UIT HET BUITENLAND Het wonder van Wörgl in Tirol. Examen gedaan en niet geslaagd °="E Ee" coriflictMacDonald- Colijn? Van alles en nog wat. De Stahlhelm bij de N.S.D.A.P. ingelijfd. Leden mogen alleen tot de nat. soc. partij behooren. Actie tegen Duitsch-Nationale strijdkringen en nationale organisaties wordt voortgezet. Ook maatregelen tegen de Beiersche Volkspartij. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND Het Rijkspersbureau der NSDAP deelt mede dat in een bespreking, welke Woensdag heeft plaats gevonden tusschen den Rijkskanselier den Rijksminister van Arbeid, den Rijksmi nister voor de Weerbaarheid en vice-kanse- lier v. Papen werd overeengekomen, dat „ter verzekering van de ten uitvoer legging der nationaal socialistische revolutie" de Stahl helm, Bond van Frontsoldaten, zich op de volgende wijze aansluit bij de nationaal so cialistische beweging: a. De kern van den Stahlhelm blijft onder de leiding van den bondsleider; b De Bondsleider verbiedt van stonde af aan den leden van den Stahlhelm lid te zijn van een andere partij dan de NSDAP. c. De leider der NSDAP, Adolf Hitler, laat de leden van den Stahlhelm toe tot de NSDAP. d. De Jungstalilhelm komt naas SA en SS en onder leiding van den oppersten leider der SA. De „Scharnhorst" wordt opgenomen m de Hitier-jeugd. e. De leider van den Jungstahlhelm v. Moro- zowicz treedt toe tot den rang van den op- - persten leider der SA. Het verbod der strijdkringen van het I>-N. front en van de Bismarck-jeugd is Woensdag in geheel Pruisen door de geheime staatspo litie in samenwerking met Schupo uitge voerd. De Pruisische premier, Goering, heeft zich, naar van nationaal socialistische zijde wordt verklaard, tot dezen maatregel te meer genoodzaakt gezien, daar de leiding der Kampf staf fel een „ongelooflijk gebrek aan inzicht aan den dag heeft gelegd en geen einde heeft gemaakt aan ondraaglijke toe standen". In het Rijk is de overeenkomstige maat regel op gelijke wijze gevolgd. De aanwijzing daartoe is uitgegaan via de Rijksstadhouder van de centrale instantie uit. De uit het Rijk ontvangen rapporten too- ren aan, dat overal een „vérgaande commu nistische ondermijning" heeft plaats gevon den. De Bismarckbond, welke zich heeft vrij gehouden van deze ondermijning, is verbo den, omdat de onderstelling gerechtvaardigd scheen, dat hij als toevluchtsoord zou wor den gebruikt voor de in gevaar gebrachte Kampf staf fel. Tot de te Berlijn gearresteer den behoort ook de neef van Dr. Hugenberg. die volontair is bij de Deutsche Zeitung. In- tusschen is hij weer op vrije voeten gesteld. In Berlijn bevonden zich ongeveer 40 perso nen in arrest, van wie bewezen kan worden, dat zij tot den laatsten tijd'toe communisti sche actie hebbep bedreven. Een zeer groot aantal leden der Kampfstaffeln is na vér hoord te zijn,-weer op vrije voeten gesteld. Uniformen, wapenen, insignes zijn hun ont nomen. De leider van den Reichskampfring Von Bismarck zal voor een verhoor worden ontboden. Hij weigerde toe te geven, dat communisten zouden zijn toegelaten tot de Kampfstaffeln. In toonaangevende kringen heeft men niet den indruk gekregen, dat het zijn bedoeling was de Kampfstaffeln te reor- ganiseeren. Uit het in beslag genomen materiaal zou blijken, dat de Kampfstaffeln voor „meer dan 60 tot 70 pet. communistisch en marxis tisch waren geïnfecteerd." Ook in Saksen zijn de Duitsch-Nationale strijdorganisaties ontbonden. De minister van Binnenlandsche Zaken van Brunswijk heeft een bekendmaking gepubli ceerd, waarbij op grond van de desbetreffen de bepalingen der verordening tot bescher ming van Volk en Staat van 28 Februari 1933 met directen ingang alle in het land Bruns wijk bestaande landelijke-, districts- en plaatselijke groepen van de Jong Duitsche orde van den Wehrwolf en van den Tannen- berg-Bond worden ontbonden. De reorganisatie der groepen is verboden. In Stuttgart werden de Kampftrup, de Ka mof bund