ïcheru em schei VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Schip Verm. aankomst Laatste bericht Amassia Alcinous Agamemnon Amstelkerk Arendskerk. Ajax Baarn Bodegraven Boskoop Energie Elin Elise Schulte. Eurymedon Freiburg Jason Jarvamaa Juno Kennemerland Kyphissia Laomedon Luneburg Laren berg Lagosian Lister L. M. Trozelli. Me nes Marslew Maasland Meerkerk Melampus Meliskerk Maaskerk. Naumburg Orania Ori'on Poel au Tello Poelau Roebiah Pan Norway Pravda Ravnaas Rhea Serooskerk Stella Sarnia Titus Tanimbar Tom Venezuela Volente Waterland Zuiderkerk Santa Fé Ned.-Indië Alexandrië Hamburg Hamburg- Valencia Chili Chili Hamburg Clytoneus Ned.-Indië Chr. HuygensNed.-Indië Leningrad Rosario Hamburg La Romana West-Indië Chr yss anti City of Karthoum Colombia Ceres Caribia Gaza Ganymedes Gisela Oldendorff Hebe Kopenhagen Hermes Danzig Danzig- Narvik (v Ned. Indie Ned.-Indië Buenos Aires Hamburg Sundsvall Alexandrië Venetië Chili Leningrad Napels Buenos Aires West-Indie Japan Ned.-Indië Abo West-Afrika Lovisa Sundsvall Ned.-Indië Villa Constitucion Buenos Aires Japan Hamburg Hamburg West-Afrika Ned.-Indië Buenos Aires Constantza Ned. Indië Ned. Indië Aruba Leningrad San Nicolas Barcelona Japan West-Indië Swansea Bourgas Ned.-ndië Les FaIaises(voor Um Ned.-Indië West-Indië. Danzig Buenos-Aires Japan 10 Juni 28 Mei 28 Mei 17 Juni 28 Mei heden 28 Mei 20 Juni 28 Mei 29 Mei 30 Mei 10 Juni heden 5 Juni 12 Juni 1 Juni 25 Mei 29 Mei 28 Mei 30 Mei 28 Mei 20 Juni 3 Juni 10 Juni 7 Juni 3 Juni 6 Juni 29 Mei 12 Juni 3 Juni 28 Mei 27 Mei 30 Mei heden 11 Juli 31 Mei heden 29 April vertrokken 24 Mei van Belawan 19 Mei vertrokken Vertrekt 27 Mei 27 Mei vertrokken. 24 Mei vertrokken. 23 Mei van Curacao 22 Mei van Callao 27 Mei van Antwerpen 18 Mei van Colombo 27 Mei van Pt. Said, in lading 13 Mei van Buenos Aires Vertrekt 27 Mei. 22 Mei vertrokken 25 Mei v. Pto. Barrios in lading 23 Mei vertrokken. 22- Mei vertrokken. 27 Mei van Batavia. 22 Mei van Pt. Said 14 Mei vertrokken Vertrekt 27 Mei 23 Mei vertrokken 27 Mei van Stettin 26 Mei vertrokken. 24 Mei van Susak 23 Mei van Liverpool. in lading 24 Mei van Valencia in lading 26 Mei van Trinidad. 24 Mei te Marseille 16 Mei van Soerabaja 20 Mei te Makslahti 21 Mei van Teneriffe 23 Mei vertrokken 22 Mei vertrokken. 19 Mei' van Padang. 10 Mei te Santé Fé. in lading 20 Mei te Yokohama Vertrekt 27 Mei Vertrekt 27 Mei 26 Mei van Du al a 20 Mei van Madras 21 Mei van Fern. Noronha. 25 Mei te Piraeus 24 Mei van Colombo 25 Mei te Genua 15 Mei vertrokken 23 Mei vertrokken 10 Mei vertrokken 25 Mei van Valencia 22 Mei van Shanghai 7 Mei van Pto. Barrios 24 Mei vertrokken 25 Mei van Finisterre 24 Mei van Padang 2-1 Mei vertrokken. 20 Mei van Macassar 24 Mei van Flores 17 Mei vertrokken 25 Mei van Rio Janeiro 21 Mei van Perïm Visschershav. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUJDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsch ms. „Barodd I" Flekkefjord makreel DE DUITSCHE TRAWL-HARING- VISSCHERIJ. De opbrengst van de Duitsche trawl-haring visscherij bedroeg niet minder dan 163 mil- lioen pond van 1689 reizen. Bovendien werd 10.6 millioen pond in vreemde haven (Aber deen en IJmuiden) aangevoerd, zoodat de totale vangst 174.1 millioen pond bedroeg, tegen 150,9 millioen pond in 1931. De grootste aanvoeren vonden plaats in Altona, dat z'n oude positie als haringmarkt herwonnen heeft. Daarop volgt Wesermünde-Bremer- haven, waar 50.5 millioen pond werd aange voerd en Cuxhaven komt op de derde plaats met 3.2 millioen pond. De gemiddelde vangst per reis bedroeg te Altona 105300 pond, te Cuxhaven 92700p. en te Wesermimde-Bremerhaven 91.100 p. Het resultaat der haringvisscherij mag gunstig genoemd worden. De aanvoer kon steeds worden afgezet, vooral ook omdat een groote hoeveelheid gezouten werd, hetgeen voornamelijk het geval was in Wesermünde en Cuxhaven, waar ongeveer 125.000 vaten gezouten werden. Omtrent de uitzichten voor dit jaar, meent men te mogen aannemen, dat de scholen op de Fladen-gronden dit jaar voor een groot deel zullen bestaan uit haringen van vijf of zes jaar oud. dus ca. 26 a 27 c.M. lang. Ook doordat verleden jaar bij de Doggersbank 3-jarige haring van 21 c.M. overvloedig voor- oogen durfde te zien, zonder zich ooit om de gevolgen te bekommeren. Toen Hallowell praatte over Rancho Seco zag hij Harlan's oogen glinsteren, zag hij, hoe diens lippen zich vastbesloten klemden op elkander. En hij wist, dat zijn woorden in goede aarde vielen. Toch zou Harlan er niet over gedacht heb ben, den v/eg in te slaan naar Rancho Seco, ware het niet, dat zijn vriend Davy Langan was vermoord, kort nadat de sheriff zijn verhaal had gedaan. Harlan was in oostelijke richting getrok ken, naar Lazette, een tocht van tweehonderd mijl, om een kudde te begeleiden van de, T-Down, de ranch, waar Langan en hij werkten. Bij zijn terugkeer vernam hij, dat zijn vriend v/as vermoord door Dolver en een onbekende, wiens paard gemerkt was: L Bar M het herkenningsteeken van de Rancho Seco. Hallowell had hem de tijding van den moord gebracht, tegelijk met het verslag van de mislukte poging om Dolver en den onbekende gevangen te nemen. Niet uit lust tot romantiek besteeg hij Fan toom om het spoor van Dolver te volgen; en toen hij Dolver bij Sentinel Rock neerschoot en later, toen hij met Lane Morgan sprak, dacht hij er niet over, zichzelf aan te bieden als de betrouwbare kerel, die zijn revolver gou laten spreken in het belang yan. den kwam, verwacht men op de Fladen-gronden dit jaar veel 4-jarige haring van 22 a 23 c.M., zoodat in 1933 een goede vangst groote harin gen verwacht wordt. Ernstige scheepsramp. Het Chineesche stoomschip Chiping is in een typhoon verloren gegaan, waarbij 12 op varenden het leven lieten. Vlootuitbreïding. Tegenover verschillende verkoopen van Ne- derlandsche schepen in den laatsten tijd kan thans de aankoop van een buitenlandsch schip worden vermeld. De Nederlandsche Koloniale Petroleum Mij te 's-Gravenhage heeft het Britsche tankstoomschip Creole Jefe, 3126 bruto reg. ton groot en in 1928 ge bouwd aangekocht en dit onder Nederland sche vlag gebracht met den'naam Dj Irak. Jubileumsnummer. Het bekende Engelsche scheepvaartblad „Fairplay" bestond dezer dagen vijftig jaar en heeft ter eere daarvan een feestnummer uitgegeven, waarin verschillende