^j-jl EN SPEL j-g Stormvogels en Go Ahead spelen heide gelijk. H.F.C. en Excelsior weer eerste klassers. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES Promotie 2e klasse. BUITEN DE COMPETITIE. Resultaten van Zondag. H.F.C. heeft Zondag het eerste-klasseschap heroverd en dit is de verdiende bekroning van een uitstekend seizoen. De zege op Zee- burgia was voor de rust lang niet zeker, maar in de tweede helft was het resultaat reeds spoedig niet twijfelachtig meer. Hoewel het spel der Haarlemmers duidelijk leed on dei- het gewicht der gebeurtenis, waren techniek, tactiek en voetbalvaardigheid der H.F.C.'ers veel beter dan die der Zeeburgianen. Het Nederlandsch kampioenschap leverde twee gelijke spelen op, waardoor Go Ahead de beste kansen behoudt. Alles hangt nu af van Go AheadP. S. V. p a.s. Zondag te Deventer en Stormvogels—Feijenoord op den zelfden dag te IJmuiden. De kansen van Stormvogels bepalen zich tot de mogelijkheid van gelijk blijven met de leiders en met Feijenoord. Excelsior herwon het eerste klasseschap door H.V.V. te slaan. R.CH. II wist gelijk te spelen met Spartaan II en de Haarlemmers promoveeren, daardoor naar de reserve eerste klasse, waar zij behooren. Onze gelukwen- schen. LANDSKAMPIOENSCHAP. FeijenoordGo ahead 11 VelocitasStormvogels 33 PROMOTIE 2e KLASSE. Afdeeling I. ZeebugiaH.F.C. 02 Afdeeling II. H. V. V.—Excelsior 35 Afdeeling III. Robur et VelocitasS.C.H. 51 Afdeeling V. FrieslandMuntendam (niet gespeeld). Prom. Comp. reserve 2de klasse. De Spartaan 2R.C.H. 2 11 Kampioenschap van Nederland. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Go Ahead 7 4 1 2 9 20—13 1.29 Stormvogels 7 3 1 3 7 14—16 1.— P. S. V. 6 3 0 3 6 15—14 1.— Feijenoord 5 2 1 2 5 99 1. Velocitas 7 2 1 4 5 17—23 0.71 AFDEELING I. H. F. C. 4 3 0 1 6 9—5 1.50 Blauw Wit 4 2 0 2 4 8—8 1.— Zeeburgia 4 1 0 3 2 48 0.50 AFDEELING II. Excelsior 4 3 0 1 6 17—10 1.50 West Frisia 4 2 0 2 4 7—6 1.— H. V. V. 4 1 0 3 2 8—16 0.50 AFDEELING III. Hengelo 3 2 0 1 4 9—7 1.34 S. C. H. 4 1 1 2 3 5—9 0.75 Robur et Vel. 3 1113 10—8 1.— AFDEELING IV. Middelburg 6 4 119 17—11 1.50 Juliana 6 4 0 2 8 14—11 1.34 V. V. V. 6 2 0 4 4 9—9 0.67 Hero 6 1 1 4 3 7—16 0.50 AFDEELING V. Friesland 3 2 1 0 5 7—1 1-67 F. V. C. 4 12 14 4—4 1.— Muntendam 3 0 1 2 1 06 0.33 Kampioenschap van Nederland Velocitas-Stormvogels (3-3) De Noordelijken zetten een 20 achterstand in een 32 voorsprong om. Velocitas en Stormvogels hebben de pun ten gasteren broederlijk gedeeld, wat de ver houding goed weergaf. Was aanvankelijk Stormvogels het meest in den aanval, daar na domineerde Velocitas geruimen tijd, ter wijl tenslotte de strijd weer gelijk opging. Velocitas speelde beter dan destijds in IJmuiden, ondanks het feit, dat Meulema op het appèl ontbrak. Het was nu vooral Bonsema, die de aanvallen leidde. De Noordelijken speelden hun bekend en thousiast spel, maar daarnaast moet zeker vermeld worden, dat ze het niet alleen van hun enthousiasme behoefden te hebben. Vele hunner aanvallen werden keurig opgezet en zoo spelend zouden ze in de Westelijke le klas vast geen slecht figuur slaan. In de middenlinie vielen Zuidema en Fran sen op. Voorts verdienen de beide backs een vermelding. Steeds sloten zij zich direct ach ter de middenlinie aan en ze bleken „bolle bozen" in het buitenspel zetten. Doelman Kolthof heeft eenige schoten keurig gestopt, doch had het 2de doelpunt kunnen voor komen. Stormvogels had gewonnen, als Schoorl Schoorl-uit-de-gewone-competitie was