KHERU IN SCHEIPVAAR1TBERICHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. SohJp Verm, «anfcomat Laatste bericht Agnita Ariadne Achilles Aghïos Vlassios. Amazone Arantza Mendi Bodegraven Bennekom Borg Barneveld Clio Costa Rica Cyril Delfland Eurymedon. Flandria Farmsum Frigga Gera Glitt Greathope Helga Hermes Helga Ferdinand Iris Inge Istok Joh. v. Oldebarneveldt Johan de Witt Kiel Kennemerland Luneburg. Maadalena Mall Menes Marslew Maasland Meerkerk Maaskerk. Myrmidon Merope Naumburg Nicolaos Filinis Oberon Polydorus Prins Bernadotte Peisander Polaris Beggestroom Roanoke Roepafc Stuyvesant Serooskerk Sheaf Holme Sommerstad Salland Simon Bolivar Saturnus Snrimrfontein Skjoldheim Triton Telamon Tan im bar Tallisse Troja Uckermark Venus Waal kerk Wieringen Waterland Zaanland Zeelandia Houston Genua Barcelona Onega Kopenhaeen Santa Fé Chili Chili Hernösand Chili Bourgas Hamburg Onega West-Afrika Buenos Aires Rosario Rosario Ned.-Indië Lovisa Huelva Hamburg Alexandrië Leningrad Kopenhagen Sundsvall Santa Fé Ned.-Indië Ned.-Indië W. Indië Rosario Ned.-Indië West-Indië Onega Ned.-Indië Villa Constitucion Buenos Aires Japan West-Afrika Ned.-Indië Adriatische Zee Ned.-Indië Braila Collo Ned.-Indië Umea Ned.-Indië Hernösand Hamburg Pt. Arthur Ned.-Indië West-Indië Japan Beunos Aires Constantza Buenos Aires Barbados Hamburg Hamburg Onega Pto. Tarafa Bourgas Ned.-Indië Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië Barcelona Hamburg Archangel Hamburg Archangel (v. Velsen) Santos Buenos Aires 2 Juli 24 Juni 26 Juni 22 Juni 27 Juni 9 Juli heden 28 Juni 25 Juni 29 Juni 30 Juni 25 Juni 15 Juli 8 Aug. 21 Juni 8 Juli 27 Juni 28 Juni 22 Juli 7 Juli 30 Juni 27 Juli 17 Juli 26 Juni 25 Juni 7 Juli 29 Juni 25 Juni 12 Juli 29 Juni 30 Juni 26 Juni 26 Juni 25 Juni 28 Juni 3 Juli 10 Juli 25 Juni 27 Juni 25 Juni - 25 Juni 27 Juni 25 Juli 28 Juni 25 Juni 9 Juli 10 Juli 24 Juni 25 Juni 25 Juni 27 Juni 15 Juli 14 Juni vertrokken 22 Juni van Ouessant 22 Juni te Malaga 12 Juni vertrokken 24 Juni van Stettin 17 Juni v. Villa Constitucion 9 Juni van Curacao 16 Juni van Antofagasta 20 Juni van Ornskoldsvik 20 Juni van Talcahuanö. 22 Juni van Gibraltar 24 Juni vertrokken 19 Juni vertrokken 23 Juni te Ivoorkust 23 Juni te Marseille 22 Juni van Coruna_ 15 Juni te Santa Fé 12 Juni vertrokken 18 Juni van Macassar 15 Juni vertrokken in lading 23 Juni te Bremen 21 Juni te Jerakini 21 Juni vertrokken 23 Juni te Aalboifg in lading in lading 22 Juni van Genua 21 Juni van Batavia 19 Juli van Curacao 16 Juni van St. Vincent 21 Juni te Madras 24 Juni v. Pto. Barrios 16 Juni vertrokken 19 Juni van Gibraltar 5 Juni v Montevideo 3 Juni van Montevideo 21 Juni te Hongkong 22 Juni te Hamburg 16 Juni van Colombo 21 Juni van Bari 20 Juni van Messina 22 Juni te Bordeaux 22 Juni van Carthagena 24 Juni van Batavia 10 Juni vertrokken 22 Juni van Belawan 21 Juni van Skutskar 26 Juni vertrokken 10 Juni vertrokken 1 Juni van Batavia 22 Juni van Parimaribo 20 Juni van Perim in lading 19 Juni van Gibraltar, in lading pass. 21 Juni Mores 24- Juni vertrokken 24 Juni vertrokken 17 Juni vertrokken 22 Juni vertrokken 22 Juni vertrokken 23 Juni te Havre 22 Jt-ü van Colombo 16 Juni van Puerto Barrios 22 Juni van Pt. Said 22 Juni te Rotterdam 24 Juni vertrokken