HET NIEUWE AVONDBLAD 18e JAARGANG NO. 132 WOENSDAG 5 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaart-uigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéle) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN ZAAK JONGEJANS. Dat er trots de heerschende malaise nog personen zijn, die niet bij de pakken gaan neerzitten, maar met moed en energie nog iets durven aanpakken, is een gelukkig verschijnsel. Tot hen behoort ook de heer Jongejans, die hedenmiddag een nieuwe zaak in manu facturen gaat openen in de Rembrandtlaan 9, hoek Velserduinweg tegenover de Zanders straat Bij ons bezoek aan de zaak kwamen wij tot de overtuiging dat de heer Jongejans niet alleen vakman is, maar dat hij zijn zaak goed weet aan te pakken. Twee keurig ver zorgde étalages toonen den voorbijganger, dat alles wat tot den manufacturenhandel be hoort, tegen scherp condurreerende prijzen verkrijgbaar is. Als bijzondex-e attractie wordt ieder kooper in de gelegenheid gesteld om, van heden af tot 15 April, op één daarvoor bepaalden dag de helft van het besteede be drag terug te ontvangen. OVERGEPLAATST De heer M. van Veen, assistent bij de In voerrechten en accijnzen wordt 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Amsterdam. VELSEN RAADSVERGADERING Een incidentje over het Volksweek blad. Slachthuisbouw met groote meerderheid goedgekeurd. Even eens worden goedgekeurd de voor stellen tot veikoop van grond aan Hoogovens en tot verbetering van de Hoofdstraat. Een verdwenen aanbieding tot huur van een sportterrein. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Ram'bonnet. Afwezig is wegens ongesteldheid Mr. Dr. A. van der Flier. Kritiek op het Volksweekblad. De heer Vermeulen (A.R.) vraagt het woord naar aanleiding van een verslag in het Volksweekblad over de vorige raadsvergade ring en wel over hetgeen daarin is geschre ven over het antwoord van den burgemeester op de woorden van den heer J. van der Veer. Spreker acht het een perfide manier van verslaggeving en een dergelijke berichtgeving kan niet anders dan de positie van degenen, die met het gezag bekleed zijn, i.e. de burgemeester, ondermijnen. Vooral in dezen tijd kan dit verkeerde gevolgen hebben. Spre ker hoopt, dat de raad zich zal uitspreken, dat een dergelijke voorlichting niet toelaat baar is. De heer Visser (S.D.A.P.) staat een beet je verbaasd. De heer Vermeulen houdt een pleidooi maar met feiten komt hij niet. Spre ker dacht, toen de heer Vermeulen negen te spreken, dat hij doelde op een bericht in een ander blad over het slachthuis. Is het in aezen tijd ook al niet geoorloofd, critiek te oefenen? Wat mag dan wel, vraagt spreker. De heer Visser krijgt den indruk, dat we hier te doen hebben met een hetze tegen de S.D.A.P. De heer van Woensel (C.P.) .Dat meenen jullie altijd. De heer Visser.... „Ik dacht wel, datde heer Vermeulen hulp zou krijgen van den heer van Woensel". Voortgaande zegt de heer Visser, dat hij tegen de woorden van den heer Vermeulen moet protesteeren. De heer Vermeulen zegt, dat het hem buitengewoon spijt, dat de heei; Visser deze woorden heeft gesproken. Wat het geschre vene over het slachthuis aaxxgaat. dit betrof een bijzonder geval en had niets persoonlijks. Spreker noemt het geschrevene in het Vólks- weekblad een platte grove leugen. Hij had verwacht, dat ook de S.D.A.P. een dergelijke manier van verslaggeving had afgekeurd. De heer Visser repliceert nog. School- meesterij over de vraag, wie het hoogst staat, hebben