HET NIEUWE AVONDBLAD 18e JAARCANC No. 146 MAANDAG 24 APRIL 1933 IJMUIDEQ COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden inededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheels invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot. een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De mensch zonder gezicht. Onder dezen nogal ontstellenden titel heeft de Duitscher Plans Zehrer in het tijdschrift ,Die Taf' een artikel geschreven, waarin hij betoogt dat onze gezichten heelemaal ver vagen en steeds meer op elkaar gaan lijken. Bezie de portretten van uw grootouders en overgrootouders zegt hij. „en ge komt met schrik tot de erkenning: deze gezichten zien er alle veel belangrijker uit dan de tegen woordige. Zij verouderen ook niet, en wij lachen er niet om, zooals wij lachen om foto's of films, die tien of twintig jaar ge leden werden opgenomen. Een handige film firma heeft het denkbeeld gehad, ons ern stige films te laten zien uit de jeugd dei- bioscoop. en die worden altijd met schater lachen ontvangen. Dat ligt niet alleen aan de onvolkomenheid der toenmalige techniek, maar dat komt in hoofdzaak door de men- schen en de gezichten. Men behoeft slechts een oud geïllustreerd tijdschrift door te bla deren. Deze menschen zien er allemaal uit als wilden, die men in vastenavond-costuum heeft gestoken, en zij hebben gezichten, die men nauwelijks van elkaar kan onderschei den, omdat zij geen eigen kenmerk meer hebben. Men ziet ze ongeveer zooals de Euro peaan de Aziaten ziet. Onze grootouders en overgrootouders, of nog verder terug, bezaten nog een eigen ge zicht, waarin iets van het wezen was ver- va;. Hun portretten in de oude costuums van dien tijd verouderen niet, want ook die costuums behooren bij hen, zijn een stuk van hun wezen en ontleenen hun leven aan de menschen, die ze dragen. De dingen hebben zich nog niet zelfstandig gemaakt, zij heb ben nog geen eigen leven verworven, de mensch is nog sterker dan zij Enzoovoorts. Ik vind dit erg pessimistisch. Het is waar dat oude films en foto's van tien of twintig of dertig jaar geleden ons aan het lachen maken, en portretten van groot- en over grootouders niet. Maar ligt dat niet in hoofd zaak aan de kleeding, die wij in de eerstge noemde gevallen met de tegenwoordige ver gelijken, omdat zij er al een direct verband mee houdt? De oude costuums droegen een gansch ander karakter, zijn inderdaad his torie geworden, behooren in een heel ande ren tijd thuis. Bij tien, twintig, dertig jaar geleden denken de meesten onzer nog aan hetgeen zij zelf beleefd hebben, en het doet komisch aan dat wij toen zulke kleeder drachten „gewoon" vonden. Maar Hans Zehrer laat liet niet bij de vergelijkingen met portretten en films. Hij zegt onomwonden dat de gezichten-van- t'hans er kleurloos en onbepaald uitzien. Ze zijn glad- en gelijkmatig, hetgeen het duide lijkst tot uiting komt in de afbeeldingen van het Amerikaansche vrouwengezicht, die wij „mooi" vinden. Daar is iets van waar Reeds onze vaders (zegt Zehrer weer) had den vervloeiende contouren, en een sluier van vaagheid over het gelaat. „Zij dragen nog een herinnering aan een werkelijk lot in hun lijnen en trekken, maar die herinne ring verbleekt al en is nog slechts in aan duidingen aanwezig. Het verval van het ge laat heeft zich voortgezet, en wij zijn nog meer verbleekt. Onze gezichten zijn alleen af gericht op jeugd en leven, hun doel is de kunstmatige jeugd en het kunstmatige leven. Zij leven buiten elk lot. Plet zijn gelijkma tige en goedgevormde schijven, mat als melk- glas, en onze