VlSSCHERIJ IM ScHEEPVAARTBERKHTEN Het werk van Genève. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amassia Amstelkerk Achilles A. K. Fernström Acardo Baarn Borgland Bodegraven Berenice Glytoneus Chr. Huygeyis Deucalion Energie Freiburg Hercules Hellmuth Jason Jupiter Kurmark Kennemerland Kyphissia Laomedon Lalin Marn. v. St.. Aldegonde Montferland Magdalena Men es Matheos Marslew Naumburg Orania Orion Poljana Perseus Poeiau Tello Poelau Roebiali Ravnaas Saaie Stentor Serooskerk Stella Titus Vesta Van Rensselaer Santa Fé West-Afrika Valencia Hernösand Curacao Chili St. Nicolas Chili Venetië Ned.-Indie Ned.-Indië Danzig Ned.-Indië Buenos Aires Barahona Danzig Chili Danzig Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië Japan Japan Ned. Indië Buenos-Aires West-Indië Ned.-Indië Nicola jeff Villa Constitucion Ned.-Indië Buenos Aires Constantza Brail a Kopenhagen Ned. Indië Ned. Indië San Nicolas Japan Ned.-Indië Japan West-Indië Bourgas Napels West-Indië Verm, aankomst Laatste bericht 2 Juni 20 Mei 21 Mei 17 Mei heden 21 Mei 24 Mei 10 Juni 6 Juni Waterland Westfalia Buenos-Aires Danzig Japan heden 22 Mei 1 Juni 22 Mei 17 Mei 26 Mei 22 Mei 21 Juni 15 Mei 3 Juni 10 Juni 22 Mei 18 Mei 7 Juni 1 Juni' 3 Juni 29 Mei 25 Mei 28 Mei 26 Mei 18 Mei 30 Mei 16 Juni 17 Mei 29 April vertrokken 13 Mei van Las Palmas 14 Mei van Gibraltar 11 Mei vertrokken Vertr. 18 Mei v. Rotterdam 11 Mei van Paita 15 Mei van Teneriffe 6 Mei van Talcahuano 13 Mei van Palermo 13 Mei van Belawan 14 Mei van Sabang 15 Mei te Gandia in lading 15 Mei van Aden Vertrekt 20 Mei 3 Mei vertrokken 6 Mei vertrokken 3 Mei van Curacao pass. 15 Mei Brunsbuttel 13 Mei van Gibraltar in lading 10 Mei van San José 14 Mei van Perim 11 Mei va- Port Said 13 Mei van Gibraltar 12 Mei van Fern. Noronha 10 Mei van Barbados 10 Mei van Macassar 9 Mei van Gibraltar in lading 15 Mei te Penang 12 Mei van Montevideo 15 Mei te Ismir pass. 15 Mei Gibraltar 15 Mei te Esbjerg 13 Mei van Batavia 7 Mei van Sabang 10 Mei vertrokken 14 Mei van Perim 11 Mei van Port Said 5 Mei van Dairen 7 Mei van Pto. Barrios 14 Mei van Xante 15 Mei van Lissabon 10 Mei van Paramaribo 13 Mei te Macassar in lading 113 Mei vertrokken 3 Mei van Penang Buitenhaven Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Eupaltör'ia Cristobal Russisch s.s. Sakko Leningrad stukgoed hout DUITSCHE IIARINGLOGGERS. De-haringloggèrs Habicht en Sperber, wel ke voor de Vcgesacker Fischerei Ges. op de werf der Firma Stülcken gebouwd worden, zijn-zoo ver gereed dat zij binnen enkele da- ge,n kunnen worden afgeleverd. Zij zullen dan direct in gereedheid worden gebracht voor de visscherij in dit seizoen. BETALING VOOR EEN ZEEMANSHUIS. Het ministerie van Handel in Polen heeft voorgeschreven, dat ten behoeve van het zeemanshuis alle schepen, die de haven be zoeken een bijdrage moeten verleenen, wisse lende naar de grootte. Wanneer de sche pen tien maal betaald hebben in een jaar zijn zij van verdere betaling vrijgesteld. ACHT DAGEN RONDGEDREVEN. Het Deensche motorschip Ida, van Kopen hagen naar IJsland bestemd, is na acht da gen te hebben rondgedreven te Haugesund binnen gesleept. Het schip bevon 1 zich half weg toen de motor defect geraakr, met be hulp van een noodzeiltje wilde men nog ver der koersen, maar dat ging niet. Een paar maal was men dicht langs de klippen gedre ven en verkeerde men in het gevaar van stranden. HOCHSEE FISCHEREI WIETING. De Hochseefischerei J. Wieting A.G. te Bre merhaven kondigt een kapitaalverlaging van 4 tot 2 millioen mark aan, meldt de N.R.Ct. ENGELSCHE REDDINGMAATSCHAPPIJ. