ÏISSCHERU 1M SCHEEPVAARTBIRICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: ScWp Arizona Amsterdam Amassia - JJnstelkerk Angela Anneberg Axinite Boskoop Baarn Barneveld gorgland Bodegraven Chryssanthi Cottica Clytoneus pelphin -••• peucalion gupatoria preiburg Ganymedes Gaasterland Glückauf Geziena Hercules Hoogland Jason Kurmark Kennemerland Laomedon Lahn Mam. v. St. Aldegonde Montierland Merope Menes Michael Frunze Orinoco Oberon Orpheus Orania Polyphemus Poelau Bras Poelau Roebiah Pres. Francqui Prometheus Roelfiena II Stentor San Marco Salland Sakko Bpartak Tablan Titus Trajanus Vulcanus Vesta Waterland Yewdale Zaanland. Zeelandia Vu Verm. aankomst Laatste bericht Buenos Aires Palermo Houston Santa Fé West-Afrika Danzig Leningrad Swansea Kopenhagen 11 Mei 5 Mei 12 Mei heden 7.Mei 7 Mei 8 Mei 22 April van Fern. Norönha 2 Mei van Lissabon 23 April van Aruba 29 April vertrokken 3 Mei van Takoradi 30 April vertrokken 1 Mei vertrokken 4 Mei vertrokken 5 Mei te Aarhuus Chili Chili Hamburg St. Nicolas Chili Venetië 6 Mei 17 Mei 7 Mei 24 Mei 3 Mei van Liverpool. 27 April van Callao 3 Mei vertrokken 20 April vertrokken 27 April van Callao 4 Mei te r-me Leningrad West-Indië West-Indië Ned.-Indië 6 Mei 14 Mei L0 Juni in lading 5 Mei van Havre 2 Mei van Barbados 6 Mei van Batavia Galatz Alexandrië 6 Mei 25 Mei 5 Mei van Dungeness 4 Mei vertrokken West-Indië 16 Mei 28 April van Trinidad Ned.-Indië 10 Juni 1 Mei van Padang Bourgas Buenos Aires Hamburg Leningrad Londen 14 Mei.. 7 Mei heden 2 Mei van Matta in lading 3 Mei te Gdynia l Mei vertrokken 4 Mei uitgeklaard Ned.-Indië Barahona [mmingljam 12 M heden 3 Mei te Barcelona 3 Mei vertrokken 5 Mei vertrokken Santander 12 Mei 30 April te Oporto Chili 3 Mei van Curacao Ned.-Indië Buenos Aires 22 Mei 4 Mei van Port Said in lading Japan Japan 1 .Juni 22 Mei 2 Mei van Padang 29 April van Colombo. Ned. Indië Buenos-Aires Venetië West-Indië Ned.-Iixdië Leningrad (v. Velsen) 16 Mei 26 Mei 20 Mei 22 Mei 5 Mei van Port Said 5 Mei van Santos 4 Mei van Valencia 3 Mei van Cristobal 4 Mei te Macassar in lading West-Indië Barcelona Kopenhagen Buenos Aires 8 Mei 6 Mei 9 Mei 3 Juni 23 April van Havana 1 Mei van Gibraltar 6 Mei van Stettin in lading Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Constantza Londen 12 Mei 13 Mei 2 Juni 10 Mei 7 Mei 1 Mei van Pt. Said 3 Mei van Napels 3 Mei van Batavia 4 Mei van Gibraltar 6 Mei vertrokken Londen heden 4 Mei uitgeklaard Japan Ned.-Indië Huelva Hamburg Leningrad (v. Velsen) Leningrad (v. Velseii) 29 Mei 3 Mei van Belawan 26 April "an Belawan in lading 3 Mei te Bremen in lading in lading - Ned.-Indië Varna Limni 10 Mei 30 Mei 11 Mei 4 Mei van Gibraltar 4 Mei van Izmir 3 Mei' van Gibraltar Alexandrië Napels 20 Mei 15 Mei 4 Mei van Alicante 2 Mei' vertrokken Buenos-Aires in lading Swansea heden 4 Mei van Lizard B.-Aires Buenos-Aires 7 Mei 13 Mei 2 Mei van Las Palmas 30 April van Fern. Noronha Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDFN AANGEKOMEN SCHEPEN. Du. si. Fairplay .XIV Hamburg ledig MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.95f 0.75. Griet per 50 K.G. f 30—12. Tongen per K.G. 0.900.40. Kleine schol per 50 K.G. f 122.20. Schar per 50 K.G. 4.80—3.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 20.50f 11.50. Wijting per 50 K.G. f 3.301.60. BESOMMINGEN. Loggers: KW 70 400, KW 4 419, KW 68 ƒ300, KW 69 410. KW 89 400, KW 45 420, KW 162 390, KW 167 400, KW 28 f 320, KW 114 380, Sch 4 510. Kotter: E 413 710. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Zaterdag 6 Mei 1933 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Colombia, Cottica, Dempo, Flan- dria, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Nopon, Kota Tjandi, Leerdam, Maasdam, Marnix van St. Aldegonde, Poelau Laut, Poelau Bras, Simon Bolivar, Statendam, Stuyvesant, Vo- lendam, Zeelandia. Sleepreis. De Duitsche sleepboot Fairplay XIV ver trok van hier naar Hamburg met de op de scheepswerf Vooruit te Spaarndam nieuwge bouwde elevatorbakken GG 24 en GG 25 op sleeptouw. Vlootvermindering'. De sleepboot Zwarte Zee uit Rotterdam is verkocht aan den Nordischen Bergungs Ver- ein te Hamburg. Hout voor Velsen. Op het oogenblik liggen te Leningrad drie Sovjetbooten te laden voor de papierfabriek te Velsen en wel Michael Frunze, Sakko en Spartak. AANVARING IN DE BUITENHAVEN. Het Spaansche s.s. „Santurce", dat bij de hoogovens gelost had, is in de buitenhaven in aanvaring geweest met den baggermolen „IJmuiden" van de firma Volker en Bos, die zwaar beschadigd werd. HET NIEUWE SCHOOLSCHIP. Het nieuwe Deensche staatsschoolschip Danmark zal binnen enkele dagen zijn proef tocht houden en den 15en van de volgende maand zijn eerste reis van 10 maanden gaan maken. den en een poosje was in het vertrek geen ander geluid te hooren dan haar jammerlijk gesnik. Met gefronst voorhoofd bladerde Dr. Ellwanger in het dossier en zijn gezicht drukte onmiskenbaar medelijden uit. Hij scheen haar tijd te willen laten om een weinig mt kalmte te komen en schrok dan ook van de uitdrukking van haat en minachtende woede, die in haar oogen gloeide toen zij Plotseling naar hem opkeek. j.De lafaard de ellendige lafaard!" stiet zij in hartstochtelijke opwinding uit. „Alles heeft hij u overgebriefd? O, als hij hier v°or mij stond ..Als u dokter Römhild bedoelt die heeft niets anders gedaan dan zijn plicht, door de justitie mede te deelen wat hem bekend was, Mevrouw Beiersdorf! En u zult ons nu ook niet meer de volle waarheid onthouden, niet waar?" ..Neen, Nu u toch eenmaal dat eene weet, 15 alles mij verder onverschillig. Ik zal u alles Tertellen wat u weten wilt. Maar u moet mij ondervragen. Het is zoo verward in mijn hoofd". Nu zij zich niet meer probeerde goed te houden, zag zij er bepaald deerniswekkend ..Zegt u dan maar in de eerste plaats hoe h in werkelijkheid heet. Ik heb de antwoor- öen. die u daarnet gaf niet laten opnemen, omdat ik wist dat u onwaarheid sprak. U Pent de wettige echtgenoote van den over leden boekhouder Franz Beiersdorf. Hoe is uw voornaam?" „Paula". „En uw achternaam? Luidt die inderdaad Delvendal?" „Ja". „Uw papieren staan echter op den naam Lizzy Delvendal. Hoe bent U daaraan geko men?" „Zij zijn van mijn jongere zuster". „Hoe oud bent uzelf?" „Zes en twintig". „De opgaven van uw geboorteplaats en uw ouders zijn dus juist? Hoe lang geleden bent u getrouwd?" „Vijf jaar". „U hebt uw man verlaten?" „Ja". „Wanneer?" „Voor twee jaar". „Welke motieven had u om van hem weg te gaan?" „Het was een buitengewoon ongelukkig hu welijk. Mijn man was steeds ziekelijk; ik was alleen met hem getrouwd omdat ik er financieel slecht aan toe was, en ik een ver zorger wilde hebben. Ik leed ontzettend onder zijn eeuwige, ongegronde