KHERU SN ScHEEPVAARTBERKHTEN DE BILT. ONZE LEZERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Nieuwe Uitgaven. Schip Amassia Amstelkerk Achilles Baarn Borgland Bodegraven Berenice Clytoneus Chr. Huygens Carina Deucalion Energie Freiburg Gaza Hercules Kurmark Kennemerland Kyphissia Laomedon Lahn Luneburg Montferland Magdalena Menes Marslew Merope Martha Russ ILovisa Naumburg Nereus Orania Orion Oldambt Poljana Poelau Tello Poelau Roebiah Ravnaas Saaie Stentor Serooskerk Stella Skants Svartön Santa Fé West-Afrika Valencia Chili St. Nicolas Chili Venetië Ne-d.-Indië Ned.-Indië Porsgrunn Danzig Buenos Aires Chili Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië Japan Japan Ned.-Indië Buenos-Aires West-Indië Ned.-Indië Villa Constitucion Hamburg Verm. aankomst Titus Vesta Van Rensselaer Venezuela Uckermark Waterland Zuiderkerk Ned.-Indië Kopenhagen Buenos Aires Constantza Skönvik Braila Ned. Indië Ned. Indic San Nicolas Japan Ned.-Indië Japan West-Indië Leningrad Oxelösund (voor Velser Bourgas Napels West-Indië West-Indië. Ned.-Indië Buenos-Aires Japan 2 Juni 20 Mei 21 Mei 21 Mei 24 Mei 10 Juni 6 Juni 10 Juni 15 Juni 22 Mei 12 Juni 1 Juni 25 Mei 28 Mei 22 Mei 21 Juni 21 Mei 23 Mei 21 Juni 23 Mei 3 Juni 10 Juni 22 Mei 7 Juni 1 Juni 3 Juni 29 Mei 25 Mei 18 Mei 30 Mei 29 April vertrokken 13 Mei van Las Palmas 14 Mei van Gibraltar 11 Mei van Paita 15 Mei van Teneriffe 16 Mei van Iquique. 18 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Belawan 17 Mei van Colombo. 15 Mei vertrokken. 17 Mei van Valencia. in lading 15 Mei van Perim 14 Mei vertrokken 3 Mei ve-trokken 3 Mei van Curacao 17 Mei te Liverpool, in lading 18 Mei van Carthagena 14 Mei van Perim 17 Mei van Genua. 16 Mei te Soerabaya 12 Mei van Fern. Noronha pass. 16 Mei Azoren. 15 Mei van Batavia in lading vertrekt 20 Mei 16 Mei vertrokken 15 Mei van Penang 19 Mei te Stettin. 17 Mei van Rio Janeiro. 15 Mei te Ismir 16 Mei vertrokken. pass. 15 Mei Gibraltar 15 Mei te Singapore 7 Mei van Sabang 10 Mei vertrokken 16 Mei van Pt. Sudan 16 Mei van Marseille. 6 Mei van Tsientsin 7 Mei van Pto. Barrios 11 Mei vertrokken. 15 Mei vertrokken. 14 Mei van Xante 15 Mei van Lissabon 10 Mei van Paramaribo 17 Mei vertrokken. 13 Mei te Macassar 17 Mei vertrokken 13 Mei van Colomob Visschersh. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDFN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noor m.s. Hilda I Kristiansand makreel. Opleidingsschepen. Het Belgische schoolschip Mercator, dat al kort na het in de vaart brengen reeds weer werd opgelegd, schijnt niet in alle opzichten in de praktijk te voldoen. Het is nu naar een werf verhaald om verschillende veranderin gen, tegelijkertijd verbeteringen, te onder gaan. Buitenlandsche reederijen. De Zweedsche Oost-Azië Maatschappij keert over het afgeloopen boekjaar 5% divi dend uit evenals in het voorafgaande jaar, na 1,2 millioen Kronen op de vloot te hebben af geschreven en 208.000 Kronen naar de nieuwe rekening te hebben overgebracht. De vloot telt op het oogenblik 16 schepen met een in houd van 133.000 ton, welke te boek staan voor 1,7 millioen Kronen. Schoolschip Köbenhavn. Men zal zich herinneren, dat het vorig jaar het Deensche schoolschip Köbenhavn met man en muis verging. Een van Australië terugkeerend schip bracht een scheepsluik mede, dat bij Punta de Arenas op het strand gespoeld was en vermoedelijk tot het schip behoord zou hebben. Deskundigen, onder welke een vroegere kapitein van het thans vermiste schip, hebben evenwel verklaard dat een dergelijk luik nooit aan boord was ge weest Engelsclie scheepsbouw. Vanaf 1 Januari tot heden is op de werven langs de Tyne slechts één schip met 720 bruto reg ton te water gelaten tegen nog vier sche pen met 14.650 ton in hetzelfde tijdperk van het vorig jaar. Dit teekent wel de crisis in de scheepvaart, waar men nog een overcompleet aan oude schepen heeft. Makreelinvoer. De Noorsche motorkotter Hilda I is van Kristianssand aangekomen met ongeveer 400 kisten makreel voor een plaatselijken im porteur. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.850.70. Griet per 50 K.G. 29—/ 10. Tongen per K.G. 10.95. Kleine schol per 50 K.G. 16—2.60. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8.507. Kabeljauw per 125 K.G. 42—V 28. Groote gullen per 50 K.G. 13—8.50. Kleine gullen per 50 K.G. 11.50—4.70 Wijting per 50 K.G. 5.203.60. BESOMMINGEN. Loggers: Sch. 103 660, KW 4 560, KW 167 890, KW 42 440. Kotters: E 12 170, E 142 180, E 179 1050 RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 19 Mei 1933 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Crijnssen. Dempo, Flandria, Indrapoera, Joh. de Witt, Xota Agoeng, Kota Tjandi, Maasdam, Orania, Poelau Laut, van Rensselaer, Sibajak, Sla mat, Veendam, Venezuela. BINNENKANT VAN DEN OLIFANTSBEK. De meeste menschen kennen slechts de lange slagtanden van den olifant. Maar hoe het er verder in den bek van dit dier uitziet, weten er maar weinigen. De olifant heeft hee- lemaal geen snijtanden en kan dus geen vleesch of ander voedsel eten, dat met de tan den verscheurd moet worden. In iederen kant van de kaak bevinden zich twee boven- en twee benedentanden, die geel zijn en zoo breed als de hand van e-en mensch. De olifan ten hebben, net als de menschen, het twee- tandsysteem; als het dier ongeveer 14 jaar oud is. vallen de melktanden uit. die dan nog betrekkelijk klein zijn. Een merkwaardigheid op zichzelf is de tong. die bewegingloos aan zijn beide einden hangt en die zich slecht in het midden naar boven en beneden kan be wegen. zachten toon. Laskar verstijfde. Hij bewoog zich niet, maar liet zijn handen rusten op de heupen, reeds sedert het oogenblik waarop Harlan was afgestegen. Met een snellen blik keek hij naar Deveny en den sheriff. Het was tijd voor Deveny en Gage om te handelen volgens het beraamde plan. Maar de sheriff bewoog zich niet en even min veranderde Deveny van houding. Een Vreemde huivering overviel Deveny, een vage angst. Besluiteloosheid greep hem aan; het werd hem onmogelijk helder te denken. Hij had meermalen en dan onbevreesd ge staan tegenover beruchte vechters. Maar dit maal gonsde in zijn ooren, dat dit geen ge woon man was; dat nu op drie pas afstand voor hem stond, gereed om toe te slaan, Har lan Drag Harlan de schieter uit Pardo, een man, die nooit geslagen was. Zou hij, Deveny, er toe in staat zijn? Zou hij, met eenige hoop op succes, zijn revolver kunnen trekken, vóór het bliksemsnelle schot van den ander hem het leven benam? Deveny verbleekte, hij durfde het er niet op te wagen. Tersluiks keek hij naar den sheriff. Harlan zag dien blik, lachte meedoo- genloos en zeide kortaf tot Lasker; „Ik heb je gezegd, dat. je tegen den wind in moest loopen tot er geen wind meer was. Ik had je ginds, bij de rotsen, al moeten toedienen wat ik je collega bezorgde. Je hebt je kans gehad. Schiet!" „Harlan!" Het was Gage, die sprak. Zijn stem klonk moeilijk en schor. Harlan bewoog zich niet, noch wendde zijn oogen in een andere richting. Hij bleef staan, koel, maar in de uiterste spanning. En zijn stem beet: „Jij bent de sheriff, hé? Je wou zeker wat zeggen? Maar doe het dan gauw, voor deze kerel probeert te schieten!" De sheriff kuchte. „Je bent mijn gevangene in verband met den moord op Lane Morgan, gisteren in de woestijn gepleegd". De oogen van Harlan werden tot spleetjes. Zijn lippen krulden zich verachtelijk. En hij veranderde niet van houding. „Wie