EN SCHEEPVAARTBERICHTSN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Agnita Arantza Mendi Ajax Alcinous Antilope Amstelkerk Axel Bennekom Barneveld Baarn Berenice Crijnssen Clio Castor Delfland Dijk water Dixcove Elin Danzig Elsie Sundsvall Elise SchulteDxelösund Houston Santa Fé Kopenhagen Hamburg Londen West-Afrika Dhristines tad Chill Chili Hamburg Midd. Zee West-Indië Hamburg Londen West-Afrika Leningrad (v. Velsen) West-Afrika Laatste bericht Farmsum Frigga Gera Greathope Gothicstar Gaasterland Hermes Harmanteh Hebe Hercules Hematite Istok Johan de Witt Joh. v. Oldenbarnevelt Kiel Luneburg. Magdalena Meerkerk Myrmidon Merope Neumark Oldekerk Polydorus Prins Bernadotte Peisander Poelau Laut Pan Norway Phrontis Rapid Rita Stuyvesant Serooskerk Sheaf Holme Sal .'and Simon Bolivar St. Annaland Trito,n J.. Telamon Tallisse, Troia Trolla Topaz Vesta Zaanland Zeelandia Zeeland Zeester Rosario Rosario Ned.-Indië Huelva Vancouver Buenos Aires Alexandrië Bahia Blanca Valencia Bourgas Uanelly Santa Fé Ned.-Indië Oslo W. Indië Ned.-Indië West-Indië Japan Ned.-Indië Adriatische Zee Ned.-Indië Japan Ned.-Indië ümea Ned.-Indië Ned.-Indië Aruba Ned.-Indië Londen Braila West-Indië Japan Buenos Aires Buenos Aires Hamburg Leningrad Pto. Tarafa Bourgas Ned.-Indië West-Indië Nor'dmaling Swansea Savona Santos Buenos Aires Leningrad Memel 12 Juli 17 Juli 12 Juli heden 19 Juli 9 Juli 25 Juli 12 Juli 6 Juli heden 7 Juli 10 Juli heden heden 10 Juli 25 Juli 12 Juli 8 Aug. heden 5 Aug. 13 Juli 14 Juli 22 Juli 7 Juli 27 Juli 17 Juli 12 Juli 8 Juli 9 Aug. 10 Juli 24 Juli 8 Juli 16 Juli 24 Juli 10 Juli 10 Juli 10 Juli 26 Juli 9 Juli. 7 Juli 25 Juli 25 Juli 19 Juli 5 Aug. heden 12 Juli S Juli 15 Juli 7 Juli 8 Juli pass. 4 Juli Niton 17 Juni v. Villa Constitucion 5 Juli van Danzig Vertrekt 8 Juli 3 Juli uitgeklaard 3 Juli van Takoradi 2 Juli vertrokken 30 Juni van Paita 3 Juli van Callao 5 Juli vertrokken 5 Juli te Fiume 28 Juni van Barbados 5 Juli vertrokken 5 Juli vertrokken 29 Juni te Liberia pass, 5 Juli Skagen 3 Juli van Las Palinas 3 Juli vertrokken 30 Juni vertrokken 3 Juli vertrokken 1 Juli te La Plata 30 Juni van St. Vincent 30 Juni van Padang 3 Juli vertrokken 4 Juli te H. van Holland in lading pag$. 5 Juli Gibraltar in lading 5 Juli te Lissabon 5 Juli te Varna 4 Juli vertrokken 28 Juni te Rosario pass. 5 Juli Perim 5 Juli vertrokken 23 Juni van Port of Spain 26 Juni van Colombo 3 Juli van La Guar a 4 Juli van Penang pass. 5 Juli Gibraltar 2 Juli van Gibraltar 26 Juni van Macassar 4 Juli vertrokken 4 Juli te Dairen 28 Juni van Padang 3 Juli van Holtenau 4 Juli van Perim 1 Juli van Penang 20 Juni vertrokken 3 Juli te Singapore 3 Juli uitgeklaard in lading 2 Juli van Madeira 4 Juli van Gibraltar 23 Juni van La Plata 4 Juli van Santos Vertrekt 8 Juli 1 Juli vertrokken 22 Juni vertrokken 5 Juli te Candia 3 Juli van Port Said 26 Juni van Sta Cruz. 30 Juni vertrokken Ven-trekt 10 Juli 5 Juli van Torrevieja 2 Juli van Madeira 1 Juli van Pernambuco pass. 4 Juli Elseneur 1 Juli vertrokken HET „SPOOKSCHIP" VAN ONZEN TIJD. Naar de I.N.S. meldt, is kort geleden door zes snelle torpedobooten jacht gemaakt op het moderne spookschip, de viermastbark JMaurice K. Thurlow" en is