VlSSCHERU IN ScHEEPVAARTBERKHTIN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN Het sterke geslacht. Schip Agnita Arantza Mendi Ajax Alcinous Antilope Apollinaris VII Amstelkerk Bennekom Barneveld Baarn Berenice C rijns sen Clio Delfland Dijkwater Dixcove Eurymedon. Emma Farmsum Frigga Gera Greathope Gothicstar Gaasterland Hermes Harmanteh. Hebe Istok Johan de Witt Kiel Luneburg Magdalena Marslew Maasland Meerkerk Myrmidon Merope Neumark Polydorus Prins Bernadotte Peisander Poelau Laut Pan Norway Rapid Rita Stuyvesant Serooskerk Sheaf Holme Salland Sint Philipsland Sirius Simon Bolivar St. Annaland Triton Telamon Tallisse Troja Houston Santa Fé Kopenhagen Hamburg Londen Londen West-Afrika Chili Chili Hamburg Midd. Zee West-Indië Hamburg West-Afrika Leningrad (v. Velsen) West-Afrika Ned. Indië Soderhamn Rosario Rosario Ned.-Indië Huelva Vancouver Buenos Aires Alexandrië Bahia Blanca Valencia Santa Fé Ned.-Indië W. Indië Ned.-Indië West-Indië Villa Constitucion Buenos Aires Japan. Ned.-Indië Adriatische Zee Ned.-Indië Ned,-Indië Umea Ned.-Indië Ned.-Indië Aruba Londen Braila West-Indië Japan Buenos Aires Buenos Aires Leningrad Londen Hamburg Leningrad Pto. Tarafa Bourgas Ned.-Indië West-Indië Verm. aankomst Laatste bericht Vesta Savona Zaanland Zeelandia Zeeland Santos Buenos Aires Leningrad 12 Juli 17 Juli 12 Juli heden heden 19 Juli 9 Juli 25 Juli 12 Juli 6 Juli 7 Juli 10 Juli 5 Juli heden 25 Juli 12 Juli 8 Aug. heden 5 Aug. 13 Juli 14 Juli 22 Juli 7 Juli 27 Juli 17 Juli 7 Juli 5 Juli 12 Juli 8 Juli 9 Aug. 24 Juli 8 Juli 16 Juli 24 Juli 10 Juli heden 26 Juli 4 Juli heden 9 Juli. 7 Juli 25 Juli 25 Juli 19 Juli 5 Aug. 12 Juli 4 Juli 8 Juli 15 Juli 7 Juli 14 Juni vertrokken 17 Juni v. Villa Constitucion 3 Juli t Gdynia Vertrekt 8 Juli 3 Juli uitgeklaard 3 Juli uitgeklaard 29 Juni te Lagos 30 Juni van Paita 27 Juni van Iquique 5 Juli vertrokken 3 Juli van Venetië 28 Juni van Barbados 5 Juli vertrókken 29 Juni te Liberia 1 Juli vertrokken 3 J uli van Las Palm as 4 Juni van Londen 23 Juni vertrekken 1 Juli te La Plata 25 Juni v. Fern. Noronha 30 Juni van Padang in lading 4 Juli te H. van Holland in lading 3 Juli van Algiers in lading 3 Juli van Malaga 28 Juni te Rosario 25 Juni van Sabang 23 Juni van Port of Spain 26 Juni van Colombo 24 Juni v. Pto. Barrios 22 Juni van St. Vincent. 3 Juli van Ouessant 26 Juni van Manilla 29 Juni van Port Said 2 Juli van Gibraltar 26 Juni van Macassar 28 Juni van Padang 3 Juli van Holtenau 22 Juni van Belawan 1 Juli van Penang 20 Juni vertrokken 3 Jixli uitgeklaard in lading 2 Juli van Madeira 2 Juli van Marseille 23 Juni van La Plata 29 Juni van Montevideo 28 Juni vertrokken 1 Juli uitgeklaard. Vertrekt 8 Juli 1 Juli vertrokken 22 Juni vertrokken 3 Juli te Piraeus 3 Juli van Port Said 26 Juni van Sta Cruz. 1 Juli vertrekken 29 Juni vertrokken 2 Juli van Madeira 1 Juli. van Pernambuco I Juli vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMülOFN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Ned. s.s. Zk. s.s. Ned. s.; Rozenburg Vega Zwartewater Bilbao Amsterdam Archangel erts laden hout Mislukte onderneming. In 1930 werd in Engeland een onderneming opgericht, welke een tentoonstellingsschip voor handel en nijverheid rond de wereld zou zenden. Voor dit doel werd een stoomschip British Exhibitor in de vaart gebracht. Dit was een voor 35000 aangekocht schip, waaraan nog eens 40000 vertimmerd werd voor het gereed was voor het beoogde doel. In het laatst van Juli 1931 werd het schip met