WAARSCHUWING. Triton wint de Varsity. SPIL |~g ROEIEN GAAT DUS VOORAL ZIEN. DAMMEN Tennis zonder Suzanne GOLF GYMNASTIEK. HANDBAL ZWEMMEN Njord boekt vier overwinnin gen. Nereus favoriet in de tweeën. Natuurlijk weer regen! AMSTERDAM. (Hemelvaartsdag). Der tra ditie getrouw zijn vandaag op het Noordzee kanaal de jaarlijksche studentenroeiwedstrij- den gehouden onder stroomenden regen. Dit jaar was door den Rijkswaterstaat een verbod uitgevaardigd om aan den Noordelij ken oever te meren. Tegenover 't nadeel van de afwezigheid van de vele booten, die an ders voor een feestelijke aankleeding zorgen, stond evenwel het voordeel, dat een eind was gemaakt aan de warboel, die er vroeger op het Noordzeekanaal bij de studentenwed strijden was. Ondanks de miserabele weersgesteldheid heersehte op het officieele gedeelte de feest vreugde van ieder jaar. We zagen weer de traditioneele stroohoeden getooid met linten in de kleuren der deelnemende vereenigin- gen, hoofdddeksels, die naarmate de wed strijden vorderden, niet zoo heel veel meer van hun oorspronkelijken vorm over had den Bij deze wedstrijden is Njord, er wel het best afgekomen. De Leidenaren wisten in niet minder dan vier nummers de overwin ning te behalen. In het hoofdnummer echter sloegen zij echter een niet al te best figuur. Hier had Triton succes dat vrijwel onbe dreigd zegevierde. Nereus, van wie groote verwachtingen waren gekoesterd, heeft heel hard moeten vechten om op de tweede plaats te eindigen. Aegir had geen schijn van kans. De Groningers maakten te korte slagen, waardoor zij weinig water pakten en dien ten gevolge niet snel vooruit kwamen. Laga kon het ook al niet bolwerken. De Delfte naren hebben over het algemeen, ook in dit nummer, een mooien stijl te zien gegeven, maar snelheid zat er niet in de ploegen. Niord's oude vier kon het tempo op geen stukken na volgen en had op het laatst nog moeite genoeg om Aegir van het lijf te hou den. Nereus heeft zich alleen in de beide num mers voor de tweeën goed gehouden. In de Jonge Vier trokken de Amsterdammers zich terug. Jonge Vier. Aan den start: 1 Njord, 2 Laga 3 Triton. Njord is het beste weg. De Leidenaren slaan een hoog tempo, met veertig slagen in de eerste minuut. Zij roeien rustig en regelmatig en hebben weldra twee lengten voorsprong. Terwijl Njord steeds blijft uitloopen ontstaat een vinnige strijd om de tweede plaats tus- schen Laga en Triton. De Utrechtenaren kun nen tenslotte het baantempo van de rood- baadjes niet bijhouden en zakken af. Njord wint. gemakkelijk met vier lengten voorsprong. Uitslag: 1 Njord, (tijd 7 min. 23 2/5 sec.), 2 Laga (op vier lengten), 3 Triton (op zes bootlengten). De winnende ploeg bestond uit G. A. Ca talan! (boeg), J. M. W. Kampmeinert, R. A. Penburg (pseudoniem voor Keereweer), N. Neeb (slag), C. H. W. d'Artillac Brill (stuur man). Overnaadsche Vier. Aan den start: 1 Njord, 2 Triton, 3 Laga, 4 Nereus, 5 Aegir. Njord neemt dadelijk de leiding, de an dere ploegen volgen op geringen afstand. Triton, op de tweede plaats, wordt ernstig door Laga bedreigd. Een felle strijd ontstaat tusschen Aegir en Nereus op den Noordelijken oever. Na hard vechten slaagt de Nereus-vier er in met de Groningers af te rekenen. De Amsterdammers zetten dan een felle spurt in en kruipen op naar de tweede plaats. Triton en Laga zakken meer en meer af, ten voordeele van