KON. NED. VOETBALBOND. l/aat a.s. tdoy DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS Groote spanning in de competitie om het lands kampioenschap: Stormvogels verliest met 4O van Feijenoord en P. S. V. wint met 21 van Go Ahead. H. F. C. wint ook haar promotie wedstrijd tegen Zeeburgia. H. V. V. begint met een 1O overwinning tegen West-Frisia. V.O.C. moet in de tweede klas degradatie wedstrijden spelen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND FeijenoordStormvogels 4—0 P. s. V.Go ahead 21 AFDEELING I Promotie tweede klasse: H. F. CZeeburgia 2—1 Tweede klasse B: A. F. C.Alphen 41 Promotie derde klasse: D. E. C O. V. V. O. 1—6 U. V. V.—Baarn 51 Vierde klasse A: D. T. SSchagen 13 Promotie reserve tweede klasse: Spartaan 2A. F. C. 2 20 Reserve tweede klasse A: Alcm. Viictrix 2V. S- V. 2 85 AFDEELING II Promotie tweede klasse: H. V- V.West Frisia 10 Tweede klasse A: UnitssD. C. L.22 Tweede klasse B: V. O. C.—V. I. O. S- 3—4 (Beslissing laatste plaats) Promotie vierde klasse: Rijswijk—Hillegom 21 AFDEELING III Promotie tweede klasse: S. C. H.Robur et Velocitas 11 AFDEELING IV Promotie tweede klasse: HeroMiddelburg 24 V. V- V.—Juliana 2—1 AFDEELING I. EINDSTAND Tweede klasse B: H. F. C. 18 13 5 0 31 59—26 1.72 D. W. S. 18 11 3 4 25 55—20 1.39 Velox 18 10 1 7 21 56—32 1.17 Bloemendaal 18 8 3 7 19 44—49 1.06 Hercules ,18 6 4 8 16 3941 0.89 a. f; c. 13 6 4 8 16 43—52 0.89 Alphen 18 6 4 S 16 48—58 0.89 Spartaan- 18 5 4 9 14 31—44 0.77 B. F. C. 18 5 4 9 14 31—50 0.77 Baarn 18 3 2 13 8 34—69 0.44 Kampioenschap van Nederland, gesp.gew.gel.veiT.pnt, v.-t. gem. Go ahead 3 2 0 1 4 9—3 1.33 Feijenoord 3 2 0 1 4 65 1.33 Stormvogels 3 2 0 1 4 4—6 1-33 P. S. V. 3 1 0 2 2 5—6 0.67 Velocitas 2 0 0 2 0 1—5 0.— Promotie 2e klasse. AFDEELING I. H. F. C. 2 2 0 0 4 5—1 2.— Zeeburgia 1 0 0 1 0 12 0. Blauw Wit 1 0 0 1 0 0—3 0.— AFDEELING II. H. V. V. 1 1 0 0 2 1—0 2.— West Frisia 2 10 12 3—1 1.— Excelsior 1 0 0 1 0 03 0. AFDEELING III. Hengelo 1 1 0 0 2 3—2 2.— Robur et Vel. 10 10 1 1—1 1.— S. C. H. 2 0 1 1 1 3—4 0.50 AFDEELING IV. Middelburg 3 3 0 0 6 12—4 2.— V.V-V. 3 2 0 1 4 6—3 1.33 Juliana 3 1 0 2 2 5—9 0.67 Hero 3 0 0 3 0 3—10 0.— AFDEELING V. Friesland 1 1 0 0 2 3—0 2.— F. V. C. 10 10 1 0—0 1.— Muntendam 2 0 1 1 1 0—3 0.50 Feijenoord-Stormvogels (4-0) Met de rust leidde Feijenoord met niet minder dan 30. Ongetwijfeld hadden de Rotterdammers een voorsprong verdiend, doch hun voorhoede-spel was niet van dien aard, om zulk een grooten voorsprong te verdienen. Dit zal men het best begrijpen, als we mededeeien, dat het tweede doel punt, in eigen doel werd gemaakt en het derde met een heel hard schot door Van Dijke uit een vrijen trap werd gemaakt. Na de rust scoorde Fijenoord al spoedig het vierde doelpunt, terwijl de slecht spelen de Stormvogels-aanval geen kans zag om de eer te redden. Over het geheel genomen is er in dezen wedstrijd maar zeer matig spel vertoond, óók door het winnende elftal. Van een Rotterdamsch overwicht is niet veel sprake geweest; mogelijk heeft zelfs Van Male het nog iets drukker gehad dan De Waard. Hij werd echter voor geen lastige problemen gesteld, daar Schoorl c.s. weinig of niet schoten, zoodat hij feitelijk alleen voorzetten kreeg te onderscheppen, iets wat hem in verband met zijn lengte en de vaak te scherpe voorzetten gemakkelijk gemaakt werd. Beide elftallen beschikten dezen middag over een zwakken