HET NIEUWE AVONDBLAD De eerste zomerdrukte aan het strand. Velen genoten van het heerlijke strandweer. t8e JAARGANG No. 170 MAANDAG 22 MEI 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. nog eens de bemiddelingspoging van den rijksbemiddelaar. Naar aanleiding van het persbericht der Reedersvereeniging inzake de jl. Donderdag in Den Haag gehouden conferentie met den Rijksbemiddelaar, deelt het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders ons het volgende mede: Ten aanzien van de mededeelingen der Reedersvereeniging omtrent het verhandel de met den Rijksbemiddelaar, moet worden volgehouden, dat als tijdstip, waarop het contract met den Centralen Bond zou afloo- pen door den Rijksbemiddelaar aan de arbei ders delegatie werd medegedeeld: „tot Mei", hetgeen is verstaan als „eind April". Van 1 Januari 1934 af zou dan bovendien een gage- verlaging van 10 pet. plaats vinden. Van een weigering der reeders tot het aan gaan van een overeenkomst voor de visch- losregeling is geen gewag gemaakt. Van de bereidheid tot het nader overwe gen door de werkgevers, om de overeenkomst, als gesloten met den Christelijken Bond te verlengen tot 31 Maart 1934 heeft de arbei ders-delegatie geen kennis gekregen. Slechts scheen de Rijksbemiddelaar bereid, een der gelijk voorstel aan de reeders te doen, indien vooraf de Christelijke Bond zijn instemming hechtte, hetgeen niet het geval was. Meer trawlers naar zee. Zaterdagmiddag' is de stoomtrawler Raaf naar zee vertrokken. De bemanning bestond in haar geheel uit Noordwij kers. Vermoedelijk zal deze week nog een zestal trawlers uitvaren. De stoomtrawlers Hen- riette, Alcmaria en Spaarnestroom hebben re.eds een complete bemanning en kunnen dus spoedig vertrekken. Verder staan op de nominatie de Leent je Jacoba, Magpie, en Eveline, 45 JAAR GETROUWD. Op 31 Mei a.s. hoopt het echtpaar P. Wen- nis, IJmuiderstraatweg 104 zijn 45-jarige echtvereeniging te herdenken. EXCURSIE Het ijverige bestuur van Lobebtos, de too- neelclub afd. Kennemerland van den Centr. Bond van P.T.T.-personeel heeft na de vele winter uitstapjes, thans wederom als vorig jaar (naar Kootwijk-Radio) een excursie ge organiseerd, nu echter naar Arnhem en om streken. Zondag 18 Juni 's morgens half acht vertrekken de deelnemers van hier langs de Vecht en via het dierenpark te Rhenen naar de hoofdstad van Gelderland, alwaar in het restaurant de Steenen Tafel de lunch gebruikt zal worden. Het bestuur der afdeeling Arnhem zal den deelnemers onder haar deskundige leiding in Arnhem rondleiden. De thuisreis gaat via Kootwijk Radio waar opnieuw de gelegenheid geboden wordt het radio-station, eveneens onder deskundige lei ding, geheel te bezichtigen. GEMEENTELIJKE HANDELSAVOND SCHOOL In tegenwoordigheid van de voltallige Commissie van toezicht en alle leeraren had dezer dagen in de Ulo-school aan de Plata- nenstraat te Umuiden-Oost, in welk gebouw de Handelsavondschool is gevestigd de uit reiking der diploma's plaats. Nadat de direc teur in het bijzonder de Commissie had wel kom geheeten en den leden zijn erkentelijk heid had betuigd voor hun aanwezigheid, zette hij de beteekenis van het diploma uit een. Hij legde er den nadruk op, dat de Han delsavondschool zich ten doel stelt in de eer ste plaats aan jongelui, die alleen het lager onderwijs hebben genoten, den grondslag te geven voor de handelswetenschappen en de talen en spoorde de scheidende leerlingen