HET NIEUWE AVONDBLAD Nieuwe zweminrichting in gebruik genomen. VELSEN 18e JAARGANG No. 164 MAANDAG 15 MEI 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTTEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: j 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Nog weinig animo voor een bad. Officiëele opening a.s. Zaterdagmiddag door burgemeester Rambonnet. De nieuwe (tijdelijke) zweminrichting der V.Z.V. Inzetde twee moedige zwemsters, die het eerste haantje trokken De President. Er is nog geen nieuwe regeering, hetgeen tevens zeggen wil dat er ook nog geen par lementaire meerderheid gevonden is. En de laatste berichten uit Den Haag luiden alles behalve bemoedigend. Dr. Colijn zou niet ge slaagd zijn in zijn pogingen om een kabinet op breede basis te vormen, hij zou zelf geen rechtsche regeering wenschen omdat hij de numerieke meerderheid (5248) te zwak achtEen Amsterdamsch blad, de Tele graaf, heeft het over een gerucht dat de for mateur zijn opdracht aan de Koningin zou teruggeven, en dat nu een R.K.-formateur wel aan het pogen zou gaan. De objectieve beschouwer van dergelijk nieuws kan niet anders dan zich over dezen tragen gang van zaken verbazen. Men zou zoo meenen dat alle partijleiders thans wel zeer doordrongen moesten zijn van den ernst van den toestand en van de noodzaak van samenwerking in het algemeen belang. Wij onthouden ons van iedere politieke commen taar als wij er nogmaals op wijzen dat vooral de financieele toestand des lands zóó ernstig is, dat eendracht en samenwerking de eenige kans zijn om de ontzaglijke moeilijkheden- te boven te komen. De mededeelingen van den démissionairen minister van Financiën, jhr. mr. de Geer, over het geraamde tekort van 122 millioen op de a.s. begrooting voor 1934 laten te dien aanzien geen twijfel meer over. En zoowel de huidige geest van het Ne derlandsche volk, in zijn overgroote meerder heid, als onze historische tradities staan er borg voor dat in een dergelijken benarden toestand een beroep op algemeene samen werking schier overal weerklank kan vinden. Als het Nederlandsche volk in de knel raakt, heeft het zich veelal van zijn beste zijde ge toond. En de partijleiders zitten daar in Dan Haag als vertegenwoordigers van dat volk, en niets anders. Inmiddels is de president van de Kamer, mr. van Schaik, met vrijwel algemeene stem men herkozen. Dit houdt een erkenning in van de karaktereigenschappen en bekwaam heden van een man, die zich op een moeilijke en vaak ondankbare post steeds volkomen voor zijn taak berekend heeft getoond. Maar er is meer dan dat. De royale erkenning van de onpartijdigheid en bekwaamheid van den president, die niet alleen in de cijfers van zijn herkiezing maar ook in de persbeschou wingen tot uiting komt ook in bladen die in oppositie zijn tegenover de partij, waarvan hij lid is bewijzen dat men toch inderdaad nog wel in staat is, verdeeldheid opzij te zet ten terwille van een principe en in het alge méén belang. Want het i s een belangrijke zaak dat de Kamerpresident meer dan negentig procent van de stemmen haalt. Het bewijst dat men het presidium hoog wil hou den door het volle moreele steun te verlee- nen, dat men de noodzaak erkent het presi dium verheven te houden boven alle geschil len. Dit zijn geenszins phrasen. Stel u maar eens even voor welk een in druk het gemaakt zou hebben als voor deze verkiezing tot nr. 1 op de voordracht (de president wordt officiëel door de Koningin benoemd) alle partijen candidaten hadden gehad en een heele