100-uteu uetiuufy Stauteu&eek Haf ?2 uut laud U ptafUeetet*. DRAG HARLAN IJMUIDER COURANT TWEEDE BEVERWIJK KONINGINNEDAG JUBILEERT. Wat in den loop der jaren verricht is. EEN FEESTGESCHENK VAN DE INGEZETENEN. De vereeniging tot viering van den ver jaardag van H.M. Koningin Wilhelmina her denkt in 1933 haar zilveren jubileum en als er ooit een jubileum was van een instelling, waaraan meer dan gewone aandacht moet worden geschonken, dan is het wel deze. „Koninginnedag" toch heeft zich gedurende een kwarteeuw beijverd, om het jaarlijks terugkeerende Oranjefeest te maken tot een waren feestdag voor jong en oud en wel in die mate, dat de Beverwijksche Koninginne dag zich tot in verre omgeving een zekere vermaardheid heeft verworven, om de recht gezellige wijze, waarop dit volksfeest steeds in de aardbeienstad wordt gevierd. Wanneer daarvoor de waardeering van jong en oud, die van den feestdag profiteeren, uitgaat naar de vereeniging „Koninginnedag", dan dient daarbij in de eerste en voornaamste plaats in aanmerking te komen het bestuur. Want laten we maar heel eerlijk zijn, evenals bij vele andere vereenigingen het geval is, ook bij „Koninginnedag" gelooven de leden het wel. Het bestuur draagt ieder jaar maar weer opnieuw de zorgen voor de financiën op zichzelf tegenwoordig al een reuzentaak voor de organisatie, voor de duizend-en-één maatregelen, die getroffen moeten worden om het welslagen van het Oranjefeest te doen slagen en mag dan bovendien op den feest dag zelf van den vroegen morgen tot den laten avond sjouwen en ploeteren, om een regelmatig verloop der feestelijkheden te ver zekeren. De leden zijn wel zoo beleefd om hun contributie te betalen en verder angst vallig van de ledenvergaderingen weg te blij ven, als een soort vermetel vertrouwen in de almacht van het bestuur, dat wel weer zoo vriendelijk zal zijn, om een waardige viering van den Koninginnedag voor elkaar te zet ten. Het is vier en twintig jaar goed gegaan en waarom zou het dan voor den vijf en twintigsten keer misloopen? Gelukkig mag aan den anderen kant ook weer gerekend worden op veel medewerking van de zijde der autoriteiten, de politie, van het onderwijzend personeel der vele onder wijsinrichtingen en een toch ook wel prettige „keerzijde van de medaille" is de waardeering van honderden kinderen, die op zoo'n Oranje feest zoo heerlijk genieten en van de duizen den ouderen, die daarvoor niet onderdoen. Een kwart-eeuw heeft „Koninginnedag" de door haar vrijwillig op zich opgenomen taak om de bevolking een waardig feest te ver zekeren in de plaats van de vroegere kermis, vervuld. En het zij gezegd met eere. Talrijk zijn de Beverwijkers en met hen vele bewo ners van de omstreken, die zich de „genoe gens" van de Wij kerker mis nog opperbest kunnen herinneren. Ook deze jaarlijksche ge- beurtënis had een vérmaardheid,_ maar wel zeer afwijkend van die welke Koninginnedag geniet. Maar waarom zullen we ons daarin verdiepen. De tijd, dat de Breestraat bezet was met kramen en de Meer met „spullen" ligt lang achter ons en wij gelooven niet, dat de bevolking dien tijd terug zou wenschen. Over de afschaffing van de kermis is heel wat te doen geweest, zoowel in den Raad, als on der de bevolking, die haar toevlucht nam tot een bombardement van ingezonden stukken waarin de toenmalige vroedevaderen, die onze belangen dienden, het hard te verant woorden kregen. Maar het pleit was beslecht, de kermis ging ter ziele al keerde haar ge schitter en geschetter nog wel eens een enkele maal binnen onze grenzen terug in den vorm van een zomerkermis, wat zoo af en toe voor velen toch ook wel eens prettig was. „Koninginnedag" trad