DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN Bdüp Alcinous Ned.-Indië Genua Barcelona Aghios Vlassios. Onega Amazone Kopenhaeen A. K. Fernström Skelleftea Arantza Mendi Santa Fé Bodegraven Chili Bennekom Chili Borg Hernösand Barneveld Chili Clio Bourgas Costa Rica Hamburg Cyril Onega Delfland West-Afrika Eurymedon. Ned. Indië Buenos Aires Farmsum Rosario Rosario Ned.-Indië Glitt Lovisa Greathope Huelva Hermes Alexandrië Helga Ferdinand Leningrad Inge Sundsvall Istok Santa Fé Joh. v. Oldebarneveldt Ned.-Indië Johan de Witt Ned.-Indië Kiel W. Indië Kennemerland Rosario Luneburg Ned.-Indië Verm. aankomst Laatste bericht Lisa Lutgerdina Menes Marslew Maasland Meerkerk Maaskerk. Myrmidon Mirza Merope Maria Toft Naumburg Nicolaos Filinis Njassa Ober on Orinoco Prins Bernadotte Peisander Polaris Roepat Serooskerk Sheaf Holme Sommerstad Salland Simon Bolivar Saturnus Springfontein Skjoldheim Tanimbar Tallisse Troja Venus Vega Wieringen Waterland Zaanland Zeelandia Kopenhagen Londen Ned.-Indië Villa Constituclon Buenos Aires Japan West-Afrika Ned.-Indië Curacao Adriatische Zee Leningrad Ned.-Indië Braila Hamburg Collo West-Indië Umea Ned.-Indië Hernösand Ned.-Indië Japan Beunos Aires Constantza Buenos Aires Barbados Hamburg Hamburg Onega Ned,-Indië Ned.-Indië West-Indië Barcelopa Söderhamn Archangel Hamburg Santos Buenos Aires 24 Juni 24 Juni 26 Juni 22 Juni 21 Juni 9 Juli heden 26 Juni 25 Juni 29 Juni 27 Juni 25 Juni 15 Juli 8 Aug. 21 Juni 8 Juli 27 Juni 28 Juni 7 Juli 30 Juni 25 Juni 7 Juli 29 Juni 21 Juni 12 Juli heden 29 Juni 30 Juni 23 Juni 28 Juni 26 Juni 23 Juni 3 Juli 25 Juni 1 Juli 25 Juni 25 Juni 27 Juni 25 Juni 9 Juli 24 Juni 22 Juni 25 Juni 25 Juni 18 Juni van Gibraltar 19 Juni van Lissabon 20 Juni van Alicante 12 Juni vertrokken 21 Juni van Danzig 15 Juni vertrokken 10 Juni te Villa Constitucior 9 Juni van Curacao 16 Juni van Antofagasta 20 Juni van Ornskoldsvik 20 Juni van Talcahuano. 19 Juni van Algiers Vertrekt 24 Juni 19 Juni vertrokken 19 Juni van Kotonau 19 Juni van Alexandrië 22 Juni van Coruna 15 Juni te Santa Fé 12 Juni vertrokken 18 Juni van Macassar 15 Juni vertrokken in lading 21 Juni te Jerakini 21 Juni vertrokken in lading in lading 22 Juni van Genua 21 Juni van Batavia 19 Juli van Curasao 16 Juni van St. Vincent 21 Juni te Madras in lading 17 Juni uitgeklaard. 19 Juni van Gibraltar 5 Juni v. Montevideo 3 Juni van Montevideo 19 Juni van Foochew 21 Juni van Rotterdam 16 Juni van Colombo 18 Juni te Rouaan. 21 Juni van Bari 10 Juni vertrokken 16 Juni van Port Said. 22 Juni te Bordeaux 22 Juni vai; Antwerpen 21 Juni van Valencia 17 Juni van Havana 10 Juni vertrokken 21 Juni te Belawan 21 Juni van Skutskar 1 Juni van Batavia 20 Juni van Perim in lading 19 Juni van Gibraltar, in lading pass. 21 Juni Flores Vertrekt 24 Juni Vertrekt ,24 Juni 17 Juni vertrokken 19 Juni van Gibraltar. 22 Juni van Colombo 16 Juni van Puerto Barrios 18 Juni van Berim pass. 22 Juni Dungeness. 20 Juni van Gefle pass. 21 Juni Tromsö Vertrekt 24 Juni 20 Juni van Bahia in lading VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUÏDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Visschershaven Noorsch m.s. Eastern Foam Kristansstand makreel Hoogovens Fransch s.s. Astrée Caen er^s Hoogovens Fransch s.s. Cabourg Diélette erts Hoogovens Zweedsch s.s. Gondul Londen bijladen GROOTE DIEPGANG. Het met passagiers en stukgoed naar Batavia vertrokken Nederl. motorschip Chris- tiaan Huygens passeerde het Noordzee kanaal, uitgaand met een diepgang van 80 decimeter. IJ ZERVERS CHEPING Het Noorsche stoomschip Hellen is met een volle lading ijzer van de Hoogovens alhier naar Philadelphia vertrokken. Het Zweedsche stoomschip Gondul heeft, van Londen komend, bij de Hoogovens ijzer ingenomen voor een Zweedsche haven en vertrok daar na naar Amsterdam ter completeering dei- lading. MAKREELAANVOER. De Noorsche motor kotter Eastern Foam is van Kristianssand aangekomen met een lading makreel voor een plaatselijken im porteur. ERTSINVOER. De Fransche stoomschepen Astréé en Ca bourg zijn met erts voor de Hoogovens aan gekomen, resp. van Caen en van Diélette. Aangekomen. 