DRAG HARLAN BLAD WOENSDAG 17 MEI 1933 kunst en cultuur geheel vrij werden gesteld van belasting. De heer Maas (R.K.) bestrijdt het stand punt van den heer van Woensel- Dansen is geen „kunst en cultuur" meent spreker. Bo vendien betaalt een vereeniging, die kunst en cultuur brengt, slechts 10 pet. belasting. De heer Heykoop (O. K.) vreest, dat wanneer de raad Thalia niet tegemoet komt, het de gemeente meer zal kosten dan wan neer het verzoek wordt ingewilligd. De heer Bosman, wethouder vindt het onjuist, dat men met Gedeputeerde Staten als de stok achter de deur aankomt. Spre ker wijst op een onbillijkheid in de verorde ning. Men kan hier nu eenmaal geen uitvoe ring geven als er geen dansje na komt. De heer N ij s s e n. wethouder acht het niet juist, dat de raad belastingverordenin- gen gaat vex-anderen als er iemand schade lijdt. Spreker meent, dat met al of niet in williging van het verzoek Thalia niet zal staan of vallen. Inwiliging van het verzoek beteekent slechts een gering voordeel. Na eenige discussie wordt in stemming ge- bi-acht het voorstel van B. en W- Het wordt aangenomen met 136 stemmen. Door aanneming van dit voorstel komt dat van den heer de Waal niet meer in stemming. Nieuwe verordeningen voor de bedrijven van gas en water. De nieuwe verordeningen voor de bedrij ven van gas en water lokken nog al wat discussie uit. Bij de algemeene beschouwin gen werden van verschillende zijden bezwa ren naar voren gebracht. Verordening A wordt onveranderd vastge steld. Bij verordening B wordt aangenomen een amendement van den heer S ta r k (S. D. A. P.) waarin tot uitdrukking komt, dat oude schulden niet in rekening kunnen worden gebracht. Ook deze verordening wordt aangexxomen. In verordening C komt een bepaling voor dat abonnementen volgens het lage tarief al- leer kunnen worden afgesloten door de eigenaars der perceelen, waartegen de heer V i.s s e r (S. D. A. P.) bezwaren heeft. De heer Duniiebier, wethouder, antwoordt, dat dit betrekking heeft op de allerkleinste woningen, waarvoor B. en W. alleen met den eigenaar wenschen te contracteeren. De voorzitter meent dat dit artikel is ingelascht omdat deze goedkoope woningen in den regel een vlottende bevolking hebben, oin welke reden het gewenscht is, met den eigenaar het contract af te sluiten. De heer Dunnebier merkt nog op, dat bij dergelijke woningen in den regel een ge heel blok op één meter is aangesloten. De heer Visser acht schrapping van het betreffende artikel gewenscht. Men treft hiermede menschen, die in de woningen wonen. Na eenige discussie deelt dé voorzitter mede, dat B. en W. de betreffende alinea in trekken. De heer vanHeyst(N. PJ stelt voor een wijziging aan te brengen ten opzichte van de kosten voor aanleg van de dienstleidin gen van de wateideiding. Aanneming van dit voorstel beteekent, dat aanleg van de dienst leiding tot de rooilijn voor rekening der ge meente komt- Het voorstel van B. en W. komt eerst in stemming. Dat wordt aangenomen met 13—6 stemmen.,Het.vo.ors.tel van den heer van Heyst komt hierdoor te vervallen. Ook deze verordening wordt aangenomen, Verkoop van grond. Goedgekeurd worden eveneens de voorstel len van B. en W. tot verkoop van 810 M2. grond aan C. de Wit te 'Haarlem, van 415 M2. aan B. J. de Waard te IJmuiden en van 325 M2. aan P. Pieterse te Santpoort. Verder werd alsnog voorgesteld té ver- koopen aan: Bouw-Exploitatie Mij. Lebeems te Sant poort 940 M2. grond aan den Rijksstraatweg aldaar voor f 7 per M2., aan A. P. van Gend eix T. Bijl te Haarlem 1071 M2. grond aan den Rijksweg te Santpoort tegen den prijs van f 7 per M2. en" aan J. F. Philips Jr., te