aanval. Speciaal het bin- nentrio was aan beide kanten zwak. Dat Feijenoord desniettegenstaande vier maal scoorde, moet voornamelijk geweten worden aan zwakke momenten, die de Stormvogels achterhoede tegen haar gewoonte in ditmaal maar al te veel telde. Haak was niet geheel „fit" wat duidelijk bleek; Koster liet zijn vleugelman te veel los en De Waard was lang zoo betrouwbaar niet als anders. De Stormvogels-voorhoede stond tegenover een betere achterhoede, die dit echter kón zijn, omdat Schoorl c.s. een spel speelde, dat haar en vooral van Dijke volkomen lag: peuterig en in een veel te langzaam tempo. Vrijwel geen enkele maal zagen we Schoorl den bal eens op de vleugels spelen, of Groeneveld een. center naar den linker- wing geven. Nu bleek De Waard ook niet op dreef te zijn, al dient erkend, dat hij speciaal vóór de rust niets te doen kreeg. Dit was voor een deel ook de schuld van Prins, dien we overigens van alle Vogels het best op dreef vonden. Hij plaatste n.l. te veel den bal op rechts. De IJmuidér mid-, denlinie was vrijwel het minst slechte deel van de ploeg, al speelden Fijen en Van der Velde niet. zoo, als we van hen gewend zijn. Vooral het. plaatsen van laatstgenoemde was onvoldoende. In dit opzicht viel er van Van Heel, die met Van Oolyen en Paauwe een goede mid denlinie vormde, nog wél wat te leeren. In de tweede helft werd er aan beide kanten rijkelijk forsch gespeeld. Dit gevoegd bij het feit, dat de spanning met de rust eigenlijk reeds verdwenen was, maakte deze tweeqe helft 'weinig aantrekkelijk. De elftallen zijn als vólgt: Feijenoord; Van Male, Bul, Van Dijke, Paauwe, Van He.el, Van Ooyen, Hendriks, Barendregt, Groenendijk, Duijnhouwer, Burg Stormvogels: De Waard, Van Roode, Schoorl, Groeneveld, Van der Steen, Van der Velde, Prins, Fijen, Koster, Haak, De Waard. Nauwelijks hebben de Vogels den bal aan het rollen gebracht, of de wing Groeneveld- Van der Steen, waagt een aanval. Deze eerste aanval wordt door Van Dijke onderschept. Direct gaat Feijenoord er van door. Nadat de Stormvogels-defensie een corner onschadelijk heeft gemaakt krijgt Barendregt in de vol gende seconde reeds de kans van den dag, als Koster een voorzet van links verkeerd beoordeelt. De Waard weet echter het niet al te harde schot te stoppen. Het spel gaat snel op en neer, want direct hierop trekt Van der Steen er weer tus- schen uit. Schoorl krijgt een goede schiet kans, doch hij komt op het critieke moment 1 te vallen. Hoewel tot dusver het spel vrij gelijk is opgegaan, zijn de Rotlerdamsche aanvallen, ondanks het stugge verdedigen van Prins en Fijen, toch het gevaarlijkst. Dit blijkt op overduidelijke wijze na 10 minuten. Dan zet Hendriks op fraaie wijze den bal voor het doel. Fijen tracht nog weg te koppen, doch blijkt te klein te zijn, waarna Duynhouwer den bal langs den verrasten De Waard kopt (1—0). Nu komt Stormvogels pas flink los. Vlak na elkaar volgen twee snelle aanvallen. Na een voorzet van De Waard, schiet Van der Steen hard op het doel. Van Rooden behoeft den bal maar even aan te tikken, doch hij komt iets te laat. Bij den tweeden gevaarlijken aanval kan Van Male het schot van Groene veld maar net uit zijn doel werken. Hoezeer de Rotterdamsche defensie in deze periode vaak in het nauw gebracht wordt, moge blijken uit de vele malen dat Van Dijke c.s. hands maken. Bij de Feijenoorders valt het berekende spel van Van Heel