in haar plaats. Een stukje historie. Wij vonden in het „jubileumjaar" toch wel aanleiding, om bij den tegenwoordigen secre taris, den heer S. J. de Jonge, wat te gaan snuffelen in het archief, belichaamd in een notulenboek en een stapel jaarverslagen. En zoo vonden wij in de eerste plaats vermeld, dat op 25 Maart 1903 in de bovenzaal van café „Kennemerland" bijeen kwamen be kende Beverwijksche ingezetenen als de heeren IJ. Bergsma (t), A. A. Donker (t), Th. Koelman (t), Mr. A. Moens, Ph. Majoor (t), Chr. Sepp, G. Slacht (t), L. von Spengler, H. J. v. d. Veen (tl, F. H. Wijnveldt, en I. Velthuyzen van Zanten Ct), die presideerde. Zooals men ziet, zijn de achter de namen geplaatste kruisjes talrijk. Deze heeren vorm den een hoofdbestuur tot viering van den Koninginnedag, waarvan Mr. A. Mons voor zitter werd. Met het secretariaat werd de heer Von Spengler belast, de heer H. Burger Mz.. toenmaals wethouder en vorig jaar te Haar lem overleden, voerde op verzoek het beheer over de financiën. Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, toenmaals burgemeester, aan vaardde het eere-voorzitterschap. Het eerste Koninginnefeest werd in dat FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 30) Gedurende enkele oogenblikken, die uren schenen te duren, bewoog geen van beide mannen zich. Iets in Harlan's houding gaf Latimer den indruk, dat zijn tegenstander broedde op een plotselinge daad. Tien secon den duren niet lang, maar zij Latimer den tijd van streek te raken. Een gevoel van twij fel bekroop hem. Zou Harlan nou nooit pro- beeren zich te wreken? Die vraag martelde Latimer. Hij begon te gelooven, dat Harlan niet van plan was, de uitdaging te aan vaarden. Toen „Ha!" Latimer stootte een juichtkreet uit. Harlan's rechterhand bewoog zich lang zaam naar de revolver op zijn rechterheup. Eenige centimeters slechts, maar zijn hand Was nog een heel eind van de revolver af, DONDERDAG 15 JUNI 1933 BLAD zelfde jaar op 31 Augustus gevierd. Het eerste programma, dat de bevolking werd aange boden, zag er als volgt uit: 912 uur Kinder spelen; 14 uur Ringrijden; 45.30 Volks spelen; 78.30 Concert: 9 uur vuurwerk; 9.30 10.30 Concert van het Beverwijk's Mannen koor. De uitgaven van deze feestelijkheden beliepen f 1000. In 1910 was inmiddels de ver eeniging geconstitueerd en werd op de sta tuten de koninklijke goedkeuring verkregen. In den loop der jaren hebben tal van be kwame mannen deel uitgemaakt van het be stuur. Als voorzitters traden meermalen op Mr. A. Moens, Aug. A. Donker, die in 1924 be dankte, als ijverige secretarissen leven nog altijd de namen van de heeren Van Marle en vooral van den heer H. J. v. a. Veen in de herinnering voort. Na 1926 fungeerde de heer S. J. de Jonge, die in 1911 in het bestuur kwam tot den dag van heden als secretaris, van welke taak hij zich nauwgezet en met veel ijver kwijt. Met groote waardeering mogen ook de namen worden genoemd van de heeren Dr. H. F. G. Lijnkamp, T. Dekker, D. Mello, Marees, Gorter, P. P. Langendijk, M. Lamme, D. Slaap, Dr. C. J. K. van Aalst e.a., man nen, die de vereeniging naar best vermogen dienden, Van de thans nog zittende bestuurs leden, is het zeker ook de heer D. M. G. Bot- terop, die van 1912 af deel uitmaakt van het bestuur, die met lust en ijver zich steeds weer inspant, om den Koninginnedag te doen sla gen. De heer Bot-terop was dikwijls de man van de ideeën en de vraagbaak van allen. Hij waakt thans met groote zorg over de financiën. Nu de vereeniging dit jaar haar zilveren jubileum viert, trad haar voorzitter de heer F. R. C. Rijkens af en stelde zich niet langer voor een bestuursfunctie beschik