DRAG HARLAN Officieele opening van het zwembad der V.Z.V. Mani-kuur. KRACHTSPORT IJMUIDER COURANT MAANDAG 22 MEI 1933 TWEEDE BLAD IJMUIDEN. Belangrijke gebeurtenis voor de zwemsport. Het gedrang op den steiger direct na de opening. Inzet: Kobi Koster, de eerste officieele zwemster gaat het bad inwijden. De dag van Zaterdag bracht de Kroon op het werk van het onvermoeide bestuur der Velser Zwemvereeniging, dat kans heeft ge zien, in een korten tijd en nog juist vóór het openen van het seizoen met een zwembad voor den dag te komen, dat nu wel niet vergeleken kan worden met de thermen van Caracalla, maar dat in elk geval door de ingezetenen met blijdschap zal worden be groet. Het werd voor V.Z.V. een feestadag in optima forma, in de eerste plaats omdat het weer zoo bijzonder meewerkte. Stel u eens voor. dat het had gestormd en geregend en dat het in plaats van 70 gr. eens 50 gr. was geweest; hetgeen in dezen tijd van het jaar nog heel wel mogelijk was geweest. Maar V.Z.V. heeft thans den wind in de zeilen. Het stormde niet en het regende niet; er was integendeel een heerlijk warm zonnetje, dat straalde op het water, op het zand van het „zonnebad" en op de al van genoegen stralende gezich ten van het bestuur van V. Z. V. Nadat reeds Zaterdag 13 Mei het bad door eenige enthousiaste leden van V.Z.V. in ge bruik was genomen, volgde Zaterdagmiddag de officieele opening, voor welke plechtigheid burgemeester Rambonneb zich beschikbaar had gesteld. Er was veel belangstelling'. Aanwezig waren o.a. wethouder Dunnebier, tal van raadsleden dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, vertegen woordigers van den Nederlandschen Zwem- bond, den Haarlemschen Zwembond, de Ge zondheidscommissie, het Roode Kruis, het Witte Kruis, IJanuidens Bloei, de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, V. V. V., Wijk aan Zee, de Heemkerksche Zwemblub enz. Burgemeester Rambonnet knipt het lint door. Rechts van den burgemeester de heer J. Borst, de ijverige voorzitter der V.Z.V. De heer Borst sprak een woord van wel kom en zeide er prijs op te stellen, dat allen zich de moeite hadden willen getroosten naar de Inrichting te komen. Spreker memo reerde de plannen die er zoo al zijn geweest tot stichting van een zweminrichting. Al sinds 1925 is er in die richting gewerkt. De eerste poging, gedaan door de Turnvereeni- ging „IJmuiden" mislukte, zoo ook de twee de in 1929, eveneens van T. V. IJ. In over leg met den Ned. Zwembond waren plan nen opgemaakt, maar de uitvoering daarvan stuitte af op financieele bezwaren. In 1929 kwam het plan van wijlen de heer Schilling dat ook al niet doorging, vooral doordat terzelfder tijd de zwemmers vroegen naar een „overdekte", op aandringen van de Sport fondsen, maar door de crisis gingen ook deze plannen niet door. Bij het verleden jaar door V.Z.V. gehouden FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 11) De handen van Deveny ging het laatst omhoog. Zijn boosaardige oogen moest hij neerslaan voor den dwingenden blik van Harlan, terwijl hij de handen ophief, de palm naar buiten gekeerd. Rogers had onmiddellijk gehoorzaamd. Hij glimlachte spottend over hetgeen er ge beurde. Hij had zich en terecht bezorgd gemaakt over Deveny's plannen met Barbara, zonder in staat te zijn iets uit te denken, waarmede hij haar zou kunnen bijstaan. Meeder Lawson werd een toonbeeld van ïiiachtelooze woede en verbittering, toen hij zag, hoe de groote kerel deed wat Harlan ge bood. Barbara's vervolger, terugdeinzend voor Deveny en zich bewust, dat Harlan hem niet vergat", wist niet, waar hij het moest zoeken. Hij