de Groningers, die af en toe niet onaardig roeien, goed volhouden en zich op de derde plaats weten te handhaven. Njord, dat een goede eenheid in de ploeg vertoont, wint onbedreigd met vier lengten voorsprong. Uitslag: 1 Njord (tijd 7 min. 26 2/5 sec.); 2 Nereus, 3 Aegir, 4 Triton, 5 Laga. De winnende ploeg bestond uit: B. E. van Zanten (boeg), J. Kolkman, J. de Pohn, H. Dupon (slag) en L. D. J. Reeser (stuurman). Het hoofdnummer. Daarna wordt gestart voor het hoofdnum mer (3000), waarvan uit de kamprechters- boot door dokter Marres een ooggetuige ver slag voor de PHOHI wordt gegeven Aan den start: 1 Aegir, 2 Triton, 3 Njord, 4 Laga, 5 Nereus. Als de ploegen wegvaren gutst een belle tjes-regen omlaag, terwijl het water zeer ruw is. Triton neemt reeds dadelijk de leiding. La ga ligt op de tweede plaats. Dan komt Nereus dat een tempo maakt van 21 slagen in de eerste halve minuut en 40 in de heele. Njord ligt vier en dan volgt Aegir. Triton roeit in een prachtig rustig tempo en ontwikkelt een groote snelheid. Er zit een volmaakte balans in de boot en het water- en bankjeswerk is volkomen beheerscht. Een schitterende ploeg! Het duurt niet lang of de donker-blauwen zijn zoover vooruit dat ze weinig gevaar van hun mededingers hebben te duchten. Kalm en zeker van hun zaak stevenen zij op de eindstreep af. De strijd speelt zich verder tusschen de vier andere booten af. Njord vangt eenige malen snoeken waardoor de vaart steeds vermindert. De achterstand, welke hierdoor ontstaat, kunnen de Leidena ren onmogelijk meer inhalen. Nereus roeit ook niet al te best, maar na langen tijd hard trekken, komen de Nereïden naar voren tot op de tweede plaats. Laga, wiens soepelen stijl bewondering afdwingt, ontwikkelt te weinig snelheid. Njord raakt er langzamer hand heelemaal uit en zakt ver af. Op 2500 Meter scheelt het weinig of de Leidenaren worden door Aegir gepasseerd. De meeste ploegen trachten door spurten nog iets in te loopen, maar de strijd is be slecht en Triton gaat als winnaar het eerste over de eindstreep met een voorsprong van twee lengten op Nereus. Uitslag: 1 Triton (tijd 10 min. 49 2/5 sec.); g Nereus (op twee bootlengten), 3 Laga (met nog een bootlengte). 4 Njord (eveneens met nog een lengte). 5 Aegir. De winnende ploeg bestond uit: F. Moltzer (boeg), B. T. Natang, J. J. G. Storm van 's-Gravesande, W. A. P. F. L. van 's-Grave- sande (slag), C L. van Woelderen (stuur man). De vreugde in het Tritonkamp kende geen grenzen. Zooals immer sprong een aantal supporters gekleed te water om de winnende ploeg tegemoet te zwemmen. Skiff. Na ruim een uur in de ijzige koude en den regen aan den start te hebben gewacht (het hoofdnummer moest voorgaan wegens de uitzending naar Indië) kunnen dan eindelijk de skiffeurs vertrekken: Gestart wordt door: 1 Nereus (G. A. Over- beek), 2 Triton (E. Hertzberrger)3 Njord (James). Hertzberger bracht er niets van terecht. Overbeek heeft pech door zijn nat geworden handles, waardoor hij de riemen niet al te best beheerscht. James roeit met mooien, langen slag rustig verder. Met twee lengten voorsprong gaat hij in den tijd van 8 min. 3 sec. als eerste over de eindstreep. Uitslag: 1 Njord (tijd 8 min. 3 sec.); 2 Nereus (op twee bootlengten). 