22 Juni: Gondul s.s. Londen Ek s.s. Gent Roek s-s. Londen Hilversum s.s. Trangsund Vechtstroom s.s. Huil Montferland s.s. Hamburg Oise m.s. Rotterdam Inge Maersk s.s. Leningrad Hontestroom s.s. Londen Hera s.s. Sundsvall Spen s.s. Goole 23 Juni: Turaida s.s. Leningrad Orion s.s. Hamburg Njassa s.s. Antwerpen A.K. Femström s.s. Skelleftea. Vertrokken: 22 Juni: Norrima s.s. Hoek van Holland Rable sleepboot Duinkerken Trapu sleepboot Duinkerken Grijpskerk s.s. Duinkerken Neptun s.s. Onega Ramava s.s. Immingham Maasstroom s.s. Bristol Hecksee s.s. Rotterdam Ceres s.s. Rotterdam Astree s.s. Rotterdam Ranja m.s. Rotterdam 23 Juni: Texelstroom s.s. Liverpool Hector sleepboot Vlaardingen. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Vrijdag, 23 Juni 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Schev jningen-Radio Baloeran, Chr. Huygens, Dempo, Flandria Joh. v. Oldenbarnevelt, Joh. de Witt, Kota Baroe, Kota Nopan, Kota Pinang, Marn. van St. Aldegonde, Orania, Rotterdam (Holl. Am. Lijn), Simon Bolivar, Slamat, Statendam, Tasman, Venezuela, Volendam, Zeelandia. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.90—0.55. Tongen per K.G. f 1.40—0.85. Kleine schol per 50 K.G. 21.50—4.20. Schar per 50 K.G. 7—2.50. BESOMMINGEN. Heden waren geen trawlers af loggers aan den afslag. HULDIGING DICHTER HAAK. In het bericht in ons blad van Woensdag onder bovenstaand hoofd is als een der deel nemende vereenigingen genoemd de R.K. Zangvereeniging Crescenda. Dit moet zijn de O u d-Katholieke Zangvereeniging van dien naam. LEDENVERGADERING WINKELIERS- VEREENIGING „WIJKEROOG". EEN FEESTWEEK OP KOMST In Café Bloemoord hield de Winkeliersver - eeniging „Wijkeroog" Dondagdagavond een ledenvergadering. De voorzitter de heer Jac. Groot sprak in zijn openingswoord den wensch uit, dat de belangrijke agenda naar aller genoegen zal kunnen worden afgehandeld. Vervolgens bracht de voorzitter het punt „Feestweek" 1933 ter sprake. Deze zal worden gehouden van 26 Augustus tot 3 September gedurende het festaval van de R.K. Muziek- vereeniging Sint Caecilia, dat plaats vindt op het Kinlieimtetrrein achter Hotel de Prins. Het plan der vereeniging is, aan deze week verschillende festiviteiten te verbinden. Alle plaatselijke muziekverenigingen verleenen haar medewerking. Op Zaterdag 26 Augustus zal de feestweek geopend worden met voet bal, Gymnastiek, athletiek enz., opgeluisterd door muziek, verder zullen verlichtingen van gevels, etalage's enz ..-den luister-van „Wijker oog" verhoogen. Op Woensdagmidda'gv30 Augustus organi seert de vereeniging een groote reclame optocht, welke des avonds zal worden gevolgd door een fakkeloptocht. De plaatselijke vereenigingen zooals Kin- lieim, V. G. Sportvereeniging, Ringrijderij- vereeniging, het Knapenfanfarecorps van Kindervreugde, Harmoniekorpsen en nog vele andere vereenigingen hebben haar mede werking toegezegd. Het voorstel van een der leden om bonnen beschikbaar te stellen voor het koopend pu bliek vond algemeen bijval en zal door een commissie nader worden behandeld. Besloten werd evenals verleden jaar een autotochtje voor de leden en hun dames te organiseeren waarvoor een commissie van voorbereiding werd benoemd. Ernstige klachten werden geuit over de glasverzekering, die gegrond bleken te zijn. Het bestuur is