reeks stemmingen noo dig geweest zou zijn om tot een beslissing te komen. Een treurige indruk zou het geweest zijn, en het gezag van den gekozene zou in de practische werkelijkheid geen tiende ge weest zijn van dat, waarmee thans mr. Van Schaik opnieuw zijn taak kan gaan ver vullen! Het handhaven van deze goede traditie het hooghouden van het presidium en zijn bekleeder geeft een aanwijzing in de goede richting. Er zal in Nederland zeer veel samenwerking noodig zijn, op zéér breede basis, om de enorme moeilijkheden van de komende jaren te overwinnen. De gebeurtenissen bij onze Oostelijke buren, die bij 99 van ons volk met afkeer, met ont zetting zelfs zijn waargenomen, beteekenen onmiskenbaar dat veel van de gehoopte inter nationale toenadering weer illusie is gewor den.uitgesteld, op de lange baan geschoven. Des te meer dringt de noodzaak, te doen wat wij kunnen om ons eigen huis in orde te houden en de handen ineen te slaan tot onder linge samenwerking. Het scheppen en vol houden en verscherpen van onderlinge tegenstellingen baat ons Nederlanders niets. Wij behoeven daarbij ook niet op de minste sympathie van het buitenland, dat zelf zorgen genoeg heeft, te rekenen. Het kan ons alleen schaden. Het is een „onpolitiek" en een heel eenvoudig advies, maar het is zonder eenigen twijfel het beste in dezen tijd: Wij moeten gezamenlijk de handen ineenslaan om onze kleine nationale gemeenschap er bovenop te houden. Anderen zullen het niet doen, en er ons evenmin bij helpen. Het is onze eigen taak, en ons aller belang. De nationale nooden overheerschen de nationale geschillenals ik dat woord nog eens even aanhalen mag. Het is hoog tijd dit te beseffen. R. P. ORKEST VEREENIGING „KUNSTKRING". De Orkest Vereeniging „Kunstkring, direc teur de heer Sam. Vlessing, stelt zich voor Donderdag 18 Mei a.s. 8.15 uur in de kleine saai van het Thalia Theater (ingang v. d. Pollstraat) een concert voor leden, dona teurs, genoodigden e.a. belangstellenden te geven. Aan dit concert zal de Harmonievereeniging „Concordia", onder leiding van denzelfden dirigent haar medewerking verleenen. Kunst kring speelt o.a. werken van v. Suppé, Lecocq, Jones; Concordia van Sibelius, Delibes en Eschaikowsky. Na afloop gelegenheid tot dansen. De en tree voor introducties heeft men bij uitzon dering ditmaal zeer laag gesteld. Over twee dingen kunnen we het in dezen tijd van üiteenloopehde meeningen allen eens zijn, n.l. dat de Velser Zwemvereenlging in den betrekkelijk korten tijd van haar be staan veel voor de zwemsport heeft gedaan en dat haar ijverig bestuur zich niet gauw uit het veld laat slaan als het met zijn plan nen niet steeds op wieletjes gaat. Ter staving hiervan herinneren wij slechts aan het ver leden jaar in 't Spuikanaal gehouden zwem feest, waar niet alleen zwemmers en zwem sters, maar ook de toeschouwers drijfnat werden, zoo schitterend slaagde en aan den tegenslag die men ontmoette met het plan tot stichting van een zwembad. Zooals men weet had de vereeniging van de betrokken autoriteiten vergunning ver kregen tot het stichten van een zwembad in de afgesloten put van het in aanbouw zijnde Spuikanaal. Wel wist men, dat de inrichting- slechts van tijdelijken aard zou zijn, maar men rekende er op, dat het nog wel vijf jaar zou duren eer het Spuikanaal voltooid zou worden. Een der bestuursleden ontwierp een plan met kostenberekening en fluks werd een obligatieleening uitgeschreven. De toe zeggingen stroomden binnen en reeds was het grootste deel der leening