3 Triton (vèr). Jonge Twee. Aan den start: 1 Nereus, 2 Triton, 3 Laga, 4 Njord. Op 1000 Meter heeft Njord de leiding, ge volgd door Laga en Nereus. Het Nereus- tweetje komt aan het hoofd en weet de lei ding tot het einde toe te behouden. Uitslag: 1 Nereus (tijd: 8 min. 51 4/5 sec.); 2 Laga (op twee bootlengten), 3 Njord, 4 Triton. De winnende ploeg bèstond uit: J. Keppler (boeg), F. van Haaften (slag), en J. Grooten (stuurman). Het nummer der stuurmanlooze vier ver viel. Overnaadsche twee. Aan den start: 1 Nereus, 2 Njord, 3 Triton. Het weer was te bar geworden om deze race in de open boot te volgen. Wij volstaan derhalve met het resultaat. Uitslag: 1 Nereus (tijd: 9 min. 4 2/5 sec.), 2 Njord (op drie bootlengten), 3 Triton (vèr). Jonge Acht Aan den start: 1 Aegir, 2 Triton, 3 Laga, 4 Njord, 5 Nereus. Uitslag; 1 Njord (geen officieele. tijd opge- nomen), 2 Laga, 3 Nereus, 4 Aegir, 5 Triton. De winnende ploeg bestond .uit: B. E. van Zanten (boeg), J. Kolkman, J. de Pohn, J. M. W. Kampmeinert, G. A. Cata- lini, H. Neeb, R. A. Penburg, H. du Pon (slag) L. D. J. Reeser (stuurman). VOETBAL. STORMVOGELS—P. S. V. WIM KOSTER S TWEEHONDERDSTE WEDSTRIJD VOOR DE le KLAS. Stormvogels komt Zondag vermoedelijk in de volgende opstelling uit: De Waard Sr. Haak, Koster, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard Jr. Het medespelen van Van Rooden is nog zeer onzeker. Koster's 200ste wedstrijd voor de le klas K.N.V.B. Men schrijft ons: Wanneer Wim Koster, de aanvoerder van Stormvogels Zondag „getosst" heeft zal hij zich gereed maken om zijn 200sten wedstrijd voor de le klas K.N.V.B. te beginnen. Het geldt hier een voetballer, bij al zijn sportvrienden gezien om zijn fair spel, dat. er veel toe heeft bijgedragen, om Stormvogels te maken tot de gevreesde tegenstandster. On geveer met dit jubileum valt te zamen zijn 20-jarig actief lidmaatschap der vereeniging „Stormvogels" Toen hij zich had opgegeven als lid bleek al spoedig, dat „Wimpie" Kos ter het wel leeren zou. In het tweede elftal ontpopte hij zich al spoedig als een goal- getter bij uitnemendheid. Aanvankelijk kwam hij ook in het eerste elftal in de voorhoede uit. doch al gauw ver huisde hij naar de backplaats. Hier heeft hij voor de Vogels veel en nuttig werk verricht. Jarenlang is hij voor de tegenpartij een ge ducht struikelblok geweest en al moge het waar zijn, dat het soms lijkt, dat de jaren zich bij hem ook doen gelden, als het moet, staat de populaire Stormvogelsback nog zijn mannetje. Hoewel ons officieel daaromtrent niets be kend is, hebben we zoo'n voorgevoel dat deze merkwaardige dag in Koster's voetballeven niet geheel onopgemerkt voor hem zal voor bijgaan. Koster, proficiat! de bekende Amsterdamsche Confectiehandel komt vanaf Woensdag a.s. met een pracht sorteering van de van haar bekende kwaliteiten in Heeren-, Jongens, Kinderkleeding en Werkmansgoederen. U kunt juist voor de komende mooie Pinksterdagen VOOR SPOTPRIJZEN profiteeren. Costuums ook voor Corpulente personen, groote sorteering. (Adv. Ingez. Med KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. GO AHEAD—VELOCITAS 4—5 Velocitas dankt haar overwinning aan de onbetrouwbaarheid der Go Ahead achter hoede. Zelfs doelman Halle, anders een der steun pilaren van het elftal kon zijn goeden vorm niet te pakken krijgen. De achterhoede der Groningers was bij zonder trapvast en doelman Kolthof speel de een bijzonder goeden wedstrijd. Over het algemeen konden wij geen zwakke plekken bij de bezoekers