op. Herhaaldelijk geeft hij zijn voorhoede goede centers. Na een zijner goed geplaatste ballen weet Groenen dijk handig Haak te passeeren. De Storm vogel herstelt zich echter uitnemend en trapt den Rotterdamschen midvoor glijdend den bal voor de voeten vandaan, juist als deze wil schieten. Van Rooden, die een leelijken trap heeft gehad, verlaat dan het veld; hij wordt ver vangen door Van Pel. Voorloopig krijgt deze nog geen gelegenheid om zijn talenten te toonen, omdat Stormvogels de fout blijft begaan, de linkerwing te negeeren. Na 33 minuten spelen, als er absoluut geen doelpunt verwacht wordt, beoordeelt één der Stormvogels-verdedigers, n.l. Haak een ver schot van Hendriks verkeerd en werkt den bal in eigen doel (20). Bijna direct hierop geeft Schoorl Van Pel een mooie kans. Deze snhiet wel, maar te zarht om een doelman als Van Male te passeeren. Acht minuten voor de rust krijgt Feijenoord een vrije trap. Van Dijke komt even naar voren en geeft met een vliegend schot De Waard geen kans (30). In de resteerende minuten gaat de strijd weer volkomen gelijk op. Vooral Prins zwoegt dat het een lust is, doch zijn groote fout is, dat hij alles op rechts plaatst. Met 30 voor Feijenoord gaat de rust in.. In de tweede helft zit Stormvogels direct voor het Rotterdamsche doel. Nadat Van Male eerst een paar gemakkelijke schoten heeft gestopt, stelt Schoorl hem met een schot in den hoek op de proef. Ook dit stopt Van Male keurig. Na zes minuten doet Feijenoord pas haar eersten gevaarlijken aanval. Deze levert reeds direct een doelpunt, op, daar De Waard een voorzet van Hendriks te zacht wegstompt, waarna Groenendijk gemakkelijk kan sco ren (40). Alweer een doelpunt, dat gevoeglijk op rekening van de anders zoo hechte defensie der Vogels kan geschreven worden. Onder aanvoering van Prins en Fijen on derneemt de Stormvogels-aanval ondanks den achterstand vrijwel evenveel aanvallen als die van Feijenoord. Het tempo is echter te langzaam; men houdt'het spel te peute rig. Door een ongelukkigen samenloop van om standigheden moet dan Van Heel het veld verlaten. Hij wordt vervangen door Smits. Kort te voren was ook Duynhouwer uitge vallen .wegens een oude blessure. Linzen was zijn plaatsvervanger. Het spel wordt er aan weerskanten niet beter op. De Waard krijgt nu wel meer te doen, dan vóór de rust, doch hij zet steeds te scherp voor, wat bij een doelman van een lengte als Van Male op mislukking moet uitloopen. En voor het overige blijkt het verdedigen van Bul en Van Dijke voor het keer op keer -falende binnentrio der Vogels te machtig. Wanneer er een half uur gespeeld is, valt er een nieuw „slachtoffer": Fijen. Hij wordt vervangen door Haak Jr. Direct hierop doel punt Hendriks, maar even te voren was voor buitenspel gefloten. Het spel wordt er inmiddels niet zachtzin niger op; het spelpeil zakt dus nog meer. Burg probeert het dan eens alleen; van hem zien we dan het tweede goede schot van den wedstrijd: De Waard stopt het uitstekend. Stormvogels is nu het meest in den aan val, Van Male krijgt het vrij druk. doch lastig werk krijgt hij niet veel. deels door het goede werk zijner backs, deels door het falen van Schoorl c.s. De minder talrijke aanvallen van Feijen oord zijn gevaarlijker. Burg krijgt een paar goede kansen, doch steeds schiet hij iets te hoog. Zonder dat Stormvogels de eer gered heeft, kondigt de heer Mutters, die goed leidde, het einde aan. Ook in het Sparta-kasteel was het Zondag bij den wedstrijd Feijenoord- Stormvogels overvol. P. S. V.