HET NIEUWE AVONDBLAD 18e JAARGANG Nd. 154 WOENSDAG 3 MEI 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus üy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Couranfuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank t-e Schiedam. De Duitsche Perswet. De nieuwe wet die de Duitsche pers volle dig zal muilkorven, regelt het regeerings- toezicht over de bladen. De persvrijheid „zal niet geheel worden afgeschaft, maar be perkt worden binnen grenzen die overeen komen met de eischen van den Staat". Dit is duidelijk genoeg voor wie maar eventjes doordenkt: staatsambtenaren zullen vaststel len wat er in de kranten mag staan, en ver moedelijk in vele gevallen ook wat erin móet staan. Vóór een journalist zijn roeping mag volgen, zal hij behalve aan zijn beroeps- qualificaties moeten voldoen aan zekere eischen, geformuleerd als „geschikt in moreel-politieken zin". Een makkelijke term, waarmee men naar staatsbelieven kan om springen. Maar een ruim begrip zal het ze ker niet blijken te zijn. Er wordt trouwens bij te kennen gegeven dat in Duitschland evenals in Italië de positie van den journa list vrijwel zal overeenkomen met die van een staatsambtenaar. Het einde van alle Duitsche persvrijheid is dus daar, hetgeen ook al duidelijk genoeg was geworden. Het stelsel werkt al. en een onzer Berlijnsche medewerkers schrijft van daag dat sommige bladen, die vroeger tegen de Nazi's waren, zich nu te buiten gaan aan zulke walgelijke vleierij en strooplikkerij, dat men zelfs in Nazi-kringen er zich aan stoot. 4a, zulke dingen blijven natuurlijk niet uit. In allerlei kringen in Duitschland zal on vermijdelijk een herleving ontstaan van hetgeen Charivarius, tijdens het Hohenzol- lern-bewind, eens zoo kernachtig en juist betitelde als het „lik-naar-boven-trap-naar- onderen-systeem". Met eenigen weemoed kunnen wij journa listen thans afscheid nemen van onze Duit sche collega's. Zij zullen onder deze perswet geen collega's meer zijn. Een journalist die de bevoegdheid mist om binnen de gren zen van openbare orde en fatsoen naar zijn eigen oordeel al het nieuws te publicee- ren dat hij voor openbaarmaking geschikt acht, en al de commentaar te geven die hij wenscht te geven, is geen journalist meer in den zin des woords. Hij wordt een inktkoelie van den staat, een staatsklerk, en meer niet. Voorzoover zijn werk niet met politieke en sociale aangelegenheden te maken heeft, en dus „vrij" blijft, zal het toch ook achteruit gaan. Want de journalist-van-roeping is méér dan een bloot weergever van feiten en indrukken, zijn geest reageert op al het geen rondom hem gebeurt. Arbeidend onder zulk een druk, onder zulk een domper, kan hij geen goed werk meer leveren. Eenmaal deze arbeidsvoorwaarden aanvaard hebben de en de meesten zullen het wel móeten doen, terwille van den broode en terwille van hun gezinnen wordt zijn bestaan een voortdurende „eierendans", moet hij er steeds op bedacht zijn Jantje te ontzien en Pietje niet te kwetsen in hun persoonlijke ijdel- heidjes, en bij alle denkbare gelegenheden officiëele boera's mee aan te heffen. Een treurige positie voor wie eenmaal zijn talent en zijn kennis heeft kunnen uiten. Theore tisch geredeneerd zou men beter doen met al de journalisten maar naar huis te sturen en er klerken voor in cle plaats te zetten. Prac- tisch gaat dat natuurlijk niet. Het zou een nieuwe ramp zijn voor een geheele groep, die aldus ook van haar bronnen van bestaan zou worden beroofd. Enkelen, die het zich financiëel veroorloven kunnen of die kans zien op een betrekking in het buitenland, zullen wel hun ontslag nemen. En misschien zullen er nog wat zijn