ontdekken, die geweldig en thousiast hebben gewerkt en er in slaagden Go Ahead te beletten, haar gewone spel te ontplooien. Van de Deventenaren mag gezegd worden, dat zij zeker een gelijk spel hadden verdiend. Go Ahead verkreeg onmiddellijk na het be gin eenig overwicht maar Kolthof was goed op dreef. In de tiende minuut werd een vrije schop Go Ahead noodlottig. Halle liep uit, doch Bonsema was hem te vlug of. Na een half uur zette Warnders voor en Meulema scoorde het tweede doelpunt (02). De Deventenaren deden alle moeite, den achterstand in te loopen en werden weer sterker. Eerst redde Kolthof eenige malen zeer goed, doch een minuut voor de rust moest hij zwichten voor een keihard schot van de Vries (12). Reeds in de eerste minuut na rust werd de stand 22, toen J. de Kreek na een vrijen schop van Halle ineens inschoot. Toen ging Meulema er op zijn eentje van door en gaf den uitgeloopen Halle geen kans (23) Even later maakte van Meel er 24 van. J. de Kreek zette een vrije schop in een doelpunt om (34) Bij een snellen uitval van Velocitas kwam de bal bij van Meel terecht, die nummer vijf in het net deponeerde (35). Go Ahead sloeg toen als het ware een beleg voor het Gro- ningsche doel. doch verder dan één doelpunt bracht zij het niet. De stand in de kampioenscompetitie luidt thans Go Ahead Feijenoord P. S. V. Stormvogels Velocitas 2 15—9 6 1 6—5 4 2 9—7 4 2 5—8 4 3 7—13 2 WEDSTRIJDEN OP HEMELVAARTSDAG Kampioenschap van Nederland: Deventer: Go AheadVelocitas 45 AFDEELING IV Prom. comp. 2e klasse Juliana—V. V. V. 2—1 Prom. Comp. 3e klasse ZeelandiaMevo 5—1 Staatsmijn MauritsHeer 12 Prom. Comp. res. 2e klasse Staatsmijn Emma 2NOAD 2 43 Res. 2e klasse B. Miranda 2Kerkrade 2 52 VRIENDSCHAPPELIJK H. B. S.Beerschot 6—1 RotterdamAmsterdam 36. HANDBAL. OLYMPIA—GRATIA PLATO 1—2 Donderdagmiddag is te IJmuiden een handbalwedstrijd gehouden tusschen Olym- piaGratia Plato, welke door laatstgenoem de met 12 werd gewonnen. ViosKinheim (25) Voor het Rijnlandbekertournooi speelde Kin heim in Alphen Donderdag tegen V. I. O. S. Kinheim nam direct het spel in handen. Er waren ongeveer 6 minuten gespeeld toen Michel Sr. voor het open doel kwaon en de kans kalm benutte /01). Kinheim is sterk in den aanval, doch de VIOS-achterhoede is er goed in. Na een kwar tier veroorzaakt een VlOS-back een penalty: Stals schiet hard in (02). Kinheim doet het nu kalmpjes aan. wat al te kalm zelfs, want VIOS wordt sterker. Het eerste tegen- junt komt na zwak spel van de Kinheimbacks 12: nog vOór de rust weet VIOS den gelijk maker te scoren (22). Na de rust is Kinheim er beter in. Al spoe dig scoort Groeneveld (23). Niet lang hier na scoort Druyven (24). Nog even een op leving bij VIOS, doch ook de achterhoede is nu in goeden vorm. Als Raaymakers dan een voorzet benut (25), gaat de fut er weer uit. Kinheim wint verdiend en plaatst zich hier door in de finale tegen den winnaar van den wedstrijd CaudaAlphen, welke wedstrijd op tweeden Pinksterdag gespeeld wordt. Jaarvergadering Ned. Dambond. Op Hemelvaartsdag hield de Nederlandsche Dambond te Utrecht zijn jaarvergadering. Te ruim 11.30 uur opende de voorzitter, de heer A. van Broek, de vergadering. Hij heette de afgevaardigden hartelijk wel kom en liet de gebeurtenissen van het afge- loopen jaar nog even de revue passeeren. Het jaarverslag, uitgebracht door den se cretaris, den