Haarlem 2157 M2. aan den Middenduinei-weg te Santpoort, waarvan 1840 M2. tegen f 6 en 317 M2. tegen f 3 per M2. Ook deze voorstellen werden goedgekeurd. In verband met den grondverkoop aan den Rijksweg wijst de heer Sluiters (C.H.) er op, dat het gevaar dreigt, dat het polder bestuur te een. of andere tijd de riool-aan sluiting op de poldersloot afsluit. B. en W. zullen met deze opmerking reke ning houden. Aanleg van een gedeelte van den Oosterduinweg. B. en W. stellen voor. aan de N.V. Binnen- landsche Exploitatie Mij. van onroei-ende goederen te Bioemendaal vergunning te verleenen tot aanleg van een gedeelte van den Oosterduinweg. De heer Vermeulen (A.R.) heeft be zwaar tegen dit voorstel, omdat het gevaar bestaat, dat gebouwd wordt op een terrein waarvoor nog geen exploitatieplan bestaat. Het voorstel wordt goedgekeurd De winkelsluiting. In de raadsvergadering van 21 Maart j.l. werden vastgesteld ae artikelen 2, 3, 4. 5 en 6 van het door B. en W. voorgestelde concept eener nieuwe verordening op de winkelslui ting. Art. 1, behelzende de sluiting van kap pers- of barbierswinkels werd voorloopis buiten behandeling gelaten. Thans komeix B. exx W. met een nieuwe voordracht waar van wij in ons blad van j.l. Maandag reeds de strekking hebben weergegeven. De heer Diependaal (R.K.) heeft be zwaar tegen verplichte sluiting der kappers zaken op Maandagmiddag. Zoo ook de heer H e ij k o o p (O.K.) De heer Maas (R.K.) is het niet eens met zijn fractiegenoot. De wetgever heeft toe te zien, of er achter de wet ook een deel van het volk staat, die deze wet wenscht. Een zeer groot gedeelte der kappers komt- ver- klax-en, dat ze de wet wenschen. Kappers, die eerst tegen Maandagmiddagsluiting waren hebben nu de zegexxingen daarvan onder vonden exi zijn er nu voor. Ook de heer Visser, (s.d.a.p.) blijkt voor stander van de verplichte sluiting op Maan dagmiddag te zijn. De heer Vermeulen (A.R.) zal tegen art. 1 stemmen, niet om redenen als door den heer Diependaal naar voren gebracht, maar omdat hij de kappers xiaar eigen wil over hun vrijen tijd wil laten beslissen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 177 stemmen. De geheele verordening wordt aangeno men met de stemmen van de heerexr Ver meulen, Homburg, Diependaal en Van Woen- sel tegen. Ontheffing bouw- en woningverordening. B. en W. stellen den raad voor, aan W. F. Kuit Sr., te Santpoort vergunning te ver leenen tot het- verbouwen van de woning Brederoodscheweg no. 33 tot café met woning en in verband daarmede ontheffing te ver leenen van het bepaalde in artikel 68 al. 11 van de bouw- en. woningverordening. Goedgekeurd. Ingekomen stukken exx mededeelingen. Bij het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van onze Lieve Vrouw van Altijddurenden Bijstand merkt de heer Van Woensel (C.P.) op, dat het bijzonder on derwijs „schrikbarend" is vooruitgegaan. De voorzitter zegt, dat de heer Van Woen sel beter doet met zijxx opmerk ingeix te wachten op het advies van B. 'exx W. In verband met de mededeelingen van B. exx W. aangaarxde radiodistributie, is inge komen een voorstel van de heeren Salm, Visser en van der Flier, waarbij B. en W. wordt verzocht te overwegen de radiodistri butie van gemeerxtewege te doen exploi- teeren. De Voorzitter wil deze kwestie gaarne in beraad houden, daar B. en W. geheel on voorbereid zijn. Rondvraag. De lieer Salm (s.d.a.p.) vestigt er de aan dacht op, dat eexi inwoner van Velsen-N. de Buffet-Maatschappij E. Piuribus Unum heeft verzocht toestemming voor een stand plaats voor een ij stent op het door deze maatschappij gepachte strand. Deze maat schappij vroeg daar voor