artikelen van vooraanstaande personen op scheep vaartgebied zijn opgekomen. Koffieuitvoer van Santos. Volgens een zoo juist uitgegeven statistiek werden vanuit Santos verscheept naar Rotter- eigenaar van Rancho Seco. Eerst nadat hij Laskar had ondervraagd en had gevoeld, dat deze niet medeplichtig was aan den moord op Langan, besloot hij naar de Ranch te rijden en deelde hij Morgan zijn besluit mede. Thans, zittend op den drempel van een schuur in Rancho Seco, gaf hij er zich reken schap van, hoe zijn gesprek met Morgan hem had gebracht tot heel andere plannen dan aanvankelijk zijn bedoeling konden zijn. Vanwaar hij zat, behield hij een goed uit zicht op alle gebouwen, ruw in elkaar ge timmerd, en neergezet zonder eenig systeem, naarmate de behoeften zich deden gevoelen. Doch de wijze, waarom alles was onderhou den, toonde aan, dat Lane Morgan hield van orde en regel. Het woonhuis was het grootste van alle ge bouwen, opgetrokken in twee verdiepingen tegen de helling, die naar de rivier leidde. Het was opgetrokken als een soort blokhuis met kleine vensters en maakte eenigszins den indruk van een fort. (Wordt vervolgd). dam 21.995 balen en naar Amsterdam 17.202 balen. Deze havens stonden op de lijst der havens resp. op de tiende en de zesde plaats. BERICHT AAN ZEEVARENDEN NEDERLAND. Den Helder, Schietoefenin gen. Nabij het voormalige verdedigingswerk Kijkduin zullen op 3, 7 en 8 Juni 1933 van 9 h17 h schietoefeningen met luchtdoelge schut worden gehouden. De onveilige sector ligt tusschen de lijnen Kijkduin-verkennings- ton Molengat en Kijkduin-verkenningston Westgat, over een afstand van 12 km. Eén uur vóór den aanvang der schietoefeningen wordt op het werk Kijkduin een roode vlag geheschen en na afloop der oefeningen ge streken. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zonder noodzaak in de bovengenoemde sectoren op te houden. MAKREELAANVOER De Noorsche motorkotter Barodd I kwam hier gisteren binnen van Flekkefjord met een lading makreel voor een plaatselijken importeur. NIEUWE IERSCHE VISSCHERSHAVEN Men heeft het plan de haven van Larne (Ierland) als basis voor de trawlvisscherij in te richten, voornamelijk voor de schepen uit Fleetwood, die bij de Noord-Iersche kust het bedrijf uitoefenen. Van daar uit is een goede scheepvaartverbinding met Belfast. TIET VERGETEN EILAND Levensmiddelen voor het meest eenzame eiland in de wereld. Tristan da Cunha, zijn dezer dagen medegegeven met het stoom schip Carinthia, dat een kruistocht rond de wereld maakt. De Carinthia is bestemd voor Montevideo en kon heden het eiland bereiken. Indien het weer gunstig is zal het stoomschip even stop pen om de in oliezakken genaaide levensmid delen af te geven op de vlotten, welke door de bewoners naar zee worden gezonden om ze in ontvangst te nemen. De voorraad be staat uit 3360 pd. meel, 2240 pd. rijst, 168 pd. chocolade, bakpoeder en kleeding. Na afleve ring der goederen neemt het stoomschip de gereedliggende post in ontvangst en gaat weer verder. De bewoners leven dan maar in afwachting van het volgend schip, dat wie weet wanneer langs komt met ieuwe voor raden. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coop. Ansjovis verkoop-Ver.) De vangst blijft zeer beperkt; 1933er werden verhandeld a f 10. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Zaterdag, 27 Mei 1933 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Chr. Huygens, Cottica, Crijnssen, Indra- poera, Joh. de Witt, Kota Agoeng, Kota Gede, Orania, Poulau Bras, Poelau Tello, Sibajak, Slamat, Statendam, Veendam, Venezuela, Vo- lendam, Zeelandia. DE ENGELSCHE VISSCHERIJ. Wanneer we de cijfers van de voornaamste Engelsche visscherij havens vergelijken met die van IJmuiden, waar ook vóór de staking niets dan achteruitgang en misère was te constateeren en waar verleden jaar in den besten tijd nog niet de helft van de vloot in de vaart was, moeten we wel jaloersch worden. In April b.v. was in Huil zoowel de aanvoer als de opbrengst hooger dan in dezelfde maand van verleden jaar. De aan voer bedroeg 487.442 cwts. tegen verleden jaar 407.969 cwts., de opbrengst was 234.727 p.st.., tegen 229.748 p.st. Dit beteekent dus in Hollandsche waarde een opbrengst van bijna 2 millioen gulden. Voor Grimsby waren de cijfers: aanvoer 374.160 cwts ter waarde van 271.204 p.st., tegen verleden jaar 323.895 cwts. ter waarde van 274.954 p.st. De aanvoer was dus be langrijk minder, de opbrengst iets minder, maar bedroeg in Hollandsche waarde f 2.300.000. Ook in verschillende andere havens was de aanvoer grooter, b.v. te Northshield, Hartle pool, Plymouth, Newlyn, Swansea en Fleet wood. Te Milfordhaven echter was de aan voer 7500 cwts. minder en de opbrengst 15.000 p.st. minder. De totale aanvoer van visch door Engel sche schepen was in April belangrijk grooter, n.l. 1.404.716 cwts. tegen 1.270.218 cwts. in 1932. Daarentetgen was de aanvoer met met vreemde schepen en uit het buitenland belangrijk minder, n.l. 262.895 cwts. tegen verleden jaar 341.702 cwts. Wat4- zeer sterk opvalt, is de hooge prijs, die voor de visch uit Ierland werd betaald. Ierland voerde in April 6159 cwts. visch in ter waarde van 48.453 p.st., dat is bijna 8 p.st. per cwts., terwijl Nederland voor haar 3314 cwts. slechts 9733 p. st. maakte, dat is nog geen 3 p. st. per cwt. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.65 Griet per 50 K.G. f 26—f 6.50 Tongen per K.G. f 0.75f 0.25 Zetsehol per 50 KG. f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 14—f 4.30 Schar per 50 K.G. f 3.60—f 3 Kleine poon per 50 K.G. f 2.90f 2.40 Braad schelvisch per 50 K.G. f 5f 3.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 15f 8.50 Gullen per 50 K.G. groote f 3.60f 3 Gulen per 50 K.G. kleine f 3.80f 0.70 Wijting per 50 K.G. f 3—f 2.80 BESOMMINGEN. Loggers: KW 5 f 500; KW 124 f 570; KW 42 f 520 KW 110 f 510; KW 22 f 400; KW 89 f 330 KW 178 f 500; Sch 261 f 680; Sch 186 f 610 Sch 285 f 700: Sch 379 f 760 Kotter E 247 f 250. In den aspergetijd. Het steken der asperges. VELSEN VEREENIGING PAPYRUS In de deze week gehouden jaarvergadering van de vereeniging Papyrus werden de pe riodiek aftredende leden, de heeren C. Pels en H. J. Allan, herkozen resp. tot voorzitter en vice-voorzitter. De heer H. M. Strating werd gekozen tot penningmeester. De heer G. Duinker en de heer J. de Rouville zullen ook in het komende vereenigingsjaar de functies bekleeden van resp. len en 2den se cretaris. VOETBALWEDSTRIJD Woensdag 31 Mei a.s. 