ge weest. Hij deed wel goede dingen, maar de oude was hij nog niet. Van Rooden en Groeneveld namen de doel punten voor hun rekening. Beiden werkten hard, alleen zouden we ze voor het doel nog wat doortastender willen zien. Van de beide buitenspelers voldeed ons ditmaal De Waard het best, al was v. d. Steen lang niet onvol' doende. Hij had het echter tegen Brink niet gemakkelijk, vooral in de 2de helft. Het trio v. d. Velde-Prins-Fijen heeft heel goed werk geleverd. Eerstgenoemde had het tegen den snellen wing BonsemaWarnders niet gemakkelijk, ook al, omdat Koster het nog al eens met het gladde terrein te kwaad had. Het contact tusschen Fijen en Haak was nu veel beter dan tegen Go Ahead. Laatstge noemde toonde zich ook nu weer een ge ducht struikelblok. De Waard heeft zijn doel goed verdedigd, vooral als we het gladde veld en den dito-bal in aanmerking nemen. Soms liep het hem wel eens mee, maar daartegen over staat, dat het 2de punt niet gemaakt was, wanneer de bal niet tegen Haak was aangeschoten en de 3de goal werd gemaakt uit een voorzet, die van achter de lijn gegeven werd. Al met al een spanner de wedstrijd, waarin vaak goed voetbal werd vertoond. De elftallen: De Waard, Haak, Koster, Fijen. Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard. Mohrman, v. Meel, Mulder, Bonsema, Warnders, Huizeling, Zuidema, Fransen, Brink, Heideveld, Kolthoff. Het zeer gladde terrein is voor Velocitas geen beletsel direct een snellen aanval te ondernemen. De bal komt gevaarlijk voor het doel, maar Haak redt de situatie. Velocitas komt weer terug en het is Bonsema, die schit terend rakelings over de lat kopt. Na 5 minuten komt Stormvogels los. We zien Schoorl handig passeeren, waarna een hard schot volgt, dat Kolthof keurig stopt. Den terugspringenden bal kopt Groeneveld opnieuw in, maar weer stopt de doelman. Stormvogels heeft nu den smaak te pakken. Een minuut later zet v. d. Steen handig voor en Van Rooden doet de rest (01). Velocitas is verre van ontmoedigd, doch Stormvogels blijft voorloopig de baas, dank zij vooral het keurige werk van Fijen, die een buitengewoon tactische partij speelt. Na 13 mi nuten luidt hij een aanval in, de bal komt bij van Rooden, die met een flink schot Kolthof passeert (02). De Vogels blijven het sterkst. Het moeilijke veld in aanmerking genomen, spelen de blauwhemden heel goed. Toch zijn de uitval len van Velocitas niet van gevaar ontbloot en enkele malen, o.a. bij een vleugelschot van Warnders, moet De Waard al zijn capacitei ten toonen. Na 25 minuten verkleint Velocitas zelfs den achterstand. Dan wordt De Waard bij het wegwerken van een hoekschop zoo gehinderd, dat Mulders kan inkoppen (12). Hierdoor aangemoedigd, komt Velocitas steeds beter in vorm, zoodat de strijd nu vrij wel gelijk op en neer gaat. Vooral de rechter- wing der Groningers gaat zich weren. Toch krijgt Schoorl in deze periode de kans van den dag om den voorsprong te vergrooten doch het IJmuider kanon faalt leelijk. Even later is hij er weer door, schiet nu werkelijk goed, doch Kolthof stopt prachtig. Vlak voor de rust staat het doel der Vogels onder buitengewonen hoogdruk. Tot drie maal toe denken we de enthousiaste Veloci- tanen gelijk te zien maken, maar steeds ont snapt het Vogels-doel op de meest wonder lijke wijze. Zelfs moet de paal eenmaal red ding brengen. In de allerlaatste minuut maakt Velocitas echter gelijk via een Storm vogelslichaam. Rust 22. Direct na de hervatting valt Velocitas fa natiek aan. Reeds