baar. Hij kwam in 1911 in het- bestuur en was vanaf dien tijd een stuwkracht voor de vereeniging. Meneer Rijkens was op Konin ginnedag een onmisbare figuur, de man van leiding in vele subcommissies, de figuur ook, die op onnavolgbare wijze zorgde voor het waarnemen van de honneurs, wanneer dit noodig was, een taak waarvan hij zich ook bij meerdere gelegenheden steeds met stipte nauwgezetheid heeft gekweten. Van 1924 af was de heer Rijkens de voorzitter van Konin ginnedag en wij aarzelen niet om hier te constateeren,' dat hij zeer populair was in deze functie. De vereeniging is hem veel dank verschul digd en het zal niet alleen voor zijn mede bestuurders, maar ook, daarvan zijn wij over tuigd, voor 'talrijke Koninginnedag-vierders, wel heel vreemd zijn, den heer Rijkens niet meer in actie te zien. Hij werd zeer verdiend tot eerelid benoemd, een eer, welke hij deelt met Mr. A. Moens, wien deze onderscheiding, evenans door zijn vele verdiendsten op 10 Mei 1921 te beurt viel. Wat zullen wij van de jubilaresse nog meer vertellen. Van de talrijke geslaagde feesten, die alleen werden onderbroken door de gru weljaren van den oorlog, herinneren wij ons de vroegere lichtstoeten. (Harmoniekapel zon der-steun), de vele vuurwerken, de openlucht bioscoop op de Halve Maan, die niet doorgong omdat de- vereischte papieren voor het draaien van de toen nog onmisbare locomobiel ont braken, waarna het publiek verzocht werd twee dagen later het bioscoop-programma met fijne gooi- en smijtfilms maar te komen zien (hetgeen prompt geschiedde), de ringstek er ij en met de daaraan verbonden catastrophe met de muziektent, de illumi natie, Ja, die illuminatie missen we. Vroeger schitterde het raadhuis met zoo'n aardig effect makende gaslicht-illuminatie, om niet te spreken van de vetpotjes aan talrijke par ticuliere woningen. Aan die aardige gevel- versiering is een einde gekomen. Hetgeen te betreuren is. Mogelijk vindt men in het jubileum van Koninginnedag aanleiding om die oude spullen voor zoover nog aanwezig toen Latimer's vingers klauwden om den greep van zijn eigen wapen. Nu wist hij zeker, dat hij Harlan zou vellen in een eerlijken strijd dat hij hem zou dooden, ondanks de reputatie volgens welke Harlan niet te tref fen was. Er gebeurde iets iets wonderlijks, iets onverklaarbaars. Want al had Latimer tijd te over, hij werd er zich bewust van, dat Harlan's revolver vuur en dood uitstraalde. Hij zag den rook, voelde den kogel, welke hem deed wankelen. Hij viel, ongeloovig starend toen hij de revolver, die hem in den dood zond, niet in Harlan's rechterhand zag. maar in diens linker. Harlan stond langzaam op, zoodra Latimer aan zijn voeten lag 'en wierp een vluggen blik op den gevallene om zeker te zijn, dat dit incident was gesloten. Vervolgens, terwijl ieder naar hem keek, liep hij naar den stal, waar Lanky en Poggs stonden, nadat zij ge tuigen waren geweest van den dood van hun medeplichtige. Zij verstijfden, toen Harlan naderde; zij wisten, dat voor hen de zaak nog niet was afgeloopen, schuldig als ook zij waren aan dezen aanslag. Toen Harlan voor hen bleef staan, roer loos, zochten zij op zijn gelaat naar een be wijs, dat ook zij zouden vallen ten prooi aan de vlugheid van dezen man. „Jelui deed mee aan dat spelletje van nog eens voor den dag te halen, 't Zou toch een leuke herinnering zijn aan de dagen van weleer. Het feestgeschenk. „Koninginnedag" zal ook dit jaar weer trachten een prettig en gezellig feest te or- gariiseeren. Maar dan moet de vereeniging daartoe in de gelegenheid worden gesteld. De inkomsten zullen ongetwijfeld schraler zijn dan anders, maar toch gelooven wij, dat