schrok op en zijn gelaat werd vuurrood, toen Harlan de doodsche stilte, die gevolgd Was, verbrak. zwemfeest bleek uit de groote deelneming en de groote belangstelling dat er veel animo voor de zwemsport in onze gemeente was. Zoo kwam het plan tot stichting van een zwembad weer naar voren en het bestuur van V. Z. V. ging aan het werk. De heer Borst memoreerde het verloop dezer plannen en verzocht ten slotte burgemeester Ram- bonnet, de inrichting te openen. De burgemeester dankte voor de tot hem gerichte uitnoodiging. Velsen is geen achterlijke gemeente, aldus de burgemeester, doch ten aanzien van de zwemsport vond de burgemeester de gemeente zeer achterlijk. Hij wees er op, dat zwemmen op gevaarlijke plaatsen, zooals men dat in de gemeente doet, de gezondheid en ook het leven der zwemmers in gevaar brengt. Hij dankte het bestuur dat het aan dezen ongewenschten toestand een einde had gemaakt. In tegen woordige omstandigheden is een overdekte inrichting in Velsen wel wenschelijk, maar in de nabije toekomst niet.'mogelijk. Wel licht zal straks in Velserbeek een betere in richting komen, maar ook deze inrichting voorziet in de gevoelde behoefte. Dank zij u. aldus de burgemeester, is het heden voor Velsen een bijzondere dag. Hij zeide. de over tuiging te hebben dat, als het weer mee werkt. het bezoek zoowel uit IJmuiden als uit Velsen druk zal zijn .Alle respect voor V.Z.V. dat zij zich door de moeilijke tijden niet heeft laten afschrikken. De burgemeester verklaarde het zwembad voor geopend, waarna allen zich naar den waterkant begaven en de burgemeester het zijden lint, dat den steiger afsloot, door knipte. Vervolgens voerden nog het woord de heer en Tijssen namens de Heemskerksche Zwenclub en Venema namens den Nedeiv landschen Zwembond, den Haarlemschen Zwembond en namens hemzelf. De burgemeester Kreeg een fraaie bloe menhulde en toen' verscheen de 7-jarige Kobi Koster het sportieve dochtertje van een sportieven vader (Wim Koster van Stormvogels! op den steiger en dook pardoes in het diepe bassin, als „officieel" de eerste gebruikster van het zwembad. Een daarna gespeelde polowedstrijd Velsen- Haarlem werd met 31 door Haarlem ge wonnen. DE LOONSVERLAGING BIJ DE HOOGOVENS. UURLOONEN MET 2 TOT 7 ets. VERLAAGD? Zooals wij reeds hebben medegedeeld, heb ben de directies van Hoogovenbedrijf, M. E. K. O. G. en Cemy het voornemen binnenkort een loonsverlaging in te voeren. Naar wij vernemen, is thans aan de organisaties der werknemers bericht, dat er een loonsverla ging zal worden ingevoerd voor de zes loon- groepen variëerende van 2 tot 7 ct. per uur. Op deze loonen wordt bij een werktijd van 42 uur een bijslag verleend van 1/22 1/2 ct. per uur, welke bijslag echter vervalt, wan neer langer dan 42 uur wordt gewerkt. In verband met deze voorgenomen loons verlaging werd dezer dagen een gecombi neerde bestuursvergadering gehouden van de Moderne. R.K. en Christelijke organisaties, welke vergadering werd bijgewoond door een hoofdbestuurslid van elk der organisaties. Men besloot, een gemeenschappelijk houding te bepalen. Tot de betrokken directies zal het verzoek worden gericht een onderhoud ter bespreking der voorstellen toe te staan. „Wat wou je nou eigenlijk van dat meisje? Zeg op, of er gebeurt wat anders!" De man lachte verdwaasd en keek tersluiks naar Deveny. „Och", antwoordde hij, Deveny's waar schuwenden blik begrijpend, „het kind stond me nogal aan. Ik wou een praatje met haar maken in het restaurant en „Je liegt", De oogen flitsend van verotwaardiging, liep Barbara naar buiten, tot waar Harlan stond. „Die man", ging zij