1 Twee groote verkeersbruggen. Sproeten komen RADIO-PROGRAMMA BINNENLAND Wat bij Nijmegen en Arnhem tot stand komt. Nederlandsch fabrikaat en Nederlanders de voorkeur. Millioenenwerk voor eenige jaren. Dezer dagen heeft ten bureele van den hoofdingenieur van den Rijks Waterstaat, belast met den bruggenbouw een persconfe rentie plaatsgevonden, waarin mededeelin- gen zijn gedaan over den bouw van de bruggen voor gewoon verkeer te Nijmegen en Arnhem. Ten aanzien van de brug over de Waal te Nijmegen maakte men ons erop opmerk zaam, dat zij komt te liggen ongeveer duizend meter bovenstrooms (beoosten) de spoorbrug ongeveer tegenover de Belvédère. De rivie: maakt daar ter plaatse een scherpe bocht, zoodat de scheepvaart, na de brug te zijn ge passeerd, vrijwel een haakschen hoek moet maken. Deze omstandigheid stelt liooge eischen aan de overspanning in verband met het doorzicht. De middenoverspanning bestemd voor de scheepvaart, is wijd 244.10 M. De hoogte van den onderkant der rijvloerconstructie (dus aan de bovenbegrenzing van het voor de scheepvaart vrije profiel) bedraagt 24 M. -f N.A.P., dit is 11 M. boven den hoogsten waterstand, die hier is voorgekomen. Naast de middenoverspanning is eenerzij-ds een overspanning van 95 M. en anderzijds een van 72 M. De aandacht verdient, dat een boog van de afmetingen der middenoverspanning (244.10 M.) de grootste boog in Europa zal zijn. Tot dusver is de grootste boogbrug Europa die, welke in 19301931 over den Dnieper in Rusland is gemaakt en die 224 M. is. In Amerika echter is er één boogbruL grooter dan die, welke thans over de Waal wordt gemaakt; zoo ook in Australië. De breedte van het rij dek wordt 12 M. Op de midden-overspanning is het rij dek tus- seheri de hoofd-liggers gelegen. De wijdte tusschen deze hoofdliggers is 13 M. Buiten de hoofdliggers is aam weerszijden een pad uit- gekraagd, breed 4 M. en bestemd als rijwiel en voetpad. De totale voor het verkeer nut tige brugbreedte bedraagt dus 21 M. De overbrugging wordt, gevormd door vier boogbruggen. De", bogen van de middelste brug zijn als vakwerk geconstrueerd, die van -de zijbruggen als bogen met volle wanden. De middelste boog heeft een hoogte van „de geboorte" tot den top van 45 M. Boven den rij vloer .is de hoogte in het midden aan de overspanning tot den bovenkant der brug 32.25 M. De bogen van de zij overspanningen liggen onder. den,, rij vloer. De vorm der pijlers past zich aan bij de druklijnen der bogen. De pijlers zijn van be ton dat aan de buitenzijde wordt bekleed met groenachtig grijs. Beuchaer-graniet. De land- hoofden zijn van onbekleed beton. Door elk landhoofd is een opening waardoor een weg wordt gevoerd'. Een element, dat bij bruggenbouw tot zijn recht behoort te komen, betreft de aesthe- tische zijde van het vraagstuk. Beroemd is het vrije uitzicht, dat men thans van Nij megen uit heeft over de Betuwe. De taak, waarvoor men zich nu gesteld ziet, is een brug te maken welke gezien haar afmetingen een monumentaal karakter moet hebben, maar tevens het uitzicht niet te veel mag afsluiten en geen scherm mag vormen over de geheele rivier. Wij gelooven niet, dat de thans geconstrueerde boog erg aan het uit zicht zal hinderen, zoo verklaarde men ons. Aan de Nijmeegsche zijde sluit de brug aan tegen een hoogen oever. Het is wel merk waardig, dat de toegangsweg van Nijmegen naar de brug toe 9 Meter daalt. Aan de Lentsche zijde stijgt de toegangs weg naar de brug. Zoodoende ligt het dek van de beide zij-overspanningen aan de Nijmeegsche zijde horizontaal en op de zelfde hoogte (26.20 M. -f N.A.P.) als dat van de middenoverspanning, terwijl het dek van de beide zij-overspanningen aan de Lentsche zijde landwaarts daalt tot 24.30 M N. A. P. De totale lengte van de brug, met inbegrip der landhoofden, bedraagt 