HET NIEUWE AVONDBLAD |3e JAARGANG No. 133 DONDERDAG 6 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: j 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Luchtvaart-rampen Twee ontzettende luchtvaart-rampen heb ben in snelle opeenvolging ontsteltenis in de wereld gewekt. Het Engelsche verkeersvlieg tuig „City of Liverpool" vloog in brand en stortte neer toen het zich boven Dixmuiden bevond, en alle vijftien inzittenden kwamen om. Het Amerikaansche marine-luchtschip „Akron" stortte tijdens een onweer in zee, en van de bemanning van 80 resten maar vier overlevenden. Ten overvloede werd deze laatste ramp nog door een andere gevolgd, want het kleine marine-luchtschip J 4. uit Lakehurst opgestegen om naar de overblijfselen van de Akron te zoeken, viel eveneens in zee. Bij dit ongeluk kwam de commandant om, ter wijl twee man werden gewond. En nu komt nog het bericht dat het grootste luchtschip der Fransche marine bij een noodlanding tusschen Rochefort en Lorient in tweeën is gebroken. Er zijn twee zwaar gewonden. De snelle opeenvolging van deze ongeluk ken belet ditmaal het gebruikelijke debat over de meer-of-mindere veiligheid van toe passing der principes zwaarder-dan-lucht en lichter-dan-lucht. Toch schijnen de lucht schepen er wel het slechtst af te komen, te meer omdat er bijzondere veronderstellingen gemaakt worden over de oorzaak van de ramp met de „City of Liverpool". Die ramp zou niet aan een falen van het vliegtuig te wijten zijn. De Belgische en de Engelsche politie stellen beide een uitvoerig onderzoek in naar het gedrag van zekeren Voss, een 70-jarige Engelsche tandarts, die tot de pas sagiers behoorde en die plannen tot zelf moord gehad zou hebben. In Engeland op pert men de veronderstelling dat hij vergif zou hebben genomen en het toestel in brand gestoken. In België zijn de theorieën minder gruwelijk. Daar zegt de politie dat Voss hee- lemaal geen zelfmoord-neigingen had, maar dat hij te Brussel dronken aan boord is ge gaan van het vliegtuig. En men veronder stelt dat hij aan boord gerookt zou hebben en daardoor den brand veroorzaakt. Dat Voss reisde in gezelschap van een familielid en een vriend maakt de theorie van zelfmoord en brandstichting wel erg onwaarschijnlijk. Maar men vindthet in Engeland zeer be langrijk dat hij en zijn vriend Dearden de eenige twee passagiers aan boord waren die zich speciaal verzekerd hadden tegen een luchtongeval, ofschoon het bedrag der ver zekering voor elk slechts duizend pond ster ling bedroeg. Het is de vraag of de zaak ooit opgehelderd zal worden. Dat gebeurt maar heel zelden bij zulke vliegtuigongelukken. Wel kan men door onderzoek van het lijk van Voss uitmaken of hij zich inderdaad vergiftigd heeft. Maar met het resultaat van dat onderzoek wordt de brand van het toe stel niet opgehelderd, en het zal dus ten slotte wel bij een min of meer aanvaardbare theorie blijven. De hevige opschudding die over deze ver onderstelde oorzaak wordt gemaakt staat natuurlijk niet vrij van de bedreigde be langen der Engelsche luchtvaart, welker goe de reputatie-van-veiligheid door deze ramp een leelijken knak heeft gekregen. Blijkt dat aan het toestel niets gehaperd heeft en dat de wanhoopsdaad van een abnormaal mensch de oorzaak van de ramp is geweest, dan zal het afschrikkende effect op luchtreizigers natuurlijk veel minder zijn. Hoe dat ook moge uitpakken, aan de alge meene feiten verandert zoo'n ongeluk niets. In het algemeen heeft de commerciëele luchtvaart bewezen, zeer veilig en betrouw; - baar te zijn. Het ongelukken-percentage is miniem. Heelemaal uitgeschakeld zal het nooit kunnen worden, omdat ieder men- schemverk tekortkomingen heeft die, als het verkeersmiddelen geldt, af en toe ongeluk ken moeten veroorzaken. Ook de spoorwegen en de scheepvaart, hoe enorm veel verbeterd zij ook zijn in den loop van lange jaren, zijn nooit volkomen veilig geworden. Er mag van de vliegtuigen gezegd worden dat zij hun hoogen standaard van veiligheid in wonder baarlij k-korten tijd hebben bereikt. Maar het zal altijd een nadeel voor dit nieuwste verkeersmiddel blijven dat als er dan ook een ongeluk gebeurt, het een hooge uitzon dering is als er iemand aan den dood ont snapt. In het algemeen zullen