PORT EM SPIL |-|1 KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT RANCLIJSTJES afdeeling i. afdeeling ii. afdeeling iii. afdeeling iv. afdeeling v. DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS KORFBAL r. c. h. h. f. c. e. d. o. HANDBAL Wederom verrassende uitslagen in de kam- pioens- en promotie-competitie. Stormvogels verliest op eigen veld van Go Ahead. Velocitas lijdt tegen P. S. V.) haar derde nederlaag. Blauw Wit zoo goed als kans loos. Zeeburgia behaalt haar eerste over winning. Excelsior wint met 74 van H. V. V. Hengelo en Friesland nog onge slagen. Middelburg lijdt haar eerste nederlaag. Ook gisteren hebben we weer verrassende uitslagen genoteerd, zoowel in de competitie om het landskampioenschap, als bij de pro motiewedstrijden. Wie had nu bijvoorbeeld gedacht, dat de Stormvogels op hun eigen veld niet van Go ahead hadden kunnen win nen? Het werd weliswaar een heele kleine nederlaag, maar dit kost hun toch twee uiterst kostbare punten. Go ahead heeft nu met een mooien voorsprong en met een fraai doelgemiddelde de leiding genomen. De derde nederlaag van Velocitas tegen P.S.V. was te verwachten. 3ij elke kampioenscompetitie blijkt weer opnieuw, hoe slecht er in het Noorden gevoetbald wordt, pe promotiewedstrijd tusschen Zeeburgia en Blauw Wit is met een 2—1 overwinning voor eerstgenoemde geëindigd. Als Blauw Wit nu nog één punt verliest, dan speelt zij het vol gende seizoen in de tweede klasse. De strijd aaat dan tusschen Zeeburgia en H.F.C. Onze stadgenooten staan er echter prachtig voor. Heel wat beter tenminste, dan H.V.V., die gisteren op het Sparta-terrein met niet min der dan 7—4 van Excelsior verloren heeft. In Af deeling II is men thans, nu aan de tweede helft begonnen moet worden, weer even ver als aan het begin. In Afdeeling III maakt Hengelo een uit stekende kans om naar de eerste klas te pro- moveeren, ten koste van Robur et Velocitas, die nu al drie punten kwijt is. Eenigszins tegen de verwachting in heeft in Afdeeling IV Middelburg van Juliana ver loren en nog wel met 41. Toch staat Mid delburg er nog heel goed voor, al is oppassen nu de boodschap geworden. Friesland blijkt niet veel zin te hebben om naar de tweede klasse te degradeeren. Nu won zij weer met 41 van F.V.C. Met V.O.C. schijnt het toch wel heel sterk bergafwaarts te gaan. De vorige week verloor zij den beslissingswedstrijd tegen Vios om de laatste plaats en nu heeft deze oud-eer steklasser ook den eersten degradatiewed strijd tegen De Hollandiaan verloren. Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go ahead 4 3 0 1 6 114 1.5-0 Fcijenoord 3 2 0 1 4 65 1.33 P, S- V. 4 2 0 2 4 9—7 l.-r- Stormvogels 4 2 0 2 4 59 1. Velocitas 3 0 0 3 0 29 0. Promotie 2e klasse. H. F. C. 2 2 Zeeburgia 2 1 Blauw Wit 2 0 0 4 1 2 5—1 2.— 3—3 1.— 1—5 0.— West Frisia 2 10 12 Excelsior 2 1 0 1 2 H. V. V. 2 10 12 3—1 7—7 1.— 5—7 1.— Hengelo 2 2 0 0 4 96 2. S. C. H. 2 0 1 1 1 3—4 0.50 Robur et Vel. 2 0 1 1 1 5—7 0.50 Middelburg V. V. V. Juliana Hero 6 13—8 1.50 4 7—5 1.— 4 9_io 1.— 2 5-11 0.50 Friesland .2 2 0 0 4 7—1 2.