DRAG HARLAN UIT HET BUITENLAND Bewogen Katholieke gezellendag in München. IJMUIDER (COURANT MAANDAG 12 JUNI 1933 TWEEDE BLAD Bij het begin van de economische wereld conferentie. Welke kwesties behandeld worden. Een „nevenconferentie" in de Bank of England. In het uitgebrande Duitsch Rijksdaggebouw rijn herstellingswerkzaamhedcn in vollen gang. Arbeidersaan het werk in de vernielde plenaire zittingszaal. De samenkomst vroegtijdig gesloten. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Vandaag zal de Economische Wereldcon ferentie onder voorzitterschap van minister president MacDonald plechtig worden ge opend. In totaal zullen 66 staten vertegen woordigd zijn. De meeste landen hebben ver schillende leden der ministeries afgevaardigd. De belangrijkste kwesties ter bespreking Zijne 1. Financ.ieele kwesties: Valuta- en crediet- politiek, deviezenmoeilijkheden, prijsniveau, kapitaalcirculatie. 2. Economische kwesties: verbetering der productievoorwaarden en van den goederen- ruil, vooral op het gebied der tarievenpoli tiek, in- en uitvoerverboden, contingentee- ringen en andere handelsbelemmeringen, overeenkomsten tusschen de producenten. Van Duitsche zijde verluidt, dat de Duit sche delegatie waarschijnlijk het standpunt zal verdedigen, dat allereerst orde moet wor den gebracht in de nationale economie, waar na de opleving van het goederenverkeer weer kan plaats hebben. Men verwacht, dat de conferentie onge veer zes weken zal duren. De leider der Nederlandsche delegatie ter économische conferentie, Dr. H. Colijn is Za terdagavond in Londen aangekomen. Bij aankomst van Dr. Colijn met zijn echt- genoote aan het Liverpoolstreet station was een groot aantal leden van de Nederlandsche kolonie te Londen aanwezig om den Neder- landschen eersten minister welkom te hee- ten. Namens de Engelsche regeering werd Dr. Colijn begroet door Ushei;, die MacDonald, en door Monck, die sir John Simon verte genwoordigde. Verder waren aanwezig de Ne derlandsche gezant te Londen, Jonkheer R. de Marees van Swinderen en de Gezant- schapsraad, Ridder Bosch van Rosenthal. Dr. Colijn weigerde zich over het mógelijk verloop van de conferentie uit te laten. Aangaande de komst van Dr. Schacht, de president van de Duitsche Rijksbank, werd de grootste geheimhouding betracht. Scotland Yard had voor bijzondere politie bescherming gezorgd en er werd een speciale detective gezonden, om hem op het vliegveld Croydon op te wachten. In den loop van Zaterdagavond is Dr. Schacht per vliegtuig te Londen aangeko men. Op het vliegveld Croydon arriveerde ook de Oostenrijksche Bondskanselier, Dr. Dollfuss. In een interview zeide generaal Smuts, de leider der Z.-Afrikaansche delegatie, die giste ren reeds hier per vliegtuig is gearriveerd, dat hij de conferentie tegemoet zag met hoop, doch ook met bezorgdheid. Zij kan een mijlpaal in de geschiedenis worden, zooals de vredesconferentie van Ver sailles eens een eind maakte aan den grooten oorlog, zoo moet deze conferentie een eind maken aan den economischen oorlog, die even verwoestend is gebleken. Als deze conferentie mislukt, zal er nog heel veel meer mislukken, dat kostbaar is in onze Europeesche erfenis van het verleden. Van Nederlandsche zijde zulen er volgens de Courant geen opzienbarende en verrassen de mededeelingen kunnen worden verwacht. Voor de Nederlandsche delegatie geldt trou wens wat voor het meerendeel der deputa ties geldt dat men zelf in spanning verkeert wat van andere zijde op deze conferentie naar voren zal worden gebracht. De „Fiancial News" meldt, dat tegelijker tijd met de economische wereldconferentie internationale onderhandelingen zullen plaats vinden in de Bank of England. De belangrijkheid van die besprekingen, aldus de Crt. is minstens zoo groot als die van de economische conferentie. Terwijl de politici van 66 naties langdurig zullen beraadslagen, zal een werkelijke poging