HET NIEUWE AVONDBLAD 12e JAARGANG No. 140 ZATERDAG 15 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand l cents plus 2*/2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels S 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheels invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger: 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnè(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Wees u zelf. Vanmorgen ontving ik een brief van een Amsterdamschen hoedenwinkelier, waarin hij mij poogt te suggereeren dat ik een stroohoed moet gaan dragen. Hij eindigt zijn manifest het is niet alleen tot mij, maar tot de gansche mannelijke minderheid van het Ne- derlandsche Volk gericht met de woorden: Wees u zelf. Draag een stroohoed. Het is Mode. De oude Romeinen noemden zooiets een contradictio in terminis. Als ik mijzelf wil zijn moet ik juist vooral geen stroohoed dra gen omdat het mode is. Doe ik het om deze reden, dan loop ik alleen met de kudde mee en verloochen mijzelf, want ten allen tijde heb ik een hekel aan stroohoeden gehad. Nu is de kudde nog niet georganiseerd: de hoe denwinkelier is er pas mee bezig. Hij tracht, ten aanzien van het stroohoeden-vraagstuk. de rol van Den Sterken Man te spelen. Laat ik mij dus door hem suggereeren dat ik tegen mijn zin een stroohoed moet dragen, dan volg ik niet eens een kudde, maar slechts een belhamel, die hoopt dat hij een kudde achter zich zal krijgen. Tegen mijn eigenlijke overtuiging in loop ik met hem mee. Ben ik dan mijzelf? Neen. U zult dat, ten aanzien van stroohoeden althans, onmiddellijk toege ven. Doet u het ook ten aanzien van het Ne- derlandsche volk, waarvan u deel uitmaakt? Bent gij er u wel van bewust dat het Nederlandsche volk zelfs in dezen tijd vooral ervoor moet zorgen, zichzelf te blijven en te beseffen dat het volkomen in staat is zijn eigen bestuurs-stelsel te bepalen en te vol gen? Want dat kunnen we niet alleen, maar dat móeten we doen. Als er een dictatuur kwam zou dat niet het werk zijn van een bepaal-, den meneer, die thans, gelijk de Onbekende Soldaat, als De Sterke Man wordt aangeduid, maar van het feit dat er een zóó sterke strooming eenerzij ds in het Nederlandsche volk was, die de dictatuur wenschte, en een zoo verdeelde en mach'telooze boel anderzijds, die er zich aan onderwierp, dat deze revolu tie in ons staatsbestel niet meer tegen te houden zou zijn en de dwang van een enke ling ons zou moeten gaan beheerschen. Is het zoover gekomen met ons? Ik geloof het niet, ik weiger het te gelooven. En als iemand het mij toeroept heb ik net hetzelfde gevoel als vanmorgen, toen ik die circulaire van dien hoedenwinkelier las. Begint hij over ónze nationale tradities, hetgeen hij zeker zal doen, dan zal ik hem onmiddellijk antwoor den dat tot die tradities een innige afkeer van de dictatuur behoort, en dat het Neder landsche volk er nimmer geschikt voor is gebleken. Begint hij over hetgeen in Italië en Duitschland gebeurd is dan zal ik hem ant woorden dat clit andere landen zijn, met an dere volken, totaal andere geestesgesteldhe den en een geheel verschillend verloop van zaken. Spreekt hij over corrupties tijdens het parlementarisme in die landen dan zeg ik, dat deze corrupties ons, bij het regelen van ons staatsbestel, evenmin iets aangaan als het feit, dat b.v. Italië 40 pCt. analphabeten telde toen het de dictatuur invoerde. Die cor rupties zijn niet door Hollanders gepleegd, en analphabeten telt ons volk al sinds lange tijden vrijwel niet meer. Onze cultuur be