HET NIEUWE AVONDBLAD Onze vischuitvoer naar Frankrijk fle JAARGANG No. 1<S7 DONDERDAG 18 MEI 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Een uiteenzetting van de IJmuider Vischhandelvereeniging. Onbevoegde voorlichting „van bevoegde zijde". „Ik heb het gevoel, dat onze bezoeken hier (in Den Haag) to taal van geen nut zijn en voor onze vereeniging slechts geldver spilling en voor het bestuur noo- delooze moeite be teekenen". Wij ontvingen het volgende communiqué van het bestuur der IJmuider Vischhandel vereeniging: Het bestuur der IJmuider Vischhandelver eeniging heeft met belangstelling kennis ge- romen van de berichten in diverse dagbla den van Woensdag 17 Mei, waarin staat ver meld, dat in een te houden ledenvergadering van de Reedersvereeniging te IJmuiden zal worden voorgesteld om bij de Regeering te protesteeren tegen het feit, dat, in weerwil van de omstandigheid, dat ten gevolge van de staking te IJmuiden bijna geen grove visch voor export naar Frankrijk werd aangevoerd, het contingent toch is uitgeput, zoodat waar schijnlijk tot October 1933 geen ronde-visch in Frankrijk mag worden geïmporteerd. Het bestuur der Vischhandelvereeniging is tenzeerste verbaasd over de inlichtingen die een Haagsch correspondent van een bepaald dagblad van de „meest bevoegde zijde" heeft verkregen, nl. als zou de voorstelling van za ken dat het buitenland ons contingent heeft verbruikt, niet juist zijn. Door deze verkla ring geeft deze „bevoegde zijde" onzes in ziens blijk al zeer onbevoegd te zijn wat be treft het verstrekken van betrouwbare in lichtingen. Het bestuur stelt er derhalve prijs op dooi de volgende uiteenzettingen het verloop van deze zaak nader toe te lichten. Medio December 1932 gewerd ons bestuur van regeeringswege de mededeeling dat ook Frankrijk een Nederlandsch uitvoercertifi- caat voor den invoer van visch uit ons land zou eischen. Bij nadere informatie in Parijs bleek ons evenwel, dat daarvan aan het Fransche departement niets bekend was, en men er ook niet aan dacht den Nederland- schen handel nog meer moeilijkheden in den weg te leggen. IJmuiden als aan- en doorvoerhaven. De handel, wel voorziende, dat bij gebrek aan afdoende regeeringsmaatregelen door buitenlandsche exporteurs misbruik zou wor den gemaakt van het aan ons land toege stane contingent, verzocht daarom aan de Regeerixig te bewerkstelligen dat alleen IJmuiden als aan- en doorvoerhaven voor buitenlandsche visch naar Frankrijk zou worden aangewezen, opdat althans regelend zou kunnen worden opgetreden en alleen langs ordelijken weg de gevestigde handel van het contingent zou kunnen profiteeren. Hieraan is door de Regeering nimmer gevolg gegeven. Vervolgens heeft het bestur van den aan vang der staking af (begin 1933) tot in den treure er bij de Regeering op aangedrongen om de uitvoercertificaten. in verband met deze staking, tijdelijk op te heffen, teneinde den Hollandschen exporteur in staat te stel len, wegens gemis aan Nederlandsche aan voeren, zijn buitenlandsche en dus ook zijn Fransche clientèle door levering van buitenlandsche visch te kunnen behouden. Trots herhaalde, en ook docr de Reedersver eeniging gesteunde, pogingen, wenschte de Regeering ook op dit verzoek niet in te gaan, ondanks de verklaringen van den handel dat het in het leven roepen der Nederlandsche uitvoercertificaten voor den handel zoowel als voor de reederijen niet van het minste nut waren gebleken. Herhaaldelijk heeft de handel alle overredingskracht aangewend om de