ScHUPVAARTBlRKHTIN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDER COURANT AGENDA Schip Vu Verm. aankomst Laatste beticht Ned.-Indië 26 Juni 11 Juni van Pt. Said Aurora Savona 15 Juni 11 Juni van Se tubal Genua 26 Juni 13 Juni te Malaga Hamburg 16 Juni 14 Juni vertrokken Caen (v. IJmuiden) heden 13 Juni van Caen Baarn Chili 16 Juni Bodegraven Chili 9 Juni van Curacao Boekelo Trangsund 18 Juni 12 Juni van Sornas Bennekom Chili 8 Juni van Talcahuano Bertil Gefle 15 Juni 9 Juni vertrokken La Roman a 25 Juni 13 Juni te Hamburg Caribia West-Indië 16 Juni 5 Juni van Barbados Clio Bourgas 28 Juni 12 Juni te Catacolo Conus Curacao 15 Juni 29 Mei vertrokken Eurymedon Ned. Indië 27 Juni 13 Juni van Perim Edda Gefle 20 Juni 9 Juni te Norresundet. Edmund Halm Hernösand 15 Juni 8 Juni vertrokken Ned.-Indië 16 Juni pass. 11 Juni Gibraltar Flandria Buenos Aires 24 Juni pass. 11 Juni Fern. Noronha Fauna Midd. Zee 24 Juni 13 Juni van Algiers Farmsum Rosario in ladilig Buenos Aires 15 Juni 14 Juni van Duinkerken Gelderland Newcastle (v. IJmuider 14 Juni 13 Juni vertrokken Gera Ned.-Indië 9 Juni te Macassar Alexandrië 8 Juli 11 Juni te Izmir Hera Hernösand 15 Juni 9 Juni vertrokken Inge Sundsvall in lading Ingvall Umea heden 7 Juni vertrokken Joh. v. Oldebarneveldt Ned.-Indië 28 Juni 13 Juni van Perim Kiel W. Indië 7 Juli 11 Juni van Colon Kaltegatt Sundsvall 18 Juni 12 Juni van Kramfors Kennemerland Rosario 26 Juni 26 Mei vertrokken Luneburg Ned.-Indië 27 Juli 16 Mei van Soerabaja Laurent Meeus Batoum 17 Juni 11 Juni van Gibraltar Lisa Kopenhagen in lading Me nes Ned.-Indië 23 Juni 10 Juni van Port Said. Marslew Villa Constitucion 4 Juli 5 Juni v. Montevideo Maasland Buenos Aires 29 Juni 3 Juni van Montevideo Meerkerk Japan 3 Juni van Tientsin Maaskerk West-Afrika 20 Juni 12Juni van L as Palmas Mark Kemi 18 Juni 12 Juni vertrokken Myrmidon Ned.-Indië 11 Juni van Belawr/n Mirza Curacao 21 Juni 13 Juni te Hamburg Merope Adriatische Zee 12 Juli 11 Juni van Patras Naumburg Ned.-Indië 27 Juni 12 Juni van Pt. Sudan Nicolaos Filinis Braila 22 Juni 10 Juni van Stamboul Oranje Nassau West-Indië 22 Juni 12 Juni van Madeira Poelau Tello Ned. Indië 17 Jumi 14 Juni te Londen Poseidon Valencia 16 Juni 13 Juni van Ouessant. President Francqui Constantza 19 Juni 13 Juni van Gibraltar. Perseus Kopenhagen 19 Juni in lading Ranja Texas-City 30 Mei vertrokken Roepat Ned.-Indië 30 Juni 1 Juni van Batavia Serooskerk Japan 8 Juni van Penang She af Holme Beunos Aires in lading Sommerstad Constantza 11 Juni van Stamboul Salland Buenos Aires in lading Tanimbar Ned,-Indië 12 Juni van Port Said. Tovelil Bjorneborg heden 3 Juni vertrokken Theresia Russ Kemi 9 Juni vertrokken Thelma Mantijluoto heden 6 Juni van Kotka Uckermark Ned.-Indië 13 Juli 11 Juni van Bombay Venus Barcelona 21 Juni 7 Juni te Valencia Zuiderkerk Japan heden 9 Juni te Rotterdam VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Visschershaven Hoogovens Noor m.s Noor s.s. Steinsland Hellen Flekkefjord Antwerpen makreel bijladen MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.75f 0.40 2. Griet per 50 kilo f 31—f 21.50. Tongen per kilo f 1.40f 0.80. Kleine schol per 50 kilo f 31f 7. Schar per 50 kilo f 7.50f 4.10 Vleet per stuk f 0.60. Pieterman en poon per 50 kilo f 6f 3. Groote schelvisch per 50 kilo f 30. Middelschelvisch per 50 kilo f 23. Kleine middelschelvisch per 50 kilo f 17.50 f 7.65. Kleine schelvisch per 50 kilo f 7f 1.10 Kabeljauw per 125 kilo f 56f 31. Gullen per 50 kilo (groote) f 16.50f 7.50. Gullen per 50 kilo (kleine) f 9f 0.20. Wijting per 50 kilo f 2.60f 2.30. Klein middelhake p. 50 kilo f 9. BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline IJm. 26. 495 manden f 2050. Liesbeth Betty Um. 183 285 manden f 1800 Loggers: Sch. 468 f 680, KW. 60 f 1080, KW. 144 f 77,0 KW. 69 f 550, KW. 147. f 620, KW. 19 f 660, KW 22 f 550. KW 178 f 700, KW 29 f 790, KW. 175 f 770. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip „Hellen" is van Antwerpen alhier aangekomen om ijzer te laden voor de Vereenigde Staten. Makreelaanvoer. De Noorsche kotter „Steinsland" is heden van Flekkefjord aangekomen met een lading makreel voor een plaatselijken importeur. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Donderdag, 15 Juni 1933 in radio-telegrafische verbin ding via het kuststatipn Scheveningen Radio Baloeran, Dempo, Flandria, Joh. v. Olden- barnevelt, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota •Pinang, Leerdam, Mam. v. St. Aldegonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Rotter dam (Holl. Amerika Lijn) van Rensselaer, Statendam, Veendam, Zeelandia. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningenradio bedragen de totale kos ten 44 cent per woord. AANGEKOMEN. 14 Juni. Waterland s.s. Buenos Aires Orion s.s. Midd. Zee. Sirius s.s. Londen. Nautic s.s. Leningrad. Astarte s.s. Bremen slissing te nemen. Hij wachte tot na het ontbijt, toen de anderen bijeen stonden voor een van de schuren en hij zeker was, dat iedereen zou kunnen hooren, wat hij zeide. Harlan was er ook. Sedert meer dan een week had hij zich niet op de Rancho Seco laten zien uit vrees, dat tijdens zijn afwezig heid de macht, welke hem was toegevallen door het neerschieten van Latimer, weer verloren zou gaan. Terwijl allen op hem letten, liep Rogers op Harlan toe en riep hij luid: „Wordt het geen tijd, dat het vee op weg gaat, Harlan? Jij moet beslissen je bent nu eenmaal de baas. Gaat het vandaag weg en waar heen?" Harlan begreep onmiddellijk zijn bedoeling. „Weg er mee!", beval hij kortaf. „Breng het maar naar de gewone plaats". Alsof hij zijn leven lang commando's had uitgedeeld, zoo noemde hij de namen van degenen, die de kudde zouden begeleiden. Niemand weigerde. Zij, wier namen werden afgeroepen, vingen onmiddellijk hun paarden en maakten zich gereed Harlan's bevelen op te volgen. Eenigen tijd later, toen het vee werd weggedreven en de geweldige kudde voorttrok over de vlakte, in zuidelijke rich ting, keek iedereen vroolijk. Want Harlan had medegedeeld, dat hij ieders aandeel in de opbrengst van het vee belangrijk ruimer zou stellen. En hij had bovendien degenen, die den tocht ondernamen verlof gegeven een extra dagje in de stad te blijven, voor zij den terugtocht aanvingen. Slechts één man bleef bij Harlan op de Star, toen de kudde achter den zuidelijken horizon verdween. Het was de zwartgebaarde man, die Harlan bij diens eerste bezoek aan de ranch had begeleid Lafe Woodward. De man had zijn bewondering voor Harlan nooit onder stoelen of banken gestoken. Hij bleef zooveel mogelijk in diens onmiddellijke nabijheid en Harlan wist, dat de man er bijzonder op gesteld moest zijn, nader met hem kennis te maken. Woodward stond naast hem, toen de kudde uit het gezicht raakte. Vroolijk had hij ge lachen om de woorden, weikek Rogers Harlan toefluisterde, even voor zijn vertrek: „Je hebt ze heelemaal gewonnen door hun een grooter aandeel toe te zeggen. Ze mop peren al een heelen tijd. Het heet, dat Haydon en Deveny ons beknibbelen; maar je krijgt een hoop last met Haydon en Deveny". Harlan lacht spottend. Hij kreeg nu voor het eerst gelegenheid tweedracht te brengen in de bende en dit voordeel wilde hij zich niet laten ontgaan. Hij was volkomen bereid de gevolgen er van onder het oog te zien. (Wordt vervolgd) 15 Juni. Zuiderkerk s.s. Rotterdam. Immanuel m.s. Londen. Care 1 ia s.s. Rotterdam, Aquila s.s. Archangel. Poelau Tello m.s. Ned. Indië. VERTROKKEN. 14 Juni. Aarsten m.s. Emden. Anna m.s. Exmouth, Axel s.s. Blyth. Eva s.s. Huil. Steinsland m.s. Haugesund Theano s.s. Rotterdam. Kyphissia s.s. Hamburg. Prins Knud s.s. Boness. Aarö s.s. Boness. Orania s.s. Buenos Aires. Kingsbury s.s. New Castle Rhein, s.s. Hamburg. Costa Rica s.s. Hamburg. Amazone s.s. Kopenhagen 15 Juni. Sirius s.s. Sundsvall, E. Russ s.s. Trangsund. Munkfors s.s. Solvesborg. Stella s.s. Guatemala. BEVERWIJK DE STEUNVERLEENING AAN WERK- LOOZEN. De instelling Maatschappelijk Hulpbetoon heeft in een uitvoerige circulaire de aan dacht van de plaatselijke vakcentrales op de volgende punten gevestigd: le. Indien een werkloozenkas «Teer dan één maal per jaar uitkeert, dan mag de werklooze arbeider na de tweede uitkeerini niet opnieuw als uitgetrokken worden be schouwt. Voor de berekening van het aantal weken, dat hij dan nog als uitgetrokken mag worden ondersteund, behoort rekening te worden gehouden met het aantal weken ge durende welke hij na voor de eerste maal uit de werkloozenkas uitgetrokken te zijn ge weest, reeds zoodanig steun heeft genoten. Gedurende een kalenderjaar kan een werk looze bijgevolg nooit langer dan 24 resp. 18 weken als uitgetrokken worden gesteund. 2e. Indien de steuntrekker te laat is met stempelen of hij vergeet dit. moet hem 2/3 van een dagloon, wat hij in het vrije bedrijf zou verdienen, in mindering worden ge bracht. Gebeurt dit nogmaals, dan moet zulk een dagloon ten volle in mindering worden gebracht. 