krachtig aan thans de studie voort te zetten met het vak hunner keuze. Als een staaltje vaa getrouw schoolbezoek memoreerde hij. dat een der leerlingen in de vier jaren, welke de cursus duurt, geen enkelen avond had ver zuimd. Daarna reikte de heer L. Poortenaar. voorzitter van de Commissie van Toezicht, met een toepasselijk woord de diploma's uit, waarbij hij het gesprokene van den directeur nog eens onderstreepte. Van de elf candida- ten, die zich aan het eindexamen hadden onderworpen, verwierven er tien het diploma namelijk: Piet Baart, Gerrit Bregonje, Ger- rit Köhnke, Bart Korthouwer, Piet Kraak, Henk Lokhorst, Willem Mooy, Jo Riedïjk, Martha Stolp en Arend de Wijs. Na afloop bedankte een der leerlingen, ook namens zijn medescholieren, de leeraren voor de aan gename en degelijke lessen. IJ.F.C. EN HAAR NIEUW TERREIN. Zooals men weet, heeft IJ. F. C., de bekende Zaterdagmiddag-club van de gemeente in huur gekregen een voetbalterrein nabij den Velserduinweg. Naar wij vernemen zal het terrein in Juli op feestelijke wijze geopend worden. Ter gelegenheid van het openingsfeest zuilen nederlaag-wedstrijden worden georgani seerd. dat het bestuur, op verzoek van meerderen, zeer terecht een aantal actes oversloeg. Het flegma van ons Hollandsch publiek ns toch verwonderlijk. Zuiderlingen zouden allicht demonstratief het verder draaien be let hebben; hier zal men als makke schapen naar een rolprent te kijken, die zulk een mooen naam eigen geen eens mocht voeren. Wij hopen, dat Lobebtos in het a.s. winter seizoen eens revanche moge nemen met het geven van select filmprogramma, dat daarom nog geen nooge financieele eischen behoeft te stellen. Het Lobebtos-bestuur had, als van ouds. wederom zorg gedragen voor een uiterst ge zellig bal; de bekende band onder aanvoering van den heer Jo Krab droeg ter verhooging der stemming het zijne bij. De gezellige sfeer, welke de uitvoeringen van Lobebtos ken merkt, deed velen ook nu weer tot laat in den nacht bijeenblijven. NOG GEEN VERKOOP OP ZONDAG. tegenvaller voor de winkeliers. Een midzomerdrukte was het gisteren nog niet op het strand, maar toch hebben velen genoten van het strandweer, natuurlijk de kinderen. Het water werd nog al met rust gelaten. Dat was klaarblijkelijk nog te frisch. Alleen de kinderen vermaakten zich met pootje-baden. De paviljoens hadden nog weinig te doen; alleen eenige ijs- en chocola de verkoopers maakten goede zaken. De strandtaxi's kwamen ook weer voor den dag, maar druk hadden ze het nog niet. Ze ondervonden te veel concurrentie van Storm vogels. Het was een dag om te onthouden, vooral wanneer men daarbij denkt dat de lente nog een volle maand duurt. ONZE VISCHUITVOER. 1 JULI UITVOER VAN GROVE VISCH NAAR FRANKRIJK WEER TOEGESTAAN? In het algemeen waren de Fraiische ex porteurs hier ter. plaatse de meening toege daan, dat uitvoer van grove visch naar Frankrijk niet vóór 1 October a.s. plaats zou kunnen vinden, wegens een aanzienlijke overschrijding tengevolge van clandestienen uitvoer, van het loopende contingent. Naar ons thans wordt medegedeeld, is de kaiis; groot, dat de Fransche grens. 