voort, wijzend op haar vervolger, ..vertelde vanmorgen, dat hij mij gevangen hield op bevel van Luke Deveny. Ik mocht mijn kamer niet verlaten". Deze woorden braken de spanning, onder welke zij gebukt ging; zij stimuleerden haar gedachten en brachten in haar herinnering terug de gebeurtenissen van enkele oogen- blikken geleden. Ze bedacht, hetgeen ze had afgeluisterd van het gesprek tusschen Meeder Lawson en Strom Rogers. Nu vergat ze Har lan, Deveny en de anderen en vloog op sheriff Gage toe. Gage, een lange gestalte, voelde zich weinig op zijn gemak, toen hij het doodsbleeke gelaat van het meisje zag. Hij ontstelde van de uitdrukking in die smee- kende oogen en probeerde zich los te maken van haar knellende vingers om zijn arm. „Is is vader dood!" Ze bleef Gage aanstaren. En hij gaf geen antwoord voor zijn oogen hulp hadden ge- VLIEGPOST NAAR INDIë. De directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat de correspondentie voor het vliegtuig, dat 25 Mei a.s. van Amsterdam naar Bandoeng vertrekt, op 24 Mei a.s. uiterlijk te 22.29 uur aan het Hoofdkantoor moet worden ter post bezorgd. Het posten van deze correspondentie in de bij-brievenbussen moet op 24 Mei geschieden uiterlijk op het tijdstip van de lichting welke volgens de aanwijzing op deze bussen aan sluiting geeft op de nachtposttreinen. DE WINKELSLUITING. Nader is ons gebleken, dat de politie in IJmuiden-West de winkeliers ongestoord liet verkoopen; die in IJmuiden Oost daarentegen de winkeliers gelastte, hun winkels te sluiten. VELSEN HERZIENING VAN HET UITBREIDINGS PLAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat in uitvoerige kaarten uitgewerkt, op de ge meente-secretarie (4e af deeling) voor een ieder ter inzage is nedergelegd. plan IX tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Velsen, houdende wijziging van de bestemming en van den vorm van het P. Vermeulenplein te IJmuiden zooals dat is goedgekeurd door Ged. Staten dezer provin cie, bij hun besluit van 10 Mei 1933, no. 250. DE BAZAR VAN „KINDERVREUGD". Zaterdagavond is de in Concordia ge houden bazar van Kindervreugd gesloten. Het verkoopen der overgebleven voorwerpen vond plaats door notaris Boerlage en anderen. De bruto-opbrenst bedroeg f 603.59, het geen aanzienlijk minder is dan verleden jaar. WIJK AAN ZEE TEGEN BALDADIGHEID. De heer H. v. W. te Wijk aan Zee schrijft ons: Dat er veel te weinig toezicht is op de bal dadigheid van de jeugd, welke dagelijks plaats vindt in de omgeving van de vuilnis belt te Wijk aan Zee blijkt wel uit het vol gende: Ondergeteekende heeft daar in de omgeving een stukje grond in huur, waarop hij den tuinbouw beoefent en waarop hij des zomers een rustig zitje kan vinden. Dezer da gen moest hij ervaren dat de jeugd op erger lijke wijze met zijn eigendommen had omge sprongen. Het nachthok van de kippen was vernield, zelfs een kip die zat te broeden was niet met rust gelaten. Het dier was met glasscherven en met een stuk hout bewerkt. Ik zou langs dezen weg dan ook gaarne de medewerking van onze plaatselijke overheid inroepen om wat meer toezicht te houden op de jeugd, die geheel onnoodig dagelijks haar heil poogt te zoeken op en in de omgeving van de vuilnisbelt. Het is zeer wenschelijk, dat het beltterrein wordt afgesloten en on bevoegden er buiten gehouden. Mogelijk wil len de ouders in deze medewerken, door hun kinderen er in de eerste plaats op te wij zen, dat de dieren die de landhuurders voor hun genoegen of om er wat aan te verdienen houden, met rust gelateii dienen te worden. Ik hoop dat ook de autoriteiten aan deze die renbescherming