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de Engelsche Reddingmaatschappij werd medegedeeld, dat in het afgeloopen jaar de reddingbooten 337 maal zijn uitgeva ren; gered werden 393 personen of 124 meer dan in het voorafgaande jaar. Tot de gered den behoorden 111 buitenlanders. Het blijkt, dat de vervanging van roei- booten door motorbooten een groots verbete ring was. Met de motorbooten zijn alleen reeds 298 menschen in veiligheid gebracht. Sedert 1850 werden dóór deze reddingmaat- schapp.ij niet minder dan 47.000 menschenlê- vens aan de zee ontrukt. VERANDERING VAN WOONPLAATS. De reederij H. C. Horn, welke onlangs van Flensburg naar Hamburg werd over geplaatst is nu door de eveneens in Flensburg geves tigde reederij H. Schuldt gevolgd. De reden van deze verplaatsingen is, dat de in geregel de diensten varende schepen dezer reederij en beter beheerd kunnen worden in de groote havenstad dan elders en bovendien gemakke lijker lading tot vervoer vinden, als de ree- ders in de haven van afscheping wonen. Bericht aan Zeevarenden, NEDERLAND NOORDZEE. BeN lichtschip „Terschellingerbank". Kabel- tonnen gelijk gelegd. Op 53 gr. 40' 50" Nb, 4 gr. 51' 40" El en 53 gr. 40' 30" Nb, 4 gr. 51' 30" El, beN het lichtschip „Terschellingerbank", zijn tot nader bericht kabeltonnen gelegd, welke slechts onbetrouw baar verlicht zijn Whitby. Wrakoverblijfselen. Op 54 gr. 30' Nb en O gr. 36' Wl, 0,735 zm. 29,5 gr. van het roode onderbroken licht op den kop van de E pier van Whitby, liggen wrakoverblijfselen, waarboven 58 vt. water staat. Het ongevaarlijke wrak ,,1916 (P.A.)", even SW-lijker, wordt geschrapt. Fusie Nordsee en Hansa Hochsec Fischerei. De herhaalde aankondiging en. steeds weder uitgestelde fusie tusschen de Nordsee, Deut sche Hochsee Fischerei A.G. te Bremen en de Hansa Hochsee Fischerei A.G. te Hamburg, schijnt thans toch werkelijkheid te zullen worden. Aan de op 3 Juni te houden algemee- ne vergadering van laatstgenoemde onderne ming zal een verdrag worden voorgelegd, be palende dat de Nordsee het gansche vermo gen van de Hansa overneemt in ruil voor aandeelen Nordsee in de verhouding van „Je zei, dat Harlan hierheen zou komen, zoodra Morgan het heeft afgelegd. Morgan is dus behoorlijk geraakt?" „De chef zei, dat hij meer dan genoeg had gegeven. En van mij en Dolver kreeg hij ook nog een en ander". „Je hadt zeker geen kans om te kijken wat Morgan bij zich had?" „Geen moment.-Hij schoot als een baarlijke duivel en we moesten uit zijn buurt blijven, zoolang hij onder die vervloekte rots lag". „Als het waar is, wat je zegt, kunnen wij Harlan elk oogenblik hier hebben", meende Deveny. „Zoo stel ik het me tenminste voor", zeide Laskar. Thans toonde .Laskar zijn angst. „Ik ga een eindje wandelen, voor Harlan aan komt. Het klimaat bevalt me niet zoo erg meer. Harlan stelt er bovendien geen prijs op, me nog eens te ontmoeten". „Zegt hij, dat je weg moet?" Snauwend klonken woorden uit Deveny's mond; hij boog zich voorover en keek Laskar woedend aan. Laskar knikte. Rogers schraapte zich de keel, terwijl Lawson onrustig heen en weer bewoog. „Hij begint dus nou al te kommandeeren?" schreeuwde Deveny. „Dat zullen wij dan eens zien. Als Harlan hier aankomt, beteekent het, dat Morgan niets meer kan navertellen. Dan zijn er ook geen getuigen meer voor wat er gebeurd is en in dit land is het woord van eten een zoo goed als dat van 4en ander". „Wat. bedoel je?" vroeg Rogers, die zag, hoe Deveny's oogen glinsterden. „Ik bedoel, dat Laskar onmiddellijk sheriff Gage in het oor moet fluisteren, dat hij Drag Harlan den ouden Morgan zag vermoorden". Rogers stond