DE BILT. Ernstig conflict bij de K. LM. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Arizona Aurora Amsterdam Boskoop Baarn Barneveld Borgland Bodegraven Chryssanthi Crijnssen Cottica Clam Delphin Denpark David Livingstone Eupatoria Freiburg Ganymedes Gaza Heidelberg Hellen Irisi Jason Kurmark Konigsbérg Preussen Kennemerland Laomedon Lalm Melampus Marn. v. St. Aldegonde Montferland Merope Magdalena Mar Caspio Neckar Orinoco Oberon Polyphemus Poelau Bras Poelau Roebiah Polaris Saale Stentor San Marco Tabian Titus Trajanus Vulcanus Vancouver Maru. Waterland Zaanland. Zeelandia Vu Verm. aankomst Laatste bericht Buenos Aires Palermo Houston 11 Mei 5 Mei 12 Mei 22 April van Fern. Noronha 30 April te Lissabon 23 April van Aruba Chili Chili Hamburg St. Nicolas Chili 6 Mei 17 Mei' 4 Mei 24 Mei 30 April te Liverpool. 27 April van Callao 3 Mei vertrokken 20 April vertrokken 27 April van Callao Leningrad W. Indië West-Indië Curacao 3 Mei. 4 Mei 3 Mei in lading 2 Mei van Havre 30 April van Madeira 1 Mei te Dover Galatz Soerabaja West-Afrika 4 Mei 4 Mei 28 April van Gibraltar 26 April van Casablanca 3 Mei v. Hamburg West-Indië 16 Mei 28 April van Trinidad Ned.-Indië 10 Juni 1 Mei van Padang Bourgas Buenos Aires 14 Mei.. 1 Mei te Malta in lading Ned.-Indië Beunos Aires 12 Me' 3 Mei 2 Mei van Marseille. 19 April van St. Vincent Santander 12 Mei 30 April te Oporto Chili 29 April van Cristobal Ned.-Indië Gdynia Buenos Aires 22 Mei heden 1 Mei van Pt. Sudan 29 April vertrokken in lading Japan Japan 1 Juni 22 Mei 2 Mei van Padang 29 April van Colombo. Ned.-Indië Ned. Indië Buenos-Aires Venetië West-Indië Bilbao (v. IJmuiden) 4 Mei 16 Mei 26 Mei 20 Mei 22 Mei 28 April van Gibraltar 26 April van Colombo 28 April van Montevideo 1 Mei te Gandia 29 April van Pto. Barrios 29 April vertrokken Japan 3 Mei 28 April van Marseille West-Indië Barcelona 8 Mei 6 Mei 23 April van Havana 1 Mei van Gibraltar Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Raumö 12 Mei 13 Mei 5 Mei 1 Mei van Pt. Said 30 April van Port Said. 3 Mei vertrokken 29 April vertrokken Japan Ned.-Indië Huelva 29 Mei 1 Mei van Singapore 26 April -"an Belawan in lading Ned.-Indië Varna Limni 10 Mei 30 Mei 15 Mei 2 Mei te Marseille 30 April van Stamboul 1 Mei van. Algiers Alexandrië Newcastle (v. IJmuid.) 20 Mei heden 28 April van Piraeus 2 Mei vertrokken Buenos-Aires in lading B.-Aires Buenos-Aires 7 Mei 13 Mei 18 April van Ri'o Janeiro 30 April van Fern. Noronha Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Sp. s.s. Manu Bilbao erts AANVARING OP DE NOORDZEE De alhier binnengekomen logger KW 22 is op de Noordzee bij Norderney in aanvaring geweest met een Engelsch stoomschip, waardoor de logger schade aan den voorste ven bekwam. Aangezien het vaartuig geen water maakte en de motor intact bleef, kon de logger op eigen kracht naar IJmuiden varen. ERTSAANVOER Het Spaansche stoomschip Manu is van Bilbao aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens DE EERSTE HOUTBOOT Het Zweedsche stoomschip Valborg is als eerste schip met een lading hout uit de ha ven van Skutskar alhier aangekomen en opgevaren naar Amsterdam. OP DE LANGE RETS De motorboot Apollinaris III r': Rotterdam is verhuurd om met stukgoederen te varen tusschen de havens van Alexandrië en Bu dapest RUSSISCHE SCHEEPSBOUW Bij de scheepsbouwwerf Burmeister Wain te Kopenhagen werd dezer dagen de grootste van drie door de Sovjetregeering bestelde stoombooten te water gelaten met verplich ting het schip in Mei a.s. af te leveren. Deze boot is bestemd voor den dienst in het Verre Oosten met thuishaven Wladiwostock. Het is modern ingericht, kan 4000 ton lading inne men doch biedt bovendien gelegenheid tot medeneming