-Go Ahead (2-1) Deze belangrijke wedstrijd voor het verloop der kampioenscompetitie is na spannenden strijd door Philips gewonnen. Het is een wedstrijd geworden met veel gemiste kan sen, waarin vooral-de voorhoedespelers voor doel dikwijls raar stonden te schutteren. De ploeg, die tenslotte het meest schotvaardig bleek, heeft gewonnen. Bij P. S. V. speelde de achterhoedee weer een solide partij; de aanvallen van Go ahead die het spel dikwijls veel te kort hield, strand den voortdurend op Van Run, die een pracht partij speelde. Go Ahead heeft een goeden wedstrijd ge speeld. De verdediging met keeper Halle was wel het beste deel van de ploeg. De middenlinie, waarin aanvoerder Halle Jr. opviel door zijn tactisch doorgeven, zat in de eerste helft veel te veel in de achterhoede. Na half time, toen de gelijkmaker er was, ging zij meer achter de voorhoede aan. De voorhoede van Go ahead speelde veel te kort. Over den wedstrijd het volgende: De ploegen stellen zich volledig op. Scheids rechter Grootmeyer. die het spel meermalen te veel ophield en te laat beslissingen nam. hield de teugels goed strak, hetgeen vooral tegen het einde wel eens noodig was De toss wordt gewonnen door Go ahead. Er staat hoegenaamd geen wind. terwijl ook de zon van geen invloed is op het spel. Reeds dadelijk na het begin komt het Go ahead-doel in gevaar, wanneer een misver stand tusschen de beide backs ontstaat. Het terrein wordt echter op het laatste nippertje gezuiverd. Go ahead komt meer In de meerderheid, maar daar de afwerking van de aanvallen wel iets te wenschen overlaat, dreigt er wei nig gevaar van deze zijde. Visser komt hierna alleen voor het doel te staan, maar zijn kei hard schot gaat langs het doel, zonder dat een der voorhoedespelers den bal kan be reiken. Beide aanvallen toonen zich weinig productief, ofschoon legio kansen komen. Wanneer De Vries eenmaal goed doordrijft, denkt men dat Go ahead de score zal openen, 1 maar de bal gaat juist naast. Ongeveer 25 minuten na het begin maakt de linksback van Go ahead hands- De penalty wordt door Van den Broek slecht genomen. Hij schiet tegen den keeper, die den bal over de lat werkt. Uit den corner, die hieruit volgt, komt de bal bij Paulissen. Deze zet voor en met een prachtigen omhaal scoort Hunting onhoudbaar. Hunting raakt hierna gebles seerd. Hij valt uit, maar komt spoedig weer terug. P. S. V. aangemoedigd door dit succes, komt geregeld in den aanval. Voor het doel zijn de spelers echter improductief., terwijl de Go ahead-achterhoede alle aanvallen on derbreekt. Vóór de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na halftime volgt er reeds dadelijk een corner voor P. S. V. Deze wordt achter gezet. Een prachtkans voor P. S. V. gaat verloren, wanneer keeper Halle op het plaatste nip pertje voor de voeten van Van den Broek valt en dezen zoo de kans tot schieten ont neemt. Dan volgt plotseling een snelle aanval over den linkervleugel van Go ahead. De Vr:"es neemt den bal mee en schiet laag voor doel De bal komt bij den vrijstaanden Th. de Kreek en deze heeft weinig moeite om langs den uitgeloopen doelman te doelpunten (1-1) De spanning komt er nu eerst goed in, maar het spel wordt er niet mooier op. Enkele corners volgen op het Go ahead- doel, die alle niets opleveren. De achterhoede van Go ahead houdt goed stand en weet me nigmaal doelpunten te voorkomen. De druk wordt echter te zwaar, als Vis ser den bal goed krijgt toegespeeld van Van den Broek, scoort deze onhoudbaar (21). Er zijn hierna nog ongeveer 10 minuten te spelen; met de overwinning in zicht legt P. S. V. zich op verdedigen toe. Hoe Go ahead verder ook zwoegt om gelijk te maken, er komt geen verandering meer in den stand, zoodat P S. V. een verdiende eerste overwinning in de kampioensronde heeft behaald. H. F. C.