De toestand in Oostenrijk. DE BILT UIT HET BUITENLAND De kleine en toch groote Dr. Dollfuss. S.A.-leider bekent den aanslag bij Krems te hebben jgepleegd. Bladen mogen met eenige wijzigin gen blijven verschijnen. Uit Londen: Commentaar van Mr. Trip op Britsch voorstel. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS OOSTENRIJK De voornaamste dader van den handgra naataanslag nabij Krems is gearresteerd. Het is de 21-jarige Josef Mosel, die de handgrana ten van zijn broer Hans heeft gekregen. Deze Hans Mosel is als Wehrmann ingedeeld bij 't garnizoen van Krems. Hij heeft ook de aan wijzingen gegeven, hoe de granaten gegooid moeten wortden.Nog in den loop van den nacht op Dinsdag zijn alle leiders van de N.S.D.A.P. in 't district uit hun bed gelicht en gearres teerd. Onder de arrestanten bevindt zich ook de eerste luitenant Branner van het garni zoen Krems en de hoofdredacteur van de Landzeitung, dr. Faber. In totaal zijn 19 per sonen gearresteerd. De politie-autoriteiten van Neder-Oosten- rijk hebben medegedeeld, dat Mosel heeft bekend. Hij is een S. A.-afdeelings- leider van de nationaal-socialistische pio- niersstroom. Hij zei verder, dat nog een man van zijn afdeeling Weichsbaum medeplichtig- is. Deze is echter voortvluchtig. Een lid der Duitsche delegatie te Weenen, Heinz Cohrs, is gisteren met den sneltrein naar Berlijn over de grens gezet. Cohrs was verleden week Dinsdag gearresteerd en heeft dus ongeveer een week in politie-hechtenis doorgebracht. Terwijl nog gistermorgen volkomen on zekerheid heerschte over de Interpretatie, die de regeering zou geven aan de verorde ning, waarin aan de NSDAP iedere actie in Oostenrijk wordt verboden, heeft men in den loop van den dag zekerheid gekregen, althans wat de nat. soc. dagbladen betreft. De nat. soc. dagbladen blijven met eenige veranderingen in de aanduiding van den eigenaar verschijnen. De kwestie der uitoefening der nat. soc. mandaten is nog niet opgehelderd. Vastge steld kan slechts worden, dat een uitnoodi- ging tot een zitting van de Neder-Oostenrijk- sche Landsregeering, die reeds gezonden was aan de vertegenwoordigers van de nat. soc. .partij, ingetrokken is en dat ook een uitnoo- diging voor de a.s. zitting van den Neder- Oostenrijkschen Landdag niet is gezonden aan de nat. soc. fractie. Door het verbod is geen einde gekomen aan de afzonderlijke acties. Ditmaal komen berichten over incidenten uit Kaernten, o.a. is een bom ontploft voor het buis van een lid van den Heimatschutz van Starhemberg. Verder werden ontploffingen veroorzaakt in K'iagenfurth en zijd' een aantal telegraaf lei dingen, vooral in Opper-Kaernten, doorge sneden. Voetbalwedstrijd afgelast. WEENEN, 20 Juni (Reuter).De voet bal wedstrijd Duitschland—Oostenrijk, welke op 25 Juni a.s. te Frankfort am Main zou worden gespeeld is door den Oostenrijkschen Voetbal bond afgelast. Als reden hiervoor wordt opgegeven de gespannen politieke toestand tusschen beide landen. ENGELAND. De Economische commissie der wereldcon ferentie heeft Dinsdag deel II van het Werk program behandeld (coördinatie van produc tie en beheer) zonder dat eenig tastbaar voor stel werd afgehandeld. In de eerste sub-commissie voor finan- cieele kwestie diende de Engelsche minister van Financiën, Chamberlain, het volgende voorstel in 1. Een voldoende herstel van de groothan- delsprijzen, ten einde den producent een economisch rendement te verzekeren en het evenwicht te herstellen tusschen de produc tiekosten en de prijzen; 2. Omdat een actie met