genoodzaakt, als deze verze kering zoo voort blijft gaan zich te verzekeren bij een andere maatschappij. Met een woord van opwekking tot de leden, om met de feestweek goéd voor den dag te komen, sloot de voorzitter de vergadering. wendde hij zich tot 'n robusten ruiter die een zeer snel paard bereed. Op scherpen toon be val hij: „Als de bliksem naar de Rancho Seco. Haal de jongens van de T-Down. Je weet waar zij zijn moeten!" De ruiter gehoorzaamde zonder meer. Met verbazingwekkende snelheid rende zijn paard weg. Colver maakte het touw los, waarmede Linton zich in het zadel hield en legde den man met hulp van de anderen neer in het gras. Daar verzorgden zij hem, totdat heel in de verte uit de richting van Rancho Seco een groep ruiters zichtbaar werd, wild jagend over de vlakte, van wie ieder zijn best deed, de anderen voor te komen. HOOFDSTUK XXIX. „OOK HARLAN" .rbara Morgan vocht met Deveny tot ze niet meer kon. Toen gaf zij zich over aan den nameloozen angst, die haar in zijn greep ge vangen hield. De komst van Deveny, zoo onmiddellijk na die halsbrekende rit, had haar tot het besef gebracht, dat verzet niet zou baten, maar onwillekeurig, instinctief, poogde zij zich te verdedigen. Doch het had den toestand van volkomen uitputting waarin zij geraakte, yerhaast Deveny had twaalf man bij zich zij had die gezien en geteld, toen zij zich achtervolgd wist en aan het hoefgetrappel hoorde zij, dat de bende hem thans volgde. Deveny's machtige armen hielden haar om sloten; zij voelde zijn harde spieren die zich telkens spanden als hij balanceerde in het zadel. De teugels hingen slap over den nek van het paard; al zijn aandacht wijdde hij aan haar. Toch merkte zij, dat het paard regelmatig voortdraafde, al sprak zijn berijder geen woord. Eenmaal, toen zij een eindweegs hadden afgelegd, hoorde Barbara iemand Deveny toe roepen ,dat er een aantal ruiters zich be vonden op hetzelfde pad waar Deveny en de zijnen zich een oogenblik te voren bevonden. Zij hoorde Deveny lachen. „De bende van de Star, waarschijnlijk. Hay- don schijnt vandaag ook zijn kans te hebben gewaagd". Hij lachte zoo triomphantelijk, dat Barbara rilde van ontzetting. Even later riep iemand, dat een enkele ruiter den weg naar het dal insloeg. „Dat lijkt die Linton wel", zeide de man. „Twee van jelui blijft achter en wacht hem op", beval Deveny. „Maak hem definitief af!", voegde hij er een oogenblik later aan toe. (Wordt vervolgd). ERNSTIG MOTORONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Op den Haarlemmerweg bij Amsterdam is hedennacht een 21-jarige motorrijder met duopassagiere tegen een vrachtauto op ge reden, die daar in dichten fist onverlicht door den chauffeur was achtergelaten. De motorrijder werd ernstig gewond,, de toestand van de duorijdster is redelijk. De ergerlijke roekelooze chauffeur zal gearres teerd worden. Tal van. automobilisten heb ben door zijn daad in gevaar verkeerd. DE MOORD OP „BLONDE MIEN". 12 GETUIGEN EN 7 DESKUNDIGEN. TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF GEëlSCHT. Donderdag heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan een 20-jarige han delsmatroos, als verdacht van den moord op de publieke vrouw bekend als „blonde Mien" Deze moord die in den nacht van 17 op 18 September j.l. geschiedde in de woning van de vrouw aan den Schiedamschendijk heeft destijds nogal opzien gebaard om de minder smakelijke bijzonderheden die er van bekend werden. De Rotterdamsche politie had na knap speurderswerk al vrij spoedig verdenking te gen een opvarende van het Duitsche s.s. Bal- dur, en toen op 1 December het schip weer te IJmuiden binnenvoer werd de matroos aan boord gearresteerd. Hoewel hij ontkende waren er vrij veel aanwijzingen die