— F. V. C. 2 0 1 1 1 1—4 0.50 Muntendam 2 0 1 1 1 0—3 0.50 Kampioenschap van Nederland. Velocitas—P.S.V. 1—4 StormvogelsGo ahead 12 AFDEELING I. Promotie tweede klasse: ZeeburgiaBlauw Wit 21 Promotie derde klasse: D.E.C.Hollandia 41 Baarn—U.V.V. 3—7 Promotie vierde klasse: PurmersteynBeverwijk 3,3 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: ExcelsiorH.V.V. 74 Tweede klasse B: FortunaOvermaas 44 Promotie derde klasse: V.O.C.De Hollandiaan 3—4 Steeds Hooger—Scheveningen 4—0 Promotie vierde klasse: Hillegom—Rijswijk 32 Maas's-Gravenzande 15 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: Robur et VelocitasHengelo 46 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: JulianaMiddelburg 41 V.V.V.—Hero 1—2 AFDEELING V. Eerste klasse: Veendam—Frisia 36 Promotie tweede klasse: Friesland—F.V.C. 4—3 Kampioenschap van Nederland Stormvogels-Go Ahead (1-2) Wat met de rust zeker niemand had ver wacht, is geschied: Go ahead is er in ge slaagd met 21 te winnen. In de eerste helft was het Stormvogels, dat den toon aangaf. In tegenstelling met de vorige week werd er in een vlot tempo ge speeld. Sehoorl verdeelde het spel heel goed. De Waard talmde minder met voorzetten, terwijl ter rechterzijde het samenspel al heel goed vlotte. Dat Stormvogels haar meerder heid en het betere spel in niet meer dan één doelpunt uitdrukte, moet geweten worden aan doelman Halle, die er een aantal mooie schoten kranig uithield en aan het slechte schieten van, het IJmuider binnentrio, dat zijn hoogtepunten bereikte in het falen van Groeneveld bij een drietal vrij eenvoudige kansen. Ook mag niet onvermeld blijven het annu- leeren van een mooi doelpunt van Sehoorl en een gelukkig redding van doelman Halle, die in de eerste minuten van den wedstrijd bui ten zijn eigen medeweten een schot met lichaam en hoofd over de lat werkte. In deze eerste 45 minuten liet Go ahead ongetwijfeld ook tal van mooie staaltjes voetbal zien, doch zoo gevaarlijk als de Stormvogels-aanvallen waren die van haar niet. Rechtsbuiten Buiting speelde bepaald zwak en midvoor Brilleman hield het spel te weinig open. De wing De KreekDe Vries was echter uiterst gevaarlijk, doch die stond, tegenover een hecht deel van de Stormvogels-defensieHaak-Fijen. In de tweede helft was Go ahead echter beter op dreef. Het was nu vooral haar mid denlinie, die meer los kwam. Halle opende vaak voortreffelijk het spel op de vleugels. Scheidsrechter Van Moorsel leidde uit nemend. Het elftal van Stormvogels was als volgt: De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Sehoorl, Van Rooden, De Waard Nauwelijks is begonnen, of Stormvogels trekt ten aanval. Sehoorl maakt den bal handig vrij. Op tijd geeft hij aan Groene veld over, maar deze schiet hoog over. Uit den kamp tusschen Stormvogels en Go Ahead. De Deventersche doelman Halle in een niet gewone houding, Stormvogels is goed op dreef in deze periode. Vlug gaat de bal van man tot man. Van der Steen schiet na een snellen aanval vlug naar voren, geeft over aan Van Rooden waardoor deze alleen voor Halle komt. Hij schiet echter hard tegen dezen aan. Na dit Vogels-offensief komt Go ahead wat meer los. Ook de Deventenaren toonen, dat ze niet voor niets kampioen zijn. Ze onder vinden echter in Fijen, Prins en Haak grooten tegenstand. Fijen verlaat dan even het veld en Go ahead is in de meerderheid. Wanneer hij echter weer zijn plaats inneemt, gaat de strijd weer gelijk op. Ondanks de hitte wordt er enthousiast en goed gespeeld. Stormvogels speelt veel beter dan