betrekking tot de valuta een der belangrijkste factoren is om een verbetering'der prijzen te bereiken, moeten principieele valuta-voorwaarden wor den geschapen voor een herstel der prijzen, dus een deflatie wordien tegengegaan, en. goedkoop en overvloedig crediet worden verleend; 3. Verplichting der centrale bankinstellin gen in de voornaamste staten samen te wer ken ter bereiking van het gestelde doel. De tweede sub-commissie voor financieele aangelegenheden behandelde het voorstel- Pittmann betreffende het herstel van den gouden standaard. Besloten werd eenige detailkwesties in verdere sub-commissies te behandelen. De president der Nederlandsche Bank. mr. L. J. A. Trip, is volgens de Tel. in de zitting van de eerste subcommissie der monetaire en financieele commissie uitvoerig op de re solutie van Chamberlain ingegaan. Mr. Trip verklaarde zich te zullen beperken tot dat deel der ontwerp-resolutie, dat han delt over de crediet-politiek en het prijs niveau. De voornaamste factor voor het we reldherstel is het herstel van het vertrou wen. Dit punt is van vitale beteekenis. Op het oogenblik b.v. zijn leeningen practisch onmogelijk, omdat de beleggers geen ver trouwen hebben in de stabiliteit van de economische toekomst der wereld. Het gebrek aan vertrouwen is oorzaak van het hamste ren van goud en van de heftige en storende bewegingen van geld op korten termijn van de eene markt naar de andere. De vraag is of er toe moest worden over gegaan het vertrouwen te herstellen door een gezonde monetaire en financieele politiek, dan wel door maatregelen op het gebied van het geldwezen te beproeven, welke naar sprekers oordeel niet het vertrouwen zoudm herstellen of de resultaten zouden opleveren, welke men verwacht. Eerstgenoemde politiek streeft naar financieele en economische ver beteringen, in het vertrouwen, dat zij zullen lèiden tot een duurzame verbetering in het prijsniveau op een gezonde basis. Spr. wist niet, welken weg de Engelsche de legatie voorstelt te aanvaarden. De resolutie noemt monetaire politiek als een essentieele factor voor het herstel, maar zegt niet, wat de andere methoden zijn. De Russische delegatie heeft ter Econo mische wereldconferentie het ontwerp inge diend van een economisch non-agressie-pact. Het ontwerp verdrag bevat vijf artikelen. Bij art. 1 moeten alle staten verklaren, dat zij bij hun economische politiek de door de economische conferentie van 1927 vastgeleg de principes willen volgen, welke bekrachtigd zijn door een bïzondere commissie van de Enquêtecommissie voor de Europeesche Unie, in het jaar 1931 en zich voor de vredelieven de samenleving van alle landen uitspreken ongeacht hun sociale, politieke en economi sche systemen. Art. n bevat de verplichting voor alle sta ten zich te onthouden van lederen vorm van discriminatie. Dienovereenkomstig moeten de staten erkennen, dat bizondere stelsels, welke zich tegen een of ander land richten en waardoor andere staten in een ongunstige positie zouden komen moeten worden be schouwd als onvereenigbaar met deze prin cipes. Volgens art. III moeten de staten zich in overeenstemming met de principes van de artikelen I en H verplichten in geen geval bizonder discrimineerende douanerechten, welke slechts tegen een land zijn gericht, of bizondere maatregelen voor in- en uitvoer, tarieven voor spoorwegen of scheepvaart, of bepalingen betreffende de toelating van eco nomische organisaties op hun gebied en ten slotte iedere soort van boycotmaatregelen toe te passen, welke tegen