UIT HET BUITENLAND Indrukken van de Wereldconferentie. De stand der economische wereldconferentie. Prof. Moley zal nieuwe Amerikaansche voorstellen indienen. Hull's standpunt niet door Roosevelt gedeeld? Verdaging der conferentie wordt niet verwacht. Overeenstemming inzake de tarwekwestie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND De Economische wereldconferentie heeft een aantal resoluties in behandeling, o.m. een Amerikaansch, waarin een nauwe samenwer king tusschen de regeeringen en de centrale circulatiebanken wordt voorgesteld. De cre- dietverleening zou moeten worden uitgebreid, rekening houdende met de nationale poli tiek, en de mogelijkheden op de financieele markten. Voorts zullen de programma's der regeeringen voor wat betreft de plannen in zake de werkverschaffing met elkander in overeenstemming moeten worden gebracht. Vertegenwoordigers der verschillende emis- siebanken moeten voor directe gedachten- wisseling in Londen bijeenkomen. Een bij zondere commissie zal rapport moeten uit brengen over de methodes, welke in de ver schillende landen zullen worden toegepast. Dit rapport zal den staten worden doorge zonden als richtlijn voor de uitwerking van het eigen werkprogram. Het verluidt, dat prof. Moley direct na aankomst in Londen nieuwe Amerikaansche voorstellen zal bekend maken. Amerika zou op het standpunt staan, dat economische moeilijkheden in de eerste plaats zaak is van ieder land afzonderlijk. Zekere hulpmaatre gelen zouden dan evenwel kunnen worden uitgewerkt. Voor het economisch herstel van ieder land afzonderlijk zijn evenwel de maat regelen in de desbetreffende landen belang rijker dan hulpmaatregelen van algemeenen aard. Interne maatregelen, zooals het sluitend maken der begrooting. het besnoeien der uit gaven, programma's voor openbare werken e.d. moeten dan ook door ieder land afzon derlijk onder oogen worden gezien. Interna tionale maatregelen kunnen pas in de tweede plaats effect sorteeren. Het standpunt van Hull is niet deze zienswijze niet geheel in overeenstemming te brengen. In verband met deze Amerikaansche voor stellen wordt er nog eens op gewezen, dat men in Washington ernstig ontstemd is ge weest over de poging van Frankrijk alle oor logsdebiteuren tot betalingsuitstel te nopen. De president der Economische Wereldcon ferentie, MacDonald, heeft Vrijdag tegen over vertegenwoordigers van de wereldpers verklaard, dat de werkzaamheden der con- ferentie ondanks de moeilijkheden in de kwestie der 1 stabiliseering zullen'worden voortgezet. Mac' Donald waarschuwde de pers voor misplaatst pessimisme, dat volgens de ondervinding zich steeds doet gelden te gen het einde der tweede week van een in ternationale conferentie. De werking van de conferentie is grooten- deels als psychologisch. Het belangrijkste is, dai de menschheid het gevoel van veiligheid wordt gegeven, in dien zin, dat zij met ver trouwen de werkzaamheden der staatslieden gadeslaat. MacDonald moet evenwel toegeven dai in de tweede week zich een kleine terug slag heeft voorgedaan tengevolge van de teleurstelling over de Amerikaansche weige ring van een voorloopige stabiliseering dei- valuta. Er moet evenwel rekening worden gehouden met de Amerikaansche situatie, wr''-"0 met 't ook op een stabilisatie der valuta zeer moeilijk is, daar de psychologi sche wensch is de prijzen te verhoogen. In- d;-- de Amerikanen den indruk hebben ge kregen, dat de besluiten der conferentie of een voorloopige valuta-overeenkomst de ver hooging van het prijsniveau in Amerika heb ben verhinderd, dan zal Amerika er aan twij felen of een tijdelijke stabiliseering de juiste is.Mac Donald gaf in het verloop van zijn verklaringen toe, dat het woord verdaging in de zitting van het bureau der conferentie Vrijdagochtend is uitgesproken, waarop alle aanwezigen hebben gelachen. Een verdaging tot Augustus