vrijgezellen, niet verantwoordelijk voor het levensonderhoud van anderen die het erop gaan wagen in een ander beroep, al wordt dat een harde strijd en al levert het in den aanvang nau welijks een bestaan op. Zij zijn de gelukkigen. Zij kunnen althans hun persoonlijkheid en hun zelfrespect reddèn. De overigen zijn ten ondergang gedoemd, en het is een droeve ge dachte als men bedenkt hoeveel voortreffe lijke journalisten de Duitsche pers heeft voortgebracht. De persvrijheid is een zeer kostbaar bezit van een volk, en wordt als zoodanig zeer sterk erkend in ons land. Dat is in vroeger jaren meer dan eens gebleken toen zij in enkele gevallen in gevaar dreigde te komen. Haar op de goede wijze te gebruiken eischt een sterk verantwoordelijkheidsgevoel. Stre ven naar waarheid, volledige erkenning van de openbare moraal en de openbare orde be- hooren erbij voorop te staan. Het is een slecht journalist die alleen het nieuwtje ziet en er niet bij overweegt of hij met de publicatie soms meer kwaad dan goed zou kunnen aanrichten. In het alge meen, behoudens enkele uitzonderingen, heeft de Nederlandsche pers altijd getoond dit te beseffen. Ik heb eens een oud-journalist hooren zeggen: „de kunst van het hoofd redacteurschap is veel meer te weten wat men uit de krant moet laten dan wat men erin moet zetten" en mijn collega's zouden dat met mij zeker beamen. Feitelijk bekleedt de journalist, die met verantwoordelijkheid voor den inhoud van een blad belast is een openbare vertrouwens positie. Dat is de eenige goede opvatting. In die opvatting is het een des te mooier beroep. Wie zich bovendien boven de verlei dingen van demagogisch optreden en van zich-mee-laten-sleuren weet te stellen be seft, dat hij er wat goeds in kan doen en zijn meerdere of mindere gaven aanwenden in het belang van anderen. Dat deze mooie taak, dit boeiende, levende beroep in Duitschland thans wordt afge schaft door de perswet van Hitier. kan ik alleen betreuren. Het is weer een stap ach teruit. R. P. IJMUIDEN GYMNASTIEK- EN ATHLETIEK- VEREENIGING „OLYMPIA". DE FEESTAVOND. Men schrijft ons: De feestavond van de adspiranten gevolgd door een soiree voor de leden is vastgesteld op Dinsdag 9 Mei a.s. in Thalia". Overgiet geheel genomen belooft dit weer een recht gezellige avond te worden, een vooraanstaand humorist zal hieraan zijn medewerking ver- leenen, terwijl met den heer Oubergen, direc teur van Thalia overeengekomen is een aar dige film te vertoonen. Kaarten voor dezen avond zullen verkrijgbaar zijn bij de leden en het bestuur, terwijl de donateurs op ver toon van hun donateurskaart nog niet heb ben voldaan zullen hiertoe in de gelegenheid gesteld worden. Daar thans ook de heeren-afdeeling de wedstrijden achter zich heeft, zullen op dezen avond de prijzen worden uitgereikt en de volledige uitslag bekend gemaakt worden. Het bal met muziek van de welbekende „Olympiaband" zal velen doen besluiten dezen avond naar „Thalia" te gaan, waardoor "het aanbeveling verdient zich vroegtijdig van kaarten te voorzien. DE BAZAR VOOR DE NIEUWE KERK. OPENING DOOR JIIR. MR. J. W. G. BOREEL VAN HOGELANDEN. Men schrijft ons: Het vele voorbereidende werk voor deze ba zar loopt ten einde, zoodat alles gereed is voor de opening op Donderdagmiddag a.s. om 3 uur. Jhr. mr. J. W. Boreel van Hogelan- den, voorzitter van het eere-comité zal de opening verrichten;; terwijl waarschijnlijk ook door Burgemeester Rambonnet een woord gesproken zal worden.' Te 4 uur is de bazar dan algemeen toegankelijk. Wat er te zien en te doen valt? Veel en velerlei. Ieder die er komt, zal stellig den indruk krijgen: hier kan ik koopjes maken! Van