HET NIEUWE AVONDBLAD 18e JAARGANG No. 177 WOENSDAG 31 MEI 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Plan-Cochenhausen. Luitenant-kolonel von Cochenhausen, van het bataljon Jagers te Hirschberg, heeft vol gens Reuter tien geboden opgesteld, welke lederen Duitschen burger van middelmatige lichaamssterkte tot een goed soldaat moeten maken. Deze „tien geboden" worden vooraf gegaan door een inleiding welke zegt, dat elke Duitsche burger eens te wapen kan worden geroepen, doch dat zuivere militaire oplei ding tot de bevoegdheid van de legerautori- teiten behoort. Op de volgende wijze dienen de Dtiitsche burgers zich volgens den overste op dezen mogelijken oproep voor te bereiden: 1. In staat zijn 30 K.M. per dag zwaar be pakt te marcheeren. 2. Alvorens andere kleedingstukken aan te schaffen, zorgen dat men een soort uniform heeft, of tenminste een tegen weer en wind bestand costuum en flinke schoenen. 3. Zichzelf oefenen in hardloopen, speer werpen en schieten. 4. In staat zijn een auto te besturen en met paarden om te gaan. 5. Weten hoe een radiotoestel in elkaar te zetten en transmissie-toestellen te hanteeren. 6. Eens per jaar een boek lezen over krijgs geschiedenis en geregeld een tijdschrift lezen handelend over de nationale verdediging. 7. Zichzelf op de hoogte stellen van de be langrijkste militaire ontwikkelingen in de naburige landen. 8. Alvorens buitenlandsehe reizen te ma ken, zichzelf goed vertrouwd maken met de ligging van het land in de Duitsche grens streken. 9. In staat zijn kaarten te lezen en des nachts den weg weten te vinden met behulp van kaarten en een compas. 10. Zoo veelvuldig mogelijk leger- manoeuvres in binnen- en buitenland bij wonen. Tot zoover deze Pruisische overste met zijn geboden. Hij is een beetje ouderwetsch, vooral wat het speerwerpen betreft, maar de auto en de radio maken dat weer goed. Toch lijkt het heele programma mij geschikter voor den oorlog van 1870 dan voor dien van .1936, of 1950.... of welk jaar is het ook weer, dat ervoor geprofeteerd is? En de oor log van 1870 komt niet meer terug. Dus vrees ik voor overste van Cochenhausen, dat. zijn plan onvoldoende zal blijken. Er moeten nog wat moderner „geboden" bij. In dezen trant bijvoorbeeld: 11. Kennis van strijdgassen: bedwelmende, blaartrekkende e.a. Eenvoudigen cursus vol gen gedurende de Kerst- of Paaschvacantie. Abonnement nemen op een populair che misch strijdtijdschrift. Oefenen met gasmas ker op uitlaatgassen van auto's in gesloten garages. 12. De eerste beginselen van het brand stichten leeren. Cursus volgen omtrent con structie van onbluschbare-brandbommen. Bij bezoek aan buitenlandsehe steden zich de dichtstbevolkte wijken en de ligging van parken, waarin zich veel kinderwagens ple gen op te houden, goed in het hoofd prenten. Alsmede die van crèches. Men bedenke dat de toekomst van den vijand bij de vijande lijke zuigelingen ligt. 13. Zich de bekwaamheid verwerven, ver- eischt voor het construeeren van een een voudigen luchtbom, te vullen met a. explo- siva, b. gas, c. bacillen. Eenige elementaire kennis van bacteriologie en eenvoudige be smettingsmethoden verwerven. En,z. U ziet, dit ziet er al dadelijk veel „reëeler' uit. Von Cochenhausen heeft overigens zijn best gedaan, binnen de grenzen van zijn kunnen, en hij maakt het den Duitschen bur ger al niet te makkelijk. Ik zie den Pruisi- schen patriot al 's nachts door de velden sluipen, met kaart en kompas en zaklan taarn. Ik zie hem al met vacantie gaan naar Emmerik en Kleef, om „de ligging van het land