geplaatst, toen de noodlottige tijding kwam, dat het plan niet kon doorgaan, omdat de voltooiing van het Spuikanaal eerder dan oorspronkelijk was bedoeld, ter hand zou worden genomen. Het was een groote tegenslag, omdat het plan er op gebaseerd was, dat de inrichting dezen zomer nog geopend zou worden. Maar het bestuur liet zich niet uit het veld slaan. Pessimisten kregen er een zwaar hoofd in. maar het bestuur ging niet bij de pakken neerzitten. Het kreeg zelfs hoogere aspiraties. Men ging confereeren met gurgemeester en wethouders en het resultaat van deze be sprekingen. was, dat de kans groot is, dat on ze gemeente het volgend jaar een fraaie open zweminrichting in Velserbeek zal krijgen. Het bestuur had het er echter op gezet, dat er nog dezen zomer een goede zwemge- legenheid zou komen. Opnieuw werd er ge- teekend en gerekend en het product hiervan is de eenvoudige inrichting die Zaterdag middag nog wel niet officieel geopend, maar dan toch in gebruik werd genomen. Want er waren leden der V. Z. V., die met alle geweld het water in wilden. De tijdelijke zweminrichting Het spreekt vanzelf, dat de inrichting, ge zien haar tijdelijken aard, heel eenvoudig en bescheiden gehouden moest worden. Maar desondanks kunnen er tweehonderd lief hebbers van *een frisch bad tegelijkertijd zwemmen of baden. Dit is mogelijk door de invoering van wisselcabines, waarvan er twintig, 10 voor dames en 10 voor heeren. aanwezig zijn. Zoodra een bezoeker gereed is voor het bad. worden de kleeren in een gar derobe opgehangen aan speciale stalen kleerhaken, zoodat de cabine meteen weer door een ander ingebruik kan worden ge nomen. Er zijn twee bassins, n.l. een ondiep 10 x 35 M. voor niet-zwemmers en een diep 20 x 50 M. voor geoefenden. Dit laatste is tot 6 M. diep en kan feitelijk ad infinitum vergroot worden, daar de vereeniging de beschikking heeft gekregen over den geheelen put. Polo wedstrijden zuilen buiten het terrein der in richting gehouden worden. De balk, op de foto zichtbaar, wordt gebruikt bij het geven van klassikaal zwemonderricht met behulp van singels, terwijl aan de uening van den dwars in het bassin liggenden steiger een loophengel komt. Het ondiepe bassin (op den voorgrond) is iets te ondiep; het zal nog eenigszins worden uitgediept. De inrichting ligt geheel in de diepte. Zij is door den hoogen oever beschut tegen de" Westerwind. Zaterdagmiddag toen. nadat de zon even was doorgebroken, de frissche zee wind het verblijf boven op den dijk nog verre van aangenaam maakte, was het beneden op het „strand" lekker warm. Het water is goedgekeurd en daar de omgeving vrij van ratten is behoeft men voor de ziekte van Weil niet bevreesd te zijn. En de tarieven? Deze zijn zoo laag moge lijk gesteld. Een abonnement voor het ge- heele seizoen kost slechts 3.50, voor kinde ren beneden 16 jaar 2.50. Verder zijn er drie tarieven, n.l. 40, 20 en 10 ets. Ook voor scholieren, tarief C (10 ets.) wordt ruim schoots gelegenheid gegeven, n.l. 's Maan dags van 4.15—5.30 uur, Dinsdags van 4.15— 5 uur, Donderdags van 4.155.15 en Vrijdags van 4.155.15. Voor meisjes en jongens is de inrichting geopend Woensdagsmiddags resp. /an 2.153.45 en van 3.455.15 uur. De officieele opening geschiedt a.s. Zater dagmiddag 3 uur door burgemeester Ram bonnet. BRAND OP EEN KATWIJKER. SCHULD VAN KAPITEIN NIET BEWEZEN. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake den brand aan boord van het motorvisschersvaartuig Hendericus KW 58, gedurende de visscherij op de Noord zee. De raad is van oordeel, dat deze hier door is veroorzaakt, dat de brandende petro leumkachel, toen het net ergens aan haakte, door den schok is losgeraakt van de plaats op de plank waar zij was bevestigd. Dit on geval zal zeker wel den kapitein hebben ge leerd, dat groote voorzichtigheid hier gebo den is. De raad acht echter geen termen aan wezig om te beslissen, dat de brand aan de schuld van den kapitein is te wij.ten. G YMN ASTIEK- UITVOERING De „Jonge Pieter Jellen", onderafdeeling van den Nederlandschen Arbeiders Sport Bond, afd. IJmuiden, gaf Zaterdagavond in „Het Wapen van Velsen" een gymnastiek- uitvoering, waarbij zij demonstreerde, wat zij in den afgeloopen winter zoo al geleerd had. Dat de sportuitvoering dezer jongeren (van 512 jaar) zich in een overgroote belangstel ling der ouders mocht verheugen, behoeven we eigenlijk niet te vermelden, 't Was dan ook een stampvolle zaal. welke door den heer Otto Jr. werd toegesproken om hem allen harte lijk welkom te heeten. De leider, de heer A. Kraak, liet daarop zijn leerlingen een aantal goedgelukte oefe ningen uitvoeren, waarvan het brugwerken- meisjes, balspel-jongens en vrije-oefeningen- meisjes mooie nummers waren, die terecht een dankbaar applaus kregen. Het nummer evenwichts-balken, waarin een tweetal peuters van amper 5 jaar mede werkten, gaf natuurlijk aanleiding tot veel hilariteit. Na afloop der oefeningen van de jonge Pieter Jellen heeft het damesgelid van de IJmuider afdeeling als extra nog haar nummer knots-oefeningen (op donker zoo- neel) vertoond, iets dat door de verlichte knotsen en keurig uitgevoerde figuren bij zonder insloeg. Een geanimeerde verloting en een twee- actertje door de jeugdigen zelf ingestudeerd en uitgevoerd vormden het slot van dezen avond. De avonturen van ..Anneke, Tanneke", hiel den de jonge Pieter Jellen zeer in sDanning. Nochtans was het werkje een vondst van Anno dazumal". Na afloop werden de gymnasten, welke zich nri ..hun" avond zeer amuseerden en dit ook duidelijk lieten bliiken. nog eens extra op versnaperingen onthaald. ONZE VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK. Contingent grove visch uitgeput. EEN NIEUWE TEGENSLAG. Naar wij vernemen, hebben vischexporteurs alhier van hun vertegenwoordigers te Parijs bericht ontvangen, dat van heden af geen grove visch meer wordt toegelaten wegens uitputting van het contingent. Dit beteekent opnieuw een tegenslag voor de betrokken exporteurs. In de tweede helft van Maart publiceerde „LeJournal Officiel" de Fransche staatscou rant, de contingenten visch, welke zouden worden toegestaan aan de verschillende lan den voor het tweede en derde kwartaal 1 April30 Juni en 1 Juli30 September). Aan ons land was voor deze kwartalen toegestaan j 190.000 K.G. fijnvisch per kwartaal en 600.000 KG. resp. 400.000 K.G. grove visch voor het tweede en derde kwartaal. Men weet welke groote schade het besluit der Fransche regeering, fijnvisch niet vóór 1 Juni a.s. toe te laten, aan den vischhandel toebracht. Men weet ook, dat het kwantum van 190.000 K.G. sterk werd gereduceerd, om dat er een hoeveelheid werd afgetrokken wegens overschrijding van het eerste kwar taal. Maar 1 April begonnen onze exporteurs met frisschen moed aan het nieuwe contingent grove visch. Veel keuze hadden ze niet, want na de invoering van het certificaat van oor sprong mocht slechts die visch worden uit gevoerd, die afkomstig is van Nederlandsche visschersvaartuigen i.e. stoombeugers en mo- torloggers. Want de trawlers namen