velen in die kwart-eeuw verzuimd hebben zich als lid op te geven. Het beste geschenk dat de jubileerende vereeniging kan worden aan geboden, zou zijii een groote toevloed van nieuwe leden. Het zou de best denkbare ver rassing zijn, die men den penningmeester de heer D. M. G. Botterop kan bereiden en een aanmoediging voor den heer H. A. J. J. v. d. Bergh bij het aanvaarden van zijn nieuwe bestuursfunctie als voorzitter. Het secretariaat van de jubileerende ver eeniging is nog altijd gevestigd bij den heer S. J. de Jonge, Alkmaarschestraatweg no. 35. OFFICIEELE OPENING CHRISTELIJKE SCHOOL. Woensdag had de officieele opening plaats der Chr. School aan de Marquettelaan. 's Mid dags om 2 uur kwamen de genoodigden bij een in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Hier waren o.a. aanwezig de burgemeester, secretaris, wethouder Henneman, Ds. Krij ger, Ds. Horry, Ds. Snethlage, de heer Visser, inspecteur van het Chr. onderwijs in Noord- Holland, het schoolbestuur, het personeel dei- school, terwijl ook waren uitgenoodigd de ouders der tegenwoordige leerlingen. Begonnen werd met het zingen van Psalm 68. waarna Ds. IJzerman als voorzitter dei- schoolcommissie dank bracht aan Burgemecs ter en Wethoud,rs voor de medewerking die men heeft mogen ondervinden bij de tot standkoming van het schoolgebouw. Vervol gens bracht spreker nog dank aan verschil lende personen o.a. den architect den heer Megran, waarna de school voor geopend werd verklaard. De Burgemeester, den heer W. M. J. A. Vreugde, zei dat door de ongunst der tijden de uitbreiding eerst nu plaats heeft gehad, al bestond de behoefte hieraan reeds lang. De bouw der school mag volkomen ge slaagd heeten. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer Visser, Ds. Snethlage, het hoofd der school, den heer P. van Tuinen, den heer Dingier (namens het bestuur der Duinwijckschool), Ds. Krijger (namens het schoolbestuur te Beverwijk) en Ds. Horry (namens het schoolbestuur te Wijk aan Duin). Het glas-in-lood-raam, een ge schenk van particulieren, werd hiema door Ds. IJzerman onthuld. Het ontwerp is van den heer Meuldijk te Zwolle en stelt voor: „Laat de kinderkens tot mij komen". Hierna volgde nog een rondgang door het gebouw. Te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer R. Buisman, geboren te Beverwijk. CONCERT HARMONIEKAPEL. De Beverwijksche Harmoniekapel gaf Woensdagavond onder leiding van haar diri gent den heer H. W. Hofmeester haar tweede zomerconcert in de gemeentelijke muziektent op het C. II. Moensplein. De mooie zomer avond had veel luisteraars op het plein 'bij eengebracht. De kapel musiceerde met en- train en bracht een gevarieerd programma ten gehoore. Met veel succes speelde het or kest o.a. Adam's bekende ouverture „Si j'étais Roi", de niet minder bekende fantasie van denzelfden componist over diens „Le postil lon de Longjumeau", de mooie compositie „Carnaval Norvegien" van Svendsen en de Tlietis-ouvei'ture van Watelle. Een tweetal Waldteufelwalsen en twee marchen comple teerden het programma, dat weer een dank baar gehoor vond. Latimer", zeide Harlan kortaf. „Het moet nu maar meteen uit zijn. Schiet of ik doe het!" Poggs noch Lanky grepen naar hun wapen. Zij bleven doodsbleek staan, wetend, dat de minste beweging hun het leven zou kosten. Harlan's revolver stak weer in den holster, maar toch hadden zij niet den moed een schietpartij te beginnen. Tersluiks gluurden zij naar de anderen, smeekend, dat iemand tusschenbeide zou komen Doch niemand bewoog zich. De meesten waren overbluft door Harlan's optreden, door de ongelooflijke manier, waarop hij zijn lin kerhand had gebruikt. Zij