afd. Visscherijen hiervan te overtuigen, doch het baatte niet. In een met veel moeite verkregen audiëntie met Zijne Excellentie den Minister van Economische Zaken heeft ons bestuur ook krachtig op inwilliging van ons verzoek aangedrongen, doch alle moeite bleek ook hier vergeefsch te zijn. Toen dan ook uiteindelijk vast stond dat aan onze verzoeken niet zou worden vol daan, heeft ons bestuur onder meer op 27 Maart jl. er persoonlijk bij den chef der afd. Visscherijen krachtig op aangedrongen om te bewerkstelligen dat Frankrijk alleen Holland- sche visch zou toelaten op vertoon van een Hollandsch uitvoercertificaat. zulks wederom om te voorkomen dat het buitenland van ons contingent zou profiteeren. Reeds toen werd ons door genoemde autoriteit dezelfde toe zegging gedaan als welke wij thans aan het slot van het artikel in enkele bladen aan treffen, nl.: ,dat binnenkort een regeling is te verwachten, waardoor aan clandestienen invoer door het buitenland een einde wordt gemaakt". „Binnenkort" schijnt evenwel in Den Haag een andere' beteekenis te hebben dan die welke de handel er aan hecht. Het gevolg is dan ook geweest, dat gedu rende de laatste weken scheepsladingen bui tenlandsche visch via Hoek van Holland en Antwerpen ten laste van het Hollandsche contingent ongestraft en onbelemmerd naar Frankrijk konden doorgaan, hetgeen in hoofd zaak geschiedde door buitenlandsche hande laren, die langs dezen weg van het Neder landsche contingent voordeel trokken, en dan nog expedieërden op naam van den een of anderen Nederlander, die geheel buiten den handel stond. In Den Haag wist men niets en toch wel wat. Door ons bestuur onlangs daarop ten einde raad nog eens telefonisch attent gemaakt, verklaarde de afd. Visscherijen dat men niets van dezen clandestienen invoer via Antwer pen wist, doch wel was men er mede bekend dat een met name genoemd expediteur in Antwerpen zich op groote schaal op dezen doorvoer toelegde! Terwijl, zooals gezegd, deze buitenlandsche doorvoer ,engros" onbelemmerd en ongestraft plaats vond, werden in IJmuiden door de re- geeringscontroleurs de strengste maatregelen (boete enz.) toegepast, en zelfs aan het nog res'teerèride "bedrijfskapitaal van den visch- handel b'edragen ter cautiestelling onttrok ken, om te voorkomen dat ook maar 1 pond buitenlandsche visch aan de zendingen naar het buitenland werd toegevoegd! Wij zijn daarom van meening, dat wij als béstuur der IJmuider Vischhandelvereeni ging al het mogelijke hebben gedaan, om clandestienen invoer van buitenlandsche visch ten koste van ons' contingent te voor komen, betredren in; dit stadium alleen dat' er slechts enkele Nederlandsche vischhande- laren warén dié geprofiteerd hebben van het exporteeren van vreemde visch langs een omwe'g. Tot slot willen wij er nog eens den nadruk op leggen dat wij den toestand, zooals deze zich thans .heeft ontwikkeld, en waarover de reedex-s zich. nu beklagen, reeds maanden ge leden hebben voorzien. Vandaar onze herhaalde dringende ver zoeken om regeeiungsmaatregelen, en van daar ook de uitspraak van den voorzitter on zer Vei-e'enïging bij zijn laatste bezoek aan de af deeling visscherijen te Den Haag, nl.: „Ik heb het gevoel dat onze bezoeken hier totaal van geen nut zijn, en voor onze Vereeniging slechts geldverspilling en voor het bestuur noodelooze moeite beteekenen". FILMAVOND „LOBEBTOS". De tooneelclub „Lobebtos", aangesloten bij de afdeeling Kennemerland van den C. B. P. T. T. biedt haar donateurs en introducés