VlSSCHERU *HEEPVAARTBERICHTEN LEZERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Schip Amassia Amstelkerk Achilles Amazone Alcinous Baarn Borgland Bodegraven Berenice Clytoneus Chr. Huygens Carina Chryssanti Santa Fé West-Afrika Valencia Kopenhagen Ned.-Indië Chili St. Nicolas Chili Venetië Ned.-Indië Ned.-Indië Porsgrunn Leningrad Alexandric Danzig Kopenhagen Ned.-Indië Buenos Aires Barahona Newcastle Chili Leningrad Napels Kurmark Ned.-Indië KennemerlandBuenos Aire- Kyphissia West-Indië Deucalion Energie Euterpe Freiburg Hercules Hoogland Jason Jarvamaa Juno Venn. aankomst Laatste bericht Laomedon Lahn Luneburg. Larenberg Montferland Magdalena Menes Marslew Merope Martha Russ I Maasland Naumburg Nereus Orania Orion Oldambt Poljana Poelau Tello Poelau Roebiah Pan Norway Poelau Bras Japan Japan Ned.-Indië A'bo Buenos-Aire-s West-Indië Ned.-Indië Villa Constitucion Hamburg Lovisa Buenos' Aires Ned.-Indië Kopenhagen Buenos Aires Constantza Skönvik Braila Ned. Indië Ned. Indië Aruba Hamburg Ravnaas San Nicolas Rhea Barcelona Saaie Stentor Serooskerk Stella Svartön Titus Vesta Van Rensselaer Venezuela Uck'ermark Waterland Zuiderkerk Zaanland Japan Ned.-Indië Japan West-Indië Oxelösund (voor Velsei Bourgas Napels West-Indië West-Indië. Ned.-Indië Buenos-Aires Japan Hamburg 2 Juni 20 Mei 21 Mei 21 Mei 24 Mei 10 Juni 6 Juni 10 Juni heden 20 Mei 12 Juni 1 Juni 25 Mei 28 Mei 22 Mei 21 Juni 21 Mei 23 Mei •21 Juni 23 Mei 3 Juni 10 Juni 22 Mei 22 Mei 7 Juni 1 Juni 6 Juni •>0 Mei 25 Mei 28 Mei 21 Mei 18 Mei 30 Mei 31 Mei 16 Juni 15 Juni 29 April vertrokken 18 Mei te Havre 14 Mei van Gibraltar 20 Mei te Aarhus 20 Mei van Batavia. 18 Mei van Buenaventura 15 Mei van Teneriffe 16 Mei van Iquique. 18 Mei van Gibraltar. 13 Mei van Belawan 17 Mei van Colombo. 15 Mei vertrokken, in lading 17 Mei van Valencia, in lading 16 Mei te Gothenburg 18 Mei van Pt. Sudan 14 Mei vertrokken 3 Mei ve trokken 19 Mei vertrokken 3 Mei van Curacao in lading 18 Mei vertrokken 17 Mei van Liverpool in lading 19 Mei van Pto. Colombia 19 Mei van Pt. Said. 17 Mei van Genüa. 16 Mei te Soerabaya in lading 12 Mei van Fern. Noronha pass. 16 Mei Azoren. 15 Mei van Batavia in lading 20 Mei vertrokken 16 Mei vertrokken in lading 15 Mei van Penang 20 Mei van Stettin 17 Mei van Rio Janeiro. 15 Mei te Ismir 16 Mei vertrokken. pass. 15 Mei Gibraltar 17 Mei van Singapore 18 Mei van Djeddah 15 Mei vertrokken 18 Mei te Bremen 10 Mei vertrokken 18 Mei te Tarragona 16 Mei van Pt. Sudan 18 Mei van Gibraltar 18 Mei van Kobe 7 Mei van Pto. Barrios 15 Mei vertrokken. 14 Mei van Xante 15 Mei van Lissabon 10 Mei van Paramaribo 17 Mei vertrokken. 13 Mei te Macassar 18 Mei van Montevideo. 13 Mei van Colomob in lading HET GOUD VAN DE EGYPT. Het Italiaansch bergingsvaartuig Egypt, dat het vorig jaar zoo gelukkig was een hoeveelheid goud uit de Egypt te bergen, is nu in het droogdok te Brest opgenomen teneinde te worden schoongemaakt. Ver volgens gaat het naar zee om de wintev- betonning boven het wrak op te nemen en zal daarna opnieuw met het bergingswerk voortgaan. GEEN DIVIDEND. De Rotterdamsche Lloyd keert over het afgeloopen boekjaar geen dividend uit even als over het jaar tevoren. EEN NIEUWE VRIJHAVEN. De haven van Magellanes (Chili), welke de meest zuidelijke haven van de wereld is, za! met ingang van 1 Juli a.s. tot vrijhaven worden verklaard. Alle daar ingevoerde arti- len zullen dus vrij van invoerrechten blij den totdat zij in het binnenlandsch verkee1' worden gebracht. OP PROEFTOCHT. Het door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. té Amsterdam voor Noorsche rekening gebouwde motorvrachtschip Tricolor zal a.s Woensdag zijn proeftocht houden. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisver- koop-vereeniging) De vangst blijft nog steeds schraal en daardoor de marktstemming, mede door het beperkte aanbod, vooral in 1933'er vast. Verhandeld werden 1933'er a f 10 a f 10.50. De ansjovisvangst 1933. Naar de Coöperatieve Ansjovisverkoop Ver- eeniging ons mededeelt, blijkt, nu de vangst vordert, dat de ansjovis dit jaar, wat grootte betreft, uiteenloopt. Het grootste gedeelte der vangst, die thans ruim 3000 ankers be draagt, ruim 80 pet. zal bestaan uit visch van c.a. 13001600 stuks per anker, terwijl het restant is visch van circa 25002800 stuks per anker. De normaal leverbare ansjovis is dus dit jaar de soort van 1300,-1600 stuks per anker. VOETBAL. PURMERSTEIN—BEVERWIJK J.l. Zondag is de beslissing gevallen. Pur- merstein verloor met 32 van K. V. V. en werd dus veroordeeld tot het spelen van de gradatiewedstrijden. De competitieleider heeft meteen voor Zondag a.s. reeds een wed strijd voor de onfortuinlijke Puimierenders vastgesteld en wel een thuiswedstrijd tegen Beverwijk. Uitslagen voorspellen in promotie-degra datie wedstrijden is al een heel ondankbaar werk. Toch willen wij het er in dit geval eens op wagen en maar meteen verklaren, dat wij den Wijkers een heel goede kans geven. Zij hebben tot in de 4de klasse op ondubbelzin nige wijze getoond een zeer productieve voorhoede te hebben, terwijl juist de verde diging der Purmerenders het zwakke punt is. Beverwijk, aangepakt! De eerste klap is nog altijd een daalder waard! De returnwedstrijd wordt Hemelvaartsdag gespeeld. straat kwam, had Barbara het drama zich snel zien voltrekken. Ondanks het wilde ver langen om aan den bewaker, door Deveny gesteld, te ontkomen, was zij blijven staan, geboeid door het schouwspel van de beide mannen, die speelden met den dood. Zij had vlak bij gestaan, verscholen tegen den houten wand van de woning. En ter wijl zij daar wachtte, sidderend van angst had de vervolger haar gegrepen. Ze merkte het nauwelijks en bood geen weerstand, zoo intens was de spanning, waar in zij toekeek. Doch het plotselinge einde bracht haar tot besef van de gevaren, die dreigden en toen ze zag, hoe Deveny de straat overstak, rukte zij zich los uit den greep en holde zij naa^ Harlan, overtuigd- dat hij, die zich te stellen dorst tegenover allen, haar zou beschermen. Nu, staande in de deur van het huis van den sheriff, keek zij ademloos toe, hoe deze vreemdeling allen trotseerde. Harlan dekte de plaats waar Barbara stond. Een strategische zet, die hij opzette lijk uitvoerde. Hij stond tegenover de be volking van Lamo althans tegenover de genen, die thuis waren en moest weten, dat niemand hem in den rug kon aanvallen. De revolver, die hij getrokken had, toen Barbara naderde, hield hij nog in de hand. Het wapen werd op niemand gericht en toch scheen het iedereen te dreigen. Want hoewel het losjes lag in Harlan's hand, den loop naar beneden, fonkelden 's mans oogen waar schuwend. De glimlach op zijn gelaat leek een voorbode van onheil. Een oppervlakkig lachje was het, waarachter zich zijn diepere bedoeling verborg: de toeschouwers konden hem niet aanzien, hoe een oogenblik te voren alles vernielende hartstocht hem beheerschte. Deveny, die tot op enkele meters afstand van Harlan was genaderd, bleef plotseling staan, toen de vreemde uitdrukking in de oogen van zijn tegenstander opmerkte. De anderen, zelfs sheriff Gage volgden dit voor beeld, de meesten op aanzienlijken afstand, zooals hun instinct tot zelfbehoud voor schreef. Ironisch lachte Harlan, toen