li ScHilPWfllifiliSCHflil Indrukken uit Parijs. LEZERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Seblp Laagste bericht Agnita Achilles Arantza Mendi Bodegraven Bennekom Barneveld Clio Crijnssen Consul Poppe Delfland Eurymedon. Farmsum Frigga Gera Greathope Hermes Harmanteh Johan de Wit£ Kiel Konsul Schulte Kate Knut Hamsun Luneburg. Magdalena Marslew Maasland Meerkerk Myrmidon Merope Matheos Nicolaos Filinis Neumark Oberon Polydorus Prins Bernadotte Peisander Poel au Laut Perseus Pollux Pan Norway Roanoke Rozenburg Stuyvesant Serooskerk Sheaf Holme Salland Sint Philipsland Triton Telamon Tallisse Troja Uckermark Yildura Zaanland Zeelandia Zwartewater Houston Barcelona Santa Fé Chili Chili Chili Bourgas West-Indië Salta Caballo (v. IJm.) West-Afrika Ned. Indië Rosario Rosario Ned.-Indië Huelva Alexandrië Bahia Blanca Santa Fé Ned.-Indië W. Indië Onega Skutskar Hamburg Ned.-Indië West-Indië Villa Constitucion Buenos Aires Japan Ned.-Indië Adriatische Zee Onega Braila Ned.-Indië Collo Ned.-Indië CJmea Ned.-Indië Ned.-Indië Kopenhagen Curacao Aruba Pt. Arthur Bilbao (v. IJmuiden) West-Indië Japan Buenos Aires Buenos Aires Leningrad Pto. Tarafa Bourgas Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië Archangel (v. Velsen) Santos Buenos Aires Archangel 2 Juli 2 Juli 9 Juli 30 Juni 15 Juli 8 Aug. 22 Juli 7 Juli 1 Juli 2 Juli 1 Juli 27 Juli 17 Juli 7 Juli 6 Juli 12 Juli 1 Juli 24 Juli heden 5 Juli 10 Juli 26 Juli 4 Juli 25 Juli 28 Juli 9 Juli 10 Juli 27 Juni 16 Juli 15 Juli 3 Juli 14 Juni vertrokken 28 Juni van Lissabon 17 Juni v. Villa Constitucion 27 Juni te Avonmouth 23 Juni van Callao 27 Juni van Iquique pass. 28 Juni Dungeness 28 Juni van Barbados in lading 23 Juni te Ivoorkust 26 Juni van Gibraltar 27 Juni v. Villa Constitucion 25 Juni v. Fern. Noronha 26 Juni van Batavia in lading 27 Juni van Cephalonia in lading in lading 25 Juni van Sabang 23 Juni van Port of Spain 21 Juni vertrokken 26 Juni vertrokken 29 Juni vertrokken 26 Juni van Colombo 24 Juni 22 Juni 26 Juni 26 Juni 29 Juni 27 Juni 21 Juni v. Pto. Barrios van St. Vincent, van Las Palmas van Manilla van Port Said van Palermo vertrokken 28 Juni van Bordeaux 26 Juni van Macassar pass. 29 Juni Dungeness 28 Juni van Padang 10 Juni vertrokken 22 Juni van Belawan 28 Juni van Singapore. 26 Juni te Gdynia 14 Juni vertrokken 20 Juni vertrokken 10 Juni vertrokken in lading 22 Juni van Parimaribo 25 Juni van Pt. Said 23 Juni van La Plata 26 Juni vertrokken 28 Juni vertrokken 22 Juni vertrokken 27 Juni te Izmir 22 J"1- i van Colombo 24 Juni te Sta Cruz 27 Juni te Marseile 18 Juni vertrokken 20 Juni van Bahia 27 Juni van Rio Janeiro 24 Juni vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AAWCE1COMEN SCHEPEN. Hoogovens Papierfabriek Fr. s.s. Russ. s.s. Astree Pravda Caen Leningrad erts hout ERTSAANVOER. Het Fransche stoomschip A-strée is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. HOUT VOOR DE PAPIERFABRIEK. Van Leninggrad is hier aangekomen het Russisch stoomschip Pravda met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. NOG BRUIKBAAR. Eenigen tijd geleden werd de Deensche kruiser Herluf Trolle buiten dienst gesteld met de bedoeling het schip voor den sloop te verknopen. De prijs, welke de regeering voor het vaartuig kon krijgen, leek haar te laag zoodat zij het oplegde. Thans is van een Zweedsche firma een aanbod gekomen om het schip te koopen; naar men vermoedt handelt zij in opdracht van eene Zuid-Ame- rikaansclie regeering. BESOMMINGEN. LoggersKW 135 f 590, KW 110 f f 690. 0, KW 151 MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 0.75—0.65. Tongen per K.G. f 1,300.55. Kleine schol per 50 K.G. f 19—5.15. Bot per 50 K.G. f 3,20. Schar per 50 K.G. f 82,80. Pieterman en poon per 50 K.G. f 4.80. Wijting per 50 K.G. f 3.80—2.70. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag, 30 Juni 1933. radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Ghr. Huygens, Costa Rica, Crijnssen, Dempo, Indrapoera, Joh. de Witt Kota Nopan, Kota Tjandi, Orania, Oranje Nassau, Sibajak, Slamat, Stuyvesant, Veen- dam, Volendam, Zeelandia. IJMUIDEN OPENING IJ. F. C.-TERREIN. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal de ope ning van het nieuwe speelterrein van IJ.F.C. Zaterdagmiddag 4 uur geschieden door den voorzitter van den H.V.G. De eerste nederlaag wedstrijd IJ.F.C. I—Stormvogels II zal wor den geleid door den heer N. J. Twisterling. De muziekvereeniging ,Wilhelmina" zal de entre-actemuziek verzorgen. Voor dezen wedstrijd heeft de heer B. van der Vlis een openingsmedaille beschikbaar gesteld. Verder zijn voor de nederlaagwed strijden aan IJ.F.C. aangeboden door den heer W. Koster een sportfiguur als eerste prijs, door den heer H. Wickmann een zilve ren beker als tweede prijs en door den heer Rademakers, sigarenmagazijn een sportta- bleau als derde prijs. STRANDZENDING. De Nederl. Vereeniging van Strandzending, die reeds op verschillende badplaatsen kios ken heeft geplaatst, zal morgen ook een kiosk op het strand bij de Zuiderpier openen. De evangelisatiecommissie der Gereformeerde „Is het dat meisje, daar bij hem"., vroeg hij scherp. „Neen, M'sieu, dat is Yvonne, M'sieu, Yvonne „La Féroce", een goede naam voor haar, een goede naam. Niemand beleedigt Yvonne twee maal, haar dolk is even scherp als haar oogen- en de wonden duren lan ger. Voor het oogenblik is zij de uitverkorene van 'lEtranger Rouge, maar zelfs hij moet op passen voor Yvonne, ja zeker, hij moet haar heel voorzichtig behandelen. Vroeger, voor dat Yvonne haar tijgeroogen op hem liet vallen, was het de mooie Colette. Toen lachte l'Etranger Rouge haar een beetje te teeder toe en nu, nu is ze niet mooi meer. Yvonne weet te vernietigen", eindigde hij met grimmigen nadruk. Onwillekeurig had Cornelia zich omge wend en keek naar het meisje dat niemand tweemaal beleedigde. Ook Yvonne keek op en ontmoette haar blik. Cornelia huiverde, want op dat gezicht lag een bedreiging te lezen en plotseling verscheen er een vreem de kwaadaardigheid in de schitterend grijs groene oogen, voordat deze zich weer op haar metgezel richtten. De oogen van l'Etranger Rouge volgden die van het meisje. Als bij ingeving stond hij op, riep iets tot het heele gezelschap en schoof de tafel tegen den muur. In een oog wenk waren mannen en meisjes opgespron gen om hem te helpen, banken werden terug geschoven, tafels uit den weg geruimd en een klein eigenaardig misvormd mannetje liep op de piano toe en zette zich neer op de wankele kruk. Een oogenblik hield hij zijn handen besluiteloos boven de toetsen, toen liet hij ze vallen om los te breken in zwellende accoorden. De gids wendde zich weer tot Cornelia. „Zij gaan de „Java" dansen, den apachen- dans", grinnikte hij. Royle keek naar zijn dame. „Laten wij maken, dat we weg komen", zeide hij, „je kunt hier niet blijven, tot het afgeloopen is, Cornelia, 't wordt een bende. Toe kom nu", drong hij aan en stonds reeds half van zijn stoel op. „Ik moet het zien", antwoordde Cornelia verlangend, ,,'t Moet een echte Apache dans, daar gat niets van af. Daarna, ga ik mee, ik beloof het je, Frank, maar hiervoor blijf ik beslist". Royle protesteerde nog, toen 'lEtranger Rouge uit de groep om hem heen trad en met losse bevalligheid Cornelia naderde. Royle over het hoofd ziend, nam hij zwierig zijn hoed af en boog diep. „Mag ik de eer hebben met Mademoiselle te dansen?", vroeg hij. ("Wordt vervolgdt kerk, die lid is van