Uit den Boschstraat; 1 April: C. Aartman—Plasmeijer, 68 j„ Kam perlaan. BEVERWIJK. Ondertrouwd: E. van Rookhuizen en H. Oosterwal. A. Nieuwenhuizen en G. Ooms. Getrouwd: R. Tabak en E. G. Brouwer. Geboorten: C. H. Heijveldt—Drogtrop z., A. M. E. Pruimboom-Van Rijssen d„ M. E. Waamders—Bronckel z., J. A. Niesten— Spanjaard d. M. A. de PeeHommes z„ H. J. Ott—Boonstra' levenl. dochter (wonend, te Velsen). Overleden: N. G. Rijndorp 39 j., engeh. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 4 APRIL Gem. Concertzaal: H. O. V. o. 1. v. Frits Schuurman. Hans Gruys, zang. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: De misstap van Madeion Claudet. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Der Prinz von Arka- dien. Op het tooneel: Kristy Tscharikoff. 7 en 9.15 uur. Palace: Tijgerhaai. Op het tooneel: Tibor Comp. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 5 APRIL StadsschouwburgKunst aan het Volk. Trio Bosmans-Helman-Van Wezel. 3.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en del avonds»

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6