HET NIEUWE AVONDBLAD 18e JAARGANG No. 142 WOENSDAG 19 APRIL 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossen u m m e r s 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct-., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN .DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- -of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN ARB. TOONEELVER. P.A.L.V.U. „ER STAAT GESCHREVEN Voor een stampvolle zaal heeft de Arbei ders Tooneel Vereeniging P. A. L. V. U. Dins-,, dagavond haar derden avond in dit seizoen «regeven met de opvoering van het bekende anti-oorlogsdrama van den hand van Jaap van der Poll: ..Er staat geschreven Dit werk, hetwelk enkele seizoenen geleden reeds door een ander plaatselijk tooneelge- zelschap geintrodceerd werd, is een tendenz- stuk van den eersten rang, welks inhoud het bij een aandachtig publiek altijd goed doet. Ook nu, waar de regie van den eminenten leider, den heer T. van Dokkum, ons borg stond voor een prima verzorgde uitvoering, heeft P. A. L. V- U. ons den inhoud van dit drama ten volle doen peilen en de toeschou wers gedurende den duur der opvoering ge boeid gehouden. Geroutineerd tooneelschrijver als van der Poll is, weet hij hoe hij zijn publiek pakken moet en P. A. L. V. U. heeft die haar gebo den kansen niet ongebruikt voorbij laten Saan- Vooral het spel der hoofdpersonen wist zich tot een voortreffelijke hoogte op te werken. Daar waren dan Thomas, de oorlogs invalide met zijn vrouw Florence; zijn moe der, mevr. Henderson en zijn broer James, de in I zoo gesmade pacifist (en egoist). Eerstgenoemde heeft zich in de zware rol van verminkte als een speler met uitsteken de kwaliteiten doen kennen, wiens spel met dat van de voortreffelijke opvatting dei- moederrol, zich op een verdienstelijk peil kon handhaven, iets wat zeer zeker een voornaam punt is, gezien de eischen welke aan deze figuur gesteld worden. James had ook in alle opzichten voortref felijke momenten en had de sympathie van het publiek zeker aan zijn zijde. Florence had zich haar rol als een te zeer geslagen vrouw opgelegd en we hadden haar gaarne wat vitaler, meer veerkrkachtiger gespeeld gezien, met name in III. Niettemin ging van haar voldoende kracht uit om zich waardig als tegenspeelster van Thomas in die scènes, welke tot een sterk brok tooneel kunnen worden opgewerkt, te doen gelden. Naast een frissche Ivy-figuur, de waardige verschijning van mr. Parker een aparte ver melding voor de jeugdige Johnny, die zich zijn ..moment" goed benutte. Mr. Freddy was niet die vlotte figuur, wel ke dit werk eischt. Ben goede rolkennis kan hieraan echter veel verbeteren. 'Over het geheel wijde men zijn aandacht aan het noodzakelijke vlotte marcheer en der 4 bedrijven. Tempo-verslapping kan dit stuk zoo moeilijk verdragen. Dat Thomas dit aan voelde beweest hij, wanneer hij ten tooneele verscheen. Van deze figuur gaat actie uit. Dat vele gevoelige naturen in de zaal door het intense tooneelgebeuren ontroerden moet voor P. A. L. V. U. een groote voldoening ge weest zijn. Op het balcon kreeg een dame het op haar zenuwen, zoodat zij uit de zaal geholpen moest worden en het spel enkele minuten stagnatie ondervond. Als schrijver dezes op een tekortkoming wijzen mag, dan is het op de Hollandsehe uitspraak der Engelsche woorden. Een kleine verzorging in die richting zou de uitvoe ring beslist ten goede komen (Ivy, Florence, O'Brien, ticket o.a.). Aan deze uitvoering, welke rijkelijk geva rieerd was, verleende de Arbeiders-muziek- véreeniging „Voorwaarts" onder leiding van haar