kleinkinderen zullen ons ook niet meer uit elkaar kunnen houden". Het is geen vroolijke voorstelling van za ken, zooals u ziet. Zehrer geeft een schrale troost door de bevrijding en staling van het lichaam, als gevolg van de sport, te procla- meeren. Maar de sport heeft daarentegen om te beginnen de laatste resten van het eigen wezen vernietigd. „De mensch bezit geen eigen gezicht meer". Nu, ik laat dit allemaal voor zijn verant woording. Mij wil het voorkomen dat onze grootouders en overgrootouders een heel wat vlakker, vager, onbewogener tijd hebben beleefd dan wij. En als ik de achthonderd en zooveel candidaten van drie-en-vijftig par tijen voor onze Kamerverkiezingen zie, als ik de koppen van Mussolini, Stalin, Roose velt naast elkaar bekijk het is waar dat Hitier er vaag uitziet, maar Goebbels daar entegen allerminst nu, dan geloof ik toch dat het met de gelijk- en gelijkvormigheid nog wel los zal loopen. Als men maar niet te veel op het standaardtype-filmactrice let R. P. IJMUIDEN OPTOCHTEN. Zaterdag heeft IJmuiden niet minder dan drie optochten binnen z'n poorten gezien. Het waren er twee, waaraan de politiek ten grondslag lag: De A.R. Kiesvereeniging had een langen stoet gevormd, waarvan de clou was een auto: waarop een zeeman lustig een stuurrad van bakboord naar stuurboord draaide. Voorts waren er een muziek-auto en eenige honderden wielrijders en wielrijdsters en in den stoet een vrachtauto met muziek. De derde optocht had met de politiek niets te maken. Deze werd gevormd in verband met de opening van den speeltuin „de Moer- berg". In de James Wattstraat botste laatstge noemde optocht op dien der A.R. Deze bot sing gaf geen aanleiding tot incidenten. Wethouder Bosman hijscht de clubvlag. OPENING SPEELTUIN „DE MOERBERG". Het „historische" duin de Moerberg, ge durende vele jaren het oord van ontspan ning van de IJmuidensche jeugd, de speel tuin in de vrije natuur, waar als de jeugd, moe van het klimmen en het ravotten in het mulle zand het terrein had geruimd, de ko nijntjes uit hun holen te voorschijn kwamen om er op hun beurt te klimmen en te ravot ten is verdwenen. Maar de jeugd kreeg haar Moerberg terug, wel niet in z'n ouden vorm, maar in den vorm van een speeltuin aan de Cornelius Drebbelstraat, waarvan de opening Zaterdagmiddag onder groote belangstelling plaats vond. Aan de officieele opening ging een optocht van de kinderen vooraf. In dezen optocht marcheerde het pittige jeugdfanfarecorps van de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" van Velsen, dat door het blazen van vroo lijke marschen den gang er in hield, wat een heele prestatie genoemd mag worden. De heer J. Schilp, leider van het corps legt wel eer met z'n corps in. Want de jongens bla zen er lustig op los en bewezen, dat er ook met dit opstandige materiaal onder goede leiding wat te bereiken is. Na -een wel wat al te lange wandeling, vooral voor de kleinste deelnemers en deel neemsters kwam de stoet weer op het speel terrein aan, waar spoedig het officieele ge deelte van den middag begon. Nadat de voorzitter der vereeniging de heer Visser eenige woorden van welkom had ge sproken, verkreeg de heer Bosman, wethou der voor Sociale aangelegenheden 't woord. De voorzitter had in z'n openingswoord de 'opmerking gemaakt, dat het werk niet was meegevallen, maar, zeide de heer Bosman, als ik zoo om me heen zie kan ik niet anders dan constateeren dan dat het wél is meege vallen. De heer Bosman bracht de beste wen- schen van het gemeentebestuur over en zeide dat de speeltuin op de medewerking van het