in de grensstreken" te leeren kennen. En vooral zie ik hem verschijnen bij onze Nederlandsche manoeuvresWat zullen die alleraardigst worden als een menigte van tienduizenden Duitsche burgers, allen in „een soort uniform" gekleed en op stevige schoe nen, de Geldersche heuvelen bezet houdt ter wijl beneden in de vlakte de Blauwen hun hoofdaanval, ingezet met „los geflodder" over de geheele linie op de Rooden inzet. Met eenige achterdocht beschouw ik ove rigens Von Cochenhausen's zevende gebod- „Zich op de hoogte st-eilen van de belang rijkste militaire ontwikkelingen in naburige landen". Hoe nu von Cochenhausen? Beoogt gij spionnage? Bedreigt ons verraad? Veel meer zal ik er maar niet van zeggen. Het Plan-von Cochenhausen is natuurlijk weer koreh op den molen van diegenen, die mij zoo vaak verzekerd hebben dat het toch allemaal niets geeft met dien strijd tegen den oorlog. Nu als het mocht worden uitge voerd zal ik misschien de hopeloosheid van de dwaasheid, zich überhaupt te bekommeren om de toekomst van de nienschheid, wel in zien. Maar aan de uitvoering geloof ik nog niet, en mijn optimisme ziet deze tien gebo den van den overste nog slechts als staaltje van de mentaliteit van zekere lieden Moge dit optimisme het winnen! R. P. IJMUIDEN HOOGSTE INSCHRIJFSTER Het Gemeentebestuur van Amsterdam heeft aanbesteed het ophoogen van een terrein op den hoek van den Admiraal de Ruyterweg en den Haarlemmerweg. Er waren 18 in schrijvers, waarvan de laagste was de N.V. Amsterdamsche Ballast Maatschappij te Am sterdam voor 22.069. De hoogste inschrijf- ster was de N.V. A. C. Godschalk te IJmuiden voor 39.000. DE ZEEVISSCHERIJ IN MAART 1933. De Afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken en Arbeid deelt het volgende mede, omtrent de zee- visscherij in de maand Maart 1933, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers be trekking hebben op de maand Maart 1932. Aan de zeevisscherij namen 353 (434) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Neder landsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aan gevoerd 1.540.375kg (4.137.650 kg) visch met een waarde van 336.635 836.025). De stoomtrawlers te IJmuiden waren ten gevolge van de staking niet in bedrijf. Slechts een enkele stoomtrawler te Zoutkamp bracht aldaar in een 6-tal reizen 42.300 kg visch aan, waarvoor 2725 werd besomd. (In Maart 1932 waren 96 stoomtrawlers in bedrijf, die in 213 reizen 2.280.150 kg visch aanvoerden ter waarde van 479.600). Te Zoutkamp namen 3 (3) sleepboot trawlers aan de visseherij deel en deze be- somden in 14 (11) reizen 6367 4860) voor 86.535 kg (115.550 kg) visch, waaronder een groote hoeveelheid puf. Te Scheveningen was één motortrawler in bedrijf. Deze voerde in 2 reizen 8010 kg visch aan, ter waarde van 2365. Van de motorloggers namen 111 (115) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. Zij brachten in 247 (348) reizen 671.128 kg (525.360 kg) visch aan ter waarde van 194.808 170.075). De gemiddelde vangst en besomming per reisdag van de vaartuigen, die de Noordzee bevischten, bedroeg respectievelijk 252 kg (177 kg) én'/ 73 57). Een zevental motor kotters, n.l. 1 uit Rotter dam en 6 uit Scheveningen, maakten 32 rei zen en voerden 32.645 kg Noordzeevisch aan, waarvoor 6507 werd besomd. Aan de trawlvisscherij langs de Neder landsche Noordzeekust namen 193 (192) motorvaartuigen, waaronder ook enkele kot ters, en 18 (12) half .gedekte en open zeiï- vaartuigen deel. De motorkustvisschers maakten 1048 (1114). reizen en brachten 384.237 kg (300.700 