willen medewerken. (De nieuiosle damesmode is thans kunstnagels van edel metaal.) Hoe is 't mooglijk, dat de mode Zoo lang zonder heeft gedaan, Want nietwaar, metalen nagels Is iets, dat welin moet slaan. Het is duidelijk wat die rage Voor de aanhangster beduidt, Al haar liefste vijandinnen Steekt z' ermee de oogen uit. Gouden kiezen zijn toch immers Sedert jaren al normaal, Waarom dan geen nagels tevens Van het edelste metaal? Voor een groep van lezeressen Is 't misschien een beetje duur. Maar dat stimuleert de waarde Van die nieuwe mani-kuur. Weer een levenszorg te minder. Want zoo'n vrouw is nu ontglipt Aan verzorging van haar nagels, Die zijn (steeds) voor haar geknipt. Waarlijk, wie die mode uitvond Heeft er eer mee ingelegd, En dan bleef het grootste voordeel. Naar 't lijkt, nog ongezegd. Als 'k een vrouw met gouden nagels Aan zie komen, berg ik 't lijf, Om er tijdig voor te zorgen, Dat ik uit haar klauwen blijf P. GASUS. zocht bij de toeschouwers. Toen antwoordde hij met merkbaren tegen zin: „Ik vrees van wel. Deveny beweert het ten minste. Hij beschuldigde dien kerel Har lan van moord op je vader". Barbara liet hem staan en keek naar Deveny. Woede, toomeloos en hartstochtelijk drongen het verdriet weg, dat zij voelde over den dood van haar vader. De schok was vreeselijk geweest, maar ze had dien door staan, toen zij luisterde naar Rogers en Law son en zij bewusteloos was ineengezakt in haar kamer. Nu voelde zij niet alleen de pijn van het verlies, maar hunkerde zij, dat de mannen, die haar vader hadden gedood, zouden worden gestraft. „Beschuldig je hem van moord op mijn vader?" vroeg zij Deveny, terwijl ze op hem toeliep en vlak voor hem bleef staan. „Je weet wel beter. Ik hoorde Rogers vertellen aan Meeder Lawson, dat Dolver, Laskar en iemand, dien hij „de chef" noemde, het deden. Waar zijn ze? Waar kan ik se vinden? Zeg op!" „Je vegist je, Barbara", antwoordde Deve ny langzaam, met een poging om te glim lachen. „Ik weet nergens van. Ik herhaalde alleen maar, wat Laskar vertelde. Die zei, dat Harlan je vader neerschoot. Het moet gebeurd zijn een dag rijden van hier bij Sentinel Rock. Als Laskar loog, heeft hij daarvoor geboet, want Harlan.., EEN DRUKKE DAG VOOR WIJK AAN ZEE. Het mooie weer heeft Wijk aan Zee een drukken Zondag bezorgd. Reeds vroeg in den morgen bleek de badplaats op dezen uitzon derlijken dag haar aantrekkingskracht niet te hebben verloren. Talrijke dagjesmen- schen begaven zich per auto of per rijwiel naar de badplaats en in den middag was het Julianaplein. dat tevens de parkeerplaats is, geheel bezet. Ook de fietsenstallingen heb ben goede zaken gemaakt. De autobusdienst was genoodzaakt om een aantal extra dien sten in te lasschen en reserve-materiaal in dienst te stellen. Op het Noorder en Zuider Bad werd, niest tegenstaande de tempera tuur van het water tamelijk laag was, al een druk gebruik gemaakt van de baden; zelfs werden enkele badkoetsjes in gebruik geno men. Op het strand heerschte groote be drijvigheid. waarin ook de jeugd een belang rijk aandeel had. Voor de zakenmenschen was het een on gedacht buitenkansje, want de talrijke strand bezoekers brachten ook in het dorp nog al eenige drukte te weeg. Het paviljoen van het Noorderbad bleek ook thans weer de verza melplaats te zijn van jong en oud, die zich willen verpoozen. Het hotel Dependance, dat boven op het duin gelegen is. was ook in den namiddag al tamelijk bezet; men heeft van daaruit een prachtig uitzicht op de zee. Het was reeds laat in den namiddag' alvorens alie strandbezoekers met de verschillende vervoer middelen de