DRAG HARLAN Bericht IJMUIDER COURANT ZATERDAG 24 JUNI 1933 TWEEDE BLAD Een hevige wervelstorm heeft grootc schade in Zweden aangericht. Nabij Boras werden tal van huizen vernield. BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Vergaderverbod opgeheven. Huurverlaging voor de gemeen tewoningen aan den Wijkermeer weg. De havenverontreiniging Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van wethouder K. Steyn. Afwezig wethoudèr J. F. Braun (l.b.) wegens familieomstandigheden. Na vaststelling der notulen werd een sup pletoir Kohier vastgesteld voor de honden belasting 1933. Als tweede punt van behandeling vermeld de de agenda een verzoek van den heer J. de Bruin, om den burgemeester te mogen in terpoleren over diens beleid ter zake van de politie. Dit gold het verbod van vergade ren voor C. H. P., O. S. P. en V. V. S- U., uit gevaardigd destijds door Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. Aangezien de loco-burge meester de heer J. F. Braun inmiddels de toezegging had gedaan, dat het vergaderver bod zou worden ingetrokken, bleef de in terpellatie achterwege. De heer De Bruin sprak den wensch uit, dat burgemeester Scholtens zich niet zou la ten intimideeren door een „militant ambte naar", .maar dat hij zou handhaven de vrij heden der bevolking tot vergaderen, ge waarborgd bij de grondwet en dat hij daar door in alle opzichten zou zijn een waar bur gervader. Spr. bracht tenslotte hulde aan den locoburgemeester den heer J. F. Braun, voor diens wijs en democratisch beleid. Spr. trok zijn interpellatie In. De verbouwing van de R.K. Jongensschool. Van den heer H. J. M. Hergarden was een adres ingekomen inzake de gehouden aan besteding voor den verbouw der R.K. Jon gensschool aan de Hobbestraat, waarbij som mige aannemers gepasseerd zouden zijn. De heer De Bruin uitte de wenschelijk- heid, dat B. en W. zullen trachten de school besturen te bewegen dergelijke werkzaam heden in het openbaar aan te besteden. De heer E ij k i n g constateert, dat de kleine aannemers er uit worden gegooid, in strijd met een vroeger genomen raadsbesluit dat beoogde deze categorie aannemers in de hand te werken. Vier aannemers zijn door het schoolbestuur gepasseerd. Spr. hoopte, dat dit in het vervolg achterwege zal blijven en dat B. en W. met en ander rekening zul len houden. Ook de heer Visser meende, dat een en ander niet in den haak was en hoopte, dat dit niet meer zal voorkomen. De heer Out sloot zich bij deze opmerkin gen aan- Het is spr. bekend, dat iemand bij de inschrijving gepasseerd is, die toch reeds menigmaal tot tevredenheid werk voor de gemeente heeft geleverd. De heer Bisschop keurde het af, dat in het adres van „opzetjes en corruptie" werd gesproken. De heer Versteeg heeft reeds in 1930 verzocht alle aannemers in te laten schrijven De voorzitter wees er op, dat de Di rectie' vaii Openbare Werken deze zaak lang- tot inschrijving heeft gedaan. Overigens lijkt spr: ook een algemeene inschrijving juister. Spr. zeide toe deze aangelegenheid in het college te behandelen. Het verwondert den heer Maters, dat het college deze zaak niet verder heeft on derzocht, ondanks het feit, dat op 1 Juni het adres inkwam en dat op 8 Juni de gunning plaats had. De heer Versteeg wilde nog opmerken, dat de commissie voor Openbare Werken van deze inschrijving niets af wist, anders had hij er zich zeker tegen verzet. De heer E ij k i n g concludeert daaruit, dat het dus wenschelijk moet worden geacht dat deze zaken in de commissie worden be handeld. De voorzitter antwoordde, dat de Di rectie van Openbare Werken deze zaal lang durig heeft besproken en Overlegd met het schoolbestuur. Het adres werd daarna voor kennisgeving aangenomen. De huren der gemeente-woningen Vervolgens werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. om in verband met de tijdsomstandigheden de huren van de ge meente-woningen aan den Wijkermeerweg, voor zoover deze volledig door de huurders worden betaald, terug te brengen