een of ander land zijn gericht. Art. IV eischt, dat alle staten-onderteeke- naars van alle soorten van kracht zijnde dis crimineerende maatregelen zullen opheffen. Art. V bevat de gebruikelijke aanwijzingën betreffende de ratificatie e.d. Genève. Doos 30 en 60 ct. (Adv, Ingez. Med.) andere staten haar beteekenis verloren, daar Duitschland met zijn arbeiderschap, die on der den volkskanselier Adolf Hitler een nog verdere ontwikkeling zal krijgen, in de we reld leidend en toonaangevend is." Damtzig, Dr. Rauschning staatshoofd. De nationaal-socialist Dr. Rauschning is gisteren in den nieuwen Dantziger Volksdag tot Staatshoofd gekozen. Duitschland. „Arbeidsconferentie heeft nu haar beteekenis verloren" Naar de Pruisische persdienst van de N. S. D. A. P., volgens Wolff, verneemt, is de Duitsche delegatie ter Internationale ar beidsconferentie te Genève vertrokken. „Door dezen beslissenden stap der Duitsche delegatie," zoo voegt de persdienst er aan toe, „heeft de internationale arbeidsconfe rentie voor de scheppende menschen der Weer een Duitsch-Nationale „Kampfring" ontbonden. Te Frankfort a.d. Oder is het bij de door het Duitsch-nationale front georganiseerde feestelijkheden ter gelegenheid van den ver jaardag van rijksminister dr. Hugenberg tot ernstige botsingen gekomen met S.A. en S.S., hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat tal van personen zijn gearresteerd. Met het oog op deze gebeurtenissen heeft de eerste burge meester dr. Kinne als hoofd der politie den „Kampfring" van Jonge Duitsch-nationalen, district Frankfort a.d. Oder, ontbonden en het geheele vermogen van deze organisatie in beslag genomen. Het Duitsch-nationale front heeft bij den Pruisisohen minister van Binnenlandsche Zaken geprotesteerd. De ontbinding van zeven plaatselijke Stahlhelm afdeelingen in het district Treu- burg in Oost-Pruisen is naar Wolff meldt-, voorwaardelijk ingetrokken. Dr. Krupp leider van het Reichsverband der Industrie. Naar wij vernemen, kan als zeker worden aangenomen, dat aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach de leiding zal worden opge dragen van den zoojuist opgerichten „Reichs- stand der deutschen Industrie", waarin zijn vereenigd het „Reichsverband def Industrie" en de „Vereinigung der deutschen Arbeits- geberverbande". Zwitserland, Nationale Raad tegen erkenning van Sovjet-Rusland. De Zwitsersche Nationale Raad verwierp naar V. D. meldt, met slechts drie commu nistische en drie socialistische stemmen voor een communistische motie tot erkenning van de Sovjet Unie de facto en de jure door den Zwitserschen Bondsraad. Een socialistisch voorstel voor een onderzoek naar de mogelijk heid van een verbod van wapenfabricage. werd aangenomen met 50 tegen 38 stemmen. Amerika. Geen onmiddellijke stabilisatie van den dollar. Op het Amerikaansche ministerie van Fi nanciën wordt volgens Reuter verklaard, dat voor de onmiddellijke toekomst geen stabili satie van den dollar in het oog is gevat. De regeering is besloten te wachten tot de toe stand in dit opzicht weer normaal wordt. De plaatsvervangende minister van finan ciën zeide voorts, dat de Amerikaansche re geering niet op de wisselmarkt zal interve- nieeren en den dollar zijn eigen evenwicht zal laten vinden. De regeering is van mee ning, dat de stabilisatie slechts een der vele problemen der economische conferentie vormt, doch daarvan niet den hoeksteen mag vormen. Japan. Een Aziatische Volkenbond onder Japansche leiding? TOKIO. 