I 1 Haastige spoed. JAARVERSLAG HOLLAND- AMERIKLIJN. „CRUISES" LEVEREN VERLIES OP. Het jaarverslag van de N.V. Nederlandsch Amerikaansche Stoomvaart. Mij. „Holland Amerifcalijn" vermeldt een voordeelig saldo op de exploitatierekening van f 4772 (vorig jaar nadeelig saldo van f 1.098.011). Het jaarverslag vermeldt o.a. het volgende: In 'het boekjaar 1932 hebben de moeilijk heden voortgeduurd. Nogst'eeds zijn onzen inkomsten bedroevend laag en kan de waarde van onze bezittingen moeilijk met eenige zekerheid worden be groot. Met de ihou-ders der obligatiën ten laste onzer Vennootschap is een regeling getroffen, die tot 1 Mei 1934 gelden zal. Dien tengevolge werden onze statuten gewijzigd en ons kapitaal gereduceerd. Ernstige pogingen zullen moeten worden aangewend om zoo spoedig mogelijk tot een definitieve regeling met de obligatiehouders te komen waarvoor een ingrijpende reorga nisatie onzer Vennootschap zal noodzakelijk zijn. De jaarcijfers over 1932, al mogen die niet zoo ongunstig zijn als het vorige jaar, blij ven ernstige zorg baren. De toestand van de scheepvaart over de gelieele wereld is in'het afgeloopen jaar nog verergerd. Dit behoeft geen verwondering te baren, gezien het feit, dat alle landen er zooveel mogelijk naar streven om in eigen behoeften te voorzien, althans hunne invoe ren zooveel mogelijk te beperken, als gevolg waarvan het internationale vervoer voortdu rend geringer wordt. Het geringe aanbod van lading noodzaakte ons onze afvaarten verder in te krimpen. Desniettegenstaande voeren alle schepen, Op enkele uitzonderingen na, met belangrijke wanruimte. Tegen het einde van liet jaar kwam, in gaande op 1 Februari 1933, een pool-over- eenkomst tot stand tusschen de lijnen van Antwerpen en Rotterdam met die van Ham burg en Bremen over het vrachtvervoer van Europa naar de Vereenigde Staten. Hierdoor is er een einde gekomen aan de.concurrentie in Duitschland, doch.de hoeveelheid lading kan er niet door verbeterd worden. Als gevolg van de ongunstige toestanden in de Vereenigde Staten nam het passagiers- verkeer, vergeleken bij 1931, opnieuw af. Wij vervoerden in alle klassen in beide richtin gen tezamen 15941 passagiers in 1932 tegen 18898. in 1931. De achteruitgang bij de an dere transatlantische lijnen was ongeveer in dezelfde verhouding. Aanmerkelijke schade werd ons toegebracht door de zeeliedensta king. Ten einde onze passagiersschepen ge durende de wintermaanden zooveel mogelijk in de vaart te houden, lieten wij een nog grooter aantal pleizierreizen naar de West- Indische eilanden maken. Het s.s. „Veen- dam" maakte daarvan' zeven reizen. Zij Jie- ten" door elkaar eenig verlies, dat evenwel aanmerkelijk geringer was dan de kosten van het öpliggeh zouden hebben bedragen. De tocht naar de Middellandsche Zee, die in het afgeloopen jaar weder door het s.s. „Rot terdam" ondernomen werd, liep uit op een gevoelig verlies. In April bereikten wij overeenstemming met de obligatiehouders over een wijziging- in onze verplichtingen. Het daardoor ter be schikking gekomen bedrag van f 22.500.000 werd overeenkomstig onze mededeeling aan aandeelhouders op 14 Mei 1932 voor afschrij vingen en reserve gebezigd. Deze werden uit gevoerd zooals in die mededeeling aange geven, nl.: afschrijving van 't verliessaldo '31 f 7.755.569; afschrijving op de vloot f 8.670.000 afschrijving op aandeelen N.V. Maildienst der Holland—Amerika Lijn f 2.000.000; af schrijving op het terrein aan den Nieuwen Waterweg f 712.967; reserve voor interest gedurende 1932—'34 f 3.360.000; rest f 1463. De bovenbedoelde overeenkomst met de obligatiehouders geeft de Maatschappij het recht om obligaties bij inschrijving in te koopen. Van