f 300. Kunxien B. en W. daar iets aan doen? De Voorzitter antwoordt ontkennend De heer d e W a a 1 (Groep Schilling) brengt een kwestie in verband met het kampeer terrein ter sprake. Spreker doelt op het ver huren van tenten op een plaats buiten hei kampeerterrein. De Voorzitter zegt, dat hieraaxi voor- loopig niets te doen is. De politieverordening is op dit deel niet van toepassing. De zaak heeft B. en W. verrast zoodat spre ker hierin nog geen inzicht heeft gekre gen. De heer Sluiters 'C.H.) maakt aanmer king op het rijden van zandauto's te Sant poort. Het wordt levensgevaarlijk, zegt spr. Er wordt ook met zand gemorst en dit wordt niet opgeruimd. Maar in Bioemendaal gebeurt dit wel. De Voorzitter noemt het woeste rijden met zandauto's een bezoeking voor de ge- meente. De aanxxemer heeft al een waar schuwing gekx-egeix. De politie kan ze niet nemen op het overschrijden der maximum snelheid maar er zijn nog andere middelen. Desnoods zullen ze elk oogenblik gewogen worden. Maar „uit zal het zijn" zegt de voor zitter. „Desnoods bx-eken we den weg op!" Verder bespreekt de heer Sluiters den noodlottigen toestaxid der zuivelboeren in verband met de erisis-zuivelwet. Voor de „overmelk" mogen ze niet meer makexi dan 2 1/4 ct. Hij vraagt den burgemeester hierop z'n aandacht te vestigen. De heer Zwanenburg (R.K.) zegt, dat deze zaak de volle aandacht heeft van het departement vaxi Landbouw. De heer N ij s s e n, wethouder, meexit dat het gemeentebestuur er wel buiten kan blij ven; het is een zaak, die de organisaties aangaat. Verder wijst de heer Sluiters er op, dat -de „crisisboter" voor werkloozen zoo slecht afkomt. De heer Bosman, wethouder zegt, dat hij nog geexi enkele klacht ontvangen heeft. Voor alle menschen, die er recht op hebben is er boter. De heer Sluiters ontkent dit. De heer Vermeulen (A.R.) komt nog eexxs terug op het kampeerterrein. Er is bij vaststelling der verordening gezegd, dat als de raad het aanneemt, alles bij elkaar zou komexx. Dit blijkt nu onjuist te zijxx. Er is eexv tweede kampeerterrein gekomen. We hebben nu een „élitekamp" en een „residu kamp". B. exx W. zullen zeker den raad aan zich verplichten, als zij versplintering van het kamp zullen voorkomen. „Alles hangt nog in de lucht", antwoordt de voorzitter. De heer Vermeulen verzocht B. en W. xxog controle uit te oefenen op de houten tentjes. 'De heerexr Diependaal (R.K.) en Maas (R.K.) brengen nog eexxige bouw- kwesties ter sprake. De heer Visser (s. d. BEWOGEN DAGEN IN OOSTENRIJK. Linksde kleine dr. Dollfuss Lij de groote Heimiuehr-demonstratie van Zondag j.l. Rechts-. De aankomst te Weenen van de auto's met de Beiersche en Pruisische gasten, luide toegejuicht door de Oostenrijksche Nazi's, maar ojficieel als „ongewenscht bezoekbeschouwd. JJMUIDER (COURANT TWEEDE VELSEN RAADSVERGADERING. Tot opzegging der overeenkomst over het bezoeken van scholen met Beverwijk besloten. Verma kelijkheidsbelasting niet ver laagd, Belangrijke grondverkoo- pen. De kapperszaken 's Maan dagsmiddags gesloten. Gevaar lijke zandauto's. Gisteravond kwam de raad dezer gemeente bijeen ter verdere behandeling van de agen da van de Dinsdag 9 dezer geschorste verga dering. De voorzitter deelt mede. dat de heeren C. van der Steexx en K. Tusenius bericht van verhindering hebben gezonden. Als eerste punt komt aan de orde de overeenkomst met Beverwijk in zake toelating van leerlingen uit Velsen-N. op de scholen aldaar. Opnieuw stellen burgemeester en wethou ders voor, op te zeggen de indertijd met de gemeente Beverwijk gesloten overeenkomst ixxzake de toelating van leerlingen uit Vel sen-N. op de openbare