badplaats hadden verlaten. SANTPOORT BEZOEK AAN DE RUÏNE VAN BREDERODE. De Ruïne van Brederode werd de vorige week bezocht door 850 personen, w.o. 250 gymnasiasten uit Rotterdam. BEVERWIJK Kampioenschap van Noord-Holland. De wedstrijden van D. 0. K. Zondag zijn in de bovenzaal van „Oud Meerenstein" de krachtsportwedstrijden om de kampioenschappen van Noord-Holland, georganiseerd door de plaatselijke Kracht- sportvereeniging D.O.K., voortgezet en beëin digd. Begonnen werd met gewichtheffen, waarbij het onze plaatselijke athleten oe heeren A. Burger en C. G. Tabak niet mocht gelukken de bestaande records te breken. De uitslagen waren: 1ste afd. Vedergewicht 1. P. ten Wolde (Sandow, Zaandam) 245 p. 2. Han sen (D.O.K.. Amsterdam) 235 p.. 3. Velleman, (D.O.K., Amsterdam) 230 p. Licht gewicht: 1. C. G. Tabak 'D.O.K., Beverwijk) 285 p„ 2. C. de Jong (H.K.V. Haarlem) 260 p., 3. Kaper (H.K.V. Haarlem) 237 1/2 p. Midden A-ge wicht: 1. Boterbloem (H.K.V. Haarlem) 300 p„ 2. Jonker (H.K.V. Haarlem), 3. C. Duiker (D.O.K., Beverwijk) 277 1/2 p. Zwaar-gewich": 1. A. Burger (D.O.K., Beverwijk) 312 1/2 p. 2. C. Vessies (D.O.K., Beverwijk) 287 1/2 p. Voor den aanvang van de worstelwedstrij den heeft de voorzitter van D.O.K., de heer Schelvis herinnerd aan het welslagen van deze wedstrijden, in het bijzonder uit spor tief oogpunt. De publieke belangstelling had spr. gaarne grooter gezien en ook grooter ver wacht. De voorzitter uitte zijn teleurstelling over het feit, dat de plaatselijke commissie voor de lichamelijke opvoeding op geen en kelen wedstrijddag vertegenwoordigd was en ook nu, ondanks de uitnoodiging. schitterde door afwezigheid. Na te hebben gewezen op de veld winnende beteekenis van de kracht sport vestigde spr. bijzonder de aandacht op de jeugdafdeeling van D.O.K. Spr. verwel komde voorts de afgevaardigde van de «Ter- eeniging voor Vreemdelingenverkeer en hoopte daarvan medewerking te mogen ont vangen, wanneer D.O.K. haar voornemen, om nog in den loop van dit jaar te Beverwijk de internationale wedstrijden te doen houden, kan verwezenlijken. Tenslotte dankte spr. allen die bij de organisatie van deze wed strijden hadden medegewerkt, welke dank ook bestemd was voor de transportcolonne van het Roode Kruis, die op alle wedstrijden tegenwoordig was geweest teneinde zoo noo- dig hulp te kunnen verleenen. Namens vreemdelingenverkeer heeft de algemeene secretaris, de heer Joh. N. Tromp aan het D.O.K.-bestuur hulde gebracht voor den moed, om in deze tijden dergelijke wed strijden te organiseeren en meende zeker alle medewerking te kunnen toezeggen, wanneer D.O.K. haar internationale wedstrijden zal voorbereiden. Vermelding verdient nog, dat later het geheele dagelijksche bestuur van de V.V.V. de wedstrijden eenïgen tijd heeft bij gewoond. De worstelwedstrijden hadden een bijzon der spannend verloop. De sportliefhebbers hebben genoten van goede partijen, waarin de kampenden hun kansen zoo goed mogelijk verdedigden. Voor D.O.K. was het weer een goede dag. In de afdeeling Gewichtheffen waren het de heeren C. G. Tabak en A. Bur ger, die resp. in Licht- en zwaargewicht den provincialen titel verwierven, bij het worste len plaatsten zich P. Kluft in Midden C en J. Muys in zwaar-gewïcht onder de kampioe nen van Noord-Holland. De uitslagen van het worstelen 1ste afd. Deveny maakt den zin niet af, want het meisje keerde zich abrupt van hem af en liep naar Harlan. „Was dat Laskar, dien je zooeven neer schoot?" „Laskar en Dolver", antwoordde Harlan. „Ze waren met hun drieën. Eén ging 's nachts weg en liet het zaakje verder over aan Dolver en