20 Juni. (V. D.) Naar aanleiding van de geruchten betreffende de stichting van een Aziatischen Volksbond onder leiding van Japan wordt van Japansche officieuse zijde medegedeeld, dat in deze kwestie nog geen beslissing is getroffen. Mocht een der gelijke Volkenbond worden gesticht, dan zou den de volgende staten er deel van kunnen uitmaken: Mandsjoekwo, Tibeth, China, Mon golië en Japan. De toetreding van Rusland is volkomen uitgesloten. Daar de Aziatische Volkenbond slechts Aziatische kwesties zou behandelen, zou hij den Volkenbond van Ge nève geen concurrentie aandoen. CHINA DOOR OVERSTROOMING BEDREIGD. VREES VOOR EEN RAMP. SJANGHAI, 20 Juni (Reuter) Gevreesd wordt, dat als gevolg van den grooten was van en Jangtse in China's rijkste provincie Hoepeh, een even groote ramp zal ontstaan als in 1931. Het provinciale bestuur doet alle moeite om een breuk van de dijken, die na 1931 zijn aangelegd, te voorkomen en hulp te verleenen, indien het tot een overstrooming mocht komen. MEVROUW SOEN JAT SEN ONTVANGT DREIGBRIEVEN. SJANGHAI. 20 Juni (V. D.) De weduwe van Soen Jat Sen heeft in den laatsten tijd eenige brieven ontvangen, waarin wordt aangekon digd, dat zij binnenkort vermoord zal wor den. De politie heeft de bewaking verscherpt. WEENEN 18 Juni. De Oostenrijksche bondskanselier, dr. En gelbert Dollfuss, is weer in zijn vaderland teruggekeerd. Te Londen is hij een van de interessantste figuren van de economische wereldconferentie geweest. Hij verklaarde bij zijn aankomst op het vliegveld van Aspern bij Weenen, dat hij in Londen van alle zijden sympathie had ondervonden. Hij had er de overtuiging gekregen, dat men het ten zeer ste v/aardeert, dat Oostenrijk tegenwoordig zoo dapper bezig is er voor te waken, dat het zijn onafhankelijkheid niet verliest. Zijn op onthoud in de Engelsche hoofdstad had een zeer diepen indruk op hem gemaakt en hij is er trotsch op, dat Oostenrijk zooveel goede en groote en machtige vrienden heeft. Hij had er zelf versteld van gestaan! Een zoon van eenvoudige boerenmenschen. (Van onzen Weenschen correspondent). toen men het paleis van justitie in brand had gestoken, kende men hier niet zulk een wil den en heftigen haat als thans in deze dagen. Dollfuss is de man, die dit land met ijzeren hand regeert. Er werd in de groote wereldpers in de laat ste dagen heel veel over dr. Dollfuss geschre ven. Men maakte vergelijkingen met Napo leon, die ook slechts een kleine gestalte was en toch ook in werkelijkheid een groot man bleek te zijn. Dr. Dollfuss is maar een klein mannetje. Wanneer men hem ergens met een paar heeren ziet staan te spreken, moeten die anderen altijd op hem neer kijken. Er worden dan ook alle mogelijke moppen over hem gemaakt en het aantal Dollfuss- anecdotes wordt steeds grooter en grooter. Zoo vertelt men bijvoorbeeld, dat het niet waar is, dat hij met een vliegtuig naar Rome of naar Londen is gevlogen. Zoo, en waarom niet. vraagt dan de ander, dien men dat ver telt. Omdat ze hem er met een postduif heen- gestuurd hebben, luidt het antwoord. En dan doet ook het verhaal de ronde van een conferentie, waarbij Dollfuss opeens op een stoel ging staan om met zijn vuist op de tafel te kunnen slaan. ..Unser Dollfuss" of „Unser Dollie" noemen zijn vrienden en aan hangers hem. „Unser Dollfuss zal er wel voor zorgen, dat alles goed gaat en dat het land voor een katastrophe bewaard wordt" heet het dan. Dr. Dollfuss heeft een heel cigenaardigen levensloop achter zich. Hij is eigenlijk nog erg jong. ja zelfs buitensporig jong voor het hoofd van een