660 M. Het totale gewicht der ïjzerconstructie van den bovenbouw is ongeveer 7.400 ton, dit is 900 M3. ijzer! Het ijzerwerk wordt geleverd door eenige Nederlandsche constructiewerk plaatsen onder leiding van „Werkspoor". Op onze vraag, of men genoopt is. ook tot buitenlandsche werkkrachten zijn toevlucht te nemen, luidde het antwoord, dat voor een gedeelte van den onderbouw een bijzondere soort palen wordt gemaakt door de Amsteer- damsche Aannemingsmaatschappij, die een licentie heeft voor een Duitsch octrooi. Daar hier nog geen geschoolde arbeiders zijn. die er mee kunnen omgaan, gebruikt men voor dit werk acht Duitsche arbeiders. Behalve hen heeft men Hollandsche werkkrachten ge plaatst, die aldus spoedig met dit speciale werk bekend worden. Groot is dit aantal bui tenlandsche arbeiders niet. vergeleken bij het totale aantal werklieden dat in den bouw van de brug bezigheid vindt en dat tusschen hon derd en twee honderd bedraagt. Dit aantal betreft dan de arbeiders, die direct. ter plaatse van den bouw, werkgelegenheid vin den. Rekent men de arbeiders mede, die in direct door den bouw bezigheid vinden, in de constructiewerkplaatsen, enz., dan is het aantal natuurlijk veel grooter. Overigens moet in aanmerking worden genomen, dat wij nog niet zoo ver zijn, dat alle gewalkt ijzer, voor ons land bestemd, in ons land gemaakt wordt, en voorts, dat natuursteen niet uit ons land kan worden betrokken. De totale bouwkosten bedragen ongeveer vijf millioen gulden. Het Rijk neemt de eigenlijke brug voor zijn rekening en de ge meente Nijmegen en de provincie Gelderland dragen in de kosten van het werk. In 1931 is men met het eerste werk voor de brug begonnen. In 1934 zal men met de montage aanvangen, welke in 1935 zal wor den voltooid. De brug zal in 1936 gereed zijn. Thans volgt cén en ander inzake de brug over den Nederrijn te Arnhem. Hierbij behoeft geen enkele buitenlander te worden te werk gesteld. De scheepvaarteischen voor deze brug zijn anders dan voor die te Nijmegen. Voorts is het uitzicht, waarmede men te Arnhem moet rekening houden, niet zoo ro mantisch als dat te Nijmegen. Met betrekking tot de brag te Arnhem is er eerder kans dan te Nijmegen, dat iets im posants de omgeving dooddrukt. Wanneer men te Arnhem de brug bijzonder indrukwekkend zou maken, zou men alleen de brug zien en zou men vergeten, dat er een stad achter ligt. De as van de Arnhemsche brug zal loopen in het verlengde van de Lauwersgracht, mid den door het huizenpand, dat wordt omsloten door Markstraat, Oosterstraat, Rijnkade en Kadestraat. De overbrugging bestaat uit twee gedeelten. Een ijzeren overbrugging over de rivier en het Zuidelijke winterbed vormt het eene ge deelte en daaraan sluit aan de Noordzijde aan een viaduct van gewapend beton op de plaats van genoemd huizenblok en over de Markt straat. Voor de viaduct worden niet meer huizen afgebroken, dan noodzakelijk is, omdat af braak van meer perceelen veel kosten met zich zou brengen en men de tijdsomstandig heden in aanmerking moet nemen. Verbete ren deze omstandigheden, zoodat zij de ge meente Arnhem en de provincie Gelderland in staat stellen, meer ruimte te scheppen, dan kan men met de afbraak voortgaan en zal het uitzicht van de viaduct, dat den eer sten tijd. naar te vreezen is, weinig fraai saI zijn, worden verbeterd. De indeeling van de Arnhemsche brug is als volgt: Boven het normale zomerbed bedraagt de overspanning 120 M. Hieraan sluiten aan weerszijden aan overspanningen van 50 M. De Noordelijke overspanning gaat tevens over de Rijnkade heen. Deze drie overspanningen vormen in de bovenbouwconstructie één ge heel, dus een balkbrug van 220 M. lengte. Over het Zuidelijke winterbed liggen 6 overspanningen van 42 M., welke voor den bovenbouw één geheel vormen, dus een