voor den industrieelen midden stand, zoomede de Duitsch Nationale be- driifscellenorganisatie ontbonden. In Baden werden verboden de Duitsch Na tionale Kampfring, de Jong-Duitsche orde, de Wehrwolf en de Duitsch Voelkische Vrij heidspartij. Eveneens werden in Anhalt en Brunswijk de Duitsch Nationale strijdkringen ontbonden. Franz Seldte, de bondsleiderk van den Stahlhelm. De voorzitter van de D.N. Rijksdagfractie heeft Rijksdagpresident Goering het volgen de telegram gezonden: Pruisische politie heeft zich vandaag toegang verschaft bij een aantal Duitsch Nationale afgevaardigden. Namens de DN-Rijsdagfractie protesteer ik hierbij tegen deze schending van de immuni teit van afgevaardigden: Schmidt-Hannover, lid van den Rijksdag. De plaatsvervangende leider van het Duitsch Nationale Front, Dr. v. Winterfeldt, heeft een telegram gezonden aan minister president Goering, waarin hij protesteert tegen de huiszoekingen bij leden van het Duitsch Nationale Front en bij de Duitsch Nationale partijbureaux, zoomede bij Rijks dag- en Landdagafgevaardigden. De politie te Muenchen maakt bekend, dat gedurende den laatsten tijd de verdenkingen tegen leidende personen der Beiersche Volks partij in verband met de jongste gebeurte nissen in Oostenrijk, in het bijzonder met het eenige dagen geleden aldaar afgekondigde verbod der NSDAP, zoodanig zijn toegenomen dat geconcludeerd moest worden tot het bestaan van verbindingen tusschen de Beier sche Volkspartij en de Christelijke-Socialen alsmede de Heimatwehr in Oostenrijk. De Beiersche politieke politie heeft der halve een actie ingezet tegen de functiona rissen der Beiersche Volkspartij in geheel Beieren en in hun woningen alsmede in de bureaux der partij huiszoekingen gedaan naar bezwarend materiaal. Huiszoekingen werden o.a. verricht in de fractielokalen van de Beiersche Volkspartij in den Landdag, bij de redactie van de „Bayerischen Kurier" en bij den Economi- schen Raad. Het inbeslaggenomen maetriaal is nog niet onderzocht. In enkele gevallen waarin verzet werd gepleegd of waar gevaar voor verduistering aanwezig was, moest tot arrestaties worden overgegaan. Duitsclhland. Sympathie voor Hugenberg's memorandum. De Rijkskoloniale Bond heeft Rijksminister Dr. Hugenberg een telegram gezonden, waar in wordt verklaard, dat de bond zijn krachtig optreden in de kwestie van koloniale eischen in Londen toejuicht. Voorts wordt de wensch uitgesproken, dat het dr. Hugenberg vergund moge zijn, reeds spoedig resultaten op dit ge bied te verwerven. Gewezen Oberpresident van Neder-Silezië in arrest. De vroegere Oberpresident van Neder-Sile- ziè, Liedemann, is gearresteerd en Woensdag middag overgebracht naar het concentratie kamp bij Breslau. Eveneens werd gearresteerd de Amtsgerichtsrat Freund, die in Tsjecho- Slowakye gruwelberiehten in omloop zou hebben gebracht. Tsjech©' Tolunie van Adria tot Baltische zee? Volgens de „Morning Post" houdt de Tsje- cho Slowaakscbe minister van büitenlandsche zaken Benesj zich op het oogenblik te Londen bezig met pogingen tot vorming van een tol- unde van de Adria tot de Baltische Zee, waar toe ook Polen en Oostenrijk zullen behooren. Hij had reeds verscheidene besprekingen met leden der Poolsche delegatie, die tot het resultaat zouden hebben geleid, dat Polen zich bij het plan heeft aangesloten. Ook met Hongaarsehe en Oostenrijksche vertegen woordigers heeft Benesj onderhandeld en ook deze staten zouden zich tot toetreding be reid hebben verklaard. Hongarije heeft wel iswaar bepaalde reserves gemaakt, o.a. door te verlangen, dat het eerst in een gunstiger positie zou worden gebracht wat betreft de economische betrekkingen met de nabuur- sta ten. Enkele vertegenwoordigers van Balkan- staten, die van deze onderhandelingen had den vernomen, zijn door hun regeeringen gemachtigd contact met Benesj te zoeken voor eventueele aansluiting bij de nieuw te vormen groep. Kennis voldoende, maar