gedaan worden achter de coulissen om 'de fundamenteele problemen der monetaire stabilisatie te rege len. Aan deze conferentie zal echter geen publiciteit worden gegeven. Onder haar deel nemers bevinden zich de vertegenwoordigers van de banken en de ministeries van Finan ciën van Groot-Brittannië, Frankrijk en de Vereenigde Staten. Emgelaod. Verklaring van Chamberlain over de schuldenkwestie aangekondigd. Bij het Engelsche Ministerie van Buiten- landsche Zaken is de Amerikaansche nota aangekomen, waarin eraan wordt herinnerd, FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 27) x „Morgan wist waarachtig wel, wat hij zeide", grinnikte Harlan. „Hij herkende je bij het licht van den vuurstraal uit je geweer en persoonlijk droeg hij mij op, het stukje katting te zoeken, al wist hij alleen maar, dat je iets verloren had". Haydon's oogen fonkelden van drift, dien hij poogde te verbergen door een hadn voor zijn gezicht te houden. „Waarom heb je me dat niet gezegd, toen we elkaar voor het eerst ontmoetten?" Harlan begon te lachen. „Ik had er toen nog zoo'n idee van, dat ik alleen maar met haar te maken had. „En nu?" Haydon blikte hem vragend aan. „Ik heb er een anderen kijk op gekregen. Ik neem de uitnoodiging van Deveny aan om bij jelui te komen". Haydon bleef een oogenblik zwijgend zit ten; zijn blik kruiste dien van Harlan. De spottende uitdrukking in Harlan's oogen gaven Haydon de verzekering, dat hij dezen dat 15 Juni een termijn der oorlogsschulden vervalt. De Engelsche minister van Finan ciën Chamberlain heeft bekend doen wor den dat hij Dinsdag in het Lagerhuis een verklaring zal doen over den stand der schul den-onderhandelingen. Deze verklaring zal niet alleen Engelands houding uiteenzetten, maar ook de definitieve beslissing bekend maken, die tusschen Amerika en Engeland is getroffen ten aanzien van de betaling der Juni-termij nen. Spanje. Twee mislukte pogingen tot kabinetsformatie. De socialistische Cortes-president Besteiro heeft de opdracht om het nieuwe Spaansche kabinet te vormen, teruggegeven. In zijn plaats is daarna volgens Reuter de socialist Prieto met de kabinetsformatie belast. Prieto had van af het begin zitting als minister van openbare werken in het thans demissionaire kabinet-Azana. Ook Prieto is echter niet kunnen slagen. Nu heeft Zamora de formatie van het nieuwe kabinet aan Marcelino Domingo op gedragen. Frankrijk. Splitsing in de sociaal democratische partij? Vijf en zestig socialistische Kamerleden en acht socialistische leden van den Senaat hebben naar Reuter uit Parijs verneemt, al dus de „Matin", een oproep van de minder heid der socialistische partij onderteekend, die haar regeeringsdeelneming binnen het kader van de partij wil doorzetten. Men verwacht dat in het socialistisch con gres, dat spoedig bijeenkomt eindelijk duide lijk stelling genomen wordt ten opzichte van dezen partijstrij d. Naar alle waarschijnlijkheid zal het resul taat zijn dat het tot een splitsing in de partij komt. Dm iits ct la indl Von Papen over de taak der Stahlhelm-jeugdleiders. Wolff seint: Het is begrijpelijk, dat de Duitsche studen ten aldus liet vice-kanselier von Papen zich uit in een rede, gehouden op het con gres der leiders van de Stahlhelm-jeugd die in de afgeloopen veertien jaar nimmer hun geloof aan Duitschlands wedergeboorte aan het wankelen hebben laten brengen, thans een aandeel eischen in het werk van Duitschlands vernieuwing. Doch het is moei lijk, hun een arbeidsterrein aan te wijzen, dat in overeenstemming is met hun natuur lijke activiteit. Zij kunnen niet, zooals hun voorvaderen van 1848, op de barricaden gaan staan, want de binnenlandsche strijd om de macht is definitief beslecht. Wil de Duitsche academische jeugd één worden met volk en staat, dan moet zij deelnemen aan het groote werk van dezen tijd, vóór alles aan de mili taire SQprt en het arbeidskamp. Gösta Ekman, de