de vaste grond en zelfs de verraderlijke zee altijd nog een betere kans op redding, ingeval van on gelukken, laten. De rampen met drie luchtschepen, in en kele dagen tijds, geven te denken. Wij herin neren ons nog allen den ondergang van het groote Engelsche luchtschip R 1C0, en het schijnt dat alleen dr. Eckener's Zeppelin te gen alle gevaren is opgewassen. Toeval, of betere constructie? Het is niet te bewijzen. Wel krijgt men den indruk dat een verkeers middel dat in zóó weinige exemplaren be staat, zoo ontzaglijk kostbaar is bij een be trekkelijk geringe snelheid en dan nog zoo veel menschenlevens kost toch niet veel toe komst kan hebben. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat de Amerikaan admiraal Byrd verklaart, dat dit het einde beteekent van ée plannen voor een transatlantisch lucht schip-verkeer. R. P. IJMUIDEN OUDERAVOND EMMASCHOOL. Gisteravond heeft in de Emmaschool de jaarlijksche ouderavond plaats gehad. Van de zijde der ouders was hiervoor groote be langstelling. Vóórdat de feitelijke ouderavond begon was er eerst gelegenheid, het werk oer kinderen te bezichtigen, waarna de ouders bijeen kwamen. Nadat de heer K. J. Noy met gebed had ge opend richtte hij zich met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot het schoolbestuur dat in zijn geheel tegenwoordig was. Hierna was het woord aan den heer S. Doevendans die een referaat hield over: „Waarom vadenandsche geschie denis?" Spreker toonde aan met eenige voor beelden het nut van het in 1857 verplicht ge stelde leervak algemeene geschiedenis, waar van in 1878 alleen als verplicht de vaderland- sche geschiedenis is overgebleven. Deze moet volgens spreker in tweeën behandeld worden, n.l. de krijgs- en de beschavings geschiedenis. Duidelijk stelde de heer Doeven dans in het licht, dat men met 't eerste niet in gruwelgeschiedenissen behoeft te vervallen, en bij het tweede, de beschavingsgeschiedenis niet dor en droog behoeft te zijn, om toch de vaderlandsche geschiedenis te ieeren, en den leerling met kennis hiervan zijn winst voor het beter leven kan doen. Na de pauze hield het hoofd der school de heer K. J. Noy een referaat over „De Fantasie in het kinder leven". Hieruit bleek ten volle dat de heer Noy veel studie maakt van de aan hem toevertrouwde leerlingen. Met verschillende voorbeelden toonde hij aan de verschillende fantasieën waarin een kind leeft. Aan het einde dankte de heer D. Jongens den heer Noy en het personeel der school, voor dezen goed geslaagden avond, waarna hij met dankgebed sloot. HOLLAND—BELGIë. Het bestuur van Stormvogels verzoekt ons te nielden, dat heden (Donderdag) avond van 8—9 üur in Kennemerhof aanvragen kunnen worden ingediend voor kaarten voor den op 7 Mei a.s. te spelen wedstrijd HollandBelgië. MEEVALLERTJE VOOR „HET WITTE KRUIS". Als opbrengst van het te Santpoort ten bate van de afd. Velsen der Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis" gehouden concert mocht de penningmeester een bedrag van 25 ontvangen. Voorts weid in de afge- loopen week door een bewoner van IJmuiden - Oost een gift van 10 afgedragen uit erkente lijkheid voor de door één der wijkverpleeg sters bewezen diensten. In deze voor de vereeniging zoo moeilijke tijden stelt het bestuur deze extra-hulp op hoogen prijs. VISSCHERIJTENTOONSTELLING AMSTERDAM. WIE HEEFT IETS BESCHIKBAAR? Den 21sten April wordt te Amsterdam ge opend de tentoonstelling „Voeding en Hy giëne", waar ook een afdeeling is gereser veerd voor Visch- en Visscher ij tentoonstel ling. Aan deze tentoonstelling wordt medewer king verleend door verschillende organisaties op visscherij gebied, ook vanuit IJmuiden. Voor de afdeeling IJmuiden is nog behoef te aan wat mooie scheepsmodellen, schilde rijen met betrekking tot de visscherij e.d. De heer Vermeulen, secretaris van de Ree- dersvereeniging, verzocht ons hiervan mede deling te doen in ons blad en allen die iets beschikbaar hebben uit te noodigen zich met hem daarover in verbinding te stellen. Aan dit verzoek voldoen wij gaarne, want alles wat mee kan werken om reclame te ma ken voor het gebruik van visch en verder onze visscherij bekend temaken, komt op den duur aan IJmuiden ten goede. Laat daarom ieder die iets heeft zijn me dewerking verleenen, door spoedig zich in verbinding te stellen met den heer Vermeulen en hem tijdelijk de beschikking te geven over de voorwerpen, die voor de tentoonstelling gebruikt kunnen worden. T ie chef der Amerikaansche luchtvliet, is bij den ramp van de Akron om het leven gekomen. DE KUSTVISSCHERIJ EN DE VISSCHERIJ IN HET IJSSELMEER. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken en Arbeid deelt het volgende mede omtrent de kust- visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tus schen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Februari 1932. In de eerste week der maand kon wegens het vele drijfijs nog niet worden gevischt, tewijl in de daarop volgende week de vis scherij vooral in de Zuid-Hollandsche stroomen nog al eens door stormachtig weder belemmerd werd. In die tweede helft der maand was de weersgesteldheid gunstig voor de uitoefening der visscherij. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuïd-Hol landsche stroomen en zeegaten werd de visscherij iets drukker, in den Dollart en de Lauwerzee daarentegen minder druk uitge oefend dan verleden jaar Februari. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee en het IJssel meer wanen iets beter, in de Waddenzee en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen slechter dan in Februari van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk- in den Dollart en de Lauwerzee 50.775 (7.825) K.G. en f 541 (f 342» in de Waddenzee en het niet afgesloten ge deelte van de Zuiderzee 2.183.921 (3.548.734) K.G. en f 108.199 ff 119.051), in het IJsselmeer 322.588 (289.633) K.G. en f 64.305 (f 54.717), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zee- oestersgaten 137.792 (208.253) K.G. en f 12.304 (f 12.773». Uit Zeeland werden verzonden 2.384.400 (2.790.600 oesters ter waarde van f 130.850 (f 133.150) en 2.898.200 (3.158.300) K.G. mos selen ter waarde van f 41.920 (f 58.520). In het IJsselmeer leverde de botvisscherij met staande netten, welke hoofdzakelijk uitgeoefend werd op het Pampus, in het Hoonnsche hop bij Medemblïk, lang den Wie- ringermeerdijk, bezuiden den afsluitdijk en bij de Friesche kust benoorden Stavoren, de eerste dagen nadat de zee ijsvrij was, nog zeer goede vangsten op, doch in de tweede helft der maand verminderden de vangsten aanzienlijk. Evenals vorige maand werd weder veel schol medegevangen. De prijs der bot was hooger dan in de voorgaande maand. Tevens werd nog door enkele vaartuigen met de kor op bot gevischt, doch deze visscherij was niet loonend. De spïeringvisscherij me-t sleepnetten bleef van weinig beteekenis. De vangsten waren over het algemeen gering, met uitzondering van enkele dagen in het midden der maand, toen in de nabijheid van Elburg flinke hoeveelheden spiering werden gevangen, welke echter zeer klein van stuk DeEngelsche lucht expeditie onder leiding van Lord Clydesdale (inzet) is er vu geslaagd over den hoogsten top van de Himalaya, deMount Everest, te vliegen. Men bereikte een hoogte van circa 9000 M. was. De prijs der spiering was niet hoog. De garnalenvisscherij leverde slechts kleine vangsten op. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee leverde de haring- visscherij met den wonderkuil, vooral in het laatst der maand voor de motorvaartuigen met krachtige motoren over het algemeen een gunstig resultaat op. Met de zegen- visscherij nabij Den Helder werd over heit geheel nog weinig verdiend, evenals met de kommen, waarvan er ongeveer een 70 te water stonden. De haringvisscherij met fuiken langs de Friesche kust verliep vooral voor hen. die met groote fuiken vischten, bevredi gend. De botvisscherij was van geen beteeke nis. In de kommen bij Wieringen werden nog slechts kleine hoeveelheden spiering gevan gen, welke echter mooi van stuk was en een goeden prijs opbracht. De garnalenvisscherij in het Marsdiep had een ongunstig verloop. Van de mosselperceelen werden slechts kleine hoeveelheden afgevischt, welke bestemd waren voor de markt te Rotterdam. De vis scherij op consumptiemosselen van de na- tuurbanken verliep minder gunstig. Op mosselen voor eendenvoeder werd door een 9-tal Wieringer motorvaartuigen ge vischt. De aliki'uikenvisscherij had een be vredigend verloop. Daarentegen