balk brug van 252 M. lengte. De viaduct in gewapend beton op den Noordelijken oever heeft een lengte van 122.40 M. Ter plaatse van den rijweg in de Marktstraat wordt de opening 12 M. met aan weerszijden een opening van 3 M. voor voet gangers. De breedte van het rijdek wordt 12 M. Op de ijzeren brug is de rijweg tusschen de hoofdliggers gelegen; de wijdte tusschen de hoofdliggers bedraagt 13 M. Buiten de hoofd liggers is aan weerszijden een pad uitge- kraagd, breed 4 M. en bestemd als rijwiel- en voetpad. De totale voor het verkeer nuttige brugbreedte is dus 21 M. De ijzeren overbrugging wordt gevormd door balkbruggen met volle wanden. Bij de opening boven het zbinerbed'wordt "dê balk- ligger versterkt met .een lichten 'boog. - Bij de Rijnkade;bieden trappen de gelegen-- heid voor voetgangers om de brug te berei ken. Ook bij den Noordelijksten pijler op den Zuidoever wordt een toegang door trappen gemaakt. Het rijdek boven de hoofdoversnanning over het zomerbed ligt horizontaal. Naar weerszijden hiervan helt verder het dek af onder een helling van ongeveer 1:40. De totale lengte van de brug, met inbegrip van de viaduct, bedraagt 609 M. Het gezamenlijke gewicht der ijzercon structie is ongeveer 4900 ton. Het werk wordt geleverd door verschillende het voorjaar, koop tijdig Sprutol. Bij alle Drogisten. vroeg een pot (Adv. Ingez. Med.) fabrieken onder leiding van de Pletterij te Delft. De totale bouwkosten bedragen ongeveer vier millioen gulden. De gemeente Arnhem betaalt een vrij groot deel mee. Ook de pro vincie Gelderland draagt bij. De brug, met het maken waarvan men in 1932 is begonnen, zal iii 1935 gereed zijn. HET SUCCES VAN ADVERTEEREN. EENIGE UITSPRAKEN Zoodra men ophoudt met adverteeren, ver liest men grond, die nooit terug te winnen is" is de meening van Mr. Alfred Clark van de Gramophone Co. Ltd. His Master's Voice. Uitspraak van een Amerikaansch in dustrieel: „Indien ik een zaak had, die geen geld had om te adverteeren, dan zou ik die zaak per advertentie te koop aanbieden". Niemand zal een succesrijk adverteerder worden, indien hij niet het geld, dat in ad vertenties wordt gestoken, als een belegging beschouwt. Het is niet logisch het geld, dat men voor doeltreffend, zaakkundig advertee ren besteedt, zuiver als onkosten te beschou wen. Het is evenzeer een belegging als fabrie ken of machines dit zijn. Een groot Amerikaansch concern, dat een voedingsmiddel in den handel brengt, ook in ons land zeer goed bekend, verkeerde gerui- men tijd geleden, toen het concern nog lang niet zoo machtig was als nu, in groote fi- nancieele moeilijkheden. De zaken gingen zoo slecht, dat tot liquidatie zou worden beslo ten: het deficit liep in de millioenen. In de vergadering van aandeelhouders, waarin tot liquidatie zou worden besloten, verzocht en kreeg de nog jeugdige reclamechef de gele genheid een nieuwe reclamecampagne toe te lichten als laatste poging om de onderne ming te redden. Hiermede was 200.000.— dollar gemoeid en daar de aandeelhouders zonder uitzondering welgesteld waren en het plan bizonder aantrekkelijk leek, werd deze laatste poging nog gedaan, met het gunstige resultaat dat in korten tijd de omzet dermate steeg, dat het bedrijf al zeer spoedig winstge vend werd en door een steeds en vlug stij genden omzet aldra tot de machtigste con cerns der wereld behoorde en nog behoort, met den toenmaligen jeugdigen reclamechef als president. VOOR HET BEHOUD VAN „HILVERBEEK". Landgoederen te 's-Graveland worden bedreigd. „NATUURMONUMENTEN" KAN VOOR LAGEN PRIJS KOOPEN. De Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten in Nederland doet een oproep tot behoud van het landgoed Hilverbeek te 's Graveland. Het gaat om het behoud van dit landgoed met de aangrenzende terreinen van Land en Bosch, Schoonoord, en