pass. 21 Juni Tromsö 24 Juni vertrokken 18 Juni vertrokken 20 Juni van Bahia in lading VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Buitenhaven Ned. s.s. Belg. p.k. Euterpe Zinnia Amsterdam Noordzee laden •laden SCHROEF VERLOREN. De sleepboot Woutrina verloor gisteren bij het uitoefenen van den loodsafhaaldienst de schroef en werd door de sleepboot Stentor nar de Visschershaven gebracht. Deze sleep boot nam den dienst waar tot-dat de loods- afhaalboot Junior van Amsterdam was aan gekomen. IJZERVERSCHEPING. Van Amsterdam komend heeft het stoom schip Euterpe bij de Hoogovens ijzer bijge laden voor Gothenburg. POLITIEKRUISER. De Belgische politiekrui&er Zinnia is hier van de Noordzee aangekomen en heeft lig plaats genomen aan den toeristensteiger voor een kort bezoek aan onze haven. TER REPARATIE. De sleepboot Hector van Bureau Wijsmul ler vertrok gisteren naar Vlaardingen met den stoomtrawler Gloria op sleeptouw, welk vaartuig bij een werf aldaar een belang rijke reparatie zal uitvoeren. VOOR DEN SLOOP. Het voor den sloop naar Frankrijk ver kochte stoomschip Grijpskerk is naar Duin kerken vertrokken, gesleept door de sleep- booten Rablé en Trapu. WEER IN DIENST. De loodsafhaalboot Junior, welke tijdelijk buiten dienst gesteld werd om in Amster dam een schoonmaakbeurt te ondergaan, is weer teruggekeerd en in dienst gesteld. De vervangende sleepboot Woutrina is weer in den gewonen sleepdienst gebracht. DE MAKREELAANVOER. De aanvoer van makreel uit Noorwegen en Zweden is vrijwel geëindigd; de regelmatig hier varende motorkotters zijn na de lossing weer teruggekeerd naar hun land en zullen weer in de visscherij worden opgenomen. Zij wist niet, hoe zij zoo plotseling op deze gedachte kwam, maar terwijl zij zat te kijken, herhaalde zij telkens voor zichzelf de woorden: „Als ik blijf! Aarzelend sloop zij naar het paard van Deveny. Toen zij het dier bereikte, keek zij om zich heen, hijgend van opwinding. De spanning werd bijna ondragelijk. Zij moesten haar immers zien. Niemand bewoog, toen zij te paard steeg. Het kwam haar voor, zoo dra zij het paard voorzichtig deed wegstap- pen. dat er niemand anders was dan Harlan en Deveny en dat deez mannen alleen elkan der zagen. De eerste tien nieters ging het paard stap voets, totdat het kwam bij een inzinking van het terrein. Omkijkend bemerkte zij dat niemand van houding was veranderd een intense belangstelling scheen zich te richten op Harlan en Deveny. En zij hoorde Harlan's stem heesch en gejaagd. Ze joeg het paard aan tot een galop. Nau welijks had zij een paar honderd meter af gelegd of zij kreeg hoop, nog te kunnen ont snappen. Eenmaal buiten het dal, zou ze door gaan naar Lanio om sheriff Gage te vragen, haar te beschermen. Sneller reed zij naarmate de afstand, die haar scheidde van de mannen, grooter werd. Haar paard rende voort en bij boog zich voor over in het zadel, biddend dat men haar ylucht niet zou bemerken. Zij had verschei dene mijlen afgelegd, toen zij een donkere vlek ontwaarde, terzijde van den weg. Ze hield haar paard in en naderde behoedzaam. Toen zij zag, dat er een man lag, vlogen haar gedachten terug naar het oogenblik waarop een schot. viel. en hoorde zij Deveny's woorden weer: „Maak hem definitief af!" Zij zag, toen zij er vlak