hadden practisch gedemonstreerd gezien, wat zij bij geruchte vernamen en één bewijs was meer dan vol doende. Ieder begreep, dat Poggs en Lanky de uit daging tot schieten zouden afwijzen. Nu hoorde men Harlan schreeuwen: „Hier is geen ruimte voor tuig van jelui soort. Vandaag probeer je het met mij, morgen lukt het je met een ander. Haal je paarden en maak, dat je weg komt! Laat ik geen van jullie ooit meer tegenkomen. En vlug!" Hij bleef toekijken, terwijl de mannen hun paarden opvingen, hun geringe bezittingen uit de schuur haalden, opstegen en wegreden, zonder om te zien. Toen liep hij terug naai de bank, waar Rogers hem had gewaar- INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Naar wij vernemen zal de installatie van den nieuwen burgemeester Mr. H. J. J. Schol- tens op Dinsdag 27 Juni a.s. geschiedens. R.K. TECHNICI. In de jaarvergadering van de af deeling Beverwijk-Velsen van den R.K. Bond van Technici „St. Bernulphus" zijn de aftredende bestuursleden de heeren A. van 't Hullenaar en L. Verbunt, resp. vice voorzitter en eerste secretaris bij acclamatie herkozen. In de va cature van tweeden secretaris werd voorzien door de verkiezing van den heer H. Witlox. HEEMSKERK WINKELIERS VEREENIGIN G. Deze vereeniging vergaderde Woensdag in het R.K. Vereenigingsgebouw. Als voornaam ste punt stond op de agenda: bespreking zo- merreclamecampagne. De bedoeling is de ge meente Heemskerk meer bekendheid te ge ven in de buitenwereld. Tot dit doel had men een schrijven gericht aan verschillende bladen, met het verzoek dezen zomer op een nader te bepalen dag een hunner journalis ten te zenden, met welke men dan gezamen lijk een excursie door de gemeente zou ma ken, naar de verschillende bezienswaardig heden en hun tevens woongelegenheden enz. zou toonen. Dit zou natuurlijk een prachtige reclame zijn. Eenige bladen hadden reeds hun medewerking toegezegd, terwijl het ant woord der overige spoedig werd ingewacht. Vervolgens werd nog besproken een uit stapje van den zomer naar 't Gooi. HET LEED DER JOODSCHE KINDEREN IN DUITSCHLAND. Touwen tusschen hen en de andere leerlingen! VACANTIE IN HOLLAND ZOÜ EEN VERADEMING BETEEKENEN. Men schrijft ons: Op sommige scholen in de provincie zijn de onderwijzers in het nieuwe Duitschland er toe over gegaan in bun klassen touwen te spannen, tusschen de „arische" en „niet-ari- sche" leerlingen, zoo heeft men dezer dagen kunnen lezen. Op andere scholen beschouwt men de Joodsche leerlingen als niet vol waardig en laat men ze slechts als hospitar.- ten toe. Dat is het leed van de Joodsche jeugd in het Duitschland van heden. Door hun arische medeleerlingen, vroeger vaak makker, boe zemvriend, worden de Joodsche kinderen nu nagewezen, laat de arische jeugd, de niet- arische links liggen, wordt de laatste geme den alsof ze besmet is door een gevaarlijke ziekte. Hoeveel vreugde brengt het schoolleven niet vaak, ook buiten het onderwijs om. En nu spreken wij nog niet eens van het ge schokte vertrouwen van de allerjongsten op school in hun leermeesters, die handelen alsof de Joodsche kleuters minderwaardig zijn. Welk een ontzettend deprimeerende in vloed moet de nieuwe geest in Duitschland hebben op de Joodsche kinderziel: op school van alles verlaten, van vriend en vijand. Het ergste wat een kind op school kan gebeuren, is te worden „doodverklaard", iets wat in ons land zelden voorkomt en waaraan, als de onderwijzer het bemerkt, onmiddellijk een einde wordt gemaakt. En nu wordt de Joodsdhe jeugd op de Duitsche scholen, in de eene stad positiever dan in de andere, niet alleen „dood verklaard' door de vriendjes en de vriendinnetjes, maar ook