jalouzie; hij be handelde mij als een gevangene. Hij was zoo jaloersch en menschenschuw, dat wij totaal geen omgang hadden en als kluizenaars leef den. Ten slotte hield ik het niet langer uit. (Wordt vervolgd). VISCHKOTTERS VERBRAND. De Deensche motorkotter Emaus uit Gills- leje is in het Kattegat verbrand en ge zonken. De opvarenden zijn gered en te Oslo geland door het Deensche stoomschip Geor gia. De Deensche motorkotter E 150 Noomi is op zee uitgebrand. De bemanning is gered dooi den Deenschen motorkotter E 178 Margit, die het wrak te Esbjerg binnenbracht. IJMUIDEN DE BOYCOT BIJ HET VISSCHERIJ- CONFLICT. LJMUIDER FEDERATIE ONTKENT TERREUR. Over de vele onjuiste berichten, die inzake de staking in het visscherijbedrijf te IJmui den in omloop zijn, deelt het Bestuur der IJmuider Federatie het volgende mede: Tot dusver is slechts besloten om de aan dacht van het Nederlandsche publiek te ves tigen op vischhandelaren, die visch ten ver koop aanbieden, aangevoerd met trawlers, bemand met onderkruipers. Te IJmuiden zel ve is niet verder gegaan dan een verbod aan de leden der IJmuider Federatie om.in een met name genoemde zaak hun inkoopen te doen. Dat is alles. Men kan dit bestempelen met den naam boycot, maar met terreur, on wettige handeling of onrechtmatige daad heeft het niets te maken. Het zijn middelen, die in het Nederlandsche zakenleven herhaal delijk toepassing vinden. Bovendien is de boycot in het conflict te IJmuiden niet door de IJmuider federatie geïntroduceerd, maar door den vischhandel aldaar, die reeds in de eerste dagen van Januari het besluit nam geen visch te koopen, aangevoerd met sche pen van reeders. die bereid waren met de IJmuider federatie een overeenkomst aan te gaan en van loggers welke gelost waren door leden der IJmuider federatie. Daden van terreur hebben dus van den kant der IJmui der federatie geen toepassing gevonden, het geen ook in de toekomst niet het geval zal zijn. EEN LOONCONFLICT Toen de snurrevaader Nelly IJM 68 ex Deutschland eenigen tijd geleden binnen kwam, na aan den grond te hebben gezeten waren aan boord van dit scheepje de vier Duitschers. die thans op de Knikker varen. Het schip bleef zeer lang liggen en loon werd niet uitbetaald. Maar van boord waren de barometer, een gramofoon enz. verdwenen. De schuld werd gegooid op een der Duitschers die echter op zee was. De man is thans bin nen en heeft voor de politie zijn verklaring afgelegd. Als de Knikker weer binnen komt, zullen z'n Duitsche kameraden vermoedelijk pok wel door de politie verhoord worden. HET PROGRAMMA IN, THALIA. Het programma in Thalia is ditmaal aan gevuld met een bijzondere attractie. Men kan n.l. den acrobaat Rijnveld Strathmore, die zich j.l. Zondag op een min of meer sen- sationeele wijze den volke vertoonde, op het tooneel bewonderen. Hetgeen hij te zien geeft bewijst inderdaad, dat hij een buitengewoon artist is. De hoofdfilm „De Zoon van den Radja" met Ramon Novarro is alleszins de moeite waard. En waar men dan nog op den koop toe te zien krijgt hoe Stan Laurel en Oliver ITardey als soldaten van het vreemdenlegioen met behulp van een groote partij kopspijkers een door de Rif-Kabylen ingesloten fort ont zetten, zal men het er over eens zijn, dat men eenige gezellige uurtjes in Thalia kan door brengen. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE Men schrijft ons: Zooals den lezer reeds bekend zal zijn, werd eenige weken geleden opgericht een brigade tot het redden van drenkelingen. Het bestuur heeft de taak, om zoo vlug mo gelijk een aantal leden tot reddend zwemmer op te leiden, met spoed ter hand genomen. De opleiding wordt gevolgd door een 15-tal dames en heeren. Zij bestaat uit een cursus in reddend zwemmen en uit een cursus in E. H. B. O., die geheel belangloos wordt geleid door den arts J. Mac Daniel. Daar de gemeente nog niet in het bezit is van een zweminrichting, wordt de zwem- opleiding voorloopig gegeven in Stoop's Bad te Bloemendaal. Deze inrichting is schitterend, maar duur en, daar sommige onzer leden hebben te kampen met werkloosheid of door de tijds omstandigheden hun inkomen sterk zagen verminderen, vormen de kosten (entréegeld en reiskosten naar Bloemendaal) verbonden aan de opleiding, welke door de betrokken leden zelf moeten worden betaald, daar de Brigade nog niet bij machte is hier finan cieel te steunen, een vaak onoverkomelijk bezwaar. Het zou zeer zeker èn voor de Brigade èn voor de gemeenschap te betreuren zijn, zoo sommige leden, waaronder de beste zwem mers. om de daaraan verbonden kosten de opleiding zouden moeten staken. Wij meenden, om dit te voorkomen, een beroep te moeten doen op den goeden wil van onze medeburgers en tot hen het ver zoek te moeten richten het ons mogelijk te maken ook Velsen binnen afzienbaren tijd van een aantal gediplomeerde reddend-zwem mers te voorzien tot heil van onze mede- menschen- Wij weten wel, dat de tijdsomstandigheden zich er niet toe leenen, met verzoeken om steun te komen, toch zijn wij er van over tuigd. dat er nog wel enkele ingezetenen zijn, die een kleinigheid voor een goed doel zullen willen missen. Groote sommen worden niet verlangd, iedere kleine gave is welkom, want een paar kleine bedragen zijn reeds voldoende om de kosten van de opleiding' van onze financieel zwakke leden te bestrijden. Wil men de Brigade daadwerkelijk steunen, zoo kan men ook donateur worden tegen een minimum bedrag van f 2.50 per jaar. Mogen wij op Uwe hulp rekenen? Uw bijdragen, hoe gering ook, zullen gaarne in ontvangst worden genomen door A. P. Bakker. Cronjéstraat 5; L. Dijksen, Ken- nemerlaan 76; M. W. Hellemons, Da Costa- laan 6. Driehuis; J. F. Huyboom, Trompstr. T; J. W. Raadman, Zeeweg 9T. „WERKERS VOOR LIJST 33" Vrijdagavond heeft in de benedenzaal van Irene een gezellige vergadering plaats ge had van de „Werkers voor lijst 33". Deze vergadering, die een feestelijk karak ter droeg, stond onder leiding van den heer H. Homburg, vice-voorzitter van de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Hij opende de vergadering op de gebruikelijke wijze waarna hij tot de talrijke aanwezigen een woord van welkom richtte. De heer Hom burg besprak daarna den uitslag der verkie zingen. Is er wel reden tot feestvieren? Is deze vergadering niet meer een appèl na den slag, waarin men gaat zien wat er over ge bleven is van de hulptroepen? Er is veel en hard gewerkt. Is er dan nog wel reden tot feestvieren? We moeten niet vergeten, dat ook de economische toestanden zeer droevig zijn. En aan daarbij de inzinking die er plaats heeft bij ons volk, getuige de opschui ving naar links, is er dan nog reden voor feestvieren? Spreker zeide, dat de Anti-Revolutionnai- ren inplaats zooals bij links, waar men met