gemeentebestuur kan rekenen. Na den heer Bosman spraken nog de hee- ren Selman, voorzitter van N. U. S. O., P. van Willigen, oud-voorzitter en J. Floor, voorzit ter van „Kindervreugd", van der Plas na mens de Beverwij ksche Speeltuinvereeniging en Bakker, secretaris van ..De Moerberg". Nadat allen onder begeleiding van de Jon gensfanfare het clublied hadden gezongen heesch de heer Bosman de clubvlag en ver klaarde hij den speeltuin voor geopend. De kinderen werden daarop onthaald op koek, melk en limonade, de grooten op thee en verder vermaakte de heer Reek klein en groot met z'n poppenkast. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer J. C- Dunnebier, wethouder van Openbare werken, verder bestuursleden van de plaatselijke speeltuinvereenigingen „Het Centrum" „In veilige Haven" en „Kinder vreugd". De speeltuin beschikt over alles, waarin de jeugd maar vermaak kan stellen. Schommels wipplanken, hobbelpaarden," een zweefgestel, een zandbak enz. En alles wat er te vinden is, hebben de leden zelf vervaardigd. De tuin is goed beschut, daar hij aan alle kanten door huizen omringd is. Minder prettig doen de buiten het terrein gelegen huizenhooge hoopen steenen aan, maar desondanks is de vereeniging met het haar door de gemeente beschikbaar gestelde terrein gered en vinden de kinderen er een veilige gelegenheid om te spelen. Voorwaar was de opening niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders en vooral voor het ijverige bestuur, dat met opoffering van veel tijd in betrekkelijk kor ten tijd zijn doel heeft bereikt, een feestdag. Een woord van hulde is hier zeker op z'n plaats De vlag gaat omhoog. TJit Volle host wordt het clublied gezongen. De heer Dunnebier (x) heeft er schik in. AANBESTEDING Bij de door het gemeentebestuur van Lenden gehouden aanbesteding voor het uit voeren van bestratingswerken, was de firma Joh. Diewaar en Zn. alhier laagste inschrijf- ster voor twee perceelen, nl. voor het stel len van betonnen opsluitbanden en voor het richten van natuursteenen of betonnen trot toirbanden. VEREENIGING VAN JONG-HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong-Hervormden te IJmuiden-West, welke j.l. Donderdag met 66 leden werd opgericht, zal Dinsdag 9 Mei a.s. wederom bijeenkomen ter behandeling van het nieuwe reglement, terwijl dan tevens de definitieve bestuursverkiezing zal plaats vin den. Tevens zal de tweede voorzitter, de heer D. Selling, een referaat houden over „Jeugd- ontwaken" van Skoogaard Petersen. Bij genoegzame deelneming aan het ver- eenigingswerk stelt het bestuur zich voor, kringen te vormen voor het bespreken van sociale vraagstukken, geestelijke stroomin gen, literatuur enz. Deze kringen zullen dan door alleszins bevoegden geleid worden. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING Op Vrijdag 28 April a.s. zal de Haarlemsche Orkest Vereeniging in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem' 's avonds 8.15 een buitengewoon concert gegeven, dat geleid zal worden door haar dirigent Frits Schuur man en waaraan als solist Louis Zimmerman (viool) zal medewerken. Het programma opent met de Ouverture Teil, waarna van Beethoven's Tweede Sym phonic. Daarna speelt de solist zijn Vioolconcert in d-klein (de deelen zijn: Allegro con brio. Lento, Litermezzo, Tarantella) terwijl het orkest het programma zal besluiten met de Préludes van Liszt. Houders van .steunkaarten der H.O.V. (alle letters) hebben vrijen toegang. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De Harmonie Vereeniging „Kunst na Ar beid" gaf Zaterdagavond een concert, haar tweede en laatste in dit winterseizoen, in de concertzaal van „Het Wapen van Velsen". dat in alle opzichten als geslaagd kan wor den aangemerkt. Hoewel de zaak slechts matig bezet was, hebben de werkende leden onder aanvoering van hun knappe directeur den heer M. Kleij, daarom met niet minder accuratesse ge musiceerd en al was het corps dikwijls wat aan den fo-rschen kant, de prestaties waren re niet minder om. Na den imposanten Kroningsmarsch uit „De Profeet" van Meijerbeer, konden we in het daaropvolgend nummer, Adam's Ouver ture Die Neurenberger Puppe, al onmiddel lijk constateeren, dat „Kunst na Arbeid" geducht aangepakt heeft, zoodat deze studie thans haar vruchten afwierp. In alle registers, zoowel hout, als kooper, viel een goede vooruitgang te boeken, niet alleen wat betreft de technische afwerking maar wel voornamelijk qua klank. Directeur Kley had met kennis van zaken zijn programma samengesteld. Want het vermeldde tal van dankbare publiek-num- mers, met even zooveel dankbare solotrekjes voor diverse instrumenten. Al deze laatste afzonderlijk te noemen is niet doenlijk. Een uitzondering willen we maken voor de verdienstelijke pistonsolo in de fantasie van Floris over motieven ontleend aan Schuberts werken, en de solisten uit de bekende Suite Oriëntale van Popy. Kunst na Arbeid heeft met dezen avond weer eens bewezen hoe zij het kan. Steeds weer heeft het corps ons gefrap peerd door de goede afwerking en gezond- muzikale opvatting der uitgevoerd nummers, iets waarvoor de heer Kley en zijn ensemble alle betuigingen ten volle toekwamen. Wij spreken zeker niet te boud. wanneer wij zeggen, dat men van „Kunst na Arbeid" nog zeer veel mag verwachten. Met ernstige studie althans. Het jongste lid van het corps, ae jongeheer Jan ten Have, bracht met pianobegeleiding van den heer R. F. Brouwer, nog al afwis seling een solo voor piston van Leduc ten gehoore, waarvoor hem een dankbaar ap plaus gewerd. Het werkje leende zich weliswaar niet zeer voor het instrument (lag vrij laag) maar dit neemt niet weg, dat zich hier een veel belovend solist-je deed hooren, die reeds over een verdienstelijke techniek beschikt. Jam mer, dat men in den aanvang het instrument niet beter op de piano afgestemd had. De heer Brouwer hield zich echter vakkundig- wijselijk bescheiden op den achtergrond. Tombola en bal ontbraken ook nu niet. Beide werden op geanimeerde wijze door den voorzitter, den heer Ebbeling geleid, welke bij den aanvang van het concert reeds den aanwezigen een hartelijk welkom toegeroe pen had. W. VELSEN UITVOERING HOOGOVEN- TOONEEL. „DE DISTIL" VAN JAN FABRICICS. „Blijspel in 3 bedrijven" wordt dit stuk van Jan Fabricius in het programma van de uitvoering genoemd, die Zaterdagavond het H.O.T. (Hoogoven Tooneel) in „De Prins" gaf. Maar wanneer men de figuren van Hendrik, kastelein in het logement „De Slanke Geisha", diens vrouw Geesje, mits gaders den opzichtelijk gelapten pantaloon van Pietje elimineert, (dezen laatsten na tuurlijk te vervangen door een anderen) dan blijft er een tooneelstuk over met tal van dramatische episoden, een tooneelstuk dat ongetwijfeld van hoog gehalte zou zijn ge weest; het geheel als klucht te latén spelen lijkt ons met figuren als Pietje, Klaartje en den ouden Kees Kok niet wel mogelijk. Ii.O.T. heeft van „De Distel" een uitste kende vertolking laten zien en de vrees van den heer van der Too ren, voorzitter, geuit in z'n openingswoord, dat H.O.T. in z'n laat ste uitvoering van dit seizoen te hoog ge grepen zou hebben, was geheel ongegrond; H. O. T. kan dergelijke stukken best aan. De heer K. Wijker was als Pietje een heele Piet. 