-Zeeburgia (2-1) Het zag er in den loop van de week niet gunstig uit; het weer was van dien aard dat er veel kans bestond voor een eventueel uit stellen van dezen wedstrijd. Ondanks den regen van Zondagmorgen vroeg verkeerde het terrein echter in een schitterende con ditie; het was als een biljartlaken! Daarbij gevoegd, dat het weer tegen den middag ge heel en al opklaarde, kon men begrijpen, dat reeds vroeg het publiek toestroomde. Er waren ongeveer 9300 menschen. De wedstrijd was er één vol sensatie, vooral in de tweede helft: het eene spannende mo ment na het andere volgde. De toeschouwers hebben kunnen genieten van een opwinden den, maar uiterst fairen strijd, waarbij twee ploegen tegenover elkaar stonden, die zich zuiver volgens hun voetbalcapaciteiten wil den meten en daarbij niet, zooals helaas dikwijls in promotiewedstrijden gebeurt, een veelvuldig gebruik maakten van hun lichaamskracht. Nadat Zeeburgia eerst nog een bloemstuk aangeboden heeft aan aanvoerder Van der Meulen. stellen zich onder leiding van den Zuidelijken scheidsrechter Van der Dungen de volgende elftallen op: H.F.C.: Van der Meulen, P. Jongeneel, A. v. Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Marchant, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Hagenaar, Chapon. Zeeburgia: Vun Wijk, Van Schalkwijk, Wickel, N. Daalman, Ter Meulen, Van Kruiselbergen, J. Daalman, Broström, Van Dam, Van Leeuwen, Bochove. H.F.C. begint, ondanks het nadeel van den wind, in een snel tempo eenige aanvallen op te zetten, die al dadelijk het noodige gevaar opleveren voor de Zeeburgia-achterhoede. Deze staat een beetje raar te schutteren; voordat ze zich goed en wel hersteld heeft, profiteert Koper van een fout en geeft -net een kalm, maar heel hard schot, alleen voor den keeper staande, aan H.F.C. na ongeveer zeven minuten spelen de leiding (10). Dit is een moreele steun voor de H.F.C.-ers; zij blijven, ondanks het gemis van Dorsman en Lamp, in den aanval. Het spel wordt goed opengehouden; het binnentrio krijgt eenige fraaie kansen, die echter ook al door uit muntend verdedigen van de Zeeburgia-ach terhoede, waarin vooral keeper Van Wijk zich onderscheidt, te niet worden gedaan. Hagenaar en Van Riemsdijk missen kort achter elkaar twee mooie kansen; een kop bal van Koper wordt over den uitgeloopen doelman heen nog op de doellijn gered. De Zeeburgia-voorhoede zit inmiddels ook niet stil; haar aanvallen worden echter voor loopig nog in de kiem gesmoord. Het is en blijft H.F.C., dat in de eerste helft den boventoon voert; een zeker schijnend doelpunt van Koper wordt door Van Wijk schitterend gekeerd. Zoo komt tenslotte de rust met nog steeds een 10 voorsprong voor H.F.C., die met een weinig geluk zeker grooter geweest zou zijn. Na de hervatting echter heeft er een groote ommekeer plaats; een herboren Zeeburgia brengt thans met uiterst snelle en verrassen de aanvallen het H.