MacDonald sprak dit woord in het Fransch uit of tot het najaar zou het einde der conferentie beteekenen en zou inderdaad een uiterst dwaze poging zijn, want wanneer thans geen resultaat wordt bc eikt, dan zal dit, met zoo goed als 100 pet w-- - "Mijkheid, in den herfst nog moei lijker gaan. V. D. verneemt voorts, dat voorloopige over eenstemming is bereikt tusschen Amerika, Canada, Australië en Argentinië inzake de tarwekwestie. De oppervlakte, waarop tarwe verbouwd zal worden, zal met 15 pet. worden verminderd. Ook Liwinow heeft in principe beloofd den Russisehen export te beperken. De landen, welke de grootste hoeveelheden graan invoeren, zullen de tarieven vermin deren. Duits eb land. Onbekende vliegtuigen boven Berlijn. Gistermiddag verschenen, naar het W. B. meldt, boven Berlijn buitenlandsche vliegtui gen, van een in Duitschland onbekend type, die boven de wijk der regeeringsgebouwen en in het oosten der stad vlugschriften met een voor de regeering beleedigenden tekst uit strooiden. Daar de luchtpolitie geen eigen toestellen ter beschikking had en de op het vliegveld aanwezige sportvliegtuigen geen voldoende snelheid hadden, konden ze onbekend ont komen. Wolff voegt hieraan toe dat dit feit licht werpt op den onhoudbaren toestand, waarin Duitschland zich bevindt op het gebied van de luchtvaart, daar op dezelfde wijze ook bommen op Berlijn kunnen worden gewor pen. Nationale organisaties in Saksen verboden. Op grond van de verordening van den Rijksprsident tot bescherming van Volk en Staat d.d. 28 Februari 1933 heeft het Saksi sche ministerie van Binnenlandsche Zaken den Jong Duitschen Orde benevens zijn nevenorganisaties en onderafdeelingen voor het gebied van den Vrijen Staat Saksen ontbonden en verboden. Eveneens is de Tannenbergbond met zijn onder-afdeelingen voor het gebied Saksen ontbonden en verboden. Het vermogen dei- ontbonden organisaties is in beslag genomen. De chef van den staf der S.A. Roehm heeft de volgende beschikking uitgevaardigd: Overeenkomstig de beschikking van den leider van 21 Juni 1933 komt de Jungstahl- helm onder bevel van de opperste S.A.- leiding. Ik verbied de voortzetting van welke actie ook tegen den Stahlhelm en ik wensch dat den kamerraden, die tot ons komen de hand zal worden gereikt. Paul Loebe gearresteerd. Paul Loebe. V. D. meldt uit Berlijn: De „vroegere" sociaal-democratische Rijks dagafgevaardigde Loebe is Vrijdagavond dooi de politie gearresteerd. Bij beschikking van den minister van Bin nenlandsche Zaken van Baden is, volgens een officieele mededeeling, de vroegere mi nister van Hessen, Leuschaier (soc.-dem.), die in Genève tegenover de Duitsche delega tie heeft geageerd, Vrijdagmiddag om 1 uur in Freiburg gearresteerd. Voorts is Vrijdag het Rijksdaglid Ersing (Centrum) in Karlsruhe gearresteerd. Hem wordt verweten geprobeerd te hebben de te genstanders der nationale regeering te ver eenigen en een oppositiestelling tegenover de regeering.te doen innemen. Alfred Rosenberg en de buitenlandsche pers. Het buitenlandseh politieke bureau van de N.S.D.A.P. heeft een receptie gehouden van de buitenlandsche pers. Ruim 120 personen gaven aan oe uitnoodiging gevolg. Alle te Berlijn vertegenwoordigde buitenlandsche dagbladen en nieuwsbureau's hadden ver tegenwoordigers gezonden. Ook de persat tachés der buitenlandsche gezantschappen waren voltallig aanwezig. De leider van het buitenlandseh politieke bureau, Alfred Ro senberg, heette de aanwezigen welkom en gaf vervolgens een uiteenzetting van het wezen en de doeleinden der nationaal-socia listen. Bedoeling der redevoering was liet buitenland, dat het nieuwe Duitschland in vele opzichten niet begreep, of afwijzend er tegenover stond, nader te brengen tot het wezen en het doel van het nationaa-l-socia- lisme. Oostenrijk. Nationaal-socialisten van hun mandaten vervallen verklaard. In