HET NIEUWE AVONDBLAD ,ge JAARGANG NO. 136 MAANDAG 10 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2]/2 cents incasso, per kwartaal 1.20 I plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Duel. In Duitschland is nu ook het duel weer in eere hersteld. Dat wil zeggen: 't is weer toe gestaan. en als ik het goed begrijp, wordt het aanbevolen ook. De vraag is, of er spoe dig veel liefhebbers zullen opdagen. En ook hóe ze het toepassen. In Frankrijk was het een kwarteeuw geleaen zoo goedig geworden, dat een degenprik in de linker oorlel ruim schoots voldoende was om eerherstel te waar borgen. Dat doet niet veel pijn en het ge neest gauw ook. Toen het duel tot dezen zui- ver-komischen vorm was gekomen verdween het spoedig geheel, want de schoone vrouw om dewelke gestreden werd vond het niet spannend en niet boeiend meer, en de ken nissen maakten er natuurlijk grapjes over. Van het duel mag inderdaad getuigd worden, dat het aan de ontwikkeling van het gevoel- voor-humor, waardoor de twintigste eeuw zich o.a. ook kenmerkt, is gesneefd. Nu onderscheidt het Nationaal-socialisme zich allerminst door humor. Dergelijke be wegingen zijn daarvan totaal gespeend. Ik meen te mogen zeggen dat dus uit de on derdrukking van de humor de herleving van het duel ontstaan moet zijn. Hebt u ooit éen enkel humoristisch woord van meneer Hitier, meneer Goering of meneer Goebbels gele zen? Ik niet. Ze zouden het zich eenvoudig met kunnen veroorloven. De afmarsch van den humor doet een leegte ontstaan, die met een of anderen vonn van dwaasheid gevuld moet worden. Het duel vult haar. Het viert zijn terugkeer, in den prillen morgen, als de stad nog slaapt en de katjes nog grauw zijn. Met secondanten, met dokter en al. De rol van den dokter heeft mij, daarbij altijd zeer geïntrigeerd. Het lijkt mij zoo tegen 's mans roeping in, de provocatie van een patiënt te gaan bijwonen en daarmee stilzwijgend in te stemmen. „Voorkomen is beter dan ge nezen" is immers zijn devies. Dus zouden de Duitsche dokters de revol vers moeten grijpen, vlak vóór het critieke moment, en moeten zeggen: „Niets hiervan! Ik ben medicus. Ik voorkom. Het is mijn plicht te zorgen dat de heer en gezond blij ven. Het is voor u ieder vijf Mark, en als u contant betaalt ben ik bereik te verklaren ddt adn de eer is voldaan. Veel is het niet, ik word met die duels tegenwoordig om den haverklap uit mijn bed gehaald, en van de bevallingen had ik vroeger al last genoeg." Maar zullen de Duitsche dokters dat doen? Ik vrees van niet. Zij zouden hun Joodsche collega's, reeds afgezet, achterna gezonden worden. U ziet wel dat ik het duel niet met die pen ernst bespreek. Het is mij niet moge lijk. 't Is al te mal. Wie zichzelf aan derge lijke zotte „oplossingen" van een geschil blootstelt moet zelf de gevolgen dan ook maar aanvaarden. 1-Iij verdient, om zoo te zeggen, niet beter. En misschien vinden de Gretchens en Lottes en Lises en Elses, om wier zoeten glimlach in vele gevallen ge kampt zal worden, het wel aardig. Dat zal moeten blijken. Is het zoo, dan bewonder ik haar smaak niet. Maar wat hindert dat? Politieke duels krijgen we natuurlijk ook. Dat wordt erg interessant. Tenminste voor de Nazis. Niet voor ons, en ook niet voor andere volken, die dezen verleden tijd allen te boven zijn, en hoogstens nog eens met een glimlach aan de heldhaftigheden van hun voorvade ren zullen denken. Het is te komiek. We loo- pen ook niet meer met pruiken rond, en met kanten jabots. R. P. IJMUIDEN TASCHJE