eenige feestelijkheid herdoopt met den nieuwen naam en het zou in November van dat jaar voor het eerst uitvaren. Men begon evenwel reeds de moeilijkheden der nieuwe onderneming te beseffen zoodat midden No vember plotseling het voorstel kwam de ge- heele vennootschap vrijwillig te liquideeren. Men heeft nog getracht het schip naar Duitschland te verkoopen omdat ook daar plannen waren voor het doen varen van een tentoonstellingschip, doch die onderhande lingen faalden. Het schip is nu naar Egypte verkocht en zal gebruikt worden voor het vervoer van Mekka-pelgrims. Slooping van schepen. Van 1 Januari 1922 tot 1 Januari 1932 is in de Vereenigde Staten 2,55 mill, ton scheeps- ruimte, of ongeveer één vierde van de geheele vloot, gesloopt. In Engeland is in dien tijd 10 1/2 der vloot door slooping aan de markt onttrokken. Italië spant evenwel boven de Ver. Staten nog de kroon door slooping van 25,7% der nationale vloot. NAAR DE OPLOSSING IN HET CONFLICT? TELEGRAM VAN DEN CENTR. BOND AAN DEN RIJKSBEMIDDELAAR. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft het volgende telegram verzonden aan het secretariaat van den Rijksbemiddeiaar waarop opheffing van het conflict te IJmuiden naar zijn oordeel mogelijk zou zijn, werden door onze leden aanvaard. Vernemen gaarne of dit ook het geval is met de leden der IJmuider Reeders- vereeniging en IJmuider Vischhandelvereeni- ging. Zoodra ons bevestiging bereikt, zullen wij tot opheffing der staking overgaan". Morgen vergadering der reeders. Naar wij vernemen zullen reeders morgen over het bemiddelingsvoorstel van den Rijks bemiddelaar vergaderen. Hout voor de papierfabriek. Het Nederl. stoomschip Zwartewater is hier van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek doch heeft voor- loopig ligplaats gekregen aan de Zuidzijde van het kanaal totdat het aan de beurt van lossing is. gang van zaken, kwam Julia Lawson, door verschillende stadia van moeheid in den toestand van uitputting en onverschilligheid dankbaar in een stoel neerzinkend, terwijl de verschillende aanwijzingen en opmerkin gen gegeven werden. Eindelijk werd ook Cornelia het moe, en vervuld van plotseling medelijden nam' zij haar opofferende chaperonne onder den arm. „Wat een,egoïst ben ik", riep ze uit, „u ziet er uit als een geest. Laten we deze benauwde winkels maar uitgaan, ik kan geen kleeren meer zien, en voel de eerste weken geen behoefte, weer een winkel in te gaan" Arm in arm liepen zij naar buiten, de frissche warme lucht in. Het was al over twaalf, de lucht was van diep wolken loos blauw. Een frisch windje, bracht een bloemengeur over, die zeifs opviel midden in het drukke stadsgewoel. Cornelia zucht te lichtvan welbehagen. „We zijn per slot van rekening maar eens jong", fluisterde zij, alsof dit haar een open baring was. „Natuurlijk lieveling", antwoordde Julia Lawson terwijl een taxi op haar kwam toe- gereden. „Ik weet ook wel, dat je geen kleeren in haast kunt knopen, de rit naar huis zal me opfrisschen", en met een zucht yan verlichting zonk ze in de kussens. t.L „Wacht", zei Cornelia impulsief. „Ik zal voor u wat van die prachtige rozen halen", en zij liep vlug naar een oude vrouw, die onder een pyramide van roode en rose rozen schuil ging. Alweer had zij die arme tante Julia uitgeput, overwoog ze, en tante Julia had geduldig als een lam gewacht, totdat zij nauwkeurig .aan iederen. gril had vol daan. Waarom verdroegen de menschen dat steeds van haar, vroeg zij zich verwonderd af, haar vader, Julia, Royle allemaal be dienden zij haar op haar wenken. 