den Landdag van Beneden Oostenrijk is Vrijdag in behandeling gekomen het voor stel de nationaal-socialisten van hun man daten vervallen te verklaren. Door de samen werking van Christelijk socialen en sociaal-democraten is de goedkeuring van dit voorstel gegarandeerd. De nationaal-socialisten hebben in een schrijven aan den Landeshauptmann gepro testeerd en verklaard dat zij geen enkel be sluit en geen wet zullen erkennen, welke tijdens hun gedwongen afwezigheid tot stand komt Vrijdagochtend is de nationaal-socialis- tische burgemeester van de stad Kitzbuehel, de hotelhouder Ernst Reisch op het districts bureau ontboden, waar hem werd medege deeld,dat hij geen burgemeester van Kitz buehel is. Voorts werd hij veroordeeld tot zes weken arrest en een geldboete van 1000 schellingen, omdat hij onlan \s gearresteerde nationaal-socialisten in vrijheid gesteld heeft o.m. den Duitscher Kaminski. Naar V.D. verneemt zijn in de laatste dagen eenige Oostenrijksche Joden de Duitsch- Oostenrijksche grens gepasseerd. Zij zijn uit Duitschland uitgewezen. Dit zou een repres- saille zijn tegen het over de grens zetten van Dudtsche Nationaal-Socialisten uit Oosten rijk. Damtóg, Machtigingswet aan het Parlement voorgelegd. De nieuwe president van den Senaat van den Volksdag van Dantzig, dr. Rauschning heeft Vrijdag namens de regeering der Vrije Stad Dantzig een verklaring afgelegd, waar in hij aankondigde, dat een bestuurshervor- ming zal worden doorgevoerd. Hij wees op de noodzakelijkheid de corrupties en de uitbui ting van economische machtsposities rigou reus te bestrijden. Om deze reden legt de Senaat den Vol'ksdag een Machtigingswet ter behandeling voor. Het wetsontwerp werd naar de hoofdcom missie verwezen. De vertegenwoordigers der verschillende partijen hadden te voren ver klaringen afgelegd. Toestemmend waren de uiteenzettingen van het Centrum en de Duitsch Nationalen. Dr. Ziehm (D.-Natio- naal) verklaarde dat deze zich opnieuw tot samenwerking bereid verklaren en in de Machtigingswet den grondslag zien, welke een krachtig regeeren mogelijk maakt. De Volksdag zal heden Zaterdagmiddag het wetsontwerp in tweede en derde lezing afhandelen. CHLOORGAS-ONTPLOFFING IN INDIANAPOLIS. 25 PERSONEN VERGIFTIGD. NEW-YORK. 23 Juni (V.D.) Voor een warenhuis in Indianapolis heeft Vrijdag een chloorgas ontploffing plaats gehad. 25 per sonen zijn vergiftigd. Zij moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het gas stroomde uit het gebouw. Onder de voorbij gangers ontstond grootje opwinding. De mensehen zochten, voorzoover dat ging een goed heenkomen. NEW-YORK, 23 Juni. (V.D.) Bij het explo sie-ongeluk in Indianapolis betreft het de ontploffing van een vrij groote gascylinder, die daar hij niet goed dicht meer zou zijn, zou worden weggehaald om te worden her steld. Bij het wegbrengen van de cylinder geschiedde de explosie. De eerste personen die naar de plaats des ongeluks snelden vie len bewusteloos neer. Overal werd geroe pen om gasmaskers. Alle politiereserves, de brandweer en reddingsstations werden op geroepen. Toen de reddingscolonnes arriveer den stroomde hun -het gele gas tegemoet. Op het plaveisel lagen tal van vergiftigde per sonen. Na de verongelukten geborgen te hebben, doorzochten de manschappen alle huizen in dit dichtbevolkte gedeelte der stad. Daarbij werden nog 3 door het gas vergiftig de vrouwen gevonden. CHARLES MITCHELL IN VRIJHEID. NEW-YORK, 23 Juni (V. D.) De in vrij heid stelling van Charles E. Mitchell, den vroegeren president van de National City Bank van New-York is met groote en alge- meene voldoening ontvangen. 