DE BILT Het Zweedsche houtvlot binnen. De Mysterieuss Apache. iJMUIDER COURANT MAANDAG 10 JUL! 1933 TWEEDE BLAD IJMU1DEN. Ternauwernood aan den ondergang ontkomen. Vastgeloopen op de Noorderpier. Maar vlot gekomen „op eigen kracht - Bijna gestrand in de haven. Door den vloed- stroom werd het vlot hij het binnenkomen tegen den pier gedrukt, waar het vastliep. Spoedig is het door den stroom echter weer losgewerkt. Zondagavond kwam er bericht in IJmuiden Van het vlot. „Het is 's middags 4.20 uur het iHaaks-vuurschip gepasseerd, gesleept door de Zweedsche sleepboot Prins Bernadette en de Duitsche sleepboot Heros....". Eindelijk dan toch! Nog een paar uur en de lang, lange tocht, is ten einde; voor de eerste maal zal een dergelijk transport zijn geslaagd. Maar de laatstee loodjes hebben het zwaarst gewogen. Het heeft weinig ge scheeld, of het drijvende bosch van ruim 5000 boomen was gestrand, niet in het geij zicht van de haven, maar zoo goed als i n de haven. Als gevolg van de roekeloosheid van den commandant van het convooi, de kapi tein van de sleepboot Prins Bernadotte. Even later nadat we het bericht, dat het vlot naderde hadden ontvangen, komt een telefoonje: „om waalf uur gaat de Hector naar buiten, als u mee wilt En óf. En te middernacht zijn we bij het kantoor van BureauWijsmullen even later stappen we aan boord van de Junior, die ons naar de Hector, die bij de semaphore ligt. brengt. De Hector wil zien, of assistentie bij het binnensleepen gewenscht wordt- Het is een mooie zomernacht. Er staat een stevige bries uit het Zuiden. Als we overstap pen op den Hector, met kapitein Moerman, die als vertegenwoordiger van de directie van Bureau Wijsmuller meegaat, schijnt de maan die juist kracht genoeg bezit om de bedekte lucht te doorboren, op het licht bewogen wa ter: een zilveren streep teekent zich af op het deinende watervlak. Om één uur gaan we van den steiger. Ka pitein van der Graaf zet de telegraaf op "„volle kracht vooruit" en met een 9-mij Is vaartje stevenen we naar buiten. De steven van de sleepboot splijt het water uiteen; op het witte schuim teekent zich een fraaie blauwe glans; de zee licht. Het is nu nog alles poëzie. Maar voor feenige reisgenooten is de poëzie er gauw af. Een kalm zeetje.... Een kalm zeetje, zeggen de menschen van ifle sleepboot. Dat was het inderdaad zoolang we nog in de buitenhaven zijn. Ook de zee lijkt kalm en inderdakd, vlak buiten de ha ven klieft de Hector in rustige ligging de ba ren. Maar dra zijn we niet uit het oppertje van den wal, of de aan bakboordzijde van de sleepboot oploopende golven brengen bewe ging in de boot. Maar dan sommigen ver dragen kunnen. Achter ons zien we de vuurtorens lang zaam van ons afglijden; de honderden licht jes van de sluizen en de havens worden steeds flauwer. Om de Noord flikkert het hel dere licht van Egmond en even later zien we, flauw in het verre verschiet, de bundels van den vuurtoren van Suisduinen. Plet is alles geweldig mooi. Maarhoud je goed vast. want de Hector is dartel als een veulene in de weide. Er komt koffie. Ze is zoo heet, dat we onze handen bijna branden aan de kwart liter kom. Maar het is een welkome tractatie. Er is eenige acrobatiek voor noodig om de kom zonder morsen leeg te drinken. Kapitein Moerman en kapitein v. d. Graaf balancee- ren op hun zeebeenen; wij landrotten heb ben onze beide handen noodig om niet te vallen. Steeds flauwer worden de lichtjes achter ons; maar steeds helderder die welke onge veer dwars van de haven tegen den donkeren hemel afsteken. Een binnenvarend stoom schip passeert ons op grooten afstand. Ka pitein Moerman vraagt met de morselamp, wat die andere lichten zijn. Hij wil zekerheid maar de onbekende antwoordt niet. Spoedig is er geen twijfel meer. We zien toplichten, we zien twee "oakboordslichten. En op grooten afstand nog een flauw lichtje, het heklieht van het vlot. Als we e enuur hebben gestoomd, kunnen we het convooi duidelijk onderscheiden. De sleepbooten Heros en Prins Bernadotte lig gen aan den sleeptros, naast elkaar. Dan een heel eind niets en geheel achteraan, zeker een paar honderd