ONSTOLEN. Direct nadat een IJmuider dame bij het verlaten van het Haarlemsche station haar kaartje uit haar tasch had gehaald, werd dit taschje haar door een handig lid van het zakkenrollersgilde onmerkbaar van den arm genomen (of geknipt?). Zij miste haar tasch oogenblikkelijk, maar de vlugge vogel was reeds verdwenen. De tasch bevatte een bedrag van ruim 50 gulden. CHR. BEWAARSCHOOL. Het bestuur der Vereeniging voor Chr. Be waarschool onderwijs te IJmuiden-Oost heeft thans, om een voorloopig overzicht te krijgen van het aantal kinderen, waarvoor plaatsing wordt gevraagd, op de drie Chr. Scholen ter plaatse de opgaven daartoe uit gereikt. Het bestuur heeft reeds centraal- gelegen lokaliteiten op het oog waar voor ongeveer 100 leerlingen plaats zal zijn. PERSONALIA. Benoemd is tot leeraar in de lichamelijke oefening aan de P. W. A. Cort van der Lin- denschool der Neutrale Schoolvereeniging ..IJmuiden en Omstreken", de heer D. Ph. Immer, leeraar aan het Stedelijk Gymna sium te Haarlem. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. De jongere garde der afdeeling IJmuiden van den Nederlandsche Arbeiders Sportbond zal Zaterdag a.s. te half acht een uitvoering geven in „Het Wapen van Velsen". Onder leiding'van den directeur, den heer A. Kraak, zullen zij haar dezen winter inge studeerde oefeningen demonstreer en. NAAR APELDOORN. In verband met den jaarlijkschen theologi- schen schooldag der Christ. Geref. Kerk te houden in Apeldoorn op Woensdag 7 Juni, organiseert de Christ. Geref. Mannen ver eeniging daar heen een autotocht waaraan door ieder belangstellende kan worden deel genomen. HET JAARVERSLAG VAN DE REEDERS VEREENIGING. Goedkooper steenkool en ijs. GEEN LAGER TARIEF VAN HET V. D.-PATENT. Aan het jaarverslag van de Reedersver- eeniging ontleenen we nog het volgende: Kolenvoorziening. De kolenvoorziening over 1932 geeft, voor wat betreft de wijze waarop die voorziening plaats had, geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Evenmin zijn opmerkingen te maken omtrent de kwaliteit der geleverde kolen De kolen, die op 2 Januari 1932 kostten f 10.50, vrij in de bunkers over de bunker- inrichting, kostten op 1 April 1932 f 9.75 per ton, terwijl de prijs met ingang van 1 Ja nuari 1933 werd teruggebracht tot f 9,25 per ton. Al deze prijzen zijn berekend voor levering over de bunkerinrichting, terwijl de prijs voor handwerk f 0.25 per ton hooger was. De genoemde prijzen betreffen de Duit sche kolen. De prijzen der andere kolen wa ren naar verhouding. IJsvoorziening. De voorziening van de vloot met ijs heeft in den loop van het jaar 1932 niet te wen- schen overgelaten. De pogingen reeds in 1931 aangevangen om te komen tot een verlaging van de ijs- prijzen, hebben ook in 1932 nog niet tot het gewenschte resultaat mogen leiden. Bij het einde van het jaar verleenden de te IJmuiden gevestigde Ijsfabrieken een kleine prijsverlaging, in verband met de con currentie naar Noorsch natuurijs, hetwelk per schip uit. .Noorwegen te IJmuiden werd aangevoerd. Visscheriibenoodigdhetlen. De voorziening van de vloot met vissche- rijbenoodigdheden heeft op bevredigende wijze plaats gehad. De prijsverlaging van meerdere artikelen die reeds in 1931 was ingezet, heeft zich in 1932 nog een weinig voortgezet. Machine- en andere herstel- inrichtingen. De ter plaatse gevestigde bedrijven, die zich bezig houden met het onderhoud van, en de herstelling aan de vloot, hebben naar behooren in de behoefte voorzien. Het verschijnsel dat zich in 1931 reeds voordeed, dat enkele werkplaatsen verbon den aan visscherij ondernemingen werden gesloten, heeft zich in 1932 in nog sterker mate geopenbaard. Voor zoover bekend zijn geen nieuwe sme derijen meer opgericht en heerscht er bij de bestaande inrichtingen groot gebrek aan bestellingen. Sleep- en vletloonen. De tarieven van de sleep- en vletloonen, zooals die in het vorig jaar waren overeen gekomen, zijn ook in het jaar 1932 besten digd. Tarieven V.D.