te nerveus geweest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. (Adv. Ingez. Med.) Engeland. Europeesch valuta-front tegen Amerika? In het gebouw van de Bank van Engeland is een conferentie gehouden van vertegen woordigers der Europeesche centrale circula tiebanken waar de mogelijkheid is overwogen een Europeesch valuta-front tegen Amerika te vormen. „Financial News" schrijft hieromtrent dat de gouverneur van de Bank van Engeland, Montague Norman, klaarblijkelijk met suc ces het verzet van het ministerie van de Schatkist tegen een de facto stabiliseering van het pond ten opzichte van de Fran- sche francs heeft overwonnen. Aangezien op het oogenblik geen stabilisatie van den dol lar verwacht kan worden wordt thans onder handeld over de maatregelen, die men in ge val van verdere depreciatie van den dollar eventueel zou kunnen nemen. China. Revolverincident te Peking. Een betreurenswaardige gebeurtenis heeft zich te Peking voorgedaan, toen een afdeeling troepen van het Japansche garnizoen door een Chineeschen gendarm, die in een tram wagen zat, werd beschoten uit een revolver. Niemand werd getroffen. De commandant van het Japansche garnizoen heeft bij den Chineeschen commandant generaal Ho Ying Sjin geprotesteerd en op een strenger controle op de anti-Japansche agitatie aangedron- drongen. Oostenrijk, Het onderzoek naar de bomaanslagen. Gisteravond laat is de door de bondspolitie- directie aangekondigde mededeeling over de bomaanslagen gepubliceerd. Volgens deze mededeeling zijn in het ge val van den aanslag op het warenhuis „Haus aller Kleinigkeiten" de dader en medeplich tige geweest leden van een S.S.-afdeeling der N.S.D.A.P. Een hunner, Ernst Happschule wordt met name genoemd. Beiden zijn ge vlucht. Gearresteerd konden slechts worden verscheidene in verwijderd verband mede plichtige personen. In het geval van den aanslag in het café Produktenbörse is volgens deze mededeeling de S.S.-leider Hans Ziegeler de voornaamste verantwoordelijke persoon. Twee S.S.-mannen, Natitza en Kary heb ben de bommen naar de plaats van bestem ming gebracht; alleen Natitza en eenige in verwijderd verband medeplichtigen zijn ge arresteerd. Verder wordt in de mededeeling bekend gemaakt, dat in het bezit van een der gear resteerde S.S.-lieden plannen zijn gevonden van een kazerne, die klaarblijkelijk moesten dienen voor een voorbereide wapendiefstal. Ten slotte wordt in de politiemededeeling nog naar voren gebracht, dat verscheidene aan het licht gekomen feiten wijzen op een contact met büitenlandsche nationaal socia^ listen. HET VLIEGONGELUK BIJ NANCY THANS VIJF DOODEN. NANCY, 21 Juni. (Reuter). De twee bij het vliegtuigongeluk van Zondag jl. gewonde per sonen zijn thans overleden, zoodat hiermede het doodenaantal tot vijf stijgt. Zooals men zich zal herinneren, vloog een militair vliegtuig bij een vliegdemonstratie tegen een loods, waardoor de benzinetank ontplofte. SCHATKIST WORDT GEREORGANISEERD. MADRID, 21 Juni. (V. D.) De nieuwe regee ring onder leiding van minister-president Manuel Azana behaalde gister in de Kamer een overweldigende meerderheid toen de Kamer met 189 tegen 6 stemmen haar ver trouwen m de nieuwe regeering uitsprak. MADRID, 21 Juni. (Reuter). Bij het debat in de Cortes over de regeeringsverklarmg, zeide minister-president Azana, dat zijn re geering zich voorstelt om, zij het ook een beetje laat, de Spaansche schatkist te reor- ganiseeren, daar deze zich in een overgangs periode bevindt. Sedert twee jaar, aldus Azana, bemerkt men het verlangen van den Spaanschen bur ger om zijn levensstandaard te verbeteren. Ik heb het vertrouwen dat de republiek in staat is aan dit verlangen tegemoet te ko men. Bij het stemmen over de motie van vertrou wen in de regeering Azana, verlieten de radi calen de zittingszaal. Meeningsverschil over de werkwijze der economische commissie BLIKSEM STEEKT ELECTRI- SCHE CENTRALE IN BRAND. OSLO GEDEELTELIJK