directeur, den heer D. Horst, muzikale medewerking. Zij voerde bij den aanvang een aantal populaire nummers uit, welke een dankbaar applaus oogstten. Regisseur van Dokkum sprak een ope ningswoord, waarin hij naast een hartelijk welkom aan de aanwezigen, met klem wees op den financieelen toestand der vereeni ging. Deze behoeft dringend steun in den vorm van meerdere belangstelling, dus meer dere donateurs, van de meer dan 4000 mo- dern-georganiseerden in deze gemeente. Na drukkelijk bracht spr. de bereidwilligheid der optredende vereeniging. waar het de propa geering van de beginselen der S. D. A. P. be treft. Ook nu weer hadden twee cultureele organisaties der afdeeling elkaar gevonden in de samenwerking op dezen avond, welke grootendeels in het teeken der a.s. verkiezin gen stond. Teleurgesteld was de heer van Dokkum, omdat de opkomst niet van die grootte was als hij zich dit wel had voorgesteld. Hij schreef dit eenerzijds toe aan het. noodza kelijk kwaad, dat schijnbaar alle uitvoerin gen in IJmuiden moet aankleven, n.l-: het bal. Dit ontbrak hedenavond! De secretaris-penningmeester van de Vara de heer Lebon. sprak bij ontstentenis van den voorzitter dier omröep-vereeniging, den heer de Vries, een propagandistisch woord, dat als passende introductie voor het anti militaristische tooneelspel bedoeld was. In eenige korte trekken schetste de heer Lebon de offers, welke de oorlog van de oorlog voerende landen gevergd heeft. Tegen deze gruwelen neemt de S. D. A. P. scherp stel ling. Hij wekte de aanwezigen op bij de a.s. verkiezingen op deze partij te stemmen. P- A. L. V. U. heeft haar seizoen op uit stekende wijze besloten. W. HULL ALS VISSCHERSHAVEN. De hoeveelheid visch, aangeveerd te Hull is nu bijna driemaal zoo groot als voor den oor- Vrijdag in de jaren 1930, 1931 en 1932 ver- toonen de volgende cijfers: 1930: 89 trawlers met 5230 ton visch en 885 ton haring, geïmporteerd uit Noorwegen; 1931; 67 trawlers met 4739 ton visch en 488 ton haring uit Noorwegen: 1932: 87 trawlers met 4829 ton visch en 463 ton haring uit Noorwegen. LEGER DES HEILS. HANDELSTENTOONSTELLING. Het Leger des Heils is een instelling, die er steeds op uit is om, zonder op richting of gods dienst te letten, te helpen, waar hulp gevraagd of noodig is. Dat hiervoor veel geld noodig is, begrijpt ieder. Om aan de noodige geldmidde len te komen, worden door het Leger verschil lende middelen toegepast. Behalve het inzamelen van gelden door collecten, lieeft deze organisatie een handelsdepartement, waarvan de winst der verkochte goederen komt ten bate van het reddingswerk. Door dit handelsdepartement is gisteren een han delstentoonstelling geopend in de Legerzaal, Edisonstraat, die tot hedenavond 10 uur daar gehouden wordt. Er is een groote en fraaie collectie goederen uitgestald, welke tegen ge wone winkelprijzen te koop zijn. Om alle goederen daar uitgestald op te noemen, is niet mogelijk. Men vindt er een ruim gesorteerde afdeeling voor boekwerken, dames- en heeren- onderkleeding, versnaperingen, gramofoon- pJaten; kortom, artikelen van den meest uiteenloopenden aard. Een ieder, die met het werk van het Leger des Heils sympathiseert, vindt hier dus een uitstekende gelegenheid, om een steentje bij te dragen. NAGEKOMEN PAASCHTOERISTEN. Dinsdagmiddag omstreeks half drie kwa men in de Loggerstraat twee jongens van omstreeks 9 jaar aangeloopen, die doordat ze er zeer vermoeid uitzagen, de aandacht van de familie T. trokken. Men ondervroeg dg knapen, waarbij bleek, dat ze des morgens 8 uur hun ouderlijke wo ning in Haarlem hadden