kabinet. Hij telt eerst veertig jaren, want hij werd op den vierden October van het jaar 1892 te St. Gotthard bij Mank in Neder-Oostenrijlc geboren. Niemand droomde er toen van, dat de kleine Engelbert of Engel, zooals hij bij afkorting alge meen genoemd werdhet eens nog zoo ver in de wereld zou brengen. Dat hij den staat later nog eens zou besturen en dat hij voort durend besprekingen met staatshoofden en staatslieden van andere landen zou hebben. En dat de oogen van de heele wereld eens op hem gericht zouden zijn, daar de toekomst van heel Midden-Europa eigenlijk in zijn handen ligt en er zoo buitengewoon veel van zijn daden afhangt. Want Engelbert was de zoon van heel gewone boerenmenschen die het niet eens zoo breed hadden. Want het waren bergboeren, die met veel meer moeite en met veel meer harden arbeid hun brood moesten verdienen dan boeren, die in de dalen en op de vlakke landen wonen. Men kan St. Gotthard niet men een spoor trein bereiken. Wanneer men te Mank ls uit gestapt moet men twee uur te voet gaan, om hoog klimmend, om dan in het gehucht aan te komen. Het is maar een arm gemeentetje en de bewoners ervan hebben zich nog nooit de luxe kunnen permitteeren er een eigen kerkgebouw op na te houden. De gemeente behoort daarom tot de parochie van Texing, in de kerk waarvan Dollfuss Indertijd ge doopt werd. Kort na zijn geboorte verhuisde zijn moedPr rt!o on de hofstede „Gros-Mayer- hof" woonde, die thans door een oom van den bondskanselier, den boer Josef Dollfuss, be heerd wordt, naar den ..Schmutzhof" bij Kirnberg, op ongeveer een uur afstand van Dr. Dolljuss. Dr. Dollfuss is alleszins een zeer merkwaar dige en zeer markante persoonlijkheid. Hij vat zijn taak zeer serieus op en hij werkt steeds tot diep in den nacht. Hij heeft buiten gewoon veel zorgen, want de binnenlandsche politieke toestanden zijn op het oogenblik verre van rooskleurig en het lijkt er vaak heel veel op, alsof er al een burgeroorlog was uitgebroken. Sedert ongeveer een week, pre cies sedert den dag, waarop Dollfuss Weenen verlaten had, gaat het in Oostenrijk erg ru moerig toe. Er werden moordaanslagen ge pleegd op dr. Steidle en op dr. Rintelen, voortdurend ontploffen in alle deelen van het land bommen en andere helsche machines, politieke tegenstanders schieten zoowel over dag als ook des nachts op elkaar, telefoon kabels, die onder den grond liggen, worden bloot gelegd en doorgesneden en op verschil lende plaatsen hebben hevige straatgevech ten plaats gehad. De gevangenissen zitten vol met nationaal-socialisten, die men gearres teerd heeft omdat men hen ervan verdenkt iets met al die misdaden te doen te hebben gehad en die men ten deele ook van hoog verraad beschuldigt. Nog nooit was de poli tieke haat in dit land zoo groot en zoo fel als thans. Zelfs in de dagen van de groote omwenteling in 1918, in den tijd van de on lusten in 1921 en in de Junl-dagen van 1927, Texing. In deze boerderij woont zij nog altijd. Zij werkt lieel hard en is nog net zoo druk in de weer als in vroegere jaren, toen zij nog jonger was. Zij draagt eenvoudige boerlnne- kleedij en heeft een blauwe schort aan. Af en toe komt haar zoon, haar „Engel", naar haar toe, maar helaas is dat tegenwoordig niet meer zoo dikwijls. Want hij heeft veel te veel andere dingen te doen. En wanneer hij dan al bij zijn moeder is, heeft zij hem toch ook niet heelemaal zoo bij zich als zij dat eigenlijk wel graag wilde, want er komen al tijd zooveel andere menschen om den bonds kanselier te zien en met