hoort tot de hoogst staande in de beschaafde wereld. Ofschoon wij maar een klein volkje zijn, wordt die cultuur zeer gerespecteerd. Aan flinke kerels, aan menschen tot daden in staat, aan „sterke mannen" heeft het ons nooit ontbroken. In vergelijking met andere landen slaan wij ons door de crisis-rampen heen op een wijze, waaraan de meeste volken een voorbeeld kunnen nemen. Er is veel leed, er zijn groote moeilijkheden, maar dat neemt niet weg dat de toestanden in de meeste landen stukken slechter zijn. Het is waar, dat er door politieke verdeeld heid veel verslapt is, dat een stelsel dat goed werkte in de laatste jaren is gaan falen door het gemodder met Kamerminderheden, het halve werk met extra-parlementaire regee ringen. Welnu, het is naar mijn overtuiging de plicht van de staatspartijen, die in die Kamer vertegenwoordigd zijn en dat zijn er volstrekt niet drieënvijftig, waarvan ver reweg de meeste geen enkelen zetel zullen halen, maar acht, waaronder zes groote die meer dan 90 pCt. van de zetels bezetten, om te voorkomen, dat deze zeer verkeerde toe stand blijft bestendigd. Uit de sterke partijen dient de aandrang, de wil, de eisch tot samenwerking in des lands belang te komen. Een Nederlandsche regeering die op een Kamermeerderheid steunt is alleszins sterk genoeg om goed te regeeren en het gezag ten volle te handhaven hetgeen natuurlijk een absolute eisch is en blijft over een volk als het onze. Een volk dat met rede, met gezond verstand zich heusch goed laat regeeren, zooals onze tra dities bewijzen. Een volk dat nuchter en be daard genoeg is om het belang van orde en gezag te erkennen, en dat allerminst zijn heil ziet in gewapende avonturen, van wel ken aard ook. Integendeel. Gisteravond heb ik in een fascistenvergadering een spreker hooren afgeven op alle denkbare soorten van Nederlanders, o.a. op den rustigen burger. De spreker vond het noodig er daarbij aan te herinneren dat wij in meer dan een eeuw geen oorlog hebben gehad, behalve wat ko loniale conflicten waarvan niemand zich veel aantrok. Wij hadden eigenlijk in al dien tijd, volgens hem, niets gedaan. Hoe durft de man de nonsens uiten! Hoe durft hij in dergelijken trant te hitsen! Niets gedaan! Hebben wij constructief niets ge daan? Hebben de. Nederlanders in en buiten het land geen prestaties volbracht, waarop wij terecht trotsch zijn en die de geheele wereld bewonderd en erkend heeft? Hebben wij in sociale organisatie niet een hoogte bereikt waaraan groote naties als de Engel- sche en de Fransche ik ken hun organi saties bij ervaring een voorbeeld kunnen nemen en er een massa van leeren? Niets gedaan! En ons schamen omdat wij in meer dan een eeuw geen oorlog hebben gevoerd. Bah! Er is een groot programpunt voor ons allen: Wees u zelf! En dat beteekend: Heb zelfver trouwen. Erken uw medemenschen. Weet hen te waardeeren. Laat u niet domweg meeslepen. Kijk om u heen, en stel uw eigen gezond oor del over het Hollandsche volk en de Holland- sche cultuur vast. Gij kunt het en zij mo gen er beide wezen! R. P. IJMUIDEN SLECHTE RESULTATEN DER KUSTVISSCHERIJ MOTORLOGGERS OPGELEGD In verband met de slechte resultaten der kustvisscherij tengevolge van de zeer lage scholprijzen, wordt een aantal loggers opge legd Besomden deze schepen de vorige maand per reis gemiddeld nog f 800 thans varieert de besomming tusschen f 250 en f 500, bij vrij lange reizen, voor welke bedragen niet meer loonend te visschen is. MISHANDELING VAN EEN POLITIE AMBTENAAR. Door de halpolitie is aan het bureau op het