's avonds 7 uur zal in het Van Gelder's Sportpark een vriend schappelijke? wedstrijd worden gespeeld tusschen V. G. S. I en IJ. F. C. WIJK AAN ZEE EN DUIN HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Voor de herijk van maten en gewichten zal dit jaar zitting worden gehouden te Bever wijk, in de Kegelbaan van het K.S.A.-ge- bouw, ingang Alkmaarscheweg: voor Wijk aan Duin, op Woensdag 7 Juni 1933, van 10-12 uur en van 13—16 1/2 uur; voor Wijk aan Zee, op Donderdag 8 Juni 1933 van p 3012 uur. BURGERLIJKE STAND. GeborenElisabeth, dochter van J. W. Koet en J. J. Roepius; Johannes, zoon van J. Keijer en M. C-. Duijn! Johannes, zoon van A. van Putten en G. Gertenbach. Ondertrouwd: H. J. Hoenderdos en E. Rum- ping; G. A. van 't Hoff en K. Joosten. Gehuwd: H. van der Linde 40 j. en A. Snij ders 35 j. L. C. Laarkamp 24 j. en J. Booker 25 j. IJMUIDEN FIETS GESTOLEN Vrijdagavond heeft een inwoner van Be verwijk bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn fiets, die door hem eenigen tijd onbeheerd was neergezet voor een huis in de Kastanjestraat te IJmuiden-Oost. Verwachting: matige tot zwakken Weste lijken tot Noordelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen iets koeler. Verdere vooruitzichten: weinig veranderin» Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst. GEEN NEDERLANDSCHE GARNALEN IN BELGIë. Visschers vragen contingen- teering. STAKING EN BOYCOT. Sedert eenige dagen staken naar het Han- Handelsblad meldt, de gamalenvisschers te Oostende als protest tegen den invoer van garnalen uit Nederland. De Nederlandsche concurrentie bederft de prijzen, beweren de Belgische visschers en om hieraan een einde e maken, dient ook de invoer van garnalen recontingenteerd te worden. Sedert Woensdag ligt nu de geheele garna- lenvloot van Oostende in de haven. Alle schepen hebben de vlag halfstok geheschen. Vrijdag hebben ruim 300 visschers den win kel van een vischhandelaar belegerd, die Ne derlandsche garnalen verkocht. Na langdu rige onderhandelingen kochten de stakers den geheelen voorraad op en stelden die ter beschikking van werkloozen. Zij wilen trach ten te verhinderen, dat de man nieuwen voorraad inslaat. Zestig visschers zijn Vrijdag per autobus naar Zeebrugge vertrokken teneinde in sa menwerking met de gamalenvisschers daar ter plaatse te beletten, dat eenige Nederland sche visschersbooten, die de haven waren binnengeloopen, hun vangst zouden lossen. Politie en marechausseé hebben echter dé kaden ontruimd en ten overvloede heeft de burgemeester van Brugge alle samenscholin gen in het havengebied verboden. Naar verluidt hebben de visschers zich be reid verklaard weer uit te varen zoodra de regeering heeft toegezegd, den garnalenin- vier te zullen contingenteeren. SPORTVLIEGER TEGEN SEINMAST GEVLOGEN. Licht aan het gelaat gewond. MISLUKTE GROET AAN FAMILIE. De Almelosche sportvlieger F. ten Bos is Vrijdagavond tegen half negen, toen hij in gezelschap van 3 andere sportvliegers over Almelo vloog, tegen een grooten seinmast aan de spoorlijn naar Hengelo, vlak bij het Almelosche station, gevlogen en neergestort, in een tuin van een villa. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd, doch de cabine was vrijwel intact gebleven. Eenige omwonende snleden toe en trokken den vlie ger, die alleen in het toestel zat, en die op zijn zijde lag, uit den stuurstoel. Hoewel zijn gelaat hevig bloedde tengevolge van een won de boven het rechteroog, had hij overigens zoo goed als geen letsel bekomen. De sein mast brak in vier stukken af en viel over de spoorlijn. Het duurde ruim een- kwartier eer de lijn vrij was, tengevolge waarvan de snel trein naar Amsterdam, die juist in aantocht was vertraging ondervond. De heer ten Bos was boven de woning, waar zijn moeder en zijn echtgenoote wonen, ge- milie te brengen. Bij het zwenken vloog hij daald om uit de lucht een groet aan zijn fa tegen den seinmast. Het ongeluk trok begrijpelijkerwijze velé nieuwsgierigen. Het duurde slechts geruimen tijd of duizenden waren op de been. BEVERWIJK MARKTBERICHTEN Noteering van 26 Mei 1933. Spinazie per kist f 0.200.60 Postelein per kist f 0-300.50 Andijvie per kist f 0.701 10 Raapstelen per 100 bos f 1.503 Radijs per 100 bos f 4 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.140.13 Asperges, wit per bos f 0.300.34 Idem blauw f 0.20—0.24 Idem dun f 0.160-20 Aardappelen, klei per T.G. f 0.020.06 Idem zand f 0.06 Bloemkool per 100 f 1226 Uien per bos f 0.011/2 Prei per bos f 0.08 Sla, per 100 krop f 14 Rabarber, per 100 bos f 46. Pieterselie, per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.06 Aardbeien per carton doosje f 0.20-0-30 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. Ondertrouwd: H. ten Have en G. Jager, W. C. H. van Tilburg en P. Kleijn. Getrouwd: P. C. Bakker en H. H. Verhorst. Bevallen: G. van Zutphen—Stam z. G. A. Büllervan der Wal d. H. van BalenZand bergen d. G. VellemaAssendelft d. Overleden: M. C. Bossen, 63 j., wede. van M. Koning (wonende te Anna Paulowna). J. van der Horst, 69 j., gehuwd met C. van der Wal. VELSEN Bevallen: N. M. Minneboo—Stapper, d., de Ruijterstraat 52, IJmuiden (O.), Th. M. MetselaarHalf, z., Ratelsstraat 39, IJmui den (O.). W. Klink—Poot, z„ Alex. Bellstr. 35, IJmuiden, C. K. Klinge—Lips, d., Oliv. v. Noortstraat 17, IJmuiden CO.) S. G. J. Lin- gerakRiesenbeck, z., Rein. Claeszenstr. 5, IJmuiden (O.), F. C. van NordeLam, z., de Ruijterstr. 89, IJmuiden (O.), J. van der Horst, z., Oranjestraat 15 rd., IJmuiden F. E. J. B. van I-IoogenHendriks, d., Snelliusstr. 75, IJmuiden. Overleden: Jan Suiker, 67 j. weduwn. v. C. Wildeman. Ondertrouwd: R. Hoogland en G. He ere, Beverwijk, Kalverstraat 17, IJmuiden (O.), H. van Dijk en A. Kraaijenoord, Rijksweg 317, Santpoort, Zandvoort. J. Spieker en C. M. Dekker, Willemsbeekweg 45, IJmuiden O.) Ger. Doustraat 23, IJmuiden (O.), H. Buding en L. C. Schaap, Mahustraat 7, IJmuiden, Mahustraat 33, IJmuiden. A. van der Pijl en M. Koster, Cronjéstraat 1/3, Amsterdam. HEEMSKERK. Geboren: Gerardus Marttinus, z. v. Hendr. Bleeker en Com. Beentjes; Antonius, z. V. Joh. P, Zonneveld en Cora. Louter.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6