STROOMLOOS. OSLO, 21 Juni. (Reuter). Tijdens een hevig onweer sloeg gisteravond de bliksem in een transformator van de eleetrïsche centrale van Akers bij Oslo. Daar geraakten 150 tonnen olie in brand. Een aantal voorsteden van Oslo is stroom loos. Het Noorsche radiostation te Akers werd eveneens buiten werking gesteld. Het transformatorengebouw zelf is geheel vernield. Tijdens den brand hoorde men voortdurend hevige ontploffingen. De schade wordt op 1 1/2 millioen kronen geraamd. WERVELSTORM TEISTERT ROUAAN. PARIJS, 21 (Reuter)Gisterenmiddag heeft een wervelstorm, die slechts enkele minuten duurde Rouaan geteisterd. Er werd groote materiale schade aange richt. Verscheidene personen werden door neervallende dakpannen gewond. BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN OPSTANDIGE BOEREN. WARSCHAU, 21 Juni (V. D.) Naar gemeld wordt is het in een dorp in het wojwode- schap Krakau tot bloedige botsingen geko men tusscchen de politie en opstandige boeren. In den loop hiervan werden 9 boeren gedood en ruim 20 gewond. De orde is weer hersteld. VIJF INBOORLINGEN BIJ ONTPLOFFING PARIJS, 21 Juni (V. D.) Naar uit Tunis ge meld wordt zijn in een inboorlingenhut bij Hammanet 5 personen gedood en 2 levensge vaarlijk gewond door de ontploffing van een granaat, die een inboorling had gevonden en die hij wilde openen. JACQUES PERK IN BELGIë HERDACHT. NAMEN, 21 Juni, (Reuter). Een aantal Ne derlanders en Belgen heeft te La Roche een herdenkingsplechtigheid gehouden voor den Nederlandschen dichter Jacques Perk. Te zij ner eere werd een gedenkplaat onthuld. 100.000 RUSSISCHE GEVANGENEN VRIJ? AMNESTIE OP GROOTE SCHAAL? NEW-YORK, 21 Juni. Van Amerikaansche zijde wordt uit Moskou vernomen dat de Sovjet-regeering met goedvinden van Stalin heeft besloten een amnestie op groote schaal af te kondigen voor verbannenen en politieke gevangenen waardoor ongeveer 100.000 perso nen terug zouden keeren uit de mijnen- en houtdistricten van Noord-Rusland en Siberië naar hun woonplaatsen. Hoe het de crisis bezwoer. Burgemeester Unterguggenberger's geniale financieele politiek. (Van onzen Weenschen correspondent.) Weenen 18 Juni. Te midden van de Oostenrijksche Alpen in Tirol ligt een klein plaatsje, dat Wörgl heet. Tot voor korten tijd had men in het buitenland nog maar heel weinig over Wörgl gehoord. Doch thans geniet Wörgl opeens een wereldreputatie. Het plaatsje wordt door niet meer dan vier duizend menschen bewoond. In de laatste jaren ging het de bevolking van Wörgl niet al te best. Er waren vijftienhonderd lieden werkloos geworden. Bittere nood en gebrek deden hun treurige intrede in Wörgl. De werkloozen konden bijna niets meer koopen en de zaken van de winkeliers gingen daar om slecht. Ook de gemeente leed onder den nood van de bevolking, want zij kon geen belasting meer innen. De belastingbetalers waren al 120.000 schillingen schuldig geble ven en het leek er veel op, als of heel Wörgl binnen afzienbaren tijd den honger dood zou moeten sterven. Doch nu kwam er opeens een grandioos idee in het hoofd van den burgemeester op. Deze brave man, Unterguggenberger gehee- ten, had in den tijd van den oorlog, toen hij in de loopgraven aan het Russische front had gelegen, een boekje gelezen, dat door een Rijnlander geschreven was, een zekere Silvio Gesell, die het geldvraagstuk in Zuid- Amerika bestudeerd had. Deze Silvio Gesell had een methode uitgevonden om voortdu rend geld in omloop te hebben. De burgemeester van Wcrgl sprak er met de leden van den gemeenteraad over, een door hem ingediend voorstel werd aangeno men en hoe ziet het er thans te Wörgl uit? Schitterend! Prachtig. Er heeft nog nooit zooveel leven in Wörgl geheerscht als thans. En nog nooit is het den bewoners en het plaatsje zoo voor den wind gegaan als tegen woordig. Onder twee straten werden rio len aangelegd, een aantal andere straten werd geasfalteerdWörgl had nog nooit asfalt in de