op zijn schuld wijzen. O.a. werden er voorwerpen op hem gevonden, die vermisten werden uit de woning van de ver moorde vrouw. De dagvaarding legt hem ten laste dat hij de vrouw opzettelijk van het leven heeft be roofd. In de tweede plaats moet hij zich ver antwoorden wegens diefstal van een paar schoenen, een of meer paren sokken en eenige kleedjes. Er waren 19 getuigen gedagvaard van wie 7 deskundigen. De zitting werd met gesloten deuren ge houden. AGENDA TE HAARLEM. VRIJDAG 23 JUNI Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 2—11 uur. Luxor Sound Theater: „Ariane" en „Groot moeders Jongen". 8.15 uur. Palace: „Ein Mann mifc Herz". Op het too- neel: Savona's, Spaansche antipodisten. 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: „Suzanna in 't bad Op het tooneel: Willy Derby met zijn nieuw repertoire. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 24 JUNI Schouwburg Jansweg: Internationale wor stelwedstrijden en filmprogramma. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. aan het woord. (Ingezonden) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE CONCLUSIES VAN HET HOOFDBESTUUR VAN DEN CHR. BOND Ongerust over het welslagen van eigen intensieve pogingen om den strijd der IJmui- der visschers te breken, tracht het hoofdbe stuur van den Christelijken Bond dit proces te versnellen door het verspreiden van on juiste voorstellingen betreffende onze verle den week Vrijdag als gevolg van het op nieuw openen van onderhandelingen voor- loopig ter zijde gelegde verklaring. Daaruit concludeert dit hoofdbestuur: a. dat de IJmuider Federatie eigen leden wantrouwt. Het doel dezer verklaring staat zeer duidelijk aangegeven in den aanhef er van, n.l. oplichterij te voorkomen. Geen be hoorlijk vakvereenigingsbestuur kan daar be zwaar tegen hebben. De leiding der Christe lijke organisatie laat de menschen schrifte lijk verklaren, dat zij zich beschikbaar stel len om den' strijd te breken. Wij meenden be ter te doen hen te doen verklaren, dat zij stakerssteun ontvangende, ook den strijd zou den voortzetten. Merkwaardig, dat de pers weer niets weet omtrent den dwangmaatregel door den Christelijken Bond genomen, die weken vóór de verklaring der IJmuider Federatie ont worpen werd. Zoo worden de leden te Sche- veningen, alvorens verder steun te ontvangen gedwongen om eigenhandig een reederij aan te schrijven om vaart! Eerst als men daar voor afgewezen wordt, ontvangt men steun. Ook de IJmuider leden moeten allen teeke- men, dat zij in de vaart zullen gaan alvorens steun te ontvangen. b. De staking verloopt. De IJmuider cor respondent van de Haagsche Courant schreef in het nummer van 15 Juni j.l.: „Nu er 23 stoomtrawlers in de vaart zijn en er bijna dagelijks meer schepen naar zee gaan, zou men kunnen concludeeren dat de staking in het bedrijf sterk aan het verloopen is. Toch is dit niet het geval en de IJmuider Federa tie houdt de leiding der staking nog in krach tige handen". Zoo is het, heeren Christelijke hoofdbestuurders en dat weet ge nog een ietsje beter dan deze correspondent. De leden van den Christelijken Bond varen uit vrijen wil. Zie boven voor wat het door middel van steunonthouding dwingen tot va ren betreft. In de laatste zes weken lieten nog 35 bonafide, Christelijke georganiseerde zeelieden zich inschrijven als lid van onzen bond, waarmee het totaal aantal overgeschre ven leden de 250 dicht nadert. Wij gaven een te Scheveningen Christ, georganiseerd zeeman op zijn verzoek inzage van alle con tributieboekjes van deze menschen en van de onzerzijds aan het hoofdbestuur van den Christ. Bond gezonden schriftelijke overgave dezer overschrijvingen. Hij heeft zich voor zoover hij dat nog niet wist r— kunnen over tuigen