van 25 passagiers eerste klasse en 50 passagiers tweede klasse. SCHEEPSBRAND DOOR AANVARING Op de hoogte van Shanghai is het Japan- sch* stoomschip Hakushin Maru in aanva ring gekomen met een lichter, welke pakken lucifers in kratten geladen had. Door den schok der aanvaring vloog een gedeelte der lucifers in brand doch het flinke optreden van de.opvarenden wist erger te voorkomen. Niettemin Waren toch nog vijftig kratten ver brand en een ander aantal door waterschade onbruikbaar. GEVOLGEN VAN DEN STORM De stoomtrawler George Baker uit Lowe stoft is te Penzance binnengeloopen met zware stormschade. Het stuurhuis en de winch waren door de zee stukgerammeld; gelukkig had het stuurgerei zich niet be geven. ANSJOVISVOORRAAD OP 1 MEI. Op 1 Mei j.l. waren opgeslagen in de kel ders en pakhuizen van de Coöperatieve An sjovisverkoop-Vereeniging: Jaargang. Ankers. Tonnen. 1932 3046 30 1931 21576 367 1930 33203 519 1929 2270 1928 25 4 1927 815 1926 2646 1925 25 Deensch schoolschip. Het Deensche schoolschip Fanö zal dezer dagen weer met de leerlingen naar zee ver trekken. Het gaat om de kosten goed te maken met lading naar Antwerpen en ver volgens naar Svendborg teiug om daar hout te laden voor een Spaansche haven. Aanvoer houtstof. Het Noorsche stoomschip Avance I is van Stenkjaer aangekomen met een lading hout- stof voor de Papierfabriek, IJzervcrscheping. Het van Amsterdam komende stoomschip Theseus en het eveneens van Amsterdam komend motorschip Rhea heeft bij de Hoog ovens een partij ijzer bijgeladen resp. voor Hamburg en voor een haven aan de Midd. Zee bestemd schen het nobele tweetal zouden worden ge voerd. is Beiersdorf onder raadselachtige om standigheden gestorven. Hoe nu het geld, dat zich ongetwijfeld in het bezit van den over ledene heeft bevonden, in de brievenbus van het hoofdbureau van politie terechtkwam, Is nog steeds niet opgehelderd. In verband met deze duistere geschiedenis wordt ook den naam genoemd van een jong geleerde, den privaat-docent aan de Berlijnsche Universi teit Dr. R. die den nacht waarin Beiersdorf stierf, in de woning van laatstgenoemde zou hebben doorgebracht. Dr. R. de zoon van een hooggeplaatst en zeer gefortuneerd regee- ringsambtenaar heeft gisteren een verhoor ondergaan, dat echter, indien onze inlichtin gen juist zijn, geenerlei resultaat heeft ge had. Politie en justitie blijven hun nasporin gen inmiddels voortzetten". Een zacht kloppen op de deur deed Traute de courant neerleggen. Pas toen zij dat had gedaan, riep zij „binnen''. Ze verwachtte Hilda te zullen zien, maar er trok een scha duw van ontstemming over haar gezicht, toen gelijk met de kamenier Lizzy Delvendal bin nentrad. Ook de gezelschapsdame scheen onrustig en gedrukt en Traute's houding' was er niet naar, om haar op haar gemak te zet ten. „Ga je uit?" vroeg Lizzy, met een slecht- gelukte poging om op onbevangen toon te praten. ..Nu vlak voor de koffie?" „Ja, ik heb een paar boodschappen, die ik niet tot vanmiddag kan uitstellen. Je moet me maar bij Papa excuseeren". Met een nerveuze beweging streek Lizzy haar haren glad. „Zal ik met je meegaan?" „Neen, dank je," was het stroeve bescheid. „We kunnen ook lastig allebei weg zijn, als papa straks komt koffiedrinken. Kom Hilda, we moeten gaan".. Er scheen nog een vraag op Lizzy's lippen te branden. Maar of Traute's weinig-toeschie- teJijke bejegening haar weerhield of de aan wezigheid van het kamermeisje, in ieder ge val zweeg zij. Met een paar korte woorden, waarin weinig klonk van den hartelijken toon, waarop zij gewoonlijk tegen elkaar spra ken, namen zij afscheid en toen de anderen al geruimen tijd weg waren, stond Lizzy nog steeds besluiteloos bij de deur van Traute's kamer. Ze scheen