Ï\C.-doel in het grootste gevaar. H.F.C. wordt bijna geheel en ?1 overspeeld; de buitenspelers Daalman en Bochove brengen verwarring in de H.F.C.- achterhoede met hun goede voorzetten; H.F.C. moet zich tot enkele uitvallen bepalen, die echter niets opleveren. Ook bij Zeeburgia is het schieten niet al te goed, zoodat verscheidene kansen verloren gaan. Er wordt echter toch een doelpunt ver wacht; het is dan ook niet te verwonderen, dat na twintig minuten J. Daalman met een kopbal den welverdienden gelijkmaker scoort (1—1). Er ontspint zich een geweldig felle strijd. H.F.C.. inziende dat het zoo niet gaat, heeft zich weer wat losgemaakt; haar aanvallen worden gevaarlijker. Het is een geweldig vlug tempo en de strijd is volkomen open. Totdat Chapon een verdwaalden bal, toen de Zeeburgianen dachten, dat hij achter zou rollen, toch nog weet te bereiken: een ont zettend harde kogel volgt en H.F.C. heeft wederom de leiding (21). Er zijn dan nog ruim tien minuten te spe len, Zeeburgia trekt weer op Van der Meu len af; met hun laatste energie werpen de spelers zich in den strijd. Hagenaar krijgt nog een kans, evenals Koper, hun schot is echter te hoog, doch aan den anderen kant ontstaan ook spannende momenten, die ieder oogenblik een doelpunt tengevolge kunnen hebben. De achterhoeden houden echter stand en als de uitstekend leidende scheidsrechter Van der Dungen tenslotte het einde fluit, heeft H.F.C. na een uiterst zwaren strijd de over winning bevochten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Velocitas—P.S.V. StormvogelsGo ahead. PROMOTIE TWEEDE KLASSE: ZeeburgiaBlauw Wit. ExcelsiorH.V.V. BUITEN DE COMPETITIE. Alcmaria VictrixV. S. V. (30) V. S. V. had met haar vernieuwde ploeg niet veel succes. Alcmaria. die ook een ge wijzigde opstelling probeerde, bereikte hier mede een beter resultaat en vrijwel den ge- heelen wedstrijd betoonde zij zich dan ook de meerdere in het veld. Dank zij het goede verdedigen van de achterhoede van V. S. V. werd de nederlaag niet grooter- Alcmaria komt al direct na den aftrap in den aanval; vooral Hiemstra ontpopt zich als een gevaarlijk schutter. Rakelings gaan eenige schoten over en langs het V. S. V.-doel terwijl van der Wint twee harde schoten van Hiemstra fraai keert. De middenlinie van V. S. V. probeert te vergeefs het spel te verplaatsen, maar tel kenmale komt de bal even snel weer terug. De rood-witte voorhoede blijkt een totale mislukking. De verdediging van Alcmaria heeft den V. S. V. aanval geheel in bedwang. Bij de thuisclub vlot het veel beter; deze de monstreert een mooi open spel doch van der Wint weet voorloopig zijn doel schoon te houden. Als de voorhoede van Alcmaria weer eens een mooien aanval opzet krijgt Hiemstra den bal in zijn bezit. Hij richt zuiver en op fraaie wijze geeft hij zijn club de leiding 10. De voorhoede van V. S. V- onderneemt dan eenige tegenaanvallen. Bij één daarvan kopt Carrebelt rakelings langs terwijl van der Lugt op enkele meters afstand nog een opge legde kans verknoeit. Het woord is dan weer aan de voorhoede der gastheeren; vlak voor den doelmond wordt de bal zoo hard inge schoten dat deze weer uit het V. S. V. doel terugspringt. Een zuiver doelpunt, hetgeen den scheidsrechter totaal ontging. Vlak hier na maakt Hiemstra weer een zeer mooi doelpunt en met 20 gaat de rust in. Direct na de hervatting w^rdt van der Lugt weer een goede kans geboden, doch ook nu weer brengt hij deze kans omzeep. De voorhoede van Alcmaria doet het ook thans weer beter en de Jong brengt den stand op 30. Even neemt V. S. V. het spel dan in han den. Michel schiet eens in het zijnet Een schot van Sterk keert de Alcmariakeeper en een schot van Carrebelt tegen den staander gaat het veld weer in. Ook Wolf Jr. krijgt eenige kansen, die evenmin benut worden. Het woord is dan weer aan de thuisclub; de V. S. V.