door de onderwijzers. Wanneer een moeder verdriet heeft over 't lot van haar kind, zoekt ze een uitweg en zoo is het te verklaren dat van Joodsche vrouwenorganisaties in Duitschland het ver zoek naar verschillende landen is uitgegaan om gedurende de aanstaande zomervacantie haar kinderen eenige weken te huisvesten, opdat ze onder den ontzetten/den druk, dooi den nieuwen geest van Duitschland veroor zaakt, uit kunnen komen, omdat ze in vrij heid zullen kunnen leven eenigen tijd, op dat ze zich weer gelijken zullen kunnen voelen met de kinderen van hun leeftijd. Het verzoek heeft ook het Nederlandsche comité bereikt en dat heeft dezen dringenden oproep gezonden aan den Joodsehen Vrou wenraad in Nederland. Deze heeft onmid dellijk de handen ineengeslagen en het re sultaat daarvan is, dat men gedurende de maanden Juli en Augustus 400 Duitsche schuwd voor het complot tegen zijn leven. Hij gaf een paar man opdracht het lijk van Latimer weg te brengen, nam plaats en stak een sigaret op. Geruimen tijd later, toen de mannen, die Latimer hadden weggebracht terugkeerden, zat Harlan nog op dezelfde plaats. Niemand sprak een woord, maar hij merkte het respect waarmede de anderen, zelfs Rogers, hem aanstaarden. Ten slotte kwam Rogers bij hem zitten, toen de anderen weer aan hun bezigheden waren gegaan. Weer fluisterde Rogers hem iets toe. Ditmaal met bewondering in zijn stem. „Het kost je maar één woord kerel, en het kamp is van jou". HOOFDSTUK XXI. DE ZWARTGEBAARDE MAN Strom Rogers was het, die de leden van de bende, op de Star aanwezig, duidelijk maakte, dat voortaan Harlan gezag zou oefenen op dezelfde wijze als vroeger Haydon en Deveny. De weide was zoo opgepropt' met vee, dat de dieren er onder begonnen te lijden. Deveny had niets gezegd over hetgeen er met den voorraad moest gebeuren en waar Hay don verblijf hield, wist niemand. Vroeger had Rogers meermalen op eigen initiatief tot den verkoop besloten, want hij (Adv. Ingez. Med.) Joodsche kinderen, jongens en meisjes van 6 tot 15 jaar gedurende eenige weken in Ne derlandsche Joodsche gezinnen wil onder brengen, zooals ons volk dat na den wereld oorlog heeft gedaan met Oostenrijksche. met Hongaarsche kinderen, ook met Duitsche kin deren. die toen alleen maar ondervoed wa ren, die in het gastvrije Holland kwamen om lichamelijke gezondheid op te doen. In to taal komen er twee transporten, in Juli en Augustus elk een. Nadere bijzonderheden hoopt men zoo spoedig mogelijk te kunnen mededeelen. Het voornaamste is, dat de Joodsche Vrouwenraad weet over hoeveel ge zinnen zij beschikken kan. Zij, die zich bereid verklaren in de komende maanden een jon gen of een meisje, gedurende eenige weken in hun midden op te nemen, worden drin gend verzocht zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot mej. Mr. R. Spier, Nieuwe Park laan 18, Scheveningen. Men kan bepaalde wenschen reeds aan haar kenbaar maken. Met de aangifte is evenwel veel spoed nood zakelijk. De Joodsche Vrouwenraad meent, dat een aanbeveling voor deze zaak verder overbodig is. Het ware een beleediging voor het Nederlandsche volk, dat op dit gebied een eerenaam heeft verworven. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Dinsdagavond is te Bruinisse de 23-jarige ongehuwde molenaar L. Zeedijk bij het baden verdronken. Zijn. lijk is later opgehaald. OM DEN BLAUWEN WIMPEL. Het mailschip „Bremen" van den Nord Deutschen Lloyd heeft op de laatste thuis reis een nieuw wereldrecord gevestigd met een gemiddelde snelheid van 28.14 mijl per uur. DIVIDEND H. V. A. 5 VIJF MILLIOEN UIT BUITENGEWONE RESERVE. Blijkens het verslag over 1932 der Handels- vereeniging „Amsterdam" bedroeg het verlies op suiker f 3.913.195 (v.j. f 2.780.924), de winst op diverse cultuurondernemingen f 496.192 (f 5.160.153). Er,wordt f 5 millioen uit de bui tengewone reserve geput tot dekking van schadeloosstelingen wegens annuleering van grondhuurcontracten. De winst bedraagt f 2.001.006 (f 2.000.868), het dividend 5 pet, meldt het Handelsblad. ERNSTIG ONGELUK. WIELRIJDER ZWAAR GEWOND. Woensdagavond was aan den Vijfhuizerdijk alhier een schipper, die aldaar met z'n vaar tuig in de Ringvaart lag, aan 't zand lossen. Hij had om het schip vast te leggen een staaldraad over den weg gespannen en was er blijkbaar niet op bedacht dat dit gevaar opleverde voor ongelukken. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Twee wielrijders waren er eerst mee in botsing gekomen, doch nogal goed afgekomen. Een derde wielrijder, die met- een flinke vaart reed, sloeg door den schok een paar maal over den kop en kwam met het hoofd op den weg terecht. De jonge man bekwam een herschenschudding en werd in bewusteloozen toestand per zieken auto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, nadat Dr. K. uit Halfweg dc eerste hulp verleend had, naar zijn woning' in Hille- gom overgebracht. De politie stelde een onderzoek in en maak te proces-verbaal op. MARKTNIEUWS R.K. Coöp. Tuindersvcrceniging „Kennemer land". Spinazie per kist 30—70 cent. Sla per kist 1530 cent. Postelein per kist 1222 cent. Asperges I per bos 2834 cent. Asperges n per bas 18—22 cent. Asperges m per bos 1014 cent Wortelen per bos 612 cent. Rabarber per bos 24 1/2 cent. Radijs per bos 23 cent. Uien per bos 2 cent. Selderie per bos 67 cent. Bloemkool I per stuk 810 cent. Bloemkool n per stuk 57 cent. Tomaten per K.G. 1830 cent. Aardbeien per slof f 0.701.10, per doosje 1218 cent. Komkommers per stuk 69 cent. Frambozen per doosje 6272 cent. Doppers per K.G. 22—24 cent. Peulen per K.G. 2224 cent. Dikke boonen per K.G. 34 cent. Tuinboonen per K.G. 1012 cent. trad steeds op als assistent van beide bende leiders. En Rogers wist waarheen de kudde moest worden gebracht, ver zuidelijk, zoodra tot den verkoop eenmaal was besloten. Thans echter voelde hij zich hevig gebelgd op den bandietenleider. Lust om zich te wreken kwam in hem op. Maandenlang had hij Barbara Morgan vereerd, hoewel vaag beseffend, dat hij nooit op haar behoefde te rekenen. Hoe laag gezonken echter, in Rogers was iets gebleven van eerlijkheid en rechtvaardig heid en zijn oprechte bewondering voor het meisje gedoogde niet, dat haar leed zou ge schieden. Dien dag toen Harlan in Lamo verscheen, had hij bijna zijn gevoelens tegenover Deveny verraden. Deveny vertelde openhartig wat zijn bedoelingen met het meisje waren en weinig scheelde het of hij was tusschen beide gekomen, doch de physieke moed om zijn leven op het spel te zetten, ontbrak hem. De man, die koelbloedig het bandietenkamp was binnengestapt, nadat hij eerst Deveny in Lamo aan de kaak had gesteld, deed onwille keurig een dwingend beroep op het goede in Rogers. Deze wist, dat Harlan een kans had overwinnaar te blijven in de moeilijkheden die ongetwijfeld zouden komen en dat bracht hem er toe, zijn lot te verbinden aan dat van den vechter uit Pardo. Daarom weigerde hij ook dezen morgen, nu het vee moest worden vervoerd, zelf een be-< Talrijk zijn de aanslagen, die den laatsten tijd in het onrustige Weenen worden ge pleegd. In een juwelierswinkel werd een hom geworpendie den eigenaar Fullerweid doode- lijk trof. Majoor Fey (derde van rechts) minister voor de veiligheid na het onder zoek in den ernstig beschadigden winkel.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5