bijkwam, dat het Linton was. Hij lag op zijn rechterzijde, steu nen op een elleboog, alsof hij trachtte over eind te komen. In een oogwenk was zij uit het zadel en knielde zij naast hem neer, zijn hoofd steu nend. Hij keek haar glimlachend aan en zeide op zwakken toon: z „Je bent dus ontsnapt? Ze hebben zeker Harlan ontmoet? Ik heb het zoo vurig ge hoopt". „Ja", antwoordde zij. Bij den eersten oog opslag was te zien, dat Linton's toestand zor gelijk was en zij wist haar pl0.11 om naar Lamo te gaan, te moeten opgeven om te ver zorgen. Zonder een woord te zeggen, doch met een inspanning, die haar krachten bijna te boven ging, tilde zij den gewonde op, zoodat hij zwaar leunend bij haar paard kon komen. Linton hielp zoo veel mogelijk zelf mee het gelukte hem in het zadel te klimmen, toen steeg zij achter hem op om naar Rancho Seco te gaan. (Wordt vervolgd). DUITSCHE HARINGKOOPERS IN LERWICK. Van welingelichte zijde wordt aan „The Fishing News" medegedeeld, dat in Lerwick een ernstige aanval door Duitsche impor teurs wordt gedaan op den uitvoerhandel in versche haring; indien deze aanval zijn weg mocht vinden tot andere havens, zou dit verstrekkende gevolgen hebben, niet alleen voor Britsche exporteurs, maar ook voor den handel in het algemeen, schrijft men aan genoemd blad. In Lerwick hebben de Duitschers reeds 50 pet. van de concurrentie geëlimineerd door een groot gedeelte van den aanvoer te koo- pen om te zouten en geen enkele Engelsch- man heeft eenig deel in de leiding van deze Duitsche combine. Tot nu toe hadden Èngelschen him aan deel in de leiding bij koopen en pakken. Wat beteekent deze nieuwe koers voor den En- gelschman die dit bedrijf heeft opgebouwd? Het beteekent, dat de Duitschers betalen wat ze willen voor de door Britsche schepen ge vangen haring. De Britsche exporteurs werken reeds sa men om een enorme Britsche combine te vormen met een kapitaal van 250.000 pd.st. om dezen aanval te beantwoorden met het openen van verkoopkantoren in Duitschland. Wat zullen drifter-reeders, verkoopagen ten en visscherlieden doen? VISSCHERIJ-ONDERZOEK IN SOVJET RUSLAND. Het Centraal-Instituut voor visscherij-on derzoek te Moskou heeft onlangs een aantal wetenschappelijke expedities uitgezonden naar het Noorden en naar de Zwarte Zee en de Kaspische Zee, met -het doel het uitwer ken van verbeterde systemen op gebied van koeltechniek, conserveering en verwerking van visscherijproducten. Het belangrijkste deel van het vissoherij-seizoen is reeds be gonnen te Moermansk, Astrakhan, Bakoe en andere havens. De expeditie naar Moermansk zal het vraagstuk onderzoeken betreffende het conserveeren van versche visch en be treffende een verbeterd systeem voor het vervaardigen van zuiver ijs. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop- Vereeniging, A'dam). De totaalvangst bedraagt tot nu toe onge veer 18500 ankers. Prijzen: 1933er 9, 9 1/2, f 10; 193Ier 12, 1930er 10. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.80^0.65. Griet per 50 K.G. f 28—11. Tongen per K.G. f 1,500.60. Middelsehol per 50 K.G. f 23. Zetschol per 50 K.G. f 21,50—13. Kleine schol per 50 K.G. f 17,50—3.80. Bot per 50 K.G. f 0.20. Schar per 50 K.G. f 52,40. Pieterman en poon per 50 K.G. f 4.50 f 2,30. Groote sehelvisch per 50 K.G. f 16. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1714. Kleine middelschelvisch per 50 K. G. f 9.— f 6.50 Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 5.50—1.—. Kabeljauw per 125 K.G. f 3217. Gullen per 50 K.G. (groote) f 4.903.80. Idem kleine f 3,60. Wijting per 50 K.G. f 1.60—1.40. BESOMMINGEN. Trawlers: Hoop I 335 manden 11.80. Raaf 140 manden 1240. Loggers: KW 3 860, KW 68 470, KW 55 220, KW 105 590, KW 144 450, KW 70 340, KW 104 1120, KW 22 380, KW 162 f 450, KW 130 f 460, KW 108 530, KW 28 400, KW 114 490, KW 49 780. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Zaterdag, 24 Juni 1933, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Baloeran, Chr. Huygens, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt, Joh. de Witt, Kota Nopan, Kota Pinang, Kota Tjandi; Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Rotterdam (Holl. Am. Lijn), Simon Bolivar, Slamat, Statendam, Stuyvesant, Veendam, Venezuela, Volendam, Zeelandia. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE BESPREKINGEN VAN HEDENMIDDAG. Zooals wij reeds hebben gemeld vindt he denmiddag onder leiding van den rijksbe middelaar in Den Haag wederom een be spreking plaats. Hieraan neemt ook, behalve het hoofdbestuur van den Centralen Bond en het bestuur der IJmuider Vischhandelver- eeniging, tevens het bestuur van de IJmuider Federatie deel. IJMUIDEN VRIJ EN BLIJ. In de deze week gehouden jaarvergadering der R.-K. Speeltuinvereniging werden de eerste jaarverslagen door de secretaresse en den penningmeester uitgebracht. De geeste lijke adviseur der vereeniging, pater Gratia- nus, hield een toespraak. De kinderen gaven reidansen en zangstukjes ten beste, waarvan de ouders veel hebben genoten. EENDRACHT MAAKT MACHT. De vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt macht" houdt haar jaarvergadering op 11 en 12 Juli in Hotel Noord-Brabant te Utrecht. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan draagt de vergadering een eenigszins feeste lijk karakter. O.a. zal de Zuiderzeefilm ver toond worden. WATERSTAATSPERSONEEL. Tot secretaris van de afdeeling Noordzee kanaal der vereeniging van personeel in dienst bij den rijkswaterstaat is benoemd de heer G. J. Verkamman alhier. Tot nieuw be stuurslid werd gekozen de heer A. van Noord te Buitenhuizen. DRIEHUIS NIEUWE ZAAK. De heer Joh. Dam opent heden in het per ceel Driehuizerkerkweg 101 een zaak in huis houdelijke artikelen en ijzerwaren. Gisteren hebben wij even een kijkje in de nieuwe zaak genomen. De heer Dam was nog druk bezig met uitpakken en etaleeren maar deson danks konden wij constateeren, dat hij over een ruime sorteering beschikt en waar hij in het bijzonder die artikelen verkoopt, waar naar men in huis het eerst grijpt of vraagt, moet zijn magazijn als een groote aanwinst voor Driehuis worden beschouwd en zullen de bewoners en vooral de bewoonsters, die anders deze zaken elders moeten koopen, on getwijfeld de opening daarvan op prijs stel len. De heer Dam is gedurende vele jaren in het vak geweest bij groote grossierszaken in huishoudelijke artikelen, zoodat hij een all round-vakman is. BEVERWIJK GAAT DE AARDBEIENMARKT IN „KENNEMERLAND" ACHTERUIT. DE CIJFEES BEWIJZEN HET TEGENDEEL. I11 verband met enkele mededeelingen over de aardbeienteelt