Laskar. Toevallig kwam ik er langs op weg van Pardo naar hier. Ik rekende met Dolver af, maar Laskar liet ik loopen, omdat ik niet het hart had, de woestijn te veront reinigen met een dergelijk type". De oogen van het meisje gloeiden een oogenblik va nvoldoening. Toen vroeg ze sid derend: „En vader?" „Ik begroef hem bij de rots", antwoordde Harlan zacht. Zonder een woord te zeggen zakte Barbara ineen. Harlan brak haar val met zijn linkerhand en steunde haar, totdat zij neerzonk; toen riep hij, terwijl zijn oogen vlamden: „Help haar, Gage! Breng haar naar binnen". Doch hij wendde den blik niet van het groepje mannen af. Hij wachtte tot Gage de roerlooze gestalte had weggedragen, dan richtte de zware re volver in zijn rechterhand zich iets omhoog, de vingers van zijn linkerhand beroerden het wapen in den holster op zijn linkerheup en gereed om te reageeren op de minste tegen- waren Midden B gewicht: 1. Portenger, San dow Zaandam, 2. Schouten. D.O.K. Amster dam, 3. P. v. Soest, D.O.K. Beverwijk, Midden C gewicht: 1. P. Kluft, D.O.K. Be verwijk, 2. Hartog, Sandow, Zaandam. 3. A. v. d. Horst, De Halter, Zaandam. Zwaar ge wicht: 1. J. Muys, D.O.K. Beverwijk. ^«'art, Hercules Amsterdam, 3. A. Korver, Sandow, Zaandam. Zoo behooren deze wedstrijden dan weer tot het verleden. Met het organiseeren daar van heeft D.O.K. weer een knap stuk werk geleverd, waarop zij met voldoening kan terugzien en waaraan zoowel de deelnemers als de belangstellenden prettige herinnerin gen zullen bewaren. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST" De Winkelierscombinatie ..Plan West" houdt a.s. Dinsdagavond in het café van den heer Nelis aan den Arendsweg een le denvergadering. In deze bijeenkomst zullen besprekingen worden gevoerd over de door deze organisatie te houden boottocht. Ver volgens staat een huldiging op het program ma van een der meest verdienstelijke leden. De voorzitter, de heer W. Akse, houdt een le zing over het onderwerp: „De Omzetbelas ting." NAAR HET CONCOURS Het Ned. Herv. Zangkoor, directeur de heer D. Klut zal deelnemen aan hét zangconcours van den Chr. Bond van Zangverenigingen, dat te Alkmaar wordt gehouden. Het koor komt uit in de afdeeling uitmuntendheid en zingt als verplichte opgave Psalm 138 van Sweelinck en als nummer naar keuze „Je ruzalem" van Jac. Bonset. EEN KATHOLIEKE ZWEMINRICHTING? Eenigen tijd geleden werden pogingen in het werk gesteld, om tot oprichting te komen van een Katholieke Heemskerksche zwemin richting. Blijkens mededeeling in de jongste ledenvergadering van de R. K S. V. ..D. E. M zouden deze pogingen tot zoodanig resultaat hebben geleid, dat de oprichting binnenkort kan worden tegemoet gezien Voor zoover betreft de deelname uit de plaats onzer in woning zou het lidmaatschap over D. E. M. loopen. ZEEHAVEN De motortjalk Neerlandja is Zondag van Londen aangekomen met een lading gas- aarde voor de N.V. Chemica alhier. R.K. DIOC. LAND- EN TUINBOUWBOND Blijkens het jaarverslag van den Kring „Kennemerland" van den R.K Diocessanen Land- en Tuinbouwbond zijn bij den Kring aangesloten dc afdeeling Beverwijk, Castri- cum, Egmond-binnen. Heemskerk. Heiloo, Limmen en Velsen, die tezamen 392 leden tellen. De streek Kennemerland, die tot het gebied van den Kring behoort is vertegen woordigd in de Adviescommissie voor dc tuin- bouwsteunwet 1933 en in dc saneoringscom- missie van het bloembollcnbedrijf- Het be stuur voerde vele besprekingen, o.a. in Don Haag en met verscheidene gemeentebestu ren. Over medewerking had dc Kring niet te klagen, want op de requesten, die onder leiding van den Kring aan dc