grinnikend op. Blijkbaar boe zemde het voorstel van Deveny hem vertrou wen in. „We weten natuurlijk niet, of Harlan van plan is herrie te maken, maar het is beter, hem direct den sheriff op den hals te schui ven". Het viertal verliet aanstonds „De Eerste Kans", na nog even vertoefd te hebben bij de bar. Buiten gekomen, tuurde Rogers, de hand boven de oogen, uit naar de woestijn. „Daar komt hij al!", riep hij. Deveny en de anderen beschermden hun oogen met de hand tegen de verblindende kracht van de zon en ook zij zagen, ver weg in de zee van zand maar niet zoo ver of ze konden duidelijk onderscheiden een zwart paard naderen in gestadigen galop. Ongewoon stil tuurde Deveny naar de woestijn; Rogers vouwde de armen over el kaar, het gelaat gekeerd naar den ruiter en het zwarte dier, dat hij bereed. Lawson vloekte, terwijl Laskar zenuwachtig den af stand mat, die hem scheidde van den man, die een en ander had gezegd op zoo stelligen toon. (Wordt-wervolgdi 2:1. Voor 1200 mark aandeelen Hansa zullen 600 mark aandeelen Nordsee worden ver strekt. Bergingsvaartuig voor vliegtuigen. Te Vegesack is op de werf der firma Fred. Lürssen een speciaal bergingsvaartuig voor vliegmachines te water gelaten. Dit vaartuig is 35 M. lang en 8 M. breed; het heeft twee voortstuwingsmotoren elk van 230 P.K.. waar door de snelheid meer dan 12 naijl zal kunnen bedragen. Het schip heeft den naam Plioenix gekregen. De speciale bestemming van het schip zal zijn het te hulp komen van vliegtuigen in het Duitsche kustgebied, waar het vliegtuig thans een zeer belangrijk verkeersmiddel ge worden is, o.a. in de verbinding met de Duit sche Noordzeebadplaatsen op de Wadden eilanden. Het wordt met de a.s. opening van het badseizoen in gebruik genomen en is toegerust met al de laatste hulpmiddelen op het gebied der vliegtuig-bergingstechniek. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Woensdag. 17 Mei 1933 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Sc'neveningen-Radio: Baloeran. Chr. Huygens. Cottica. Dempo. Flandria. Indrapoera. Joh. v. Oidenbarnevelt, Joh. de Witt, Kota Tjandi. Maasdam. Orania. Poeiau Laut, van Rensselaer, Sibajak, Simon Bolivar, Slamat, Veendam. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1f 0.75 Griet per 50 K.G. f 33—f 15 Tongen per K.G. f 1f 0.40 Middelschol per 50 K.G. f 32 Zetschol per 50 K.G. f 2622 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 5 Schar per 50 K.G. f 4.40—f 2.60 Pieterman en poon per 50 K.G f 6.50 Braad schelvisch per 50 K.G. f 16f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f 36 Gullen per 50 K.G. groote f 22.50—f 18 Gullen per 50 K.G. kleine f 18.50f 8.50 Wijting per 50 K.G. f 10—f 5.50 BESOMMINGEN. Motorloggers KW 147 f 430; KW 29 f 530: KW 62 f 570; KW 39 f 570; KW 178 f 550; KW 140 f 440; KW 68 f 540; KW 57 f 600; Sch 135 f 1110. Kotters: E 399 f 550: E 245 f 730; MISSELIJK SCHOUWSPEL IN KARLSRUHE. Ex-staatspresident aan spot en beleediging prijs gegeven. VÓÓR OVERBRENGING NAAR EEN CONCENTRATIEKAMP. KARLSRUHE, 16 Mei (V.D.) De gewezen staatspresident van Baden en oud-minister dr. A. Remmele, die dezer dagen uit Ham burg, waar hij president van dé Duitsche in- koóp-coöperatie was, op verzoek van de Ba-' densche regeering naar Karlsruhe is overge bracht, alsmede de pud-regeeringsraad Stenz, de oud-staatsraad en Rijksdagafgevaardigde Marum, de redacteur van het sociaal-demo cratische dagblad dé „Karisruher Volks- freund", Gruenebaum, de oud-politiecommis saris Furrer en verder bestuurders van de Reichsbanner en het IJzeren Front in Baden en leiders van de Badensche S.P.D., zijn