daardoor de herinnering aan dit schip weer eens wakker geroepen. De „Maurice K. Thurlow" heeft 15 October 1927, dus 5 1/2 jaar geleden schip breuk geleden in de buurt van kaap Hatteras. Het schip werd op het strand geworpen en de bemanning werd gered. Toen den volgen den dag de storm wat was beiaard en de bemanning hun bullen van boord wilde gaan halen, bleek het schip te zijn verdwenen. Eerst nam men aan, dat het uit elkaar ge slagen en gezonken was; maar dertien dagen later werd de bark door de Nederlandsche tankstoomboot „Sliedrecht" in den Golf stroom gezien, zeilende voor den wind. Men had van de „Sliedrecht" den naam van de „Maurice K. Thurlow" duidelijk kunnen on derscheiden. Onmiddellijk werd een stoom boot uitgezonden, doch het schip werd niet meer gezien en dook pas een heele poos latei- weer op. Sedert is het nog zes keer waarge nomen en de matrozen vertellen thans ver halen, als weleer van den „Vliegenden Hol lander". Zij gelooven, dat het schip is ge doemd, eeuwig om de Kaap de Goede Hoop heen en terug te zeilen, omdat de vroegere kapitein van het schip. Van der Deeken, op zijn laatsten tocht zoo afschuwelijk had ge vloekt wegens het langdurig oponthoud door hevige stormen. Ook nu weer is het spookschip verdwenen en de torpedobooten die toch een veelvoud van de snelheid van deze bark zonder be manning kunnen ontwikkelen, hebben geen spoor ervan kunnen ontdekken. (Rott. Nwsbl.) Verhooging loodsgelden. De Elbeloodsgelden, welke tot heden bere kend werden tot een bedrag van 40% der be taalde kosten voor het doorvaren van het Kaiser-Wilhelmkanaal, zullen vanaf 1 Juli ten volle in rekening worden gebracht; Deze verandering houdt verband met de verlaging der kanaalgelden, waardoor automatisch de loodsgelden op de Elbe dus ook zouden wor den verlaagd. Opgelegd in Hamburg. Op l Juni waren te Hamburg 125 schepen met 515.147 ton opgelegd doch gedurende die maand daalde dit cijfer met 21 schepen en 114.000 ton. Op 1 Juli was er dus 20% minder opgelegd dan de maand tevoren. In vergelij king met Juli van het vorig jaar bedraagt die vermindering zelfs 44%. Garantie voor verkoop. Met 45 stemmen tegen heeft de Noorsche Storting een wetsvoorstel aangenomen om staatsgarantie te geven aan de reeders, die schepen aan de Sovjet verkoopen. Engelsche kruiser. De Engelsche kruiser Yorek is hier gisteren aangekomen. Het was een indrukwekkend gezicht dit groote schip aan den toeristen- bij de uitverkorene zijns harten te zijn en hij genoot buitengewoon in deze aange name dagen. Mevrouw Lawson sloeg belang stellend gade, wat zij meende de rustige ontwikkeling van een roman te zijn. Cornelia zag schilderijen, raadpleegde reisgidsen en luisterde naar Royle's lessen in architectuur en bewonderde beelden, met een levendigheid die haarzelf verbaasde. Zij zou zelfs niet in 't geheim willen toegeven dat zij iederen dag iets ontweek, dat zij van de eene plaats naar de andere holde uit vrees, dat de geest van l'Etranger Rouge haar in zijn macht zou krijgen. Gedurende vier overladen dagen was Royle's hoop torenhoog gestegen. Cornelia maakte nu niet meer die luchtige, verwar rende opmerkingen, die hem zoo verlegen of in stilte boos maakten en de laatste vier dagen was zij meer