Sir Eric DrummoncTs afscheid. Neville Chamberlain over de internationale schulden. Het Hongaarsche voorstel nader besproken. Uit Munchen: Alle belangrijke functionarissen der Beier sche Volkspartij gearresteerd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. 'De minister van Financiën, Chamberlain, heeft Maandag in de monetaire commissie een verklaring afgelegd betreffende het probleem der schulden. Allereerst besprak hij het probleem der internationale leenin gen. Hij verklaarde o.m.: Voor de internationale leeningen weer kunnen worden aangegaan, zijn behalve het herstel van het vertrouwen in de innerlijke stabiliteit van Europa ook zekere andere verzekeringen noodig. Dit blijkt uit de ondervindingen van de laaste tien jaren, waarin dikwijls een onverstandige leening- politiek is gevoerd. Men moet sympathie hebben met de moei lijkheden der debiteurstaten, in het bijzon der van die landen, wier grootste bronnen van rijkdom de bodemproducten zijn. Wan neer de debiteurstaten een binnenlandsche financleele politiek zouden volgen, welke hun crediet op de wereldmarkt ongunstig beïnvloedt, dan zouden daardoor gemakke lijk de bemoeiingen inzake het normale functioneeren van het economische systeem der wereld gavaar worden gebracht. Hij ge loofde niet dat de huidige omstandigheden een permanente organiseering der schulden op korten en langen termijn noodzakelijk maken. Een algemeene verhooging der prij zen zou den toestand zeer gemakkelijk kun nen beïnvloeden ten gunste van de ciebi- teurstaten. Aan de andere zijde moet men erkennen, dat in eeiiige gevallen tijdelijke correcties noodig zijn, om de debiteuren bij de nakoming hunner verplichtingen zoo veel mogelijk bij te staan. Chamberlain besprak vervolgens vrij breedvoerig over de organisatie der schul denonderhandelingen, waarbij hij nader in ging op het Hongaarsche voorstel, dat een centrale organisatie zou worden geschapen voor alle crediteurstaten voor de onderhan delingen met de debiteuren. Hij stelt even wel slechts de instelling van organisaties voor de landen afzonderlijk voor. Een of andere arbitrale instantie zou zoowel voor de crediteuren als voor de debiteuren on aanvaardbaar zijn. Chamberlain stelde tenslotte voor de laat ste kwestie aan een commissie ter behande ling voor te leggen. Maandag hadden de vertegenwoordigers der schuldeischers van Duitschland van vor deringen op langen termijn éen bespreking, waar het standpunt besproken werd, dat zij zouden innemen tegenover de vertegenwoor digers van de Duitsche Rijksbank. De Zwit- sersche vertegenwoordigers trachtten de Nederlandsche en Zweedse!» tot hun opvat tingen te brengen. Dinsdag morgen zullen de onderhandelingen met dr. Schacht in de City worden voortgezet. Van Duitschen kant hoopt men, dat een bevredigende rege ling zal kunnen worden verkregen op grond van de door dr. Schacht afgelegde verkla ringen, dat de Dawesleening de eerste en de Young'leening de tweede preferentie zal krij gen bij een uitzondering van het transfer moratorium. In Zwitsersche kringen hoopt men, dat een regeling op een zoodanige basis tot stand zal komen, dat de rente dienst op beide leeningen en de amortisatie- dienst op de Dawesleening zullen worden voortgezet, terwijl amortisatiebetalingen voor de Youngleening in Marken aan de B. I. B. zouden worden gedaan. DUITSCHLAND. De polltie-president van München deelt mede, dat zooals reeds werd gemeld de Beier- sche politie eenlge dagen geleden bij de beide functionarissen der Beiersche volkspartij huis zoekingen heeft verricht, aangezien de ver denking zou bestaan, dat de. Beiersche Volks partij in zeer nauw contact zou staan met de regeering-Dollfuss en de Heimwehr in Oos tenrijk en dat zij voor het verbod der NSDAP. in Oostenrijk mede verantwoordelijk zou zijn. Bij de huiszoekingen werd omvangrijk mate riaal gevonden. Op grond der resultaten van het voorloopig onderzoek heeft de Beiersche politieke politie de in