-patent. De tijdelijke verlaging van de tarieven voor liet gebruik der V.D.patenten, die met 1 Juli 1932 afliep, is weder voor een jaar verlengd. Pogingen om een verdere verlaging te ver krijgen zijn zonder resultaat gebleven. Sterkte der vloot en mutaties. Evenals de beide vorige jaren geven wij deze en eenige volgende cijfers tabellarisch, ter verkrijging van een beter overzicht over den gang van zaken gedurende eenige opvolgende jaren. De cijfers hieronder hebben betrekking op den 31sten December van de genoemde ja ren. 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 Stoomtrawlers 156 156 160 162 170 196 198 193 192 Motorloggers 533435334 Zeilloggers 43 29 29 28 20 1 Totaal 204 188 192 194 193 202 201 196 196 In den loop van dit kalenderjaar ging één stoomtrawler tijdens de uitoefening van de visscherij op de Noordzee, door zinken verloren en wel „de Hoop" IJM. 193. Daartegenover werd de vloot uitgebreid met één motorlogger, door aankoop van een vrachtlogger, die omgebouwd werd tot vis- schersschip, thans de IJm. 204. In totaal gingen 16 stoomtrawlers in eigendom over, maar bleven tot de IJmui der vloot behooren. In het jaar 1932 hebben 65 stoomtrawlers en één motorlogger in het geheel niet deel genomen aan de uitoefening van de vissche rij. Het grootste aantal schepen (stoomtraw lers), dat gelijktijdig in de vaart was, be droeg 92 (Januari 1932), welk getal gelei delijk afnam en het laagste punt bereikte met 29 stoomtrawlers in de vaart (Juni 1932). Dit getal is geleidelijk geklommen tot 91 (November 1932) en eindigde op 31 Decem ber met 82 varende schepen. ARBEIDERS TOONEELVEREEN. P. A. L. V. U. De Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. zal Dinsdag 18 April a.s. haar laatste voor stelling in dit seizoen geven in het Thalia Theater en wel met bekende anti-oorlogsspel „Er staat geschreven", van Jaap v. Poll. Als spreker zal dezen avond optreden de Vara-voorzitter, de heer A. de Vries; de Ar beiders Muziekvereenighig „Voorwaarts" zal haar medewerking aa.n het geheel verleenen. De voorstelling' begint half acht. HET LEDENTAL DER IJMUIDER FEDERATIE. Naar het bestuur der IJmuider Federatie ons meedeelt, was deze afdeeling van den Centrale Bond van Transportarbeiders op 31 Maart als volgt samengesteld: Zeelieden 1252 Vischlossers en andere visscherij-arbeiders 212 Vischknechts 113 Kolenwerkers 74 Losse arbeiders 164 Binnenvaart 138 Chauffeurs 23 Totaal 1976 Dit aantal zou echter grooter zijn, indien strenger de hand gehouden werd aan den in overleg met het hoofdbestuur vastgestel- den regel, dat n.l. allen opvarenden der IJmuider vloot, die lid zijn van den Centrale Bond. deel uit moeten maken van de IJmui der Federatie. Thans staan nog verscheidene opvarenden als lid ingeschreven bij de afdeelingen Kat wijk, Den Haag, Vlaardingen, enz. Van bovengenoemd ledental der IJmuider Federatie wonen 1396 of ruim 70 pet. in de gemeente Velsen, 328 of bijna 17 pet. in Eg- mond aan Zee en 452 of ongeveer 13 pet., in diverse gemeenten. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. Naar aanleiding van een propaganda-lezing van den bekenden Haarlemschen leeraar den heer A. J. Meijerink, werd begin April ook hier ter plaatse een afdeeling van deze Red dingsbrigade voor Drenkelingen opgericht. De heer Meijerink. welke sinds jaren een der voornaamste propagandisten voor den Bond is, zal 26 Juni a.s. het feit herdenken dat hij met nog eenige anderen de afdeeling Haarlem van deze brigade heeft opgericht. Op een dezer dagen gehouden vergadering van de pers- en prapaganda-commissie zijn de plannen voor de herdenking van het vierde lustrum besproken. Tevens zal die week in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond een tentoon stelling van reddingsmiddelen worden ge houden, waarvan zeer zeker ook door de IJmuidensche leden met belangstelling ken nis genomenij zal worden. BEVERWIJK BELANGRIJKE VERBETERING VAN HET GEMEENTELIJK SPORTPARK. UITVOERING IN WERKVERSCHAFFING. Een demonstratie van de Parijsche studenten, die in staking zijn gegaan als protest tegen de nieuwe ambtenarenwet, die de kans op een aanstelling voor de afgestudeerden be langrijk vermindert. Ter beteugeling van de werkloosheid in onze gemeente zijn, zooals onze lezers weten, reeds enkele belangrijke objecten voor werk verschaffing uitgevoerd. De uitbreiding van de haven met de daaraan verbonden aanleg van 'n verbindingsweg tusschen de haventer reinen en den Wijkerstraatweg, alsmede de uitbreiding van de begraafplaats „Duinrust" hebben van September 1932 af werkgelegen heid geboden aan een flink aantal arbeiders. De werkzaamheden aan de begraafplaats loopen ten einde. De uitbreiding zal weldra voltooid zijn, waardoor verscheidene arbei ders wederom op de steunverleening zullen zijn aangewezen, tenzij inmiddels andere werken- zouden kunnen worden uitgevoerd- In de eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad kunnen B. en W. echter een nieuw plan voor werkverschaffing aan den raad voorleggen. Het is in Beverwijk en omgeving al sedert lang bekend, dat de speelvelden van liet sportpark niet in alle opzichten aan de eischen voldoen. Nu zou er in deze ongunstige tijdsomstandigheden zeker niet aan worden gedacht voor de verbetering der terreinen een aanzienlijk bedrag uit te geven, ware het niet, dat dit werk zich in het bijzonder leen de om een aantal arbeiders voor eenigen tijd werk te verschaffen. De directeur van Openbare Werken heeft dan ook een plan tot verbetering van de speelvelden ontworpen, volgens welk ont werp in het bijzonder het tweede speelveld een grondige verbetering zal ondergaan. Dit veld, dat door zijn stuggen en ondoorlaat- bai'en grondslag en zijn veel te lage ligging gedurende het grootste gedeelte van het jaar onbruikbaar is, zal ongeveer 0.40 M. diep moeten worden omgespit en gemiddeld 0.30 M. met lichten grond worden opgehoogd. Het spitten zal zoodanig moeten geschieden, dat de bovenste steek grond aan de oppervlakte komt om daar zoo goed mogelijk vermengd te worden met lichten grond, terwijl de twee de steek slechts wordt losgebroken en dus onder in de voor blijft. De bovenlagen wor den vervolgens vermengd met 2000 K.G. kalk en tusschen de bestaande draineerbuizen wordt een nieuwe reeks buizen gelegd, die dan echter onmiddellijk onder de oppervlak te van het veld komen te liggen. Het geheele terrein wordt daarna eenigszins rond afge werkt en met graszoden van lichten grond slag bedekt. Voor de ophooging zal pl.m. 2300 kub. M. lichte lichte grond en voor de bedek king ongeveer 