heer W. H. Lieve, werd onder applaus goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden eveneens goedgekeurd Aan beide functionarissen werd décharge verleend. Aan de orde kwamen: a. voorstel van het bestuur om met ingang van de competitie 19331934 een hoofdklasse-competitie in te stellen, te vormen door: 5 hoogstaankoanen- den competitie 193233 afdeeling Amsterdam; 3 hoogstaankomenden competitie 193233 af deeling Noord-Holland; 4 hoogstaankomenden competitie 193233 afdeeling s-Gravenhage; 4 hoogstaankomenden competitie 193233 af deeling Rotterdam. b. voorstel der Rotterdamsche vereenigin- gen De Spil, D.O.S., C.D.A., Zuider Damclub en Onder Vrienden de bondscontributie te verlagen van f 1.50 op f 1 per lid en per jaar. Hierop had het bondsbestuur een afwijzend prae-advies uitgebracht. Beide voorstellen werden verworpen. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Utrecht aangewezen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB P. J. van Dartelen hoofdklasse clubkampioen De wedstrijd om het hoofdklasse clubkam pioenschap 1932/1933 der „Haarlemsehe Damclub" is thans geëindigd met een over winning van den Haarlemschen meester P. J- van Dartelen. Na den tweeden prijs in den wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem, heeft meester van Dartelen nu ook beslag gelegd op den hoofdklasse clubkampioenstitel der Haarlemsehe Damclub. Met een record-score van 22 punten uit 12 partijen (van Dartelen won alle partijen en speelde alleen remise tegen z'n broer J. W. van Dartelen en H. G. Teunisse) behaalde van Dartelen ongeslagen den titel. Ook in den wedstrijd om het Nederlandsche dam kampioenschap en kampioenschap van Haarlem bleef hij ongeslagen. NED. HOOFDKLASSE CLUBKAMPJJOEN- SCHAP Zondag a.s. zal te Haarlem de eindstrijd plaats hebben om het Nederlandsche hoofd klasse clubkampioenschap tusschen de hoofdklasse-tientallen der Haarlemsehe Damclub (hoofdklasse clubkampioene noor delijk gewest) en de Damvereeniging „Rot terdam" (hoofdklasse clubkampioene zuide lijk gewest). LAWN TENNIS. In den namiddag van Hemelvaartsdag ben ik naar Amsterdam getrokken, met het vaste en naar ik meen respectabele voor- qemeji, om u heden iets van het tennissen van Suzanne Lengien, voor het eerst in Ne derland, te vertellen. Er kan helaas niets van komen. Het ontbrak niet aan banen in het tennisstadion aan den Amstelveenschen weg. Er waren ook ballen en racquets te over Suzanne was er ook, maar de regen deed het geheele opzetje van den armen heer Gouro- vitsch in het water vallen. We zijn, om het eens gemoedelijk uit te drukken, niet aan Suzanne toegekomen. Om twee uur, toen het nog zonder Suzanne met een hors d' oeuvre beginnen zou, was er aardig was publiek, maar op de banen was een zeurend regentje en verder leegte. Na een poosje kwam de Hollandsche be roepsspeler Goedraad met een collega en deze tikten den bal wat goedig naar elkaar om ons wat bezig te houden. Het publiek vond dit wat te flauwe kost en liet dit, in alle gemoedelijkheid van Ned slanders, die aan regen gewend zijn en beseffen, dat de organisator het weer niet in de hand heeft, merken Het begon met spasmodisch applaus, maar spoedig werd een der tribunes duidelijker in haar uiting. Waar is Plaa riep iemand luidkeels. Plaa, dat weet u, is de Fi-ansche beroeps speler, die met Suzanne meegekomen is en tegen Goedraad een