Willemsplein gebracht ter voorgeleiding van den commissaris van politie een inwoner van IJmuiden die zich had schuldig gemaakt aan mishandeling van een politie-ambtenaar. Na door den commissaris te zijn verhoord, werd de man weer op vrije voeten gesteld. VAN WIEN IS DIE FIETS? Door de politie is een rijwiel aan liet bu reau Willemsplein gebracht, dat door haar was gevonden. Op het zg. „zwarte pad" nabij de Visscherijschool. Het -is een oud, zwart ge lakt heerenrijwiel, met zwart celluloid stuur (zonder handvatten), torpédoiiaaf enz. DE VEREENIGING „ZIEKENZORG". Wij hebben reeds in het kort het een en ander medegedeeld over het 25-jarig jubi leum van de vereeniging „Ziekenzorg", dat dezer dagen in intiemen kring herdacht werd. De ons ter inzage verstrekte jaarverslagen van de secretaresse en van de penningmees- teres geven ons aanleiding nog het een en ander over deze vereeniging, die gedurende een kwart eeuw haar zegenrijken arbeid, we mogen wel zeggen, in alle stilte, heeft ver richt, wereldkundig te maken. Wellicht zullen velen, die na te hebben kennis genomen van het werk der vreenigïng en van het feit, dat zij door den nood der tijden dit werk, laat ons hopen tijdelijk, heeft moeten stopzetten, zich gedrongen voelen, haar te steunen en zich als lid zullen opgeven. Aan het door de secretaresse uitgebrachte vferslag' ontleenen wij, dat de vereeniging zich ten doel stelt, herstellende zieken en kraam vrouwen van alle gezindten in IJmuiden en IJmuiden-Oost versterkende middelen, hoofd zakelijk melk en eieren te verschaffen. Het bestuur bestaat uit 12 dames van verschil lende richting. De vereeniging telt gewone leden, donateurs, werkende leden en eere- lden. De stoot tot de oprichting der vereeni ging gaven de dames Creutzberg en Bijkerk. Op de eerste jaarvergadering in April 1909 telde de vereeniging 53 leden, 56 donateurs en 39 werkende leden en in het eerste jaar werden 631 L. melk, 196 eieren en 232 warme maaltijden verstrekt. Het volgend jaar be droeg dit reeds 1730 L. melk en 866 eieren. Behalve het laatste jaar kon gedurende de 25 jaar, dat de vereeniging bestaat, over het algemeen aan alle, aanvragen worden vol daan. In het afgeloopen jaar werden in IJmuiden en IJmuiden-Oost 10835 1/2 L. melk, 2437 eieren, 14 L. room, 14 L. karnemelksche pap f 69.70 aan fruit en 64 pond vleesch ver strekt. Er werden 341 warme maaltijden uit gereikt, dank zij de bereidwilligheid der ver schillende kookleden. De vereenignig telt thans 495 leden en do nateurs. Het aantal aanvragen naar melk en eieren steeg in den loop van het jaar hoe langer hoe meer. Op de bestuursvergadering van 6 Februari jl. deelde ide penningmeesteres me de, dat de kas totaal was uitgeput. Er werd besloten, voorloopig tot nadere aankondiging geen melk en eieren meer te verschaffen. Ten einde de vreeniging aan meer geldmiddelen te helpen werd besloten tot het houden van een z.g.n. bloempje$dag. In het verslag wordt gememoreerd het vele werk, dat de voorzitster mevr. Polderman en de penningmeesteres mevr. Arends voor de vereeniging hebben gedaan. Mevr. Polderman werd in 1910 tweede secretaresse en in 1916 presidente, welke functie zij nog steeds met onverflauwden ijver en toewijding bekleedt. Mevrouw Arends. in 1912 tot bestuurslid ge kozen, werd in 1915 eerste penningmeesteres, welke taak zij met veel ijver en met buiten gewone nauwgezetheid heeft bekleed. Het verslag van de penningmeesteres ver meldt o.a., dat in het eerst jaar werd ont vangen f 222.90 en uitgegeven f 93.23. In het 25e jaar