scholen voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs aldaar. Hierbij komt in behandeling een adres van A f. A. Bongers e.a. te Velsen, houdende ver- Boek, dit voorstel niet te steuxien. De heeren Visser (S. D. A. P.) en van Heyst (N. P.) vragen burgemeester exx wet houders rekening te houden met de wen- schen van adressanten. De heer vanWoen- sel (C. P.) meent, dat men eerst de meening van de ouders had moeten vragen. De voorzitter zegt, dat de zaak aan het rollen is gekomen, doordat er een onge regelde toestand was ontstaaxx in Santpoort en een geregelde in het Noorden. Het college meende, dat het niet opging een nieuwe last op de gemeente te laden, Doordat met Bioe mendaal geen nieuwe overeenkomst werd ge sloten, kon men de overeexxkomst met Bever wijk niet handhaven. Bovendien moet de Raad niet min denken over de kosten. De overeenkomst met Beverwijk kost oxxgeveer 1300 gld. per jaar en een gelijk bedrag zou ook een overeenkomst met Bloemexidaal kos ten. Het is den voorzitter officieus bekend, dat Bioemendaal het bevx-iezingssysteem zal toepassen. Wat Beverwijk zal doexx is xxog niet bekend. Na repliek merkt de voorzitter xxog op, dat de overplaatsing in geen geval vóór de groote vacantie geschiedt. De meest moge lijke soepelheid zal wordexx betracht, onx zoo veel mogelijk aan de verlangens der ouders tegemoet te koxnen. Het voorstel van B. en W, wordt aangeno men mét IS—-6 stemmen. Verlaging van belasting op tooneelvertooningen. B. exx W. stellen voor, afwijzend te be schikken op het vei'zoek vaxx de directie der Bioscoop- exx Schouwburg Exploitatie „Tha lia" om verlaging van de belasting op too neelvertooningen na het gewone sluitings uur. Dit punt werd eveneens m de vergadering jan 4 April aaxxgehoudexx. De heer N ij s s e n, wethouder vaxx Finan- fcïën zegt, dat dexx raad binxxexx niet al te langen tijd ingrijpende voorstellen zullen wor den voorgelegd. Als de raad het verzoek mocht inwilligen, zullen Gedeputeerde Statexx deze verlaging der inkomsten zonder twijfel niet goedkeuren. Spreker meent dit te moe ten zeggen, in de hoop, daarmee onnoodige discussie te voorkomexx. De heer de Waal (Gi*oep Schilling1) ïs on danks de verklaring vaxx den wethouder niet overtuigd van de ixoodzakelijkheid, het ver zoek xxiet iix te willigen. De exploitant be taalt ca. f 8000 per jaar aan vermakelijk heidsbelasting en waar het gevaar dreigt, dat de exploïtaixt zijn zaak evexxtueel zal moeten sluitexx als de gemeente hem niet te gemoet komt, zal de genxeeixte een groote schade lijden, als het vex-zoek niet wox-dt in gewilligd. Spreker stelt ten slotte voor, de vermakelijkhedexi, waarvoor 30 pet. wordt ge ven, te belastexx nxet 20 pet. Ten slotte wijst spreker er nog op, dat het meermalen ge beurt, dat uitvoeringexx worden gegevexx, waarvan de ontvangsten de uitgaven xxiet dekken. In zulke gevallexx moet evexxgoed belasting worden betaald. Dit vixxdt spreker onbillijk. De heer Vermeulen (A.R.) meent,dat de voorstellex-s het beste doen, het voorstel terug te nemen. Er zullen straks weer be langrijke beslissixxgen wordexx gevraagd, waaraan de leden slechts ïxoode hun stem zullen geveix. We moeten in deze dingen aan- toonen, dat we ernstig van wil zijxx te bezui- nigexx. Laten we in geen geval iets doen, dat het gat, dat te dichten valt, nog grooter maakt. De heer Vis sér fS. D. A. P.) ziet een bil lijkheid ixx het verzoek, maar inwilliging er van zou een verlies vaxx f 1300 beteekenexx. Spreker zou gaarne de directie van Thalia ter wille zijn. maar niet onder deze omstan digheden. De heer wan Heyst (N. P.) is er voor, de belasting van 30 pet. op 20 