leverde de wulkenvisscherij een minder gunstig resul taat op. De visscherij op kokhanen werd slechts door 1 tot 3 vaartuigen uitgeoefend. In de Lauwerzee was de garnalenvisscherij nog van zeer weinig beteekenis. De visscherij met den raamkuil op sprot leverde enkele dagen goede vangsten op, doch de prijs van de sprot was niet hoog. Een groot gedeelte der vangsten werd afgeleverd aan de visch- clrogerijen. In de Dollart en de Eems werd niet ge vischt. In de Zuid-Hollandsche stroomen werd met de ankerkuilen redelijk goed spiering en ook nog al wait bot gevangen, terwijl een viertal kuilen in het Goereesche gat vrij ruime vangsten van zeebliek maakten. Met de spieringdrijfnetten waren de uitkomsten slechts matig, doch met de bliek- en pook- netten werd op het Hollandsch diep vrij veel schubvisch gevangen. De garnalenvis scherij leverde slechts geringe vangsten op. terwijl voor de gevangen garnalen ook niet meer dan 15 cent per K.G. werd betaald. BEVERWIJK BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. PROPAGANDA-SAMENKOMST In de groote zaal van het Patronaatsge bouw had de Plaatselijke Commissie voor den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm Woens dag een buitengewone propaganda-samen- kornst belegd, welke zich in een groote be langstelling van het publiek mocht verheu- Een rijk gevarieerd programma werd dezen avond geboden. De voorzitter der Plaatselijke Commissie, notaris Anten, sprak een openingswoord, waarin hij naast een welkom aan degenen, welke den oproep der commissie door hun bezoek beantwoord hadden, tevens dit in het bijzonderwenschte te doen aan onzen Bur gemeester en de heeren der gewestelijke af deeling. Tot mr. Rambonnet sprak de heer Anten zeer waardeerende woorden en verzekerde hem, als hoogste gezagdrager in de ge meente Velsen van de loyauteit der B.V.L,, de organisatie die immers met het doel in het leven werd geroepen, het wettig gezag te steunen als dit door revolutionnaire of wan ordelijke elementen mocht worden aangetast. De B.V.L.die thans ongeveer 75.000 leden omvat, voert daarom als drie-voudige leuze voor God, Vorstin en Vaderland. Op de rede van notaris Anten aansluitend, zongen de aanwezigen staande de twee eer ste coupletten van het Wilhelmus: Daarna gaf de voorzitter het woord aan Mr. Rambonnet, burgemeester van Velsen. De burgemeester bracht allereerst hartelijk dank voor de vriendelijke woorden tot hem in deze samenkomst gesproken. Voorts sprak hij over de banden, welke tusschen hem en den Vrijw. Landstorm bestaan en welke nog stamden uit de mobilisatiejaren, toen hij nog in actieven dienst was. En nu was het, alsof spr. weer eens in een oud huis kwam, waaraan allerlei prettige herinneringen ver bonden waren. Even dieper ging onze burgemeester in op het steunen van het gezag in het algemeen en het wettig gezag in het bijzonder. Het wettig gezag is voor mij, aldus spr., in hoog ste instantie belichaamd in de draagster er van, nl onze Koningin. (Applaus). In deze benarde tijden is het wettig gezag en des zelfs draagster aan ernstige critiek blootgesteld; het in een kwaad daglicht te brengen en het systematisch ondermijnen, wordt bijna dagelijks geprobeerd, waartegen mr. Rambonnet met klem en ernst waar schuwde. Over deze ondermijning gaf spr. tal van voorbeelden. Daarom sprak hij zijn vertrouwen uit in den Vrijw. Landstorm. Wanneer het gevaar voor scheiding van Nederland en Oranje te voorschijn zou komen, zou zij dit gevaar met man en macht te keeren hebben. Moge zij echter slechts een preventieve werking heb ben, opdat zulk en gevaar zich nooit als wer kelijk feit zal voordoen. Met den wensch, dat de. Vrijw. Landstorm zich die tijden paraat moge houden beëindig de de burgemeester zijn meermalen met ap plaus onderstreepte rede. De voorzitter der gewestelijke commissie, de heer Norel ging vervolgens in een uitvoe rige toespraak na wat de beteekenis van hefc wettig gezag was. Tevens schetste hij de voor- deelen van een bijeenkomst van den Vrijw. Landstorm alwaar de leden vrij voor hun in zichten konden uitkomen. Hoevelen in dezen tijd hebben op vrienden gebouwd, van wien men dacht, dat ook zij Vorstin en Vaderland lief hadden. En hoevelen zijn in het vertrou wen op deze vrienden