500 personen bevonden zich in de rechtzaal toen de recht bank de beslissing bekend maakte. Zij juichten luide toen de uitspraak viel. Duizenden volgden Mitchell van het ge rechtsgebouw naar de Bankiersvereeniging, waar vrienden hem een lunch aanboden. De beslissing wordt van groote beteekenis acht. FRANSCH STOOMSCHIP OP EEN ROTS GELOOPEN. SJANGHAI, 23 Juni (Reuter) Het 17.000 ton metende stoomschip „Ameris". toebe hoorende aan de Messageries Maritimes, is op een onderzeesche rots gestooten op 50 mijl ten Zuiden van Sjanghai. Ofschoon het schip zich iri een hachelijken toestand bevindt, is er toch geen gevaar dat het zal vergaan. Een sleepboot is uitgezonden tot het overbrengen van 100 passagiers naar Sjanghai. Een Lloydbericht meldt, dat het schip on der eigen stoom naar Sjanghai zal varen tot het ondergaan van herstel. DE AFSCHAFFING VAN HET HERKOMSTMERK. NEDERLANDSCH VOORSTEL. DE NOORSCIIE LYRISCHE DICHTER OLAFF BULL OVERLEDEN. OSLO, 23 Juni (V. D.) De groot lyrische dichter van Noorwegen Olaff Bull is op 50- jarigen leeftijd na langdurige ongesteldheid overleden. LONDEN, 23. Juni. V. D.) De Nederlandsche delegatie zal een voorstel indienen betreffen de de beste wijze om te voorzien in de tech nische moeilijkheden bij de geleidelijke af schaffing van het aanbrengen op producten van een merk, aangevende wat het land van herkomst is, WAT BISMARCK NIET DURFDE.... WEE'NEN, 23 Juni. Reuter). Over het verbod van de Sociaal-Democrati sche Partij in Duitschland schrijft de Ween- sche pers, dat dit aan den bestaanden toe stand weinig verandert. Hetgeen echter Bis marck niet aangedurfd heeft, doet Hitier thans met een pennestreek. De Neue Wiener Tageszeitung waarschuwt tegen hen, die Duitschland hebben verlaten en zich thans het cultureele Duitschland noemen. Het probleem der stabilisatie. Londen, 22 Juni 1933. Behandeling van de stabilisatiekwestie is opgeschort en het is nog niet zeker wanneer zij zal worden hervat. De Economische en Financieele Wereldconferentie wacht daar om nu op een verdere ontwikkeling van za ken in die richting en ziet uit naar Washing ton voor leiding op dit punt. Er gaan reeds stemmen op die vragen om opschorting van de besprekingen in het Geol. Museum tot de voornaamste rijksbanken over een of ande ren vorm van stabilisatie van valuta over eenstemming hebben bereikt. De pessimis ten, die zich in alle internationale conferen ties doen gelden gaan verder, gelooven niet aan de mogelijkheid van een overeenkomst voor stabilisatie en verklaren dat de Confe rentie op het punt staat ineen te storten. Dergelijke voorstellingen konden worden ver wacht. De waarheid is echter dat de Confe rentie. al heeft ze tot heden geen wonderen verricht (en hoe kan men dat in redelijk heid verwachten na luttele dagen),.noch tans nuttig werk doet en zij het langzaam vordert op den weg naar vooruitgang en klaarheid. Zij die klagen dat de stabilisatie van valuta en dat de schuldkwestie nog niet geregeld zijn moeten een beperkt voorstellingsvermo gen hebben. Het betreft hier moeilijke in ternationale besprekingen tusschen 66 na ties, wier levensbelangen op het spel staan. Dat kan niet in een vloek en een zucht ge schieden, zeker niet nu de Vereenigde Staten zich hebben voorgenomen den dollar met 30 percent van zijn waarde te verminderen en het effect van dit inflatieplan op de econo mische ontwikkeling van het land te bestu- deeren. Over de wijsheid of omgekeerd van deze maatregelen gaat het thans niet. De zaak is dat ze worden genomen en dat daar om de Conferentie in Londen voorzichtig aan moet gaan totdat de uitkomsten van het fi nancieel en economisch program in de Ver eenigde Staten bekend zijn. Intusschen heeft de Conferentie door haar bestaan alleen al meer hoop en verwachting geschapen. De psychologische invloed er van is niet onbelangrijk. Sedert haar samenkomst zijn de teekenen van universeele verbetering toegenomen. Het is te hopen dat de gedelegeerden zich niet zullen laten ontmoedigen door het pes simistisch gehuil en de kleineeren de com mentaren, welke in zekere organen van de wereldpers worden gehoord. De periode