'Zijn samenspel met Klaartje was af. In hem bezit H.O.T. een uitstekende kracht, die zeer zeker nog veel van zich zal doen spreken, vooral dramatische rollen liggen hem zeer goed, hetgeen naar voren kwam in III, wanneer hij zijn besluit neemt, z'n pa troon Kobus Kok te verlaten, nadat hij diens bloemisterij letterlijk en figuurlijk tot bloei en diens dochter Klaartje het hoofd op hol heeft gebracht. Behalve den heer Wijker heeft H.O.T. nog twee krachten, die boven het middelmatige uitspringen. Van hen onemen we in de eer ste plaats mej. A. G. Wormsbecker, die in de wijze, waarop zij de rol van Klaartje ver tolkte ons iets te zien gaf vanAnny Ondra, die guitige filmster. Waarmee we na tuurlijk niet willen zeggen, dat ze filmster- capaciteiten bezit. Zij ontpopte zich echter als een goed tegenspeelster voor Pietje en de tooneeltjes tusschen hen beiden behooren tot de vlotste van de uitvoering. Haar stil spel was bewonderenswaardig. Nummer drie was de heer S. de Koning als Kees Kok, de figuur, die het allerminst thuis behoort in een klucht. Hoe zuiver typeerde hij den eigenzinnlgen broer, typeer de hij ook diens leed als vader van twee zoons, die elkaar in de ha-ren vlogen, zoo vaak zij elkaar zagen. Een maand bij Kobus, een maand bij Bart; wantrouwende iedereen in het bijzonder Pietje in wien hij, ook zelfs wanneer deze zijn bekwaamheden als bloe mist bewezen heeft den zwerver blijft zien. zien. Van de heeren Holleman en van Oosten de gebroeders Kobus en Bart Kok was eerst genoemde als acteur (niet als broer) de beste. Bart was niet rolvast en acteerde daarbij af en toe wat onhandig. Maar ook zij heb ben hun rol goed gespeeld. Resten nog Hendrik, de kastelein en diens vrouw Geesje, vertolkt resp. door den heer A. van Vuuren en mevrouw M. Huysstede Looks. Hun rol zou een dankbaardere zijn als „De Distel" werkelijk een klucht was. Nu vielen zij. buiten hun schuld, wat uit het kader. Maar ongetwijfeld was de wijze, waar op zij hun rol vertolkten, overeenkomstig de bedoelingen van den acteur. Als pantof felheld was Hendrik wat overdreven, later was hij beter. Mevrouw Huysstede gaf een goede Geesje te zien. Overigens stelde hun rol niet zulke hooge eischen als de andere rollen. Het geheel werd vlot gespeeld. Allen spra ken in een dialect, dat het midden hield tusschen hoog-Zeeuwsch en laag-Noord- Hollandsch. En aangezien niemand van het gezelschap tot den stam der Hoog-Zeeuwen of dien der Laag-Noord-Hollander behoorde leverde dit spreken ln dialect nog al eenige moeilijkheden op, m.a.w. viel men wel eens een enkele keer uit z'n rol. wat echter geens zins een storend effect had. H.O.T. heeft het seizoen op waa-rfdige wijze besloten en de talrijke aanwezigen hebben met hun luide bijvalsbetuigingen bewezen dat zij uiterst voldaan waren. Het succes Is zeker niet het minst te danken aan den regisseur den heer A. M. J. Vermeulen, wiens ï'egie weer O. K. was. „The Red Jeckers" hebben de pauzes met muziek gevuld en zorgden ook voor de dans muziek. Een en ander is hen best toever trouwd. LOODGIETERSCONTRACT. In het lodgietersbedrijf is een nieuw collec tief contract tot stand gekomen. Velsen is in de eerste klasse ingedeeld met een uur loon van 69 cent. Er is ook nog een hoofd klasse met een uurloon van 74 cent. GELDSCHIETERSWET. B. en W. van Velsen maken bekend dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. van Vendeloo, te IJmuiden, om hem, overeenkom stig de bepalingen van de Geldschieterswet, voor de uitoefening van het bedrijf van par ticuliere geldschietbank toe te laten. De bank zal gevestigd zijn Lagersstraat 49 te IJmui den. Verder maken zij bekend dat een ieder tegen de inwilliging schriftelijk bezwaren bij hen kan inbrengen vóór den 7 Mei 1933. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 9 tot en met 15 April deed zich in deze gemeente één geval van para- typhus, één geval van roodvonk en één gevau van diphterie voor. De paratyplius-epidemie kan thans als ge weken worden beschouwd. SANTPOORT POLITIEKE MEETING Zondag werd op het terrein der voetbal- vereeniging' „Santpoort" een politieke mee ting gehouden. Als sprekers traden op Pa ter Arts en de heer F. Spits, lid van het hoofdbestuur van „St. Paulus". PERSONALIA Zaterdag herdacht de heer J. P. Wijn gaarden den dag. waarop hij vóór 25 jaren het penningmeesterschap van het ondersteu ningsfonds „St. Engelmundus" op zich nam. Namens de vereeniging werd hem een bu- reaulamn aangeboden- Tot kerkmeesters van de parochie O. L. Vrouwe van Altij/ddurendcn Bijstand zijn be noemd de heeren J. P. Nijssen en F. Heere mans. DE FROTESTANTSCHE BRAGERS- VEREENIGING BESTAAT 25 JAAR In de maand April van het jaar 1908 werd de Protestantsche Dragersvereeniging opge richt. Ze bestaat dus 25 jaar. Wanneer het hier een der vele begrafenisondernemingen betrof, zouden we van dit jubileum geen melding maken. De Protestantsche Dragers vereeniging is echter geen gewone begrafe nisonderneming, iets, dat men aanstonds zal begrijpen, als we mededeelen, dat de voor zitter Prof- Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga is. Zooals gezegd, werd de vereeniging in 1903 opgericht, en wel op initiatief van de heeren F. J. Bremerkamp, J. P. van Brussel en A v. d. Vlerk met medewerking van den toenma- ligen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse, Ds. W. Bax Jr., thans te Maas tricht. Deze presideerde de oprichtingsver gadering. op welke het volgend bestuur werd gekozen: Ds- W Bax Jr., Ie voorzitter, J. v. d. Lijn. 2e voorzitter. F. J. Bremerkamp, le secretaris. J. Tates, 2e secretaris en G. Mul der („Meester" Mulder) penningmeester. Van deze heeren zijn de heeren Mulder en Tates overleden, is Ds. W. Bax naar Maas tricht vertrokken en zijn de heeren Bremer kamp en v. d. Lijn nog resp. als le secretaris en penningmeester werkzaam, zoodat zij reeds 25 jaar hun functies waarnemen. Bij de oprichting werd besloten, dat de le den geheel belangeloos hun werkzaamheden zouden verrichten en dat een ieder, die de hulp der vereeniging inriep vrij was in de bepaling van het bedrag, dat hij aan de ver eeniging wenschte af te dragen. De op deze wijze binnen komende gelden werden gere serveerd voor dorpsgenooten, die geldelijke hulp van noode hadden- Zooals hieruit af doende blijkt, was het betrachten van lief dadigheid wel het voornaamste grondbegin sel der vereeniging. Sinds eenige jaren is hierin in zooverre ver andering gekomen, dat de dragers een gel delijke vergoeding genieten. Zij tenslotte nog vermeld, dat het eerste stoffelijke overschot, hetwelk door de ver eeniging ter aarde werd besteld, dat van Dr. E. Laurillard was. DRIEHUIS CURSUS H. MISOFFER Zooals wij indertijd reeds mededeelden wordt door Pastoor Beukering in de R.K. kerk een cursus gegeven over het H. Mis offer, die voor een ieder toegankelijk is. Na der vernemen we, dat deze cursus op Zondag avond zal worden gegeven na 30 April. HERBENOEMD Door den Bisschop van Haarlem zijn tot kerkmeesters herbenoemd de heeren Nota ris J. H. Anten en P. A. Koelemeyer.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1