een zwaren strijd in haar binnenste uit te vechten, maar gezicht droeg de sporen van heftige emotie. Eindelijk deed zij een paar onzekere passen in de richting van Traute's schrijftafel, toen bedacht ze zich blijkbaar en langzaam, alsof zij al haar veerkracht verloren had, sleepte zij zich naar haar eigen kamer. Met een afwezigen blik keek zij om zich heen, als iemand die het de grootste moeite kost, zijn gedachten te verzamelen. (Wordt vervolgd). DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF lJm.uid.er Federatie staakt voorloopig het posten. De IJmuider Federatie verspreidde heden morgen een circulaire, waarin besproken worden de door den burgemeester genomen maatregelen, die volgens de circulaire „cle strekking hebben onzen tegen de reeders en hun hulptroepen van den Christelijken Bond gerichten strijd te belemmeren". „Boycot op de juiste wijze toegepast, aldus de circulaire, is geen onwettig middel, dat de arbeidersbeweging zich niet zal laten ont nemen; onze organisatie heeft dit middel ten behoeve van den huidigen strijd in principe aanvaard. Hedenmorgen worden besprekin gen gevoerd met het hoofdbestuur met be trekking tot de juiste toepassing van dit strijdmiddel. Voor het overige richten de door den burgemeester getroffen maatregelen zich tegen het posten. Ook posten, is voor zoover wij weten een grondwettelijk recht, dat niet uitgeschakeld kan worden. Ook daarover zal heden met het hoofdbestuur overleg worden gepleegd en zoo noodig rechtskundige bijstand worden ingeroepen. Intusschen raden wij ieder aan, zich te ge dragen naar de door den burgemeester ten rechte of onrechte uitgevaardigde bepalin gen. Het posten zooals wij dat tot nu toe ken nen, wordt dus voorloopig opgeheven". De circulaire bevat verder nieuwe consignes voor de posters. Een persconferentie in Amsterdam. In verband met het feit, dat het conflict de laatste dagen belangrijk is verscherpt, be legt de Nederlandsche Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders a s. Vrijdag een persconferentie in Krasnapolsky. In deze conferentie zal een korte uiteenzetting wor den gegeven betreffende de houding der Christelijke Vakbeweging in dit conflict. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 1.10—0.90 Griet per 50 K.G. f 30—12. Tongen per K.G. f 1—0.55 Middelschol per 50 K.G. f 27 Zetschol per 50. K.G. f 2314 Kleine schol per 50 K.G. f 17.50—3.20 Schar per 50 K-G. f 10—1.40. Tongschar per 50 K.G. f 2422. Kleine poon per 50 K.G. f 1.601.20 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 12. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 92.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 2914-50 Gullen (kleine) per 50 K.G. f 4 Leng per stuk f 1.1.4.; Wijting per 50 K.G. f 2.90—1.90 Koolvisch per- stuk f 0.58. BESOMMINGEN Trawler: Antje Ro. 15 220 manden f 1580. Loggers: KW 102 f 480. KW 38 f 640. KW 60 f 420. KW 110 f 430, KW 95 f 520, KW 172 f 430. KW 25 f 550. KW 135 f 510. Kotters: E 390 f 420, E 70 f 860. VISCH PER* SPOOR UIT ZWEDEN. Alhier is met een drietal speciale vischwa- gons een groote partij visch uit Zweden aan gevoerd. De aanwezigheid van Zweedsche spoorwegwagons is ook in IJmuiden een zeld zaam verschijnsel. De visch was van slechte' kwaliteit en bracht zeer weinig op. AANGEKOMEN. 2 Mei. Nieuwendam m.s. Londen. Inge m.s. Danzig. 3 Mei. Denpark s.s. Soerabaja. Vancouver Maru s.s.'Newcastle. Hellen s.s. La Plata. Ruth m.s. Constantza. Fortuna s.s. Danzig. Clam m.s. Curacao VERTROKKEN. 2 Mei: Mies m.s. Randers. Geziena m.s. Londen. Flora s.s. Bremen. Avance I s.s. Gent. Vanzetti s.s. Emden. Zeehond m.s. Exmouth. Mavis s.s. Londen. Klipfontein s.s. Rotterdam Bowling s.s. Leith. Vliestroom s.s. Huil. Lingestroom s.s. Londen. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag 3 Mei 1933 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran. Colombia, Costa Rica, Cottica, Crijnssen, Dempo, Flandria, Indrapoera, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Nopan, Kota Tjandi, Leerdam, Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Poelau Bras, Stuyvesant, Zeelandia. IJMUIDEN NED. ROODE KRUIS. De leerlingen van den cursus onder leiding van dr. W. van Hazelen zullen Donderdag avond 4 dezer ten huize van ploegconnnan- dant Bakker de laatste binnenoefening hou den. Met de invoering van den zomertijd zal met de buitenoefeningen worden begonnen. BEVERWIJK DE BURCEMEESTERS-VACATURE. EENIGE CANDÏDATEN. Wij hebben reeds gemeld, dat voor de burgemeestersvacature te Beverwijk ernstig in aanmerking komt de heer B. A. Th. M. Truffino, thans burgemeester van Hulst. Ver der behoort ook tot de candïdaten die in aanmerking komen mr. A. J. J. M. Mes, bur gemeester van Heïnkenszand (Zuid-Beve land). Beide candïdaten zijn R.K. TUINBOUW STEUNWET 1933. De heer W. de Groot directeur van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" alhier, is door de regeering benoemd tot lid van de Commissie van Advies inzake de uit voering van de Tuinbouw-Steunwet 1933. Verkeersvliegers nemen unaniem ontslag. Slechts twee uitzonderingen. Ontevreden over kortingen en arbeids voorwaarden De leden der Nederlandsche Vereeniging van Verkeersvliegers waarvan alle piloten der Koninklijke Nederlandsche Luchtvaart Maatschappij op twee na lid zijn. hebben Dinsdagavond in haar vergadering unaniem besloten met ingang van 1 Juli a.s. ontslag te nemen als vliegtuigbestuurders bij de K. L. M. Het besluit van de verkeersvliegers is niet dan na lang beraad en ampele besprekingen, zoowel met de directie als onderling, geno men. Van de zijde der piloten wordt ons het een en ander medegedeeld over de redenen, die tot de beslissing van zoo groote importantie hebben geleid. Het huidige conflict is niet in de eerste plaats een gevolg van de economische om standigheden, waaronder de piloten werken, doch van den algemeenen toestand van het bedrijf. De vliegtuigbestuurders en speciaal de Vereeniging van Verkeersvliegers, waarin ongeveer alle piloten in dienst van de N.V. Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën zijn georganiseerd, hebben zich volgens deze mededeelingen, ern stig te beklagen over het gebrek aan mede werking, dat wordt betoond van de zijde der directie van de K.L.M. Met het inkomen, dat de piloten over het afgeloopen jaar genoten zijn zij zeer wel te vreden, behoudens enkele jongeren, die naar het inzicht der Vereeniging voor Verkeers vliegers onvoldoende worden gesalarieerd. De piloten achten het geenszins onbillijk, dat op hun inkomen gezien de tijdsomstan digheden normale kortingen worden toege past. Een andere kwestie is het echter, dat in een kort tijdsbestek talrijke verlagingen van het zuiver inkomen hebben plaats gehad en wel op zoo verschillende en willekeurige wijze, dat bij de piloten, onrust is gerezen en er onzekerheid is ontstaan over hetgeen de dag van morgen zal brengen. Thans weer dreigen nieuwe kortingen; daar tegenover staat een onevenredige ver hooging van de arbeidsprestaties van de pi loten. Bij de directie aldus de vliegers verder heeft blijkbaar de meening postgevat, dat het „verkeersvliegen" thans niet moeilijk meer is, althans onder de huidige omstan digheden minder eisclit van het moreel en physiek der vliegtuigbestuurders, dan dit voorheen het geval was. Het omgekeerde is echter het geval. Door den vooruitgang van de techniek wordt van de vliegers steeds meer geëiseht er wordt nu onder vrijwel alle weersomstandigheden