na 10 seconden profiteert Velocitas van een misverstand tusschen Haak en De Waard, maar de Wolf geeft terecht buitenspel. Direct hierop gaat De Waard er vandoor. Hij komt alleen voor Kolthof, doch schiet rakelings naast. Door beide partijen wordt in een ontzet tend snel tempo gespeeld. Pas heeft Koster na een snellen Velo-aanval den bal uit het doel getrapt, of Schoorl komt alleen voor Kolthof. Op het beslissende moment komt hij te vallen. Voorts loopen de Vogels keer op keer .in de handig opgezette buitenspelval, of stuiten op het massieve spel van Brink. Na een kwartier volgt weer "een gevaarlijke Groningsche aanval. Onder hevig protest van Stormvogels voor „achter" zet Warnders den bal voor, waarna Mulder ongehinderd kan scoren (3—2). Stormvogels geeft zich niet gewonnen, maar ook de enthousiaste Velocitanen geven geen kamp. Het was een fout van Schoorl c.s. te weinig op De Waard te spelen. Dat onze meening inderdaad juist is, demonstreert deze speler door na 25 minuten een pracht- voorzet te geven, welken Groeneveld keurig benut (33). De spanning stijgt nu ten top. Geweldig zwoegen beide partijen. Beide doelen ont snappen meer dan eens op 't nippertje. Voor De Waard keert o.a. de lat een schot. In de laatste seconden van den wedstrijd krijgt Velocitas op den rand van het straf schopgebied nog een vrije trap te nemen. Deze wordt door Mohrman keurig genomen. De Velocitas-aanhang juicht reeds, doch dan verricht De Waard een schitterende save, zoodat met 33 het einde komt. Feijenoord-Go Ahead (1-1) De belangstelling voor dezen kampioen- wedstrijd was weer buitengewoon. Er waren ongeveer 25000 voetbalenthousias ten in het Sparta-Stadion aanwezig toen scheidsrechter Mutters op liet stellen. Het begin is voor Go Ahead dat een paar snelle aanvallen laat zien. Van Heel zet schit terend zijn voorhoede aan het werk, voorloo pig echter zonder resultaat. De snelle aanval len van de Deventenaren lijken echter ge vaarlijker, doch hun schutters doen zich niet gelden. Groenendijk en Barendregt probee- ren het met verre schoten die Halle zonder moeite stopt. Onverwacht krijgt Groenendijk na een verren trap van v. Dijke 'n kans. Zijn schot vliegt naast. Go Ahead gaat thans een periode van ster ker zijn in. De Feijenoord-verdediging blijft de baas. Hun aanvallen zijn thans gevaar lijk en een doelpunt leek zeker toen Halle bij een hoogen scherpen voorzet van Burg het leder aanraakte, dat echter over zijn hoofd ging maar via J. Halle ging de bal, die door Groenendijk werd ingezet over in een hoek schop. Juist als de middenldnie zeer ver is opgedrongen wordt een aanval den Rotter dammers noodlottig. Van Dijke onderschepte maar kon nog wegwerken. Toen hij dat nog dit doelpunt. deed sprong de bal van zijn voet voor het rechterbeen van den rechtsbuiten, die kei hard inschoot (01). Met Feijenoord steeds aanvallend kwam de rust. Daarna blijken Duinhouwer en Barendregt van plaats te hebben verwisseld. Na een kwartier zette Hendriks laag voor en Groenendijk schoot ineens onhoudbaar in het uiterste hoekje. (11). Na een voorzet van Hendriks kreeg Burg een onverwachte kans doch zijn kopbal ging naast. Er volgde nu een fel offensief van de Rot terdammers. Duynhouwer deponeerde na een voorzet van Barendregt het leder in het net, doch scheidsrechter Mutters annuleerde. Promotie Tweede Klasse. Zeeburgia-H. F. C. (0-2) H.F.C. heeft de kans op herovering van het eerste klasseschap op fraaie wijze benut door Zeeburgia op overtuigende wijze te