hechtenisneming be volen van de Rijks- en Landdagafgevaardig de van de Beiersche Volkspartij, zoomede van andere belangrijke functionarissen in geheel Beieren. Intusschen zijn de arrestaties uitge voerd. Voorts deelt de polltie-president mede, dat de actie tegen het politieke katholicisme het „ondubbelzinnige bewijs" heeft geleverd dat het dezen kringen geen ernst is zich onvoor waardelijk achter de nationale regeering te plaatsen en mede te werken aan den opbouw van Duitschland. Het onderzoek zal veeleer hebben uitgewezen, dat het politieke katholi cisme er naar streeft in ieder opzicht de ver ordeningen der regeering te saboteeren en deze zelfs tegen te werken. Vast zou staan dat deze kringen uit een eventueele politieke crisis zouden willen trachten de verloren machtspositie te herwinnen. Tot de gearres teerden behooren: Schaffer Von Lex, dr. Pfeffer, Baron Hirsch en dr. Hundhammer. Uit Bamberg wordt gemeld, dat aldaar in hechtenis is genomen Rijksdagafgevaardigde prelaat Leicht van de Beiersche Volkspartij. Duitschland. Chr. vakvereenigingsbureaux in Hamburg bezet. Maandagochtend werden de bureaux dei- Christelijke vakvereenigingen door SA en le den van de NSBO bezet. De maatregel werd genomen in opdracht van den leider van het Duitsche Arbeidsfront. Ex-Staatspresident van Bruns- wijk gearresteerd. De vroegere minister-president van Bruns- wijk en landdagafgevaardigde Dr. Jasper ^PD) is opnieuw gearresteerd. Hindenburg voorgesteld als candidaat voor den Nobelprijs. Het Noorsche dagblad Morgenavisen in Bergen stelt voor Rijkspresident v. Hinden burg den Nobelprijs voor den vrede te verlee- nen. Het volgend jaar zou volgens Morgena- sen Mussolini den prijs moeten ontvangen. Terwijl de Nobelprijzen voor letterkunde en de wetenschappen worden verleend door de Zweedsche academies ligt de beslissing in zake den Nobelprijs voor den vrede bij het Noorsche Storting. Rede van Hugenberg verboden. Wolff seint uit Berlijn, d.d. 26 Juni: Het congres van de rijks-groepsleiders van den Duitsch-nationalen bond voor den mid denstand, dat hedenavond zou plaats vinden en waarop ook minister Hugenberg het woord zou voeren, is door de politie verboden. Het verbod houdt verband met dat van de jeugdorganisaties der Duitsch-nationale „Kampfringe". Abusievelijk was door de officieele instan ties een verbod uitgevaardigd voor het hou den van een congres door den Duitsch-na tionalen strijdhond voor den middenstand, die echter niet bestaat. Bedoeld was de Duitsch-nationale bond voor den midden stand, welke laatste van het vermelde abuis gebruik had willen maken, om vandaan nog een meeting te houden. Autonomie der kerk niet aangetast? Met betrekking tot de instelling van de functie van staatscommissaris voor de ker ken in Pruisen, wordt te bevoegder plaatse verklaard, dat de autonomie van de kerk op geen enkele wijze vermindert. De instelling van een z.g. staatskerk in welken vorm ook wordt derhalve van de hand gewezen. De commissaris heeft een tijdelijke taak, welke volbracht is wanneer het evenwicht binnen de kerk geordende betrekkingen tot den staat heeft hersteld. De dreigende split sing van kerk en staat en de verwarring en verdeeldheid bij het volk is hiermede over wonnen. Parallelschakeling der Evan gelische werknemersbonden. De gevolmachtigde van het Duitsche ar beidsfront voor de evangelische werknemers bonden en gevolmachtigde voor de inwendige' zending, Themel, en de kerkelijke gevol machtigde voor de evangelische werknemers bonden, Pfarrer Knueppel, hebben de vol gende beschikkingen getroffen: Knueppel-Maagdenburg wordt benoemd tot commissoriaal gevolmachtigde. Zij voegt de vrije bonden van het geestelijke en kerke lijke leven in in de eenheid van de nieuwont- waakte volksgemeenschap en de nieuw te organiseeren Duitsch evangelische kerk. De E A B beweging (de in het Rijksverbond van evangelische werknemersbonden van Duitsch land aaneengesloten evangelische arbeiders vereenigingen