tooneel- en filmacteur die zich zoowel in Skandinavië als daarbuiten een uitstekenden naam heeft verworven is ihans bij een opzienbare smokkelaffaire be irokken. Ekman zou zijn gastvoorstellingen in het buitenland gebruikt hebben om ver- doovende middelen over de grens te brengen. man niet zou kunnen misleiden dat hij te veel wist van hetgeen er omging in het dal en juist daarom zich bij de bende aansloot. Het zou weinig doel hebben, te probeeren met groote woorden Harlan te overbluffen. Zij moesten openhartig de situatie met el kander bespreken. Harlan's reputatie en zijn zwijgen tegen Barbara Morgan over de indentiteit van haars vaders moordenaar, wezen uit dat hij de partij koos der bandie ten. En het zou dwaasheid zijn, als Haydon beproefde zijn relaties met de bende van Deveny te ontkennen tegenover dengene, die hem kende als den moordenaar van Morgan. Haydon voelde eenzelfde antagonisme tegen Harlan als den dag, toen hij voor het eerst met hem had gesproken. Harlan's hou ding verried, dat hij jaloersch was over de attenties aan Barbara Morgan bewezen. Haydon van zijn kant voelde jalousie in zich op de reputatie van dezen vogelvrij ver klaarde. Hij wist, dat de man, die daar zoo rustig voor hem zat, ondanks dreigende gevaren, moediger was dan hij. En twijfelde hij nog, dan had de wijze, waarop zijn mannen de tijding hadden ontvangen, dat Harlan op weg was naar de Star, hem tot andere ge dachten hebben gebracht. De ruiter, die hem het eerst ontdekte, bracht het nieuws, terwijl Haydon met zijn mannen stond te praten. De onrust en de zenuwachtige spanning, terwijl zij de komst Deelnemers door nazi's mishandeld Protest van het buitenland verwacht. De Beiersche politie zag zich Zaterdag ge noodzaakt om „ter bescherming van de leden der Katholieke Gezellenvereenigingen en ter handhaving van orde en veiligheid" een ver bod af te kondigen tot het dragen van uni formen en vooral van het oranje-kleurige lint door leden der Gezellenvereenigingen. De voor Zondag vastgestelde betoogingen, waaronder de Pontificale Hoogmis, zijn afge zegd en de extra-treinen die de deelnemers van buiten des Maandags naar hun woon steden zouden terugbrengen zijn 24 uur ver vroegd, zoodat het grootste gedeelte der. deel nemers in den nacht van Zondag op Maan dag Müchen weer zal hebben verlaten. De leiding van den Katholieken Gezellen- dag heeft zich daardoor genoodzaakt gezien den gezellendag voortijdig te sluiten. De Beiersche politie deelt nog mede, dat de Beiersche regeering de eerst verboden betoo ging onder zekere voorwaarden welker ver vulling door de leiding van den Gezellendag was toegezegd, tenslottehad toegelaten. Een groot aantal deelnemers vertoonde zich echter in een uniform, aldus de politie- mededeeling, gelijkend op die der Bruinhem- den en welke in kringen der Nationaal-Socia- listische bevolking als misbruik van het bruine hemd werd beschouwd. Dientengevolge ontstonden in de stad ernstige onrust- verstoringen. Om deze tegen te gaan, werd nogmaals gewezen op het bestaande uniformverbod, te meer daar ook te vreezen stond, dat de op- gewonde bevolking zich ook zou keeren tegen de talrijke Katholieke geestelijken. Onder onjuiste mededeeling van ae verbodsgronden, bracht de leiding van den Gezellendag (al dus nog steeds de mededeeling der Beiersche politie) den Vice-Kanselier von Pappn en den Beierschen minister Graaf Quadt in de onaangename positie om onder deze moei lijke omstandigheden als officieele vertegen woordigers aan de vergadering deel te ne men. Derhalve was de leiding van den Gezellen dag genoodzaakt de betoogingen voortijdig te doen sluiten, en als een spontaan antwoord op het „ongedisciplineerd optreden" van een groot aantal deelnemers aan den Gezellen dag, hield de S.A. en S.S. te München Zon dagmiddag een marsch door de stad, die voorbeeldig gedisciplineerd was. Het oorspronkelijk verbod van den Gezel lendag, zoo