1 Juli weer voor grove visch wordt opengesteld. Dit is al thans door een Parijschen agènt van een ex porteur hier ter plaatse aan dezen'exporteur medegedeeld. Officieele berichten dienaan gaande zijn echter nog niet binnengekomen. Uitvoer van fijne visch kan 1 Juni a.s. weer geschieden. DE BOUW VAN VISSCHERSVAARTUIGEN IN BELGIë. De Ostendsche corr. der Visscherij Courant schrijft. Zoo de visscherij nijverheid in België niet zoo gewichtig is als in Engeland, Frankrijk of Holland, beteekent dit geenszins een kwa litatieve, doch enkel een kwantitatieve on- dergeschikheid: onze visschers moeten im mers onder oogpunt van bekwaamheid, moed en vastberadenheid voor niemand onder doen. Het is alleen maar een geografische on- drgeschiktheid; waar onze buren over hon derden, ja, duizenden kilometers zeekust be schikken, hebben wij er amper zeventig. Ons land staat echter niet op materieel gebied ten achter. Ons visschei'ijmateriaal mag niet alleen met dit der vreemde lan den vergeleken worden, maar onze scheeps werven zijn niet alleen steeds ten alle tij cte in staat geweest om dit materiaal te leveren maar ook om het te verbeteren en op de hoogte te houden van den vooruitgang. Van de houten vaartuigen, die op dé scheepswerven van Ostende en andere kust plaatsen gebouwd worden, hoef ik niet te spreken: hun degelijkheid is sinds eeuwen bekend. Doch wat men minder weet, is, dat de meeste moderne stalen voertuigen met mekanieke stuwkracht van in den beginne bij ons gebouwd en dat zekere typen zelfs in België het licht hebben gezien. De trawler „Roï des Beiges", in 1903 te Hoboken gebouwd, was namelijk een der grootste en krachtigste trawlers van zijn tijd. Daarna kwam een gansche reeks stoom trawlers, die te Hoboken en te Brugge ge bouwd werden. Bij het ontstaan der motorbooten werd od initiatief van het Werk van den Ibis te Hoboken in 1908 de „Pionnier" gebouwd, die zeker zoo niet het eerste, althans een der eerste stalen visschersvaartuigen was met hulpmotor. Dit vaartuig werd opgevolgd door een sterker schip „Ibis IX". Het mag gezegd, dat beide vaartuigen min of meer aan onze buren den weg aangeduid hebben en tot model gediend hebben voor de thans zoo talrijk in de vaart zijnde motor visschersvaartuigen. In 1911 werd, eveneens te Hoboken, voor de dlepzeevisscherij van Brazilië een merk waardig schip gebouwd, de „CammonnHet meette 24 M. bezat twee semi-diesel-motoren van 80 p.k. eik, electrisch licht en vries toestel alsook, een kórrewinaer door den motor in beweging gebracht. Dit alles werd voor de eerste maal toegepast; het was een baanbreker, die overal navolgers vond in al de visschersvloten der wereld. De afmetin gen verschilden wel, maar niet het scheeps- karakter. Dit vaartuig heeft trouwens in Brazilië een lange en vruchtbare loopbaan gehad. Het moet in zijn tijd een werkwaardig yaaïtüig geweest zijn, -da-t tot- eer strekte aan den Belgischen ondernemingsgeest in het algemeen en aan de kundigheid van Cockerell's Scheepsvaart in het bijzonder. DRAADLOOZE TELEFOONSTATIONS. De Engelsche regeering heeft in den loop der laatste jaren een geheele keten van draadlooze telefoonstations langs de kust op gericht. Op het oogenblik zijn er 11 stations, ge bouwd door de Marconi Maatschappij, waar van 8 sinds korten tijd geheel gereedgekomen zijn. De stations zijn: Wiek, Cullercoats, Humber, North Foreland, Niton, Lands End, Fishguard, Seaforth, Port Patrick, Malin Head en Valentia. Het is daardoor mogelijk voor de schepen om te allen tijde in telefonische verbinding te staan met de kantoren der reederijen in de havenplaatsen. Behalve de schepen van de groote vaart (uitsluitend de mailstoomers) zijn er op het oogenblik reeds 150 visschers- chepen in