schoone beloften kwam tot de kiezers moest komen met leege handen. Men kon niets beloven, en toch kwamen wij. ver volgde spreker, met winst uit de stembus, een winst van 108.056 stemmen. Dit alles stemt tot dankbaarheid. Met een aanmoedigend woord, vooral tot de jongeren gericht, om trouw te blijven aan de A. R. beginselen, ein digde de heer Homburg onder luid applaus zijn inleiding. Vervolgens stelde de heer Homburg voor, om aan Dr. Colijn een telegram van hulde en trouw te zenden. Dit voorstel werd onder daverend applaus aangenomen. Hier na was het woord aan den heer Meyering die een referaat hield over de actie der jon geren en het niet onbelangrijk werk door de jongeren bij deze verkiezing verricht. Nadat de heer de Jong de aanwezigen had vergast op een paar voordrachten, werd het woord gevoerd door den heer J. E. Vermeu len, voorzitter der A. R. Kiesvereeniging te Santpoort, die zijn dank uitsprak voor de uit- noodiging om dezen avond bij te wonen. Spreker wenschte,dat, waar IJmuiden de A.R. Santpoorters uit den dommel had wakker ge schud, zij ook in 't vervolg steeds in nauwe samenwerking met elkander mochten blijven Tenslotte releveerde de heer Homburg op hu moristische wijze eenige voorbereidende werkzaamheden der verkiezing en werd door eenige der aanwezigen een terugblik gewor pen op de afgeloopen verkiezingsactie. Nadat eenige leden van de propagandaclub enkele voordrachten ten beste hadden gege ven sloot de vooi'zitter de bijeenkomst. IJMUIDDW'S BLOEI. In een bestuursvergadering der Vereeniging IJmuiden's Bloei werd een groot aantal in gekomen stukken behandeld. De secretaris deed verslag van de verga- derixxg van secretarissen der bij de Alg. Ned. Vereeniging van Vreemdelingenverkeer aan gesloten vereenigingen, waarin hij voor de belangen van IJmuiden opgekomen was. Verschillende afdeeïingen hadden aanbeve lingen ingewonnen voor hun candidaten voor het hoofdbestuur der A. N. V .V„ doch aan gezien IJmuiden's Bloei vanwege de groote kosten ditmaal geen afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Vlissingen zal zen den, werd hierover geen discussie gevoerd. Opnieuw werd gesproken over het voorstel om een onderzoek in te stellen inzake het vischgebruik in Nederland. Gevi'aagd werd, of dit wel op de weg ligt van IJmuiden's Bloei. En wat er gebeuren zal, wanneer mate riaal verkregen wordt. De voorzitter zeide te gelooven .dat. een dergelijk onderzoek van groot belang voor IJTnuiden kan zijn. Het zou kunnen blijken dat het vischgebruik veel grooter kan worden en dat IJmuiden niet meer aangewezen behoeft te zijn op het bui tenland, maar alleen, van de biiinenlandsclxe consumptie zou kunnen bestaan. Uit de verdere discussie bleek, dat de mee ningen zeer tegenovergesteld waren. Sommige leden meenden, dat de vischhandel in dezen voldoende actief is; anderen waren van oor deel, dat er in dit opzicht nog wel wat te doen is, zoowel wat betreft de hotels en restaurants, als particulieren. Een enquette bij de gemeentebestui'en en de organisaties van middenstandsvereenigingen ter plaatse zou waarschijnlijk belangrijke gegevens kun nen opleveren. Deze zaak zal nog eens met het dagelijksch bestuur der IJmuider visch- handelvereeniging worden besproken. Omtrent de kampeexwereeniging Ons Buiten te Amsterdam, kon worden meegedeeld, dat de houten huisjes op het toegewezen terrein thans