besluit de politie-mededeeding blijkt nu gerechtvaardigd te zijn en de ver antwoording voor de incidenten valt terug op de leiding van den Gezellendag. Volgens de „Courant" geeft de Daily Tele graph o.m. de volgende lezing van de inci denten. Ten gevolge van zeer ernstige incidenten is het groote katholieke gezellencongres, waaraan 35.000 gedelegeerden uit Duitsch- land en andere landen, o.a. ook Nederland deelnamen, vervroegd gesloten. Deze inciden ten zijn, naar de correspondent van het En gelsche blad meldt, door de nationaal-socia- listen veroorzaakt, die op schandelijke wijze j tegen de gedelegeerden zijn opgetreden en verscheidene hunner hebben mishandeld. Zij gingen er zelfs toe over, een katholiek tehuis, van Harlan verbeidden, waren hem niet ont gaan. Harlan was het ideale type van een ban diet. Koelbloedig en ondoorgrondelijk. Hij bleek onverzettelijk, kende geen vrees en zijn wil was onbuigbaar. Haydon voelde het. En weer kwam over hem dezelfde vrees, nu hij tegenover Harlan stond, als eenmaal op de Rancho Seco, toen hij dezen man voor het eerst ontmoette. Toch bewonderde hij den bandiet, dien zich zoo plotseling ontpopte als iemand, met wien rekening moest worden gehouden. Het zou krankzinnig zijn Harlan te willen dwingen, weg te gaan van de Rancho Seco. Harlan had daar nu eenmaal de leiding, want de ruiter, die zijn komst boodschapte aan Haydon kon tevens mededeelen, dat een aantal cow-boys van de T-Down naar de Ranch van Barbara Morgan waren gekomen. Uit den aard der zaak had de ruiter niet kunnen zeggen, wie de nieuw aangekomenen waren, doch dat deed weinig ter zake. Het moesten vrienden zijn van Harlan, omdat zij kwamen uit de richting van Pardo. Haydon begreep, dat Harlan naar de Rancho Seco was gekomen om er te blijven. Thans stelde hij hem voor de keus. „Wat zijn je eischen, als je bij ons komt?" vroeg Haydon, den loop van zijn eigen ge dachten volgend. „Dat is mannentaal", hernam Harlan. ,Jk zal je openhartig antwoorden. Ik kom in den waar een aantal gedelegeerden logeerde, bin nen te dringen en de jongelieden uit hun bedden te halen. Zij die zich probeerden ie verweren, werden geslagen. Op straat werden den katholieken gele hemden en insignes van het lijf gerukt. De congresleiding heeft den gedelegeerden den raad gegeven, zoo spoedig mogelijk München te verlaten, en volgens ge noemden correspondent kan van een waren exodus gesproken worden. De incidenten begonnen Zaterdagavond tij dens de toespraak van Von Papen, die door een aantal nationaal-socialisten werd onder broken, waarop deze uit de zaal werden ge zet. Laat in den avond ondernamen de nazi's toen een aanval op een katholiek tehuis in de Sehommerstrasse, waar een groot aantal congressisten was ondergebracht. Nadat zij electrische lichten op den gevel hadden stuk geslagen, drongen zij de slaapzalen binnen. De aldaar rustende jongens werden uit hun bedden gehaald, en zij, die tegenstand boden, werden geslagen.Twee jongens werden zoo ge nadeloos geranseld, dat zij met gebroken ka ken naar een ziekenhuis overgebracht moes ten worden. Vervolgens begonnen de nationaal-socialis ten, aldus meldt de correspondent van de „Daily Telegraph" verder, een raid op een groot aantal restaurants. Den congressisten, van wie velen te herkennen waren aan hun gele hemden en zwarte broeken, werden den hemden en insignes van liet lijf gerukt. Vele gedelegeerden moest zich met ontbloot bo venlijf naar hun verblijfplaatsen begeven. Deze behandeling hebben honderden katho lieken ondergaan. In verschillende deelen van de stad had den straatgevechten plaats, waarbij overal de nationaal-socialisten aanvallend optraden. De katholieken bewaarden een lofwaardige discipline. Herhaaldelijk heeft de politie in gegrepen en verscheidene arrestaties ver richt. Zij weigerden echter op te geven hoe veel. De Zwitsersche, Amerikaansche en andere buitenlandsche consuls