Ik u, mm „DE CONCURRENT" De tentoonstelling voor Handel en Industrie. KOMT ZIEN B IE TT IE Aan den vooravond der B. E. T. E. Eerste Beverwijksche Schoenmakerscombinatie ieniSc malen per week honderden tuinders en kooplieden naar Beverwijk, maar daar naast is de omgeving van de plaats voor het doen van inkoopen op haar winkelstand aangewezen. Bovendien is onze gemeente er als het ware op ingesteld, om de bevolking- van de omgeving binnen haar gebied te leiden, waarbij dan nog als een gelukkig verschijnsel valt op te merken, dat men hier gaarne vertoeft. De middenstand heeft hierin zijn belang rijke taak te vervullen en deze taak is deze belangrijke groep onzer bevolking zich vol komen bewust geweest. Daarvan zijn weel de fraaie en talrijke winkels het bewijs. Wij weten wel, het is niet alles goud wat er blinkt en achter een groote spiegelruit heerschen instede van welvaart soms ook zwaar drukkende zorgen. De tijden, welke wij beleven zijn te ernstig, om dat niet vol komen te beseffen. Maar daar staat de moed en de taaie volharding van den middenstand tegenover. Haar taak in de maatschappij is ontegenzegelijk een belangrijke, de Bever- wijksche winkeliers, hebben ten opzichte van de vervulling van die taak een traditie hoog te houden en voort te zetten. Dat het haar daarmede ernst is blijkt uit het feit, dat zij ondanks de sombere tijden voortgaat t.e streven naar eigen welvaart en daardoor ook bouwt aan die van anderen. Het is een ijzeren wet, die zegt, dat stilstand achter uitgang beteekent. Daarom gaan de winke liers mee met hun tijd en dragen zij er op prijzenswaardige wijze zorg voor, dat hun zaken het nieuwste van het nieuwste kunnen bieden. Voor de Beverwijksche winkeliers klemt dit des te meer, waar zij bovendien nog den strijd hebben aan te binden tegen de concurrentie in nabijgelegen groote steden. Men beseffe eens goed, wat dit zeggen wil }n onze dagen, nu de verbindingen per as zoo veelvuldig en snel zijn. Daarvoor wordt alles op alles gezet, om de klanten zoo goed en zoo voordeelig mogelijk te bedienen. Ook „service" is een eisch van den tij d en een gebiedende. Waar een klant tot zijn volle tevredenheid wordt bediend, komt hij stellig terug. Er ontstaat een wederzijdsch vertrouwen, dat in het belang der zaak niet gemist kan worden. Daaruit toch moet groeien de kerngroep van vaste klanten, de basis, waarop de onderneming gevestigd moet zijn. Maar behalve een vlotte en aangename bediening moet nog aan zooveel andere eischen worden tegemoet gekomen. Talrijke winkels zijn vooral in den loop der laatste jaren zoowel in- als uitwendig gerestaureerd Nieuwe vindingen worden toegepast in het bedrijf, hier en daar wordt de oude pui ver vangen door een nieuwe, in tal van schijn bare kleinigheden wordt gestreefd naar-ver beteringen. Het is alles winst, geen directe winst, die men kan kapitaliseeren, maar .een, die indirecte voordeelen biedt. Het stadsbeeld wordt verfraaid, de winkelstraten winnen er door aan aantrekkelijkheid.. Dat levert'kijkers op en dan volgen de koopers oook. De Beverwijksche winkeliers hebben bij meer dan. een .gelegenheid bewezen, dat in hun kringen" de echte koopmansgeest nog vaardig is. Wat hier in betrekkelijk weinig jaren is opgebouwd dwingt bewondering af. Voorts is het opmerkelijk, dat de vernieuwin gen of uitbreidingen van het exterieur ge lijken tred hielden met moderniseering van de infcerieuren. Ook aan dit laatste onder deel zijn groote offers ten koste gelegd. De inrichting der verschillende zaken laat dan ook niets te wenschen over. Zij voldoen aan de grootst mogelijke verlangens ten opzichte van deze vraagstukken. Dat de winkeliers dus de teekenen des tijds verstaan hebben, mag dan ook tot groote voldoening strek ken. Een groote groei is van al deze welver zorgde onderdeelen het gevolg geweest en thans kan Beverwijk bogen op een midden stand, die vele andere sfeden naar de kroon steekt. Een groote dosis ijver en