deze landelijke vereeni ging, is met de leiding belast. De commissie heeft reeds de medewerking verkregen van verschillende dames en heeren, die de ver zorging van de kiosk op zich zullen nemen. Nader meldt men ons dat de opening van de kiosk Zaterdagmiddag door den heer Vrisou lid der vereeniging geopend zal wor den. die zal spreken over de strandzending. Verder zal het woord gevoerd worden door Ds. Wesbonk Geref. predikant alhier. VELSEN PERSONALIA. Aan Mr. F. L. J. E. Rambonnet, burge meester van Velsen is met ingang van 1 Juli op zijn verzoek e.rvol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonrechter bij het kantongerecht te Schoonhoven, onder dank betuiging voor de vele bewezen diensten. WERK AAN DEN WINKEL. Het is den laatsten tijd bijzonder druk aan den steiger der papierfabriek, vooral door het drukke bezoek der houtbooten. Dit heeft tengevolge gehad, dat tal van arbeiders in dienst worden genomen voor het lossen en voor andere werkzaamheden. CHRISTELIJKE BEWAARSCHOOL. Het gaat met de op 6 Juni j.l. geopende Christelijke bewaarschool in de hulpschooi aan de Heiaestraat, naar wensch. Van be stuurszijde vernemen wij dat de toeneming van leerlingen van dien aard is, dat er op het oogenblik aan nog slechts vijf leerlin gen plaatsing zal kunnen worden verleend. KERKELIJK LEVEN. De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk (West) benoemde tot voorzitter der zendings commissie den heer D. Visser Jzn., in plaats van den heer T. van Popta, die na vele jaren de commissie gediend te hebben, bedankt had. BEVERWIJK DE NOOD IN DEN TUINBOUW. DEMONSTRATIEVERGADERING VAN TUINDERS Zaterdagavond worden alhier groote de monstratievergaderingen gehouden van tuin ders ter bespreking van den grooten nood toestand waarin de tuinbouw in Kennemer- land zich bevindt. De leden van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, Kring Kennemerland,, vergaderde des avonds te 6 uur in de bovenzaal van het veilingsgebouw Kennemerland aan de Breestraat. .Als spre kers treden op de heeren J. P. Nijssen en J. .Brandjes. Terzelfder tijd wordt in het veilingsge bouw Centrum aan de Koningstraat een groote vergadering gehouden voor de leden van den Neutralen Boeren- en Tuinders- bond, Kring Kennemerland. Hier zullen de heeren R. Muijen, B. Hagen, en W. v. Dok het woord voeren. In verband met deze bijeenkomsten heb ben de veilingen in geheele Kennemerland haar medewerking verleend. De beginuren van de aardbeiënveilingen aijn Zaterdag aanmerkelijk vernoegd en werden bepaald, voor Castricum op half 11 v.an., voor Heiloo op half twaalf v.m. en voor de Beverwijksche aardbeienveiling op half 2 n.m. Tot deze demonstratievergaderingen zijn namens beide besturen urtgenoodigd de hoofdbesturen der bet-rokken organisaties, d.w.z. de L.T.B. en de Neutrale Boeren- en Tuindersbond, het Centraal Bureau van Veilingen, de dagelij ksche besturen van de gemeenten Beverwijk, Castricum, Egmond- Binnen, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Vel sen en Wijk aan Zee en Duin. Namens de L.T.B. werden nog uitnoodigingen gericht tot de Tweede Kamerleden Ghr. v. d. Bilt, Jac. Groen, Mr. van Haastert, 2de secre taris van den Katholieken Boerenbond, Mr. Hellenberg Hubar, als afgevaardigde' voor den kwaliteitszetel en aan de R.K. Midden- standsvereeniging, den R.K. Land- en Tuin- boufwarbeidersbond „Deus Dedit" en ver der verschillende hoofden van Tuin- bouwonderwijsinrichtingen. De Neutrale Boeren- en Tuindersbond noodigde eveneens de verschillende organi saties uit o.a. de Middenstandsvereenigin- gen en de vereenigingen van tuinbouw-» arbeiders. SANTPOORT DE HOOFDSTRAAT. Het zal menigeen ongetwijfeld al verwon derd hebben, dat met de werkzaamheden aan de