alles is er te koop: handwerken,-aardewerk, huishoudalij- ke artikelen, boeken, kinderlectuur, galan terieën, etc. etc. Wie vermoeid is, kan rustig gaan zitten in Van Nelle's theetent en een kopje thee drinken. Voor de hongerige en dorstigen wordt gezorgd door het verkrijg baar stellen van oliebollen, koek, ijs, thee, li monade, fosco, ranja. Wie meer gevoelt voor het wagen van een- kans, hij kan terecht in grabbelton, tombola zonder nieten, doorloo- pende verloting, sjoelbakken, getal-raden, steekraden, touwtjetrekken, en nog meerdere attracties. De toegangsprijs is bepaald op f 0.10, maar het toegangsbewijs is meer: het bazarcomité wil ieder, die den bazar be zoekt, in de gelegenheid stellen een daarvoor bepaald cadeau- in ontvangst te nemen, dat aangewezen wordt hij de sluiting van den ba zar, en dat onder allen die kwamen, zal wor den verloot. Zoo belooft deze bazar een succes te worden in velerlei zin: een succes wat de voorbereidingen betreft; immers er is heel veel onder hartelijken dank ontvangen: een succes voor de bezoekers, want ieder zal te vreden zijn over aankoop of prijs; een succes naar er gehoopt wordt, wat de ontvangsten betreft die dienen ter versterking van het kapitaal benoodigd voor den bouw van een nieuwe Herv. Kerk aan den Velselduinweg. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat alle prij zen voor de reeds loopende verlotingen op den bazar tentoongesteld zullen worden, en dat er die dagen nog loten gekocht kunnen worden, d.w.z.... als ze al niet vóór dien tijd zijn uitverkocht. Almetal: een bezoek aan dezen bazar wordt dringend aanbevolen, zoowel: in het belang van de bezoekers als in dat van het beoogde doel. DE OMZET IN DEN RIJKS- VISCHAFSLAG. STEEDS ACHTERUITGANG. Bedroeg de omzet in den Rij ksvischaf slag in de maand Maart j.l. nog f 342.201, in de vorige maand daalde deze tot f 238.336, of met ruim f 100.000. In April van het vorig jaar bedroeg de omzet nog f 569.510. Er kwamen de vorige maand van de trawlervisscherij binnen 1 (148) stoomtrawlers met f 2996 (333.552), 2 (0) stoomsnurrevaaders met f 445, 230 (235) ma- torloggers met f 113 818 (f 115.375), 2 (0) stoomkustvïsschers met f 1025, 459 (642) mo- torkustvisschers met f 26.248 (f 40.761), 16 (4) open booten met f 235 (f 1345), 1 (3) Belgi sche motorkottcr met f 133 (f 1249) en 20 (16) Deensche motorkotters met f 11689 (f 12.124) Van de drijfnetvisscher ij kwam binnen 1 (0) Engelsche stoomlogger met f 3.233. Van de b e u g v i s s c h e r ij kwamen bin nen 28 (33) stoombeugers met f 22.776. (f 28.814). De opbrengst der consignatie-zendingen bedroeg f 54.732 (f 14.418). Bij een vergelijking van het totale omzet cijfer van April j.l. met dat van dezelfde maand van het vorig jaar blijkt, dat het ver schil het cijfer van de totale besommingen is van de 148 stoomtrawlers, die in April 1932 ter markt kwamen. Dit feit wijst er: Qp; dat" het ontbreken van stoomtrawlers aan de markt geen verhoogde activiteit van de ander typen tengevolge heeft gehad, in welke omstandigheid een bewijs mag worden gezien van den desolaten toe stand van den handel, die de vorige maand getoond heeft, slechts een kleine hoeveelheid visch op te kunnen nemen. Er is niet de ge ringste kooplust, zoodat duidelijk bewezen is, dat de markt het best zonder trawleraan- voeren heeft kunnen stellen. Dit gebrek aan kooplust blijkt duidelijk uit de door de verschillende typen gemaakte ge middelde reisbesommingen. Vooral de loggers hadden zeer te lijden van de flauwe markt. Hun besommingen kwamen niet uit boven die van April 1932, in welke maand volgens bovenstaand overzicht de 148 stoomtrawlers met