Zatei-dagavond 20 Mei a.s. een filmavond aan in „Het Wapen van Velsen". O.m. zal vertoond worden een astronomische film, de opnemingen van de reis van „Lobebtos" naar Kootwijk in den voi-igen zomer en Sax Rohmer-werk „De Vleermuis". De avond, welke te half negen begint zal besloten worden met dansen, waartoe tot 3 uur vergunning verleend is. De balmuziek wordt door Jo Krab en zijn band verzorgd. Na a-fioop rijden speciale bussen ngar Beverwijk en Haarlem voor de genóodigden dier af-deellngen. MOTORTRAWLER „MARCELLA". WATERPLAATSING 2300 TON Frankrijk heeft de laatste jaren tal van zeer moderne visschersvaartuigen aan zijn vloot toegevoegd. Daaronder bevonden zich ook schepen, welke eerst onder Nederland sche vlag hebben gevaren, doch later aan Fransche visscherijmaatschappijen werden verkocht. De thans geheel gereed gekomen moderne motortrawler, de Marcella, moet beschouwd worden als de grootste motortrawler, welke ooit gebouwd werd. Het vaartuig is gebouwd voor i-eeders van de Victoria, een trawler, welks bouw eenige jaren geleden als een proefneming mocht worden beschouwd. Het experiment kon even wel zoo geslaagd genoemd worden, dat men al spoedig besloot een nog grooter schip te laten bouwen. Dit werd dan de Marcella, welks afmetin gen zijn: lengte 70 M.; breedte 10.5 M.; holte 5.1 M.; verplaatsing 2300 ton. De machinekamer is achter in het schip. Daarvóór bevinden zich de dieptanks voor de brandstof; in 3 tanks kan men ongeveer 360 ton meenemen. Vóór deze dieptanks liggen twee vischruimen, welke gelijk van grootte zijn en te zamen een laadcapaciteit van on geveer 1000 kub. M. hebben. Voor de bevro ren visch heeft men een speciaal koelruim ingericht, terwijl de daarvoor benoodigde köel-installatie in een apart dekhuis boven het koelruim staat. Onder het geheele schip door loopt een dubbele bodem, die door den kófferdam wordt onderbroken en welke voor waterballast is ixigericht, behalve daxj onder het achterste gedeelte van de machineka mer, waar zich een tank voor smeerolie be vindt. De ruimte voor deze waterballast is 75 kub. M. De voortstuwingsmachine is een 1000 P.K. Burmeister Wain-motor, normaal wer kend op 160 omwentelingen per minuut (cy linder-diameter 450 m.M. met een slag van 860 m.M.) Bij een gemiddelde snelheid van 10.5 tot 11.1 mijl is het brandstofverbruik 4 tot 4.5 ton per etmaal. Het schip zal reizen van ongeveer 4 maan den minstens moeten maken. Met den groo- ten voorraad brandstof aan boord is dit zon der bij bunkeren onderweg, zeer goed moge lijk. Er is ruimte voor het bergen van 750 ton gevangen visch, waarbij de 100 ton in het koelruim is inbegrepen. Onder de verblijven der bemanning ach terin vindt men nog een tank ingericht voor het opslaan van levertraan. Deze wordt aan boord bereid en een installatie daarvoor is dan ook in het schip opgesteld! Onnoodig er aan toe te voegen, dat de Marcella uitgerust is met de nieuwste snuf jes op radio-gebied. Een volmaakte draad- looze telefonie-installatie, richtingzoeker en ultra-sonoor echolood completeeren de tech nische hulpmiddelen. GYMN. EN ATHLETIEKVEREEN. GRATIA PLATO. Men meldt ons: De dames W. Wit, J. Noorman en H. de Bruin hebbenn Zondag 14 Mei deelgenomen aan een afstandsmarsch van 40 K.M., uit geschreven door een gymnastiekvereenigixig te Hilversum en dezen marsch met goed ge volg volbracht, waarvoor haar een fraaie herinnerings plaquet werd uitgereikt. Bravo dames. De vereeniging heeft besloten, Maandag 22 Mei weder een begin te maken met de be oefening der athletiek op het V.S.V.