we van den heer Vermeulen niet noo dig. Ei- hebben in het Volksweekblad wel eens dingen gestaan, die spreker niet voor de volle 100% voor z'n rekening zou willen nemen, maar aan wat de heer Vermeulen bedoelt, heeft spreker zich niet gestoord. Spreker komt op tegen de manier, waarop de heer Vermeulen de zaak heeft aangesneden. Hij heeft niets in het bericht gevonden, dat het gezag ondermijnt. Het incident wordt gesloten. Ingezonden stukken en mededeelingen. Deze zullen worden behandeld aan het eind van de agenda. Dan komt aan de orde het kardinale punt: bouw van een openbaar slachthuis. De heer Homburg (A.R.) drukt zijn spij er over uit, dat de stemmen, die men heeft kunnen beluisteren niet wat eerder naar voren zijn gekomen. Spreker heeft niet veel respect voor een stukje van een meneer „Vol- zorg" die een pluim drukt op den hoed van degenen, die den moed hadden een voorstel in te dienen om het plan aan te houden. Spreker kan zich best voorstellen, dat er raadsleden zijn, die zullen tegenstemmen; hij kan dit respecteeren, maar verwacht ook het tegenovergestelde. Spreker releveert daarna den gang van zaken ten opzichte van het eerste voorstel. Van de opdracht van den Raad, een voorstel in te dienen „op beschei den schaal" is niet veel terecht gekomen. In dit opzicht is spreker teleurgesteld. Hij had verwacht, dat het eindcijfer van het nieuwe plan heel anders zou zijn geweest. Spreker er kent de moeilijkheid, om met een plan te komen, dat belangrijk goedkooper was. Wat de drang van boven betreft, meent spreker dat deze niet bijzonder sterk is ge weest. Wat zijn de consequenties van het be sluit van vanavond? Wanneer ae raad het voorstel mocht verwerpen, zou dit het gevolg hebben dat vele slachtplaatsen verbeterd zou den moeten worden. In dat geval zou de beste oplossing zijn het bouwen van centrale slachtplaatsen. Ofschoon reeds vele werk zaamheden zijn verricht die naar spreker meent 44000 hebben gekost en de gemeente reeds voor 50.000 verplichtingen heeft aan gegaan voelt spreker zonder meer het als een bezwaar, zijix stem aan dit voorstel te geven. De heer Tusenius <V.B.) bespreekt „de schrijverij in de krant". Hij was hiertoe ge dwongen. Spreker ontkent, dat het gewraak te stukje geteekend „Volzorg" van hem was. Wat hij over het slachthuis geschreven heeft, heeft hij onderteekend. Spreker is voorstander van een slachthuis- bouw nü en hij zal gaarne zijn stem aan een desbetreffend voorstel geven, als het niet boven onze krachten gaat. Men kan wel zeg gen: je moet zooveel vertrouwen hebben in het te gi-oote pak, dat we ons aan laten me ten, maar niemand weet dat we zullen blijven groeien. Over dertig jaar is het op, omdat het verouderd is. Detechniek zal in dezen tijd niet stilstaan. Spreker ziet in het voor stel niet een ernstigen wil om te bezuinigen. Waarom doet men dit niet? Waarom laat men de vriesinrichtingen niet weg? Spreker becritiseert daarop de exploitatierekening. Er is gezegd, dat als het niet aangenomen wordt, de slagers op groote onkosten zouden komen. Spreker zou dit betreuren maar we kunnen beginnen, de vei-schillende slacht plaatsen onder te brengen in een centrale slachtplaats. Niemand zal ons dwingen het zoo groot en zoo grootsch te maken. Waarom wil men met alle giweld „dit groote ding" zetten, vraagt spreker. Verwachten B. en W. van Gedeputeerde Staten, dat ze dit zullen slikken? De heer Maas (R.K.) herinnert eveneens aan de voorgeschiedenis. De Raad moet nu weer over het plan