Hoofdstraat nog geen aanvang is ge maakt. Wij vernemen, dat dit voor een deel zijn oorzaak vindt in het feit, dat alle omwo nenden. nu het afstaan van grond enz. contractueel moet worden vastgelegd, niet altijd hun medewerking verleenen. Onder hen zijn er, die aan de daarvoor in het leven geroepen commissie uit „Santpoort's Bloei" en de Winkeliersvereeniging indertijd hun medewerking toegezegd hebben. SOLI DEO GLORIA. „Soli Deo Gloria" neemt Zondag a.s. deel aan het concours te Koog-Zaandijk. Het korps komt uit in de eere-afdeeling harmo nie. AGENDA TE HAARLEM. VRIJDAG 30 JUNI Rembrandt Theater: „Zonder geld gaat ?t ook". Op het tooneel: Brions Comp. Sport-act 7 en 9-15 uur. Palace-Cinema. „Drie Stuivers Opera". Luxor Sound Theater: „Als Parijs slaapt" en „Miss America". 8.15 uur. ZATERDAG 1 JULI Schouwburg Jansweg: Filmvoorstelling „Ludwig von Beethoven". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Het Rusland van Rue Daru. In de aristocratische buurt van de Avenues tusschen de Place de l'Etoile eli het Pare de Monceau zijn na de revolutie de Russische ballingen neergestreken. In de hoop, eenmaal in hun leven de vroegere glorie te mogen zien terugkeeren. IJdele hoop? Wie zal het zeggen! Maar inmiddels valt de ballingschap hard en in den loop der jaren slijt het ver guldsel van de blazoenen steeds meer. Toen de architect Strohm de ontwerpen van zijn collega Kourmine in 1859 ging uit werken en de beide Russische kunstenaars Parijs verrijkten met een echt-Moscovietisch bouwwerk in Byzantijnschen stijl, dachten zij niet, dat deze kerk eenmaal het middel punt zou worden van een gemeenschap, niet ongelijk aan die van de Joden, toen dezen aan Babel's stroomen zaten en weeklaagden over Jeruzalem. Ik geloof niet, dat de uitgeweken Russen veel weeklagen: als alle overige Russen rede neeren zij meer. Maar aan Moskou en Peters burg hangen zij nog met dezelfde tro.uw aan het verleden als de Joden destijds aan hun Tempel gehecht zijn geweest. Het verschil is, dat de Joden in Babel geen tempel hadden, maar dat de Russen te Parijs over een tem pel beschikken, welke alle voorhistorische luister in zich belichaamt. Hoe gek het klinkt, ik moet bij dat pom peuze kerkgebouw in de Rue Daru altijd aan een Hollandsch dorp denken. Zoo'n ouder- wetsch dorp, miden in de klei. In zoo'n dorp plegen de boeren nog kerksch te wezen. Want in de week zitten ze eenzaam opgesloten, elk op zijn hoeve, maar des Zondags verzamelen ze zich in het bedehuis. Wat hebben ze elkaar dan een boel te vragen en te vertellen Maar omdat men onder de godsdienstoefe ning geen gelegenheid heeft om te conver seeren, nemen ze vóór en na den dienst hun kans waar. Ze groepen dan bijeen op het kerkplein, waar begrijpelijkerwijze een on dernemende waard reeds spoedig een her berg in exploitatie gebracht heeft. Het centrum van een echt boerendorp be staat uit de kerk met de herberg daar tegen over. En aldus ziet ook het centrum van de Russische kolonie er uit. Zelfs wordt deze Grieksch-katholieke tempel geflankeerd door twee herbergen. Links tegenover den uitgang het eethuis, waar men na de godsdienstoefe ning zich aan kaviaar en wodka kan laven, rechts daartegenover een patisserie, waar Russische meisjes bij de koffie poebliekie presenteeren, het nationale gebak, dat zoo droog en zoo smakeloos is als de wodka voch tig en pittig. Daar bekomen de kerkgangers van hun vermoeienis. Inderdaad is zoo'n Russische dienst wel het vermoeiendste wat men zich in de praktijk van de godsvereering kan den ken. Russen zijn toch wel de martelaren van nature, de kwelgeesten voor anderen, maar ook de zelfkwellers bij uitstek. Op zichzelf is het reeds een toer, drie uur aan één stuk naar een betooging te