in aanbouw zijn. Gevraagd werd, of de toezegging van het hoofdbestuur der Ned. Chr. Reisvereeniging dat de excursies naar de bloemenvelden zou den worden uitgebreid met een bezoek aan IJmuiden. nog i-esultaat had opgeleverd Hiervan was h£t bestuur niets bekend. Daar na werd er bij het bestuur op aangedrongen, dat aan de besturen der Reisvereenigingen zal worden gevraagd ook excursies naar IJmuiden te maken en daarvoor een pro gramma samen te stellen, met bijv. een rond vaart door de havens, bezichtiging van een koelhuis, de Noordzeesluizen enz. en zoo mo gelijk een diner met een vischtafel, ter pro pageering van het vischverbruik. DIEFSTAL VAN TULPEN. Door de politie zijn twee personen aange houden, die verdacht worden van diefstal van tulpen. Zij zijn ter voorgeleiding voor den commissaris van politie overgebracht naar het bureau van politie Willemsplein, waar zij in arrest zijn gesteld. VELSEN DE WERKLOOSHEID. Op de begrooting voor 1933 is uitgetrokken voor ondersteuning aan werkloozen een be drag van 400.000. B. en W. deelen mede, dat op 25 April j.l. hiervan reeds was uitgegeven 356.579,32. In verband hiermede stelt he' college den Raad voor het toegestane bedrag voor dit jaar alsnog met 600.000 te verhoo- gen. SANTPOORT TERREINEN IN EXPLOITATIE. Naar wij vernemen zijn de landerijen di< van oudsher bij de boerderij „Sinnevelt" be hoorden en gelegen zijn aan de grens van Bloemendaal, tusschen den Bloemendaal schen straatweg te Santpoort (Station) en de spoorbaan, ter grootte van 5 a 6 Hectai-en verkocht. Zij zullen als bouwterrein in exploi tatie gebracht worden. Dit beteekent voor het dorp Santport (Sta tion) een belangrijke uitbreiding, daar aan den Bloemendaalschenstraatwes in de kom van het dorp gelegenheid komt om grooterë of kleinei'e winkelhuizen of zakenperceelen te bouwen exx verschillende wégen over de gi-onden aangelegd zullen worden. Ten Noorden van de boederij „Sinnevelt" in de i-ichting van den verkeersspiegel worden per ceelen van het z.g. landhuis-type gebouwd, terwijl aan de zijwegen aangesloten bouw mogelijk zal zijn. Er kunnen een tweehon derdtal woningen op den grond verrijzen. Bovendien kom't over deze gronden te !oo- pen de feiaelijke verbindingsweg tusschen. Bloemendaal en de gemeente Velsen. Met den wegenaanleg zal vermoedelijk in de volgende maand een begin gemaakt wor den. Ook op het gebied van werkverruiming kan deze teiTein-exploitatie door den wegenaan leg en bouwvooruitzichten van belang ge noemd worden. CONCERT. Het alhier gevestigde „Velsens Klein a Capella-koor", directeur de heer H. J. Arisz, geeft hedenavond in de Weyman, een con cert. Het koor geniet daarbij de medewerking van „IJmuidens Mannenkoor" en een twee tal solisten. ONTZETTEND ONGELUK IN BOMBAY TWEEHONDERD ARBEIDERS DOOR RIVIER MEEGESLEURD. AHMEDABAD, 5 Mei (Reuter). Twee honderd arbeiders, die werkzaam waren bij den aanleg van een brug over de Moj-rivier in den staat Gondal (Bombay) zijn door den stroom meegesleurd, toen de rivier buiten haar oevers trad. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. Hoijting en B. Heerenga. Getrouwd: J. Nol en J. H. de Vries. H. J. Eijking en A. E. Smiers. Geboorten: A. Botman—Dekker, d. C. WijnkoopSteenvoorden, z. Overleden: A. M. Gemen, 75 jr., wede v. A. de Rooij en P. van Zutphen. A. van der Sluis, 53 jr., gehd m. B. Lavoo <gew. hebb. te Vel sen). E. van der Does, 32 jr., gehuwd m. G. Brantjes. G. Witkamp. 