slaan en haar slechte indruk na de vernietigende nederlaag tegen Blauw Wit geheel uitge- wischt. Vooral v. d. Meulen heeft zich op schit terende wijze hersteld en in dezen wedstrijd getoond, dat hij ongetwijfeld nog steeds onze beste doelverdediger is. Ook de overige spelers hebben zich van hun beste zijde laten zien. Vooral de middenlinie, waarin Kruyer een boven alle lof verheven partij speelde, heeft een groot aandeel in de overwinning ge had. Over het verloop van den strijd het vol gende Om half acht fluit scheidsrechter Vermeer in een vrijwel uitverkocht stadion de volgende ploegen binnen de lijnen: Zeeburgia: v. Wijk, v. Schalkwijk, Wickel, W. Daalman, Termeulen, v. Kruyselbergen, Broström, J. Daalman, v. Dam, v. Leeuwen, N. N. H. F. C.s v. d. Meulen, P. Jongeneel, v. Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, v- Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. H. F. C. neemt van de aftrap de bal mee en zet direct een keurige aanval op die Hage naar een kans bezorgt, die echter door van Wijk te niet wordt gedaan. Hierna ontspint zicht een gelijk opgaande strijd; beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar, voor loopig weten echter v. d. Meulen en Van Wijk ieder gevaar af te wenden. De aanval len zijn van H. F. C. uiterst gevaarlijk door het razende tempo, waarin gespeeld wordt, I vooral het snel opbrengen van Hagenaar doet menige gevaarlijke situatie ontstaan, maai de trap vaste backs 'dér Amsterdammers zijn niet makkelijk te passeeren. Zeeburgia krijgt een vrije trap even buiten het strafschop gebied te nemen, die echter hard naast ge schoten wordt, terwijl even later v. d. Meulen op fraaie wijze een voorzet weer in het veld stompt. Plotseling trekt de linkervleugel van H.F.C. er tusschen uit, Dorsman speelt de bal ver naar voren. Hagenaar loopt goed door en zendt een schot in dat v. Wijk slechts ten deel-e stopt, waardoor een scrimmage ont staat, waaruit Hagenaar tenslotte de bal weet in te schieten en zoo H.F.C. een nuttige voorsprong verschaft (01). Bijna wordt deze vergroot als Lamp hoog- opspringend. een corner op ongeëvenaarde wijze inkopt; v. Wijk weet echter met de grootste moeite zijn doel schoon te houden. Spoedig hierna is het rusten. Onmiddellijk na de thee neemt H.F.C. het spel in handen, Zeeburgia wordt geheel over speeld. Vooral Kruyer, die het geheele mid denveld beheerscht, stuwt zijn voorhoede steeds op, tot het doen van aanvallen. Ook Koper valt in deze periode op door zijn uit stekend spel verdeelen en hard schieten. Het duurt een tiental minuten alvorens dit werkelijk goede combinatie-spel tot resultaat leidt. Koper lost van grooten afstand een enorme kogel, die van Wijk totaal verrast, waar door het mogelijk is, dat de snel toe schietende van Riemsdijk de terugspringen de bal in het doel kan plaatsen (02). Dit doelpunt brengt de beslissing. H.F.C gaat met steeds meer vertrouwen spelen, ter wijl Zeeburgia een zenuwachtig, vrijwel ver loren spel speelt. Diverse goede aanvallen worden door H. F. C. ondernomen, een schot van Hagenaar ketst via de bovenlat weer het veld in, een fraai schot en dito kopbal van Koper wor den door de Zeeburgia-keeper (v. Wijk is na het tweede doelpunt vervangen) op keurige wijze onschadelijk gemaakt. Hoewel Denij nog een prachtkans krijgt, weet H.F.C. het net niet meer te vinden en als het eind signaal van scheidsrechter Vermeer klinkt, kondigt een donderend gejuich de terugkeer van de Good-Old in de eerste klasse