treedt op als getuige?" „Laskar". „Heeft hij al wat verteld?" „Dat komt dadelijk". Harlan deed een paar stappen achteruit. Zijn houding werd als van een tijger. Een woeste-, licht straalde uit zijn oogen. Laskar, die zich plotseling rekenschap gaf, dat hij niet hoefde te rekenen op hulp van de zijde van Gage of Deveny, werd desparaat. Hij wist, dat de dood hem aangrijnsde. Dood of roem. Het noodlot wilde het een of het ander. Hij was bereid de kans te wagen, welke Dolver en de chef hadden geweigerd ten opzichte van Lane Morgan. (Wordt vervolgd) BLOEMENDAAL WONINGBOUWVEREENIGING BLOEMENDAAL-NOORD. DE HOUDING DER PROVINCIE. Eenige leden van de commissie uit de Prov. Staten die de voordracht van Ged Staten onderzocht, betreuren het. dat door het heen en weer schuiven der verantwoor delijkheid ten slotte de vereeniging Bloe- mendaal-Noord in het gedrang komt. Echter zijn de besluiten, genomen in Juli 1920 en Juli 1930, goed uitgevoerd en lijkt het ongewenschit thans weer op het besluit van 1930 terug te komen. Er wordt ook op gewezen, dat de vereeni ging reeds een geschenk ontvangt van on geveer f 100 per bewoner (ruim f 4.000 voor 42 woningen) en dat het niet aangaat, deze bewoners in een bevoorrechte positie te bren gen ten opzichte van andere burgers; hier wordt aan toegevoegd, dat de ambtenaren der Provincie toch reeds in dusdanige positie verkeeren, qua salaris, dat er eerder sprake van zou moeten zijn de huurtoeslag te ver minderen dan die te gaan vermeerderen. Een lid meent, dat niet alle leden der ver eeniging een woning hunner eigen vereeni ging bewonen, daar zij elders in de wonin gen der Provincie goedkooper terecht kun nen. Door een woning qer vereeniging te be trekken, zouden zij het in de hand hebben de bijdrage der Provincie te doen toenemen. Tenslotte zouden de Staten er toe kunnen overgaan de huur der provinciale woningen te verhoogen, waardoor het verschil in huur zou worden weggenomen, maar de vraag rijst of hier het middel niet nog erger dan de kwaal zou zijn. Het in de Commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten deed voorlezing van een alsnog ingekomen brief der bouwvereeniging waarin wordt medegedeeld, dat ieder, die kan, reeds een woning in huur heeft en anderen niet willen vanwege de hoogere huur. In dit schrijven wordt gevraagd om bijdrage in de huur vor andere bewoners dan die voor welke een provinciale bijdrage wordt geven. Het lid van Gedeputeerde Staten bracht de geheele geschiedenis sinds 1920 nog eens m herinnering en las daartoe de voordracht en het besluit van 1920 voor. In de voordracht wordt uitsluitend gesproken over de huisvesting van het personeel der ziekenhuizen en zoowel in -de voordracht als in het besluit staat vermeld, dat de bijdrage alleen wordt, berekend over de woningen, die in het exploitatiejaar werden verhuurd aan leden van het personeel van het Prov. Zie kenhuis nabij Santpoort of aan een weduwe van een lid. indien dit lid, op het tijdstip van overlijden -de woning reeds in huur be zat, enz. De gemeente Velsen is garant; de zaak moet dus terecht komen. De conclusie der commissie strekt tot meegaan met de voordracht van Gedeputeer de Staten en dus afwijzend te beschikken op het adres der bouwvereeniging. Een paar leden voegden hier aan toe een verzoek aan Gedeputeerde Staten om alsnog te probeeren door bemiddeling iets te verkrijgen en door overleg een onbillijkheid weg te nemen. An deren kunnen zich met dit verzoek alleen dan vereenigen, indien vaststaat, dat deze bemiddeling aan de Provincie geen geld mag kosten. Slechts één lid. hoewel toegevende, dat Gedeputeerde Staten de besluiten goed heb ben uitgevoerd, vond dat indien de letter der wet een goed werk met verstikking bedreigt, de wet gewijzigd moet worden. Het lid van Gedeputeerde Staten wijst er nog eens op, dat deze bemiddeling even tueel niet veel zal uitrichten. Er zijn reeds tal van brieven geschreven. Het Rijk heeft geld gegeven, de gemeente Velsen is garant., maar heeft het geld niet. NIEUWS UIT INDlE. NOG KORTING VAN 10 PCT. OP PENSIOENEN? BATAVIA. 