luisteren, vooral als die betooging weinig afwisseling brengt; als er niet gepreekt wordt doch slechts een eindelooze herhaling wordt ge geven van één en hetzelfde ritueel. Zingen, prevelen, voorlezen, maar de geestelijken zijn tenminste in actie; het publiek echter staat maar te luisteren. Staat te luisteren. Want dit is juist het vermoeiende, dat er in de Russische kerk geen enkel meubel aanwezig is. waarop men een oogenblik kan gaan zitten. Geen stoelen, geen knielbankjes* Alleen voor een paar stok oude dames misschien nog hofdames uit den tijd van den tsaar of zelfs leden van de tsarenfamilie? maakt men een uitzonde ring, De rest moet staan, staan, staan! Het eerste kwartier valt. het mee. Men voelt de vermoeienis niet, geboeid als men wordt door de schittering van goud en brocaat en door het weergaloos mooie gezang van de priesters. Nergens op aarde vindt men zulke diepe, geweldige basstemmen, als die, welke deze zwaarlijvige mannen ontwikkelen. Een eigenlijk altaar bezit de Russische kerk niet. Er is geen afscheiding tusschen de plek waar de priesters prevelen, lezen en zingen en waar de kerkgangers staan. Men kan zoo ver vooruitloopen als men wil en zelfs actief aan het schouwspel gaan deelnemen, als men bij den koster een lange kaars koopt, welke dan wordt aangestoken en bij de overige brandende kaarsen te pronk wordt gezet. Ondanks het pompeuze ornaat van de priesters en de ornamentieke overdaad van het kerkinterieur draagt de dienst een ge moedelijk karakter. De priesters verdwijnen en verschijnen nl. telkens weer door open staande deuren, welke toegang geven tot een achtervertrek, waar de kerkschatten bewaard worden en dat vermoedelijk het eigenlijke al taar is. Men behoudt dus den aanblik op de intieme voorbereidingen daarachter, wat een sfeer geeft als was men op een huiselijk feestje. Het merkwaardige van dit kerkgebouw is, dat het uit twee verdiepingen bestaat en dat er twee diensten tegelijk worden gehouden: één gelijkvloers en één onder den grond. Er zijn maar weinig geloovigen, die zulk een dienst zonder onderbreking kunnen uithou den. De meesten moeten zich af en toe eens even vertreden in den lommerrijken tuin. die den tempel omgeeft en waar echter maar j een paar banken staan, welke derhalve door loopend bezet zijn. In dezen tuin dwalen aemechtig de slachtoffers van het lange staan rond, totdat ze weer kracht hebben vergaard om den dienst te vervolgen. Het was vier jaar geleden, dat ik een derge- lijken dienst bijwoonde en het trof mij, dat het karakter van het kerkpubliek zich in dien tijd heeft gewijzigd. Waren er toen nog betrekkelijk veel versjofelde lieden, die hun aristocratisch bestaan van vroeger met het beroep van taxi-chauffeur of huisknecht hadden verwisseld, en maakten de min of meer opgewonden gesprekken, welke in de ondergrondsche pijpenla van het eethuis wer den gehouden, toen nog den indruk van een min of meer rebelleerend leven, thans was dit slag kerkgangers vrijwel verdwenen. Het vrouwelijk publiek, en wel inzonder heid het jongemeisjespubliek overheerschte. Vijftien jaar na de revolutie zullen deze toen malige schoolkinderen zich vermoedelijk wei nig meer van het tsaristisch Rusland herin neren, maar misschien is het gaan naar de Russische kerk te Parijs „ton" geworden voor de aristocratie, gelijk ten onzent het behoo- ren tot de Fransche gemeente een tintje van nette opvoeding geeft. Hoe dit zij, de verkoop van tsarenportret- ten en van iconen gaat nog onverminderd zijn gang op dit merkwaardige kerkplein, waar ook nonnen in nationaal Grieksch- Russisch costuum voor allerlei kerkelijke, philanthropische en half-politieke doeleinden zijn blijven bedelen. Geheel dit centrum van feodalistisch ver val en