ruim f 333.000 besomming nog een be langrijke rol speelden. De gemiddelde reis- besomming der loggers was nog slechts f 495 tegen f 800 in Maart j.l., een achteruitgang dus van 38 pCt.l Hun aandeel in den omzet was daardoor ca. f 60.000 minder dan in Maart. Er is dus een einde gekomen aan de goede resultaten dezer schepen env oor het voor de deur staande haringseizoen valt een opleving niet te verwachten. De motorkustvisschers bleven met een gemiddelde reisbesomming van f 57. op het (lage) peil van de vorige maand. Hun aan tal was echter iets grooter waardoor hun aandeel met ruim f 4000 steeg. Een aanzienlijke achteruitgang boekten ook de Denen. Zij liepen terug van f 740 in Maart tot slechts f 585 in de verslagmaand. Bij deze schepen speelt het uitvoerverbod natuurlijk een groote rol. Ook de stoombeugers zagen hun gemid delde besomming dalen en wel van f 970 op f 850. De geregelde consignateurs schijnen ook den schrik te pakken te hebben gekregen. Bedroeg hun aandeel in den omzet in Maart nog f93.239, in April daalde dit tot f 54.732 of met bijna f 40.000. Hoofdzakelijk is dit het gevolg van een achteruitgang van den aanvoer uit Denemarken. Vooral in het be gin van de maand zijn hier groote klappen gevallen door de geringe opbrengst van de schol. De eerste stakingsreis van den stoom trawler Knikker IJ.M. 4. die als eenling op het omzetstaatje prijkt, was zeer gunstig. Een besomming van bijna f 3000 gaf den reeder aanleiding het ondanks de groote bezwaren, die het uitvaren met zich meebracht, nog eens te probeeren. De trawler is thans nog met eenige andere op zee, zoodat het besom- mingscijfer der trawlers in Mei in elk geval hooger is dan dat in April. De eerste vier maanden. De omzet in de eerste vier maanden be droeg f 1.493.882, tegen f 2.876.040 in dezelfde periode van 1932. Er kwamen o.a. binnen: van de trawlervisscherij 84 (802 stoomtrawlers met f 233.847 (f 1.887.250), 846 (855) motorloggers met f 664.303 (f 471.716), 1119 (1871) motorkustvisschers met f 87.404 (f 103.938) en 63 (8»)) Deensche motorkotters met f 46.844 (f 59.244). van de drijfnetvisscherij 6 (9) En gelsche stoomloggers met f 13.471 (f 6.561). van de b e u g v i s s c h e r ij 127 (141stoom beugers met f 115.159 (f 130.319). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 321.797 (f 101.417). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van het overeenkomstig tijdvak in 1932). DE IJMUIDER BESTUURDERSBOND IN 1932. Volgens het jaarverslag over 1932 van den IJmuider Bestuurdersbond daalde het aantal leden van 3251 op 1 Januari 1932 op 3154 op 31 December 1932, alzoo een verschil van 97 leden. De IJ.B.B. nam ook in 1932 een werkzaam aandeel in het ontspanningswerk. De voor zitter. de heer J .de Waal vertegenwoordigde den IJ.B.B. in de regelingscommissie. Er werden 11 filmvoorstellingen gegeven, die door 2253 werklöozen' werden bezocht, verder 3 tooneelavonden door P.A.L.V.U. met 1430 bezoekers en een muziekavond, die werd bezocht door 60 werklöozen. De opvoering van „Gijzeling" trok 161 bezoekers. De voorstelling van „De Opgaande Zon" werd door 540 per sonen bezocht. De 17 voorstellingen trokken dus 4444 bezoekers, waarvoor aan bijdragen werd ontvangen f 281.95. De kosten dezer voorstellingen bedroegen f 291.73, zoodat er een tekort was van f 978. Aan het bureau voor Arbeidsrecht werden 144 zaken behandeld en 148 adviezen gegeven. De kas vertoont een batig saldo van f 147.60. Aan contributie werd ontvangen f 2050.81. Het totaal bedrag der inkomsten en uitgaven bedroeg f 2276.63. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. WINKELIERS PROTESTEEREN TEGEN DE BOÏCOT-ACTIE DER STAKERS. 