18 Mei (Aneta). De „Java- Bode" meldt, dat de Indische Regeering aan den Minister van Koloniën telegrafisch ver zocht heeft alsnog te willen toestaan de invoering van een korting van 10 procent op de Indische pensioenen in te voeren, waar door een besparing van f 8.700.000 zou wor den verkregen. INLANDER DOOR PANTERS VERSCHEURD. BATAVIA. 17 Mei An-ea). Te Sasaksaat. in het district Tjikalongwetan, is een Inlan der vermoedelijk door twee panters aange vallen en gedood. Het lijk was afschuwelijk verminkt. Op het lichaam werden afdruk ken van nagels der dieren aangetroffen. D-e veldpolitie zette vallen. Volgens 'mededeeling zijn in deze omgeving nooit panters of tijgers gezien, zoodat ge dacht wordt dat men hier te maken heeft met uit het Zuiden gevluchte dieren. FINANCIEELE BERICHTEN KWATTA. De Stoomchocolade- en Cacaofabriek Kwatta te Breda zal 6 pet. op de preferente aandeelen uitkeeren (als v. j.) op de gewone aandeelen zal 4 pet. (v. j. 3 worden uitge keerd. De positie van het bedrijf is buitengewoon sterk. De Belgische maatschappij werkte uit stekend, de Keulsche met verlies. De Fran- sche wist haar winstcijfer te verbeteren. De concurrentie op de binnenlandsche markt wordt steeds feller, gevoelig werd het bedrijf getroffen door de winkelsluitingswet. De ex portmogelijkheden worden steeds kleiner. KEDIRI STOOMTRAM. De Kediri Stoomtram Mij. zal geen divi dend uitkeeren (v. j. 6 pet.) BATAVA MARGARINEFABRIEKEN. De Batava-Margarinefabrieken leden in 1932 een verlies van f 7048 (v.j. winst f 21.750) waardoor het nadeelige saldo in totaal ge stegen is tot f 306.962. LEVENSVERZEKERING MIJ. DE NEDERLANDEN. Het jaarverslag van de N.V. Levensverze kering Mij. „De Nederlanden" spreekt van goede resultaten. Er werd een bedrijfswinst gemaakt van f 267.990. Het dividend be draagt 5 pet SURINAAMSCHE BANK. De winst van de Surinaamsche Bank te Amsterdam bedraagt f 344.770.53 (vorig jaar f 405.170.94). welke na aftrek der onkosten ad f 170.329.20 (v.j. f 177.964.36) voor af schrijving en reservee.ring bestemd wordt. EERSTE HOLLANDSCHE LEVENS- VERZ E KERIN G SBANK De Eerste Hollandsche Levensverzekerings bank heeft in 1932 een winst gemaakt van f 423.943 (v.j. f 422.618). Het dividend is be paald op 24 pet. (onveranderd). VER. NED. CHAMOTTEFABRIEKEN. De N.V. Vereenigde Nederlan-dsche Cha mottefabrieken te Geldermalsen, leden ii 1932 een totaal verlies van f 179.911, na tot stand gekomen afschrijvingen, (v.j. f 117.845) hetgeen op nieuwe rekening zal worden over geboekt. Sedert begin Mei van dit jaar werkt het bedrijf weer op volle capaciteit. Er zijn voor vier maanden voldoende orders. Johan Maurits van Nassau door Paulo Setubal. Paulo Setubal heeft als onderwerp voor zijn historische roman: Johan Maurits van Nassau gekozen de Hollandsche bezetting van Brazilië. De aanvallen op Bahia zijn voorbij en de eigenlijke verovering van Pernambuco met aangrenzende kapiteinschappen is afge loopen. R. Schreuder en J. Slauerhoff vertaalden het werk uit het Portugeesch. Het boek ver scheen in de Wereldbibliotheek. Congorilla, door Martin Johnson. Martin Johnson, die met zijn echtgenoote onderzoekingstochten door Afrika heeft on dernomen, en daarvan in zijn boek „De Ko ning der Wildernis" al verhaald heeft, be schreef meer avonturen, met pygmeeën en gorilla's in Afrika ditmaal, in zijn boek Congorilla, dat, vertaald