vergeefsche hoop op terugkeer van een onherstelbaar verleden maakt een vrij tries ten indruk. Het armelijke entree van de pas torie, waar de pope woont, of is het de koster? staat in bijna zinnebeeldige tegen stelling met de luisterrijke kerk daartegen over. Hier bewaart men de onverslijtbare kostbaarheden, waarvan het ééne geslacht na het andere in voor- en tegenspoed zich be dient, daar leven de menschen, die naar de dagelijksche behoefte zich moeten voeden en, kleeden van wat de omstandigheden hun gunnen, en dat is blijkbaar niet veel op dit oogenblik! H. G. CANNEGIETER. VOETBAL. WEDSTRIJD TE VELSEN. Zaterdagmiddag 4 uur speelt in Van Gel- der's Sportpark V.G.S. II een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Polak en Schwartz, Zaandam. aan het woord.... (Ingezonden) Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven Pastorie en kostershuis van de Russische kerk te Parijs. HUURVERLAGING. Van alle zijden wordt over huurverlagin'g gesproken, doch er wordt geen enkel doel matig en controleerbaar schema aangege ven. Alle perceelen zijn ingeschreven bij het Kadaster volgens opgegeven waarde, dus hooger of lager al naar gelang' de eigenaar hier belang bij heeft. In dezen tijd van lage loonen en slechte bedrijfsinkomsten is een inkomen voortvloeiende uit huizen bezit nog dikwijls om en nabij de 20 pet. van 't kapi taal. De wetgever kan nu als maximum huren aangegeven 5 pet. van de aan het Kadaster opgegeven waarde eventueel verhoogd met grondbelasting en andere op het perceel vallende belasting. Bij weekhuur dit bedrag te deelen door 50, zijnde 50 weken. Dit zijn bedragen welke door het rijk, zijn te contro leeren, dus bij hooger huur kan de huurder zich hierop beroepen en kan de verhuurder een flinke boete hiervoor krijgen. Ook de fis cus heeft bij een directe controle belang, daar dan te hooge of lage opgave geen groot voor deel meer geven, en dus betaald wordt naar het juiste bezit. De eigenaars zullen mij nu vragen: en het onderhoud en afschrijving dan? Het onderhoud is zeer gering daar de meeste eigenaars niets of hoegenaamd niets aan hun woningen laten doen, deze post over 5 of meer jaren verdeeld wordt. Afschrijven kunt U bij aandeelen ook niet, dus kunt U hiervoor een reserve maken uit de 5 pet. Grond neemt in waarde toe, de opstal houdt als sloop ook waarde, zoodat afschrijving 50 pet. minder kan zijn dan thans gedaan wordt. Bij een lage huur is het voor den huurder geen bezwaar meer huur te betalen zoodat ook van dezen kant geen stroppen kunnen komen. Iedereen, arbeiders, winkeliers, rijk, ge meente, groote industrieën, aandeelhouders (geen winstuitkeering) hebben hun offer ge bracht- aan de crisis. Alleen de huiseigenaars niet. Deze maken nog winst, of derven in komsten uit hun bezit. Ook zij moeten thans offeren aan de gemeenschap. Op de huren moet een wettelijke controle zijn. Door deze komt meer kapitaal vrij voor de industrie en andere instellingen ook. HARRY S. Accountant, IJmuiden BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Juni. Ondertrouwd 28 Juni: H. J. van Halen en C. Spreeuw: C. H. Kuijper en G. K. M. v. d. Reep; C. Sierveld en C. W. Maas; C. Jansen en P. Nieuwkamp; P. L. Leunis en H. M. E. Thijsse; B. Hartog en J. Kin jet: C. J. D. v. d. Klugt en H. A. Hovingh; A. Berendes en M. Claassen; A. H. Eijskoot en H. Bruse- witz. Bevallen 25 Juni: A. A. Amelink—Reede, z.jj 26 Juni: I. S. v. d. Hurk—Baaij, z.; M. Hoo ningDik, d.; Serné—Tjalowong. z.; 27 Juni! A. PanWeldring, z.; G. P. JonkhofKruyff, d.; E. T. v. SchoonhovenSepers, d.; 28 Juni: D. W. Lammerts van BuerenVoet. z. Overleden 26 Juni: S. L. Schouten—van Hartesveldt, 79 j., Linschotenstraat.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6