Zondag j.l. tegen Feijenoord. Van de keepers krijgt Halle het meest te doen. Hij toont echter zijn vak te verstaan. Na 32 minuten heeft Stormvogels succes. In vlug tempo wisselen Sehoorl en v. d. Steen van plaats, v. d. Steen krijgt den bal vrij en met een harden kogel is Halle gepas seerd (1—0). Go ahead is dan eenige minuten beslist in den aanval. Het Stormvogels-doel beleeft eenige benauwde oogenblikken, maar Haak c.s. weten van geen wijken. Tegen de rust werkt Stormvogels zich weer los. In een vlug tempo worden weer eenige aanvallen onder nomen. Sehoorl maakt een mooi doelpunt, dat de scheidsrechter echter annuleert. Eén minuut voor rust krijgt Groeneveld nog een kans, doch hij schiet naast. De tweed helft is nauwelijks twee minuten oud. als de rechtsbinnen der Deventenaren na keurig samenspel der geheele voorhoede op fraaie wijze gelijk weet te maken (1—1). Vooral de rechterwing' van Stormvogels laat keurig werk zien. Na een aanval schiet Groeneveld hard tegen de lat. Den terug- springenden bal hebben Van Rooden en Sehoorl maar voor het intrappen, doch ze loopen elkaar in den weg. Go ahead valt niet zoo veelvuldig aan, doch vooral de aanvallen van De Vries zijn uiterst gevaarlijk. Van Rooden verlaat dan het veld; hij wordt vervangen door Van der Steen. Fijen speelt op halve kracht. Mede daardoor komt Go ahead steeds krachtiger opzetten. De Waard krijgt vrij druk werk. doch hij toont zich weer den betrouwbare?? doelman. Dubbel jammer was het daarom, dat hij acht minu ten voor het einde een voorzet van De Vries zacht voor Brillemans' voeten slaat, die nu ^ei^bal maar voor het intrappen heeft. Dat dit Stormvogels teleurstelt, is te be grijpen, Go ahead beheerscht nu het spel geheel. Martin, die Buiting had vervangen, mist een eenvoudige kans. Tegen het einde' geeft Sehoorl na goed individueel werk Groe neveld nog een laatste kans, doch ook deze wordt niet benut. Zoo wint Go ahead dus met Velocitas-P. S. V. (1-4) Velocitas begint met overrompelen met fraai combinatiespel op zijn rechtervleugel: BonsemaMeulema, van wiens voorzetten v. d. Velde en Van Meel door hopeloos missen en slecht schieten geen gebruik maakten. Van Run en Lanegger houden moedig en suc cesvol stand. Langzamerhand herstelt P. S. V. zich, komt meer in den aanval en na 17 minuten spelen geeft Kooyk uit een door Kolthof onvoldoenden weggewerkten bal aan het Zuiden de leiding (0—1). Velocitas is blijkbaar te hard van stapel ge- loopen, want plotseling is het met het voort durend overwicht gedaan. Uit een hoog voor doel geplaatsten bal door de Visser kopt v. d. Broek na een half uur nummer twee langs Kolthof (0—2). Aan den anderen kant heeft Boumans met schoten van v. d. Velde, van Meel e.a. niet al te veel moeite. Fraai opbrengen van Bon sema in samenwerking met Meulema heeft tot gevolg, dat eerstgenoemde 10 minuten voor de rust den achterstand verkleint (1—2). Ook de tweede helft begint met een over tuigend overwicht der Groningers, dat door het sublieme verdedigen van Van Run en Lanegger geen resultaten oplevert. Wanneer de back Knol bij een doelscrimmage voor het Groningsche doel den bal tegen het been van Van Strien trapt, stuit de bal via dat been in het verlaten doel (1—3). Velocitas speelt nu een verloren wedstrijd, hoewel haar aanvallen talrijker