hem te spreken. Maar ze is wat trotsch op haar zoon. En daarover behoeft zich niemand te verwon deren. In de boerderij is alles nog net zoo geble ven als vroeger, toen Engelbert nog een klei ne jongen was en hij de lagere school te Kirn berg bezocht. Reeds toen in die jaren kon men zien, wat voor een flinke en doortasten de jongen Engelbert was. Hij had een aardje, naar zijn vader, want papa Dollfuss wilde ook altijd op eigen kracht bouwen en wilde niet van anderen afhankelijk zijn. Ongeveer der tig jaar geleden had hij een slechten zomer gehad en hij had bijna niet eens genoeg voer meer voor het vee. Andere boeren gaven hem den raad een hypotheek te nemen, maar vader Dollfuss dacht daar een paar nachten in zijn bed over na. Een hypotheek, zoo dacht hij bij zichzelf, moet later terugbetaald wor den. En hoe kan ik dat doen? Neen, ik neem geen hypotheek, ik wil mijn eigen baas blij ven. Er moet dan maar nóg wat meer ge spaard worden! En vader Dollfuss nam geen hypotheek. Engelbert Dollfuss heeft al vroeg den ernst van het leven leeren kennen. Wanneer hij van school kwam, kon hij maar niet wat voor zijn plezier gaan spelen, neen, hij moest dan de koeien gaan hoeden. Op bloote voeten liep hij dan achter de beesten aan. En dan moest hij ook in den stal werken, de paarden borste len, het stroo wegdragen en de dieren eten geven. En des zomers moest hij op het land v/erken en meehelpen het hooi binnen te halen. De pastoor had ervan gehoord, dat Dollfuss zoo'n vlijtige scholier was en hij zorgde er voor, dat de jongen naar het gymnasium te Hollabrunn kon gaan. Later studeerde Doll fuss te Weenen in de rechten en later ook korten tijd in Berlijn. Toen de oorlog uitbrak, meldde hij zichzelf onmiddellijk als vrijwil liger, iets. waarover moeder Dollfuss heel wat heete tranen geweend heeft, hij diende bij een Tirolsch keizerschuttersregiment en hij stond zevenendertig maanden aan het front. Hij heeft den rang van eerste luitenant be reikt en hij was, zooals vrienden, die me* hem aan het front waren, mij verschillende malen verteld hebben, een van de allerdap perste officieren, die zij ooit gezien hadden. In 1919 kreeg hij een betrekking in het secretariaat van den Neder-Oostenriikschen Boerenbond, hij maakte een studiereis naar Duitschland en hij hielp dan mede aan de oprichting van de Niederösterreichische Lan- deslandwirtschaftskammer, waarvan hij eerst secretaris en later directeur werd. In 1930 werd hij lid van den raad van beheer van de Oostenrijksche bondsspoorwegen en in het zelfde jaar nog werd hij president van deze maatschappij. Op den 18en Maart 1931 werd hij als op volger van Thaler minister van landbouw in het kabinet-Ender. Hij behield zijn porte feuille in het kabinet-Buresch. Op den 18en Mei 1932 werd hij bondskan selier. W. M. BEKAAR. KLARA ZETKIN OVERLEDEN. In den nacht op Dinsdag is Klara Zetkin onverwacht op 76-jarigen leeftijd overleden. Mevrouw Zetkin leefde sedert een jaar op staatskosten in het herstellingsoord Archan- gelskoje. Klara Zetkin geboren Eisner werd op 5 Juli 1857 geboren. Zij was eerst onderwijzeres, doch op grond van haar Marxistische wereld beschouwing gaf zij deze carrière op. Zij be gaf zich naar Parijs, waar zij den Russischen socialist Ossip Zetkin leerde kennen. Na den dood van haar man vestigde zij zich in Stut- gart, waaT zij de leiding op zich nam van het vrouwenorgaan der partij. Hieraan werkte zij mede tot 1916. In Stuttgart huwde zij in 1899 den welge- stelden kunstschilder Zundel. Door haar groot