partij zou spelen. Anderen vroegen zich dat ook af en het leek een goed idee, om deze gedachte tot uiting te brengen in samenwerking met den initiatiefnemer. WaaT is Plaa klonk het weldra in een spreekkoor, dat, zoo geheel zonder voor oefening, opmerkelijk goed gelijk gescran- deerd was. De vraag naar Plaableef hardnekkig en er kwamen eenige variaties: Plaa, Plaa, waar is Plaa! Ra, ra, waar is Plaa! De andere tribunes mengden er zich niet in, maar amuseerden er zich zaer mee, het geen aanmoedigend werkte. Intuschen regende het en de beide Hol landers tikken elkaar den bal toe. Ra, ra waar is Plaa! dringend. Plaa dan toch! klagelijk. Plaatje! vleiend. Eindelijk, na drieën kwam Plaa. Nieuwe variatie kwam, toén een vrouwelijk hooge stem, kennelijk aan een vertegenwoor diger van het sterke geslacht toebehoorend, met een langen uithaal riep: Suzanne! Deze roep inspireerde aan de andere bende der tribune het antwoord: Ja-a? En de eerste roepstem ging door: Kom nou toch! Waarop de tweede mannelijk-vrouwelijke stem prompt repliceerde: Ik kan niet. Nadere uitslag van deze onmacht der Hol- landsch sprekende Suzanne werd ons niet gegund, maar het was een aangenaam en algemeen gewaardeerd intermezzo in de volte des regens en de leegte des tennis- courts. Endelijk, na drieën, kwam Plaa inderdaad en in den zeurenden regen begon hij zijn partij tegen Goedraad. De Franschman bleek al spoedig sterker dan onze landge noot en er waren oogenblikken van zeer mooi spel, ook van Goedraad, die tenslotte met 63, 61, 8—6 verloor. Toen het 66 stond in de laatste set hield het op met zachtjes regenen en na de partij kwam er nieuwe leegte op de baan. Toen brak een half uur aan van besluiten nemen ovor ons. Zou er nog wat van ko men? Zou die regen ooit ophouden? Zitten blijven of weggaan? Er werd hier en daar een besluit genomen, elders werd het van minuut tot minuut uitgesteld, maar de snel- beslotenen hebben tenslotte de goede keus gedaan, zij het een minder goede, dan zij die in pessimistische weersbeschouwing maar heelemaal waren weggebleven. O, Suzannebegon een meneer op de tribune nog een vroeger zeer populair liedje, maar hij werd niet meer gesteund. De teleurstelling was te groot. En gaande weg dropen allen, in den letterlijken zin des woords af. Suzanne Lengien heeft Nederland, zij het niet op z'n best, gezien, maar het genoegen is niet wederkeerig geworden. Suzanne is reeds Donderdagavond weder per vliegtuig naar Parijs vertrokken, maar zij heeft beloofd Zaterdag terug te komen, om dan toch, weder dienende, 's middags haar partij met Plaa tegen Goedraad en Hemmes nog te spelen. Om den Quarles van Uf ford-beker. Donderdag werd op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uit geloofd door Jhr. G. C. Quarles van Ufford. 36 holes handicap medalplay. Eigenaar wordt degene, die den beker twee achtereenvolgen de malen of driemaal in het geheel wintt. In 1932 won mevr. Garschagen. Dit keer namen 19 spelers aan dezen wed strijd deel. De beste score voor den morgen-ronde werd ingeleverd door B. van Vlijmen (25) met een netto score van 67. Tweede was J. R. Koning (15) met 70; derde mevr. Lemberger 72; vier de mr. M. C. Bergsma 74. 