blijven. Wel heeft Boumans werkelijk over pech niet te klagen, de Groningers missen ten eenenmale alle productiviteit om de talrijke hun gebo den kansen in doelpunten om te zetten. Wanneer dan weer door 'n fout van Kolthof v. d. Broek den stand op 14 heeft gebracht, is het pleit beslecht. Even voor het einde mist v. d. Velde nog een penalty, die was toegekend wegens free kick van Van Run. Promotie Vierde Klasse. PurmersteijnBeverwijk (13) Even over tweeën trapt Purmersteijn af, doch de Wijkers nemen den aanval direct over en forceeren een corner, welke, geen re sultaat oplevert. Ongeveer twaalf minuten na het begin krijgt de linkervleugel van Bever wijk een goed aangegeven bal: de linksbinnen geeft over aan zijn buurman, die keihard Beverwijk's eersten goal scoort (01). De Purmerenders forceeren eenige corners, welke wel keurig geplaatst worden, doch even goed worden weggewerkt. Op het middenveld be gaat Purmerend een overtreding; de links half van Beverwijk plaatst den bal goed naar den linksbinnen, die voor de tweede maal den Purmersteijn-keeper laat visschen (02). Dit wordt de thuisclub te bar, onstuimig komt zij opzetten; Beverwijk's achterhoede moet alle zeilen bijzetten, om erger te voorkomen .Eén der achterspeiers begaat een overtreding, welke met een penalty wordt gestraft. Deze wordt keihard ver naast gekogeld. De rechts binnen van Beverwijk moet wegens een bles sure het veld verlaten; toch komen de Wijkers in den aanval. Als de rechtsbuiten goed voor zet. zorgt de midvoor voor No. 3. (03). Na de rust begint Purmersteijn met eenige corners, welke worden weggewerkt; Beverwijk maakt eenige wegens buitenspel afgekeurde goals. De thuisclub zet er alles op om de eer te redden; na eenige vergeefsche pogingen gelukt het haar, het zoo zeer verdiende tegen- punt te scoren (1—3). Dit geeft haar weer moed; telkens tracht zij door te breken, doch ook de Wij kers zetten diverse snelle aanval len op. Als de heer Roos het einde aankondigt, heeft Beverwijk gewonnen. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Proefelftal AProefelftal B (43) Twee proefelftallen uit de Zaterdagmid- dagcompetitie speelden Zaterdag op het V. S. V.-terrein een aantrekkelijke partij voetbal. De B-ploeg is aanvankelijk sterker, mede door den wind. De middenlinie steunt uitste kend; herhaaldelijk kan de voorhoede snelle aanvallen ondernemen. Het samenspel tus schen Van Hoven en Blinkhof f is vaak heel goed. Nadat Van Urk eenige malen fraai heeft gered, moet hij zwichten voor een zuiver ge plaatst schot van Van Hoven, die een through pass van Blinkhof benut. Telkens komen ae oranje hemden terug. Mooi samenspel der binnenspelers heeft wederom een doelpunt van Van Hoven tengevolge. De Rood-Witten doen wel eenige tegenaanvallen, doch voor doel weet men met het leder geen raad. De B-ploeg blijft sterker. Een zeer snelle aan val van links heeft een onhoudbaar doel punt van A. van den Berg tot resultaat. Met rust hebben de oranjehemden een 3-0-voor- sprong. Na de pauze laat het A-team een heel an der spel zien. K. de Koning, de centerhalf van V. V. IJ., die voor rust maar niet in vorm kon komen, speelt nu een vlotte partij en ook het backstel de Vriesvan Dongen is er nu volkomen in. De Koning zet steeds met fraaie centers zijn vleugels aan het werk. Het