hij opmerkte hoe de menschen in Lamo plotseling aarzel den. „Jelui schijnt allemaal te willen praten", begon hij smalend, „en niemand wil me na tuurlijk wat doen. Dat is beleefd en heel ver standig. Er is ruimte en we kunnen elkaar best verstaan. Heel vriendelijk, dat ieder van jelui zijn duimen wil steken in de armsgaten van zijn vest. Als iemand soms geen vest bij zich heeft, mag hij om geen gevaar te loopen, zijn handen op het hoofd leggen. Vooruit!" Het scheen Barbara toe, ondanks de be dreiging, die uit zijn woorden sprak, dat hij niet meende, wat hij zeide, maar de mannen van Lamo volgden het bevel onmiddellijk op. (Wordt vervolgd) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.85f 0.70 Griet per 50 K.G. f 29—f 10 Tongen per K.G. f 0.90f 0.35 Zetschol per 50 K.G. f 18f 12 Kleine schol per 50 K.G. f 13—f 2.10 Schar per 50 K.G. f 4.20—f 2.40 Kabeljauw per 125 K.G. f 28f 26 Gullen per 50 K.G. (groote) f 8f 7 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 5.50f 2.30 Wijting per 50 K.G. f 4f 2.80 MARKTNIEUWS R.K. COöP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 19 Mei 1933. Spinazie per kist 1575 cent. Sla per kist 3090 cent. Postelein per kist 0.701.15. Asperges I per bos 3442 cent. Asperges II per bos 2228 cent. Asperges III per bos 1620 cent. Wortelen per bos 1622 1/2 cent. Rabarber per bos 14 cent. Raapstelen per bos 23 cent. Radijs per bos 23 cent. Pieterselie per bos 34 cent. Selderie per bos 46 cent. Prei per bos 25 cent. Bloemkool I per stuk 1826 cent Bloemkool n per stuk 1416 cem Tomaten per K.G. 2947 cent. Uien per K.G. 2 1.2 cent. Aardbeien per doosje 2444 cent Peulen per K.G. 6284 cent. MARKTBERICHTEN Noteering van Beverwijk den 19 Mei 1933. Spinazie per kist f 0.400.70 Postelein per kist f 11.35 Andijvie per kist f 0.90—1.25 Raapstelen 100 bos f 33.50 Radijs 100 bos f 45. Wortelen per zak f 0-75 Komkommers per 100 f 15 Asperges, wit per bos f 0.380.46 Idem blauw f 0.28—0.36 Idem dunne f 0.200.30 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.020.05 Idem zand f 0.05 Bloemkool per 100 f 18—28- Uien, per K.G. f 0.04 Prei, per bos f 0.060.14 Sla, per 100 krop f 36 Rabarber, per 100 bos f 3—6 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.07 Aardbeien, per carton doosje f 0.30—0.46. Brusselsch lof f 0.20. aan het woord.... .(Ingezonden) - Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WOENSDAG 24 MEI WITTE KRUIS JESDAG! (Rijmelarijtje naar aanleiding van het jaar verslag over 1932.) Ieder huisje heeft z'n kruisje, De één heeft dit, de ander dat. Piet heeft last van de malaise. Jan verteert van huwlijkssmart. Weer een ander heeft geen leven, Want z'n grootste ideaai, Struikelt steeds weer op hetzelfde. Misselijke eindtotaal. Toch, al is het ook niet prettig, Kunt ge heusch tevreden zijn, Want niets is smartelijker kruisje, Dan dat van ziekte en van pijn. Hulpbehoevend, maanden, jaren, Soms geen geld voor kleed en brood, Ellendig, eenzaam, hopend, wachtend, Tot dat verlossing komtde dood. Dit is wel bijzonder tragisch. Gelukkig zijn er zoo niet veel. Meestal wordt na weken maanden, Beterschap Uw heilig deel. Zeer Geachte Stadgenooten, Ieder kent „Het Witte Kruis", Een waar' verzacht-verlicht-verluchting, Heeft het gebracht in menig huis. Meer dan dertienduizend malen, Heeft zij een bezoek gebracht, Meer dan dertienduizend keeren. Heeft ze iemands leed verzacht. Ook werd voor de vele zieken, In het afgeloopen jaar, Heel wat materiaal geboden, „Het Witte Kruis" stond altijd klaar. Als men dit of dat verlangde, Voor Uw vrouw, Uw man, Uw kind. Voor Uw Vader of Uw Moeder, Voor Uw meisje