doorzettings vermogen is daarvoor noodig geweest. Een nieuwe actie-periode zullen de winkeliers tegemoet gaan. nu uit de beide middenstands, organisaties „Eendracht Maakt Macht" en de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" de plaatselijke Middenstandscentrale is ont staan. Ongetwijfeld zal deze instelling als schakel tusschen deze organisaties nog veel goed en nuttig werk kunnen verrichten, waarvan zij trouwens kort na haar oprichting het bewijs heeft geleverd. Haar arbeid zal er stellig zeer veel toe kunnen bijdragen dat de winkel stand in Beverwijk zich nog beter zal kun nen ontplooien, waarmede tenslotte niet al leen deze groep van nijvere werkers, maar ook de geheele gemeente gebaat zal zijn. Zij zullen niet versagen en nu Beverwijk tijdens de op Zaterdag 6 Mei te openen tentoonstel ling voor Handel en Industrie weer in het middelpunt der belangstelling zal staan, hebben de winkeliers door bijzondere etala ges een bepaald gedeelte van die belang stelling voor hun bedrijven bij het publiek weten op te wekken. Dat zij daarvan in ruime mate de vruchten zullen mogen plukken is een wensch, welke gaarne aan het slot van dit artikel voor den winkelstand wordt ge uit. Exterieur van het Be te-tentoonstellingsgebouw te Be verwijk. Wanneer dit nummer, van de Kennemer Courant onder de oogen harer lezers ver schijnt zal binnen een etmaal de officieele opening van de Beverwijksche Tentoonstel ling voor Handel en Industrie een feit zijn. Evenals bij dergelijke ondernemingen steeds het geval is kon men Vrijdagavond bij het betreden van de ruime en frissehe tentoon stellingszaal, welke zoo men weet deel uit maakt van de voor dit doel zich uitstekend kenende gebouwen der R.-K. Coöp Tuinders- vereeniging „Kennemerland", aan de Bree- sfcraat den indruk niet van zich afzetten, dat het aan eenigen twijfel onderhevig was, of alles wel tijdig gereed zou zijn. Natuurlijk zal dit wel het geval zijn. De heerschende chaos was slechts schijn, want regelmatig klopte het rythme van den arbeid en vonden tie talrijke voorwerpen, die kris en kras ver spreid lagen, langzaam- maar zeker1* hun plaats in de stands, waar zij thuis behoorden. Wanneer de bezoekers van de B.E.T.E. Za terdagmiddag hun rondgang over de tentoon stelling maken, zullen weinigen hunner kun nen beseffen welk een reusachtigen arbeid noodig was, om tot het fraaie geheel, dat on getwijfeld de B.E.T.E. zal bieden, te komen. Heeds wekenlang werden in de nieuwe hal van „Kennemerland" de vele voorbereidingen getroffen, om aan de exposanten de door hen gehuurde standruimte kant en klaar te kun nen opleveren. En maanden lang nog weer voor dat tijdstip begon het moeilijke werk der voorbereiding, die in deze tijdsomstandig heden nog weer een geheel apartkarakter droegen. Zooals. men wéét is het houden de zer tentoonstelling de eerste schrede op den levensweg van de nog zoo jeugdige Vèreeni- 'ging voor Vreemdelingenverkeer, die eerst in November van het vorige jaar werd opge richt. Ongetwijfeld een stevige stap, die ge tuigt va neën gezond optimisme. Dat ér in deze ongetwijfeld zeer ernstige tijden toch nog, plaats .is voor wat vertrouwen in onze handel en industrie, bleek uit het - feit, dat vele firma's aanstonds geneigd warenin- Be verwijk te exposeeren. De aanvragen om standruimte bleven binnenkomen 'zelfs toén al lang te voren geen plaatsje meer onbezet was. Dat niettemin het tentoonstellmgsco- mité een enorm werk. kreeg te verrichten, om dit alles voor te bereiden en aantrekkelijk te maken ligt voor de hand en van de lei dende figuren dezer commissie werd zeer ze ker een top-prestatie gevergd. Maar stellig zullen zij; wanneer morgen de deuren ge opend worden om het publiek te ontvangen, met voldoening op hun arbeid kunnen terug zien, want uit de inrichting van de stands viel reeds nu op te maken, dat de B.E.T.E. een druk bezoek overwaard zal zijn. De na men der standhouders geven daarvoor reeds een zekeren