aan de visscherij niet deel, tengevolge van de staking. Uit den aard der zaak was de export dus vrij beperkt en het bericht, dat het contin gent van 600.000 K.G. thans reeds uitgeput is, komt geheel onverwacht. Het is niet aan te nemen, dat dit kwantum door IJmuiden is opgebruikt. Veel eefder is het ook nu weer, evenals verleden jaar, de Zuiderzeeharing', die onzen exporteurs parten speelt. Maar wat ook de oorzaak zij, het gevolg is, dat thans de uitvoer naar Frankrijk weer geheel en al stil ligt. Want, zooals reeds is opgemerkt, eerst 1 Juni a.s. wordt weer fijn visch toegelaten. Een nieuwe slag. heeft dus den handel getroffen, een slag die ook de reederij treft. Minder dan ooit is er thans aanleiding voor reeders van groote booten, zich moeite te geven hun trawlers naar zee te brengen. AFSCHEID KAPITEIN KORTS. DRUKKE BIJEENKOMST IN HET LEGER DES HEILS. Zondagavond vind in het Leger des Heils een bijeenkomst plaats waarin kapitein korts afscheid van het korps IJmuiden heeft ge nomen. De groote opkomst in deze bijeenkomst was een bewijs, dat kap. Korts in de elf maan den, dat hij hier werkzaam is, geweest, zich vele vrienden heeft weten te verwerven. De leiding der bijeenkomst berusttte bij den korpssecretaris, den heer J. Bos. Nadat deze op de daartoe gebruikelijke wijze het samen zijn had geopend was de gelegenheid aan A. A. Wildschut om eenige woorden van af scheid te spreken. Deze begon te spreken over de eenheid die er is tusschen de Christenen. Dikwijls wordt er gesproken van „onze" kerk, „onze" organisatie en zijn wij aldus spre ker in ons zeiven genoemzaam om haast te denken, dat dit de van God verkoren grond is. Het is daarom wel eens goed om over de dijkjes te komen en elkander te legeren ken nen en te waardeeren. Spreker is blij kennis met kapitein Korts te hebben gemaakt. Daarom wilde hij gaarne een woord van afscheid spreken. Afscheid ne men doen w- altijd bijna in het leven. Af- scheir van de minuten dien weer voorbij zijn, van dei dag, van den tijd die voorbij gaat. En gelijk wij afscheid nemen van het een, zeggen wij welkom aan hetgeen wat komt. Het leven is een komen en gaan, maar wat blijft is de liefde van God. Dit is constant, spreker wil dan ook als afscheid aan kapitein Korts meegeven de woorden van Pa uien: „(niets kan ons scheiden van de liefde van Christus". De kapitein dankte hierop in goed gekozen woorden den predikant voor de vriendelijkheid die hij steèds van hem heeft mogen ervaren. Hierna bood het oudste lid van den Ge- zins bond Zuster Jansen namens den bond mevr. Korts bloemen aan. De secretaris las vervolgens eenige brieven voor, o.a. van Ds. Chr. W. J. Teeuwe, Dr. van Haselen en A. ten Broeke, waarin deze berichtten, dat zij door omstandigheden de bijeenkomst niet konden bijwonen en den heer en mevrouw Korts een hartelijk vaarwel wenschten. Verder werden afscheidswoorden gesproken door leiders van onderafdeelingen van het korps. De penningmeester de heer Wortel, bood namens het korps den scheidenden een fraaie ets in lijst aan, voorstellende het doek met de Christeskop, naar het wonder van de H. Veronica. Hierna sprak mevrouw en I daarna kapitein Korts eenige woorden tot de aanwezigen waarna de korps-secretaris dezen supontanen afscheidsavond met dankgebed sloot. HOOG BEZOEK ACHTER HET ZIEKENHUIS. OOIEVAARS OT HET NEST. H H uL. t F 1V. '»sjy||ii? Het is langen tijd geleden, dat er ooievaars, in onze gemeente nestelden. Vroeger kon men deze slanke vogels in al hun bedrijvigheid bewondex-en bij