door Ir. A. W. v. d. Plassche, Rijks-tuinbouwconsulent in Zeeland schrijft de heer R. L. Poelman, secretaris van den Kring „Kennemerland" van den L.T.B. ons het volgende: In „De Tuinderij" van 16 Juni wordt door Ir. v. d. Plassche medegedeeld, dat bij de uitvoering van de Tuinbouwsteunwet is ge bleken hoe weinig bekendheid er nog bestaat wat betreft de verspreiding en beteekenis der aardbeienteelt in de verschillende tuinbouw centra. Als verklaring voor die onbekendheid noemt de geachte schrijver het feit, dat er op gebied van aardbeienteelt groote verschui vingen zijn opgetreden. Voor de Zuid-Hol- landsche eilanden kwam de uitbreiding, door dat daar menige landbouwer één of meer H.A. met aardbeien heeft geplant, vooral na de zeer hooge prijs, die in 1929 werd besteed, toen tengevolge van de strenge vorst in Fe bruari de oogst in sommige streken gering was. Van Aalsmeer wordt geschreven, dat daar de betreffende cultuur geheel van het tooneel verdwenen is, terwijl ze in het West- land en ook in Kennemerland meer op den achtergrond is gekomen. Het is voornamelijk de bewering over de streek Kennemerland, welke wij vierkant van de hand moeten wij zen. In het artikel worden dan de belang rijkste veilingen genoemd met aanvoeren boven 500.000 K.G. en het is juist het ver- waarloozen der veilingen onder dit getal, waardoor de z.g. verschuivingen niet uitko men en een geheel verkeerd beeld geven van een centrum als de streek Kennemerland, waaronder ook Castricum en Heiloo behoo- ren. Neemt men dan ook de veilingen onder de 500.000 K.G. wél in aanmerking dan wor den de cijfers even anders, hetgeen blijkt uit het volgende: Volgens Ir. v. d. Passche: Zuid-Holland: Barendrecht 4.129.000 K.G. R'dam Z.-H. Eil. 1.048.C00 K.G. Oud-Beierland 889.000 K.G. Z wij ndr echt 644.000 K.G. Pernis 514.000 K.G. 7.224.500 K.G. De juiste cijfers: Barendrecht 4.129.000 K.G. R'dam Z.-H. Eil. 1.048.000 K.G. Oud-Beierland 889.000 K.G. Zwijndrecht 644.000 K.G. Pernis 514.000 K.G. Brielle 132.500 K.G. Oostvoorne 102.500 K.G. 7.459.500 K.G. Noord-Brabant (West-Z. West) Volgens v. d. Passche: Breda 3.408.500 K.G. Bergen op Z. 664.500 K.G. 4.073.000 K.G. In werkelijkheid: Breda 3.408.500 K.G. Bergen op Z. 664.500 K.G. Oudenbosch 232.000 K.G. 4.305.000 K.G. Geheel Zeeland. Capelle, Goes, Terneuzen 2.119.000 K.G., in waarheid voor geheel Zeeland 2.541.000 K.G. En nu Kennemerland, dat volgens Ir. v. d. Passche leverde: Beverwijk 1.590.500 K.G. Beverw. Exp. Veil. 821.500 K.G. Beverw. Vrije Veil. 545.000 K.G. 2.957.000 K.G., doch dat in werkelijkheid bedroeg: Beverwijk K'land 1.590.500 K.G. Beverw. Exp. Veil. 821.500 K.G. Beverw. Vrije Veil. 545.000 K.G. Beverw. Eendracht 134.500 K.G. Beverw. Tuindersb. 111.000 K.G. Castricum Export V. 76.000 K.G. Castricum Ons Bel. 491.500 K.G. Heiloo 299.500 K.G. 4.069.500 K.G. Hierbij bleven nog buiten beschouwing Haarlem en Alkmaar, terwijl de overige vei lingen in een kleiner rayön liggen, dan die in alle hiervoor genoemde centra. Uit het voorgaande bijkt dus, dat in Ken nemerland de aardbeienoogst in 1932 niet be droeg circa 3 doch 4 millioen K.G. Deze oogst was meer dan in de jaren 1926, 1928 en 1930 en benadert sterk die der jaren 1924 en 1927. Eenige wisseling tengevolge van de bloem bollenteelt is