oordeelen. Men zal het er wel mee eens zijn dat de gemeente Velsen met haar 40.000 inwoners ten slotte tot den bouw zal moeten besluiten. Ook een centrale slachtplaats zal de slagers veel kosten. Spre ker geeft toe, dat aan den eenen kant de fi- nancieele verantwoordelijkheid zwaar zal wegen en aan den anderen kant dat de opzet te ruim is. Als de overheid de gemeente Velsen den bouw van een slachthuis oplegt, zal het Rijk de gemeente ook in de gelegen heid moeten stellen den bouw te financieren. Ook al zou er niet gebouwd worden, zou het budget voor hetgeen er reeds is verwerkt en besteld jaarlijks met 7000 belast worden. Als men niet een tekort op de slagers gaat verhalen zullen deze geen bezwaar hebben, Uit een oogpunt van bestrijding der werk loosheid is het aan te bevelen, alles aan te grijpen wat tot werkverruixning leidt. Aan het slot van zijn betoog zegt de heer Maas, dat er eindelijk een oplossing diexit te komen en de raad den stap zal moeten wagen. In het belang van het algemeen zal spreker zijn stem aan het voorstel geven. De heer van He ij s t (Neutrale Partij) zegt, oorspronkelijk gemeend te hebben, zich tegen het slachthuis te hebben moeten ver zetten. Hij weet nog niet, hoe hij zijn stem zal bepalen, maar het vele werk dat er reeds verricht is en een nader door hem ingesteld onderzoek heeft de zaak voor hem anders ge steld. Hij zou er voor voelen den bouw eerx jaar uit te stellen. Er is gesproken over de kosten die de slagers opgelegd zouden krij gen, maar de bouw van het slachthuis zou ook kosten voor hen meebrengen. Wat de bouwkosten betreft, deze zullen vol gens spreker wel meevallen. De heer Visser (S.D.A.P.) kan zich groo- tendeels aansluitexi bij hetgeexi de heer Maas heeft gezegd. Spreker meent, dat de toestaxxd zooals die thaxis is, onhoudbaar is; Deze toe stand kon veranderd worden door vex-betering van de slagerijen maar spreker vreest, dat er dan heel wat slagerijen zouden moeten ver dwijnen. Er zijn zekere bestellingen gedaan en nu rijst de vraag of, wanxieer de bouw wordt uitgesteld, de kosten nxet nog hooger zullen worden. Spreker is niet zoo pessimistisch als de heer Van Heyst. Als we steeds maar de slechte toestanden naar voren brengen, kun nen we niets meer doen. Spreker vraagt, waarom de commissie met hetzelfde plan van voox-heen is teruggekomen. In Zwolle kost het slachthuis ook vijf ton. Spx-eker meent, dat er op het ingediende plan geen gerechte aanmerkingexi zijn te maken. Spreker zal zijn stem aan het voorstel ge ven. De heer ten Broeke (C.H.) meent, in tegenstelling met den heer Visser, dat het zwaartepunt ligt in de exploitatierekening Spreker is er van overtuigd, dat we een slachthuis in de gemeente moeten hebben. Het nieuwe plan is vrijwel een copie van het eerste. De aangeboden exploitatierekening kunnen we niet aanvaarden. Als deze wordt opgemaakt zooals het behoort, zal ze niet sluitend te maken zijn. Spreker zou er niet voor zijn, de keurloonen te verhoogexi. Hij meent, dat de aanbesteding wel mee zal val len exi vraagt of er geen proefbesteding ge houden kan worden, met in achtneming van de noodige bezuiniging. Aan de hand van deze proefbesteding zou dan een nieuwe exploitatierekening opgemaakt kunnen wor den. De heer Vermeulen (A,R.) zegt, dat het nieuwe plan niet is gekomen van de com missie van Openbare Werken. De opdracht te komexi met een bescheiden plan is gegeven aan B. en W. Dat is ter beoordeeling voor gelegd aan de commissie. Het nieuwe