waren deze bedragen resp. f 1228.87 en f 1520.48. In totaal is in de 25 jaren ont vangen f. 17410.70 en uitgegeven f 17332.85, zoodat op 1 Februari de rekening sloot met een saldo van f 77.85 De Bloempjesdag. Vermelden wij ten slotte nog, dat de ver koop der Ziekenzorgbloempjes f 481.86 1/2 heeft opgebracht en dat voorts nog zijn in gekomen de volgende giften: N.N. f 10, J. f 2.50, N.N. f 2.50; N.N. f 1; H. f 1.50; N.N. f 1, N.N. f 1; Z.V. f 50; B. f 10; A. f 5;, totaal f 84.50: zoodat de collecte in totaal opbracht f 566.36 1/2. De vereeniging kan dus voorloopig weer voort. BEVERWIJK NIEUWS VAN DE B. E T. E. HET PROGRAMMA. Het veilingsgebouw „Kennemerland" wordt in gereedheid gebracht, om van 6 tot en met 14 Mei a.s. gastvrijheid te verleenen aan de Beverwijksche Tentoonstelling voor Handel en Industrie, welke werd georganiseerd dooi de Vereeniging- tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer. Weldra zullen de exposanten in de gelegenheid zijn bezit te nemen van de hun toegewezen standruimte. De B.E.T.E. zal in 29 stands een groote ver scheidenheid van artikelen exposeeren, waar onder veel nieuwigheden. Welke firma's op de B.E.T.E. vertegen woordigd zijn, blijkt uit onderstaande opgave. Stand no. 1 Vereeniging tot bevordering van het Nijverheidsonderwijs in Kennemerland, werkstukken en teekeningen van leerlingen der ambachtschool: 2. N.V. C. Uylenhoed, Nieuwe Gracht 5a, Haarlem, electrische ap paraten; 3. „De Oorsprong", Passage 50, Den Haag. Oostersche parfums en moderne bijou terieën; 4. Louis Nieweg, Sarphatistraat 90, Amsterdam-C.: 5. H Broekkamp. Peperstraat 25, Beverwijk, gas, water, sanitair; 6. M. Ver beek, Breestraat 9, Beverwijk, kolenhaarden; 7. Gebr. Duyn, Meerstraat, Beverwijk. Fy ff es- bananen; 8. Gemeente Lichtbedrijven, Bever wijk, propaganda voor gas en electriciteit; 9. N.V. Gautzsch' Industriëele Maatschappij, Keizersgracht 365, Amsterdam, apparaten voor gasverbruik; 10. General Motor, Antwer pen. automobielen; 11. D. Honig, Meerstraat 12, Beverwijk, gas, water, sanitair; 12. Chemi sche fabriek „Ceta-Bever", Oude Alkmaar- scheweg 25, Beverwijk, pracht-beits; 13. N.V. Fabriek van Meelproducten Joh. B. Scholten, Brouwersgracht 288, Amsterdam, meelproduc ten; 14. J. Tesselaar, Kaashandel, Klooster straat, Carpertonkaas; 15. W. J. Tegel, Bree straat 42, Beverwijk, Gerozilver; 16. Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen, Amsterdam, soepen en bouillons; 17 N.V. E. Ostermann Co.'s Handel- Maatschappij, Keizersgracht 288, Amsterdam, Persil waschartikelen; 18. N.V. West-Frisia, Enkhuizen, gasartikelen, 19. Stofzuiger Centrale, Haarlem, stofzuigers; 20 Technisch Handels-Bureau Polenz en Co., De Ruyterstraat 102, Nijmegen, gasartikelen; 21 N.V. Blikman en Sartorius, Amsterdam; 22. J. Tromp, Beverwijk, MonarchWetterstrip; 23. D. G. Minkema, Beverwijk, electriciteit en radio; 24. Plaatselijk Drankweer Comité. Pro paganda voor Veilig Verkeer. 25 N.V. Stouten- beek, Beverwijk, woninginrichting; 26. V.V.V. Beverwijk. 27. M. de Weyer, Beverwijk, radio en electriciteit; 28. O. M. Mak's bouwmateria- lenhandel, Velsen (N), schoorsteenmantels; 29. Gebr. Langendijk, Beverwijk, triplex, LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: F. van den Berg, België, Mee- rensteijnplein 36, B. J. Bruijns, grondwerker Velsen, Gr. Houtweg 62. Vertrokken: M. J. Hartog, zonder, Amster dam, Kr. Mijdrechtstraat 30 I, W. J. Aris, wa genmaker. Wijk a. Duin, Arendsweg 74, wed. Ligtermoet-van Zanten, zonder, Amsterdam, Wittekade 94 I, M. Engel, zonder, Wijk aan Duin, Beecksanghlaan 21, J. Westrate, fabr. arb., idem, Alkm.weg 98a, J. M. W. de Wit. reiziger, idem, Beecksanghlaan 21, J. Th. Moesveld, tandarts, idem, Beecksanghlaan 21 H. Hilberts, arbeider, idem, Regulierstraat 30, K. Nijkamp, arbeider, idem, idem. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Oudheidkamer verkreeg eenige zeer fraaie reproducties van teekeningen uit vo rige eeuwen betrekking hebbende op Bever wijk. De reproducties zijn vervaardigd dooi den heer F. M. Blikslager en vertoonen: De Komeet zooals deze gezien werd te Be verwijk van 22 December 1680 tot 22 Januari 1681. (Halley berekende, dat deze komeet een elliptische baan doorloopt in 575 jaar, zoodat deze eerst in het jaar 2256 weder zichtbaar zal wezen). De Toren van Beverwijk met de onmiddel lijke omgeving van dien toren, op het einde der 18e eeuw en dien zelfden toren van een andere zijde gezien. Deze beide teekeningen zijn van den bekenden teekenaar Ta venier. De buitenplaats Scheybeeck in de 18e eeuw en dezelfde buitenplaats van een ander punt gezien. ZEEHAVEN Het Nederlandsche motorschip Geziena is hier van Londen aangekomen met een lading- ijzeraarde voor de N.V. Chemica. VELSEN DE WILLEM DE ZWIJGER HERDENKING DE EXPOSANTEN. BIJ HITLER'S 44STEN VERJAARDAG OP 20 APRIL. Boven links: de tegenwoordige zetel van den Nazileider: De Rijkskanselarij, rechts zijn landhuis in Obersalaberg. Onder links: de ingang van het Bruine Huis te MünchenrechtsHitler's geboortehuis te Braunau. in Oostenrijk^ Het hoofdcomité voor de Willem de Zwij ger-Herdenking meldt ons, dat de sub-co mités in de verschillende afdeelingen der gemeente met de programma's voor de her denking van het 4e eeuwfeest van de ge geboorte van Prins Willem I van Oranje ge reed zijn gekomen. Zooals bekend is zal de herdenking ii hoofdzaak plaats vinden op Maandag 24 April a.s. Voor de scholen in IJmuiden-Oost is de herdenking bepaald op 25 April. In het bijzonder wordt de aandacht ge vestigd op de herdenking in het park Vel- serbeek des namiddags 3 uur, bij welke gele genheid een herdenkingsrede zal worden uitgesproken door den heer mr. F. L. J. E. Rambonnet, Burgemeester dezer gemeente. Het gesproken woord zal door middel van luidsprekers worden versterkt, zoodat de rede in de geheele omgeving van de muziek tent zal zijn te verstaan. De plaatsing en de verzorging van de luidsprekerinstallatie ge schiedt geheel belangeloos door de geza menlijke radiocentralen in deze gemeente. 'Iet spreekt wel vanzelf, dat de medewer- :ing op deze wijze door de radiocentralen, door het comité bijzonder op prijs wordt ge- steld. Een woord van hulde mag hun hier voor niet worden onthouden. Het een opwekking aan alle ingezetenen l van de gemeente om aan de herdenking zooveel mogelijk deel te nemen, volgen hier onder de programma's van de comité's ui de onderscheidene deelen der gemeente. Laat een ieder medewerken de herden king zoo goed mogelijk te doen slagen. Hieronder volgt het een en ander uit het programma: 24 April in het park „Velserbeek": 3—3.30 uur: Muziekuitvoering. 3,304 uur: Herdenkingsrede van den burgemeester. 44.30 uur: Muziekuitvoering. IJmuiden-West. 23 April: Nam. 7.30 uur Kerkelijke herdenking in de Doopsgezinde gemeente en afd. Ned. Pro testantenbond. Spreker Ds. F. F. Milatz. 24 April: Voorm. 7.30—8 uur: Koraalmuziek op het Kennemerplein door het muziekkorps „Wil- helmina". Voorm. 