3e. Alle inkomsten van een steuntrekken de zelf worden beschouwd als gedeeltelijk werkloos, dus al verdient hij deze buiten zijn werkkring, dan moet toch deze berekening toegepast worden. 4e. De aandacht wordt erop gevestigd, dat elke dag direct na het stempelen alle open staande hokjes op de lijst onbruikbaar moe ten worden gemaakt, zoodat er na dien tijd niet meer gestempeld kan worden. Gebeurt dat niet, dan loopen de steuntrekkers van deze organisatie de kans, dat zij voor het stempelen bij hun vereeniging worden uitge sloten. 5e. De vakcentrales moe'/m ervoor zorgen, dat van eiken steuntrekker de laatste huur- kwitantie wordt overgelegd, in verband met het controleeren wie van hen in het bezit van een eigen huis zijn. Wanneer een ondersteun de een met hypotheek belast eigen huis be woont. moet worden nagegaan hoeveel hij moet betalen aan hypotheekrente, assurantie, straat-, polder- en grondlasten, alsmede een bescheiden bedrag voor onderhoud, zijnde der geschatte waarde. Indien het totaal be drag lezer lasten minder bedraagt dan 3.50 per week. (boven welk bedrag in deze ge meente huurtoeslag wordt verstrekt), dient het verschil op den steun in mindering te worden gebracht. Zijn de wekelijksche las ten hooger, dan kan ingevolge artikel 6 der rpgeling huurtoeslag worden verleend, echter niet hooger dan tot een bedrag van 3 per week. Verzekeringsvoorwaarden gratis Ongevallen-Verzekering. HET NIEfe/WE AVOND&tAD va» VELSÊN. BSVEQWOK eQ Elke abonnd op „Het Nieuwe Avondblad IJmuiderfCourant" Is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden: Artikel r. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geaboi o -erdendie aan de volgende vereischten voldoen a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde in de regis ters voor „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" zijn ingeschreven b. tusschen 18 en 60 jaar oud zijn c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van bunne ledematen en zintuigen. Artikel 2. Onder ongeluk, als In deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van eer lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt) den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkceringen bedragen: 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen vanTdeze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak i9 van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder verstaan wordt de arhputatie van twee ledematen, betzij beide voeten of beide banden, dan wel één voet hand, bo\en den enkel of den pols of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen(totale blindheid)een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 34 uren ongeval. Inplaats van deze uitkeering ad f 6oop— bij overlijden zal worden uitgekeerd 5000 GULDEN, aan de achtergebleven minderjarige kinderen indien de verzekerde geabonneerde en diens eebtgenoote beiden overlijden, 3000 GULDEN, aan de echtgenoote of aan de achter^ minderjarige kinderen, indieD alléén de verzekerde geabon neerde overlijdt, 2000 GULDEN, aan den echtgenoot of aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien alléén de echtgenoote verzekerden geabonneerde overlijdt, mits dat overlijden plaats heeft als onmiddellijk gevolg van en binnen driemaal 24 uren na een aan een spoortrein, tram of autobus mits rijdende op een traject, waarvoor behoorlijk concessie is verleend binnen Europa overkomen ongeval en mits de verzekerde geabonneerde en/of diens echt genoote in het getroffen vervoermiddel als betalend (e) passa gier (s) of op vTijbiljet reisde(n). <1QQ GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaardenae eenige en rechtstreeksche oorzaak is van ae amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel of van 't onherstelbaar gezichtsverlies uit (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaardende eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 150 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 1QQ GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een boven- en/of onderarm of breuk van een boven- en/of onderbeen. gO GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnoj de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea v; artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op h hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook doen, te zamen nooit meer dan f2000,kunnen bedragen welke maximum uitkeering echter wordt verhoogd tot f 5000 (resp. f 3000,ingeval van uitkeering bij overlijden tenge volge van een spoortrein-, tram- of autobusongeval, ais bedoeld bij deze voorwaarden. Ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de boven genoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden door snijding, winging, scheuring, knelling of anderszins, zal dat verlies met amputatie worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op en niet in aanmerking komt bij uitkeering. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen den gedooden abonné, tenzij elders in deze voorwaarden anders is bepaald. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval reebt op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodlge inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiktheid van den ver zekerde b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); c. door een bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; wedstrijdén of bij vlieg- of luchtvaarttochten zwemmen, automobielrijden of motorwielnjden g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten. De verzekering geldt eohter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging of wel bij poging tot redding van personeD of tot afwending van drei gende gevaren. Voor ongevallen In den zin van art. 2, verdrinking tengevolge hebbende, gelden voor zeevisschers, zeevarenden an personeel van den Loodsdienst, de navolgende bepalingen: Is de verzekerde abonné tijdens het ongeval opvarende van een visschers-, marine- of ander vaartuig buitengaats, op de Zeeuwsche stroomen of op de Zuiderzee, dan zal een bedrag van f 400,ivorilèn uitgekeerd per getroffen abonné, met een maximum bedrag van f 2000,- in het geheel indien hetzelfde ongeval den dood van 5 of meer abonné's mocht tengevolge hebben. In het laatste geval zal het bedrag van f 2000,gelijkelijk onder de in art. 4 aangeduide rechthebbenden worden verde'eld. Is echter de verzekerde abonné tijdens het ongeval opvarende stoomschip eerste klasse, periodiek lijnen tusschen Nederl Nederlandsch Indië, dan is dit i in de verzekering begrepen. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig- beid of verstandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeescho haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) oI indien hij zich in krijgdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsgeld van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van „Het Nieuw- Avondblad IJmuider Courant" de verzekering doet eindigen, als.dan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgeslotenallen die zich met de bereiding, het venverken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetyleengas of andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, aorobaten, circusrijders en dergelijken. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats bad, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur der Nieuwe HAV Bank zouden hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door het zelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende fs aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zóo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" IJmuiden en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk Is geschied, dan zal geenerlei uitkeering verschuldigd zijn.' Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van it overlijden geschieden binnen drie dagen na h'.t bekend worden in het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de bulp van een be voegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij vólkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer der Nieuwe HAV Bank toege staan worden den (de) verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geëischt kan worden en „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heelkundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende ig ongeluk of verwonding op giond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat biertoe het schrifte lijk verzoek gedaan werd, gegwven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan m de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" IJmuiden schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk □adat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde -erplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelcnden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van de. doódacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven Bet eigendom van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". De kosten der geëischte verkla ringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) geteekende quitantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het ls toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit deze voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als n een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwaring of vervreemding van de rechten, voor n geabonneerde uit de verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal bet ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen van den verzekerde ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Cou rant" te IJmuiden. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné In den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of da samenwoning (als omschreven in art. 1 van het Besluit van 27 September 1930, St.Bl. 392, behoorende bij de Wet op de Bevol kingsregisters), tenzij voordat het ongeval plaats greep een ander lid van bet gezin of de samenwoning, mïts aan het zelfde adrgs woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan de administratie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". Uitkeeringen uit hooide dezer verzekering worden gegarandeerd door de NIEUWE HAVBank te Sohiedam Polissen zijn niet noodig en worden dus niet verstrekt. Deze verzekering is onder dezelfde voorwaarden tevens van toepassing voor de abonnés yan „Het Nieuwe Avondblad Kennemer Courant". meldt: Hoogste barometerstand 765.6 m.M. te Abisko. Laagste barometerstand 747.7 m.M. te asy. disfjord. en voorspelt zwakken tot matigen wind, meest uit Weste lijke richtingen. Aanvankelijk licht tot half bewolkt, met weinig of geen regen. Later toenemende bewolking en iets koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging; Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 763 m-M, 68 F. 58 F. 60 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 9.18; n.m. 10.17. Zaterdag v.m. 10,51; n.m. 10.20. ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperauuur lucht Water 62 F. 61 F. AUTOMOBILISME UITSLAG 24-UURSRIT DER K.N.A.C. De uitslag van den 24-uursrit der K.N.A.C. welke op 26 en 27 Mei in België werd gehou den luidt als volgt: Zonder strafpunten zijn aangekomen: No. 4 B. G. Smit (Ford)No. 5 Mr. A. A. Mulder (Fiat); No. 8 H. Müller (Standard Swallows); No. 9 G. Stapel (Ford)No. 10 Joh. H. Koerts (Ford)No. 13 R. Tappenbeck (Ford)No. 14 H. André de la Porte (Chrijsler); No. 15 P. G. Gerlings (Rockne)No. 16 F. W. Olland (Reo); No. 17 M. de Wit (Horch); No. 18 J. M. Kolff (Nashf; No. 19 Mr. K. L. F. Kerssema- kers (Swallow); No. 22 IJsbrandt Visser (Lor- riane Dietrich)No. 23 J. A. Nieuwenhuis CLagonda)No. 24 Pieter Bon .Czn. (Ford) No. 25 Jan C. Brasem (Lancia Lambda); No. 26 J. A. van Beeck Calkoen (Ford)No. -28 K. S. O. van Kappen (Ford)No. 29 J. M. M. v. d. Meulen (Ford); No. 30 E. Hertzberger (Bentley) Met 50 strafpunten is aangekomen No. 20 C. Schade. De overige deelnemers komen niet voor een prijs in aanmerking. De uitreiking der prijzen zal plaats vinden op Zaterdag 17 Juni tijdens de thé welke het Gemeentebestuur van Zandvoort in het Grand Hotel aldaar aanbied aan de leden der K.N.A.C. ter gelegenheid van het Concours van Koetswerken. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. MARKTBERICHT. Noteering van den 14en Juni 1933 Spinazie per kist f 0.28f 0.46 Postelein per kist f 0.14f 0.24 Andijvie per kist f 0.76f 1.05 Raapstelen, 100 bos f 1 Wortelen per zak f 0.14f 0.22 Komkommers per 100 f 5f 10 Asperges per bos wit f 0.20:f 0.28 Idem, blauw f 0.14f 0.22 Idem, dunne f 0.05f 0.10 Aardappelen, klei per K.G. f 0.02—f 0 05 Nieuwe aardappelen per K.G. f 0.08 Peulen per Kilo f 0.Q&—f 0.22 Doppers per Kilo f 0.22f 0.27 Tuinboonen per K.G. f 0.13 Heerenboonen per K.G. f 0.60 Bloemkool per 100 f 5f 14 Uien per Kilo f 0.01 Sla per 100 krop f 12f 22 Rabarber per 100 bos f 3f 8 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.05 Aardbeien per slof f 0.60f 0.90 Aardbeien per doosje f 0.07f 0.16 VOOR VELSEN EN UMUIDEN DONDERDAG 15 JUNI Thalia Bioscoop: „Komedianten" 8.30 uur. VRIJDAG 16 JUNI Thalia Bioscoop: „Als het hart spreekt". 8.30 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 15 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Concertzaal: H. O. V- Volksconcert. 8.15 u. Palace: „Grafin Mariza". Tooneel: Olympia Trio. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Onverbreekbare banden. 8-15 uur. Rembrandt Theater: „A Bedtime Story*. Tooneel: De Kaeths. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 16 JUNI Bioscoopvoorstellingen, nieuw programma.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6