pet. te verlagen. Als de zaak verdwijnt, zijn we nog meer kwijt. De heer van Woensel (C. P.) zou de be lasting nog verder willen verlagen, zoodat FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Anxerikaansch door HENRI VAN DE WEG. „Barbara heeft een man noodig", ging Devexxy voort. „Nu de oude Morgan dood is en haar broer rondzwerft, zal ze het wel een zaam hebben. En dat wil ik voorkomen". Hij lachte, terwijl Rogers het inwendig be stierf vaxx woede, want Rogers had sedert lang een heimelijke hoop gekoesterd, dat hij nog eens de kans zou krijgen die Deveny thans scheen te willen aangrijpen. Maar Rogers moest zijxx jaloerschheid en teleurstelling verbergen. Hij lachte gedwoxxgen *Ze kan dus xxiet weg? Ze zit in den val!" „Bah!" riep Deveny. „Ze zal niet eexxs wil len, als ze weet wat ik vaxx plan ben het wordt immers een gewooxx huwelijk. Mis schien zal ze een beetje lawaai nxakexx oxxi den indruk te vestigen dat ze niet wil, maar daar komt ze wel oveiheexx". Deveny tuurde naar buiten, naar de stip, fiic nu veel dichter bij ""*as gekomen. „Hét is Laskar", merkte hij op. „Hij heeft 'xx paard aan dexx teugel dat vaxx Dolver! Morgan schijnt Dolver te pakken gekx-egen te hebbexx. Vervloekt! Mannen zoo bereidwillig als Dol ver, viixd je niet eiken dag". Hij keek xxaar dexx derden man, die nog geexx woord had gesprokexx. „Lawsoxx" zeide hij, „loop Laskar een eindje tegemoet. En brexxg hem daxx hier". Lawsoxx, een magere kerel met smalle schouders, wiens eexxige eigenaardigheid was, dat hij altijd glimlachte en zijxx tanden liet zien, stond op exx ging naar buiten. Devexxy en Rogers, huxx gedachtexx geconcentreerd op eenzelfde onderwerp op Babara Morgan bleven zwijgend zitteix, kijkend xxaar Lawsoxx, die de woestijn inreed. Een half uur later zat Laskar, zijxx borst waar Fantoom hem had getroffen, vasthou dend nxet beide handen, aaxx het tafeltje in „De Eerste Kans", vloekexxd met eexx radheid van tong, als hij in geexx jaren had gedaaxx. „Dolver heeft het loodje gelegd", steunde hij moeilijk, „xxeergepaft, zoo gauw, dat hij het zelf niet wist. Eexx kogel in het hart; zijxx eigen revolver ging af toen hij viel. Ik heb hem naderhand nog zien liggen. Daar was niets meer aaxx te doexx. Toen pakte die xxuchterkijkexxde hyena xixijn revolver en mijn geweer exx begoxx dixxgen te zeggexx, die ik niet goed durfde tegensprekexx. Vervolgexxs liep hij om de rots lxeen waar wij probeerden ons zaakje op te knappen en zoodra hij weg was, wou ik xxatuurlijk mijn wapeixs onder de pooten van dat vervloekte beest weghalen. Maa? mis, hoor! Die zwarte duivel draait even op zijn voorpooten exx plaixt zijix hoeven tegexx mij ïx borst. Een paar centimeter hooger of lager en ik was blijven liggen xxaast Dolver." Deveny keek rustig naar hem, terwijl Las kar zijxx onsamenhangend verhaal deed. Eerst toexx deze even zweeg om op adem te komen, vroeg hij langzaam; „Je praat vaxx een zwart paard. Hoe komt eexx zwart paard in dien hoek verzeild? Mor gan bereed volgens Balleau een bruine merrie toen hij uit Lamo vertrok". „Hoor je mij dan zeggen, dat Morgan eexx zwart paard reeet?" vroeg Laskar en in zijxx oogen blonk de overtuiging, dat hij den ande ren iets zou vertellen, waarop ze niet bedacht waren. Hij lachte boosaardig. „Praat ik over eexx zwart paard van hem? Geen sprake vaxx. Morgan bereed eexx merrie, die de chef overxxam, zoodra hij Morgan had neergeschoten, maar Morgan was niet direct dood en omdat de chef geen tijd had, liet hij de rest aan mij en Dolver over. We hebben ons best gedaan, totdat die kerel op zijxx zwarte paard uit de wilderxxis opdook en Dolver deed