plan was geen bezuiniging, maar eexi wijziging, daar het nieuwe plan grootere kosten van onderhoud meit zich -zou meebrengen. Wil men werkelijk bezuinigen dan zou men met een heel nieuw plan moeten komexi. Spreker rneexit, dat men wel xnet «een kleiner plan had kunnen volstaan, eventueel zonder koel- inirichting. Het miet-bouwen van een koel- imrichtiing zou uit technisch-ibouwkundig oogpunt beschouwd, geexi bezwaar opleveren. Maar om economische redenen zou - de koel- inrichting wel eens noodig kunnen zijn. De voorgelegde rapporten acht spreker onvoldoende. Spreker meent, dat waar een winstpost verloren gaat, de raad wel een uit voeriger advies van de Commissie van Finan ciën had mogen verwachten. Naar sprekers oordeel, draagt de exploitatie-rekexiing niet een dusdanig karakter, dat deze met een ge rust geweten aan Gedeputeerde Staten kaxi worden voorgelegd. Zooals deze daar ligt, is ze absoluut misleidend, al is dit dan niet met opzet geschied. Uitvoerig bespreekt de heer Vermeulen de firxancieele zijde van het voorstel om ten slotte te verklaren, dat hem den moed ont breekt, zijn stem aan liet voorstel te geven. Als de raad het voorstel zou aannemen, zou spreker B. en W. in overweging willen geven de stukkexi, alvorens ze naar Gedeputeerde Staten te zenden, te herzien erx ze opnieuw aan den raad vocvr te leggen. De heer Sluiters (C.H.) meent dat het plan een zeer goed en een zeer degelijk plan is. Als we een abattoir gaan bouwen, moeten we een inrichting bouwen, der gemeente Vel sen waardig. En wat moeten we met de aan gegane verplichtingen doen? Als we het aan een particulier architecten-bureau ixi han den geven, komen we weer voor nieuwe kos ten te staan, meent spx-eker. Als Gedepu teerde Staten het afwijzen, staan we sterker tegenover de regeering. Spreker meent, dat de slagers de gemeente dankbaar zullen zijn als het slachthuis er is. De heer C. v. d. Steen (C.H.) vraagt zich af of Gedeputeerde Staten het voorstel zul len goedkeuren. De heer N ij s s e n wethouder van financiën zet nader uiteen, dat B. en W. zich angst vallig aan de geldende tarieven hebbexi vast gehouden. Als er een gulden meer was ge- rekend voor het slachten van een varken zou de rekening 6000 gulden meer opleve ren. De heer Dunnebier, wethouder vaxi openbare werken, herinnert aan de bezwa ren, indertijd ixigebracht tegen de gasleve- x-ing door de Hoogovens. Niemand had toen verwacht, dat de gaslevering door de Hoog ovens zulk een groote winst zou afwerpen. Het college heeft er geen oogenblik aan ge dacht, het plan vaxx het slachthuis mooi voor te stellen. Aan de hand van de debatten bij de behandeling in 1931 toont spreker aan, dat de heer Tusenius alleen bezwaren had tegen de rangschikking der gebouwen. Er is een exploitatierekening gemaakt .-die 6000 gulden winst aantoont, maar deze hebben B. en W. den Raad niet voorgelegd. Ex is aan de deskundigen een nieuwe opdracht verstrekt exi deze hebben over de kwestie van het koel huis gezegd, dat een abattoir zonder koel- hxxis niet aan de eischen van den laatsten tijd voldoet en dat zij het bouwen van een abattoir zonder koelhuis beslist afraden. Ver geleken bij het eerste plan is er 60 a 70.000 gulden bezuinigd, maar verschillende zakexi maakten het werk weer* duurder. Dat de winst van 15.000 gulden op de keux*loonen verloren gaat wist de raad van tevoren. Ex- zal voor den dienst binnenkort een nieuw hoofd nodig zijn en die zal de gemeente ook een paar duizend gulden meer