-terrein. Aanvang dames en heeren om 3 uur. Verder is besloten, deel te nemen, evenals axxdex-e jaren, aan de athletiek competitie van den K. T. K. en wel voor dames met 1 ploeg van 4 in de le klasse en 3 ploegen van 4 in; de 2e klasse; voor heeren met 1 ploeg van 6 in de le klasse. 1 ploeg van 4 in de 2e klasse en 1 ploeg van 4 in de 3de klasse. Op Zondag 21 Mei zullen enkele heeren deel nemen aan den handbalwedstrijd IJmuider- combinatie-Tui-nvereeniging Santpoort op het Olympia terrein aan den Driehuizerkerk- weg, terwijl het verder in het voornemen ligt, op Hemelvaartsdag een wedstrijd te spelen tusschen twee dameselftallen van Gratia-Plato en Olympia. Besloten werd, de dames-seniores op een afzonderlijk uur te doen oefenen. Er kunnen nog tot deze afdeeling toetreden. FEESTAVOND „GRATIA-PLATO". Bovengenoemde vereeniging bood dezer dagen haar meisjes- en jongens-adspiranten een feestje aan in het Wapen van Velsen. Toen de voorzitter, de heer G. Krom de kinderen het welkom toeriep, was de zaal geheel gevuld met een blijde kinderschaar. De leiding berustte bij den heer P. Dijkstra, die zorgde dat voordrachten, dansjes en spel, elkander afwisselden. Het gebodène werd geheel door de kinderen zelf geleverd en ook door hen zelf ingestu deerd. Daar waren aardige voordrachten, als Jetje en Betje, de Koperslagers enz., daar onthaalden weer anderen de aanwezigen op eenige fraaie zangnummers; twee meisjes gaven eenige nummers op de mandoline ten beste (begonnen werd met de Tummarsch) en zelfs kwamen drie meisjes beurtelings op met zelf ingestudeerde dansjes. Heii allen met name te noemen is niet doenlijk, maar allen hebben bijgedragen tot 'n recht feestelijken avond, die den band tus schen de vereeniging en de adspiranten nog meer heeft versterkt. Veel te spoedig sloeg het klokje van naar huis gaan. De voorzitter bedankte allen voor hetgeen zij gedaan hadden om dezen avond te doen slagen, wekte allen op, trouw te blijven aan de vereeniging en allen propaganda te maken opdat nog meer kinderen lid van de vereeni ging worden. Nadat een driewerf hoera op Gratia Plato v;as uitgebracht, gingen allen in vroolijke stemming huiswaarts. „KERK EN VREDE". De tegen Vrijdagavond aangekondigde ver gadering van „Kerk en Vrede" kan naar ons wordt gemeld, wegens ziekte van den voor zitter Mr. A. v. d. Flier, niet doorgaan. JUBILEUM. Heden, Donderdag 18 Mei herdenkt de heer T. E. Puts den dag waarop hij vóór 12 1/2 jaar in dienst trad bij de firma S. van Dorp. Vóór dat de jubilaris hedenmorgen zijn dagtaak ter hand nam sprak de heer Van Dorp hem eenige hartelijke woorden van waardeering toe, waarna hij hem een envelop met inhoud ovei'handigde. Van het personeel had de heer Puts een fraaie ets in ontvangst te nemen, op de keerzijde waarvan een herinnering aaxx het jubileum en de handteekeningen der schenkers staan vermeld. De jubilaris kon den dag verder in zijn familiekring doorbrengen. VELSER ZWEM-VEREENIGING. Geanimeerd door de reductie, welke vóór 15 Mei werd toegestaan, zijn reeds meer dan 300 abonnementen voor de Zweminrichting afgegeven. Ook na bovengenoemden datum zijn nog vele aanvragen binnen gekomen en teneinde ook deze zwemliefhebbers tegemoet te komen besloot het bestuur der V.Z.V. aan allen die tot en met 31 Mei a.s. een abonne ment aanvragen ook nog eenige reductie op aen prijs te geven en wel als volgt: Voor volwassenen f 3 per seizoen. Voor adspiranten beneden 16 jaar: f 2.25 per seizoen. Na 31 Mei zijn