of Uw vrind, Vele Moeders met hun babys, Betraden 't Witte Kruisgebouw, Dank 't advies van Dr. Naessens, Gi'oeit het kind tot man, tot vrouw. Kleuterzorg en Moedercursus, Bakerschooltje in den dop, Van de Moedercursusdames, Gaven acht zich hiervoor op. Ieder huisje heeft zijn kruisje, Maar ieder kruisje is niet wit. „Het Witte Kruis" brengt slechts verlichting, Ik vraag het U wordt spoedig lid. Steunt dêez prachtige beweging, Schraagt het schitterende werk. Helpt voor hen, die hulp verlangen. Geeft hun kracht en maakt hen sterk. Elk jaar is er collecte. Ook dit jaar is het in Mei. Vele lieve jonge dames, Lachen zoo gelukkig blij. Wanneer U koopt van haar het kruisje, Met die lange speld er aan, Afgezien dat aardig lachje, Zal 't U heusch voorbeeldig staan. U werpt in het groene busje, Hetgeen U wenscht voor 't mooie doel, „Het Witte Kruis" is U hoogst dankbaar, Voor het gulle meegevoel. WIJK AAN ZEE EN DUIN BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente zijn de navolgende vergunningen tot bouwen verleend: aan J. W. Balvers en K. J. P. Spijker, te Uitgeest, tot het bouwen van 20 woonhuizen aan de Reguliersdwarsstraat: aan Th. Winter, te Beverwijk, tot het bou wen van 8 woonhuizen aan de Acacialaan, en aan F. Lichtendahl, tot het bouwen van een garage aan de Verlengde Vondellaan. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornells Albertus, zoon van C. A. Hoogeland en M. van de Pieterman. Leonar- dus. zoon van C. Beentjes en C. Boon. Ondertrouwd: J. Bakker en C. E. Lubbers. IJMUIDEN IJmuiden, Mei 1933. J. B. KAT. VRGADERING NAT.-SOC. BEWEGING. GROOTE BELANGSTELUNG. Vrijdagavond heeft de Nationaal Socialis tische Beweging een propaganda-avond be legd in de groote zaal van net Thalia Theater, dat mede door een uit Haarlem overgekomen aantal leden, tot de laatste plaats bezet was. De heer K. H. Tusenius, onder wiens presidium de bijeenkomst stond, opende met het verzoek het eerste couplet van het Wien Neerlands Bloed te zingen, waaraan spontaan werd voldaan. Vervolgens werd besloten, een telegram aan H.M. de Koningin te zenden met betuiging van hulde voor haar antwoord aan den Pre sident der Vereenigde Staten, tevens hou dende verklaring van onwankelbaren trouw aan het Koninklijk Huis. Een ander tele gram werd verzonden aan Burgemeester Rambonnet met dank voor de door hem ge nomen maatregelen in het belang van orde en veiligheid. De heer C. van Geelkerken, secretaris der N.S.B., behandelde vervolgens de doelstelling der beweging, zooals we die al uit andere verslagen kennen, waarna nog de kringleider, de heer Smit Kleine, een horte toespraak hield. Eveneens voerde de heer Van der Weijden het woord. In de pauze bestond gelegenheid schrifte lijke vragen in te dienen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Deze vragen werden afwisselend beantwoord door de verschillende spreker. O.m. werd gevraagd, hoe de beweging stond tegenover de onafhankelijkheid van Indië; of het nut had, dat dames zich als lid aan sloten; hoe men dacht over de salarisver mindering der ambtenaren, enz. enz. De heer Tusenius kreeg, nadat de vragen beantwoord waren, nog gelegenheid eijn overgaan naar de N.S.B. te verklaren en een beschouwing te houden over den plaatse lijken toestand. De bijeenkomst, welke alleen voor genoo- digde toegankelijk was, werd besloten met het zingen van de eerste twee coupletten van het Wilhelmus. Van te voren had de voorzitter verzocht, dat degenen, die bezwaar hadden tégen het zingen van dit nationale lied, zich om geen ergernis te verwekken, zouden verwijderen. Vooral vóór het begin der vergadering heerschte er in