tot f 3.50 per week wat overeenkomt met een huurver laging van ongeveer tien pet. Dit voorstel werd door B. en W. gedaan naar aanleiding van een adres van de be woners dier woningen en van een voorstel van den heer J. de Bruin. De heer De Bruin is door dit voorstel niet bevredigd. De huurprijs blijft volgens spr. ondanks de voorgestelde verlaging nog veel te hoog. Ook een huurverlaging voor de gemeente-woningen in de Oosterwijk straat is zeer gerechtvaardigd, maar deze worden in het voorstel niet genoemd, hoewel de Directie van Openbare Werken daartoe adviseerde. Spr. stelde dan ook voor alle woningen, die eigendom der gemeente zijn, tien pet. in huurprijs te verlagen. De heer Visser was van meening. dat ae gemeente in dit opzicht een voorbeeld moet FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 38) Barbara gilde van afgrijzen. Zi] worstelde met Deveny om zich te bevrijden uit den greep, waarin hij haar gevangen hield, maar weer moest zij het opgeven, de oogen fonke lend van machtelooze woede. „Moet hij vermoord worden?", kreet zij. „Natuurlijk! Niemand heeft zich te be moeien met wat ik doe". Ten prooi aan de diepste ellende, omdat het bevel van Deveny Red Linton in den dood zond, bleef Barbara liggen in de armen van Deveny. Dreigend heerschte in het dal de stilte; zij hoorde de doffe hoefslagen regel matig vlak achter zich, hoorde het lqer van het zadel kraken. Anders niets. De bende luisterde in ge spannen afwachting; zelfs Deveny scheen te luisteren. Na geruimen tijd viel een schot bijna on middellijk gevolgd door een tweede. Huive- zijn voor de particuliere huiseigenaren. De Raad zal dan ook een goede daad stellen door het voorstel van den heer De Bruin te steunen. De heer E ij k i n g wilde ook de huurver laging doen gelden voor de sociaal-achter lijken, die sommige perceelen aan den Wij kermeerweg bewonen. De heer Maters achtte geen enkele re den aanwezig, om alle gemeentewoningen te verlagen. De particulieren zullen overigens de huurprijzen laten afhangen van vraag en aanbod. Mevr. Kemp-Haan vond het aanzien van de woningen aan den Wijkermeerweg zoo onvriendelijk, dat de bewoners reeds tenge volge daarvan sociaal-achterlijk worden. Spr. gaf in overweging de woningen op te knappen en eens een verfje te geven. Dan blijven ze bewoond. De voorzitter betoogde, dat de wo ningen gebouwd zijn met voorkennis van Rijk en Ged. Staten, zoodat het nivelleeren der huren niet zoo gemakkelijk gaat. Al deze dingen komen ook weer aan de orde en zullen mogelijk door een anderen bril wor den bekeken, wanneer het college weer vol tallig is. De waarde van al het gesprokene is overigens „nihil", want het was spr. deze week bij den gemeente-ontvanger gebleken, dat slechts één bewoner huur betaalde. De heer Visser achtte het van groot be lang. dat de Raad een voorbeeld geeft en door een verlaging te kennen geeft de huren in deze gemeente in het algemeen te hoog te achten. De gemeente heeft overigens den woningbouw nooit bevorderd. De heer De Bruin was het daarmede eens. De gemeente heeft inderdaad veel te weinig aan woningbouw gedaan. De heer Maters: „Gelukkig niet, anders zaten we nog dieper in de schuld." De heer De Bruin noemt een voorbeeld als Alkmaar, waar de exploitatie wel loo- nend kan zijn en waar de gemeente voortgaat met het bouwen van goede woningen voor niet te hoogen huurprijs. De voorzitter wees er nog op. dat het voorstel van B. en W. alleen beoogt de wo ningen aan den Wijkermeerweg, maar spr. kon daarbij wel zeggen, dat omtrent de an dere gemeentewoningen nog wel een nader praeadvies is te wachten. Dat zal niet zoo lang duren. De heer Versteeg wil er nog de aan dacht op vestigen, dat in de commissie voor openbare werken alleen is gesproken over de woningen aan den Wijkermeerweg. De heer Eijking vestigt er de aandacht op, dat van de bewoners van de gemeente-wo ningen aan de Oosterwijkstraat geen verzoek is ingekomen. Na langdurige discussies dient de heer Visser een amendement in, dat echter niet voldoende wordt ondersteund. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Het parkeerterrein aan de Baanstraat. Naar aanleiding van de tot den Raad ge richte adressen van de Bloemenveiling „Centrum", de N.V. Veilingsgebouw „Cen trum" en de vereenigïngen van bloemen- kweekers en -handelaren met verzoek de heffing van rechten voor het gebruiken van het parkeerterrein aan de Baanstraat te doen vervallen stelden B. en W. den Raad voor een wijziging in de heffingsverordening aar te brengen, waarbij de tarieven werden verlaagd maar waarin een nieuwe heffing was. oogenomen voor. liet parkeeren op de Mestkade. De heer Visser uitte de vrees, dat de hef- fr-g dezer precariorechten voor veilingbe- zcekers wel eens aanleiding kan zijn, om el ders hun inkoopen te gaan doen. Indien dit inderdaad mocht blijken, dan zou spr. wil len. dat deze precario-verordening onmid dellijk zou worden ingetrokken. De voorzitter zei, dat vooraf overleg rend sloot zij de oogen. wetend, dat Linton vermoord was. Linton, wien zij er een verwijt van had gemaakt, dat hij poogde haar te be schermen, juist tegen hetgeen nu was ge beurd. Linton, die zijn leven voor haar had geofferd. Hoe lang zij zoo lag met gesloten oogen besefte zij niet. Plotseling hoorde zij iemand Deveny toeroepen: „Het zaakje is gepiept!" Toen zij opkeek, zag zij het lachend gelaat van Deveny. .Dat is in orde", riep hij. ..Wij gaan naar mijn schuilplaats, waar niemand durft ko men. Als je destijds in Lamo verstandig waart geweest, den dag, toen die vervloekte Harlan kwam, zou dit niet gebeurd zijn. Ik had al een priester laten halen, en je zou behoorlijk zijn behandeld. Nu staat het er anders voor. Toen had ik nog te rekenen met Haydon en was het beter geen herrie te maken. Maar Haydon en ik hebben besloten uit elkaar te gaan, omdat ik het niet eens ben met de wijze waarop hij Harlan toeliet tot de bende". Zij staarde hem aan met wijd open oogen. „Waren Haydon en uWat beteekent dat?", vroeg zij .terwijl doodsangst haar be kroop om de vreeselijke beteekenis van het geen hij zeide. Ademloos sloeg zij hem gade. „Ik bedoel, dat Haydon en ik compagnons waren. We deelden gelijk op. Maar voortaan werk ik op eigen risico". is gepleegd met de betrokkenen. B. en W. ho pen dus, dat nu de zaak in goede banen zal geleid worden. Overigens is de gemeente deze bloemenveiling zeer tegemoet gekomen en heeft daaraan veel zorgen bestead. Het voorstel van B. en W. werd met al gemeene stemmen aangenomen. Een onfrisch, maar noodzakelijk praatje. Naar aanleiding van een adres van ver schillende bewoners van den Alkmaarschen- weg, houdende verzoek om maatregelen tot het van gemeentewege doen ledigen van beerputten stelden B. en W. den Raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat op grond van financieele bezwaren het verzoek van adressanten niet kan wor den ingewilligd. De heer W e 1 a g e n is door dit praeadvies niet bevredigd. Spr. had gaarne een voor stel gezien, dat de gemeente de eigenaars verplicht had een bijdrage te betalen voor het ledigen der putten van gemeentewege. Spr. stelt voor' een nieuw voorstel van de commissie van Openbare Werken af te wach ten, nadat B. en W. hun advies zullen heb ben ingetrokken. De heer De Groot zou toch de men- schen tegemoet willen kornet. Misschien is het wel mogelijk, dat een particuliere dienst met eenigen steun der gemeente, de putten één of tweemaal per jaar zou kunnen ledi gen. Het lijkt spr. ook gewenscht, dat open bare werken iets dergelijks nog eens in over weging neemt. De heer E ij k i n g wil een belasting, zoo hoog mogelijk liefst, op de putten leggen, dan zullen de huiseigenaren misschien in zien, dat zij beter closets kunnen bouwen. Dan zouden de kosten voor de gemeente nihil zijn. Zoo kan de toestand niet blijven. De di recteur van openbare werken had zich de moeite moeten getroosten, om poolshoogte te gaan nemen, dan was daarvan een ander praeadvies te gevolg geweest. De heer Versteeg wees op de bezwaren, verbonden aan de berging van faecaliën enz. een vraagstuk dat niet zoo gemakkelijk is op te lossen en waardoor de commissie voor openbare werken: zich, wel eenigszins heeft laten weerhouden. Spr. was ook wel genegen een voorstel, tot aanhouding te ondersteu nen. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangehouden, waardoor de .zaak nog eens opnieuw kan worden onderzocht. Geneeskundige armenverzorging. De in onzè gemeente gevestigde artsen hadden zich tot de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon gewend met het verzoek om het beschikbaar gestelde bedrag voor geneeskun- Hij scheen blij te zijn om haar verbazing, om de hopelooze uitdrukking, die in haar oogen kwam. Vroolijk lachend ging hij voort; „Haydon is de kerel, dien wij den „Chef" noemen". En intenser werd zijn vreugde, toen zij doodsbleek werd. „Hij was het, die jè vader bij Sentinel Rock neerschoot. Hij was er op uit jou op een geraffineerde manier te bedriegen. Haydon verloor het stukje ket ting toen hij je vader neerschoot. Harlan vond het en gaf het terug waar jij bij stond. Daarom kunnen die twee het samen zoo goed vinden. Harlan wist. wie je vader ver moord had, al vertelde hij het je niet". De huivering, die het meisje schokte, ver ried haar ontzetting. Toen zij Deveny weer aankeek, sprak uit haar oogen een krank zinnigmakend verdriet, maar ook een vol komen overgave aan de ellende, die haar deel was geworden. „Zelfs Harlan!" mompelde zij zwakjes, als of nu de laatste hoop haar ontzonk. „Zelfs Harlan behoorde bij jelui ondanks alles". „Hij en Haydon loerden op de Rancho Seco. Harlan had zijn eigen plannen, al deed hij vriendelijk tegen Haydon". Want Deveny scheen de waarheid te spreken. Zij was er bij geweest, toen het stukje ketting Haydon werd ter hand ge steld; zij had Harlan's vreemden glimlach gezien bij die gelegenheid, een glimlach, die toenadering tot Haydon scheen te zoeken. Iedereen was tegen haar. Iedereen, behalve dige armenverzorging zoodanig te willen ver hoogen, dat per afgegeven consent niet min der dan f 4 wordt betaald. B. en W. stelden den Raad voor te besluiten om hot tusscnen de artsen jaarlijks te verdeelen bedrag te verhoogen en te brengen van f 1200 op f 2000. De heer De Bruin acht de verhooging wel gerechtvaardigd, indien er geen andere richting zou kunnen worden aangewezen. Op 6 Maart is echter reeds door de S.D.- fractie een voorstel ingediend, om een toe slag te geven op de ziekenfondspremie voor hen, die dat niet betalen kunnen. B. en W. hadden een advies moeten vragen aan een arts, die bestuurder was van een zieken fonds. De Inspecteur der Volksgezondheid acht een goed geoutilleerd ziekenfondswezen van zeer groot belang voor de volksgezond heid en onderschreef volkomen de meening, dat toeslag moet worden verleend voor het betalen van Ziekenfondspremie. Met het zelfde geld, dat B. en W. thans willen uit geven kunnen zij medewerken aan de in standhouding der ziekenfondsen. Dit zou volgens spr. een veel betere richting zijn. De Voorzitter wijst er in de eerste plaats op, dat de adviseur van B. en W. schreef namens alle plaatselijke huisartsen. De doktoren hebben in ieder geval veel te weinig geld ontvangen voor het door hen verrichte werk in het eerste half jaar. Aan datgene, wat de soc.-dem. fractie beoogt, wordt nog steeds gewerkt. Maatschappelijk Hulpbetoon zal daarover nog advies uit brengen. Na deze toelichting merkt de heer D e Bruin op, dat hij de zaak verkeerd begre pen heeft en derhalve voor het voorstel van B. en W. zal stemmen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, o.a. een verzoek van het Algemeen Comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland. om haar behoefte buiten Duitschland te dek ken. Een verzoek van de vereeniging „Ko ninginnedag" om een bijdrage van f 300 uit de gemeentekas voor de te organiseeren kin derspelen, werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies, evenals een adres van