straten gehadmen is op het oogenblik druk bezig een brug van beton te bouwen en dan heeft men electrische ver lichting in de straten gekregen. Het lijkt alles alsof het een sprookje is. Heeft Wörgl dan een erfenis gekregen, zult u misschien vragen, of een groot cadeau van een Amerikaanschen millionair of van een Indischen nabob? Of voorschot van het rijk of subsidie? Of heeft het een leening aan gegaan of heeft het schulden gemaakt? Niets van dit alles. In Juli 1932 besloot de gemeenteraad een paar duizend schillingen in den vorm van bankbiljetten van de Oosten rijksche nationale bank in de spaarbank te deponeeren. Voor dit geld werden bons uit gegeven, een soort van noodgeld. En het typi sche van dit noodgeld is, dat een ieder het zoo gauw mogelijk kwijt wil zijn en dus zijn best doet het onmiddellijk nadat hij het ontvangen heeft, weer uit te geven. Daardoor blijft het geld aan 'het rollen. Waarom willen de menschen die briefjes weer zoo gauw kwijt zijn? Omdat dit geld op eiken laatsten dag van de maand pro cent minder waard wordt. Op eiken laat sten dag van de maand moet degene, die het briefje in zijn bezit heeft, er een zegel opplakken, die op het gemeentesecretarie gekocht wordt en die precies een procent van de waarde van het briefje kost. De eerste briefjes werden aan werklieden gegeven, die voor de gemeente werken. Die gaven het geld onmiddellij-k uit. De winke liers, die de briefjes nu kregen, haastten zich ook het geld weer kwijt te raken en zoodoen de circuleert het geld met razende vlugheid. Van den bakker gaat het naar den sla ger, van den slager gaat het naar den groenteboer, van den groenteboer vliegt het alweer naar den kruidenier, de kruidenier rent ermee naar een confectiewinkel, van den confectiewinkel draaft men met het geld naar den schoenmaker en de schoenmaker gaat den vlak voor het einde van de maand vlug zijn achterstallige belasting betalen. Of wel hij bracht het bij de spaarbank, maar ook de spaarbank wilde geen geld behouden dat twaalf procent per jaar kost, en daar om trachtte zij het zoo gauw mogelijk weer kwijt te raken. Binnen een half jaar waren alle achter stallige belastingen binnen gekomen. En wat nog meer zegt en wat sedert menschen- heugenis nog nooit is voorgekomen: een groot aantal menschen betaalde zijn belas tingen vooruit!! Een paar dagen nadat de briefjes de loketten van het gemeentebestuur verlaten hebben, keeren zij er weer terug en dan kan dat geld weer opnieuw uitgegeven worden. Financieele deskundigen uit alle deelen van de wereld interesseeren zich voor het te Wörgl ingevoerde systeem en in niet min der dan twintig steden in Amerika, waar onder Chicago, wil men hetzelfde stelsel in voeren. Uit verschillende landen zijn reeds financieele specialiteiten naar Wörgl geko men om het stelsel te bestudeeren. En de bewoners van Wörgl voelen zich tevreden en gelukkig. W. M. BEKAAR. LONDEN, 21 Juli In conferentiekringen doet het gerucht de ronde, dat er een vrij belangrijk meeningsverschil is gerezen tus schen den voorzitter der conferentie, den Britschen Eersten Minister Ramsay Mac- Donald en den voorzitter der door de Con ferentie ingestelde Economische Commissie, den Nederlandschen ministerpresident dr. H. Colijn. Naar verluidt zou Colijn MacDonald hebben medegedeeld, dat hij er de voorkeur aan geeft de economische commissie op zijn eigen wijze te leiden en te laten voortwerken en indien zich een crisis voordoet deze naar gelang der omstandigheden op te lossen. Hoewel men niet nauwkeurig weet wat er tusschen beide staatslieden is voorgevallen, wordt algemeen aangenomen dat het gerucht er in elk geval op wijst, dat er iets aan de hand is. Men neemt aa ndat MacDonald eveneens den wensch koestert de behandeling van de monetaire kwesties der conferentie uit te stellen tot de aankomst van de specialen gevolmachtigde van president Roosevelt, prof. Moley en totdat de Vereenigde Staten een besluit