wel waar te nemen, doch dit is thans afgeoopen, want het is in dat vak ook: „tel je winst"! Resumeerende is er dan ook geen sprake van, dat in Kennemerland tot op heden de aardbeiencultuur „op den achtergrond" is ge raakt; de uitbreiding, in eenige gedeelten van Zeeland en de Z. H. Eilanden, door den land bouw, geschiedde ten koste van Kennemer land. Het bovenstaande kan dan ook in verband met eventueele teeltbeperking nog zijn nut hebben. DE WERKLOOSHEID. Het totaal aantal werkloozen, dat bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering staat ingeschreven, daalde in de afgeloopen week van 458 tot 440. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 229 (vorige week 241), Wijk aan Duin 168 (164) en Heemskerk 43 (5b). ST. JOZEF-HARMONIE. De St. Jozef-Harmonie directeur de heer J. G. H. Damen geeft a.s. Woensdagavond haar eerste zomerconcert in de muziektent op het C. H. Moensplein. Het programma luidt als volgt: 1 Paris-Bruxelles marsch Purnotte. 2 Gaecilia, ouverture Daumers. 3 Brassée des Roses, valse Allier. 4 Franck-Amitié, fantaisie Martin. 5 Overste Barendsen, marsch Jacma. Verwachting: Matige in het Noorden krachtige Zuid- Westelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: onzeker. Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 23 Juni te 14.50 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op uw hoede. 6 Hymne de fète, ouverture, Friedemann 7. Donau-wellen, wals, Ivanovici. 8 Gyptis, fantaisie Julg. 9 Marche-finale. Het concert vangt te 8 uur aan. KOMT U AARDBEIEN ETEN? EEN PROPAGANDA-ACTIE VAN DE V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer heeft haar actie voor Beverwijk en om geving als woongelegenheid gecombineerd met een propaganda voor Kennemerland's fijnste tuinbouwproduct, de aardbei, die thans weer alom in het teeken der belang stelling staat. De V.V.V. is daarbij van de ge dachte uitgegaan, dat Beverwijk nog altijd als „de aardbeienstad" van Nederland bekend staat en in dit opzicht inderdaad haar goe den naam heeft hoog te houden. In verband daarmede heeft de V.V.V. in een folder, welke in een oplage van 20.000 exemplaren wordt verspreid, de vreemdelingen uitgenoo- digd, een bezoek te brengen aan Beverwijk, teneinde nader met het fijne fruit kennis te maken. In de Betuwe eet men kersen, in het West- land druiven en in Beverwijk aardbeien. In samenwerking met enkele tuinders zullen de vreemdelingen ook in de gelegenheid worden gesteld de aardbeientuinen te bezichtigen, waarbij zij dan tevens gelegenheid vinden tegen betaling van 25 ct. per persoon zooveel aardbeien te plukken en te eten als de magen kunnen verwerken. „U moet ze eens zoo van de struiken gegeten hebben, om te weten welk een heerlijk product de bekende Bever- wijksche aardbeien toch zijn", zegt de V.V.V. En iedere Kennemerlander kan dit tenvolle beamen. De tuinen zijn gelegen langs een in kaart gebrachte route, namelijk vanaf de Pont langs Velserweg, Stationsplein, Zeestraat, Zeeweg, Creutzbergerlaan, Bankelaan, Arensweg, Galgeweg, Groote Houtweg, Alk- maarsche straatweg. De tuinders zijn J. Duin Cz., Groote Houtweg; Jan Jansen, Gladiolen- laan. hoek Bankelaan. Hendrik Schellevisch, Bankelaan hoek Creutzberglaan en Albert Kluft, idem. Ook is samenwerking gezocht met een aan tal café- en restauranthouders. Mocht de tijd ontbreken, om een bezoek aan de aardbeien- tuinen te brengen, dan kan men bij hen volop gelegenheid vinden om voor een bijzonder lagen prijs van de aardbeien met slagroom te profiteeren. De café- en restauranthouders, die daaraan medewerken zijn kenbaar aan een schildje van de V.V.V., terwijl de tuinen worden aangeduid door de V.V.V.