gemeenteraden werden verzonden, werd veelal gunstig be schikt. Alleen ten opzichte van de gemeente Heemskerk moet een uitzondering worden gemaakt. De toestand onder de tuinders wordt daar treurig genoemd- Van 'n behoor lijke steunregeling is geen sprake. Van het belangrijkste werk, dat nog te wachten staat wordt genoemd de uitvoering van de Tuin- bouwsteunwet 1933 en de saneering van het bloembollenbedrijf. FEESTAVOND KENNEMER ORKEST- VEREENIGING. Zaterdagavond heeft de Kennemer Or kest Vereeniging in de feestelijk versierde bovenzaal van Oud Meerestoijn een feest avond gehouden voor de werkende leden en hunne dames. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Van Uden, heeft in een kort openings woord de verwachting uitgesproken, dat deze feestavond ten volle zou slagen en de onder linge vriendschapsbanden onder de leden zou versterken. Noch het één noch het ander was aan eenigen twijfel onderhevig, want deze feestavond heeft zoo'n succesvol verloop gehad, dat de onderlinge goede verstand houding tusschen de leden niets te wenschen over schijnt te laten. De feestcommissie had zich beijverd om niettegenstaande de be scheiden middelen het gezelschap zeer aan genaam bezig te houden. Zij deed dit op zoo prettige wijze, dat niemand aan scheiden dacht. De feestvreugde werd verhoogd door de opvoering van pantomimes en leuke voor drachten, waarmede de opvoerenden een uit bundig succes oogstten. De feestcommissie verdiende zeker alle waardeering voor de wijze waarop zij haar taak ten uitvoer had gebracht. Zoo droeg deze avond het karakter van een familiefeest, waaraan ook de diri gent, de heer Louis Stiens, en zijn echtge- noote tot het einde hebben deelgenomen. De leden hadden dezen avond na een periode van ijverige studie hun instrumenten thuisgelaten en de muzikale opluistering in handen gesteld van Roemer's Orkest, dat zich van deze teak op uitstekende wijze heeft gekweten. Zoo hebben allen medege werkt om dezen avond voor de K. O. V. tot een groot succes te maken, waaraan de leden met groote voldoening zullen terugdenken, en dat tevens voor hen een aansporing zal zijn om voort te gaan op den weg, die het Beverwijksche Symphonie Orkest tot bloei heeft gebracht standers, sprak hij Deveny aan: „Ik heb dat zaakje in de woestijn gezien. Het was geen eerlijke partij. Ik ben zelf ook geen engel, maar als ik een man neer schiet. heeft hij zijn kans gehad. Dolver stond me in den weg, zoo goed als Laskar. Het was een vervloekt smerige streek, zooals zij Morgan van kant maakten. Dat is geen mannenwerk je moet goed weten hoe ik er over denk. En begrijp dit; ik blijf in Lamo. Ik zal dat meisje helpen, totdat jelui hebt geleerd, je als mannen te gedragen". Doodelijke stilte volgde op zijn woorden. Niemand verroerde zich. Verachting werd merkbaar op Harlan's gelaat. Een spottende glimlach om de lafheid dergenen, die tegen- ver hem sto^oo. kwam om zijn mond. „Hadden jullie niet gedacht hè? als iemand soms meent dat het een mooie ge legenheid is om te schieten, laat hij dan probeeren. De rest kan nu nog rustig naar huis gaan, maar denk er om, dat ik niet van kwajongensstreken hou!" Hij bleef staan; zijn blik scheen allen te omvatten totdat de een na den ander zwij gend afdroop. Zij liepen niet ver weg. Som migen gingen een woning binnen, anderen slenterden een eindweegs verder om dan van daar te blijven toekijken. Doch niemand maakte een vijandige be weging. want zij hadden het drama gezien, waarin Laskar de hoofdrol vervulde en voel den er niets voor, Harlan tot nieuw geweld

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5