hebben genomen ten aanzien van de door Amerika te volgen geldpolitiek. HET HUWELIJK VAN DEN PRINS VAN ASTURIë VOLTROKKEN. LAUSANNE, 21 Juno (V.D.) In den in- tiemen kring van familieleden van de bruid en van eenige vrienden is vandaag is de Katholieke kerk van Ouchy in Lausanne het huwelijk voltrokken tusschen den oudsten zoon van den vroegeren koning van Spanje en de Cubaansche Edelmira de Sampedro Ocejo. In de kleine kerk, welke geheel met orchi deeën was versierd, werd slechts toegang ver leend op een speciale door den prins on- derteekende uitnoodigingskaart. Er waren zeer veel fotografen en filmoperateurs. De plechtigheid was eenvoudig en kort. Van de Spaansche vroeger koninklijke familie was niemand verschenen. Door zijn huwelijk doet de prins afstand van eventueele rechten op den Spaanschen troon en den titel van prins van Asturië. De bruidegom droeg een hoo- gen hoed en de ordeteekenen van het Gulden Vlies. De bruid v/as in het wit met een dia deem van parelmoer. Zij droeg een sleep van 5 M. lengte. Na de kerkelijke ceremoniën werd het jonge paar door de duizenden die buiten ston den, luide toegejuicht. Voor de plechtig heid in de kerk, was het burgerlijk huwelijk op het stadhuis voltrokken. Het jonge paar zal in Meran de witte broodsweken doorbrengen. PHYA BAHOL BOLABAYUHA ZET PRAJAHIDPOK AF. LIBERALE STAATSGREEP IN SIAM. BANGKOK, 21 Juni (V. D.) Terwijl koning Prajahidpok uit Bangkok naar zijn zomer residentie was vertrokken en zijn paleis te Huahin aan de kust had betrokken, hebben de leiders der liberale partij gister in den loop van den nacht de tweede staatsgreep in het afgeloopen jaar voltrokken en wel op even resolute en vreedzame wijze als de vo rige maal. Terwijl Bangkok sliep bezetten soldaten en matrozen alle regeeringsgebou- wen en de belangrijkste strategische punten der stad. De president van den staatsraad Phya Manopakaratoa die met andere minis ters werd gearresteerd legde zijn functie neer, waarna de geheele staatsraad aftrad. De staatsgreep die werd voltrokken zonder dat ergens een schot werd gelost, stond on der leiding van kolonel Phya Bahol Bola- bayuha, die juist een dag tevoren. Maandag jl. was afgetreden als opperbevelhebber van het Siameesche leger. Phya Bahol Bola- bayuha was eveneens een der leiders van de liberale staatsgreep van juist een jaar ge leden, waardoor koning Prajahidpok gedwon gen werd zijn positie als absoluut monarch op te geven en een grondwet te aanvaarden met een sterk parlementair karakter en vrij vergaande ministerieele verantwoordelijk heid. Deze grondwet werd op 28 Juni van het vorig jaar door den koning onderteekend en trad in December in werking. Toen de leider der tegelijkertijd aan het bewind gekomen liberale partij Luang Pradit echter, naar de meening des konings, te radicaal-politieke en economische plannen wilde verwezenlijken deed de koning 2 April pl. een staatsgreep, zette de regeering af en stelde de grondwet buiten werking, waarna een conservatieve koers werd ingeslagen. De liberale elementen zaten echter niet stil en maakten gebruik van de groeiende ontevredenheid om thans deze nieuwe staats greep uit te voeren. Het is nog niet bekend hoe de koning hierop zal reageeren. 8 voor een mensch In het lichaam van een mensch, dat 1.70 lang en 70 k.g. zwaar is, worden chemicaliën gevonden, welke tot den tegenwoordigen marktprijs 8 gld. waar zijn. Vijf jaar geleden was de waarde ervan nog 195 gulden. Verpleegstersideaal. Slechts één patiënt in 50 jaar! Dat is het record van het Haven Hospitaal te Sutton Bridge in Engeland. De tegenwoordige huis moeder en de verpleegster zijn er reeds 40 jaar, maar het eenige „geval" was van voor haar tijd. Twaalf om een stuiver De goedkoopste postzegel der wereld vindt men in Goa, een Portugeesche bezitting ir. Br. Indië. Zij kosten een stuiver het dozijn de kooper levert de gom zelf.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3