van afwachting kan voortreffelijk worden ge bruikt met werk dat in elk geval gedaan doet worden. Dr. Colijn, die president is van van een van de twee hoofdcommissies, die voor Handel en Economie, heeft reeds van het begin af beseft dat het geen zin heeft te wachten op een oplossing van de stabilisatie kwestie en zijn Commissie gaat gestadig voort met de bespreking van voorgestelde middelen van herstel en benoemt sub-com missies om ze gedetailleerd te onderzoeken. De verslagen van die commissies mogen wat neerslachtig zijn, wanneer men ze leest, ze onthullen zooveel verschillende inzichten en zooveel tegenstrijdige opvattingen dat de lezer moet twijfelen aan de mogelijkheid van verzoening. Maar het is een stadium dat elke conferentie moet overkomen. De valuta kwestie onthult het grootst mogelijke mee- ningsverschil. Iedereen wil de muntwaarden zoo stabiel mogelijk hebben, zoowel in haar onderlinge verhouding als in haar koop kracht. Sommige delegaties, gesteund dooi de banken en door hen, die extra belang hebben bij internationalen handel, dringen aan op herstel van den goudstandaard om onmiddellijk die stabiele toestanden te ver krijgen. Andere afgevaardigden willen eerst naar goud terugkeeren wanneer maatregelen zijn genomen om goudprijzen op een drage lijk peil terug te brengen en ze daar te hou den. Hun opvatting is min of meer dat goud aan inflatie lijdt en dat goudprijzen van goederen hooger zijn dan de reeële waarde rechtvaardigt. Groot-Brittannië en Zweden zooals kan worden verwacht) leveren de plei ters voor deze laatste geldpolitiek. De goud landen denken er anders over. Zij zoeken Engeland over te. halen deel te nemen aa een Europeesche geldunie, door naast goud ook zilver in het stelsel te betrekken en zoo spoedigen terugkeer van Engeland naar den goudstandaard te vergemakkelijken. Wij vernamen dat Dr. Colijn zelf dit punt met MacDonald heeft besproken, tot heden ech ter zonder veel resultaat. Men weet dat de Amerikaansche regeering in overtreffenden trap het Engelsche idee steunt. Niettemin vindt de Nederlandsch-Fransche opvatting, dat munt-manipulatie (slechts een andere term voor inflatie) onder alle omstandighe den uit den booze is, veel aanhang. Zelfs in Engeland, waar de gouverneur van de Bank, Montagu Norman, een groot voorstander is van spoedigen terugkeer van het pond naar zijn gouden voetstuk (zij het op lagere waar de), zijn er andere gezaghebbende deskundi gen, die het zoo zeer met de vertegenwoordi gers der goudlanden eens zijn dat zij het pond binnen den kortst mogelijken tijd weer zijn oude waarde op goud terug willen ge ven. De stabilisatiekwest-ie houdt uiteraard ten nauwste verband met het prijspeil en het vrij algemeene gevoelen dat het prijspeil moet rijzen komt slechts tot verdeeldheid waar het de bespreking der middelen geldt. De goud landen. met Frankrijk als eerste advocaat, zien het middel in co-ordinatie van voort brenging en verbruik; dat beteekent prak tisch beperking van productie om geringer aanbod en daarom hoogere prijzen te krijgen, Engeland is van deze productiepolitiek als secondair middel niet afkeerig maar de Dominions betoogen dat beperking van pro ductie van graan en andere voedingsmidde len, waar millioenen menschen halve of heele ontbering lijden, gelijk staat met een beken tenis van onvermogen de wereld uit haar zor gen te helpen. Zij betoogen dat de andere weg moet worden gekozen, dat niet de voort brenging moet worden beperkt maar dat verbruik moet worden verhoogd. Daarbij blijven nationale belangen een be langrijk woord meespreken, niet alleen wat Amerika betreft (dat de Conferentie onder geschikt maakt aan het nationaal herstel plan) maar ook bij alle andere landen. Dat spreekt vanzelf. Het doel van de Conferentie is zulke nationale belangen met elkaar te verzoenen. Dat kan uiteraard alleen geschie den door een zekere mate van zelfopoffering die op den duur geen zelfopoffering zou blij ken te zijn maar een bijdrage tot algemeen heil waarin de opofferingen zouden zijn be loond met meer welvaart dan men de laatste jaren had beleefd. A. K. VAN R. HITLER MAAKT VIJANDEN. Huiszoeking o.a. bij Held. KATHOLIEK FEEST VERBODEN. MÜNCHEN. 