het landgoed Waterland, maar de laatste jaren kwamen ze niet meer terug. Het was er hen ongetwijfeld te druk geworden, Maar dit voorjaar hebben ze onze gemeente weer gevonden. Men kan ze nu vinden op een plaats, waar zeker niemand zc verwacht had, n.l. in den tuin van het Antonius-Ziekenhuis. Daar hebben ze hoog in de lucht hun nest gebouwd. Natuurlijk trekken de vogels aller aan dacht en dat is niet te verwonderen, want deze dieren zijn" zoo zeldzaam geworden, dat het jonge geslacht ie slechts bij naam kent. Wat bij deze twee ooievaai's zoo opvallend is, is dat ze zoo rustig zijn. Maar dan kan ook niet andei'sze zijn van steen! VOLKSCONCERTEN IN VELSERBEEK. Zatci'dag 27 Mei opening van het Zomei'scizocn. Men schrijft ons: De Vereeniginge ter Veredeling van Volks concerten in Velsen, waai'bij een tiental mu- ziekvex-eenigingen is aangesloten, zal 27 en 28 Mei e.k. het zomei'seizoen openen in Velser beek, door op die dagen haar aangesloten ver eenigingen ten getale van tien te laten con certeeren. Zatei'dag 27 Mei 's namiddags half zeven zal van af de muziektent een kort* openingswoord worden gesproken en daarna zal een gedeelte der aangesloten vereenigin- gen elk twee muzieknummers ten gehoore brengen. Den volgenden dag, Zondag 28 Mei treedt het andere gedeelte der aangesloten vereenigingen op; ook deze zullen elk twee nummers uitvoeren. Hoogstwaarschijnlijk zullen de meeste vei-eenigingen van haar repetitielokaal met volle muziek naar Velser beek marcheeren, iets wat onze bui'gerij ze- kerlijk zeer op prijs zal stellen. Daar het doel der vereeniging voldoende bekend is, en we door haar zorg verzekerd sjijn, gedu rende de zomermaanden in onze gemeente mooie concerten te kunnen blijven beluis teren, is het haast vanzelf sprekend, dat ze in haar streven door de geheele burgerij ge steund zal worden. De vereeniging geeft con certen door de geheele gemeente, dus niet al leen in Velserbeek. alhoewel dit wel het mid delpunt zal blijven en hier vermoedelijk het grootste aantal concerten gegeven zal wor den. Het is nu een eerste zorg der vereeni ging een duizendtal zitplaatsen om de mu ziektent te verkrijgen, zoodat ieder muziek liefhebber tijdens de concerten tegen een kleine vergoeding een plaats kan bekomen en niet meer als voorheen genoodzaakt is, ge durende het concert te blijven staan. Een ieder moet zooiets toejuichen, maar voor iets, hoort iets. Dat bij samenwerking nog wel iets tot stand te brengen is, blijkt in Santpoort, waar de burgerij een bedrag heeft bijeen gebracht, waarvoor een muzieknis (tent) welke aan de hoogste eischen zal voldoen, in het bur gemeester Rijkenspark zal worden geplaatst. Nemen we dit in vergelijking dan moet 't voor de bevolking van IJmuiden en Velsen een peuleschilletje zijn om nu eens te zor gen dat „Volksconcert" door haar eerste zorg heen komt. zoodat zij in den veiwolge geen stoelen en banken behoeft te huren. La ten onze betergesitueerde burgers het voor beeld van die van Haarlem eens volgen, waar zooveel is gedaan voor het behoud der H.O.V. Onze mooie dillettantenvereenigingen heb ben niets minder x-echt van bestaan en zijn met een veel kleiner bedrag geholpen; een paar duizend gulden per jaar is genoeg om het plaatselijk muziekdillettantisme op hoo- ger peil te brengen en te houden. Wie zich interesseert voor de vereeniging vrage eens inlichtingen aan het secretariaat. Tuinders straat 63 IJmuiden (Oost) welke u zeker gaarne verschaft worden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1