verlaten om een wandeling in de duinen te maken. Ze ver dwaalden en kwamen ten slotte in IJmuiden terecht. Nadat de familie T. de jongens in de gele genheid had gesteld, wat op hun verhaal te komen, stelde zij de politie van het gebeurde in kennis. Door de zorgen der politie zijn de jeugdige duinwandelaars daarop aan hunne respectieve ouders terugbezorgd. WAT VERDIENEN DE SCHEVENINGSCHE IIARINGVISSCHERS? De maandcijfers van het Statistisch Bu reau der gemeente 's-Gravenhage bevat een overzicht van de verdiensten van de Scheve ningsche visschers ter haringvisscherij in 1932. Gegevens werden verkregen omtrent 512 personen, varende op 128 loggers, waar van 113 Scheveningsche; in 1931 waren deze cijfers resp. 545, 150 en 125. Het gemiddelde van de afrekeningen voor de teelt 1932 be droeg f 509.42, voor 1931 f 557.70 met een gemiddelden vaartijd van 22,61 weken in 1932 en 25,24 weken in 1931. De gemiddelde afrekening onderging dus in 1932 wederom een verlaging hetgeen vooral verband houdt met het eerst op 1 Juli 1932 aanvan gen van de teelt: de gemiddelde verdiensten per week ondergingen daardoor eenige ver- booging. Deze bedroegen in 1932 f 22,53, m 1931 f 22,10. Het meerendeel der afrekeningen betreft, evenals in de vorige jaren, de matrozen, wier aantal 5 of 6 per schip bedraagt; slechts van enkele „oudsten" (met 7/8 of 6/8 deel van de matrozengage) werden afrekeningen in de overzichten verwerkt. Bovendien kwamen wederom gegevens binnen betreffende de verdiensten van een aantal stuurlieden en monteurs, hetgeen de gemiddelden der ver diensten van een aantal stuurlieden en monteurs, hetgeen de gemiddelden der ver diensten eenigszins gunstig heeft beïnvloed. De stuurlieden hadden nl. met een vaartijd van 23,38 weken een gemiddelde afrekening van f 569.02 dat is een verdienste van f 24,36 per week (in 24,24), de monteurs met een vaartijd van 22,70 weken een gemiddelde af rekening van f 578,14 of een verdienste van f 25,47 per week (in 1931 f 26,91). Laat men deze afrekeningen buiten beschouwing, dan bedroeg de gemiddelde afrekening per ma troos in 22.54 weken f 495.70 of f 21,99 per week in 1931 f 21.49). In verband met de omstandigheid dat de loggers zeer verschillende besommingen hebben gemaakt, hebben de bemanningen sterk uiteen loopende bedragen verdiend. Deze varieeren tusschen f 16,92 en 33,50 per week. SCHOOLVOETBAL TE VELSEN. Ook de tweede dag van de Velser Schoolwed strijden mag als uitstekend geslaagd worden aangemerkt. Zoowel in de winnaars- als ver liezersronde werd met animo gekampt. Het feit van den dag was wel, dat de kampioenen van het vorige jaar, School J, door School E met 21 gewipt werden. We vermoeden, dat de strijd om het kampioenschap wel zal gaan tusschen School H en H. B. S. I in welken strijd H. B. S. I wel aan 't langste eind zal trekken De uitslagen van gisteren luiden als volgt: Winnaarsronde. School A I—School D 0—10 Emma-schoolP. Vermeulenschool 12 U.L.O. (B'wijk)—School 4 (B'wijk) 11 U.L.O. wint. H.B.S. I—School 3 (B'wijk) 14—0 School H—School J 21 Verliezersronde. School 2 (B'wijk)H. Hartschool 08 School 1 (B'wijk)School F 05 H.B.S. 2Creutzbergschool 24 Chr. school (Wijk a. Duin)School C 00 School C wint. School DlSehool E 03 Het programma voor heden luidt als volgt 3de ronde Winnaars. School GChr. School (Velsen Noord) 23 Gort v. d. Linden-schoolSchool D 23 P. VermeulenschoolU.L.O.