is duidelijk te zien, dat de Rood-Witten terrein winnen. Berkemeier krijgt veel werk te verrichten. P. de Jong zorgt er met een paar harde schoten voor, dat de stand 32 wordt. De A-ploeg gaat hoe langer hoe beter spe len, oranje ziet geen kans om het spel te ver plaatsen. Jochems is totaal uitgespeeld; hij moet met Blinkhof van plaats verwisselen. Nadat Berkemeier eenige malen een zeker doelpunt heeft voorkomen, moet hij zwich ten voor een kogel van Iskes, die een voorzet van De Jong keihard inschiet. Nog vóór de heer De Boer het einde aankondigt, maakt Iskes met een effectvol schot van den vleu gel af de overwinning voor Rood-Wit tot een voldongen feit. Onmiddellijk na afloop stelde de commis sie het volgende elftal samen, dat de Haar- lemsche kleuren tegen het Leidsche en Am- sterdamsche Elftal moet verdedigen. Doel: J. van Urk (IJ. F. C.). Achter: A. de Vries (IJ.F.C.), A. van Dongen (V.V.IJ.). Midden: Rijk Prins (Kennemerland)K. de Koning (V.V.IJ.), H. F. van der Goes (Kennemerland) Vóór: D. de Niet (V.V.IJ.). J. Blinkhof (IJ.F.C.), P. van Hoven, (Telefonia), P. de Jong, (IJJF.C.), J. Iskes (Ijskegels). Reserves: F. A. Berkemeier (Kennemer land), J. Lodder Jr. (Kennemerland), J. Jochems (IJ.F.C.), J. Smit (IJ.F.C.) BUITEN DE COMPETITIE. V. G. C.KinheimKennemers- comb. (32) Ten bate van de Nazorg-vereeniging had Zaterdagmiddag bovengenoemde wedstrijd plaats. In een aardig gespeelde match klopte Van Gelder de op papier sterke combinatie: die echterf technisch een betere partij speelde. Na aardig samenspel tusschen Michel en Groot gaf laatstgenoemde aan de combinatie de leiding (10). V.G.S. speelde echter vurig verder; als Horeman denkt te redden vliegt via zijn ge zicht de gelijkmaker in het net (11). Bij een aanval heeft De Greef succes (2—1). Na de rust hetzelfde enthousiaste spel; Michel scoort onhoudbaar den gelijkmaker (2—2). De partijen zijn goed aan elkaar gewaagd Als doelman Druiven dan bij de combinatie moet uitvallen, maakt V.G.S. hiervan gebruik om 17 minuten voor het einde het winnende punt in het doel te koppen. Ellen was de fa brikant (32) IJ. F. C. De voetbalvereeniging IJ.F.C. te IJmuiden zal in het a.s. seizoen een nieuw sportterrein bespelen. Ter gelegenheid hiervan zal zij ne derlaag-wedstrijden organiseeren. Zaterdag 1 Juli hoopt zij het terrein op feestelijke wijze te openen. Het is gelegen aan den Velserdulnweg te IJmuiden-Oost. Wie de doelpunten maakten. Hieronder volgen de namen der spelers van de eerste en tweede klasse clubs in Haarlem en omstreken, die in het afgeloopen seizoen de doelpunten in gewone competitie ge scoord hebben. Hier zijn dus niet bijgeteld de goals, die in kampioens-, beslissings- of promotiewedstrijden gescoord zijn. Stormvogels. Seriewedstrijden van „Haarlem Onder begunstiging van schitterend weer hield de Korfbalclub Haarlem gisteren 'haar seriewedstrijden. Wel was de temperatuur voor korfballen iets te hoog, doch de spelers(sters) trokken er zich weinig van aan. Daar ook de organisatie uitstekend was vorzorgd en het scheidsrechteren in goede handen, werkte alles mee om een prettigen en sportleven dag te krijgen. Na afloop deelde de voorzitter A. v. Lohui- zen de prijzen uit. Ook de volgende week wacht ons nog een interessant programma. Hieronder volgt nog een overzicht in chro nologische vorm van de gespeelde wedstrij den. 9.50—10.3D uur: S.V. 5—de Thorn 2 0—2 10.3511.15 uur: Haarlem 2K.V.D. 2 01 11.30—12.10 uur: D.V.D.