-verdediiging houdt echter stand en met 30 voor Alcmaria komt het einde. V. S. V. speelde met het volgende elftal. Van der Wint De Vriies, van der Griendt .den Boer, Kraak, Heijerman Wolf Jr., van der Lugt, Carrebelt, Michel Sterk. De KennemersKinheim (42) Een heel goecje gedachte is hot- van beide vereenigingen geweest, om twee wedstrijden tegen elkaar te spelen. Een fraaie beker werd beschikbaar gesteld door de beide supporters vereenigingen. Gisteren is in het Sportpark te Beverwijk de eerste ontmoeting voor een reccrd-aantal toeschouwers gespeeld, en door de Kennemers op verdiende wijze gewennen. Het is een fraaie wedstrijd geworden die in de allerbeste verstandhouding werd gespeeld. Na den aftrap, die door d'èn burgemeester van Beverwijk geschiedde, onderneemt Kin heim direct een snellen aanval, dien Stoppa nog juist kan onderbreken. Kennemers heeft even tijd noodig om zich in te werken; en kele felle schoten van Groeneveld vliegen juist over of naast. De Kennemers komen er echter steeds beter in; vooral de rechter vleugel der thuisclub is geducht op dreef. Aan de ééne zijde weten echter Stals en Ro- zemeijer van geen wijken; aan de andere zijde zijn Duiveman en Lindner in vorm. Nadat Druiven enkele schoten fraai heeft gestopt en ook Stoppa een keihard schot van Groeneveld corner heeft gewerkt, komen cie Wijkers in de meerderheid. Na goed spel van Groot krijgt Schipper het leder vrij; hij scoort onhoudbaar. (10). Muller brengt met een fraai schot den stand op 20. Na de rust zet Kinheim er met wind mee alles op, doch haar voorhoedespel is niet zui ver genoeg; telkens weet de Kennemers-ach- terhoede in te grijpen. Na goed werk van Brethouwer krijgt Horeman een kans en on houdbaar is Druiven gepasseerd. (30). Beide doelverdedigers verrichten intus- schen kranig werk. doch als Brethouwer handig langs Rozemeijer glipt, maakt hij on houdbaar 40. Dit is Kinheim toch te bar: nadat ze haar opstelling gewijzigd heeft scoort Groeneveld een zeer goed tegenpunt. Stals van Kinheim en Muller van de thuisclub vallen kort voor tijd uit; in de laatste minuut weet Groene veld van een misverstand in de Kennomers- defensie gebruik te maken om den eindstand op 42 te brengen. Ijskegels. De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd voor de Z.M.C. eindigde in een overwinning van de Ijskegels (IJmuiden) op V.J.S. I met 4—2 Een aardig aandenken voor de Stormvogels. Vrijdagavond werd op den clubavond aan alle spelers van het eerste elftal van Storm vogels een groote elftal-kiek aangeboden. Dit was een geschenk van aanvoerder Koster aan zijn clubmakkers ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap. Amsterdamsch Elftal- Elftal. -Haarlemsch Oorspronkelijk lag het in de bedoeling, dat het Haarlemsch Elftal Woensdag a.s. in Am sterdam tegen het Amsterdamsch Elftal zou spelen. We vernemen nu echter, dat de eind onderhandelingen zijn afgesprongen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3