e. d.) neemt daaraan deel. De commissarieele gevolmachtigden van de Binnenlandsche Zending hebben voorts alle evangelische persorganisaties met al hun werkinstanties gesteld onder de uniforme leiding van den Evangelischen Persbond voor Duitschland. Engeland. Britsch-Russische conferentie voortgezet. In verloop van de bespreking tusschen Sir John Simon en Litwinow zetten beide par tijen hun standpunt uiteen inzake opheffing van de spanning en de toekomstige handels- en algemeene betrekkingen tusschen beide landen. Punten van be spreking vormden de vrijlating van de beide Engelsche onderdanen uit de Russische gevangenis, de opheffing van het Engelsche invoerverbod voor Russische goederen en opheffing der Russische tegenmaatregelen. Verder kwam ter sprake het sluiten van een nieuw Engelsch—Russisch handelsverdrag en de bescherming van Engelsche onderda nen, die zich met een bijzondere zending in Rusland bevinden. Na de besprekingen kwamen beide partijen tot de conclusie, dat het de moeite loonen zou eventueel de besprekingen voort te zet ten, hetgeen waarschijnlijk tegen het einde van deze week geschieden zal. Van Engel sche zijde wordt de stand der onderhande lingen geenszins al te optimistisch beoor deeld. Genève. Toch verdaging der Ontwapeningsconferentie? Paul Boncour heeft Maandagmiddag ook nog den Britschen onderstaatssecretaris Eden ontvangen. De bespreking gold de ontwape ningsconferentie. Het verluidt dat zoowel Engeland als Frankrijk en waarschijnlijk ook de Vereenigde Staten zouden toestemmen in een verdaging der ontwapeningsonderhande lingen. Rusland. „Zuiveringsactie" in de collectieve boerenbedrijven De regeering der Sovjet Unie en de partij leiding hebben 12000 communistische stu denten mobiel gemaakt. Zij zullen de col lectieve boerenbedrijven „zuiveren". De stu denten zullen de leden der collectieve boe renbedrijven controleeren, ten einde na te kunnen gaan wie moeten worden ver wijderd. Spanje. Politieke onlusten duren voort. In Saragossa is het na een politieke ver gadering tot bloedige botsingen gekomen tusschen vergaderingbezoekers en socialisten 50 Personen werden gewond. In Jijona is een kerk door links-radicalen in brand gestoken. Waardevolle kunstwer ken werden door het vuur vernield. Tsjecho'Slowakije. Vonnis geveld in het fascisten proces. Gistermorgen heeft de militaire recht bank te Briinn uitspraak gedaan in het proces tegen de fascisten, die indertijd een poging hebben gedaan tot bezetting van de militaire kazerne te Brünn. Elf van de 59 beklaagden, waaronder generaal Gajda, majoor Uwjra en de vaan drig Telak, werden wegens gebrek aan be wijs vrijgesproken. De leider van de bestor ming van de kazerne, kapitein von Kob- sinek, werd veroordeeld tot zes jaar zware kerkerstraf en verschillende andere be klaagden, die op soldaten geschoten had den, tot gevangenisstraffen vain twee tot vier jaar. Alle overige beklaagden werden veroordeeld van zes tot elf maanden zware kerkerstraf. China. ONDERHOUD MET HITLER. Koopt Mandsjoekwo den Oost-C hineeschen spoorweg? is de Russisch- Japansch - Mandsjoerijsche conferentie geopend. De Japansclie minister van buitenlandsche zaken, Oesjida verklaarde, dat Japan toege stemd heeft in het Russische voorstel inzake den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg en gaf uiting aan de hoop, dat van Russische zijde practische voorstellen zouden worden gedaan. De Russische ambassadeur Joerenew ant woordde, dat hij gevolmachtigd was te on derhandelen over den verkoop van den Oost-Chineesche Spoorweg. De Mandsjoerijsche vertegenwoordiger, Okasji legde er den nadruk op, dat de Mandsjoerijsche staat bereid was den Oost- Chiiieeschen spoorweg te koopen en sprak de hoop uit, dat Rusland geen eischen zou stellen, die het werk der conferentie zouden bemoeilijken. Onafhankelijkheid van Chi- neesch Turkestan uitgeroepen. Volgens een bericht uit Kasj gar is Maan dag de zelfstandigheid van Chtneesch Tur