Spiegel rust, een van de fraaiste en oudste bezittin gen in die omgeving. De vereeniging is thans in de gelegenheid deze landgoederen tezamen groot ongeveer 70 H.A., aan te koopen tegen matigen prijs. Het gebied is gelegen aan weerszijden van de Leeuwenlaan. Hilverbeek met de bijbehoorende terreinen vormt de kern van het grootsch complex; zuidelijk ervan liggen Trompenburg en Gooi- lust, noordelijk Spanderswoud, Sperweshof. Boekesteyn, Schapenburgh en Swaenenburg. Zij bevatten een rijke verscheidenheid van geboomte, vooral van machtige beuken eiken en bijzonder zware berken, afgewisseld met eikenhakhout en open plekken van weide en akker. Het statige landhuis is gemoderni seerd en de groote boerderij verkeert in goe den staat. Groot is het gevaar, dat dit land schap verkaveld zal worden als bouwterrein. Het onvermijdelijk gevolg daarvan zou zijn, dat in den loop der jaren het geheele bewon derenswaardige complex een gelijk lot zou ondergaan. Wanneer Hilverbeek behouden blijft zal de mogelijkheid tot instandhoudin; der andere goederen ongetwijfeld sterk toe nemen. Na de inzameling voor de Onzalige Bos- schen doet het bestuur met eenige bedeesd heid zijn beroep, doch het hoopt en ver trouwt, dat het benoodigde bedrag bijeenge bracht zal kunnen worden in giften, in ren- telooze voorschotten, aflosbaar in 10 jaarlijk- sche termijnen, of wel door aankoop van 3% obligaties der hypothecaire geldleeningen der vereeniging, welke zij in portefeuille heeft. Zij hoopt voor dit doel 150 obligaties a f 1000 te kunnen uitgeven. In teekenbiljet ten kunnen aangevraagd worden aan het kantoor der vereeniging, Heerengracht 540 te Amsterdam. VERNIETIG7NG VAN ONZEN TEXTIELEXPORT? MASSA-ONTSLAGEN TE NIJVERDAL. Over de geruchten over ontslag op groote schaal aan arbeiders bij de Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal heeft het Han delsblad een onderhoud gehad met een der directeuren van het meer dan tachtig jaa: oude bedrijf. Deze deelde mede, dat ongeveer 200 arbei ders uit de weefzalen ontslagen moeten wor den, terwijl bovendien ook nog in de andere afdeelingen van de weverij en bleekerij slachtoffers zullen vallen. Men is reeds aan het ontslaan van gehuwden toe. Het eenige dat nog gedaan kan worden is het werk zoo veel mogelijk te verdeelen, door de arbeiders één week te laten werken en één week thuis te laten. De directeur vestigde er de aandacht op, dat de export wordt vernietigd door de buitengewoon lage prijzen, waarvoor Japan over de geheele wereld zijn goed verkoopt Tegen deze prijzen is geen concurrentie van eenig West-Europeesch land meer mogelijk Bij de afweers-lagen, die naar Japan worden gedaan, is het noodlottige, dat ook Nederland getroffen wordt tengevolge van de meest be- gunstigingsverdragen. De geïnterviewde zag den toestand zeer somber in en geloofde, dat een groot deel van onze industrie tot blijvenden stilstand zal worden gedoemd. Er is echter nog hoop, dat bij hoogsten nood de redding nabij zal zijn. Helpen zou bijv. contingenteering Ned.-Indië. Andere middelen weet wellicht niemand. Het is noodig. dat invoerbeperkin gen worden getroffen. Het is noodig dat men in de markt blijft, tot tijd en wijlen een Ne-derlandsch-Indische industrie in een deel der behoeften in Indië kan voorzien. De toe stand is uitermate zorgelijk. DE VERBINDING VAN AMSTERDAM MET DEN BOVENRIJN. Dinsdag is door een ingenieur van den Rijkswaterstaat te Utrecht aanbesteed het maken'van een dubbele schutsluis en van voorhavendijken met bijbehoorende werken te Vreeswijk, behoorende tot de werken van den zijtak naar Vreeswijk van de scheep vaartverbinding van Amsterdam met den Boven rij n. Laagste inschrijfster was de N.V. Aanne mersbedrijf v.h. fa. Den Breeën van den Bout te Berg en Dal voor 2.533.000 en 2.543.000. Onze