dit recht hebben wij gebruik gemaakt toen tengevolge van den verkoop van activa een saldo beschikbaar was. Door een deel van dat saldo te bestemmen voor inkoop van obligaties tegen den koers van 20 1,4 pet. konden wij onze schuld met een nominaal bedrag van f 1.215.500 verminde ren. Aan het verslag der maildienst der Hol landAmerika Lijn over 1932 is het volgen de ontleend: De resultaten zijn ongunstiger dan in 1931. Zoowel het passagiersverkeer als het lading- vervoer waren belangrijk minder dan in het voorafgaande boekjaar. De ontvangsten der vennootschap verminderden met ongeveer f 2.500.000. De stoomschepen „Statendam" en „Volendam" maakten resp. 9 en 5 rond reizen naar New-York. Buitendien maakte het s.s. „Statendam" 4 en het s.s. „Volen dam" 7 cruises van New-York naar West-In- dië. De resultaten van deze cruises waren ook minder gunstig dan in 1931. Tengevolge van de zeeliedenstaking moesten wij de September-reis van het s.s. „Volen dam", waarvoor' een groot aantal passagiers naar New-York geboekt waren, doen uitval len. Dit feit heeft beteekenenden invloed op de exploitatierekening gehad. Deze sluit met een voordeelig saldo van f 567.783 (956.035), waarbij nog de ontvangsten van het post vervoer komen ten bedrage van f 24.551 (37.633). Na afschrijving van f 875,000 (onv.) op het s.s. „Statendam" en f 400.000 onv.) op het s.s. „Volehdam" en na aftrek van f 313.447 (319.000) voor interest, sluit de winst- en verliesrekening met een nadeelig saldo van f 996.112 f588.133) over het boekjaar 1932. Het verliessaldo. dat van 1931 overgebracht werd, was f 588.133. zoodat het totaal verlies dat op nieuwe rekening overgaat f 1.584.246 bedraagt. ORANJE-HERDENKING IN DEN HAAG. Het Haagscli Corr. bureau seint: Met militaire eerbewijzen is heden door 'den commandant van de brigade Grena diers en Jagers kolonel Van Voorst tot Voorst een krans gelegd aan den voet van het stand beeld van Prins Willem van Oranje. Op het Plein te 's-Gravenhage. De beide regimenten hadden zich op het Plein opgesteld met de Kon. Militaire Kapel, 'die op het plechtige oogenblik der krans- legging het Wilhelmus speelde. OOK DE HEER SNEEVLIET IN HOOGER BEROEP. Naar wij vernemen is ook de heer Snee' vliet in hooger beroep gegaan van het von nis van de rechtbank, waarbij hij wegens opruiing tot vijf maanden met aftrek van het voorarrest werd veroordeeld. Zooals wij 'reeds meldden heeft de Officier van Justitie appèl aan ge teek end. Verdachte zal ook in hooger beroep worden verdedigd door Mr. Dr. Benno J. Stokvis. ORANJE HERDACHT IN NASSAU. In Nassau wordt de 400ste geboortedag van Willem van Oranje herdacht met een reeks van plechtigheden, die hun hoogtepunt vin den in de viering van de herdenkingsfeesten op het stamslot te Dillenburg op 5 en 6 Juli, welke, data opzettelijk gekozen zijn, opdas 't- reisseizoen vele Hollanders in de gelegen heid zal stellen de feesten bij te wonen. Zondag is echter te Dillenburg in de Evangelische stadskerk reeds een plechtige herdenkingsdienst gehouden, waar prof. ar. Schlosser een herdenkingsrede heeft ge houden. Of hij Oranje ook als vrijheidsheld heeft geschetst, vermeldt het bericht niet! AUTO OP WOONSCHIP TERECHT GEKOMEN. GRONINGEN. 