(B'wijk) 23 H.B.S. I—School H 3—4 3de ronde Verliezers. School KComité-school 3—4 MarnixschoolH. Hartschool 3—4 School FCreutzbergschool 45 School CSchool E 45 VELSEN INKOMENS EN VERMOGENS. Het Maart-nummer van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek bevat eenige gegevens omtrent de inkomens en vermogens van de aangeslagenen in ge meenten boven 20.000 inwoners. Omtrent de gemeente Velsen is het volgen de vermeld: Het aantal aangeslagenen in de Rijksin komstenbelasting bedraagt 11944. het bedras der inkomens vóór den kinderaftrek f25515000.—, het bedrag der belasting in hoofdsom f406000. Van de aangeslagenen heeft 27.18 pet. een belastbaar inkomen van f 800.tot f 1400. 39.71 pet. van f 1400.— tot f 2000.— 29.78 pet. van f2000.tot f5000.—. 2.52 pet. van f 5000.— tot f 10.000.0.65 pet. van flO.000.— tot f 20.0-00.— en 0.16 pet. van f20.000.— en hooger. Het gemiddelde inkomen per aangeslagene bedraagt f2136. Het aantal aangeslagenen in de vermogens belasting bedraagt 454. het totaal der vermo gens f27.148.000.—. Het bedrag der belasting in hoofdsom bedraagt f25.000.—. Van het to taal aantal aangeslagenen heeft 51.98 pet. een vermogen van f 16000.tot f30.000.—. 24.45 pet. van f30.000.tot f 50.000.16.96 pet. van f 50.000.tot f 100.000.4.19 pet-, van f 100.000.tot f 200.000.en 2.42 pet. van f200.000.— en hooger. Het gemiddelde vermo gen per aangeslagene bedraagt f 60.000. VAN KALKERS EN ONTKALKERS DE STRIJD OM DE GLOOIïNG. Naarmate de datum der Tweede Kamer verkiezingen nadert, groeit de propaganda- ijver der onderscheidene politieke partijen, die zich somtijds manifesteert in het bemor sen van schuttingen en muren. Maar niet zoodra is hier of daar een nieuwe aanbeve ling voor de een of andere lijst neergekalkt of de gemeente-reiniging is er al weer bij, om het schilderwerk te verwijderen, zoodat er een ware strijd is ontbrand tusschen kalkers en ontkalkers, waarbij beide partijen een ijver aan den dag leggen, die beter aan iets anders was besteed. Een hevige strijd wordt er de laatste dagen gevoerd om het bezit van de glooiing van het buiten-toeleidingskanaal nabij het pantser fort. Hier kon men dezer dagen lezen, dat het beslist noodzakelijk was, dat een bepaalde candidaat van de cel naar de Kamer moest. Het schilderwerk was zeer omvangrijk en be sloeg een lengte van wellicht 50 M. een heele prestatie der kalkers. Maar de ontkalkers lieten zich evenmin onbetuigd en even spoe dig als de propaganda was verschenen, was ze weer verdwenen. Maar de kalkers vochten om de glooiing als de Paraguyanen om den Gran Chaco. Ge lukkig droeg de strijd nabij het pantserfort IJmuiden een minder bloedig karakter dan die om de forten van de Zuid-Amerikaanscho republiek. De kalkers verschenen op een nacht met versch materiaal en tot schrik der ontkalkers stond eenige dagen nadat ze met zooveel moeite de glooiing hadden heroverd, weer daarop te lezen, dat de bewuste candi daat van de cel naar de Kamer moest. Weer volgde een tegenaanval en andermaal moes ten de illegale kalkers het veld ruimen voor de legale troepen. Nog een week scheidt ons van den dag, waarop de beslissende slag moet vallen. Uit eindelijk zullen de legale troepen de ever- winning wel wegdragen. Maar de tot nu toe door de kalkers aan den dag gelegde energie in aanmerking nemende, behoeft men er niet aan te twijfelen, dat de zoozeer bestreden sterkte nog wel een keer bij verrassing dooi de illegale troepen genomen zal worden, on danks dat de tegenstanders beschikken over een sterk leger, dat zich verdekt heeft opge steld, om eventueele aanvallen af te slaan. De menschen, die dagelijks in de omgeving van het tooneel van den strijd vertoeven vol gen met belangstelling de afwisselende suc cessen der beide legers, die ze met eigen oogen aanschouwen kunnen. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET L. O. Tot voorzitter van de Commissie van Toe zicht op het L. O. is benoemd Dr. Bekker uit IJmuiden. BEVERWIJK ™'uënmaTzoTg™or:L- voor *40* jaar. NEW-YORK IN EEN BIERROES. - 0P De vier dagen, voorafgaande aan Goeden l Broadwt\y werd een nachtelijk jeest gevierd ter gelegenheid van de opheffing van het drankverbod. NAZORG VOOR T.B.C.-PATIëNTEN. In de étalage van het sigarenmagazijn Uittenbroek in de Breestraat is een kussen ter bezichtiging gesteld, dat vervaardigd werd door een mannelijke verpleegde, uit Beverwijk afkomstig, die in het Sanatorium voor nazorg „Zonnestraal" volledig herstel van de gevreesde ziekte vindt. Het kussen is keurig afgewerkt en dit trekt te meer de aandacht, daar het door een heer vervaardigd werd. Het fraaie handwerk ves tigt bovendien nog eens weer de aandacht op de instelling „Zonnestraal" waarvoor in den loop van het voorjaar de bekende jaar lij ksche „ZonnestraaP'-collecfce zal worden gehouden. ZEEHAVEN De Nederlandsche motorboot Baltic is hier van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. Het schip was te Vlissipgen binnengekomen en kwam nu binnendoor. UITVOERING HOOGOVEN TOONEEL. De tooneelvereeniging „Hoogoven Tooneel" geeft Zaterdagavond 22 April een tooneel- avond in Hotel De Prins. Opgevoerd wordt het blijspel „De Distel" van Jan Fabricius. In dit stuk treden op B. A. Holleman (Kobus Kok), mej. A. G. Wormsbecker (Klaartje), J. van Oosten (Bart), S. de Koning (Kees), K. Wijker (Pietje, de landloopak), A. van Vuuren (Hendrik), en mevr. M. Huyststede— Looks (Ceesje). De regie is in handen van den heer A. M. J. Vermeulen. Een bal onder leiding van den heer Erbrink besluit de voor stelling. Entr'acte- en dansmuziek wordt gegeven door „The Red Jeckers-Band" uit IJmuiden. NIEUWE WANDELINGEN IN UITZICHT. De hee.r H. H. Hendrikse, die met de Paasch dagen met succes een wandeling van 175 K.M. volbracht, waarvan wij reeds mede deelden, dat deze tocht alleen een persoon lijke prestatie beoogde, koestert plannen om voortdurend in training te blijven. Op 14 Mei zal de Beverwijksceh wandelaar met de A. V. A. C. te Amsterdam een 40 K.M. lange voetreis ondernemen. Met dezelfde vereeni ging volgt dan in den nacht van 27 op 28 Mei een tooht van 70 K.M. Bijwijze van Pinksteruitstapje stelt de heeir Hendrikse zich voor een wandeling te ondernemen van Har- lingen over den afsluitdijk, door West-Fries land naar Beverwijk. Ook deze geweldige „tippel" beoogt- geen record-aanval. VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. Dinsdagavond werd in het Kennemer Hotel een verkiezingsvergadering gehouden, uit gaande van het Verbond van Nationaal Her stel. De leiding dezer bijeenkomst berustte bij den heer Van Bemmelen, uit Haarlem, die een veertigtal toehoorders kon verwel komen. Spr. zette in het kort uiteen hoe men tot de stichting van deze partij onder leiding van Generaal Snijders is gekomen. Als eerste spreker trad daarna op de heer Jac. Smits uit Naarclen, raadslid en wethou der dier gemeente, die mededeelde als boom- kweeker over den land- en tuinbouw te zullen spreken, in het bijzonder over de tariefmuren die Duitschland en Engeland hebben opge worpen en vervolgens over de deviezenrege- lingen. Spr. verklaarde, dat de afgevaardig den van het Verbond voor Nationaal Herstel een open oor zullen hebben voor de belangen van den tuinbouw. Als redmiddel uit den eco- nomischen chaos zag spr. alleen herstel van den vrijhandel. Liefde voor het vaderland, aldus de heer Smits, heeft Generaal Snij ders en anderen er toe gedreven de belangen van het vaderland, nu het in nood is, te behartigen. Spr. wekte tenslotte de land- en tuinbouwers op, hun stemmen uit te brengen op de Candida ten van het verbond. Vervolgens sprak de heer Van Renesse uit Haarlem, die het had ove.r de bezoedeling van de nationale eer door de voorvallen te Curacao in Ned.