1 MEI-DAG IN DUITSCHLAND. Een kijkje tij den ingang van het vliegveld Tempelhof in Berlijn, waar een nationaal socialistische demonstratie iverd gehouden, die door een millioen menschen werd bij gewoond. Zooals te verwachten was, mocht de gisteravond door de Middenstands-centrale in de Witte Bioscoop belegde vergadering voor leden van aangesloten winkeliersver enigingen ter bespreking van het door de winkeliers in te nemen standpunt tegen de boycot-actie der stakers zich in een groote belangstelling verheugen. Typeerend voor de huidige verhoudingen was dat bij den ingang politie aanwezig was. Toen de heer H. Homburg de vergadering met een woord van welkom opende, in het bijzonder de aanwezigen dier verschillende organisaties, waren zeker 150 personen aan wezig. Spreker zeide dat het ernstige conflict is het visscherijbedrijf de laatste dagen is toegespitst, doordat men de winkeliers er in heeft, betrokken door een boycot-actie. Het bestuur der centrale heeft gemeend te moe ten voldoen aan het van verschillende zijden gedane verzoek, deze kwestie op een ver gadering te bespreken. De voorzitter zeide, dat hij namens het bestuur van de Centrale met den voorzitter van de IJmuider Federatie een telefoongesprek heeft gehad, waarin hij voorstelde, een commissie te benoemen om deze zaak met het- bestuur der IJ. F. te be spreken. Door den 1-Meidag kon hieraan geen gevolg worden gegeven. Spreker heeft den voorzitter gevraagd of het- de bedoeling was, een algeheele blokkade van de gezin nen der stakers in het leven te roepen. Dit werd bevestigend beantwoord. Een gerucht, als zoude de boycot zijn opgeheven, bleek op een misverstand te berusten. Later had de heer Homburg een onderhoud met den secre taris der IJ. F., waaruit bleek, dat deze van andere gevoelens was dan de voorzitter. He denmorgen had de heer Homburg een be spreking met den voorzitter en den secretaris, waarin hij er op heeft gewezen welke con sequenties de boycot-actie met zich mee zou brengen en voorts op den moeilijken toestand der winkeliers, die in zekeren zin een voor schotbank zijn en als zoodanig de stakers steun verteenen. Spreker heeft er ook op ge wezen, dat de actie een tegenactie zou veroor zaken. Ook bij deze bespreking is den heer Homburg gebleken, dat de heeren Brandstc- der en Blaas het over den boycot niet eens waren. De heer Brandsteder heeft gezegd dat de boycot voor degenen die aan trawlers d:e zijn gaan varen leveren, een feit is; over een algeheelen boycot is nog geen besluit geno men. De heer Brandsteder had nog gezegd, dat er feitelijk nog niets gebeurd is, hetgeen de heer Homburg onkendc. Hij meende ge hoord te hebben, dat winkeliers al een waar schuwing hadden ontvangen en dat er al pos ten waren uitgezet. De heer Blaas erkende, dat het de bedoeling was, den boycot in den scherpsten zin door te voeren. Er is gezegd, dat cle leden den boycot eigenmachtig kun nen uihbreiden, maar wanneer daaraan een zekeren vorm wordt gegeven, is de sanc tie van het hoofdbestuur noodig. Er is opge merkt dat deze vergadering door de verbods bepalingen van den burgemeester niet meer noodig is, maar dit is onjuist want in de hou ding vaon den Centraten Bond is nog niets veranderd. Wat moeten we nu doen als organisatie? vroeg spreker. We kunnen de zaak zijn beloop laten, zoodat ieder zijn eigen mast over boord kan zeilen, maar dit achtte spreker niet juist. Het is gewenscht, dat heden avond één lijn getrokken worclt. Het bestuur heeft gemeend, de leden tc moeten advisee- ren in geen geval partij te kiezen. De midden stand heeft een dienende taak en daarin mag geen verandering gebracht