door J. van Reense- ma, is verschenen bij Scheltema en Giltay te Amsterdam. Talrijke foto's illustreeren den tekst, De Socialistische Idee door Hendrik de Man. Dit werk is een voortzetting van De Psy chologie van het Socialisme, en houdt zich bezig met den concreten inhoud van de so cialistische gedachtenwereld en de samen hang daarvan met de burgerlijke cultuur. Het boek verscheen in de vertaling van dr. K. F. Proost en dr. J. C. ProostThoden van Velzen, bij van Loghum Slaterus' Uit geversmij. te Arnliem Herinneringen aan Nederlandsche auteurs. De Commissie voor de Boekenweek 1933 heeft ook dit jaar weer een geschenk beschik baar gesteld voor hen, die van hun belang stelling in het Nederlandsche boek blijk gaven. Ditmaal zijn herinneringen aan onge veer 25 gestorven schrijvers gebundeld: aan Couperus, Heyermans, van Locy, van Eeden, Herman Gorter, Querido enz. Het boek is uitgegeven vanwege de vereeniging ter be vordering van de belangen des boekhandels onder den titel: Geschenk 1933, Herinnerin gen aan Nederlandsche schrijfsters en schrij vers, bijeengebracht ter gelegenheid van de Nederlandsche Boekenweek 29 April6 Mei 1933. Talrijke facsimilé's en fotos verluchten den tekst. Het werk is samenge .^eld door C. J. Kelk. De Kruistocht van een Ultra Feministe tegen het Nieuw-Fe- minisme en Famke. Onder dezen titel is bij Morks te Dordrecht verschenen een brochure, waarin artikelen, opgenomen in de tijdschriften Morks-Maga- zijn en „Zij" (April en Mei-aflevering) zijn overgedrukt. In Groningen is een vergadering gehouden van de Ver. van Vrouwenbelangen en gelijk Staatsburgerschap, waar mevr. Wijnaendts Francken-Dyserinck over de „Vergissing van Famke" gesproken heeft. Famke, de sticht ster en geestelijke leidster van de Nieuwe Nederlandsche Vrouwenbeweging, heeft aan de uitnoodiging om op deze vergadering haar denkbeelden te verdedigen geen gevolg ge geven, omdat zij het onnoodig, te kostbaar en ongewenscht vond een dergelijke dure reis te ondernemen en haar gezin voor tenminste 2 dagen in den steek te laten, om op de ge bruikelijke oppervlakkige manier, die derge lijke pro- en contra-avonden of opzettelijk gearrangeerde debatten-in-'t-publiek ken merkt elkaar „wat vliegen af te vangen". Famke bestrijdt met voorbeelden de bewering als zou ze nooit debat toestaan. Zij heeft nooit gedachtenwisseling geweigerd, integen deel daar steeds om verzocht, maar ze weigert alleen de debatwijze der openbare pro- en contra-bijeenkomsten. Haar tegenstanders ontwijken de kern van de zaak. De Nieuw-Feministen wijzen op de psychologische gevolgen der latere eenzijdig heid der Oude Vrouwenbeweging, die voor de West-Europeesche beschaving vernietigend zijn. Op de psychische effecten van den min of meer mannelijken arbeid op de vrouw. Op psychische efecten van de heilloos door gedreven sexe-nivelleering op den Jongen Man, die zijn levenshouding nog moet op bouwen. Op de noodzakelijke psychologische factoren in de verhouding der beide sexen èn van het wettelijk monograme huwelijk. Maar de Ultra Feministen zwijgen daarover, zegt Famke in haar brochure. Het Nieuw- Feminisme leert de vrouw trotsch te zijn op eigen sexe, het predikt eerbied voor het moe derschap en haar typische vrouwelijkheid. De aantijging als zou zij financieele voor deden hebben van de honoraria, die ze ont ving weerlegt Famke in een uitdrukkelijke verklaring. Ik en mijn Speelman, door Aart van der Leeuw Bij Nijgh en Van Ditmar N.V. te Rotterdam is verschenen de zevende druk van Ik en mijn Speelman, een luchthartige geschiedenis door Aart van der Leeuw. Het bandontwerp is van J. Brie dé. meldt: Hoogste barometerstand 771 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 749.8 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt zwakken tot matigen, Oostel. toit Zuid-Oost. wind. Toenemende bewolking.a Aanvankelijk droog weer. Later eenige kans op regen, iets warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 768 m.M. 54 F. 48 F. 52 F. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. aan het woord.. (Ingezonden) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE TENNISBANEN BIJ HET PAASCHDUIN. Geachte Redactie, De vorige week konden wij lezen, dat een combinatie te Wijk aan Zee twee tennisbanen had laten aanleggen aan den voet van het Paaschduin. En er staat bij, dat ieder zijn geld nu goed beleggen kan, want voor f 10 kan men een aandeel krijgen. Hoe groot is dan het aandeel dat de ge meente Wijk a. Zee en Duin genomen heeft? Want dagelijks kunt u de wethouders er zien op het werk met een groot aantal werk- loozen. Maar als dit een particuliere combi natie is, wat heeft de Gemeente er dan mede te maken? Het is heel mooi dat onze werkloo- zen nu weer een werkje hebben, maar volgens de krant van de vorige week was het een combinatie, dus particulier werk. Willen dan de combinatie en B. en W. er rekening mede houden, dat deze menschen, die daar aan het werk zijn, onder hetzelfde contract werken, dat voor hen anders in het bouwbedrijf geldt. Want dit komt hun toe. Dat is volgens het bericht van de vorige week al bewezen, want daar staat: ,,Als men een aandeel koopt is het geld goed belegd. Men rekent dus dat er in den a.s. zomer wat ver diend wordt. Laat dan ook deze menschen het loon verdienen, dat h m toekomt! Met dank voor de plaaising, J. W. Wijk aan Zee. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Maria d. van A. P. A .Kochx en H. A. M. Eijmer, Geertruida Maria Divera d. van P. A. van Noort en P. C. Koopman. Gerardus Johannes z. van J. H. Klous en M. C. Wigchërt. Hendrik Cornells z. van W. C. Steeman en S. J. de Nijs. Ondertrouwd: Chr. Modderman en H. de Jong. P. Lijnzaad en J. van Heek. Getrouwd: A. A. van Campen en C. M. M. de Boer. Joh. Hoijting en B. Heeringa. Overleden: Adr. Nieuwland, oud 54 jaren, geh. met Jac. Bleeker. HAARLEM, 18 Mei. Ondertrouwd 17 Mei: J.'Jansen en A. M. F. Maue, G. Schornagel en C. H. Cijs:L. Vrees wijk en P. J. Legro; F. J. van Steijn en W. E. van Kleef; C. Stroes en M. Huisman; T. Ka- terberg en A. Zwiers: H. J. Spierings en W. A. M. v. d. Veldt; J. M. de Droog en J. C. de Jong; W. A. Holman en M. Krauch; J. H. C. v. d. Pol en F. P. Schornagel; G. Borg en A. Weiland; T. v. d. Berg' en E. M. Bremmers; T. F. J. Snoerwang en W. Mink; J. L. Meer man en M. C. de Jong; C. J. J. de Graaff en M. J. G. M. Mengelberg. Getrouwd 17 Mei: P. H. de Jong en J. M. v. d. Sloot; G. Negennan en E. S. Exner; A. P v. d. Haak en M. M. Heinsbergen, J. N. Hopman en A. M. v. Avezaath; J. G. van Galen en C. de Beer; J. Plessius en M. Buis; F. Talens en H. Haunert; C. H. Lenaarts en M. L. S. Oerlemans; D. G. de Moes en B. v. d. Laan; A. P. ter Schuur en N. E. Tscheu- schner; J. P. Willemsen en W. Heyerman. Bevallen 14 Mei: H. J. W. Popall—Hen- drikse, z 16 Mei: M. A. Zuid wegKruyver, d.; E. SchlüterStiens, d.; A. C. Bank—van Woensel, d.; J. HoolboomSpringveld, d.; 17 Mei: M.<M. W. Rijsdijkde Goede, z. Overleden 16 Mei: A. Sarletv. d. Lugt, 75 j„ Z. Tuindorpslaan; E. C. I.. 3 mnd., d. v. L. J. Laminers; Kamperlaan; M. D. Landweer— Gruissing, 79 j., Rustenburgerlaan. BEVERWIJK VRIJDAG 19 MEI „Suisse", Breestraat: Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Luxor Theater: „Das blaue Licht" en „Drie dagen in de Patoet" (Trei Tage Mittel-ar- rest) ZATERDAG 20 MEI Luxor Theater: „Das blaue Licht" en „Drie dagen in de Patoet."

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6