aan, Velocitas-veteranenIJmuiden-West (1-1) Voor aanvang van den wedstrijd Velocitas- Stormvogels speelde IJmuiden-West onder aanvoering van „Brillé" een wedstrijd tegen de Velocitas-veteranen. Bij de IJmuidenaars merkten we o.a. den Stormvogels-speler de Jonge en den V. S. V.'er Piet Wey op. Het terrein was ontzettend glad, zoodat de spelers vaak de vreemdste capriolen maak ten. Vooral aanvoerder „Brillé" kon op den gladden, steeds maar doorschietenden bal, geen vat krijgen. Toch ging der rust met 10 voor IJmuiden-West in. Na de rust domineerde aanvankelijk IJmui- den-West. De achterhoede van Velocitas was vaak uit vorm, maar Wey c.s. wisten niet van de centers van De Jonge te profiteeren. Eenmaal probeerde deze het na een snelle ren zelf, doch het harde schot vloog rake lings naast. Na een kwartier begon Velocitas zich steeds meer te weren. Doelman Zwemmer kreeg het vrij druk. Enkele schoten stopte hij, zij het dan ook niet al te zeker. Hij had geluk bij een drietal schoten van den zwaargewicht- linksbuiten, die rakelings langs den paal gin gen. Tenslotte rnoest hij echter zwichtten voor een kopbal van den midvoor, zoodat de wedstrijd in een gelijk spel eindigde. KinheimKennemers (24) Ook ten tweeden male heeft Kennemers na een goed gespeel-den wedstrijd de overwin ning weten te behalen en daarmede volko men verdiend beslag gelegd op den door de beide Supportersvereenigingen uitgeloofden zilveren beker. Ook deze wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld, zoodat met genoegen op deze kampen terug gezien kan worden waarvoor aan beide teams een woord van lof toe komt. Toen scheidsrechter Twister- ling, welke uitmuntend leidde, beginnen floot stelden de elftallen zich op met: Kennemers: Stoppa, Duivermans, Lindner, Effern, Steenman Jr., Steenman Sr., Schipper, Gordijn, Groot, Horeman, Bret- houwer. Kinheim: v. d. Vlugt, Kant, Nieman, H. Groeneveld, W. Groeneveld, Schoo, Koppen, Versteeg, Stals, Rozemeyer, Druyven. De Kennemers maken met fraai open spel na enkele minuten 01 en direct hierna als de keeper onoordeelkundig is uitgeloopen en Stals op de doellijn nog wil redden wat mis lukt. 02. Kinheim komt er langzamerhand iets beter in doch de fraaie lange passen van Groot scheppen enkele hachelijke momenten voor 't Kinheim-doel. Uit een hiervan stopt Druyven een hard schot hetwelk echter weer het veld instuit waarna Horeman hard in schiet. 03. Het ziet er slecht uit voor de Velsenaren, doch ze herstellen zich en nu' gaat de strijd gelijk op en neer. H. Groeneveld schiet een eenvoudigen bal naast, terwijl Groot rake lings over kogelt. Bij een Kinheim-aanval geeft Nieman" van links een hoogen voorzet welke in 't uiterste bovenhoekje belandt. Stoppa grijpt mis en via den paal is de stand 1—3, waarmede de rust aanbreekt. Na de rust weer een gehjkopgaande wed strijd, Nieman schiet tegen den legger en aan den anderen kant stopt Druyven, welke nu zekerder gaat werken, enkele harde scho ten. Nadat een doelpunt van Horeman wegens buitenspel geannuleerd is, brengt Groot met een goed schot even later den stand op 14. Dit is Kinheim te bar. Stals gaat naar vo ren, dit brengt het noodige enthousiasme in de ploeg, waardoor de Kennemer-achterhoe- de alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voorkomen. Een fraaie pass van Stals schiet v. d. Vlugt plotseling in. doch Stoppa redt uitmuntend. Nadat Stals enkele malen heeft naast- geschoten, brengt hij toch den stand op 24 als hij een moeilijken bal over Stoppa heen inzet. De Kennemers-achterhoede weet verder stand te houden en heeft hierbij tweemaal assistentie van de doelpalen. Tenslotte wint Kennemers met 4—2. In het kleedlokaal werd na enkele toespra ken de beker uitgereikt aan aanvoerder Lindner. 