-comb.—Bilthoven 14 12.15—12.55 uur: Haarlem 5—S.V. 5 2—2 Veld 1: 1313.40 uur: Haarlem 1—Bilthoven 13 13.451.25 uur: Groen GeelHaarlem 2. 2—1 14.3015.10 uur: Haarlem 5De Thorn 2 11 15.15-15.55 uur; D.V.D.-comb.Haarlem 1 03 16—16.40 uur: Haarlem 2—S.V. 2 3—0 9.3010.10 uur: Always Raedy 2— Haarlem 5 22 10.1510:55 uur: Harlem 1Blauw Wit-omb. 2—2 1111.40 uur: Groen GeelS.V. 2 41 11.4512.25 uur: Always Ready 2 De Thorn 2 31 12.30—13.10 uur: S.V. 2—K.V.D. 2 0—4 Veld 2 13.15—13.55 uur-- D V.D.-comb.Blauw Wit-comb. 3—2 1414.40 uur: S.V. 5Always Raedy 2 10 14.45—15.25 uur: BilthovenBlauw Wit-comb. 53 15.30—16.10 uur: Groen Geel—K.V.D. 2 1—2 Afdeeling I: le prijs Brithoven. 2e prijs Haarlem. Afdeeling II: ie prijs K. V. D. II 2e prijs Groen Geel (Wormerveer)o. Afdeeling m: le prijs Alw. Ready II. 2e prijs S. V. V (na strafworpen). De H. K. C. „Haarlem"' hield haar jaarver gadering. De opkomst was goed. Tot voor- zittetr werd gekozen de heer A. van Lohui- zen; het bestuur zal verder bestaan uit de dames A. Brakel. A. Modoo, R. Fabel, H. van Haren en de heer P. Fabel en W. van Leeu wen. De Twaaltalcommissie uit M. v, Lo- huizen, v. Leeuwen, mej. A. Nooy, H. Arends, C. van Vreeden en H. van Rootselaar. Kas- commissie mej. L. de Graaf, H. Arends en J. Nupoort, De jaarverslagen van de secretaresse en van den penningmeester benevens de plannen dei- Lu strumcommissie werden met applaus be groet. Sehoorl Groeneveld Ketting Van Roode Van der Steen J. de Waard Van Pel Fijen Haak Jr. Prins V. S. V. De Wolf Jr. Hillekamp Jac. Wey H. de Wolf Van der Lugt Van Osch C. Wey H. He ij er mans J. Heijermans De Koning U. de Wolf Van Zutphen Kinheim. Michel Jr. Michel Sr. H. Groeneveld Nieman Raaymakers Ellen Druyven M. Groeneveld Van Osch Haarlem. Kammeijer Van Polanen Bieshaar Breeuwer Verwaal Iseger Oldenburg Huijsmans Tegenpartij Verkerk Smit Hanse Haukes Martin Bloemink Kedde Kok Pre vost Sr. Ruigrok Koper Dorsman Denijs Hagenaar Chapon Lamp Tuin inga Tegenpartij Perukel Jr. H. Koene Perukel Sr. Goemaat S. van der Laan Dinkla Steffens Jansen Koppen J. Koene Vrenegoor Tegenpartij Bloemendaal. De Bock F. Bakker Van Gelder H. Beijk Kohier Immer Nol Röbken Tegenpartij 19 15 9 12 11 9 5 5 4 2 2 1 12 11 10 4 3 1 1 1 1 RapiditasSimson (42) (Dames) In een keurig gespeelden wedstrijd hebben de Rapiditas dames verdiend gewonnen van een zeer enthousiast spelend Simson- team. Rust kwam met 2—2 en het einde met 42. Rapiditas 3Concordia (08) Het derde Rapiditas-elftal moest zich te vreden stellen met een 8—0 nederlaag. Het samenspel was soms goed, maar veel te kort. NilocRapiditas (94) (Heeren) Rapiditas. dat met een invaller verschijn, heeft verdiend verloren van een schitterend spelend studententeam van het „Nilo". Met rust was de stand reeds 52. Het einde kwam met 94. Rapiditas 2Bato (01) In een zeer snellen wedstrijd heeft Rapi ditas II verloren. Gedurende nagenoeg den geheelen wedstrijd is Rapiditas in de meer derheid geweest, maar een uitstekende kee per in het Bato-doel en een zonder schot zijnde voorhoede kon /oor Rapiditas geen. doelpunten opleveren.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3