66 jr, gehuwd m. S. C. Poldermans. D. Kaper, 46 jr., gehuwd m. W. F. Engel. VELSEN Geboorten: C. M Nijssen—Rutte, d„ Kruid- bergerw. 48, Santpoort. G. C. Duineveld— Schoorl. d„ Hageveldstr. 5, Santpoort. W. v. d. Plas—Ferol. d.. Bakkerstr. 7. IJmuiden. W. Dekker—de Regt. d., Le Mairestraat 7. IJmui den (O.). E. Huel—v. d. Ven, d„ Roggeveen straat 13. IJmuiden. A. J. Beierfuss—Möch- lich, d„ Casembrootstr. 30. IJmuiden (O.). N. van BreemenVisser, z., Pr. Krugerstr. 72. IJmuiden. Overleden: Albertje van der Sluis, 53 echtgen. v. B. Lavoo. Wilhelmina Maria de Munk, 12 j.. d. v. A. de Munk. Christina C. J. Spaargaren, 70 j. weduwe v. C. F. W. Paul. Antje Doets, 51 j„ echtgen. v. L. Duvekot. Geertruida van Eerden, 67 j., echtgen. v. H. Korsman. Ondertrouwden: G. Blok en K. M. van Leeuwen, Kompasstraat 41 IJmuiden, Casein- brootstr. 20 IJmuiden (O). F. H. Kuijper en Th. C. Nieste, Haarlem, Bloemend.str.w. 160 Santpoort, A. van der Wiel en -H. Post, Noord- wijk. Will. Beukelsz.str. 3rd., IJmuiden. H. Laan en J. M. Mol, Wlllebrordstr. 72, IJmui den (O.), Assendelft. Th. Kuijpers en A. E. J. Müller, Melklaan 75a, Velsen, Kanaalkade 5, Velsen. Gehuwden: A. Wijker en H. M. J. Blom, Platanensti'aat 9, IJmuiden (O.). A. Meij- boom en R. Oldenburg, Abeelenstraat 14, IJmuiden «O.). J. J. Oldenburg en M. C. de Crom, Hai'lingen. J. A'. Webbe en C. Rutte. de Weerdstraat 18. IJmuiden (O.). H. C. van Wa- veren en A. Feitkamp, Zeeweg 387, IJmuiden (O.). E. Th. Heeremans en M. P. C. Huberts, Haarlem. W. F. H. Naarding en M. Smit, de Riipstraat 36. IJmuiden. H. v. Wolferen en E. Schaap, v. Wassenaerstraat 74, IJmuiden (O). M. J. Voogd en M. W. M. Duller, Kastanje straat 6, IJmuiden (O.) WIJK AAN ZEE EN DUIN Geboren: Willy, d. van H. Oosterom en D. J. Anker, Gehuwd: Th. Snijders 32 j. en J. Prince 27 j. Overleden: J. L. C. Scholl van Egmond, ongeh. 91 j. HAARLEM, 5 Mei. Ondertrouwd 4 Mei: Th. J. Roelofs en G. Wijnands, J. Peschar en W. Th. Kaldenbach, H. J. Lingenman en J. Houthuijsen,. J. G. Poederbach en M. H. V. van den Berg, H. Klaassen en L. W. A. Ritter. Getrouwd 4 Mei; J. P. J. van Bussel en E. K. F. Wurm; C. Ackermann en J. Sliggers; J. J. Heesemans en J. M. Prinsen; A. C. Stevens en M. Eiser. Bevallen 1 Mei: C. M. Been—Kuipers, z.; E. VierhoutBoting, z.; 3 Mei E. Kol—Leuven, z.; W. H. BalkEden, z.; 4 Mei: M. C. de RoijVerbeek, d. Overleden 2 Mei: M. Feilzer, 79 j.. Coorn- hertstraat: 3 Mei: H. C. Herzog, 86 j., Jans straat; M. M. Deuss, 20 j., Kamperlaan; M. C. van der Kroft, 72 j./Bakkerstraat. AGENDA TE HAARLEM .ZATERDAG 6 MEI Schouwburg Jansweg: Pianoavond van Roelof Riphagen, 8,15 uur. Palace: Der traumende Mund- Op het too neel: Al Delfont en Renee- 2,30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Moord. 2e hoofd nummer: Spaansche Passie. 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: Mad. Butterfly. Op het tooneel: Trio Dalcy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Fi-ans Hals Museum. Willem de Zwijger tentoonstelling. ZONDAG 7 MEI Gem. Concertzaal: Revue „Leve de Vrij heid". 8 uur. H. O. V. Concert in Den Hout. 2.30 uur. Frans Hals Museum. Willem de Zwijger tentoonstelling (laatste dag). Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds MAANDAG 8 MEI Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3