hedenmorgen in een open politie-auto van de in het westen van Karlsruhe gelegen ge vangenis naar het politie-presidium in het centrum der stad overgebracht, om vandaar naar het concentratiekamp in de voormalige strafinrichting Kieslau te worden vervoerd. Het overbrengen der gevangenen was van tevoren bekend gemaakt en een groote me nigte had zich voor de gevangenis en langs den weg, dien het transport zou volgen, ver zameld. Toen de gearresteerden verschenen, werd er luid gefloten, geschreeuwd, geloeid en gescholden. Op den eersten politie-auto, een grooten open wagen zaten de gevangenen met ontbloot hoofd, onder sterke bewaking. De wagen werd voorafgegaan door een S.S.- colonne, die den weg vrij maakte. Deze auto werd door een tweeden gevolgd, bezet met S.A.-lieden. Aan beide zijden van dezen stoet liep bovendien nog een colonne S.A.-lieden, die ook den stoet sloten. De politieauto's Kon den slechts zeer langzaam tusschen de dichte menigte doorrijden. Den geheelen weg langs werd naar de arrestanten geschreeuwd. Ook werd overal het bekende Duitsche Mulders liedje gezongen, een toespeling op het begin van Remmelev's carrière als molenaarsknecht en op het feit, dat Remmele als president van Baden het zingen van dit lied, toen.zulks aan het einde van zijn regeeringsperiode her haaldelijk op beleedigende wijze door de nog niet aan de macht zijnde nazi's geschiedde, had verboden. Vóór het gebouw van den Landdag, het Staatsministerie en het voormalige vakveree- nïgingshuis werd eenigen tijd halt gemaakt Ook sneelAen onderweg op verschillende nlaat- sen muziekcorpsen het mulderslled. De be langstelling van het publiek was zóó groot, dat het tram- en autoverkeer gestaakt moest- worden. Op verschillende plaatsen wei'd n;t d° me nigte ..Rood front" geroepen. In de meeste gevallen werden degenen, die dezen uitroer» slaakten, terstond gearresteerd en on den tweeden S.A.-auto meegevoerd. JOODSCHF NAMFN TA RPF RM HET SPELLEN. BERLIJN. 16 Mei <V.D.) Bij beschikking van het rijksministerie voor posterijen is be paald. dat van heden af in plaats van de tot dusverre gebruikte namen bij het spellen dooi de telefoon: David, Jacob. Nathan, Samuel en Zaeharias zullen moeten worden gebruikt- de namen: Dora, Julius, Nikolaus Siegfried en Zeppelin. VOETBAL. PROMOTIEWEDSTRIJD PURMERSTEIN BEVERWIJK. Het bestuur van de supportersvereniging Rood-Wit verzoekt ons in aansluiting op het gisteren geplaatste bericht er d eaandacht op te vestigen, dat niet-leden zich bij den heer Meijer in de Nico Scholtestraat no. 13 voor den autotocht naar Purmerend kunnen op geven. Goede resultaten en teleurstellingen. De Volkenbondsdag op 18 Mei. 9 Op 28 April was het veertien jaren geleden, dat de Volkenbond in concreten vorm tot stand kwam. In gedachten was hij er reeds lang. reeds eeuwen achtereen. Hij is sedert 1919 uitgegroeid tot een instrument-, waarvan de nuttige werking op internationaal gebied wordt erkend door een ieder, die niet blind is of wil zijn voor de feiten. Hij heeft in elke richting arbeid ter hand genomen, die vaak laten wij denken aan de oplossing van tal van politieke geschillen aan de financieele saneering van Oostenrijk, Hongarije en elders goede gevolgen heeft gehad. Maar de Vol kenbond verkeert niet in wat men kan noe men een gunstig stadium, omdat eensdeels de economische crisis, waaronder geheel de wereld gebukt gaat, doet zien. dat ook de Volkenbond niet in staat is deze in een enkel oogenblik tot oplossing te brengen; wijl an derzijds het onbevredigend verloop van het Chineesch-Japansche geschil en de schijn baar resuitaatloozc