de prijzen resp. f 3.5U en f 2.50. Aanvragen te richten tot: G. Vriend, Kanaalstraat 216, IJmuiden. J. W. Raadman, Zeeweg 97, IJmuiden-Oost EEN BELANGRIJKE AANBESTEDING. SLUISBOUW TE VREESWIJK. De „gevederde slang" begroet de donderende vogel". Merkwaardige ontmoeting Amerikaatisch indiaiienkamp. Bezit IJmuiden de grootste zeesluis ter we reld, Vreeswijk zal binnen afzïenbaren tijd de grootste binnensluis van Nederland en wel licht van Europa bezitten. Dezer dagen von de aanbesteding van dit grootsche werk, dat deel uitmaakt van de werken ten behoeve van de Amsterdam-Rijnverbinding, plaats. Er werden 25 geldige biljetten ingeleverd. Laagste was de N.V. Aannemei-sbedrijf v.h. Firma den Breejen van den Bout te Berg en Dal met a. f 2.598.000. b. f 2,613,000. hier op volgden de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij te Amsterdam met: a f 2,598.000 en b. f 2.613.000 en de N.V. Gewapend Betonbouw „De Condor" te Amsterdam met: a. f 2,625.000 en b. f 2.643,000. (a. Giet- en smeedstaal naar vrije keuze, b. met dit materiaal van Nederlandsch fabri kaat). De raming bedroeg f 3,080.000. Bovengenoemde firma's hebben ook voor den bouw der Noordersluis alhier belangrijk werk verricht. ZANG EN VRIENDSCHAP. De R.-K. Zang- en Operettevereenigin; „Zang en Vriendschap" heeft een nieuw stuk in studie genomen, nl. de mooie en geestige operette „De dochter van den Tamboer majoor" van Offenbach, waaraan hooge eischen voor koor en solisten worden gesteld. Het bestuur hoopt dat vele liefhebbers van zang zich nog zullen aansluiten bij de ver eeniging. ,*Grondverkoop en nog wat. Ons gemeentebestuur heeft Dinsdagavond in z'n hoedanigheid van grootgrondbezitter en als vertegenwoordiger van alle medebur gers goede zaken gedaan. Er werden niet minder dan zes voorstellen behandeld betref fende verkoop van grond en de raadsleden moeten zich dien avond wel gevoeld hebben als aandeelhouders van een maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen. Het totale oppervlak der zes verkochte perceelen bouwterrein bedroeg 5718 M2. en daarvoor komt in het laad je van den gemeenteont vanger een bedrag van f 35.508. „Niets bijzonders", zal men wellicht zeggen Het is wél iets bijzonders, want men moet re kening houden met de omstandigheden. Ze ker, we zijn het in onze gemeente anders ge wend. Er zijn wel eens veel en veel grootere perceelen verkocht, maar dat geschiedde in een tijd van opgang, toen er een groot wo ningtekort bestond. Wat dezen grondverkoop nog belangrijker maakt is het feit, dat er geen speculatie aan ten grondslag ligt maar dat de terreinen, wel licht op een enkele uitzondering na spoedig bebouwd zullen worden. En het bijzondere is, dat op een stuk van 415 M2. na, alle per ceelen zijn gelegen in Santpoort. In Santpoort bestaat dan ook geen crisis meer in de bouwnijverheid. Daar wordt ge timmerd en gemetseld dat het een lieve lust is. Overal elders in onze gemeente ligt het bouwbedrijf nagenoeg op z'n oor. maar niet aldus in Santpoort. Daar is men sedert eenigen tijd weer met frisschen moed aan het werk geslagen. En het zijn niet alleen ge meentegronden die bebouwd worden: ook terreinen van particulieren genieten de be langstelling der bouwondernemers, getuige de bebouwing van den Hagelingerweg, waar een gi*oot blok woningen bezig is te verrij zen. Men bouwt feitelijk overal in ons vrien delijk dorp: aan den Hagelingerweg, aan den Middenduinerweg, aan de Frans Netscher- laan, den Rijksweg en nog op enkele andere plaatsen. Uit