's Middags had het tweede gedeelte plaats. De beker werd gewonnen door B. van Vlij men met een totale netto score van 143 (67 en 76). Tweede was F. Elhorst met 146 (76 en 70); derde mr. M. C. Bergsma me 148 (74 en 74). Veteranenwedstrijd. Op Zondag 2 Juli 's morgens 10 uur zal op de banen van de Kennemer Golfclub te Zand voort een wedstrijd voor veteranen, leden van erkende Nederl. Golfclubs, leeftijd 50 jaar en ouder, gespeeld worden. De inschrijvingen hiervoor sluiten Zater dag 1 Juli a.s. des namiddags 4 uur bij het secretariaat van de K. G. en C. C. te Zand voort. Uitvoering Ned. Christ. Gymnastiek- Verbond. Donderdagmiddag gaf de kring Amsterdam van het Ned. Chr. Gymnastiekverbond een uitvoering op het achterterrein van het Chr. Lyceum. De leiding berustte bij den heer D. C. Alewijk, terwijl de organisatie in handen was van „Kracht en Vriendschap". Behalv.e deze Haarlemsehe vereeniging werkten méde V- en V., Het Funen en D. en V. uit Amsteij dam, benevens K. en V. uit Zaandam. De de monstraties deden dienst als inzet der vie ring van het 25-jarig bestaan van „Kracht en Vriendschap". Ongeveer 500 adspiranten (voor wie spe ciaal deze dag was bestemd) en enkele af- deelingen dames en heeren namen aan de uitvoering deel. De publieke belangstelling was gering. O-a. bleek aanwezig de Wethou der van Onderwijs, de heer Roodenburgh. De werkgelegenheid bood eigenaardige voor- en nadeelen. Zoo scheen 't bijzonder moeilijk, de werkruimte vrij te houden van ongewenschte deelneemsters en deelnemers, maar overigens was de organisatie in orde. Gelet op gelegenheid en opzet was het pro gramma zoo belangwekkend mogelijk ge maakt. Ook de uitwerking van de verschil lende nummers was gelukkig, uitgezonderd die van den inzet: de vrije oefeningen van de meisjes en de tweede vri e oefening van de jongens. Enkele kleine wijzigingen in de stof zouden hier veel gered hebben. De bal-estafette en het touwtrekken van de jongens waren zoodanig ingericht, dat ae spanning bij toeschouwers en deelnemers tot 't slot bleef. Het toestelturnen van dames en heeren bood geen bijzonder 1 ^oge prestaties, maar misschien juist daardoor maakte dat num mer een rustigen, weiverzorgden indruk. Het wel wat te uitgebreide vpreenigings-optreden leverde o.a. goed rhythmisch dameswerk van „Het Funen" en van „Kracht en Vriend schap". Een nummer vendelzwaaien ten slotte viel bij het publiek terecht zeer in den smaak. (Dames). Rapiditas 3Bloemendaial. Bloemendaal zal het na een rustperiode eens probeeren tegen het 3e Rapiditas damesteams op het Gem. terrein aan den Middenweg. (Heeren) Rapiditas 2Rapiditas 3. Een 2e elftal zal Zondag tegen het 3e elf tal in het veld komen aan den Vergierdeweg, NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 300 RL VRIJE SLAG Naar wij vernemen heeft de zwemmer H. van Essen van de zwemvereeniging „Het IJ" in het Sportfondsenbad alhier een poging gedaan het Nederlandsch record 300 Meter vrije slag, dat op naam staat van G. van Voorst van de A. Z. met een tijd van 3 min. 59 4/5 sec-, te verbeteren, een poging, die uit nemend geslaagd is. Van Essen zwom de 100 Meter in 1 min. 81/5 sec., de 200 Meter in 2 min. 28 3/5 sec. en de 300 Meter in 3 min. 55 2/5 sec. Op de zen laatsten afstand bleef hij dus 4 2/5 sec. beneden het record van van Voorst. Daar alle formaliteiten voor deze record poging vervuld waren en de poging geschied de in aanwezigheid van verschillende offi cials, zal deze recordverbetering zeker er kend worden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 8