Engeland met een apparaat voor draadlooze telefonie uitgerust en de verwach ting is, dat binnen afzienbaren tijd wel bijna elk schik van een dergelijk, het gemak die nend toestel zal zijn voorzien. toeristen-tochten. Er zullen dezen zomer eenige Nederland- sche schepen van onze haven uit vertrekken voor het maken van toeristen-tochten. Zaterdagmiddag 1 Juli vertrekt het m.s. Johan van Oldenbarnevelt voor het maken van een kruistocht voor toeristen naar de Sognjefjord, Oslo en Kopenhagen. Zaterdag 8 Juii wordt de Johan van Oldenbarnevelt weer in onze haven terug verwacht. Verder zullen de s.s. Simon Bolivar, Stuy- vesant, Crijnssen en Cottica op resp. 14 Juli, 18 Juli 28 Juli en 8 Augustus toeristen ver voeren naar Madeira en West-Indië. In alle aanloophavens organiseert de K.N.S.M. uit stapjes aan den wal, voor zoover de beschik bare tijd zulks toelaat. FILMAVOND „LOBEBTOS". De tooneelclub Lobebtos der afdeeling Kennemerland van C.B.P.T.T. bood haar leden aen donateurs Zaterdagavond in Het Wapen van Velsen" een filmavond aan, welke door haar voorzitter, den heer D. J. Keizer, werd ingeleid. Deze heette allereerst de Lobebtos-vrienden en vriendinnen hartelijk welkom, speciaal de genoodigden uit Haarlem. Onder hen be vonden zich de heer Pfaff, directeur van het post- en telegraafkantoor aldaar met zijn echtgenoote, welke eere-voorzitster is van de zustervereeniging „Postaal Genoegen" te Haarlem. Van deze vereeniging waren eveneens enkele bestuursleden aanwezig. Het idee van het steeds actieve bestuur om ditmaal eens een filmavond te organiseeren was zeer lofwaardig. Het bleekt eens met- de gewone sleur van dilettanten-klucht of dra- matooneelspel en besloten vereenigingen kunnen veelal zoowel op artistiek als vak technisch gebied cultureel werk verrichten. Door verschillende tegenslagen was Lobeb tos in den opzet van dezen avond wat ge handicapt geworden, maar niettemin heeft zij haar bezoekers voor de pauze op aange name wijze bezig weten te houden. Filmpjes als: Per raketvliegtuig naar de Maan en met Lobebtos naar Katwijk werkten daartoe reedsmede. Doch een voornaam aandeel in het wel slagen van den avond had de Haarlemsche humorist „Jack Funny", die door zijn gave van imiteeren en zijn onnavolgbare mimiek de stemming er in bracht. Na de pauze zakte deze stemming echter snel af beneden nul door een jammerlijke vergissing van het filmverhuurkantoor, die de vereeniging een filmwerk geleverd had dat het summum can langdradigheid was, zoo Eenigen tijd geleden heeft de gemeente raad vastgesteld een nieuwe verordening op de winkelsluiting. In de nieuwe verordening werd o.a. bepaald, dat van 15 Mei tot 15 September winkels, waarin uitsluitend of hx hoofdzaak koek, banket, chocolade, sui kerwerken, tabak, sigaren, fotoartikelen enz. verkocht wordt, des Zondags geopend mogen zijn van v.m. 9 tot n.m. 8 uur. Een aantal winkeliers meendehieiwan zoo spoedig mogelijk te moeten profit-eeren, door den eersten den besten Zondag die genoemd tijdvak bracht, de deuren hunner winkels wagenwijd open te zetten. Maar de politie dacht er anders over. Zij maakte er de winkeliers op attent, dat ze in strijd waren met de wet. De nieuwe veror dening was weliswaar door den Raad vast gesteld, maar zij is nog niet door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. door de koude bevangen. Zaterdag tege nden avond is een inwoon ster van IJmuiden, mej. D. in het zwembad door