van den vrijen wil om te varen bij de leden van den Christ. Bond. Bovendien weigeren in Katwijk, Egmond, Scheveningen en elders vele leden ondanks alle bedreigingen om te gaan varen. Het be stuur van den Christ. Bond durft echter deze „kerels met haar op de tanden" niet te royeeren. Geeft hun integendeel noodge dwongen nog een toeslag uit de bondskas op de werkloosheidsuitkeering. Als men het tvenscht zullen we namen noemen. d. De Christ. Bond is bij machte het bedrijf op geheel normale wijze te doen functionnee- ren, terwijl de schepen met vakkundig perso neel zijn bemand. Dat men zijn best doet is bekend. Dat men er zich op durft beroemen is een schande. Het op geheel normale wijze functionneeren blijkt het best uit het verhaal van „schipper en officieren" van de SpaarnestroomEen machinist, die zelden of nooit gevaren heeft. Een bakker van een broodfabriek als stoker. Een tremmer als 2e machinist, ook al offi cier! Hoe is 't mogelijk, dat het zaakje is ge zonken! En dan de Alcmaria, drijvend gehou den door den machinist van de Leentje Eli sabeth, noodseinen gevend naar Terschel ling. Ook al volkomen normaal. En de ma troos van de Eveline, die het leven liet als gevolg van deze bemanningswijze. Vanzelf ook normaal. En de Knikker en zoovele an dere, die profiteeren van het vakkundig per soneel van den Christ. Bond! Minstens 60 of 70 man is van de Seheve- ninger loggers afkomstig. Dat is echter nog pracht-materiaal, vergeleken bij de vele ge vallen waarin men menschen aannam, die nimmer aan boord van een visscherijschip waren geweest. Zoo men ziet, de conclusies van het hoofd bestuur van den Christelijken Bond zijn niet bijster steekhoudend. De wensch is hier de vader der gedachte. Maar met den dag wor den de moeilijkheden grooter. Dat weten de reeders en de leiders der Christ, organisatie zeer goed en daarom doet men van die zijde alles om in deze dagen de staking te breken, wetende, zoo dat in Juni niet gelukt, daarna de kans volkomen verkeken is. BRANDSTEDER meldt: Hoogste barometerstand 770 m.M. te Vardö Laagste barometerstand 749.6 m.M. te Hamburg. en voorspelt zwakken tot matigen, Westelijken tot Zuide lijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Aanvan kelijk opklarend. Later opnieuw kans op re gen Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer 758 m.M. Hoogste gisteren 65 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden 60 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.49; n.m. 4.15. Zondag v.m. 4.25; n.m. 4.48. v.m. 5.00; n.m. 5.25 WIELRIJDER OE WEDSTRIJDEN OP DE STADION WIELERBAAN VAN EGMOND WINT. Na de zware regen- en onweersbuien van Donderdagmiddag heerschte er 's avonds plotseling weer ongemeen fraai zomerweer. Jammer genoeg, was de belangstelling van het publiek voor de wedstrijden op de Sta- dionbaan wederom niet zóó groot als men had mogen verwachten. Beginnen werd met een uitstekende gere den wedstrijd voor nieuwelingen over 6 K M., die gewonnen werd door F. Draayer in 8 minuten 21 4/5 sec.; 2. R. Lostoamp, 3. H. Jesse, 4. J. van Hal. De eerste rit van den tripletwedctrij d voor bero-epsrijders moest ontijdig worden afge broken doordat twee koppels in de bocht vielen, gelukkig zonder dat een der rijders zioh ernstig bezeerde. Toen ook het eerste sprintnummer wegens een lekken band van Van Egmond moest worden afgebeld, kwa men vroeger dan verwacht werd de motoren in de baan. Het was een zuiver nationaal nummer, uitsluitend van candidaten voor het Nederlandsche kampioenschap, dat de volgende week verreden zal worden. Gestart wordt in deze volgorde: Korf, Valk, Schlebaum, Van der Wulp, Storm, De Graaf en Leddy. De uitslag luidt: 1. Schlebaum in 31 min. 12 sec.; 2. De Graaf, 20 m. achter; 