17 Juni H. V. B.-Dag. HAARLEMSCH ELFTALWIENER SPORT CLUB. Over den H.V.B.-dag, welke op Zaterdag 17 Juni op het terrein van E.D.O. door den H. V. B. wordt georganiseerd, kunnen wij thans eenige nadere bijzonderheden mededeelen. Na het succes dat door het Haarlemsch Elftal op 31 Aug. 1.1. tegen Bocskay werd be reikt. en waarmede de H.V.B. het seizoen opende, werd van verschillende zijden aan gedrongen, meer zulke wedstrijden te orga- niseeren, zoodat het Bondsbestuur besloot het seizoen ook met een dergelijken wedstrijd te sluiten. Van deze gelegenheid is tevens gebruik gemaakt een ontmoeting tot stand te bren gen tusschen de beide vertegenwoordigende elftallen van de Zaterdag en de Zondag competities, welke nog nimmer heeft plaats gehad, en waarvan verwacht wordt dat de krachten elkaar niet veel zullen ont-loopen. Daar een groot aantal vereenigingen in de zomermaanden lichte athletïek beoefenen om de spelers in training te houden, is de H.A.V, Haarlem verzocht een demonstratie te ge ven van die athletiek, welke speciaal ge schikt is voor voetballers. Onder leiding van de heeren Korver en Rinkel zullen een 20-tal leden van deze athletiek-vereeniging de in leidende oefeningen voor deze athletiek ge ven. Hoewel het programma hiervoor nog niet definitief is vastgesteld, staat thans reeds vast, dat ook o.a. een relais-race zal worden geloopen over 2 K.M. door 2 ploegen van 5 lossen. Tot besluit volgt dan de wedstrijd van loopers elk, welke elkaar om de 100 M. af liet Haarlemsch Elftal tegen de Wiener Sport Club. Het Haarlemsch Elftal wordt dezer dagen vastgesteld. Dat de Weeners tot de sterkste elftallen van Oostenrijk behooren moest het sterke Austria de vorige week nog ondervinden, dat met 21 verloor. Ook in het buitenland behaalde W.S.C. zeer goede resultaten; zoo wonnen zij van Tennis Borusia met 41; het Frankfortsch elftal met 3—1; het Hannoverscli elftal met 3-0; Excelsior Roubaix met 31 en de Daring Bruxelles met 32. Het Haarlemsch elftal zal het dus hard te verantwoorden krijgen. De Weeners komen met het volgende elftal uit: Doel: Franzl. Achter: Schilling en Purtz. Midden: Dumser, Kellinger, Mahal. Vóór: Geita, Pfeiffer, Senip, Spona en Pill- wein. Het volledige programma is als volgt: 4 uur: H.V.B.-elftal—Vertegenwoordigend elftal Zaterdag-competitie. 6 uur: HA.V. Haarlem demonstratie lichte athletiek. 7 uur: Haarlemsch elftalWiener Sport club. Eindstrijd H. V. B.-beker. Op Woensdag 14 Juni a.s: des avonds te halfacht zal op het terrein van Zandvoort de finale worden gespeeld om den H.V.B.- beker, de wisselprijs welke voor de 3e en 4e klasse K.N.V.B.-vereenigingen is beschikbaar gesteld. Voor de finale in dit tournooi wisten Schoten (bekerhoudster) en Zeemeeuwen zich te plaatsen. Schoten komt thans voor de derde maal in de finale en zal zeker al het mogelijke doen om den beker wederom mede naar Haarlem te nemen. De H F C.-ploeg die het eerste-klasseschap heroverden. Staande v. 1. n.r.: R. Jongeneel, P. Jongeneel, v. d. Meu len, Kruyer, v. Baasbank, Lamp. Knielend: van Riems- dijk, Denijs, Koper. Dorsman, Hagenaar. DeC^Haarlem"-man W. Kaan won het nummer 400 Meter horden op de atletiekwedstrijden van zijn vereeniging

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3