7000 vierk. M. graszoden noo dig zijn. De benoodigde hoeveelheden grond en graszoden zullen door de tewerkgestelde arbeiders op de plaats, waar deze worden ge haald, worden afgestoken en geladen, om op het sportterrein te worden gelost, zoodat de verkooper alleen het benoodigde materiaal levert en vervoert. Op deze manier wordt de door de werklieden te verrichten arbeid tot het uiterste opgevoerd. Het groote speelveld kon zonder groote kosten tot een goed be speelbaar terrein worden gemaakt. Hiervoor kan worden volstaan met- het ophalen der verzakkingen en het regelmatig overstrooien van rivierzand. Voorts zal er de noodige kunstmest worden opgebracht. De kosten van deze werkzaamheden worden, met inbegrip van f 582.75 aan algemeene onkosten, ge raamd op f 8352.75. In deze raming is dan opgenomen een bedrag van pl.m. f 4000 voor arbeidsloon. De uitvoering van dit plan is, gelet op de beschikbare financieele middelen, zonder steun van het Rijk niet mogelijk. Naar aan leiding van een daartoe door het gemeente bestuur gedaan verzoek heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken medegedeeld een nader te bepalen subsidie te willen verlee nen in de loonen, uit te betalen aan de te werk te stellen arbeiders, alsmede eenzelfde percentage in de kosten der te plakken ren tezegels, het regenverlet en in drievierde deel der premie, verschuldigd ingevolge de ziek tewet. Deze toezegging, waaraan dezelfde voorwaarden verbonden zijn als bij de vorige objecten voor werkverschaffing, geldt voor loopig tot 13 Mei a.s. B. en W. hebben in middels den raad voorgesteld dit subsidie van het Rijk te aanvaarden en hen het cre- diet van f 8352.75 voor de uitvoering van de werkzaamheden, verbonden aan de verbete ring van het gemeentelijk sportpark te ver leenen. JAARVERGADERING BRIDGECLUB. De Beverwijksche Bridgeclub houdt op Zaterdag 29 April a.s. haar jaarvergadering in het kennemer Hotel De agenda vermeldt o.m.. het uitbrengen der jaarverslagen van secretaris en penningmeester, het verslag van dre kascommissie en een bestuursverkiezing wegens aftreding van alle bestuursleden. Het huishoudelijke gedeelte van den avond wordt besloten met een gezellig samenzijn, waaraan o.a. een onderlinge drive voor de leden is verbonden, PRIJSUITREIKING VAN DEN BAKKERS CURSUS. In een f eestelij ken bijeenkomst werden Zaterdagavond de prijzen uitgereikt aan de bekroonden van de in de vorige week ge houden tentoonstelling van bakkerij pre cl uc- ten, vervaardigd tijdens den cursus voor bak kersgezellen. welke in den afgeloopen winter door de afdeelingen van de Alg. Ned. en de Christelijken Bond werd georganiseerd. De bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" was geheel gevuld met de leerlingen en hun ouders, bestuursleden en belangstellenden met hun dames toen de voorzitter van de plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Bond van bakkersgezellen, de heer A. Hoeben in zijn openingswoord liet welslagen van cursus en tentoonstelling memoreerde. Spr. wees er daarbij op, dat de door de leerlingen ver vaardigde en geëxposeerde producten de op rechte bewondering van vel# vakgenooten hadden weggedragen.. De voorzitter bracht welverdiende hulde aan de leden der com missie en de leeraren voor hun uitstekend werk en gewaagde voorts zeer dankbaar van de medewerking, welke bij het organiseeren van de tentoonstelling mocht worden onder vonden van den gerant van „Oud Meeren- stein", den heer Leo Peelen. Spr. ging daarna over tot uitreiking van