23 Juni (V. D.) Het op 24 Juni vastgestelde feest der Sonnewende der Ka tholieke jeugd dat op het slot Fürstenried bij München zou worden gehouden is volgens een bericht van de Beiersche Koerier door de politieke politie verboden. Huiszoekingen.. Over de huiszoekingen bij de Beiersche Volkspartij, meldt de Beiersche koerier dat ook de woningen van den vroegeren Beierschen ministerpresident Held, van den mede-direc teur der Regensburger Anzeiger Habbel, en Dr. Heim. doorzocht zijn. WERVELSTORM TEISTERT NOORSCHE BOSSCHEN. Oslo, 23 Juni (Reuter) Gisterenavond heeft boven de bosschen ten Noorden van Oslo een hevigen wervelstorm gewoed, welke gepaard ging met een waterhoos. Ongeveer 200.000 boomen zijn ontworteld. De schade wordt op 200.000 Kronen geschat. AMERIKA DOET NIEUWE VOORSTELLEN. VOOR VERHOOGING VAN PRIJSNIVEAU EN CREDIETPOLITIEK? LONDEN, 23 Juli. (V. D.) De Amerikaan sche delegatie ter economische wereldconfe rentie heeft heden nieuwe voorstellen inge diend betreffende de maatregelen tot verhoo ging van het prijsniveau en de crediet-poli- tiek. De economische depressie in de geheele wereld maakt de nauwste samenwerking van alle volken en naties noodzakelijk. De Amerikaansche delegatie dringt er op aan, dat aan de banken in de verschillende lan den uitnoodigingen worden gezonden om onmiddellijk vertegenwoordigers naar Lon den te zenden en om de conferentie een stu diecommissie te doen benoemen, die de ver schillende methoden bestudeert. DE GRAVEN VAN EISNER EN LANDAUER OPGERUIMD. MÜNCHEN, 22 Juni (V. D.) De gemeente raad van München heeft op voorstel der nationaal-socialistlsche fractie besloten de graven van Kurt Eisner en van Landauer direct op te ruimen. De grafsteenen zijn ver wijderd. De Tsjechoslowaaksche regeering heeft be kend gemaakt, dat de scholen, welke draad- looze bezitten op Duitschland noch op Rus land mogen afstemmen, daar de Nazi's zoo wel als de Bolsjewieken propaganda tegen Ts.iecho-Slowakije voeren. AGENDA. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 24 JUNI Thalia Bioscoop: „Drie dagen in de Petoet" 7 en 9 uur. ZONDAG 25 JUNI Thalia Bioscoop: ,Drie dagen in de Petoet" 5, 7 en 9 uur. Hotel Willem Barendsz. Dansen. Cycloop, Dansen. AGENDA TE HAARLEM. ZATERDAG 24 JUNI Schouwburg Jansweg: Internationale wor stelwedstrijden en filmprogramma. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Ariane" en „Groot moeders Jongen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Ein Mann mit Herz". Op het too- neel: Savona's, Spaansche antipodisten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Suzanna in 't bad". Op het tooneel: Willy Derby met zijn nieuw repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. ZONDAG 25 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. H- O. V. Concert in den Hout. 2.30 uur. MAANDAG 26 JUNI Sprookjesstad Lilliput aan den Kinder huissingel. 211 uur. Bioscoc. .oorstellingen. VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 24 JUNI Luxor Theater: „Sehnsucht 202" en „Ber lin- Alexpndernlatz 8 uur. W. B. Sound Theater: „Het geheim van de Rue Morque". 8 uur. ZONDAG 25 JUNI Luxor Theater: 2.30 en 5 uur: „Sehnsucht 202". 8 uur: „Sehnsucht 202" en „Berlin-Alexan- derplatz". W. B. Sound Theater: 2.30 uur: „De zilver ster": 4 3'0 uur: „Circus-schaduwen". 8 uur: „Het geheim van de Rue Morque". MAANDAG 26 JUNI Luxor Theater: „Sehnsucht 202" en „Ber- lir.-Alexanderplatz". 3 uur. W. B. Sound Theater: „Het geheim van dë Rue Morque". 8 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 7