1-Iet was suf, vervelend, soms zelfs bracht het haar lichtelijk in verlegenheid. Natuurlijk 't was niet noodig dat Royle armen van menschen zou breken toch „Zes, Gloires de Dyon", vroeg ze de vrouw verstrooid, „en een tak yan die groots roode en misschien „Mademoiselle fluisterde een stem naast haar. De rozen in haar hand kregen een schok, waardoor hun fijne kopjes naar omlaag vielen en Cornelia, plotseling blo zend, keerde zich tot den spreker. .uen keurig, niet opvallend, goed gekleed heer, door haar nog niet opgemerkt, betaalde juist zijn aankoop van een enkele roos en bleef nu rustig staan, stellig verwachtend door haar herkend te zullen worden (Wordt vervolgd). BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen IJm. 16 355 manden 2690, Liesbeth Betty IJm. 183 250 manden I860. Gerard IJm. 133 250 manden 2000. Loggers: KW 175 740, KW 114 840, KW 28 440, KW 63 590, KW 22 520, Sch 73 570. Kotters: E 401 1030, E 390 1330. Haringdrifter: IJ H 69 'f 1250. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.90—0.65. Tongen per K.G. 1.600.70. Middelschol per 50 K.G. J' 26. Zetsehol per 50 K.G. 35—22. Kleine schol per 50 K.G. 236. Schar per 50 K.G. 7—1.90. Tongschar per 50 K.G. 25—22. Vleet per stuk 0.70. Kleine poon per 50 K.G. f 5—4.90. Groote schelvisch per 50 K.G. 30. Middelschelvisch per 50 K.G. 27.5020. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 20— 12. Kleine schelvisch per 50 K.G. 9 2.80. Kabeljauw per 125 K.G. 66—32.' Groote gullen per 50 K.G. 20—15. Kleine gullen per 50 K.G. 18.50—6. Leng per stuk 1.44—0.67. Heilbot per K.G. 0.85. Wijting per 50 K.G. 5.50—3.10. Koolvisch per stuk 0.98—0.70. Makreel per 50 K.G. f 13—10.50. Versche haring per kist 6.50—4.70. BRAND OP URKER BOTTER. Hedenmorgen ontstond aan boord van den botter UK 260 een brandje. Bij het voor- warmen van den motor geraakte deze in brand, waarbij een der opvarenden ernstige brandwonden aan hand en arm bekwam. De brand aan boord werd met behulp van de waterleiding van het rijk en met de water slang van een langszij liggenden Deenschen kotter gebluscht. VOETBALWEDSTRIJD Op het Olympiaterrein aan den Zeeweg- zal hedenavond een voetbalwedstrijd ge speeld worden tusschen IJmuiden-West en Stormvogels. WIJZIGING DER GEMEENTE- BEGROOTING. Ingrijpende bezuinigingen door B. en W. voorgesteld. GEDEPUTEERDE STATEN ZENDEN DE BEGKOOTING TERUG MET NOTA VAN OPMERKINGEN. Zooals reeds in een der laatste vergaderin gen van den gemeenteraad door burgemees ter Rambonnet werd medegedeeld, hebben Gedeputeerde Staten de begrooting 1933 te ruggezonden. Thans is verschenen het ge meenteblad, waarin Burgemeester en Wet houders den Raad in kennis stellen van den brief van Gedeputeerde Staten met de daar bij behoorende nota van opmerkingen van genoemd college. Wij komen op deze zaak nog uitvoeriger terug en zullen thans volstaan eenige der opmerkingen van Gedeputeerde Staten naar voren- te brengen. Wethouders. De Raad neme het initiatief om de jaar wedde van de wethouders met een redelijk percentage te verlagen. Belastingverhoog ing. Wat de ontvangsten betreft wordt ver zocht te bevorderen, dat het heffen van op centen op de hoofdsom der personeele oelas- ting op zoodanige wijze geschiedt, dat in. elk geval een opbrengst wordt verkregen, die ge lijk staat met een heffing van 200 opcenten naar het wettelijk tarief. Het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting wordt gebracht van 80 op 100. De gemeente worde met ingang