waarborg." De exposanten. Van de lange lijst der exposanten noe men wij bijv. de ambachtsschool te IJmui:- den-Oost, de N.V. C. Uylenhoed, Haarlem; „De Oorsprong", Den Haag; Louis Nieweg. Amsterdam, Melkinrichting „Velsen", Velsen- Noord; H. Broek kamp, Beverwijk; M. Veer beek, Beverwijk; Gebr. Duyn, Beverwijk; Ge meente Lichtbedrijven, Beverwijk; N.V. Gautzsch Industrieele Maatschappij, General Motors, Antwerpen; D. Honig, Beverwijk; Ver. Chemische fabriek „Ceta Bever", Beeerwjjk; N.V. Fabr. van Meelproducten, Amsterdam; J. Tesselaar, Beverwijk; N.V. Tegel's Waren huis, Beverwijk; Fabr. van Maggi's Voedings middelen. Amsterdam; N.V. E. -Ostermann en Co's Handel Maatsch. Amsterdam; N.V. West- Frisia, Enkhuizen; Storzuiger-Centrale P. Elzerman, 'Amsterdam: Tech. Handelsbureau Polenz en Co., Nijmegen; N.V. Blikman en Sartorius, Amsterdam; Ned. Borstel-centrale, Rijswijk: D. Minkema, Beverwijk; N.V. Stou- tenbeek's Woninginrichting; M. de Weyer, Beverwijk; Bouwmaterialenhandel O. M. Maks, Velsen-N.; Jac. J. M. Langendijk, Be verwijk De cabaretzaal. Wij namen ook Vrijdagavond nog eens een kijkje in de cabaretzaal, welke aan de ten toonstelling is verbonden en ook daar warer de noodige werkkrachten in de weer, om eer zeer smaakvolle versiering aan t* brengen Ongetwijfeld, zal ook hier een fraai gehee' ontstaan, dat zich mede door de stemmige er kleurrijke verlichting zal onderscheiden door 'n gezelligen, intiemen sfeer. Een der dingen die in deze zaal sterk de aandacht zal trek ken is het z.g.n. 1000-vlammen-wonder, da; een effectvolle kleurenbelichting te weeg brengt. In deze cabaretzaal zal het publiek dat de tentoonstelling heeft bezocht zich zeer aangenaam kunnen verpoozen. Een goed orkest, geleid door Fiorioli, zal voor concert en dansmuziek, alsmede voor zang zorgen, terwijl verder het cabaret-programma wordt, verzorgd door het bekende duo Schruyer. Bob Steffin e.a. Bovendien kunnen dansliefhebbers in het cabaret hun hart ophalen. Zoo blijkt uit dit alles dus wel, dat het tentoonstellings comité zich beijverd heeft het publiek iets goeds aan te kunnen bieden. Stellig zal de V.V.V. haar doel bereiken in de eerste plaats in'dit opzicht, dat zij met haar" tentoonstel ling Beverwijk in het centrum der belang stelling plaatst van geheel Kennemerland. Wij hopen, dat de verwachtingen, .welke om trent het bezoek worden gekoesterd, verre zullen worden overtroffen. Zaterdagmiddag te 2 uur wordt de ten toonstelling officieel geopend in eo.i arcoe afzonderlijk belegde bijeenkomst, waartoe tal van autoriteiten en corporaties zijn uit- genoodigd. Te 4 uur volgt de openstelling voor het pu bliek. De B.E.TE. zal dien dag tot 10 uur geopend zijn zonder onderbreking. Op de overige dagen zijn de uren van openstelling 2—5 uur en 7—10 uur. Het cabaret sluit te 12 uur middernacht. Huize Westerhout'' van Jhr. Borcel te Beverwijk, VAN UWEN WINKE LIER UITSLUITEND STAND NO. 7 BETE IMPORTEURS: GEBR. DUIJN BEVERWIJK PURMEREND ZAANDAM Wl] GEVEN geen bonnen, maar een REUS ACHTIGE KORTING op onze reparatieprijzen Wij leveren 1ste klas LEDER en PRIMA AFWERKING. Uw schoenen worden speciaal gerepareerd door vakmenschen met een veeljarige ervaring. Vergelijk onze prijzen met die van anderen. Wij rekenen voor: HEEREN ZOLEN EN HAKKENƒ1.50 DAMES 1 HEEREN 1.— DAMES 0.80 HEEREN HAKKEN0.55 DAMES 0.55 KINDERWERK NAAR GROOTTE, alles hout- gepend. Gelijmd en genaaid werk 0.35 extra. Hooren en bezorgen zonder prijsverhooging. Bestelhuis v. Wijk aan Zee. B. BOL, |ulianaweg 4 Beleefd aanbevelend, DE COMBINATIE. KLOOSTERSTRAAT 23 ZEESTRAAT 63 ïkïd) LOODGIETERS EN ZINKWERKERS PEPERSTRAAT 25 BEVERWIJK TELEFOON 2095 ONZE KEURCOLLECTIE: Gasfornuizen Waschtafels Baden Waschmacltines Stofzuigers EXTRA LAGE PRIJZEN The Popular Home Journal of Great Britain. The Journal that fells how British ers live, think, work and play. Splendid Stories Bright Articles

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 9