kosten. De rekening is opgezet voor het eerste jaar. Voor bet tweede jaar zal ze absoluut voor- deeliger zijn. De Voorzitter heeft lang geaarzeld voordat hij zijn stem bepaalde, maar ten slotte heeft hij er zijn stem aan gegeven in de eerste plaats om de bijna 100.000 gulden, die reeds zijn uitgegeven, in de tweede plaats omdat de dix-ecteur van den Keuringsdienst hem heeft aangetoond, dat de inrichting rendabel wordt en er geen uit gaven zijn te doen a fonds perdu. Verder zal er binnenkort een nieuwe directeur noodig zijn en of de gemeente een slachthuis krijgt of niet, deze nieuwe dii-eeteur zal zeker het dubbele kosten van den tegexiwoordige. In Viissingen is een centrale slachtplaats, heeft men opgemerkt, maar Viissingen heeft 21700 inwoners en de gemeente Velsen zou met één centrale slachtplaats niet kunnen vol staan. De heer Tusenius heeft gewerkt voor uitstel exx spreker is van meening, dat wan neer de heer Tusexiius niet in het College zou hebben gezeten, het slachthuis al in den polder had gestaan. De heer Tusexiius heeft gezegd, dat hij niet voldoende op de hoogte van de zaken is gesteld, maar als er één goed op de hoogte had kunnen zijn is dit de heer Tusenius. De Voorzitter wijst op de mogelijke werk verruiming. Als we nu weer anderen opdragen eoxi plan te makexi, zullen we 4 1/2 ton hebben laten verteekenen voordat we een plan heb ben. Wanneer morgen den dag blijkt, dat de gemeente geexi abattoir zal bouwen, zullen de bepalingen der vleeschkeuringswet in alle gestrexigheid worden doorgevoerd. De uit gaven zullen onmiddellijk op de schouders dei- slagers komen te rusten. De slachtloonen zul len bedragen voor eexi koe 3 1/2 ct. per kilo. Dit legt dus geen gewicht in de schaal. Re- sumeerende komt spreker tot de conclusie dat er bezwaren aan den bouw verbonden zijn en dat het zonderling lijkt, dat thans eexi voorstel komt, dat zooveel zal kosten. Maar daartegenover staat, dat men te doen heeft met een winstgevend object en dat de hygiëne den bouw noodzakelijk maakt. Er worden aan een gemeente, waar zich steeds meer menschen komexi vestigen, hooge eischen gesteld. Daarom durft spreker dan ook met gerustheid den raad aan te bevelen het voorstel aan te nemen. De heer Bosman wethouder voor sociale aangelegenheden brengt eveneens de wen- schelijkheid van den bouw naar voren. De heer Tusenius brengt in tweede in stantie tal van bezwaren naar voren. Spreker dringt aan op een nieuwe exploitatiereke ning. Verder repliceeren de heeren Van Heyst, Het nieuwe Amerikaansche marineluchtschip Akrondat tengevolge van een hevigen on- weersstorm aan de kust van New-Jersey, ongeveer 150 K.M. ten zuiden van New-York is verongelukt Visser. Ten Broeke, Tusenius en Vermeulen. Na de discussie, die ongeveer vier uur duur de bracht de voorzitter het voorstel in stem ming. Het wordt aangenomen met 224 stem- meix. Opcenten Gemeentefonds- belasting. B. en W. stellen voor. het aantal opcenten voor het belastingjaar dienst 1933.1934 te be palen op 80 overeexikomstig het bij het op maken der gemeentebegrooting geraamde aantal. Goedgekeurd. Wijziging van het reglement op het kampeeren. B. en W. stellen voor, het reglement op het kampeeren te wijzigen in vei'band met de wijziging van de gelegenheid voor het plaat sen van houten tenten. Goedgekeurd. Precariorechten. B. en W. stellen voor, de verordening op de heffing van px-ecariorechten, zoodanig te wijzigen dat het recht verschuldigd voor het plaatsen van stoelen en tafeltjes