Ontwapeningsconferentie velen zich teleurgesteld doen afwenden. Lang is de weg geweest die moest worden doorioo- pen alvorens het tot de Ontwapeningsconfe rentie kwam. Zij is nu meer dan een jaar bijeen; haar resultaten moeten nog komen. Meer dan een jaar ook zwoegde de Volken bond over het Chineesch-Japansche geschil, en toen hij eenmaal tot een uitspraak kwam, forsch en principieel gehouden, wendde Ja pan zich van den Volkenbond af. Is dit, zoo zullen velen vragen, het oogen- bik om belangstelling te wekken voor zijn arbeid; het oogenblik om op dien arbeid de aandacht te vestigen? En wij zouden willen antwoorden: juist nu. Nu meer dan tevoren, omdat nog eens duidelijk blijkt, dat men er niet is met den Volkenbond te vestigen; dat men hem moet doen leven. De Volkenbond is een vereeniging zonder meer. Hij is in zekeren zin georganiseerd ge lijk elke vereeniging. groot of klein. Hij heeft een algemeene ledenvergadering, de jaarlijks op den tweeden Maandag van September bijeenkomende Assemblée; hij heeft een be stuur. den Raad. die thans uit veertien leden bestaat; hij heeft een secretariaat, dat te Genève is gevestigd en uiteraard, gezien de gewichtige werkzaamheden, die daaraan zijn en voortdurend worden opgedragen, ook een grooten omvang heeft. Maar de Volkenbond is meer dan een gewone vereeniging, want hij beoogt het welzijn van alle volken tegelijk door dezen te verhinderen elkander en tege lijk zichzelven nadeel toe te brengén door elkander te beoorlogen en de beste krachten van elkanders bloed af te tappen. De Volken bond nu bewandelt ter bereiking van dit doel tweeërlei weg: den directen en den in- directen. Gezag berust slechts zelden en al dan alleen op het beslissende oogenblik, op feitelijke kracht; gezag berust voor een groot gedeelte op de suggestie, die er van gezag uitgaat. Wel in geen enkele stad van ons toch in het al gemeen ordeievend vaderland is er een poli tiecorps, krachtig en talrijk genoeg om weer stand te bieden aan pogingen tot ordever storing, die de gezamenlijke bewoners van ziilk een'stad' zouden aanwenden. Maar de politie is georganiseerd, de menigte onge organiseerd; deze laatste leeft yoor een groot deel onder de suggestie, die niet alleen sug gestie. is, dat verzet tegen het 'gezag toch vruchteloos is. Vandaar, dat met een relatief kleine politiemacht kan worden volstaan en dat in het algemeen de innerlijke orde in eiken Staat kan worden gehandhaafd met een macht, die eigenlijk slechts berekend behoeft te zijn op beteugeling van de opzet telijke kwade en kwaadaardige elementen der samenleving! Een zoodanig gezag zal de Volkenbond zich slechts langzaam kunnen verwerven; nu ligt de krachteloosheid van dien Bond tegen werkelijk verzet nog te veel voor ieders oog open. Vandaar, dat de Vol kenbond uiterst voorzichtig moet zijn om den directen weg te bewandelen ter berei king van zijn doel; den directeu weg, die zou kunnen uitloopen hetzij op fiasco, hetzij op toespitsen van werkelijke kracht. Slechts enkele malen dan ook heeft de Volkenbond de krachtproef genomen; wij denken daarbij aan het It-aliaansch-Grieksche geschil om Corfu; aan het Mosoelgeschil tusschen Enge land en Turkije; aan de merkwaardige op lossing van het Grieksch-Bulgaarsche grens conflict, dat zonder den Volkenbond onge twijfeld tot een bloedigen oorlog in den Bal kan zou hebben geleid. Daartegenover staat het nadeelig resultaat van China-Japan, een vraagstuk echter van zoodanige afmetingen, dat de Volkenbond in dit stadium van ont wikkeling er niet aan kon denken het tot een oplossing te brengen. Dat ware slechts dan mogelijk geweest, wanneer