worden. Hij hoopte dat mag blijken dat de midden standers naar buiten zullen demonstreeren, en één geheel zijn. Na de red van den voorzitter volgde een breedvroerige discussie. Algemeen was men van óórdeel dat cle Federatie niet het recht heeft, de winkeliers in hun zaken te belem meren. De eerste spreker zeide dat hij veel onaan genaamheden heeft gehad, terwijl hij niet eens aan de Knikker geleverd heeft, zooals gezegd is. Maar hijen heefrt den heer Brand steder gezegd dat hij zijn eigen gang zal gaan an dat als hij een kind in z'n winkel krijgt, hij niet eerst wil vragen: „vaart je vader op een trawler?" De heer Frankfort zeide, dat naar zijn meening de winkelier •volgens cle wet verplicht is ieoereen die met contant geld iets uit de etalage van een win- keier wil koopen, dat te leveren. Öncler in stemming van de vergadering merkte een der aanwezigen op, dat hij heeft moeten on dervinden dat hij door een ter vergadering aanwezige winkelier is geboycot omdat hij had geleverd aan clen schipper van een der varende trawlers. Ondanks dat, zal hij zijn standpunt niet laten varen. De heer Bos achtte het gewenscht. dat de vergadering haar standpunt bepaalt ten op zichte van het proviandeeren van trawlers dit in den regel bij anderen proviandeeren. De heer de Waard achtte het misdadig, wanneer winkeliers, speciaal in levensmidde len weigeren aan gezinnen van werkwilli gen te leveren. De heer Homburg, de sprekers beant woordende, adviseerde de aanwezigen, zich niet te laten uithooren. Men moet niet in gaan op verzoeken om inlichtingen te ver strekken. Ook de andere sprekers werden door den heer Homburg beantwoord. Ten slotte gaf de heer Homburg als zijn meening tc kennen, dat een vaste lijn moet worden aangegeven en dat bijzondere gevallen afzonderlijk beoor deeld dienen te worden. Spreker vindt het wapen van den boycot een immoreel wapen. Theoretisch zou het er op neer komen dat de geblokkeerde gezinnen aan den hongerdood werden prijsgegeven. De voorzitter stelde voor het resultaat de zer vergaderingen vast te leggen in de vol gende motie: De Middenstands-Centrale in de gemeente sloten Winkeliersverenigingen in het R.K. Verenigingsgebouw te IJmuiden op 2 Mei Velsen, vergaderend met de leden der aange- 1933, kennis genomen hebbende van de boycot actie inzake het visscherijconflict door de IJmuider Federatie, welke boycot-actie ook door aidere organisaties als tegenmaatregel dreigt te worden toegepast; gehoord de bespreking en gelet op de moei lijkheden, welke hierdoor voor winkeliers c-n handeldrijvenden zijn of dreigen te ontstaan, van oordeel, dat alle middelen om deze win keliers en handeldrijvenden in dit conflict te betrekken, met beslistheid moet worden afgewezen; besluit haar taak ten behoeve der con sumenten zonder aanzien des persoons, op norfmale wijze te zullen blijven verrichten. Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Nadat nog ter sprake waren gebracht de plannen tot het invoeren van een korting systeem, welke door de aanwezigen gestreden zal worden, sloot des voorzitter de vergade ring. Tegenmaatregelen. Levensmiddelendienst van den Christelijken Bond. In een circulaire, waarin de medewerking der burgerij wordt ingeroepen tegen de „roode terreur die thans te IJmuiden hoogtij viert", deelt het bestuur van den Christelij ken Bond mede, dat de bond een levensmid delendienst in werking zal stellen. Zij die overlast ondervinden bij hun inkoopen, kun nen middels dezen dienst alles koopen wat zij noodig hebben. Zoo noodig zal de dienst worden uitgebreid voor de proviandeering der schepen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1