kestan uitgeroepen door generaal Makoesin, die de opstandige beweging leidt. Parlementen tot ondergang gedoemd. DOLLFUSS ZAL NIET SLAGEN. De Tel. maakt melding van een interview dat United Press met Hitier heeft gehad. Hitier verklaarde daarin o.m. dat de parle menten tot ondergang gedoemd zijn. Gelooft u, dat de verspreiding van het nationaal-socialisme bevorderlijk zal zijn voor den internationalen vrede? Landen, waar het nationalisme vol gens overeenkomstige grondslagen is op gebouwd, moeten noodzakelijkerwijs achting gevoelen voor elkanders nationale opvat tingen. In laatste instantie zal zich zoo doende in de geheele wereld een „internatio naal nationalisme" van het hoogste soort ontwikkelen. Zulk een atmosfeer zou de op lossing der moeilijkste problemen vergemak kelijken. Gelooft u, dat de Oostenrijksche bonds kanselier, dr. Dollfuss, het geheele jaar aan het bewind zal blijven? Overal hoort men verkondigen, dat Doll fuss in oostenrijk volgens dezelfde principes handelt als wij in Duitschland. Deze opvat ting is echter onjuist. Ik onderdruk niet de meerderheid met behulp van een minder heid. Ik 2oek geen bescherming achter prik keldraad. De macht, welke ik thans bezit, heb ik langs wettigen weg verkregen. Ik heb geen bescherming noodig tegen het volk. Ik ben van mijn volk afhankelijk, op dezelfde wijze als dit volk van mij afhangt. Wat dr. Dollfuss betreft, moet ik opmerken dat men niet tegelijkertijd zoowel tegen in ternationalisme als tegen nationalisme kan blijven strijden. Naar mijn meening is zulk een poging a priori tot mislukking gedoemd. Dollfuss zal niet slagen. HOE HITLER VOOR ARBEID ZORGT. De Joodsche Perscommissie voor bijzondere berichtgeving schrijft ons: Wanneer men thans het advertentiege deelte van een Duitsche courant naleest, kan men daaruit gemakkelijk afleiden, op welke wijze de „werkverschaffing" in Duitschland voortgang vindt. Enkele voorbeelden van ad vertenties, van welke dagelijks een groot aantal worden opgenomen, volgen hieronder: Duitsch burgemeester, Evangelisch Lu- thersch, leeftijd 40 jaar, gedurende 27 jaar beroepsambtenaar, thans door polltleKe overwegingen ontslagen, spaarbankvakman, financieel deskundige, organisator, zoekt an dere betrekking, ook in buitenland. Advocaat, (Isr. oorlogsdeelnemer), 38 Jaar, 10 jaar praktijk, beide Staatsexamens met gunstig gevolg afgelegd, zoekt nieuwen werk kring in industrie-groothandel, of verzeke ringsbedrijf; zeer matige eischen. Vooraanstaand econoom, met zeer goede reputatie als publicist en theoreticus, en die door actueele oorzaken zijn betrekking ver liest, zoekt werkkring. Grondige kennis van het Duitsche- en buitenlandse!! economisch Veertien jaar Volkenbondswerk. Belangrijke en sympathieke figuur. Speciale correspondentie) Het raderwerk van het Volkenbondssecre tariaat werkt sinds veelvuldige maanden op vollen kracht. De secties, overkropt met werk in verband met Volkenbondsraad, Ontwape ningsconferentie, voorbereiding der econo mische conferentie, werken tot laat in den avond door; gedelegeerden van 56 landen verzamelen zich iederen dag in de vergader zalen aan de quai Wilson, om met taaie vol harding een oplossing te zoeken voor de tal rijke moeilijkheden waarin de menschheid zich heeft gewikkeld. Genève. de Volken- bondsstad, is in actie. Te midden van deze opeenstapeling van werkzaamheden, deze te ontwarren moeilijk heden, zal zich binnen enkele weken bij de schare van wereldevenementen een gebeur tenis voegen, niet schokkend zooals de Joden vervolging in Duitschland, niet verontrus tend, .zooals de oorlogsverklaring Columbia Peru. maar t-och een gebeurtenis, even belang rijk als betreurenswaardig: het afscheid van Sir Eric Di»ummond, als secretaris-generaal van den Volkenbond. Meer dan een jaar al is het geleden, dat Sir Eric Drummond zijn besluit tot aftreden aan den Volkenbondsraad heeft voorgelegd, die zich aan het eind van 1932 genoodzaakt zag Sir Eric's onherroepelijk