zijn leden allen of vrijwel allen het belang van den Volken bond boven het eigen belang hadden gesteld. Daarnevens de andere, de indirecte weg. Deze indirecte weg leidt langs de internatio nalisatie van de wereld en van de gedachten der wereld. Ongetwijfeld, ook vóór den oorlog was er veel internationaal geregeld. Maar wie zich bedenkt, hoevele moeilijkheden de bijeen roeping van een internationale conferentie voor een desnoods onbelangrijk doel onder vond. zal den grooten vooruitgang zien van het feit, dat thans de Volkenbond zijn ge woon apparaat maar in werking heeft te stellen om tot zulk :n conferentie te geraken. Bever dien heeft de Volkenbond voor zijn z.g. secundaire werkzaamheden het stelsel van decentralisatie toegepast, dat goed werkt. Er is. zij het ook min of meer onafhanke lijk van den Volkenbond, aan dezen verbon den een internationale Arbeidsorganisatie, die voor het volhouden der internationale arbeidswetgeving zorg draagt; er is een or ganisatie van verkeer, die de moeilijkheden, te voren aan het internationaal verkeer ver bonden, aanmerkelijk vergemakkelijkt; er zijn ordonisaties voor financieele en econo mische aangelegenheden, bij welke men den naam van Oostenrijk en van Hongarije maar behoeft te noemen om van haar nut verze kerd te zijn; er is een hygiënische organisa tie, die reeds menige ramp van Europa heeft afgewend. Er zijn commissiën voor de man daten, die de Volkenbond over de vroegere Duitsche koloniën en Turksche gebieden uit oefent; voor de opïumbestrijding, die het in 1912 in den Haag begonnen werk krachtda dig voortzet; voor de bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen; voor de in- tellectueele samenwerking, en op menig an der gebied, die alle nuttigen arbeid verrich ten. Deze commissiën vergaderen..geregeld te Genève; de uitwisseling van gedachten tus schen de vooraanstaande personen, die aan den arbeid dezer commissiën deelnemen, waarborgt voor het internationaal verkeer reeds een belangrijke verbetering. Maar hoe nu dezen arbeid, den onder grond zijner gedachten, tot de groote mas sa's in de verschillende landen te brengen? De Volkenbond is. zonder een superstaat te zijn, een officieel lichaam, waarvan leden zijn de meeste landen, die de wereld vormen. De Volkenbond mag en kan tusschen zijn leden geen onderscheid maken, en toch beseft hij levendig, dat datgene wat in het eene land kan geschieden, in het andere onmogelijk is. De Volkenbond kan daarom zoo moeiiijk an ders dan langs indirecten weg, propaganda maken voor eigen arbeid, eigen gedachten in populairen zin toelichten, in het kort zelf tot de groote massa's gaan. Daarom was het goed gezien van de Engelsche pacifisten, dat zij op denzelfden tijd bijna, dat de oprichting van den Volkenbond practisch aan de orde werd gesteld, een League of Nations Union oprichtten: een voorbeeld, spoedig in Frank rijk en Italië gevolgd. Ook andere landen zijn in dit voetspoor getreden, en in Nederland, waar gedurende den oorlog de aloude Bond „Vrede door Recht" en de Nederlandsche Anti-Oorlog Raad samenwerkten, werden de beide samengesmolten teneinde tot een ge heel nieuwe „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" te geraken. Ook deze Nederland sche Vereeniging. die als centrale organisatie voor de verspreiding van de kennis van den Volkenbond mag worden beschouwd, stelt zich ten doel den Volkenbond nader tot de massa in Nederland te brengen; den Vol kenbond en zijn arbeid te doen kennen en daardoor waardeeren. Want, het moge vreemd en bevreemdend klinken, maar ont stellend is soms de onwetendheid, die tegen over