24 April (V.D.) Te half drie in den afgeloopen nacht is een luxe-auto afkomstig uit Sappemeer, waarin zich drie personen bevonden, aan den Bsdumerweg onder Noorderhoogebrug met zeer snelle vaart in een scherpe bocht gereden, waardoor de chauffeur de controle over zijn stuur ver loor en de auto pardoes op een woonschuit terecht kwam, welke in 'het Boterdiep lag. De auto raakte het achterschip, waarvan uo zijwand totaal werd ingedrukt en kwam ver volgens in het water terecht. In genoemd ge deelte van het schip sliepen vijf kinderen van 4 tot 16 jaar", twee meisjes en drie jongens van het gezin van S. v. d. Werf. De kinderen werden door den hevigen slag wakker; op hetzelfde oogenblik werden allen uit hun slaapsteden geslingerd. Hun vader en moe der sliepen in het voorgedeelte van het schip. Behalve het jongste meisje, dat licht gewond werd, bekwam niemand letsel. Het woon schip, werd nagenoeg vernield, terwijl'de auto zeer ernstige schade opliep. De drie inzitten den, die er goed waren afgekomen, wisten zich door het versplinterde, portier in veilig heid te brengen en gingen aan den haal. In een café, dicht in de buurt, telefoneerden zij een taxi- om hen naar huis te rijden, doch. een van hen, zekere K. te Zuidlaren woonach tig, vond het blijkbaar veiliger om niet mee te gaan. Hij meldde zich bij de politie aan. De beide anderen, S. uit Sappemeer en O. uit Bedum, maakten zich met een taxi uit de voeten. De motorbrigade heeft hen nog in den vroegen morgen'achtervolgd. VERGUNNING VEREISCHT VOOR VERKOOP CONSUMPTIEMELK. De Crisis Zuivel-Centrale vestigt er de aan dacht'op, dat'bij Ministerieele beschikking van 21 April 1933 is bepaald dat in de ge meenten Zandvoort, Velsen en Beverwijk met ingang van "14 Mei 1933 voor het verkoopen, vervoeren en afleveren van consumptiemelk en daarmede gelijk te stellen waren (room, karnemelk, yoghurt enz.) een vergunning van de Crisis Zuivel-Centrale vereischt zal zijn. Als consumptiemelk wordt ook beschouwd melk geleverd aan hotels, café's, restaurants, gestichten kantoren, ziekenhuizen, bakkers, banketbakkers, bereiders van consumptie-ijs enz. Dat wil dus zeggen, dat ieder grossier en handelaar in consumptiemelk, melkslijters. melkinrichtingen enz. die in bovengenoemde plaatsen hun bedrijf uitoefenen, hiervoor een vergunning moeten hebben, afgegeven dooi de Crisis Zuivel-Centrale. Aangezien hij, die op 14 Mei 1933 geen ver gunning bezit, stagnatie in zijn bedrijf zou ondervinden, wordt belanghebbenden aan geraden, ten spoedigste de aanvraag voor een vergunning in te dienen. Deze aanvrage moet geschieden op een daarvoor vastgesteld for mulier, waarvan exemplaren in de ge- wenschte hoeveelheid verkrijgbaar zijn bij de Crisis Zuivel-Centrale, afd. Consumptiemelk, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage, onder duidelijke vermelding van naam, voor naam en adres. Uitdrukkelijk zij er de aandacht op geves tigd, dat boeren, die consumptiemelk aan melkinrichtingen, melkslijters, grossiers enz. verkoopen, geen vergunning behoeven aan te vragen. Wel is zulks noodig voor boeren, die de door hen gewonnen melk zelf aan ver bruikers uitventen. (Met liet nieuwe voorjaar zijn de onbesuisde, roekelooze autorij ders niet te verwarren met de rustige beschaafd rijdende automobilisten klasse helaas weder in bloei gekomen.) Gij natuurgenotvernielers, Doodopwielers en ophielers, Wilde Zondagsrustverstoorders, Andererpleiziervermoorders, Voor jaarspoëzie verminkers, Oliecumbenzinestinkers, Razende knalpottentaten, Losgebroken auto-maten, Altij dnogweersnellerwillers, Onbesuisde klaxongillers, Suizende ballonband-ieten, Paardekrachtinbliksche pieten, Hollebollegij zen vreters Van steeds sneller kilometers, IJdle anti-achterrijders Bochtpasseerders, tusschensnijders, Rossende vo-lantgenooten, Asfalt en betondespooten, Niets ontziende stuurmanjakkers, Ongetemde snelheidsrakkers, Veiligheidvooïal-negeerders, Ras van elk-voor-zich-verkeerders, Paardelooze wagenmenners, Renbaanlooze autorenners, Onmeedoogenlooze spoeders, Maar tenslotte toch ook Broeders! Ook als onze veiligheid U geen zorg of vrees bereidt, Als gij meent dat iedereen, Enkel zorgt voor zich alleen: Denk dan, als ik vragen mag, Op uw vrijen autodag, Voor uzelf aan 't ware woord. Dat gij weieens hebt gehoord: Beter heel om twaalf uur thuis, Dan om elf in 't ziekenhuis. P. GASUS. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 24 April. Bevallen 22 AprilT. H. van Berkelvan Dijk, z. Overleden 20 April: A. BonkeOosterveld, 62 jEikenstraat; J. H. Welsenaar, 78 j., Ko ninginneweg; 21 April: J. K. Weesman. 69 j., Pres Steijnstraat; A. M. E. Becker—Damen. 50 j., Leidschevaart; F. H., 6 j., z. v. H. A. Mollema, Eendjespoortstraat; B. C. W., 3 j., d. v. J. R. Zonneveld, Kamperlaan; E. E. v. d. Haak—Kipshagen, 65 j., Burgwal. MEISJE DOODGEREDEN. HENGELO, 24 April. Gisterenmiddag werd op den straatweg Hengelo-OldenzaaJ een meisje door een auto aangereden, ten gevolge waarvan zij spoedig overleed. De auto is in beslag genomen. SCMEEPVAARTBER1CHTIN K. N. S. M. Aurora 20 van Palermo naar Almeria. Berenice, 21 van Gibraltar naar Oran. Brion 21 van Bordeaux naar La Pallice. Costa Rica 21 van Amsterdam n. W.-Indië. Cottica, 20 van Paramaribo n. Madeira. Deucalion 21 Gibraltar gepasseerd. Euterpe, 20 van Gothenburg n- Amsterdam Ganymedes 21 van Constantza n. Istanbul. Juno, 21 te Rotterdam. Merope 21 te Fiume. Nereus 21 Iioltenau gep. Oberon 21 van Barcelona n. Tarragona. Orestes, 21 van Amsterdam naar Humacao. Orion 21 van Algiers naar Tunis. Orpheus 21 van Aarhus naar Amsterdam Perseus 21 van Amsterdam n. Kopenhagen. Theseus 20 te Stettin. Tiberius 21 van Valencia n. Rotterdam. Trajanus, 21 te Kimassi. MIJ. NEDERLAND. Bintang, Silver Java Pacificlijn van Ma kassar 22. Huygens, uitreis te Sabang, 23. M. v. St. Aldegonde, thuisreis van Sabang 23 April. Tabian, thuisreis te Suez 23. Tajadoen, thuisreis van Marseille 22. Talisse, uitreis van Genua 22. Poelau Tello uitreis te Batavia 22. Simaloer, Java-New York Lijn, van Suez 22 April. Eengalan, Silver Java Pacificlijn te Cal cutta 21. Joh. v. Oldenbarnevelt, uitreis van South ampton 21. Joh. de Witt, thuisreis van Genua, 20. KON. HOLL. LLOYD. Gaasterland, thuisreis 24 April 1 uur te Hamburg. Zeelandia, thuisreis 22 April 15 uur te Peniambuco en zal 24 April vertrekken. Hoogestein 24 A.pril te Amsterdam. Ludwigshaven 22 April van Amsterdam n. Zuid-Amerika. Flandria, 22 te Amsterdam. NIEUWS UIT INDIE. ZORG VOOR WERKLOOZE EMPLOYéS. SUIKERINDUSTRIE GEEFT 5 TON JAARLIJKS. BATAVIA, 22 April (Anefca). De Regee ring en het Dagelijksch Bestuur van de N I. V. A. S. kwamen tot overeenstemming betreffende de wenschelijkheid om de crisis- zorg voor werklooze employés niet te regelen volgens den oorspronkeüjken c~ -'oor mid del van een crisisfonds. De suikerindustrie bood onder nadere S- keuring van de ledenvergadering der N. I. V. A. S., welke in Mei zal worden gehouden, de jaarlijksche storting van f 500.000 gedu rende drie jaar in de kas van het Algemeene Steuncomité aan, welk bedrag echter bestemd blijft voor verleening van steun aan employés en arbeiders in de suikerindustrie. Dit bedrag is slechts oogenschijnlijk ge ringer dan het bedrag dat verkregen zou kunnen worden door heffing van 5 cent per afgeleverd' quintaal, omdat daarvan zouden moeten worden afgetrokken de bedragen van Onze dagelijksche kin de rve rte 11 in g. „Mijne heèreïi, ik vraag U wat U van zoo'n optreden denkt," bulderde de aangesprokene,e§n onmacht van woede nabij, „dat gaat alle grenzen te buiten. Hier hebt U mijn papieren, kapitein, die bewijzen, dat ik geen bedrie ger ben en nu eisch ik, dat deze lieden onmiddellijk ver wijderd en opgesloten zullen worden, totdat ik bevel geef wat er verder met hen gebeuren zal." De kapitein, die inzag dat er geen vergissing mogelijk was, liet de twee indringers