zullen Dinsdag a.s. bij de Beiersche regeering protesteeren. Zij hebben er in toegestemd hun protest uit te stellen tot de laatste gedelegeerde München zal hebben verlaten. BOYCOT EN DUITSCHE TEGENMAATREGELEN. LETLAND ONDERVINDT TERUGSLAG VAN PARTIEELE BOYCOTBEWEGING. BERLIJN, 10 Juni (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat volgens berichten uit Riga het centraal comité der Letlandsche sociaal democratische partij en het comité van Jood- sche organisaties hebben besloten tot afkon diging van een algemeenen boycot tegen Duitsche producten. Aangezien de Rïjksre- geering niet voornemens is, dergelijke boy cotafkondigingen te dulden, heeft zij beslo ten met ingang van Maandag 12 Juni den in voer van boter uit Letland te verbieden. Het zal van de verdere ontwikkeling der dingen afhangen, of, en zoo ja, welke aanvullende maatregelen tegenover den Letlandschen handel genomen zullen worden, om tegen den boycot op te treden. MATTERN IN CHABAROWSK. MOSKOU, 11 Juni (V. D.) De Amerikaan sche vlieger Mattern is volgens een officieel radiobericht uit Chabarowsk Zondag om drie uur v.m. op het vliegveld aldaar geland. troep op dezelfde condities als jij en Deveny. Alles wordt voortaan in drieën gedeeld de anderen krijgen hun aandeel als wij het onze beet hebben. Mijn mannen worden lid op dezelfde condities als degenen die nu reeds lid zijn van de bende. Niemand bemoeit zich met de zaken op de Rancho Seco. Als ik het goud van Morgan vind, zullen we dat verdeelen. En Barbara Morgan mag niet lastig worden gevallen". Een kleur van woede dekte Haydon's ge laat. „Je vraagt ook niet veel", hoonde hij. „Ik vraag eenvoudig, wat me toekomt, maar je behoeft mijn voorstel natuurlijk niet aan te nemen". Haydon dacht een oogenblik na. Harlan's gezicht bestudeerend. Wat hij zag, deed hem het voorhoofd fronsen. „Harlan", zeide hij op bijna fluisterenden toon, „een paar van de lui voelen zich ont stemd over de manier, waarop je Dolver en Lasker uit den weg hebt geruimd. Daar zijn heel wat vrienden van die twee op het oogen blik buiten. Als ik ze nu eens binnen riep? En zei, dat ik je in den val had gelokt. Mocht Haydon gemeend hebben, met deze bedreiging Harlan te intimideeren, dan ver giste hij zich. Harlan bleef rustig zitten en wendde de oogen niet af van den bandieten leider. Weer droeg zijn gelaat die uitdrukking van minachting, welke Haydon reeds op de Rancho Seco had gemerkt. „Jij neemt de honneurs waar, Haydon", TREIN IN TURKIJE VER ONGELUKT. 50 INZITTENDEN VERDRONKEN? 1STANBOEL. 10 Juni. (V.D.) De Tauras-ex- press Adana-Angora is bij Eskisjehir ont spoord. Twaalf passagiers werden gedood. Men vreest, dat 50 personen, die vermist wor den, zijn verdronken. Het ongeluk zou zijn veroorzaakt doordat de spoorbaan door uit gebreide overstroomingen was ondermijnd. NEGEN DOODEN, 182 GEWONDEN TE NORTH ARLONGTON? NEW-YORK, 10 Juni. (V.D.) De brand in de celluloidfabriek te North-Arlongton (New Jersey) heeft, naar tot nu toe kon worden vastgesteld, 9 dooden geëischt, terwijl 182 personen werden gewond, van welke vele ernstig. IIET HUWELIJK VAN DEN PRINS VAN ASTURIë. De correspondent van Reuter te Lausanne heeft opnieuw een onderhoud gehad met den prins van Asturië waarbij zijn verloofde, de Cubaansche Edelmira Sampedro-Ocejo, alsmede haar moeder en beide zusters aan wezig waren. In antwoord op de vraag van den correspondent, hoe de houding van den prins was ten opzichte van zijn rechten op den Spaanschen troon, zeide hij, geheel ter beschikking te staan van zijn vader; wat zijn vader hem hierin voorstelt is voor hem een bevel. „Doch wat er ook moge geschieden, mijn voorgenomen huwelijk gaat door, in weerwil van de geruchten, dat ik zou bukken voor den druk die er wordt uitgeoefend, om het te voorkomen. Die geruchten, vervolgde de prins, laten mij natuurlijk volkomen onver schillig, ook die betreffende mijn gezondheid. Ik