de omgeving van Thalia een groote drukte. Kklaarblijkelijk waren velen nieuwsgierig, naar geuniformde fascisten,- waarvan ze echter weinig te zien kregen. Slechts per auto kwamen uit Haarlem eenige in zwarte hemden gekleede heeren aan. De politie had uitgebreide maatregelen genomen om eventueele ordeverstoringen te voorkomen. De straten nabij Thalia waren afgezet. Er deden zich echter geen incidenten voor. DRIEHUIS PRIESTER-JUBILEUM. Zondag a.s. 21 Mei hoopt Pater W. Arts M.SS.C., kapelaan der Parochie St. Engel- mundus te Driehuis den dag te herdenken, waarop hij vóór 12 1/2 jaar de H. Priesterwij ding ontving. Te 8 1/2 uur zal de jubilaris een plechtige Hoogmis van dank opdragen, waar na het kerkbestuur namens de Parochie den jubilaris zal gelukwenschen in de pastorie. Des middags zal van 3 tot 3 1/2 uur voor een ieder in de Pastorie gelegenheid zijn den ju bilaris geluk te wen-schen. SANTPOORT JAARVERGADERING SANTPOORT'S BLOEI In het badhuis van de Vereeniging „Spaarnberg" vond onder voorzitterschap van den heer Van Beem de jaarvergadering plaats van „Santpoort's Bloei", die vrij goed bezocht was. Na een kort openingswoord en het voor lezen van de notulen der vorige vergadering die op een kleine aanmerking na werden goedgekeurd, deed de voorzitter eenige ge wichtige m-ededeelingen, o.a. omtrent den Brederoodscheweg en de muzieknis. Wat genoemde weg betreft, werd er o.m. op ge wezen, dat aan den Raad van Velsen, den burgemeester en Gedeputeerde Staten tele grafische klachten waren verzonden en dat de Raad had besloten den weg te verbeteren. Aangaande de muzieknis vernam de verga dering, dat de plannen van voorbereiding zich reeds in een vergevorderd stadium be vinden, doch dat van in gebruikneming dezen zomer niets kan komen. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur en aan den direc teur van Openbare Werken. Verder deelde de voorzitter mede, dat het bestuur bij de P. T. T. er op zal aandringen te Santpoort-dorp en station, een telefoon cel geplaatst te krijgen. Voorts zal men er bij de Spoorwegen op aandringen dat de overweg aan de Wüstelaan verbreed zal worden. Hierna las de secretaris, de heer W. v. d. Ban, zijn jaarverslag voor. Hieruit stippen we o.a. aan, dat de vereeniging bij het opmaken van het verslagjaar 425 I-eden en 5 dona teurs telde. Terloops werd nog medegedeeld, dat er 30 nieuwe leden waren aangeworven. Het afgeloopen jaar noemde de secretaris, ondanks de crisis, een goed jaar voor de ver eeniging, die het nieuwe vereenigmgsjaar vol verwachting ingaat Gewezen werd op de succesvolle samenwer king met het gemeentebestuur, en de .dito uitgave van de gids van Santpoort. Het gestichte pens ionbureau noemde de secre taris een succes. Natuurlijk bleef de verbetering van de Hoofdstraat niet onvermeld. Een woord van hulde werd in dit verband aan de Hoofd straat-commissie gebracht. Aangaande de muzieknis deelde de secre taris mede, dat de vereeniging Duinlustpark Ifad geschreven, dat het haar niet mogelijk was zich financieel voor deze zaak te in teresseeren. ondanks de toezegging van een der bestuursleden. Tenslotte maakte de secretaris gewag van den succesvollen tocht naar de Zuiderzee werken en de succesvolle propaganda-feest avonden. Een applaus beloonde den secretaris voor zijn uitvoerig verslag. Het verslag van den penningmeester klonk eveneens optimistisch. Het wees een voor deel ig saldo aan. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren v. B-eem, (voorzitter),Rings, Cornegge en Bremerkamp herkozen. In de vacature Dalmeyer werd na loting met den heer Hakvoort de heer Wildschut aangewezen. Tot leden van de kaseommissie werden de heer Van der Loos en Van Langevoort be noemd. Bij de rondvraag werd o.m. gewezen op het wilde rijden der langzamerhand be rucht geworden zandauto's, op het ontbre ken van een wandelpad langs den.Rijksweg en op het afwijken van het bouwplan, o.a. aan de Frans Netseherlaan. Verwachting: Zwakke tot matigen Oostelijken tot Zuid- Oostelijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. Verdere vooruitzichten: Aanvankelijk droog weer. Nachtvorst verwachting: Mogelijke lichte nachtvorst op beschutte plaatsen. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer 766 m.M. Hoogste gisteren 60 F. Laagste heden nacht 50 F. Hoogste heden 54 F. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: G. GravemakerBlok, d., Lip- persheij straat 26, IJmuiden; P. de Boer— Wijker, d., Torricellistraat 3, IJmuiden (O); M. J. SpronkBroeze, z„ Kanaalstraat 70, Velsen; C. Kostervan Wijngaarden, d., Wij- kerstraat 234, Velsen; J. de BoerButer, z., Torricellistraat 25, IJmuiden (O); M. A. TijmsVisser, z.; Frogerstraat 5rd., IJmui den; H. MolHofman, z.; Eischdoornstraat 5, IJmuiden (O); H. H. H. van der Ploeg— Steman, z., Ogelwightstraat 7, Velsen; A. J. de KorteMedik, d., Nai ierstraat 2, IJmui den. Overleden: Johannes de Haas, 66 j., echt genoot van H. G. Schipper; Wilhelmina Sto ker, 64 j., echtgen. v. M. Groen; Geesje Veen- stra, 88 j., weduwe van W. Blok, Evert Duiker, 74 j., echtgen. v. J. Klunder. Ondertrouwd: C. J. Eggeraat en E. Pirc- vano; J. B. Maarscb en E. Koster; J. M. van Blitterswijk en S. J. de Vries; B. Sche pers en A. Kunst. Gptrouwd: T. H. Kuïjper en Th. C. Nieste, Haarlem, Graaf van Wiedstraat; J. P. Din- gerdis en A. H. Boek, Beverwijk. Jan Alstweg 19; H. Laan en J. M. Mol, Willebrordstraat 77, IJmuiden; A. v. d. Wiel en H. Post, Noord- wijk, Van Speijkstraat 12; G. Blok en K. M. van Leeuwen, Amsterdam, Westzaanstraat 11. HAARLEM, 19 Mei. Ondertrouwd 18 Mei: R .Postma en A. T. Lodder; L. M. A. Mol en H. S. Rooseboom de Vries;J. D. Scholten en A. M. W. Kaper; J. C. G. van der Laan en G. A. E. Kruseman; W. J. Hoogland en A. C. Scheelings; J. A. A. M. v. d. Weiden en C. E. W. Willsnborg; J. Bijster en M. O. C. H. Abels; P. B. v. d. Beek en T. Sluis; C. J. Romijn en C. M. Duineveld. Getrouwd 18 Mei: J. P. Faase en S. C. H. M. Prijden; T. J. Roelofs en G. Wijnands; J. G. Poederbach en M II. V. v. d. Berg; J. J. Beekelaar en A. M. Slotboom: D. J. Doeglas en E. M. Verdel; H. Klaassen en L. W. A. Ritter; H. J. Lingeman en J. Houthuijsen; G. v. d. Beek en A. IJskos; J. Peschar en W. T. H. Kaldenbach. Bevallen 16 Mei: M. J. C. DuijvisBoeken- oogen, d.; J. Heintzbergerv. Broekhuizen, z.; 17 Mei; E. HavikJans, z.; T. Knibbe— Koers, d.; C. Buis—Veken. z.; 18 Mei: T. v. d. Knaap—Vlaming, d.; J. J. Visser—Witte- bol, z.; 17 Mei: C. W. H. Martens—Stöhner, d. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 20 MEI Stadsschouwburg. WilsonspleinGastvoor- stelling door het Int. Cabaret „Ping-Pong". Lente in den Stadsschouwburg. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Titanen der Lucht" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Een droom van liefde". Op het tooneel: Sereno Trio Imitateurs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het teeken des Kruises". 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 21 MEI Stadsschouwburg: Int. Cabaret „Ping- Pong", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. H. O. V- Concert in Den Hout. 2.30 uur. MAANDAG 22 MEI Stadsschouwburg: Experimenteele Voor dracht: Pufenar Langsner (Kara-Iki) 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6