en ook na het inval len van de duisternis gevlogen. In mist en duisternis vliegen eischt veel meer van de zenuwen dan zooals vroeger 'tafwachten van mist en het wachten tot het weer licht wordt. Het meest voor de hand liggend voor beeld hiervan is de Indië-roule waarbij regelmatig in duisternis wordt gestart en honderden kilometers over zee. woestijn, ge bergten en oerwouden moet worden gevlogen zonder landingsmogelijkheid. Vroeger bedroeg de gemiddelde afstand der dagtrajecten op de Indië-route circa 1200 K.M. Thans zijn reeds afstanden van 1800 tot 2500 K.M. in de reisschema's opgenomen; het komt daardoor niet zelden voor dat de vliegers twaalf tot- vijftien uur in de lucht zijn zonder tusschenlanding. Er bestaat tusschen de Vereeniging en de Directie der K.L.M. een „Reglement vlieg tuigbestuurders". waarin een schaal is opge nomen waarbij de piloten in klassen worden ingedeeld en waarnaar hun arbeidsvoorwaar den worden geregeld. Dit reglement geeft echter aan de vliegtuigbestuurders geen en kele zekerheid, daar de directie er steeds van kan afwijken. Weliswaar hebben de piloten onder zekere omstandigheden recht van be roep op een Commissie van Advies, doch een door deze Commissie uit te brengen advies is niet bindend, zoodat de Directie dit advies naar believen kan opvolgen of, na kennisne ming, naast zich kan neerleggen Het is zelfs voorgekomen, dat de Directie jonge piloten in dienst heeft genomen in strijd met de „R. V."-bepalingen. De directie wenscht een soepele regeling van de arbeidsvoorwaarden harer piloten en verzekert, dat, wanneer de piloten het aan de Directie overlaten, zij zich nimmer te be klagen zullen hebben. De leden van de Ne derlandsche Vereeniging van Verkeersvlie gers hebben echter na herhaalde bespre kingen naar zij meedeelen niet het minste vertrouwen meer in een dergelijke toezeg ging. Oordeel der directie. Het Handelsblad vernam van een der toon aangevende chefs bij de K.L.M. dat de sta king toch nog meer of meer als een verras sing' is gekomen, al wist men wel, dat de toe stand niet rooskleurig was. Over wat er nu gebeuren gaat, weigerde men zich uit te laten. Het blad kreeg den indruk, dat de leiding van de K.L.M. overtuigd is, dat de piloten niets, in het geheel niets te eischen hebben, en dat aan al hun billijke verlangens is tege moet gekomen. Zij zijn inderdaad gekort, gelijk dat in zoo veel bedrijven het geval is. Maar tengevolge van de samenstelling der vliegdiensten en mede door het feit, dat de toestellen veel sneller zijn geworden en er daardoor meer arbeidsgelegenheid gekomen is, is dat inko men dezer piloten tenslotte niet noemens waard achteruitgegaan, in vele gevallen zelfs gestegen. Het blad meent te weten, dat zij, die buiten de vereeniging staan en niet aan de staking deelnemen zijn de piloten Scholte, Viruly en Soer. De heer Van Dijk staat wel buiten de vereeniging, maar zou de staking steunen. De staking, die eenige jaren geleden uit brak, is bijgelegd na tusschenkomst van den rij ksb'emid delaar. 'i meldt: Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Sey- disfjord. Laagste barometerstand 747.2 m.M. te Ingö en voorspelt zwakken tot matigen Zuid-Oostelijken tot Zuidelijken of Zuid-Westelijken wind. Meest half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen re gen in het Noorden. In het Zuiden meer kans op regen of onweer. Aanvankelijk warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging; Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 54 F. Laagste heden nacht 48 F. Hoogste heden 54 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. VELSEN ZENDINGSDAG CHRIST. GEREF. KERK. De classis-Amsterdam van de Christ. Geref. kerk hoopt Woensdag 21 Juni haar