wil er slechts op zeggen, dat ik in uitste kende gezondheid verkeer en niet meer onder doktersbehandeling ben". Het huwelijk zal in alle stilte voltrokken worden, vermoedelijk in Juli of Augustus en slechts in aanwezigheid van familieleden van de bruid en eenige intieme vrienden. CHINEESCH KRUITMAGAZIJN ONTPLOFT. WACHT VAN 22 MAN GEDOOD. PEKING, 11 Juni. (V.D.) In de provincie Tsjatsjar is een Chineesch kruitmagazijn in de lucht gevlogen. De uit 22 man bestaande wacht is om het leven gekomen. NIEUWE AMERIKAANSCHE GEZANT TE BERLIJN. WASHINGTON, Juni. (Wolff). President Roosevelt heeft William Dodd, een kenner der politieke geschiedenis, benoemd tot ge zant te Berlijn. William Eduard Dodd is in 1869 in Noord- Carolina geboren. Sedert 1908 is hij professor in de geschiedenis aan de universiteit te Chi cago. Hij speelt een leidende rol in de demo cratische partij en wordt beschouwd als een goed staatsman. DE UITVINDER VAN DE LOGARITHMENTAFEL. In het begin der 17de eeuw leefde op zijn slot Marchiston bij Edinburgh de Schotsclie lord John Napier (volgens anderen Neper), die een hooggeleerd, strenggeloovig man was, die zijn tijd tusschen theologische overpein zingen en mathematische vraagstukken ver deelde. Bezield van den wensch om de moei tevolle, ingewikkelde berekeningen, waartoe zich destijds de astronomen gedwongen zagen, te vereenvoudigen of te vergemakke lijken, was het hem na diepgrondige studie gelukt een ontdekking te doen die de volgen de gedachte ten grondslag lag: ieder grond tal stemt overeen met een zeker ander ver houdingsgetal, zoodat de uitkomst der bere kening gelijk is aan de som der verhoudings getallen, die in de uitkomst betrokken zijn, Wanneer men nu een tafel bezit, die voor alle grondgetallen de overeenkomstige verhou dingsgetallen aangeeft, dan zal een verme nigvuldiging tot een eenvoudige optelling en een deeling tot 'n eenvoudige aftrekking te ruggebracht worden. Lord Napier stelde in het jaar 1614 een tafel dezer waardevolle verhoudingsgetallen samen, die hij Loga- rithmen noemde. Daarmee heeft de Schot- sche geleerde een onsterfelijken dienst aan de wetenschap bewezen. Er Is feitelijk geen exacte wetenschappelijke vorsching, onder zoek of nasporing of de practische toepassing daarvan in de techniek, die niet min of meer omslachtige berekeningen vereischen, welke Idank zij Napier's geniale uitgedachte loga- rithmentafels tot een eenvoudige reken- opgave teruggebracht kunnen worden. zeide hij. „Als je zoo'n lafbek bent komen we zeker niet tot zaken. Maar wanneer je hoopt op die manier je deel van de honderdduizend wat grooter te maken, dan kun je je vriend jes binnenroepen. Ze zullen dicht genoeg in de buurt zijn, misschien staan ze wel neties opgesteld aan alle hoeken van 't huis. Het is nooit mijn gewoonte weg te loopen, omdat er een beetje herrie komt. Roep ze dan!" Zijn houding verried woede over het op treden van Haydon. Hij stond op, eenigszins gebogen, de handen gereed voor den greep naar zijn wapens. Haydon bewoog zich niet, maar zijn gezicht werd bleek en hij glimlachte zenuwachtig. „Je hebt vandaag zeker weinig zin om grappen te maken, Harlan", klonk het. „Èr zijn grappen en grappen, Haydon. Ik kom hier in goed vertrouwen. Ik ben wel eens meer op bezoek geweest in kampen als dit bij Kelso. bij Dave Rance, bij Blondy Larkin en nog een paar van die lui. Dat zijn bandieten, zooals jij en ik en ze hebben zaak jes opgeknapt, die hen grooter doen zijn in ons vak dan jou en mij. Maar ik kon hen opzoeken en gaan en komen, al naar het mij goeddunkt. Nooit was er iemand, die dreigde. Je houding irriteert me ik zeg het je maar. Derhalve neem ik mijn aanbieding terug. Je moet me nu naar buiten vergezellen tot de Rancho Seco toe. Jij rijdt voor me uit zonder schietgerij en je houdt je mpnd dicht, begrepen? Als er dan geschoten moet

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5