dan gewoonlijk vrien delijk geweest. Royle stond dien avond in zijn kamer en durfde de kansen van zijn geluk weer onder de oogen te zien. Cornelia en mevrouw Lawson waren naar haar kamers gegaan. Wild schreef brieven en Royle slenterde, een sigaar rookende, de straat op. Een minuut of twee bleef hij op het bordes staan kijken naar de menigte en de auto's langs het trottoir. Plotseling keerde de laatste, een kleine grijze tweepersoons zich uit de rij en reed snel weg. Hij vloog langs hem heen, doch toen Royle toevallig naar het figuurtje naast den chauffeur keek ontstelde hij plotseling en uitte een onwil- lekeurigen kreet. Het was Cornelia! Een oogenblik bleef hij als aan den grond genageld staan, toen kreeg hij een vreese- lijk voorgevoel. Wat beduidde dat? Waar kon zij op dit uur heengaan? Wie was de chauf feur en waarom zoo geheimzinnig? Terwijl allerlei gedachten door zijn hoofd storm den, ging hij haastig het hotel binnen. Met de hand op den deurknop bleef hij voor Wild's kamer staan. Als hij iets goed wilde doen, overwoog hij, moest hij zich niet over haasten. 't Was ook mogelijk, dat zij het niet was. Tegen alle hoop in, vloog hij naar haar kamer en klopte o_p haar deur. Er kwam geen antwoord, hij klopte nog eens, dan draaide hij den knop om en keek naar binnen. Eén blik bevestigde zijn vermoedens de kamer was verlaten en het bed onge bruikt. (Wordt vervolgd). steiger te zien liggenhet heeft een eigen vliegmachine aan boord. Later op den dag ging het naar Amsterdam verder. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 10.70. Tongen per K.G. 1.500.65. Groot schol per 50 K.G. 25. Middelschol per 50 K.G. 25—24. Zetschol per 50 K.G. 20—18. Kleine schol per 50 K.G. 162.60. Schar per 50 K.G. 7.50 2.40. Rog per 20 stuks 7. Kleine schelvisch per 50 K.G. 11.50—1.90. Gullen per 50 K.G. (kleine) 4.70—3.80. Wijting per 50 K.G. 2.10—1.30. BESOMMINGEN. Trawler: Alemaria IJm. 23 40 manden 720 Kotter: E 99 f 450. Logger: KW 3 420. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Vrijdag, 7 Juli 1933 radiotelegraifsch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Chr. Huygens, Costa Rica. Crijnssen, Dem po, Flandria, Indrapoera, Joh. van Olden barnevelt. Joh. de Witte. Kota Nopan. Kota Agoeng. Kota Tiandi. Orania. Oranje Nas sau, Poelau Tello. Sibajak. Slamat Staten dam, Stuyvesant. Volendam, Zeelandia. IJMUIDEN NIEUWE BRUG. Voor het bouwen van een nieuwe beton nen brug te Noordscharwoude was laagste inschrijfster de fa. Gjaltema en Co. alhier met f 11.500. Daar deze firma zich terugge trokken had, is de bouw thans opgedragen aan Gebr. Boekei te 't Veld, voor f 13240. CONCERT „KUNST NA ARBEID". De harmonievereeniging „Kunst na Ar beid" te IJmuiden-Oost zal morgen, Zaterdag, van 37 uur, een straatconcert geven in de straten van IJmuiden-Oost. 'De vereenïging heeft vergunning van B. en W. om te collecteeren. Gaarne wekken wij de inwoners op'deze vereeniging te steunen. DRUK BEZOEK aan het strand Gisteren brachten ongeveer 700 kinderen van het Vacantie-Kinderfeest een bezoek aan het strand. Dank zij het schitterende weer is de dag een groote feestdag voor de Am sterdammertjes geworden- Het Roode Kruis van IJmuiden was voor event-ueele hulpverleening aanwezig. Hulp was slechts noodig voor eenige kleine ver wondingen. De kinderen waren per extratrein gekomen waarmee .zij ook weer vertrokken. TERAARDEBESTELLING JOH. VELDHUIS Onder zeer.'