de Land. Fed. van Bouwvakarbeiders inzake uitbetaald loon aan een harer leden. Rondvraag. Bij de rondvraag zegde de Voorziter op de desbetreffende vragen van Mevr. Kemp—Haan en den heer Visser een onder zoek toe naar de wijze, waarop de verstrek king van melk aan schoolkinderen wordt uitgevoerd. De heer E ij k i n g informeerde naar de werkzaamheden aan de Piip en naar even tueel te nemen maatregelen tegen de stank verspreiding door de haven. De Voorzit ter deed de toezegging deze vragen naar zijn collega van Openbare Werken te zullen endosseeren. De vergadering werd hierna gesloten. DE AARDBEIENPRIJZEN. Zooals bekend is zijn door de Kringbestu- ren van den L.T.B. en van den Neutr. B.- en T. Bond besprekingen gevoerd over het hou den van gewestelijke demonstratieve werk vergaderingen. Deze plannen, waarvan de uitvoering nauw verband houdt met de aard- beienprijzen, hebben thans een vasteren vorm aangenomen. W. B.-SOUNDTHEATER. Het W. B.-sound Theater in de Peperstraat vertoont deze week in de avondvoorstellin gen een mysterieus filmdrama, genaamd „Het geheim van de Rue Morque". De hoofd rollen in deze geheimzinnige geschiedenis worden vervuld door Fox en Bella Lugosi, die als hun tegenspeler een reusachtige mensch aap hebben. Zondagmiddag in de matineé's van 2,30 en 5 uur wordt als hoofdnummer resp. vertoond „De zilverster" en „Circus- schaduw". DE BOOTTOCHT VAN „PLAN-WEST" In de Donderdagavond gehouden bestuurs vergadering van de Winkeliers combinatie „Plan West" zijn besprekingen gevoerd over de boottocht voor de jeugd, welke op 10 Red Linton. En die hadden zij vermoord. Zij scheen weg te zinken in. een diepte, waar duivels speelen met leven en eer. Geen van hen, die de overrompeling hadden beraamd, toonde ridderlijkheid of genade. De wereld werd een chaotische warreling een duistere diepte, waarin zij langzaam wegzonk, ten prooi aan eindeloozen jammer. HOOFDSTUK XXX. WRAAK. Toen Barbara tot bewustzijn kwam, lag zij in het lange, stoffige gras, waar men haar scheen te hebben neergeworpepn, want zij lag op haar zijde, de rechter arm dubbel- gebogen onder het lichaam, en voelde de pijn van het vallen in haar schouder. Ze kroop overeind en ging zitten, het be stervend van angst, toen zij zich herinnerde, wat er met haar was gebeurd. Deveny's paard stond bij haar, etend van het gras, dat bij haar voeten groeide. Iets verderop, meer naar rechts, waren andere paarden en ruiters. Toen zij overeind kwam, herkende zij de mannen, die bij Deveny hoorden. Zij zaten te paard, maar geen hunner lette op haar, want tegenover hen stonden de mannen van de T-Down, die zij onmiddellijk herkende. Revolvers glinsterden in hun vuisten; zij schenen bevangen door een woesten harts- Augustus zal worden gehouden. Het blijkt, dat het aantal inschrijvingen zoo groot is, dat twee booten niet voldoende zullen zijn, om alle deelnemers te kunnen bevatten. Het bestuur zal dan ook waarschijnlijk ge noodzaakt zijn een derde boot te charteren. In verband met deze groote toeloop is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat de inschrij vingsdatum oorspronkelijk vastgesteld op 1 Augustus moet worden vervroegd, zoodat spoedige aanmelding dringend gewenscht moet worden geacht. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: Van den heer A. J. Swalve 190 lithografi sche portretten van bekende personen uit de Vaderlandsche en de Algemeene Geschie denis; Van mej. E. Dicke te Amsterdam, een an tieken flacon met zilveren sluiting en een album met gedroogde bloemen uit Jeruzalem met een band van hout van den Libanon. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEEMSKERK DE VERNIEUWDE ZWEMINRICHTING. Het bestuur van den Heemskerksche Zwem club verzoekt beleefd plaatsing van onder- staanden brief, welke werd ontvangen van den secretaris der Propaganda-commissie van den Nederlandschen Zwembond, na diens bezoek aan de Heemkerksche Zweminrich ting, welke hedenmiddag door burgemeester Vreugde wordt geopqnd. Op uitnoodiging van het bestuur der Heemskerksche Zwemclub mocht ik een de zer dagen het genoegen hebben een bezoek te kunnen brengen aan de verbeterde zwem inrichting dezer vereeniging. Reeds terstond bij aankomst viel mij de prachtige ligging der inrichting op. Zooals zij gelegen is in de aardige, landelijke om geving moet het vertoeven alléén in de in richting reeds een genot zijn, terwijl het zwemmen in het heldere, frissche water wel zeer aanlokkelijk is, vooral nu door di verse verbeteringen de inrichting aan haar doel volkomen beantwoordt. Na mijn bezoek mocht ik nog een aange naam onderhoud hebben, met het zeer actie ve bestuur der vereeniging en kon vernemen op welke energieke wijze dit bestuur de zaken aanpakt en krachtig medewerkt om het ideaal van den Nederlandschen Zwembond: „Ieder Nederlander zwemmer" te verwezen lijken. Ik kan dan ook niet nalatèn het streven dezer Vereenigingc te ondersteunen door dit stukje en een ieder aan te raden in de inrichting dezer vereeniging te gaan zwem men. Laat de kinderen en ouderen er het zwemmen leeren, maakt gebruik dezer in richting, niet alleen om' het de vereeniging makkelijk te maken haar schoone streven voort te zetten, maar vooral tot heil en best- zijn van eigen lichaam en geest. Ongetwijfeld zal de Heemskerksche Zwem club spoedig een onderdeel worden van den Nederlandschen Zwembond, reeds is onze club bij den Ned. Zwembond aangesloten, en dan zal, mede door het dan mogelijk beoefe nen van het sportzwemmen, het zwemmen te Heemskerk en omgeving nog meer popu lair worden en inderdaad die algemeene be langstelling verkrijgen, waarop deze nuttige en gezondste aller sporten volkomen recht heeft. Hoogachtend, H. WESSELS, Secr. der Propaganda-Commissie van den N. Z. B. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Spinazie per kist 1744 ct. Sla per kist 1540 ct. Postelein per kist 2028 ct. Asperges I per bos 20—44 ct. Asperges II per bos 20—28 ct. Asperges III per bos 1215 ct. Wortelen per bos 79 ct. Rabarber per bos 34 1/2 ct. Radijs per bos 5 ct. Pieterselie per bos 3—5 ct. Selderie per bos 4—7 1/2 ct. Bloemkool I per stuk 1013 ct Bloemkool II per .stuk 68 ct. Tomaten per kilo 10—23 ct. Aardbeien per slof 4585 ct. Komkommers per stuk 38 ct. Frambozen per doosje 6272. Doppers per kilo 1114 ct. Capucijnders Br. per kilo 1820 ct. Raspers per kilo 2830 ct. Peulen per kilo 2028 ct. Snijboonen per kilo 3344 ct. Dikke boonen per kilo 3460 ct. Tuinboonen per kilo 6—7 ct. tocht, die bittere trekken groefde op hun gezicht. Ter zijde van de menschen van de T-Down stonden andere. Er waren er bij, die zij kende Colver, Strom Rogers. Er moesten wel vijf en twintig, dertig man bij elkaar zijn: zij stonden allen op een kleine hoogte ter zijde van het pad. Men scheen Barbai'a volkomen te hebben vergeten. Niet eens meer te weten, dat zij in de buurt was. Zij zag Deveny ook. Ontembare woede sprak uit zijn houding. Geen twee meter van hem af stond Harlan. Zij zag Harlan's gezicht van ter zijde, een glimlach speelde om zijn lippen bitter, onbarmhartig ,vreeselijk. Zij bleef zitten, ze dacht dat het geruimen tijd duurde, terwijl zij naar de anderen keek, machteloos van de ontzetting, die haar beving. Zij voelde, dat er twee partijen waren een onder leiding van Deveny, de andere aan gevoerd door Harlan, als vertegenwoordiger van Haydon dat zij zouden vechten om haar. De mannen van de T-Down schenen de partij te hebben gekozen van Harlan, na tuurlijk, want hij had hen laten roepen naar de Rancho Seco. Maar waarom lette niemand op haar? Waar om keek niemand haar aan? Het maakte geen verschil als er gevochten moest worden, welke groep het won; haar lot zou hetzelfde zijn, indien zij bleef. In Madrid is het -proces begonnen tegen de monarchistendie in Augustus van het vorig jaar een omwenteling poogden te beioerk sielligen. Onder strenge militaire bewaking worden de verdachten naar de rechtzaal gevoerd.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5