kg) Noordzeevisch aan, waarvoor 63.164 51.760) werd besomd. De gemiddelde vangst en besomming per reis van deze vaartuigen bedroeg respectie velijk 367 kg (270 kg) en 60 46). Enkele Belgische motorkotters voerden in 5 reizen 8075 kg Noordzeevisch aan, waarvoor 2446 werd besomd. Voor zoover bekend, vischten 1 N^der- landsch stoomvaartuig en 7 Nederlandsche motorvaartuigen met de zeevischzegen. Het stoomvaartuig maakte slechts één reis en besomde voor een vangst van 290 kg Noord zeevisch 112. De 7 motorvaartuigen maakten 22 reizen en besomden 5686 voor 43.227 kg Noordzeevisch. Door Deensche motorkotters, die met de zeevischzegen hadden gevischt, werd in 25 reizen 112.363 kg Noordzeevisch aangevoerd ter waarde van 16.021. Voor de beugvisscherij waren 12 (13) Vlaar- dingsche stoombeugers in bedrijf, die hun vangsten uitsluitend te IJmuiden aan de markt brachten. In 36 (37) reizen werd 123.580 kg (190.400 kg) beugvisch aangevoerd, waarvoor 34.632 39.125) werd besomd. Gemiddeld per reis dag vingen en besomden de stoombeugers respectievelijk 376 kg (573 kg) en 105 118). Drijfnetvisscherij op haring werd in Maart j.l. evenals in Maart 1932 niet uitgeoefend. Een enkele maal bracht een Engelsche stoomdrifter te IJmuiden nog 17.375 kg ver- sche haring aan, waarvoor 439 werd be somd. TERAARDEBESTELLING P. W. BLOM. Onder zeer veel belangstelling heeft Dins dagmiddag op de begraafplaats Westerveld de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer P. W. Blom, oud-binnenloods alhier, op 78-jarigen leeftijd in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden. Onder de aanwezigen waren vele oud-collega's en nog in dienst zijnde lood sen, de heer Schol, schipper van de loods boot, besturusleden van de Vrijz.-Dem. Kies- vereeniging. waarvan de overledene vroeger deel uitmaakte: velen uit den kring der Doopsgezinde gemeente en der Nederl. Pro testantenbond, waarin de overledene een bekende figuur was enz. Ds. F. F. Milatz, Doopsgezind predikant alhier, zeide dat de overledene hier, naar zijn begeerte, onder de oude boomen op Westerveld werd ter ruste gelegd. Spr. wees er op hoe hij rustig en stil door het leven Is gegaan, vol groote zorg voor de zijnen. Hij had het leven lief, maar hij is zonder veel lijden en in vrede heengegaan. Hij kon rustig turen naar de verten van het andere leven, gelijk menschen, die aan de zee ge boren zijn, kunnen turen, stil en ver. Spr. zeide dat de heer Blom vooral in de kring der Doopsgezinde gemeente en van den Ned. Protestantenbond zeer gemist zal worden, omdat hij daar nooit ontbrak. In dien stillen kring, waarover op de straten niet veel ge sproken wordt, maar waarin toch een schat verborgen ligt over grote gedachten, was hij op zijn. plaats. Spr. besloot wet den wensch dat de overledene in vrede mocht rusten. Een schoonzoon dankte namens de familie voor de belangstelling. DE FRANSCHE ZEEVISSCHERIJ. Evenals overal elders maakt ook in Frank rijk de zeevisscherij moeilijke tijden door. Volgens het Fransche vakblad „Le Pêche maritime" heeft het hoofdbestuur van de Fransche reedersvereeniging het volgende voorstel gedaan om verbetering in dien toe stand te brengen. Gevraagd worden credieten op langen ter mijn tot een bedrag' van 70 millioen francs. Deze credieten zullen door den Franschen staat gewaarborgd worden, terwijl een spe ciaal daarvoor in te stellen commissie het beheer van deze credieten op zich zal nemen. Als onderpand voor de richtige terugbeta ling stellen de reeders hun schepen be schikbaar, welker waarde vooreerst overeen komstig