3. v. d. Wulp op 75 m„ 0. Snoek op 190 m., 5 v. d. Valk op 450 m., 6 Korf en 7. Leddy. Storm moest wegens motordefect opgéven. Het blijkt, dat de bemanning van de beide gevallen tripiets toch nog zoodanig gebles seerd is, dat zij niet meer kan rijden. De tripletwedstrijd wordt daarom verreden in twee matches a deux. De eerste wordt gewonnen door het tripiet Brilman-Coster-Bouquet in 12 sec., over de laatste 200 M. Het sprintnummere dat de bedoeling heeft om aan onzen Olympisohen kampioen Van Egmond gelegenhend tot revanche te geven op zijn overwinnaars van Kopenhagen, brengt in den eersten rit Van Egmond te gen den Franscbman Rampelberg. Onze landgenoot neemt den kop en hoewel er zeer hoog gereden wordt, laat hij zich niet ver rassen en gaat er in de voorlaatste bocht te gelijk met zijn tegenstander va$. door. In een fraaign spurt weet hij vóór Vs blijven en gaat als eerste over de streep. 1. Van Egmond, tijd laatste 200 M. 12 1/5 sec; 2. Rampelberg. De tweedie rit van den sprintwedstrijd brengt Rampelberg tegen den Oostenrijker Dusika, die te laat zijn spurt inzet om Ram pelberg te kunnen passeeren. 1. Rampelberg 13 sec., over de laatste 200 M. 2. Dusika. De tweede en laatste rit van den triplet wedstrijd wordt wederom door de roode pfö'eg gewonnen -in den fraaien tijd van 11 4/5 sec. Totaal-uitslag: 1. Brilman-Coster- Bouquet, 2 punten; 2. Hoevens-S. Bouquet- Denv Hartogh 4 punten. Als attentie van het 50-jarig bestaan van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land, verschijnen tusschen twee nummers tot groote hilariteit van de toeschouwers twee hooggewielde vélocipèdes op de baan. De om roeper herinnert eraan, dat op deze rijwielen de oudste Nederlandsche renners hun eerste successen boekten. Na de pauze wordt de sprintwedstrijd voortgezet met een match tusschen Van Eg mond en Dusika. Van Egmond heeft den kop en weet dien naar de meening van het pu bliek ook in den eindspurt te houden, maar tot veler verbazing beslist de jury dat de uitslag is: 1. Dusika in -12 1/5 sec. over de laatste 200 M.; 2. Van Egmond. Aangezien de drie sprinters thans een gelijk puntenaantal hebben, zal een beslissingsmatch a trois wor den verreden. Eerst echter komen Pater, De Beer en Na gel in de baan voor een wedstrijd met leven bende gangmaking en wel van tandems en 1 triplet. Met een grooten voorsprong wordt de wed strijd onbedreigt door De Beer in 9 min. 58 sec., 4/5. 1. De Beer; 2. Nagel op 125 M. ach terstand 3. Pater op 250 M. Dan komen de drie sprinters voor den be- slissenden rit. Rampelberg neemt den kop en Duscika komt op de laatste plaat, maar even nadat de Franschman zeer vroeg den spurt heeft ingezet, gaat zijn achterbak lek, zoodat de match moet worden afgelast. Serst wordt daarom de tweede rit over 40 K.M. achter motoren verreden. De volgor de is: Korf, Valk, De Graaf, Snoek, Storm, v. d. Wulp, Schlebaum en Led'dy. Uitslag 2e manche: 1. v. d. Wulp 30 min. 50 sec., 2. Storm (440 M.), 3. Schlebaum (460 M.) 4. De Graaf (660 M.) 5. v. d. Valk (690 M.), 6. Korf (750 M.), 7. Snoek (1050 M.) 8. Leddy (2150 M.) Totaaluitslag: 1. c. d. Wulp 4 p., 2. Schlebaum 4 p„ 3. dé Graaf 6 p., 4. v. d. Valk 10 p., 5. Storm 10 p., 6. Snoek 11 p., 7. Korf 12 p., 8. Leddy 15 p. Tot besluit wordt de beslissingsmatch tusschen de sprinters opnieuw gereden. De renners vertrekken in dezelfde volgorde als de vorige maal. Van Egmond, die in het midden zit, weet zich prachtig vrij te ma ken en gaat na een mooien spurt met een wiellengte vóór den Oostenrijker over den eindsraep. 1. Van Egmond (tijd laatste 200 M. 12 sec.) 2. Dusika, 3. Rampelberg. Totaal uiaslag: 1. Van Egmond 4 p., 2. Du sika 4 p., 3. Rampelberg 6 p.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6