van 1 Mei 1933 gerangschikt in de derde klasse. Een verhooging van de tarieven van gas en water worde in overweging genomen. Nagegaan worde of het invoeren en of het verhoogen van bestaande belastingen moge lijk is. Burgemeester, secretaris en ontvanger. Nu het besluit van Gedeputeerde Staten van 16 November 1932 tot het toepassen van een tijdelijke korting op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvan gers door de Kroon is goedgekeurd, wordt verzocht, de ramingen van de posten, ver meld onder deze volgnummers te herzien. Wat de regeering wenscht. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan Gedeputeerde Staten d.d. 7 April aan Gedeputeerde Staten een nota gezonden waarin o.a. wordt opgemerkt, dat allereerst de gemeente zal moeten overgaan tot ver hooging van de belastingen. Geheven zal moeten worden: le. 100 opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. Meerdere opbrengst 1/4 X f 170.667,of f 42.500 Hierbij wordt de meerdere op brengst als gevolg van de indeeling van de gemeente in de 3e klasse (zie hieronder) ge rekend tot het bedrag, hetwelk de verhoogde belasting als gevolg van kwade posten minder zal opbrengen. 2e. 200 opcenten op de hoofdsom der per soneele belasting. Meerdere opbrengst f 138.00,welk bedrag met ±10 pet. kan worden, verminderd wegens kwade posten. De meerdere opbrengst is dan pl.m. f 125.000,—. 3e. Rangschikking var^ de gemeente in de derde klasse voor de gemeentefondsbelasting. Meerdere opbrengst pl.nj.', f 12.500. Reeds door deze maatregelen kan het tekort dalen met pl.m. f 180.000,zoodat nog te dekken overblijft f 170,000,Het spreekt vanzelf dat dit slechts mogelijk is door in grijpende bezuiniging op de uitgaven, zoowel van den dienst der gemeente als van de be drijven. Daartoe zullen de volgende maat regelen moeten worden getroffen: le. Alle niet strikt noodzakelijke uitgaven moeten achterwege blijven. 2e. De onderhoudsuitgaven, drukwerken enz. zullen 20 pet. minder moeten zijn dan de uitgaaf in 1931. 3e. de personeelsbezetting zal zooveel mo gelijk moeten worden ingekrompen en wel zoodanig dat eene minder uitgaaf van 15 pet. wordt verkregen. 4e. De uitgaven op de overblijvende posten zullen in geen geval hooger mogen zijn dan de raming over 1932 of de werkelijke uitgave over 1931. Ook de minister geeft nog tal van bezui nigingen in overweging. Het geheel geeft den indruk, dat alle posten onderste-boven wor den geworpen, daar tientallen posten gewij zigd dienen te worden. Deze betreffen niet alleen de begrooting der gemeente, maar ook die der bedrijven. Door deze wijzigingen zal het te dekken tekort van f 170.000 met een bedrag van f 150.000 kunnen worden ver minderd. Het uiteindelijke tekort ad f 20,000 kan wor den opgeheven door het aantal personen in gemeentelijken dienst sterk in te krimpen. Aangezien echter, volgens den minister voor maatschappelijk hulpbetoon en bijdrage der gemeente aan de werkloozenkassen resp. f 230.000 en f 45.000 te laag zijn geraamd, zal de gemeente, zelfs wanneer alie aangegeven bezuinigingen worden aangebracht, nog een tekort van f 275.000 te dekken hebben. Antwoord van B. en W. B. en W. bebebn een uitvoerig antwoord op deze brieven van Gedeputeerde Staten en den Minister gezonden. Wat het ontslag van ambtenaren betreft, zeggen B. en W. dat zij bereid zijn den raad voor te stellen alsnog op wachtgeld te stellen de adjunct-directeuren bij gas en water en openbare werken, 4 opzichters O. W., 1 amb tenaar bij dq verificatie (waarvoor aan te stellen een klerk). In hun antwoord hebben B. en W. tal van door den minister en Ged. Staten voorgestel de bezuinigingen, als zijnde ontuitvoerbaar, afgewezen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 11 Juli 1933, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda luidt als volgt; 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer M. J. Enzerink. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Financieele besluiten. 4. Wijziging van de begrooting der ge meente voor 1933. 5. Overplaatsing van de onderwijzeres M. J. Witteveen van school C. te IJmuiden naar school K te Velsen. 6. Vaststelling van het bedrag der ver goeding per leerling, hetwelk ingevolge ar tikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920 moet worden uitgekeerd aan de besturen dei- bijzondere lagere scholen over het jaar 1930. 7. Advies betreffende het verzoek van het R.K. Parochiaal Kerkbestuur, tevens school bestuur, van den Heiligen Engelmundus te Driehuis, om toekenning eener vergoeding uit de gemeentekas, ingevolge art. 84, le lid, der Lager-onderwijswet 1920, voor de kosten van aanschaffing van schoolmeubelen ten be hoeve zijner school voor gewoon lager onder wijs. Vaststelling van straatnamen. Verkoop van grond en verleenen van ontheffing van het bepaalde in artikel 68, alinea 5, der Bouw- en Woningverordening. 10. Wijziging der aan W. Heijst te Drie huis verleende vergunning tot het aanleggen van wegen aldaar. 11. Overname van wegen te Driehuis. 12. Advies omtrent het verzoek van S. Bol te Driehuis om wijziging van het uitbreidings plan, overname van den hem toebehoorenden grond of toekenning van een schadeloos stelling. 13. Herziening der Bouw- en Woningver ordening. IJzerverscheping. Van Amsterdam komend heeft het Zweed- sche stoomschip Vega bij de Hoogovens ij zei- bijgeladen voor een Zweedsche haven FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende Faillissementen uitgesproken op Dinsdag 4 Juli 1933. 1. A. C. R. Kouijzer, bakker, wonende te Haarlem, Nicolaas Beetsstraat 11. Curator Mr. P. Tideman, alhier. 2. F. G. Wesseling, banketbakker, wonen de te Lisse, Heerenweg 237. Curator Mr. Dr. W. P. Vis alhier. 3. C. van Lierop, chauffeur, wonende te Haarlem, Pieter Maritzstraat 26. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 4. J. H. J. Stommel, vertegenwoordiger, wonende te Haarlem, Kleverlaan 210. Curator Mr. P. Tideman, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. A. L. M. van Berckel. 5. C. Besseling, meubelfabrikant, vroeger wonende te Hillegom, thans te Heemstede, Oude Posthuisstraat 21. Curator Mr. F. A. Davidson alhier. Rechter-Commissaris in dit faillissement Jhr. Mr. E. F. Strick von Linschoten. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1. De Vennootschap onder de firma L. D. Papendrecht en Co. gevestigd te Hillegom, Meerstraat 30. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, alhier. 2. Tli. van de Reep, voorheen kantoorbe diende, te Hillegom, thans wonende te Haar lemmermeer. Curatrice Mej. Mr. D. M, 't Hooft te Aals meer. 3. J. E. C. Schmeink, wonende te Haarlem. Curator Mr. H. Bogaardt alhier. 4. Th. van der Maat wonende te Kaag gem. Alkemade. Curatrice Mej. Mr, D. M. 't Hooft te Aals meer. 5. W. van Eerde, wonende te Velsen. Curator Mr. H. J. M. Tonino, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1. J. Michel, wonende te Haarlem. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. 2. N.V. Kennemer Potterij, gevestigd te Velsen. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. 3. Y. Otte, wonende te Zaandam. Curator Mr. A. Bruch, alhier. 4. M. A. Lansen, wonende te Edam. Curator Mr. F. van der Goot alhier. 5. A. M. B. Rijkenberg wonende te Haar lem. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. meldt Hoogste barometerstand 773.1 m.M. té Yarmouth. Laagste barometerstand 748.6 m.M. te Jan- en voorspelt meest zwakken wind, uit Oostelijke richtin gen. Afnemende bewolking. Droog, warm weer. Barometer Stand hedenmorgen 9 uur 767 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 68 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden 62 F. Opgaaf: MAGAZIJN T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 1.19 uur; n.m. 1.56 uur. Vrijdag v.m. 2.16 uur; n.m. 2.53 uur. Zaterdag v.m. 3.12 uur; n.m. 3.44 uur. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 62 F. 61 F. WIJK AAN ZEE EN DUIN. VERHOOGING SUBSIDIE BURGERLIJK ARMBESTUUR. B. en W. hebben den Raad medegedeeld, dat tengevolge van de hooge bedragen, die gepaard gaan met de armverzorging en de ondersteuning van werkloozen, de begroo- tingspost „subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur", die in de raadsvergadering van 7 Maart j.l. werd uitgetrokken op een bedrag van 75,000, thans uitgeput is en dient tê worden verhoogd. Hoewel tegenover deze verhooging geen in komsten gesteld kunnen worden, stellen B. en W. den Raad voor deze post te verhoogen met 50.000 en derhalve te bepalen op 125.000. De Belgische vischprGpaganda-awto te IJmuiden van binnen. (Onze snelste zwemster Willy den Ouden zal niet in de nationale estafetteploeg tegen België worden opgenomen, omdat dit te pijnlijk zou zijn voor onze zwemmers.) Beste Willy, je begrijpt toch Er zijn grenzen, lieve kind, Wij zijn graag bereid tot juichen, Als je van je zusjes wint. Glij in wereldrecordtijden Door de koele wedstrijdbaan, Maar het wordt een andre kwestie Als je ons zou gaan verslaan. Zulk een slag zou pijnlijk wezen Voor ons, immers sterk geslacht, Nee, nee, Willy, nou geen gekheid, Het betaamt niet dat je lacht. Als de Belgen nu toch zagen, Dat er een jong meisje kwam, Dat de taak om hen te kloppen, Van ons mannen overnam. Ik heb even zitten beven, Bij het denkbeeld van je start, Dat er toch niet van zal komen Is een badpak van mijn hart. Vroeger waren wij veel sneller, Ook in 't zwemmen, dan de vrouw, En, hoewel wij nog wel drijven, Een inzinking is er nou. Ondertusschen, beste Willy Klampen wij ons aan den schijn, In de hoop op beter „tijden", Als wij weer den Ouden zijn. Heusch, je moet er niet om pruilen, Dit is nu voor jou geen werk, Laat ons nu maar zwemmen, Willy, Want voor ons ben jijte sterk. VOOS VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 5 JULI Thalia: Kleine zaal: Miniatuur Wereld stad. 2—11 uur. Bioscoop: „De stille getuigen". 8-30 uur. DONDERDAG 6 JULI Thalia (kleine zaal): Miniatuur wereld stad 6—11 uur. Bioscoop: „De stille getuigen". 8.30 uur. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 5 JULI Schouwburg Jansweg: Filmvoorstelling „Ludwig von Beethoven". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Zonder geld gaat t ook". Op het tooneel: Brions Comp. Sport-act 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace-Cinema. „Drie Stuivers Opera". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Als Parijs slaapt" en „Miss America". 2.30 en 8.15 uur. DONDERDAG 6 JULI Schouwburg Jansweg: Filmvoorstelling: „Ludwig von Beethoven". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6