de in November 1931 naar de bruto tonneninhoud vastgestelde grondslagen der assurantie-maatschappijen wordt ge> schat en in de tweede plaats op grond van de bouwwaarde met inachtneming van een ouderdomscoëfficient. Terwijl de bedragen welke aan iederen reeder voorgeschoten zullen worden, berekend worden op den grondslag van de op bovenbedoelde wijze ge schatte waarde van zijn schepen, zal de tijd, voor welke het crediet wordt verleend, alleen van den ouderdom dier schepen afhangen. Berekend wordt, dat reeds in 7 jaren tijds 30 pet. van het gezamenlijke bedrag der ver leende credieten terugbetaald zal zijn. De Fransche reeders rekenen op een spoe dig tot stand komen van dezen steunmaatre gel. OPDRACHT. Het verven van militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden, is opgedragen aan den heer A. A. J. de Pauw, alhier voor f 974. VELSEN VERSLAG GEZONDHEIDSCOMMISSIE TE VELSEN De Gezondheidscommissie te Velsen heeft het verslag over haar bevindingen en hande lingen over 1932 aan den Raad aangeboden. „HET RASKONIJN". Op Dinsdagavond 6 Juni zal door de Konijnenfokkers-Vereeniging „Het Rjas- konijn", afd. Haarlem en Omstreken, een lezing met tafelkeuring worden gehouden in de groote zaal van café Spoorzicht aan het Stationsplein te Haarlem. Het betreft hier jonge konijnen, dieren, geboren in 1933. Hierin schrijft ze, dat, wanneer men bij de beoordeeling van den gezondheidstoestand alleen rekening houdt met de mortaliteit, 1932 beschouwd kan worden als een „ge zond" jaar. Het aantal overledenen bedroeg 278 of 6.49 per 1000 inwoners, tegen 325 of 7.74 per 1000 in 1931. Het aantal levendgebo renen bedroeg 920 of 21.49 per 1000 inwoners, tegen 966 of 23-01 per 1000 in het voorafgaan de jaar. Door vestiging alhier vermeerderde de bevolking met 2710 personen, door ver trek verminderde ze met 2832. Voor het eerst sedert 1922 was het aantal personen, dat de gemeente verliet grooter dan dat, wat zich hier vestigde, tengevolge van de ongunstige, economische omstandigheden. De vermeer dering bedroeg dus 520 (per 1000 inwoners 12.22) De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1932 43073 (21584 m. en 21489 vr.) Hieronder volgen nog eenige bijzonderhe den over de sterfgevallen. Overleden in het le levensjaar 42, van 14 jaar 18, van 514 jaar 8, van 1519 jaar 10, van 2029 jaar 10, van 3039 jaar 23, van 4049 jaar 18, van 5059 jaar 29. van 6079 jaar 96, van 80 jaar en daarboven 22. De voornaamste doodsoorzaken waren: tuberculose (30) kanker en andere kwaadaar dige gezwellen (35), hartgebreken (36aan geboren zwakte en gebreken (23), ziekten der ademhalingsorganen (20), influenza (griep) (7), diphterie (2). Over de besmettelijke ziekten wordt het volgende overzicht van het aantal gevallen gedurende de laatste vijf jaren gegeven: Febris typhöidea in de jaren 1928 tot en met. 1932 resp. 12 114. Voor roodvonk luiden de cijfers resp. 51 31 47 30 54- Voor diphterie 15 6 7 S 24, voor meningitis 0 1 2 2 2, voor polyomyelitis ant. acuta 119 1 1, voor Encephalitis geene. voor alastrim 0 1 0 0 0, voor ziekte van Weil 00101, voor paratyphus 0 0 1 0 0, voor dysenterie 0 0 0 0 2. Totaal aantal besmettelijke ziekten in 1928 dus 68, dan 42, daarna 68, vervolgens 42 en in 1932 88. WONINGBOUW. Allerlei plekjes alhier worden langzamer hand bebouwd. Aan den Z,eeweg vóór de spoorboomen was aan den noordelijken kant van den weg nog een open plek, vanwaar de bewoners aan den anderen kant een mcxoi uitzicht hadden op de groene weiden en het sportterrein voor de buitenplaats