.veel.belangstelling werd Don-, deïdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Joh. Veldhuis. Ds. Wesbohk sprak, woorden van troost en bemoediging tot de weduwe en familie. Elen zwager dankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Onder dè aanwezigen merkten wij op vertegenwoordigers van de Shell" en een vertegenwoordiger der Deen- sche kustvisschers.. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Juli. Ondertrouwd 5 Juli: C. Kloos en E. van der Stelt; W. A. E. P. van Beek en J. M. van Muijen; A. Dibbets en A. Crombeen; L. C. Hartoch en J. Th. B. Reimerink; Th. R. Groot en H. Büthker; J. F. van der Wijden en E. Janssen; J. H. Galjaard en G. Schou ten; H. van der Veldt en A. G. Besteman; H. W. J. Polderman en H. E. Lommatzsch. Getrouwd 5 Juli: P. J. B. Wijers en J. M. Brijan; A. J. Bos en B. Schroder; A. J. Bos en M. E. van Lierop; A. J. Cassee en K. Zeder; A. A. B. Wijsman en A. M. Vollaerts; J. H. A. Mekenkamp en G. J Roet; J. van Doorn en J. M. Hetem; R. H. Nawrath en N. J. van Els- wijk; F. Welbedagt en IJ. Houtsma; J. Veld- meijer en J. Schoonbeek; A. J. van der Lende en M. Bannink; F. W. Roose en N. Koore man; G. H. van Schie en J. Schouten; W. Th. Lammers en A. M. van der Meer; B. van Dijk en Z. Durans; K. Hoogendoorn en C. H. de Koning. Bevallen 1 Juli: A. M. Polak—Bauer, d.; 3 Juli: H. G. Koomen—van 't Veen, d.; 4 Juli: J. A. Nooteboom—de Jager, z.; P. M. Hetem —Kuiper, d.; A. Kors—Angenent, z.; 5 Juli: F. J. van den Haak—Berbiers, d.; M. B. Oud- Stofberg, z. Overleden 3 Juli: A. C. Kruijer, 28 j., Ged. Schalkburgergracht; R., 2 mnd., z. v. A. Stringer, Oude weg; 4 Juli: J. Schouten— Jacobs. 55 j., Raaks; J. Vrolijk—van Ling, 76 j., Amsterdamschevaart; G. C. Kruijer—v. Keulen, 84 j., De Genestetstraat; J. C. van Zijl—van der Meij. 80 j., Van Keulenstraat. VOOR VELSEN EN LJMUIDEN VRIJDAG 7 JULI Thalia (kleine zaal): Miniatuur wereld stad 611 uur. Bioscoop: „De Mummie" 8.30 uur. ZATERDAG 8 JULI Thalia: Kleine zaal: Miniatuur Wereld stad. 211 uur. Bioscoop: „De Mummie" 7 en 9 uur. AGENDA: VRIJDAG 7 JULI. Luxor Theater: 8 uur: Dimitri Karamosoff en Waar is Teddy? W. B.-Sound Theater: 8 uur: Die onbeken de passagier. Café „Welgelegen" Wijk aan Zee: Concert en '.dancing. UIT HAARLEM ARRON D.-RECHTB AN K. AANRIJDING DEN DOOD TENGEVOLGE HEBBEND Op 3 Februari omstreeks acht uur 's avonds kwam een van Amsterdam komende Buick op den Rijksstraatweg onder Haai'lemmerliede in aanrijding met een van Haarlem komende Overland, tengevolge waarvan beide rijtuigen ernstig werden beschadigd en de Overland dwars over den weg kwam te staan met ge broken wielen, terwijl de Buick tegen de spoorbaan werd gedrukt en in schuine rich ting stond met den kop naar Haarlem. Er kwamen andere auto's; de bestuurders stop ten en zetten hun wagen aan beide zijden van den weg, terwijl zij in een groepje bij de Buick verzameld, gingen staan praten. Ook andere toeschouwers kwamen erbij, onder wie Dr. Lindeboom. Opeens schoot een Chevrolet, die met flinke snelheid uit