redenaarstalent verschafte zij zioh grooten invloed in de SPD. Sedert 1892 speel de zij op het partijcongres een belangrijke rol. Tegen hei einde van den oorlog werd zij gearresteerd. Steeds meer voerde haar weg naar links. Als lid van de USPD. werd zij na de revolutie gekozen in den Wurtembergschen Landdag waar zij zich bij de communisten aansloot. Van 1920 tot midden 1932 was zij onafgebroken lid van den Rijksdag hoewel zij sinds het voorjaar 1924 bijna uitsluitend in Moskou woonde. Zooals zij eerst secretaresse was van de Tv/eede. zoo werd zij later secretaresse van derde Internationale. Haar 75sten verjaardag werd met grooten luister gevierd. Zij werd beschouwd als een der grootste figuren van de Duitsche en internationale revolution- naire arbeidersbeweging. Op 30 Augustus 1932 heeft zij als ouderdomspresidente den Rijksdag geopend. Hiertoe was zij speciaal uit Moskou overgekomen. DRIE ONSCHULDIGEN DOOD GESCHOTEN. JAPANSCH PROTEST TE MOSKOU. Den Japanschen ambassadeur te Moskou is opgedragen ernstig te protesteeren tegen het doodschieten van drie Japansche visschers op de kust van Kamjatska op 14 dezer, toen zij naar de kust roeiden om versch drink water op te nemen. In welingelichte kringen acht men het waarschijnlijk, dat Japan ver ontschuldigingen en schadeloosstelling zal eischen en bestraffing van de schuldigen, die vermoedelijk kustwachters zijn. Een Japan sche torpedojager heeft de met kogels door zeefde lichamen van de slachtoffers aan boord genomen. meldt: Hoogste barometerstand 763 m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 747.3 m.M. te Yarmouth. en voorspelt meest matigen wind uit Zuidelijke rich tingen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Nog kans op regen- of onweersbuien. Iets warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 749 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren d 63 F. Laagste heen nacht 53 F. Hoogste heden 56 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHU1S. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 2.34; n.m. 2.59. Vrijdag v.m. 3.12; n.m. 3.37. Zaterdag v.m. 3.49; n.m. 4.15. (Geen Zomertijd) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 58 F. 58 F. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: M. Kaandorp-Out, d., Fr. Nae- reboutstraat 62 IJmuiden (O.) J. Zeeuw Janda, z., Middenhavenstraat 4, IJmuiden. H -C. M. Dekker-van Schinkel, z., Platanen- straat 16, IJmuiden (O.) H. Jak—Breur, d. Huijgensstraat 102, IJmuiden. E. P. M. Buur-Spoelstra, z. Kanaalstraat 166, IJmui den. C. J. van der Kolk-Noom, d., Velser- duinweg 229 IJmuiden (O.) F. B. Vreeburg van Dijk, z. de Ruyterstraat 50 IJmuiden (O.) J. Th. Wigchert-Rijs, z. Overbildtweg 2, Santpoort. J. van der Wiele-Weesie, z., Iepenstraat 16 IJmuiden (O.) A. J. Seller- van de Ven, z. P. C. Hooftlaan 61 Santpoort. A. Jordaan-Zwart, z. Wijk aan Zeeërweg 190 IJmuiden (Oh Overleden: Willy Wildeboer. 9 weken. Mei doornstraat 15 IJmuiden (O.) AGENDA TE HAARLEM. WOENSDAG 21 JUNI Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. Rembrandt Theater: Baby. Op het tooneel Acrobatische dansen. 7 en 9.15 uur. Palace: Een afscheid voor immer. Op het tooneel: Accordeon kwartet De Kaeth's. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Het drama der W' "kenkrabbers en Tcheka. 8.15 uur. DONDERDAG 22 JUNI Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Bioscoc oorstellingen. Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. 1

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3