den Volkenbond heerscht, ook, ja voor namelijk zelfs bij degenen, die dezen het meest becritiseeren. In die leemte aan kennis moet worden voorzien; niet het minst ter wille van den Volkenbond zeiven. Want deze is geenszins volmaakt; deze is gebrekkig sa mengesteld en op gebrekkigen grondslag op getrokken. Het is het streven van de Volken- bondsvereenigingen in de verschillende lan den om die samenstelling en dien grondslag te verbeteren, uit te breiden, te verbreeden. Dat zal slechts kunnen geschieden door langzamen, gestadigen arbeid, die inspan ning en toewijding zal vorderen. Dat zal slechts kunnen geschieden, indien vereeni- gingén als die voor Volkenbond en Vrede een deel, bij voorkeur een groot deel, der massa achter zich weten. Er zijn in ons land velen, en er komen er steeds meer, die belang stel len in den Volkenbond en ook onder dege nen, die nog sceptisch staan tegenover de resultaten die hij kan en zal bereiken, is het besef levendig, dat indien aan de samenle-' ving der volken één kans geboden wordt ont dezen op vredelievenden en vriendschappelij- ken grondslag te vestigen, deze kans is gele- gen in den. Volkenbond te Genève. Veran derd, verbeterd, verbreed, 'maar niétteihih' bestaande gelijk thans. Vandaar, dat op den' 18en Mei de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede in ons, land, gelijk andere vereenigin- gen in andere landen, tot alle Nederlanders komt om hun en haar te zeggen, dat er een Volkenbond te Genève is; dat deze behoefte heeft aan aller steun, aan aller medewer king, en dat op allen, die het wel meenen met de vredelievende samenwerking der vol ken, de plicht rust om in het organisatorisch verband van deze vereenigingen den arbeid van dien volkenbond te steunen. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 16 Mei 1933. J. Haaker, wer!"~.an en kastelein, wonen de te Haarlemmermeer, Aalsmeerderweg 3. Curator Mr. Dr. A- F. H. Schreurs alhier. Fa. Papendrecht en Co., handelaarster in bloembollen, gevestigd te Hillegom, Meer straat 30 Curator Mr. K. A. F. J. Pliester Jr., alhier. J. C. Zwaneveld, timmerman, wonende te Haarlem, Maasstraat 13. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. P. van den Eykhof, rijwielhandelaar, wo nende te Haarlem, Heerensingel 27. Curator Mr. J. van der Vegt alhier. De Vennootschap onder de firma van der Toorn en Visser, gevestigd te Wormerveer, Javastraat 35. Curator Mr. J. H. J. Simons alhier. K. Visser, machinist, wonende te Zaan dam, Kokspad 19. Curator Mr. J. H. J. Simons alhier. K. van der Toorn, schipper, wonende te Wormerveer, Javastraat 35. Curator Mr. J- H. J. Simons alhier. A. Pleging wed. C. J. Harmeyer. zonder beroep wonende te Wijk aan Duin, Banken- laan 4 ten huize van H. de Vries. Curator Mr. D. de Jong alhier- J. Helmus, bloembollenkweeker, wonende te Hillegom, Leidschestraat 127. Curator Mr. F. J. Gerritsen alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst van: J. Versluys, werktuigkundige, thans wo nende te Utrecht. Curator Mr. F. J. D. Theyse. alhier. J. de Leeuw, wonende te Haarlem-N. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. P. Stam, timmerman en aannemer, wonen de te Zaandam, Hondemanstraat 14. Curator Mr- K. M. C. Dekhuyzen, te Zaan dam. H. Holtrust. vroeger wonende te Heemstede Curator Mr. L. G. van Dam, alhier. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 17 MEI Thalia Bioscoop: „De Vrouw en haar Huis knecht". 8.15 uur. DONDERDAG 18 MEI Thalia Bioscoop: „De Vrouw en haar Huis knecht". 8.15 uur. Thalia kleine zaal: Concert Kunstkring.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6