dap-ilijksche kindervertelling. Na het koffertje te hebben bestudeerd, probeerden ze ook verschillende knoppen, juist zooals ze hun mede passagier -hadden zien doen. ,-,Halloh, halloh, Jello," riep Wo-Wang in het spreekbuisje. Na eenige oogenblikken ontvingen ze zoowaar zachte klanken doö.r.het buisje op. „Geef nogmaals order," riep hij weer in het buisje en met hun ooren op het toestel hoorden ze de volgende verbijs terende woorden „Ga niet uiterste zorg te werk, wat die zending betreft. Wij sturen zoo spoedig mogelijk luchtschip, overmeesteren de AFA en transporteeren den neger en den Chinees aan boord van ons luchtschip. Stel daarna je bom in werking, waarna we jou tevens door middel van een kabel in ons luchtschip zullen hijsclien." Hierna hoorden ze niets meer. „Ze hebben het dus ook op het leven van den piloot ge munt," steunde Wo-Wang angstig. „Daar moeten we toch iets op zien te vinden." „Die zending waar ze het over hebben, zal toch hier in de cabine moeten zijn," meende Simmy, „laten we er eerst eens naar zoeken." Doch hoe ze speurden, zij ontdekten niets. De eenige mogelijkheid was nog, dat de bandiet het gezochte bij zich had, dus moest deze dan maar gefouil leerd worden. En ja, -hoor, triomfantelijk haalde Simmy uit één van zijn zakken 2 zwaar verzegelde pakjes te voor schijn. „Ik heb geen flauw idee wat er in kan zitten, maar 't zal best de moeite waard zijn, als ze er zoo'n drukte van maken. Maar wat nu? 't Is zoo klaar als een klontje, dat we achtervolgd worden; we zullen dus alles in het werk moeten stellen, om met die zending aan de handen dei- bandieten te ontkomen." Maar de groote vraag was. hoe? Zij neusden in de cabine rond of er soms iets was wat hen op een idee kon brengen en vonden een kastje waarop ge schreven stond: PARACHUTES. URKER VISSCHERSBOOT VERGAAN? Flesch met briefje gevonden. RAMP BIJ AMELAND. Sinds Donderdagmiddag wordt een Urker visschersvaartuig. dat op de Noordzee vischt, vermist. Te Zoutkamp is een flesch aange spoeld, waarin een briefje zat met de volgen de mededeeling: „Wij zijn in nood. Help ons Urk 165 (slecht leesbaar) schipper Hoekstra, zijn zoon en knecht"). Men vermoedt nu, dat het schip in het Friesche gat tusschen Schiermonnikoog en Ameland Zondag vergaan is. DONDERDAG 18 Mei. HILVERSUM 296 M. 3.Avro. Gramofoonmuziek. 10.Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek.. 10.50 Kamermuziek door het Hofstadt-Strijkkwar- tet. W. de Zoete le viool, P. Veenstra 2e viool. E. Oskam, cello. 11.Knippen van Kinderkleeding. Mevr. I. de Leeuw van Rees 11.30 Vervolg concert. 12.— Lunchconcert door het omroeporkest o.l.v. N. Treep. 1.— Goodwilly-Day-viei-ing. 1.20 Omroeporkest. 2.30 Vioolrecital door B. Lenskey a. d. vleugel Egbert Veen. 3.Naaicursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Gramofoon muziek. 4.Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zangvoor dracht door Henriëtte van Breemen. Etty Niehorster a.d. vleugel. 5.Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor grootere kinderen. 5.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 6.30 Sport- praatje door H. Hollander. 7.— Omroep orkest. 7.30 Causerie door E. B. Schuitema: „De sociale functie van de reclame". 8.— Vaz Dias. 8.05 Lezing vanwege de vereeni ging voor Volkenbond en Vrede. H. Ch. G. J. van der Mandere: „Volkenbondsproble men van het oogenblik". 8.20 Aansluiting met de Buurtkerk te Utrecht. Requiem. To v. d. Sluys sopraan, Max Kloos bariton. Het koor der Clir. Oratorium Vereeniging, Utrecht o.l.v. Ant. v. d. Horst. Utrechtsch Stedelijk Orkest Aan het orgel Bern. Verhoeven. 9.15 Avro- tooneel „De spooktrein", van Theo Frenkel. Naar een tooneelstuk van Arn. Ridley. 10.— Kovacs Lajos, Bob Scholte. 11.Vaz Dias 11.10 Kovacs Lajos. 12.Sluiting. HUIZEN 1875M. 8.K.R.O. Morgenconcert. 