door den kok wegleiden. Tegen spartelen hielp niet, want hoe Simmy ook al kronkelde, tegen zoo'n reus kon hij toch niet op. Zij moesten door ver schillende gangen loopen, waarna de kok hen in een donker hok duwde. Hij stak een kaars aan, haalde twee stel boeien van den wand en deed ze hun aan. CAAR2ITTEM WE NOU.' J ZWIJG MAAR A Vervolgens nam hij twee dikke touwen, bond daarmee Simmy op een ouden stoel en Wo-Wang aan een houten paal, midden in het hok. „Jij had de meeste praats als koning, dus moet jij nou maar staan en mag je zooge naamde lijfwacht zitten," gromde de reus nijdig, waarna hij de kaars uitblies en het tweetal in het donker achter- het. Ze konden geen steek zien en Simmy waagde het 't eerst te fluisteren: „Jij bent van alles de schuld. Daar zitten we hou, jij-met jé grappen. Waar blijf je met je tante uit Tirol? Wie weet wat ze hier nog met ons uithalen." „Zwijg, maar," ried Wo-Wang, terwijl hij probeerde Sim in de duisternis te onderscheiden, doch alleen zijn oogen zag schitteren, „'t Beste zal zijn, om af te wachten, alleen zou ik willen slapen, maar dat zal wel niet lukken." „Je moet maar denken, dat je in je koningsbed op dons ligt te droornen," hoonde Simmy. „Mensch, sar me niet," siste Wo-Wang. „Wacht maar, als we ooit nog eens uit de han den van dien bullebak van Siak komen, zal ik je wel mores leeren." En zoo verliep" de nacht, onder zuchten en.steu nen, tot den volgenden morgen. den vrijwillig verleenden steun aan ontsla genen. Dit voorstel vermijdt enorme admini stratieve omslag'. Verwacht kan worden dat de in Mei a.s; te houden vergadering van de N.I.V.A.S. du' voorstel zal accepteeren. EEN WELVAARTSPROGRAMMA VOOR INDIc. BATAVIA. 22 April, (Aneta.) Bij de re geering is in behandeling een welvaartspro gramma, zijnde een afgerond complex maatre gelen ter stimuleering van de welvaart der bevolking. Deze maatregelen hebben voorna melijk betrekking op de kleine bedrijven, landbouw- en veelteelt-industrieën. Zoo mo gelijk zal reeds in den loop van 1933 met de uitvoering van dit programma worden be gonnen welke dan in 1934 zal worden, voort gezet. Door middel van een aanvullingsbe- grooting voor 1933 zal hiertoe een bedrag van circa f 400.000 worden aangevraagd. Op de begrooting voor het dienstjaar 1934 zal dan voor dit doel f 1.000.000 a f 1.500.000 worden gebracht. HERDENKING VAN WILLEM VAN ORANJE. BATAVIA, 22 April (Aneta.) In de he denavond gehouden plechtige, indrukwek kende redevoering ter gelegenheid van de Willem de Zwijgerherdenking, betoogde de heer dr. W. J. Meijer Ranneft, dat wat ook veranderde, de „libertijt van consciëntie" bleef. Geen land in Azië kent een zoo volstrekte eerbiediging van overtuiging als Ned.-Indiü, slechts een klein deel van Europa kent haar, zooals Nederland. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 26 APRIL. HILVERSUM 296 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek; 8.15 Orgel spel door Cor Steyn; 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 De Notekrakers o.l.v. Daaf Wins. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.m.v. het Vara-too- neel o.l.v. Willem van Cappellen en de Flie refluiters o.l.v. Jan van der Horst, refrein- zang Leo Fuld. 11.00 R.V.U. Otto van Tussenbroek: Schoon maaktijd en de noodzakelijke en weinige kostbare verbeteringen in het binnenhuis. 11.30 VARA. De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst met zang van Leo Fuld; 12.00 Vara- klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 12.30 Ernst Franken, chansons; 12.45 Vara-klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 1.05 Ernst Franken, chansons; 1.20 Vara-klein-orkest; 1.45 Ver zorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Voor de kinderen m.m.v. het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen, prof. Barandini met zijn sprekende pop en oom Henk, vra genuurtje; 5.30 Orgelspel door Joh. Jong. 6.30 R.V.U. Cursus: „Hoe moeten wij zin gen?" door Meta Reidel. 