gebleken besluit te aanvaarden; de man die 14 jaren lang, dag en nacht aan den Volkenbond heeft moeten denken, gaat deze verantwoordelijke en uiterst moeilijke post verlaten; het Volken bondsschip gaat midden in den storm van kapitein veranderen, een gebeurtenis, wier beteekenis niet onderschat kan worden. Im mers, een ieder, hoever hij ook van het Vol kenbondswerk moge afstaan, moet zich er van bewust zijn dat de post van secretaris generaal van den Volkenbond, meer dan eenig andere positie ter wereld, capaciteiten vereischt die men zelden in één persoon ver- eenigd vindt. Dat Sir Eric Drummond de combinatie van functies, uit zijn positie voortvloeiend, n.l. die van organisator, als hoofd van het Volken bondssecretariaat, die van staatsman en di plomaat, als raadgever en bemiddelaar der politici van de geheele wereld, op eerbied af dwingende wijze heeft weten te vervullen, is gebleken uit de wijze waarop Sir Eric's besluit tot weggaan door de wereld is opgenomen, de ontelbare pogingen aangewend om hem van dit besluit af te brengen, pogingen die slechts leven, goed stylist, ervaren statisticus, prac tische kennis van het uitgeversbedrijf. Notaris en advocaat, Jood, 34 jaar, zelf chauffeerende, thans zonder eenig middel van bestaan, zoekt betrekking onverschillig van welken aard. Bij het lezen van deze en dergelijke adver tenties, van welke iederen dag tientallen in de Duitsche couranten worclen opgenomen, begrijpt men des te beter de beteekenis van het eentonige Duitsche refrein: „Es 1st nicht wahr". EINSTEIN LID VAN DE FRANSCHE ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN Reuter seint uit Parijs, dat prof. Einstein met 34 van de 50 stemmen gekozen is tot lid van de Frahsche Academie van Wetenschap pen in de plaats van wijlen prof. Michielsen. ALFONSO VERZOENT ZICH MET ZIJN ZOON Uit Vevey wordt aan de „Intransigeam" gemeld, dat ex-koning Alfonso zich met zijn zoon. den prins van Asturië, en diens vrouw, verzoend heeft. LINDBERGH PER VLIEGTUIG NAAR GROENLAND. NEW YORK. 26 Juni. (Reuter.) Kolonel Lindbergh en zijn echtgenoote zullen binnen kort een tocht mak^n per vliegtuig naar Groenland. Vermoedelijk zullen zij hun tocht vervolgen naar IJsland en Denemarken Een luchtvaart-maatschappij heeft hen opgedragen landings-terreinen te zoeken voor een geregelden luchtvaart-dienst op Noord- Europa. SCHEPEN IN DEN MIST. HET „MISTOOG" DOORBOORT DEN NEVEL. De groote scheepsongelukken bij Hoboken, in het Kanaal, aan den mond van groote ri vieren, in de fjorden zij zijn bijna alle te wijten aan mist. „Als die mist er maar niet waszuchten de gezagvoerders en de verzekeringsmaatschappij en Tot nu toe was tegen de mist niets te doen. Derhalve heeft in scheepvaartkringen groot opzien gebaard het bericht uit New York, vol gens welk een torpedojager en een ijsboot van „mistoogen" zullen worden voorzien. Kapitein H. MacN'eil, die het eerste „mist- oog" zoo zeer heeft geperfectionneerd, dat het in de practijk gebruikt kan worden, heeft zich 20 jaar het hoofd over dit probleem ge broken. Hij is architect en ingenieur, lid van de Shipping Board; gedurende den oorlog was hij vlootcommandant. Wat hij heeft uitgevonden, is eigenlijk geen mistoog, maar nauwkeuriger gezegd een „mistvoeler". Want het door hem gecon strueerde instrument ziet niet door den mist heen, het voelt door temperatuursschomme- lingen het naderen van een of ander voor werp. De uitvinder zelf geeft de volgende ver klaring: „Ieder lichaam, ieder mensch, iedere plant, ieder dier zendt onzichtbare infraroode stralen uit. Deze infra-roode stralen brengen een zekere temperatuur mede, die men in den atmosfeer kan waarnemen, Het instrument, dat ik heb gebouwd, kan bijvoorbeeld de stralen, die uitgaan van het hoofd van een over boord gevallen man, an- I vangen, en bijna tot op een halven meter I nauwkeurig aangeven, in welke richting en op welken afstand de stralen worden uitge- zonden. i Evenzoo neemt men