uitknijpen". „Wie was het?" De vraag kwam van Deveny. Hij leunde voorover, een oxxrustlge uitdrukking in de oogen. „Drag Harlan!" riep Laskar. Zijxx gezicht klaarde op, toeix hij de uitwerking van zijn bericht op de anderen zag. „Drag Harlan! Hoor je wat ik zeg?", ging hij voort. „Drag Harlan, die schutter uit Pardo. Hij heeft Dolver meer gegeven dan ie hebben kon en zou hierheen komen, zoodra Morgan het aflegde". Een kreet klonk van de lippen van Lawson, den maix, die Laskar tegemoet was gereden. Het was een onwillekeurige uiting vaxx ver bazing exx angst. Laskar vergat zijn pijn een oogenblik exx lachte Lawson uit. Het gelaat vaxx Rogers verschoot van kleur. Hij scheen te verstijven van schrik. Het was zijn plan geweest, zijxx glas opnieuw vol te schenken, maar de hand werd plotseling te ruggetrokken exx zijn vingers balden zich tot een vuist. Ixx zijix oogexx kwam 'n rustelooze uitdrukking. Alleexx Deveny scheen onverstoorbaar. Hij greep de flesch, die Rogers had willen pakkeix exx schoxxk zichzelf in. De anderen sloegeix hem zwijgend gade verwachtend, dat ook hij ontsteltenis zou toonen. Deveny's hand beefde niet. Hij merkte, hoe de andéren keken, zag de bewoxide'rirxg in hun oogen toexx hij rustig zijxx glas ophief, dronk exx glimlachte fijntjes. „Dus hij koxxxt hierheen", begoxx hij effen. „Zei hij -dat? Vertelde hij nog waarom?" a. p.) brengt een artikel ter sprake in een der bladen waarin dingen worden gezegd, die ae inwoxxers ongerust maken exx in op stand doen komen. Spreker vraagt den Voorzitter, wat er van deze dingen waar is en als het onjuist is, dat tegen te sprekexx. De heer N ijs sen zegt, dat er onderhan deld wordt met Gedeputeerde Staten. Er staat nog niets vast. De heer Visser acht dergelijke sensatie verkeerd. De Voorzitter noemt de publicatie prematuur en betreurt ze. Er is een correspoxx dentie met Gedeputeerde Staten gevoerd over de teruggezonden begrooting. Er staaxx in bedoeld stuk dingen, die absoluut in strijd zijn met de waarheid. Laten we met gerust heid de dingen afwachten die gebeuren zul len. Dat er bezwaren tegen de begrooting zouden komen wist men van te voren. Het zal in de eerste plaats aan het college zijn, de moeilijkheden op te lossen. Laat men zich niet ongerust maken. Er is niets aaxx de hand. Daarixa gaat de raad over in comité* generaal. WITTE KRU1SJESDAG. „DOOR ALLEN VOOR ALLEN". Men schrijft ons: De afdeeling Velsen van de Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis", zal Woensdag 24 Mei a.s. haar jaarlijkschen Witte Kruisjesdag houden. De veelomvat tende werkzaamheden van deze Vereeniging zijn bij verreweg de meeste inwoners der ge nxeeixte wel zoodanig bekend, dat het eigen lijk overbodig is dezen collectedag warm aan te bevelen. Toch is het goed er hier nog eeixs nadrukkelijk op te wijzen, dat wil deze Ver eeniging haar taak naar belxooren blijven vervullen, zij in de eerste plaats den steun der bevolking dringend noodig heeft. Het is ïxiet overdi'even. wanneer er op gewezen wordt, dat 't inderdaad een ramp voor de in woners der genxeeixte zou zijn. als Het Witte Kruis door financieelen nood gedwongen, zijxx werkzaamheden zou moetexx inkrimpen. Dat mag xxiet plaats hebben Zeer velen gedenken dankbaar de hulp die zij van één der Wijk zusters of Kraamverzorgsters hebben ont vangen, of nog dagelijks genieten. Wat is het voor een groot aantal gezinnen niet een bui tengewoon gemak en genot wanneer de dok ter hexx verwijst naar één der magazijnen onx aldaar verpleegmaterialen te gaaxx halen die voor de zieke noodig zijn? Bijna de meeste joxxge moeders gaan weke lijks met haar baby naar één onzer Zuigelin