beschaamd geworden. Helder teekende spr. de lijn uit, waarlangs de Vrijw. Landstorm zich beweegt, en hij hoopte dat zoolang zij noodig zal moeten zijn, zij zich in grooten bloei zou mogen verheu gen. De korpscommandant, overste Hartogh Heys van Zouteveen, verkreeg daarna hefc woord. Als leider van het corps „Kennemer- land" lag hem de welvaart van dit corps na tuurlijk na aan het hart. Zoo stond ook deze bijeenkomst in het middelpunt van zijn be langstelling. Hij richtte allereerst een oproep tot de slapers", welke zich nog niet bij den B.Vi. hadden aangesloten. Terwijl toch ook zij voor recht en (in de eerste plaats) orde in den Staat zouden stemmen. Met verwijzing naar eenige buitenlandsche voorvallen bepleitte spr. met nadruk het nut en de noodzaak van het bestaan van den B. V. L. opdat het wettig gezag in ons land gehandhaafd kan worden, desnoods met be hulp van dezen B. V. L. Verder bracht de commandant dank aan de Plaatselijke Commissie, speciaal aan den voorzitter notaris Anten en den secretaris, den heer de Ridder Sr. welke deze bijeen komst met zooveel succes hadden weten te organiseeren en wenschte hen daarmee van harte geluk. (Applaus). Daarna werd Neerlands Vreugdefilm ge draaid, die verschillende voor ons Vorsten huis gedenkwaardige figuren en feiten in beeld bracht en waarbij tijdens de vertooning het publiek meerdere malen van haar liefde voor het vorstenhuis blijk gaf. Het rijkelijk gevarieerd programma ver meldde daarna ngq filmen als de Nationale Landdag" te Urk en „Met de Koninklijke fa milie op reis". Geheel belangelooze medewerking voor het muzikale gedeelte van den avond verleende het Driehuizer Harmoniecorps „Soli Deo Glo ria", wiens directeur, de heer C. Oudendijk, in de pauze bij monde van notaris Anten met een lauwerkrans vereerd werd, als bewijs van bij zonderen dank van de Plaatselijke Com missie voor het gebodene. Dit had zeer veel succes en alle nummers, waaronder een met bravour gespeelde Ouver ture Orpheus in de Onderwereld, werden met aplaus beloond. In verband met het vergevorderd uur moesten eenige filmnummers vervallen. De secretaris der Plaatselijke Commissie, tevens Groepsleider der afdeeling IJmuiden richtte nog een verzoek tot aansluiting bij den B. V. L. tot de in de zaal eventueel aan wezige niet-leden. Nadat de aanwezigen het spelen van het Volkslied staande aangehoord hadden, heeft Overste Hartogh Heijs van Zouteveen de bij eenkomst gesloten. DRIEHUIS EERHERSTEL VOOR EEN OUD-MILITAIR. INLICHTINGEN AAN DE TWEEDE KAMER. De minister van defensie heeft aan de Ka mer een nota van inlichtingen gezonden op het adres van W. H. Bron, gepensioneerd sergeant-timmerman der Koninklijke Marine, te Driehuis, gemeente Velsen, houdende ver zoek om eerherstel en toekenning van hooger pensioen. Hieraan is ontleend, dat in 1915 twee ge neeskundigen in Indië, na Bron op zijn klach ten te hebben onderzocht, tot de eenparige diagnose „simulatie" kwamen. Op grond hier van werd hij gestraft en werd over hem een ongunstig conduite rapport uitgebracht. Een reclame over de straf werd door den toen- maligen commandant der zeemacht in Ned.- Indië ongegrond bevonden en zoo lichtvaar dig, dat hij opnieuw werd gestraft. Daarna deden zich smptomen voor, die wezen in de richting van een chronische, lichte dysenterie en beginnende longtuberculose. IJij werd op gezonden naar Nederland waar het hoog mili tair gerechtshof in 1916 de aan Bron opge legde straffen te niet deed uit overweging, dat het hof waarschijnlijk leek, dat Bron reeds voor het opleggen der straffen aan de ziekten lijdende was. Wegens zijn gezondheids toestand werd Bron met 1 December 1916 ont slagen. Het ontslag was eervol. Na zijn afkeuring werd aan Bron een pen sioen toegekend van f 635, dat van 1 Januari 1920 af met 40 percent werd verhoogd en dus werd gebracht op f 889. Herziening van dit pensioen met toepassing van de bepalingen der Pensioenwet voor de zeemacht was echter niet mogelijk, omdat deze wet herziening van pensioenen, waarop recht werd verkregen vóór 1 Januari 1918, niet toelaat. Van de stich ting, bedoeld in de wet van 26 Juni 1926, ont vangt Bron f 177 toeslag- per jaar op zijn pensioen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1