Sehoonen- berg. Maar dat is nu voorbij. Op het open terrein wordt een aantal nieuwe burger- woonhuizen gebouwd door den heer H. Wich- mann, alhier. RIJWIELDIEFSTAL. De heer J. K. heeft aangifte gedaan van vermissing van een rijwiel, dat hij geplaatst had voor een café in Velsen-Noord. BEVERWIJK DE TREINENLOOP. VERTRAGING DOOR HET SPOORWEG ONGELUK BIJ KROMMENIE. De ernstige treinontsporing te Krommenie heeft het noodzakelijk gemaakt, dat het treinverkeer uit de richting Alkmaar, be stemd voor de Zaanstreek en Amsterdam, over Beverwijk en Haarlem wordt geleid. Het aantal treinen op dit baanvak is tengevolge daarvan in beide richtingen belangrijk toe genomen. Deze treinen moeten, in. den ge wonen dienst worden ingelegd en zijn daar door aan vertraging onderhevig. Ook de ge wone treinenloop ontkomt daaraan niet. hoewel het spoorwegpersoneel zijn uiterste krachten inspant om de vertraging tot een minimum te beperken. In den nacht vol gende op den middag van het ongeval pas seerde nog enkele treinen naar en van het Noor-den het Beverwijksche station. Onder de passagiers van den verongeluk ten trein, die te 15.14 uit Beverwijk was vertokken, bevond zich een plaatsgenoot. Ook deze is er met den schrik afgekomen en kon, nadat hij ongedeerd den trein had ver laten, aan de overige passagiers hulp bieden Qort nadat de ontsporing had plaatsgehad, werd telefonisch vanuit Krommenie genees kundige hulp ingeroepen en toezending van verbandmiddelen. Onmiddellijk begaven twee Beverwijksche geneesheeren voorzien van de noodige verbandmiddelen zich per auto naar de plaats des onheils, doch gelukkig behoef de van deze hulp nagenoeg geen gebruik te worden gemaakt. In dit geval was het te loven, dat het Roode Kruis te Beverwijk in staat is gebleken om bij dergfelijke ongeval len zoo noodig aan een verzoek om hulpver leening gehoor te geven VERGADERING „HET WITTE KRUIS". DE PLANNEN VOOR HET WITTE KRUIS- GEBOUW. Het spoonoêgongeluk hij Krommenie. De eerste wagen kantelde geheel. Dinsdagavond hield de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" een leden vergadering onder voorzitterschap van den heer C. Dingier. Na vaststelling der notulen deelde de voorzitter mede, dat aan het ge meentebestuur een schrijven is gericht in zake den toestand van enkele woningen. Ten deele is daarin reeds voorzien. Tot zijn voldoening kon de voorzitter mededeelen, dat de verhouding met het Roode Kruis verbeterd en dat van het bestuur dier organisatie naar het spr. voorkwam wel medewerking bij de plannen tot stichting van een Witte Kruisgebouw was te verwachten. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat een overeenkomst is gesloten met den heer H. van Gameren, waarbij werd bepaald, dat op de kost-en van vervoer per ziekenauto van leden en huisgenooten van het Witte Kruis, een reductie van twintig pet. zal worden verleend. Ook kon de voorzitter mededeelen, dat een regeling was getroffen, omtrent de vergoedingen, die gegeven moeten worden voor hulp bij kraamverzovging. Deze tarie ven zijn thans: voor inkomens van f 1000 en daar beneden f 3 (werkloozen, die reeds lid der afdeeling waren, kunnen daarvan ge heel of gedeeltelijk worden vrijgesteld)van f 1000—f 1500 een bedrag van f 6: f 1500— f 2000 f 7.50; f 2000—f 2500 f 10 en daar boven f 15. Daarna stelde de voorzitter de statuten wijziging aan de orde, welke noodig was in verband met het verloop van den tijd, waar voor Kon. goedkeuring is verkregen. Enkele wijzigingen, door het bestuur voor gesteld, werden goedgekeurd, evenals een door den