gen-klinieken te IJmuiden, Santpoort of Velseix-Noord en ontvangen daar van dexx kinderarts gratis advies betreffende de voe ding van haar kind. 1-Iet zeer groote aantal bezoeken bewijst dat deze tak van arbeid op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Het bestuur der Vereeniging wil niets liever dan al dit werk met energie blijven vooi't- zettexx. Maarmen bedenke dan toch vooral, dat dit zonder financieelen steun on mogelijk zal zijn. Tast allen daarom Woens dag 24 Mei nu eens goed in uw beurs exx geeft voor dit prachtige doel blijmoedig uw off ei*, opdat de Witte Kruisjesdag in alle opzichten zal slagen. Een ieder tooie zich met het Witte Kruisje dat eeix groote schare van jonge' dames u te koop zal aanbieden voor dexx minimum prijs van 10 ceixt. Wijst haar vrien delijk verzoek niet af maar koopt allen eexx speldje, dat zal de jongelui des te meer aan moedigen exx de kas der Vereeniging texx goede komen. 24 Mei staat nu eens in het teeken van, xxiet wat verdeelt, maar van „Eenheid" Het Witte Kruis immers stelt zich op een strikt xxeutraal standpunt exx verleent zijxx hulp aan personexx van alle gezindten. Geeft daaróm wat gij missen kunt! Dan zal de dag trots crisis en malaise zeker slagen. Jonge dames helpt ons ook weer dit jaar eix meldt U voor den verkoop van Witte Kruisjes zoo spoedig mogelijk aan, bij één der onderstaande adressen: Voor IJmuiden: bij Zuster E. de Wilde exx de heer J. Woltman, Witte Kruisgebouw, Kennemerlaan 125. Voor IJnxuiden-Oost: bij mevrouw Rijpnxa en mevrouw Fournier, Velserduinweg 196. Voor Velsen: bij mevr. dr. Boosman, Sta tionsweg 7. Voor Velsen-Noord: bij mevr. Koene, Ka naalkade 58. Voor Saxxtpoort: bij inej. Klein. Duinweg 31 exx zuster A. W. Tulp, Burgemeester Ensche- délaan 27. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 17 MEI Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too- neel: „Jaloezie" gevolgd door „Jalousie In ternationale". 8 uur. Rembrandt Theater: Ik ben een vluchte ling. Tooneel: Henk the Mule. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: The Champ (Zijn zwaarste strijd). 8.15 uur. Palace: Ich bei Tag, und Du bei Nacht. Tooneel: Diamonds. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 18 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. „Neen. dat dee-ie niet", heimam Laskar. „En Dolver is dood. Weet je ook waarom?" „Hij zei, dat Dolver zijn kameraad Davey Langan, ergens in Pardo de lamp had uitge blazen. Harlan rekende met hem af". „Weet een van jullie iets van Harlan?" De vraag was in het algemeen gesteld. Rogers antwoordde. „Het is op en top een duivel. Koud als een ijsberg en vlugger dan wie ook, als het op schieten aan komt. Als hij zijn revolver trekt, schijnt hij even te aarzelen. Je weet nooit, wanneer hij zijn proppenschieter denkt te gebruiken. Ik was er bij, toen Lefty Blanding viel. Har lan greep naar zijn revolvers en scheen toen even te wachten, waarop de ander natuurlijk trachtte hem voor te zijn. Maar voor de ander iets kon uitrichten, werkten de kogels van Harlan al. Harlan heeft een wonderlijke manier van doen: hij schijnt zoo langzaam, dat het tegen over hem altijd gewonnen spel lijkt. Maar hij schiet altijd het eerst. En ze kunnen hem nooit wat maken, omdat iedereen weet, dat de ander eerst probeerde te schieten". ,Dat heb ik meer gehoord", antwoordde Deveny. „Wien heeft hij bij zich?" „Altijd is hij alleen", antwoordde Rogers. Deveny speelde met een glas, terwijl hij naar buiten keek. Een scherpe, harde uit drukking kwam in zijn oogen, toen hij Laskar texxslotte weer aankeek.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5