Haarlem kwam, tus- schen de rijtuigen door, passeerde rakelings de Buick en reed daarbij Dr. Lindeboom aan, die tegen den grond werd gesmakt en zooda nig aan het hoofd gewond, dat hij kort daar op overleed. De Chevrolet botste tegen de Overland en vervolgens nog tegen een Ford aan, voor hij tot stilstand kwam. Donderdag had de bestuurder van de Che vrolet, een chauffeur-monteur uit 's-Gra- venhage, zich voor de i-echtbank te verant woorden wegens het veroorzaken van dood door schuld. Als deskundigen werden gehoord Dr. Hulst, die sectie op het lijk had verricht en de le lui tenant van den motordienst, de heer Haber- korn, die de Chevrolet had onderzocht. Dr Hulst verklaarde, dat de dood het gevolg was van de hoofdwonden die het slachtoffer bij de aanrijding had bekomen en luitenant Ha- berkorn had geconstateerd, dat een Imker- ruit, zoomede een portierstijl van den Chevro let sporen van aanrijding vertoonden, zoome de, dat er haren enz. op kleefden. Een getuige had bij Dr. Lindeboom gestaan, toen de aanrijding plaats had; hij had gezien dat de dokter door de auto tegen den grond werd geslagen. Verschillende getuigen, die bij de Buick hadden gestaan, verklaarden, dat de Chevro let plotseling met groote snelheid te voor schijn kwam, zij schatten de snelheid op 80 K.M. Getuige Sonneman, garagehouder, kwam even na de aanrijding tusschen de Buick en de Overland ter plaatse; hij kon met zijn auto de Overland ontwijken. Evenzoo verklaarde getuige Van der Meer, nie met zijn auto uit Haarlem kwam, dat hij al op eenïgen afstand zag, dat er iets ge beurd was en hij zette zijn wagen aan den kant om te gaan kijken; hij zag toen, dat de Overland en de Buick in aanrijding waren geweest Verdachte gaf de volgende lezing: Hij reed met een snelheid van 60 a 65 K.M. komende van Haarlem, toen hij links van zich een auto zag met vol licht; hij dimde toen en sloot gas af; hij zag geen auto dwars over den weg en ook geen menschen. Om de auto links van zich te ontwijken, ging hij rechts rijden, maar zag plotseling een onverlichte auto rechts van zich. Snel haalde hij naar links uit en schoot toen opeens vlak langs de Buick, die hij nog niet gezien had, omdat de ze achter de auto met het volle licht stond en toen hij langs de Buick schoot, zag hij ook menschen op den weg staan, maar hij be merkte niet, dat hij iemand aanreed. Onmid dellijk daarop zag hij de Overland voor zich, waar hij tegen op reed. Hij wijt het ongeval aan de onverlichte auto en aan de omstan digheid, dat hij moest dimmen, waardoor hij niet voldoende vooruit kon zien. Een persoon, die in het rijtuig van verdach te had gezeten, is mede van oordeel, dat met niet grooter snelheid dan 60 a 65 K.M. is ge reden. De Officier van Justitie was van meening, dat vast stond, dat de dood van Dr. Linde boom een gevolg is van de aanrijding. Wat de vraag betreft of verdachte er schuld aan heeft, merkte spr. op, dat andere autobestuur ders de Overland wel hebben gezien en dat verdachte z.i. de aanrijding had kunnen voor komen, als hij langzamer had gereden. Spr. eischte vijf maanden hechtenis. De verdediger Mr. BeMnfante betoogde, dat aan de verklaring van verdachte en zijn pas sagier omtrent de snelheid, waarmee gereden is, meer