10.N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door ds. C. Vennaat. 10.45 Gramofoonmuziek 11.— K.R.O. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. M. van !t Woud. 2.NCRV. Fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.Gramo foonmuziek. 3.30 Zenderverzorging. 4.— Bijbellezing door ds. IJ. K. Vellenga. Mej. C. de Jager, zang. F. Gorter orgel. 3.Viool recital door Ad. Grootegoed. E. GrootegoedS ad. vleugel. 5.45 Handenarbeid voor de jeugd, H. J. Steinvoort: „Een sigarenbeker". 6.15 Onze Ned. monumenten. A. L. G. Bosboom.. Toussaint, door N. Heinen. 6.45 Knippen en stofversieren. 7.Politieberichten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Weekoverzicht door A. Craye. 8.Gramofoonmuziek. 8.15 Het N. C. R. V. Strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.— Dr. G. Royer „Allopathie". 9.30 Concert door het N.C.R.V. Strijkorkest met begeleiding van het N.C.R.V.-orgel. Het geheel o.l.v. P. v. d. Hurk. 10.20 Vaz Dias. 11.Gramofoonmuziek 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.Lichte gramofoonmuziek. 7.45 Weer- overzicht. 7.50 Symphon'sch concert. 8.30 Causerie over een actueei onderwerp in het Duitsch. 8.40 Gramofoonmuziek. 9.Nieuws berichten in het Fransch. 9.10 Lichte gra mofoonmuziek. 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch. 9.55 Dansmuziek (in de pauze: koer sen en sportberichten). BRUSSEL 509 M. 12.20 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 1.30 Gramofoon muziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 Concert door het Omroep symphonieorkest o.l.v. Arthur Meulemans. 9.20 Vervolg Concert. 10.30 Gramofoonmuziek KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Strijkorkest o.l.v. A. Bendix. 3.20 Om roeporkest. 8.20 Finsche muziek door het Omroeporekst o.l.v. Toivo Haapanen. 10.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 4.50 Populair concert door het Fredy Kauff- man-kwintet. 8.30 Oud-Berlijnsche dans avond. HAMBURG 372 M. 11.50 Concert door het Philharmonisch- orkest van Silezië o.l.v. Hermann Behre. I.35 Gramofoonmuziek. 2.30 idem. 4.50 Con cert. 9.30 Populair Concert. 10.30 Nora- Kamerorkest o.l."v. Gerhard Maasz. KONIGWUSTERHAUSEN 1635 M. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 concert. 11.20 populaire en dansmuziek. LANGENBERG 472 M. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 8.50 Concert door het orkest van den Westduitsehen om roep o.l.v. Buschkötter. 10.50 Populaire en dansmuziek o.l.v. Eysoldt. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert. 1.50 Con cert. 4.25 Concert door het Metropole orkest o.l.v. Colombo. 5.05 Concert. 9.50 Concert door Olga Haley. 11.05 B. B. C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall. RARIJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Gramofoonmuziek PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.50 Popu'air con cert. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Populair concert. 10.20 Gramofoonmuziek. MILAAN 331. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.50 „Germania" opera in drie actes van A. Franchetti. ROME 441 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.05 Populair con cert, daarna dansmuziek. WEENEN 517 M. 5.35 Prixkwartet. 7.20 Pomdojr concert door het Oscar Jascha-orkest. 9.20 Concert door 't Weensch symphonieorkest o.l.v. Kabasta. 10.55 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1411 M. 6.20 Populaire- en dansmuziek. 8.20 Popu lair concert door het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot. 9.50 Concert, 10.35 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 460 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Mandoline- muziek. 9.30 Kamermuziek. 10.15 Concert.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2