7.00 VARA. Actueel allerlei uit de arbeiders beweging, door het N.V.V.; 7.20 Vakbeweging XXI; 7.40 Herhaling S.O.S.-berichten; 7.45 Tijdbeeld in woord en muziek, m.m.v. Het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen, het Vara-orkest en een gemengd kqor, het ge heel o.l.v. Willem van Cappellen; 9.45 Vaz Dias; 10.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 Orgelspel door Cor Steyn; 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie; 8.15 Morgenconcert; 10.00 .Zang door het NCRV.- dameskoor; 10.30 Morgendienst door Ds. J. A. Schep; 11.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurriaans; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Piano-recital door Hans de Bock; 1.15 Concert door kwartet, o.l.v. Louise Lauenroth; 3.00 Mevr. M. Adrian Merkens: „Dranken". Iets over zieken voeding 3.30 Viool-recital door mevr. Lous van de Velde-Stortenbeker. 4.50 Zenderverzorging, 5.00 Kinderuurtje door mej. N. Verhaar; 6.00 Majoor F. J. Buiterman van het Leger des Heils: „Maatschappelijk en geestelijk werk van Korps-officieren; 6.30 GramofoonmuzieK 7.0È Onderwijs fonds voor de binnenvaart; 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Chr. Harmo- nievereeniging „A.D.V.E.N.D.O" te Naaldwijk dirigent A. Beilen; 9.00 Ouderuurtje. A. J. Drewes: „Huiswerk". 9.30 Verkiezingsuitsla gen. '9.30 Orgelconcert uit de H.E L. kerk te Amsterdam door Zwart; 10.30 Berichten van Vaz Dias; 10.40 Gramofoonplaten. BRUSSEL, 509 M. 12.30 Gramofoonmuziek; 4.20 Dansmuziek; 5.35 Gramofoonmuziek; 6.05 .La Maison hantée, luisterspel van Léon Donnay; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Gala-concert; 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1154 M. 12.05 Strijkorkest van Bellevue Strandho- tel o.l.v. Harald Andersen; 2.20 Gramofoon muziek; 2.50 Omroeporkest o.l.v. Emil Ree- sen; 7.20 Deensche muziek door het omroep orkest o.l.v. Launy Grönda'hl; 10.20 Dans muziek. BERLIJN, 411 M. 8.— Populair concert door de Bohème-ka- pel; 8.50 Concert door het omroeporkest. HAMBURG 372 M. 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 idem; 3.50 Concert door een orkest van werklooze mu sici* o.l.v. Otto Ebel von Sosen; 10.20 Concert door een orkest van werklooze musici te Kiel o.l.v. Hans Döring. KONIGWÜSTERHAUSEN 1635 M. I.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.40 Concert; 10.20 Convert. LANGENBERG, 472 M. II.20 Populair concert o.l.v. Wolf; 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt; 3.50 Concert; 7.45 Con cert door het kleine orkest van den West- duitschen omroep o.l.v. Eysoldt. 10.05 Zigeu- nermuziek. KY, 1554 M. 12.05 Concert door het Western Studio orkest; 12.50 Gramofoonmuziek; 2.50 Con cert, 4.05 Orgelconcert; 7.20 Concert door het B.B.C.-orkest o.l.v. Charles Weber; 10.25 Roy Fox en zijn Band. PARIJS RADIO 1724 M. 11.35 Concert door het omroeporkest; 11.50 Orgel-recital; 6.40 Populair concert; 8.05 Ka mermuziek. MILAAN 331 M. 4.20 Concert; 7.05 Gramofoonmuziek; 7.50 Orkestmuziek; 10.25 Dansmuziek. ROME 441 M. 4.50 Orkestmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek, 8.05 Uitzending uit een theater of concert. WEENEN 517 M. 9.35 Zigeunermuziek. WARSCHAU 1412 M. 5.45 Dansmuziek. 7.20 Zigeunerliederen: 8.30 Kamermuziek; 9.35 Dansmuziek; 1.20 idem. BEROMÜNSTER 460 M. 7.20 Brahmsconcert; 9.— Concert door het Omroeporkest.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2