waarde moet worden toegekend dan aan de schattingen van getuigen, die de auto niet eerder hebben gezien dan toen hij voor bij schoot. Spreker achtte een snelheid van èo a 65 K.M. op den Rijksstraatweg niet te groot- en kon daarin geen schuld vinden. Zooals ver dachte de zaak voorstelt is het zeer aanneme lijk, dat hij geen schuld heeft aan de aanrij ding; pleiter vroeg of het niet onvoorzichtig was van de menschen die zich bij de Buick verzamelden, om daar op den rijweg te gaan staan. Hij vroeg daarom vrijspraak en in ge val van veroordeeling een veel lichtere straf, gelet op het onbesproken gedrag van ver dachte. Uitspraak over 14 dagen. BEDREIGING MET EENIG MISDRIJF TEGEN HET LEVEN Donderdag heeft voor de rechtbank terecht gestaan de voorzitter der IJmuider Federatie beklaagd op 25 April tegen zekeren De Vries te hebben gezegd: „Pas maar op, dat je niet meer met hem samenwoont als hij binnen komt, want dan ga je mee de lucht in". Met „hij" werd bedoeld zekere Dijkstra, die tijdens de staking was gaan. varen. De Vries en twee jongens van 14 jaar ver klaarden de uitdrukking „anders ga je mee de lucht in" te hebben gehoord, doch een an dere getuige ,die vlak bij beklaagde had ge staan en het gesprek tusschen verdachte en De Vries had kunnen volgen, verklaarde de aangehaalde woorden niet te hebben gehoord, maar wel zou verdachte gezegd hebben: „Als de boot binnen komt, zou ik maar niet met hem gaan samenwonen, want dan zouden er jou ook voor aan kunnen zien". Andere getuigen verklaarden niet te heb ben gehoord wat precies tusschen verdachte en De Vries was gesproken. De officier van Justitie was van oordeel, dat het wettig en overtuigend bewijs was gele verd en dat er een bedreiging met een mis drijf tegen het leven was geuit. In verband met de zeeliedenstaking vond spr. dit feit zeer ernstig en bracht naar voren dat er een terreur had geheerscht. Spr. eischte een ge vangenisstraf van 4 maanden. Mr. Drilsma, de verdediger, betoogde eerst dat er sterk aan getwijfeld moet worden of de geïncrimineerde woorden zijn gesproken; met verklaringen van 14-jarige jongens, die enkele woorden zouden hebben opgevangen, moet men, zei pleiter, zeer voorzichtig zijn. Maar nu de bedreiging. Stel de woorden zijn werkelijk door verdachte tegen De Vries gesproken: kan dit dan als een bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven beschouwd worden? Hoogstens zou men kunnen spreken van een misdrijf tegen de algemeens veilig heid van personen of goederen, maar nie mand zal hier toch aan een werkelijke be- dreiging gedacht hebben. Er was geen sprake* van een plan om huizen op te blazen en hoog stens zou hier, stel, dat de woorden gesproken meldt: Hoogste barometerstand 771.8 m.M. te Ha» paranda. Laagste barometerstand 752.6 m.M. te Va lencia. en voorspelt matigen tot zwakken O. tot Z. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer, warm. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging; Stilstand, Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 759 F. 76 F. 63 F. 66 F. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.12; n.m. 3.44. Zondag v.m. 4.02; n.m.4.35. Maandag v.m. 4.53; n.m. 5.22. (Geen Zomertijd.) ZWEMINRICHTING V. Z. V. (Spuikanaal) Temperatuur lucht Water 66 F. 61 F. zijn, van opschepperij sprake.zijn. De recht bank verstaat onder bedreiging iets heel an ders, iets, dat zoo tegen begin van uitvoering aan ligt. PI. vraagt op die gronden vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Mocht de rechtbank toch tot strafbaar heid besluiten, dan zou spr. op een zeer lich te straf aandringen, temeer daar de staking zoo goed als tot het verleden behoort. Uitspraak over 14 dagen. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Digne: De 9e etappe leidde Donderdag van Gap naar Digne 'over Guillestre, Barcelonnette, Beauvezer, een afstand 227 K.M. Twee ber gen moesten beklauterd worden, nl. de Col de Vars ter hoogte van 2115 Meter en de Col d' Alios ter hoogte van 2250 Meter. Aanvan kelijk was het tempo zeer langzaam, waaraan de enorme hitte wel schuldig zal zijn geweest. Zoo werden in de eerste 2 uur slechts 44 K.M. afgelegd. Archambaud maakte een vermoeiden in drupk. Hoewel goed gesteund door zijn landgenooten geraakte hij toch achter. Bij de Allospas was het veld overigens geheel uiteengerukt. In zeer groote snelheid werd naar beneden gereden, waarbij drie ook in de vlakte zijn achterstand niet in- groepen gevormd werden. Archambaud kon halen, hetgeen hem zijn leidende positie kostte in het algemeen klassement. De étappe werd in de sprint gewonnen door Speicher, die dus voor de tweede maal een étappe won. Het resultaat was: 1. Speicher, tijd 8 uur 45 min. 8 seconden. 2. Martano; 3. Fayolle. 4. Le Goff en Trueba, allen zelfden tijd als de win naar. >.6 Level, tijw 8 uur 48 min. 30 sec., 7. Stöpel ,8. Lemaire, zelfden tijd. 9. Guerra, tijd 8 uur 49 min. 48 sec., 10. Alb. Buchi, zelf den tijd. Het algemeen klassement ziet er na de 9e etappe als volgt uit: 1. Lemaire (.België) 63 uur 14 min. 34 sec. 2. Guerra (Italië), 63 uur 14 min. 57 sec., dus slechts 23 sec. verschil! 3. Speicher (Frankrijk) 63 uur 17 min. 30 sec. 4. Archambaud (Frankrijk) 18 min. 21 sec., 5 Martano 21 min. 58 sec. 6. Stöpel 32 m. 18 sec., 7. Level 35 min. 0 sec., 8. Le Goff. 37 min. li sec., 9. Magne 42 min. 43 sec., 10. Sche pers 43 min. 58 sec., 11. Aerts 44 min. 20 sec., 12. Geyer 48 min. 4 sec. Lan denklassement 1. Frankrijk 190 uur 28 min. 34 sec. 2. België 190 uur 42 min. 52 sec., 3. Duitschland 191 uur 14 min. 31 sec. 4. Italië 192 uur 25 min. 21 sec. 5. Zwitserand 192 uur 51 min. 11 se" LAWNTENNIS. WIMBLEDON. MOODEY—ROUND FINALE. De halve eindstrijden In het damesenkel spel zijn beslist. Zooals te verwachvn was kon Frl. Krah- winkel niet op tegen Helen Moody die met 64. 63 won, wat al een heele prestatie voor de Duitsche mag genoemd worden. In de andere demifinale leverden Miss Round en Miss Jacobs een hardnekkigen strijd die tenslotte in het voordeel van de Engelsche eindigde met 46, 64, 62. Borotra en Brugnon bereikten de finale van het dubbelspel door Kirby en Farquha-r son te slaan met 57, 36, 64, 63, 64. Minoi en Satoh verwierven zich een plaats in den halven eindstrijd door Perry-Hughes te slaan met 57, 63, 64, 16, 63. In het gemengd dubbelspel sloegen o.a. Kingsley en Mrs. Godfree, Hughes en Mrs. Moody met 6—4, 6—4, een kranige pre ssie.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6