-vlag, uit gevoerd in de Beverwijksche kleuren. De fol ders zullen worden uitgereikt bij de pont te. Velsen en op den afsluitdijk over de Zuider zee, terwijl voorts de reisbureaux voor deze actie geïnteresseerd zullen worden. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van den 23en Juni 1933. Spinazie por kist f 0.32f 0.60 Postelein per kist f 0.22f 0.40 Andijvie per kist f 0.20f 0.58 Radijs, 100 bos f 2.50 Wortelen per K.G. f 0.07f 0.12 Komkommers per 100 f 6—f 8 Asperges per bos wit f 0.18—f 0.28 Asperges per bos blauw f 0.14—f 0.18 Asperges dunne f 0.05f 0.08 Aardappelen klei. per K.G. f 0.02—f 0.05 Nieuwe aardappelen per K.G. f 0.05—f O.O Peulen per Kilo f 0.08f 0.16 Doppers per Kilo f 0.10—f 0.12 Capucijners per Kilo f 0.22 Tuinboonen per K.G. f 0.06—f 0.08 Heerenboonen per K.G. f 0.58r—f 0.62 Bloemkool per 100 f 5f 4 Uien per bos f 0.02 Sla per kist f 0.10f 0.20 Rabarber per 100 bos f 3—f 6 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.05 Aardbeien per doosje f 0.07—f 0.10 Aardbeien per slof f 0.45—f 0.75 BURGERLIJKE STAND VELSEN Ondertrouwd: F. L. van Haaf en E. van Hoogstraten, Merellaan 2 IJmuiden(0.) en Ten Hovestraat 87, 's-Gravenhage; P. C. Heere en A. de Wit, Kennemerlaan 53, IJmui- den en Kennemerlaan 61, IJmuiden; J. San- berg en E. Wolter, Wijkerstraatweg 325, Vel sen (N.) J. van Es en S. F. Homan, Enschedé- straat 19 IJmuiden en IJmuiderstraatweg 178 IJmuiden (O.) J. Kraaijenoord en J. Koning, Helmstraat 8, IJmuiden en IJmuiderstraatweg 141, IJmuiden (O.) Getrouwd: S. Koorn en C. C. A. Harten dorp, Van Ostadestraat 390, Amsterdam. A. Bruisschaart en J. W. de Custer, Fr. Naere- boutstraat 30 IJmuiden (O.) G. van Putten en C. Rozenheek, Planciusstraat 45. IJmuiden (O.) J. P. Hofland en M. C. Duijn, Genieweg 40, Velsen; G. A. van Schinkel en C. C. v. d. Voort, Neptunusstraat 18 bis. Haarlem (N.) A. Kalis en M. A. den Tuinder a.b. s.s. Hoek v. Holland, te Amsterdam; K. Swagerman en A. Evers, Lagersstraat 32, IJmuiden (O.) J. van Gameren en S. Pellegrom. Schulpweg 21. Vel sen (N.) Geboorten: B. J. van Huffelde Tender d., Spaarndammerweg 5, Velsen. G. Baas—Hoe vers z„ Piet Heinstraat 89, IJmuiden (O.) J. Kleinde Kloe z., Tusschenbeeksweg 15, IJ muiden (O.) C. M. de ZeeuwOsendarp d., Pres. Steynstraat 54. IJmuiden. A. W. C. We berDemmers d.. Groeneweg 20. IJmuiden (O.) G. A. JoorHonig z., Burg. Weertsstraat 15, Velsen; G. Kleijnde Zoete z., Rijksweg 116, Santpoort. A. AardenburgVerdikt z., Hobbemastraat 5 IJmuiden (O.) J. M. M. Duivestein—v. d. Bos, d., Walravenstraat 39 Velsen (N.) N. van der HakKeur z., Con- radstraat 5 rood. IJmuiden. G. J. M. W. Ap pelWolfers z., Wijkerstraaitweg 124 Velsen (N.) II. Visser—Akkerman d.. Schulpweg 10, Velsen (N.) Overleden: Elisabeth Huijen, echtgen. van G Gravenkamp, 74 jaren, Willebrordstraat 57 IJmuiden (O.)

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6