een oogpunt van gemeentelijke grond- politiek zou men allicht geneigd zijn de op merking te maken, dat de gemeente haar grond te goedkoop van de hand doet. Een prijs van f 6 a f 7 per M2. is inderdaad voor deze streek aan den lagen kant, maar men dient rekening te houden met de omstan digheden. Elke transactie beteekent woning bouw en woningbouw beteekent meer werk minder steun, zoodat het mes in zekeren zin aan twee kanten snijdt. Bovendien is de gemeente, voorloopig al thans vrijgesteld, stelt zij zich althans vrij, van het maken van dure rioleeringswerken, ontvangt zij daarentegen voor elk perceel idem zooveel als bijdrage voor deze riolee- ringdie er wellicht nooit of niet dan na verloop van vele jaren komt. Gaan we met het in Santpoort te dien op zichte gevoerde systeem wel den goeden weg op? Deze vraag zouden we niet zonder meer bevestigend durven te beantwoordden. De heer Sluiters gaf j.l. Dinsdagavond B. en W. een harde noot te kraken. Hij wees op de mogelijkheid dat het polderbestuur (van Rijnland?) wel eens er voor zou kunnen be danken. dat de gemeente zijn polderslooten gebruikt om er rioolstoffen op te loozen. Het is ons bekend, dat de Gezondheids commissie zich ook met 't rioleeringsvraag- stuk te Santpoort heeft bezig gehouden en reeds meer c'an eens B. en W. ernstig hebben gewaarschuwd tegen de onaangename gevol gen van het ontbreken van een goed riool stelsel aldaar. Eix men behoeft in sommige deelen van het dorp z'n neus maar eens op te halen om tot de ontdekking te komen, dat er onderdaad „een luchtje aan zit". Het is een vei'heugend verschijnsel, dat Santpoort zich thans zoo aanzienlijk uit breidt, in tegenstelling met de andere dee len onzer gemeente (met uitzondering van Dx-iehuis, over welks uitbreiding we al eens eerder hebben geschreven) waar de uitbrei ding stil staat. Maar het gemeentebestuur houde er rekening mee, dat onze nieuwe me deburgers, waarvan het meerendeel komt uit Amsterdam en Haarlem, zich hier komen vestigen, voornamelijk omdat er in het voor jaar de nachtegaal zingt en de meidoorn en de sering er hun geuren verspreiden en om dat het des zomers zoo heerlijk is in het Burgemeester Rij ken spark en den Neethof. Maar als tegenover het credlët van deze ge neugten van het buitenleven staat het debet van een overloopenden beerput of een on welriekende sloot, dan zou het er wel eens van kunnen komen, dat de menschen, die hier zijn komen wonen niet langer tot hun in de stad achtergebleven familieleden en kennissen zullen zeggen: ..Kom ook bij ons in Santpoort wonen." maar in plaats daar van de verzuchting zullen slaken: „Was ik maar gebleven waar ik was." CHRIST. ORANJEVEREENIGING „IJMUIDEN-OOST". Gisteravond heeft onder leiding van den voorzitter Ds. Chr. J. W. Teeuwe, in de turn zaal van de Julianasehool, een vergadering van bovengenoemde vereeniging plaats ge had. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met gebed en een kort inleidend woord had ge opend, werden de notulen gelezen die onver anderd werden goedgekeui'd. Hierna had re glementsherziening plaats, noodig ingevolge het besluit tot aansluiting bij den Bond van Christ. Oranjeverenigingen. Wegens vaca ture van twee bestuursleden, had hiervoor verkiezing plaats. Gekozen werden de heeren B. Schipper en P. Luit. Het financieel verslag wees een aardig ba tig saldo. Na eenige besprekingen van internen aard en rondvraag sloot de heer Belgraver de ver gadering met dankgebed.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1