de koude bevangen, doordat zij zich verhit als zij was door het fietsen, in het nog vrij koude water had begeven alvorens zinch af te laten koelen. Zij werd door de zorgen van het Roode Kruis, na eerst goed te zijn verwarmd, naar haar woning overgebracht. Moge dit voor anderen een waarschuwing zijn. Men begeven zich niet te overhaastig te water wanneer men bezweet is van het fietsen. plotseling overleden. Zondagmiddag werd de heer Keiler, een te Amsterdam wonende Hongaar, die met z'n vrouw een bezoek bracht aan het strand, plotseling onwel. Hij werd het badpaviljoen van den heer Beukman binnengedragen. Di van der Kooi, die spoedig ter plaatse was. kon slechts den dood dor hartverlamming constateeren. Het lijk is naar Amsterdam overgebracht. SANTPOORT JUBILé. 23 Mei hoopt de heer J. D. Handgraaf den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij het Prov. Ziekenhuis, afd. wasscherij, te Santpoort. DRIEHUIS 12 1/2-jarig jubileum z. e. pater \rts m.s.c. Zondag herdacht Pater Arts den dag waar op hij vóór 12 1/2 jaar tot pi-iester werd ge wijd. Dat deze dag voor den jubilaris niet on opgemerkt zou voorbijgaan was te begrij pen. 's Morgens om half negen werd door hem met assistentie van den Z. E. Pastoor v. d. Meer en de Pater-ovei*ste van het Missiehuis een „hoogmis uit dankbaarheid" opgedragen. Na den mbis werd de jubilaris in de pasto rie gefeliciteerd door het kerkbestuur bij monde van Pastoor v. d. Meer. Na een van waardeei'ing getuigend speech je bood spr den jubilaris een enveloppe met inhoud aan Van 3,154 uur hoeld de jubilaris recept!' in de pastorie. Tal van pai'ochianen gaven hier van sun belangstelling blijk. Hierna werd Pater Arts door het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" de graal en de jeugdbew: ging afgehaald en trok men gezamenlijk naa; ,,'t Huis te Velsen". Hier had de Kath. Soc. Actie de leiding. Bij monde van den waarnemend voorzitter, notaris Anten, werd de jubilaris van harte gecompilimenteerd. Ook hier werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, plus een foto van de opening van ..'t Huis te Velsen". Voorts werd nog gesproken door Pastoor v. d. Meer, den Pa ter-Overste, en de heeren KAMPEERPUZZLE. Eigen jaren geleden kwam in IJmuiden de. behoefte naar voren, om een kanipeer- terrin op te richten, waar kampeerders ook des nacht mochten bivakkeeren. Om ver schillende redenen was de wenschclijkheid gebleken, dat de gemeente de beschikking kreeg over een flink afgesloten kampeerter- x-ein. opdat het mogelijk zou zijn. de noodige controle op de kampeerders en hun gasten uit te oefenen. Het gemeentebestuur trad in onderhande lingen met het Rijk, waarvan het gevolg was, dat het Rijk een uitgestx-ckt terrein voor dit doel beschikbaar stelde, gelegen nabij de Ziekenbarak. Het terrein werd door de gemeente in orde gexnaakt en omheind, er kwam water, er kwam een toko en ook de bezoekers bleven niet uit. De laatste jaren bedroeg het aantal bezoekers ongeveer 3000 per jaar. Het was natuurlijk de bedoeling, dat ieder-, die in IJmuiden wenschte te kampeeren. dit slechts mocht doen op het kampeerterrein. Hetgeen duidelijk blijkt uit art. 144 der Poli tieverordening, dat luidt als volgt: „Het is verboden, op het zeestrand of andere voor het publiek toegankelijke terreinen te kam peeren. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, te bepalen, waar, onder door hen te stellen voox-waax-den: met ontheffing van dit ver-bod, het kampeeren is toegelaten. Voor ieder, die de bedoelde voorwaarden niet na leeft. geldt deze ontheffing niet. Overtreding van dit artikel wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hech tenis van ten hoogste zes dagen" (Onder ..kampeeren" wordt verstaan het tusschen des namiddags 10 uur en des voor middags 4 vertoeven in een tent, welke buiten de werking valt van het „Ketenbesluit 1924" valt). De beste bedoelingen falen maar al te dik wijls. Ook in onze gemeente. Want ondanks dat slechts daar gekampeerd mag worden, waar B. en W. het hebben toegelaten d.w.z. op het kampeerterrein) zal er dezen zomer ge kampeerd worden ook op een andere plaats; misschien zelfs wel op twee andere plaatsen. En daar is niets tegen te doen, want dit kampeeren geschiedt op niet voor het publiek toegankelijke terreinen. De Kampeervereen. „Ons Buiten" te Amsterdam heeft een terrein op den kop getikt langs den Seinpostweg, waartoe zij natuurlijk de medewerking van den Rijkswaterstaat heeft verkregen, die dus, na eerst het gemeentebestuur in zijn streven, de kampeerbeweging te centraliseeren heeft ter zijde gestaan, thans weer averechts hier tegen in handelt.Een derde kampeerterrein schijnen we nu verder zuidwaarts te krijgen op gronden van Jhr. Boreel van Hogelanden. In den Raad. is deze zaak al ter sprake gebracht. Veel zal er wel niet aan te doen zijn, althans niet aan de hand der A.P.V. De Jong (Volksbond), Molenkamp (Propa- ganda-club). Schouten (Jeugdbeweging) err Smit (voetbalvereeniging „Santpoort"). Pater Arts dankte allen recht hartelijk. Hij wees op zijn goede steunpilaren: Pastoor v. d. Meer en Pater-overste. Voorts roemde hij den goeden geest, welke, in de parochie heerschte, wat o.a. nu weer tot uiting kwam bij de huldiging niet van den persoon maar van den prester, dus van Christus. Spr. ein digde met: „Blijft wakker en vechtende, op dat onze kinderen, bij ons graf staande, niet behoecen te zeggen: „Jullie zijt schuldig, dat wij onze zaak verloren hebben". Zij tenslotte nog vermeld, dat onder leiding van den heer Seller een spreekkoor werd uit gevoerd. VELSEN DE RAADSZETEL VAN DEN HEER TUSENIUS. de heer m. j. enzerink aanvaardt dien. Naar wij vernemen heeft de heer M. J. En- zerink te Santpoort, die in aanmerking komt voor het raadslidmaatschap, wanneer- de heer Tusenius aan zijn voornemen, in verband met zijn overgang naar de N. S. B., zijn zetel ter beschikking te stellen van den Vrijheidsbond zich bereid verklaard den ze tel te aanvaarden. In verband hiermede zal de heer Tusenius als raadslid bedanken. CENTRAAL DRANKWEERCOMITé. Wij,herinneren er aan dat ter gelegenheid van de jaarlijksche Blauwe Week. het Cen traal Drankweer Comité in de gemeente Vel sen een fakkel-optocht zal organiseeren, welke op Vrijdag 24 Mei a.s. gehouden zal worden. Zooals men weet zal aan dezen optocht te vens een transparantenwedstrijd worden ver bonden. Zij die aan dezen wedstrijd zouden willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij de onderstaande adressen: Mevr. Tismeerde Waard. Koning Wil lemshuis, IJmuiden, R. Westerhuis, Huijgensstraat 85, IJmuiden, A. v. Riesen, Velserduinweg 302, IJm.-O. G. Eelman, Dwarsweg 7, Velsen. F. Meested, Tulpstraat 10, Santpoort. Een deputatie van de Federatie Velsen der S.D.A.P. zal eveneens aan dezen optocht haar medewerking verleenen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1