vóór café's e.d. xiiet meer bex-ekend wox-dt volgens tarief A maar volgexxs tarief J. Goedgekeurd Toelaten van leerlingen uit Velsen-N. op de lagere scholen te Beverwijk. B. exi W. stellen voor, op te zeggen de in dertijd met de gemeente Beverwijk gesloten overeenkomst inzake de toelating van leer lingen uit Velsen-N. op de openbare scholexi voor gewoon lager en uitgebreid lager onder wijs te Beverwijk. Dit voorstel wordt aangehouden. Verkoop van grond. De voorstellen inzake verkoop van grond o.a. aan het Hoogovenbedrijf worden aaxige- nomen. Aangehouden wordt het voorstel in zake den verkoop aan Boerrigter te Haarlem. Verhuren van sport terreinen. B. en W. stellen voor, te verhuren aan de IJmuidensche voetbalvereenigixig IJ.F.C, 12300 M2. grond a f 150 per jaar en aan de IJmui densche voetbalvereenigixig Aneta 11230 M2. grond a f 105 per jaar. De heer van Woensel (C.P.) meent, dat er nog een aanbieding' is van de vereeniging „Voorwaarts" welke vereeniging f 400 heeft gebodexi. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat deze vereeniging lager heeft ingeschre- ven dan de beide genoemde vereenigingen. De heer van Woensel leest een brief voor, waaruit blijkt, dat de door hem ge noemde vereeniging f 404 per jaar heeft ge boden voor den duur van 2 jaar. Het aanbod schijnt den wethouder niet be kend te zijn Het voorstel wordt daarop aan gehouden Verbetering van cle Hoofdstraat. B. en W. stellen voor over te gaaxi tot ver betering van de Hoofdstraat. (Zie IJmuïder Courant van jl. Maandag). Dit voorstel wordt goedgekeurd. Belasting op Tooneel* vertooningen. B. en W. stellen voor af te wijzen het ver zoek van de directie der Bioscoop- exi Schouw bui-g-Exploitatie „Tlialia" om verlaging van de belasting op tooneelvertooningen wat be treft de vertooningen, die worden voortgezet na het gewone sluitingsuur. Dit voorstel wordt aangehouden. Ontheffing bouwverox-dening. Aangenomen wordt een voorstel om aan Joh. Wichmann ontheffing te verleenen van het bepaalde in art. 68 al. 5 en 7 der bouw en woningvei-ordening ten behoeve van den bouw van twee blokken van vier woningen aan den Zeeweg te Driehuis Benoeming. Tot gedelegeerd lid der gemeente in het bestuur der Vei-eeniging voor Nijverheidson derwijs in Kennemerland vacature K. H. Tu senius wordt benoemd de heer J. C. Sluiters. Schoolvoeding en -kleeding. In verband met het antwoord van Gede puteerde Staten op een schrijven van B. en W. inzake schoolvoeding en -kleeding vraagt de heer Visser (S.D.A.P.) of B. en W. van plan zijn hieraan iets te doen. De heer Bosman, wethouder, zegt. dat dit zou kunnen geschieden via Maatschap pelijk Hulpbetoon. Het college heeft hierom trent nog geen besluit genomen aldus de wethouder. De Voorzitter zegt een nadere bespre king in het college toe. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Stark (S.D.A.P.) of de oorzaak van de paratyphus reeds gevonden is. De Voorzitter zegt. dat alle draden uit m een punt liepen, zoodat men dacht den haard gevonden te hebben. Alle personen die ziek werden hadden uit een bepaalde zaak waren betrokken. Deze zaak heeft ech ter een filiaal in IJmuiden-Oost, waar echter geen klanten ziek werden. Een definitief resultaat is niet gevonden. De directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst is ijverig bezig, de oorzaak op te sporen en spreker brengt hem hulde voor de moeite die hij zich heeft gegeven. Hierna sluiting.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1