-Indië en zeer onlangs bij de gebeurtenissen op de Zeven Provinciën. Daar na behandelde spr. achtereenvolgens de pun ten, welke het Verbond tot verwezenlijking tracht- te brengen, n.l. opnieuw vestiging van het gezag, bestudeering van het werkloos heidsprobleem, bevordering van de Rijkseen heid, saneering van de financiën, bevorde ring van de vredeswaarborgen, oplossing van economische vraagstukken in nationalen en internationalen zin. Spr. eindigde met een peroratie, waarin hij zich ultspivak voor een regeering, die zoowel tegenover het buiten land als tegenover het binnenland beslis send en desnoods meedoogenloos zou kun nen optreden. De bijeenkomst werd hierna gesloten. De vergadering had een rustig verloop. De aanwezige politie hield een oogje in het zeil, maar geen enkel incident noopte haar tot ingrijpende maatregelen. DE WINKELWEEK TIJDENS DE B. E. T. E. De commissie voor de winkelweek ter pro- pagéering van het Ned. Fabrikaat, welke al hier gehouden wordt ter gelegenheid van de' Beverwijksche Tentoonstelling voor Handel en Industrie van 6 tot 14 Mei georganiseerd door de V. V. V. heeft de leden van de winkeliersvereeniging „Eendracht Maakt Macht" en van de R.K. Miödenstandsver- eeniging „De Hanze" uitgenoodigd daaraan deel te nemen. Het ligt in de bedoeling van de commissie, om een etalagewedstrijd aan deze winkelweek te verbinden, waarbij de prijzen zullen toegekend worden aan hen. die op de aardigste wijze artikelen van Neder - landsch Fabrikaat geëtaleerd hebben. Deze wedstrijd, waarvoor een dozijn prijzen zal worden uitgeloofd, staat onder leiding van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". Ook voor het publiek wordt een aardige at tractie georganiseerd. Iedere aan de winkel week deelnemende winkelier zal namelijk gedurende de winkelweek in zijn étalage een voorwerp plaatsen, dat hij niet verkoopt. Aan het publiek is de taak opgedragen deze artikelen op te sporen en op een biljet in te vullen. De deelnemende winkeliers ver strekken deze biljetten bij aankoop van een waarde van 50 ets. Reeds berichten wij. dat daarvoor hooge geldprijzen voor het publiek worden uitgeloofd, n.l. een eerste prijs van f 100, een tweede prijs van f 25, een derde prijs van f 15 en een vierde orijs van f 10. lederen deelnemenden winkelier heeft de commissie bovendien uitgenoodigd de gevels van hun zaken met bloemen te versieren. Voor deelneming aan deze Week van Neder landsch Fabrikaat, is voor de winkeliers al leen het lidmaatschap van een van de beide winkeliers-organisaties, waaruit de plaatse lijke Middenstands Centrale is ontstaan, ver plichtend gesteld. MARKTNIEUWS BEVERWIJK R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 18 April. Aardbeien in doosje 24—32 ct. Spinazie per kist 1540 ct. Sla per kist 3080 ct. Rabarber per kos 3—7 ct. Radijs per bos 46 ct. Raapstelen per bos 34 ct. Wortelen per bos 2324 ct. Prei per bos 26 ct. Pieterselie per bos 2—3 ct. Witlof per kilo 410 ct. Roode kool per stuk 47 ct. Gele kool per stuk 25 ct. Bloemkool per stuk 221 ct. Asperges I per bos f 0.88—f 1. Asperges II per bos 53—57 ct. Asperges m per bos 30—38 ct.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1