9—10 uur: Kerkelijke herdenking in de Ned. Hervormde Kerk. gemeenschap pelijk voor de Ned. Hervormde gemeente, de Gereformeerde Kerk, de Chr. Gereformeer de Gemeente en het Leger des Heils. Spre kers Ds. S. Wesbonk, onderwerp: „Willem van Oranje voor onzen tijd." V.m. 9—10 uur. Kerkelijke herdenking in de Roomsch-Katholieke kerk. De dienst zal opgedragen worden door pastoor G. Keijzer, als plechtige hoogdienst met assistentie van diaken kapelaan A. A. A. M. Coelen en sub diaken theologant G. de Beer. Voorm. 1112 uur: Gemeenschappelijke herdenking in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente voor de leerlingen der 6e en 7e klas van alle openbare en bijzondere la gere scholen en voorts voor de leerlingen van de U.L.O.-scholen. Spreker de heer J. Stamperius, oud-schoolopziener te Zeist, af gewisseld met zang door de leerlingen met orgelbegeleiding door den heer J. Falk. Na afloop uitreiking van versnaperingen aan de leerlingen in eigen scholen. Nam. 7 uur: Kerkelijke herdenking in de Oud-Katholieke kerk. Nam. 8 uur: Concert van „Wilhelmina" op het Willemsplein. 25 April: Voorm. 10 uur: I-Ierdenking op alle scho len voor de kinderen van de le tot en met de 5e klas, zoomede voor de leerlingen der B. L. O.-school. Gedurende deze herdenking worden versnaperingen aan de kinderen uitgereikt. IJmuiden-Oost. 25 April: Nam. 3 uur. Zanghulde door de schoolkin deren op het terrein van de R. H. B. S. Indien de weersomstandigheden niet toe- Indien de weersomstandigheden niet toe laten, de zanghulde op dezen dag te hou den, zal de op de Ambachtsschool ge plaatste vlag tusschen 11 en 12 uur worden gestreken. De uitvoering zal dan plaats vin den op Zaterdag 29 April des namiddags 3 uur op hetzelfde terrein. VelsenVclsen-Noord. 24 April: Voorm. 8 uur Koraalmuziek op het pla teau der cellulosefabriek. Muziekcorpsen „De Eendracht" en „St.- Caecilia". Voorm. 910 uur: In alle kerken korte herdenkingsdienst. Voorm. 11 uur: Kinderzang van pl.m. 400 schoolkinderen in het park van Concordia. (Wilhelmus, Mijn Nederland, Holland's Liedje, Vlaggelied, Hollands Vlag). Nam. 8 uur: Samenkomst in Concordia. Openingswoord, dr. D. J. van Katwijk. Zang van het zangkoor van „Meerzicht" en van het kinderkoor „Lentebloemen". Spreker pastoor J. Schoenmaker en Ds. J. Th. Meijer. 25 April: Tractatie der schoolkinderen op de ver schillende scholen. Santpoort-Driehuis. 24 April: Voorm. 7 uur: Gedachteniskerkdienst in de R. K. kerk te Santpoort. Voorm. 9 uur: In de Ned. Herv. Kerk. Santpoort, lezing over Prins Willem door profa dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Zang van het Vrouwenkoor der Vrijz. Herv. onder leiding van mevr. Duvergé—Brasten, begeleid door mej. H. van der Velden. Orga nist J. P. Vincent. Soliste mevrouw Fokker- Kessler. Voorm. 9 uur: In de Gereformeerde Kerk herdenkingssamenkomst voor leden van de Gereformeerde Kerk, de Nederl. Herv. Evan gelisatie en van de Gereformeerde Kerk (H.V.) Voorzangers Ds. W. Breukelaar; zang van het zangkoor der Ned. Herv. Evangeli satie. Organist Fred. A. Touber, solist H. J. de Haas, fluitist W. v. d. Kerff. Voorm. 11 uur: Aubade op het terras door leerlingen van de O. S„ Santpoort de R.K. school. Driehuis en de school met den Bij bel, Santpoort. De heer J. Drijver zal in 't kort den kinderen de groote beteekenis van Willem van Oranje voor ons land en volk schetsen. Na aUooTj optocht en uitreiking v->v" t- «naperingen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week van 2 tot en met 3 April jM. werden in deze gemeente 3 gevallen van paratyphus aangegeven.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1