contributie-penningmeester voor gestelde wijziging betreffende afvoering van de ledenlijst van die leden, die binnen het loopende jaar hun contributie niet hebben voldaan. Overigens werd er op aangedrongen, dat de leden aan hun financieele verplich tingen ten aanzien van het Witte Kruis zul len voldoen. De statuten werden daarna vastgesteld en zullen aan de Koninklijke goedkeuring worden onderworpen. Van bestuurszijde werd er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat bij het afhalen van verplegingsartikelen de lidmaatschaps kaart moet worden vertoond. Hieraan zal in het vervolg streng de hand worden gehouden. De bouwplannen. Vervolgens werden de bouwplannen voor een Witte Kruisgebouw, waarin ook het Volksbadhuis zal worden ondergebracht, aan een bespreking onderworpen. De voorzitter lichtte de plannen, die in teekening zijn gebracht door den architect H. J. W. Meijran te Wijk aan Duin toe. Als terrein, waar het gebouw zou verrijzen was het oog gevallen op het nog resteerende stuk grond op het C. H. Moensplein naast het gebouw van Openbare Werken. Dit ter rein moet daarvoor bijzonder geschikt wor den geacht, omdat het gelegen is in het mid den van de bebouwde kdmmen der gemeente Beverwijk en Wijk aan Duin en dus voor belanghebbenden gemakkelijk bereikbaar. Blijkens de bouwplannen waarop wij in een afzonderlijk artikel nader zullen terug komen zijn voor het badhuis ontworpen 10 douche-baden voor vrouwen, 10 voor mannen en in elke afdeeling twee kuipbad cellen. Voorts een wachtkamer voor vrouwen, die tevens dienst kunnen doen als wachtka mer bij het consultatiebureau voor zuigelin gen, een wachtkamer voor mannen., die ook kan dienen als wachtkamer voor bezoekers van het consultatiebureau van de t.b.c. be strijding, een droogkamer, een waschkamer. een stookplaats en een herplaats voor brand stoffen. Voor de berging van verplegingsartikelen is een benedenlokaal ontworpen. Tevens zijn hier gevestigd een dokterskamer voor den kinder- en t.b.c.-arts, twee kleedkamertjes, een donkere kamer voor doktersgebruik. een bergplaats voor kinderwagens voor bezoek sters van het zuigelingengebouw. De verwarming van het gebouw kan ge schieden met warm water, dat op tempera tuur is gebracht in de kachel van het bad huis. De kosten zijn, met inbegrip van den grondprijs, begroot op f 51000, waarvan on geveer f 41.000 nog moet worden gevonden. Aan de gemeentebesturen van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is verzocht deze belangrijke zaak financieel te steunen, waar voor beide gemeenten te zamen een jaar- lijksch bedrag van f 3050 voor rente en af lossing zouden moeten bij dragon. De plannen verwierven de goedkeuring der vergadering. Het bestuur zal thans alle pogingen aanwenden om cot spoedige verwe zenlijking van het plan te komen. Bij de rondvraag heeft de heer Visser de wensche lijkheid uitgesproken, dat zeer spoedig met den bouw zal kunnen worden begonnen. De vergadering werd hierna met een woord van dank door den voorzitter gesloten. HEEMSKERK PRIESTERWIJDING. Zaterdag 10 Juni zullen de heeren N. de Ruiter en Jac. van Duivenvoorde uit deze gemeente in de Kathedraal St. Bavo te Haar lem de Priesterwijding ontvangen. VERGADERING VEEHONUDERS. Donderdag 1 Juni wordt in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een vergadeirng gehouden uitgaande van den L.T.B., waartoe alle R.K. Veehouders van Heemskerk zijn uitgenoo- digd. Door een spreker zal een uiteenzetting worden gegeven van de Crisi-s^uiverw-et.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1