zendi'ngs- dag te houden te Velsen (park Velserbeek). sprekers zijn: ds. W. Bijleveld (Haarlem), ds. W. Meynhout (Amsterdam), de heer Aangeen- brug (Nieuw-Vennep), ds. J. L. de Vries (Bus- sum), ds. J. Jongeleen (Apeldoorn), ds. G. Salomons (Amsterdam), slotwoord ds. H. C. Binee (Zaandam). ERNSTIG MOTORONGELUK TE HALFWEG. Onze correspondent te Halfweg meldt, dat hedenmorgen omstreeks vijf uur een uit Haarlem komende motorfiets door tot nog toe onbekende oorzaak is geslipt tusschen het raadhuis en de suikerfabriek. De berijder en duopassagiere werden over den weg geslin gerd, de motorrijder, een 29-jarige kellner uit Amsterdam werd licht gewond, doch de duo rijdster, een 21-jarige juffrouw, werkzaam in een der cafés te Amsterdam, werd zeer ernstig aan het hoofd gewond. Beiden zijn naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Voor het leven van de dame wordt gevreesd. Nader vernemen wij, dat de motorrijder tegen een kilometerpaal reed. Hij werd ernstig aan een der voeten gewond, terwijl de duo-rijdster, wier naam onbekend is, van de motor werd geslingerd. Zeer ernstig gewond zij had o.m. een schedelbreuk bekomen werd zij opgenomen. De inmiddels gewaar schuwde geneesheer dr. Baumann uit Half weg verleende aan beide gewonden de eerste hulp. De motorrijder is de 29-jarigë ober-kellner Horvath, woonachtig te Amsterdam, werk zaam in een der hotels. De duo-rijdster was mejuffrouw L. Duis, werkzaam in één der café's te Amsterdam. Zij'is eveneens te Am sterdam woonachtig. Dr. H. Colijn Kabinetsformateur Opdracht in beraad gehouden. Onze Haagsche correspondent meldt: Dinsdag heeft de Koningin dr. Colijn ten hove ontvangen en hem de opdracht gegeven tot het vormen van een parlementair kabinet. Dr. Colijn heeft verzocht deze opdracht in beraad te mogen houden. Onze correspondent teekent hierbij aan, dat de conclusie mag worden getrokken, dat er door de adviseurs van de Koningin geen eenstemmige adviezen zijn uitgebracht. Was door de rechterzijde eenstemmig gevraagd om 'n rechtsch kabinet, dan had de opdracht ingehouden, zooals in 1929 aan Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, het vormen van een parlementair kabinet uit de rechterzijde. Was er aan den anderen kant gevraagd om een parlementair kabinet, rustend op een ruimere basis, dan die van de rechterzijde, dan was ook dit in de opdracht tot uitdruk king gekomen. De formuleering van de op dracht aan dr. Colijn laat de mogelijkheid open, zoowel van een rechtsch kabinet als van een op breederen grondslag. Naar de Tijd uit zeer betrouwbare bron verneemt, zal de heer Colijn zijn medewerkers aanvankelijk alleen zoeken bij de rechtsche partijen en wel op een nationaal program, ge baseerd op de vier bekende punten, welke hij in zijn verkiezingsrede herhaaldelijk heeft uitgesproken. Met een dergelijk program zou de heer Co lijn vertrouwen in de Kamer een grootere meerderheid te verkrijgen, dan enkel die, welke gevormd wordt door de partijen, waar uit hij zijn kabinet zou hebben samengesteld. BURGERLIJKE STAND VELSEN, Geboorten: C. J. Blinkhofvan der Aar z., M. J. van den BosGroeneveld z., G. A. Doets—Sprangers z., J. E. Koerts—v. d. Waals d., A. DekkerMeij z„ W. S. Doornbos—V. Sweeden d., A. DukelBakker z. Overleden: Willem van der Pijl 32 j„ ephtg. van A. Schotman; Johannes W. H. van De venter 68 j. wedr. v. T. v. Breenen; Arnoud Slicker 88 j. wedr. van S. A. M. van Rouend?.!. Willem Blinkhof f 56 j., echtgen. v. K. Wij- ker. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 3 MEI Tealia Bioscoop: „Cimaron de Ontem bare". DONDERDAG 4 MEI Herv. Kerk. KalverstraatOpening Nieuwe Kerk-bazar. 3 uur. Thalia: „Zilverbaardje".

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6