op zeer grooten af- stand een ander schip of een ijsberg, een wrak of een klip waar". Het apparaat ziet er uit als een schijn- .verper op een drievoet, omhuld met eboniet jm de machinerie tegen weersinvloeden te )eschermen. Een slingersysteem verhindert, lat het „ook" door het rollen van het schin n zijn werking wordt belemmerd. Een kleine motor zorgt er voor, dat het oog rusteloos rondzweeft, den horizon afzoekt en schepen, ijsbergen en andere drijvende voorwerpen meldt: In de ebonieten kast zit een cylinder, die zeer nauwkeurige thermometers bevat. Zij reageeren zoo krachti, dat zij met behulp /an een versterker een bel, een gong of een mder alarmapparaat in werking kunnen orengen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Merkwaardige foto van een bliksemstraal op het hoogste gebouw van New-York, het Em pire Building. Door den bliksemafleider bleef het gebouw voor inslaan gevrijwaard. hebben mogen leiden tot de aanvankelijk van weinig belang schijnende belofte, zijn functie tot het einde der ontwapeningscon ferentie te zullen vervullen! Sir Eric Drummondsinds 14 jaren is zijn naam onafscheidelijk met den Volken bond verbonden, zijn lange, grijze persoon, een niet weg te denken figuur in het Volken bondssecretariaat, de vergaderingen van Conseil, Assemblée, Ontwapeningsconferentie. Als een man van weinig woorden, maar iemand met een groot verantwoordelijkheids gevoel, een buitengewone werkkracht die hij zonder bijgedachten, aan het doel van den Volkenbond ter beschikking stelt, zoo zien hem zijn ondergeschikten, zijn medeleden van de Conseil, Assemblée, Ontwapenings conferentie, terwijl zijn groot intellect, zijn diplomatieke gaven, zijn rustige, bescheiden, haast verlegen persoonlijkheid bewondering en sympathie afdwingen van een ieder die met hem in aanraking komt. De vorige Dinsdag heeft de president van de Conseil, bij het sluiten der zitting afscheid genomen van Sir Eric Drummond als Secre taris-Generaal van den Volkenbond, en hem uit naam van de leden der Conseil zijn beste wenschen medegegeven voor de toe komst. Dienzelfden dag boood de vereeni- ging van Volkenbondsjoumalisten Sir Eric in het welbekende hotel des Bergues, een luisterrijk afscheidsdiner aanDe af- scheidsplechtigheden nemen een aanvang. Nog enkele weken zal Sir Eric zijn plaats innemen in de state-rooms op de Ie etage van het vroegere Hotel National, maar begin Juli. bij de heropening der ontwapeningscon ferentie, zal zijn fijne, sympathieke figuur aan den linkerhand van den voorzitter ont breken en zal de persoon van Sir Eric Drum mond tot de historie van den Volkenbond be hooren. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Rotterdam n. N.-Orleans 24 van Houston. Rotterdam, 25 v. New-York te Rotterdam, j HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Gefle n. Rott.-Vlaardin- gen p. 26 Brunsbuttel. Stad Haarlem, 26 van Almeria te Vlaar- dingen. Stad Vlaardingen, 24 van Narvik n. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (thuisreis), 24 te Antwerpen, 28 (v.m.) verwacht. Springfontein 25 v. Hamburg te Amster dam. Klipfontein (thuisreis), 26 van Dar-es-Sa- laam. Rietfontein (thuisreis), 26 (5 n.m.) van Duink. Heemskerk (uitreis) 26 van Mombassa. Meliskerk (uitreis) 27 te Kaapstad verw. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 25 van Amsterdam te Ham burg. Maaskerk 25 van Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Waalkerk 26 van Hamburg te Amsterdam. Serooskerk (thuisreis), 25 van Port Said. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitreis) p. 2-1 Perim. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar 26 van Batavia n. Rotterdam. Kota Tjandi (uitreis) j. 25 (n.m.) Kaap del Armi. Kota Pinang (thuisreis), 25 (6 n.m.) te Londen. Kota Baroe (uitreis) 25 (8 v.m.) te Pa- dang. Dempo (thuisreis) 28 (7 v.m.) te Marseille verwacht. Baloeran (uitreis), p. 24 (1 v.m.) Perim.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3