de talrijke bekroningen, aan degenen, wier namen wij reeds in ons blad publiceerden. Voor iederen prijswinnaar had de voorzitter een apart woord van gelukwensch en vond tevens gelegenheid de jeugdige leerlingen ernstig te wijzen op de groote beteekenis van goed vakonderwijs. Ditzelfde geschiedde ook door een lid van het hoofdbestuur van den Alg, Ned. Bond, die in een kernachtige toe spraak voornamelijk de oudere vakgenooten. aanbeval de mogelijkheid te scheppen, dat ook de jongere generatie binnen niet al te langen tijd aan het productieproces zal kun nen deelnemen. Ook de commissieleden in het bijzonder de heeren Prent, Hoeben, Haasnoot en Baartse kregen hun aandeel in de huldebetuigingen, evenals de leeraren, de heeren Dubbelman en Dinkla, die zich zoozeer hadden beijverd om dezen cursus tot een succes t-e mnken. Tenslotte werden de dames van commissie leden en cursusleiders in de bloemen gezet. De leerlingen bleven niet ten achter van hun waardeering uiting te geven. Zij deden dat in den vorm van geschenken, een geste, die door het talrijke publiek op zeer sympathieke wijze werd ontvangen. Na het officieele gedeelte werd de leiding van het verdere gedeelte van den avond overgedragen aan den humorist Reusink, die op schier onvermoeibare wijze het auditorium wist te vermaken met zijn luimige liedjes en vroolijke karakterschetsen en die bovendien onuitputtelijk scheen in het bedenken van allerlei plezierige gezelschapsspelen. Roemer's Orkest stond hem in deze moeilijke taak uitstekend terzijde en heeft in het uitstekend verloop van dezen feestavond een groot aan deel gehad. Zoowel de humorist als de musici verdienden de hen ruimschoot-s gebrachte hulde ten volle. Het feest duurde voort in de beste stemming tot het uur van afscheid Zoo was het geheel een avond, waarop de Commissie met veel voldoening kon terug zien en die een prettige ontspanning vormde na alle inspanning, welke het organiseeren en ten uitvoer brengen van den vakcursus telken jare met zich brengt. SANTPOORT WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING. Door een uit 14 personen bestaand comité waarvan Pastoor J. F. van der Meer voor-, zitter en de heer G. de Jonge secretaris is, wordt de viering van de Willem de Zwijger-herdenking voorbereid. Het ligt o.m. in de bedoeling de leerlingen der hoogste klassen van de O.L. School, de R.K. school te Driehuis en de School met den Bijbel ge zamenlijk eenige liederen te laten zingen. Zoo het weer het toelaatoorKèaa Facvien enen het weer zich daarvoor leent, zal dit op „Terras" in de openlucht geschieden, in het tegenovergestelde geval in het gymnastiek lokaal der Cnr. School. De heer J. Drijver zal voor de jeugd de beteekenis van Willem de Zwijger schetsen. Teneinde de kinderen dien dag te kunnen tracteeren en zoo mogelijk een blijvende her innering te kunnen aanbieden, wordt Dins dag a.s. een collecte met gesloten bus ge houden MEISJE AANGEREDEN. Gisteren werd het dochtertje van den heer G. op de Wüstelaan door een auto aange reden. Zij kwam daardoor te vallen. Omstan ders dachten aanvankelijk, dat zij een been had gebroken, doch tenslotte bleek zij er met eenige ontvellingen, de schrik en kleurscheu- ren te zijn afgekomen. Bovendien was haar fiets geducht beschadigd. De aanrijding was waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat de bestuurder plotseling voor een hond moest uitwijken. Hij zeide toe, de schade voor zijn rekening te nemen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1