Meter van de sleepbooten verwijderd teekent zich een donkere streep op het water met aan het achtereind een lichtje we zien den breeden kop van het vlot, aangeduid door de schuimspattende golven. Het valt tegen; we hadden het groo- ter verwacht. Geen hulp noodig. We praaien de Prins Bernadotte, een akelig klein sleepbootje, dat vreeselijk aan den tros ligt de slingeren. „Do you require assistance?" (verlang je assistentie) informeert kapitein v. d. Graaff. De Zweed schreeuwt wat terug in het Zweedsch. Verstaan doen we het niet, maar we begrijpen het. Plij heeft de Hector niet noodig! Ook de Duitsche kapitein „kann keirt Sehleppboot brucken." Deze weigering was den vreemden kapi teins bijna noodlottig geworden. Slechts weinig had het gescheeld, of zij hadden voor niets hun hout en kolen verstookt. Weken lang. Terug. Nog even varen we mee- Het vlot gaat dan Zuidelijk van ons af. Het is dan twee uur en we verlaten het op een mijl of acht uit de haven. De Hector stevent full speed op de haven .af en tegen drie uur zijn we binnen We blijven aan boord, want kapitein Moer man wil het nog eens probeeren. De kapiteins van Bureau Wijsmuller zijn gastvrije man nen. In de kajuit praten we wat, probeeren wat te slapen. De Hector weer naar buiten. Om half vijf gaan we weer naar buiten. He: wordt reeds dag. Duidelijk zien recht voor de haven de sleepbooten, di echter nog met lichten varen. Maar waar is het vlot? Kapitein Moerman hoopt natuurlijk altijd nog. dat er ook voor Bureau Wijsmuller wat te verdienen valt. De sleepbooten varen dwars de haven in, met den kop op de Zuiderpier gericht. Gaat dat wel goed? Neen, het ginge niet goed! Daar zien we plotseling het vlot. dat nu in de ochtend schemering duidelijk zichtbaar is, vlak ach ter de Noorderpier vandaan komen. Het schuurt langs de blokken. De sleepbooten trekken wat ze trekken kunnen. De tros van de Prins Bernadotte breekt. En even later ook die van de krachtige Heros. Het vlot zit vast. Het vlot zit vast op de blokken. Het is ten preoi aan de golven, die gesteund door den sterken vloed, de houtmassa tegen de Zui derpier en wellicht op de blokken duwen. Zal het breken? Maar de Zweedsche houtvlotters hebben geen helf werk verricht. We zien een heele serie kettingen stijf den 30-Meter omtrek omspannen. Er komt een geluk bij een ongeluk. En dat geluk is, dat het zwaartepunt van den druk binnen de haven ligt- De vloed drukt het sterkst tegen het binnen de pier uitstekende gedeelte. Het beweegt weer. De voorkant (de steven) zwenkt naar het Noorden. Het werkt zich los en achterste voren komt het de ha ven in. De Prins Bernadotte steigert er om heen en haast er boven op. Het kost veel moeite, weer verbinding te krijgen en eerst nadat de tros eenige malen gebroken is weet een dei- opvarenden van de Zweedsche sleepboot de verbinding te herstellen. Later gaat ook een Duistlher over en ten slotte zijn beide booten weer in actie om het vlot verder naar binnen te sleepen. Overal zien we menschen langs den haven kant om het merkwaardige schouwspel gade te slaan. Langzaam nadert het convooi de Midden- sluis. De Hector was inmiddels weggestoomd. Maar ze kwam toch niet met leege handen thuis. De Fnseigne Marie Saint Germain", heeft haar hulp noodig. De Junior brengt het stoomschip naar zijn ligeplaats, de haven van het hoogovenbedrijf. Om zes uur stappen we aan wal. Het vlot is binnen. We kunnen naar huis gaan. Het houtvlot is om 8 uur door de midden- sluis geschut. Het schutten had een vlot verloop. Het vlot werd door de sleepboot „Prins Bernadotte" en drie sleepbooten van Gebr. Goedkoop naar Zaandam gesleept en niet naar Amsterdam zooals oorspronkelijk de bedoeling was. J. J. ALLAN SR. f Te zijnen huize Spiegellaan 9 te Driehuis is 1.1. Vrijdag op ruim 70-jarigen leeftijd over leden de heer J. J. Allan Sr., commissaris der N.V. Drukkerij Sin jewel en lid van den Raad van Beheer der IJmuider Courant, voorda deze door ons werd uitgegeven. Wij bewaren aan den overledene de herin nering van een serieus zakenman, met wien wij op de meest aangename wijze de onder- handelingen over de overneming van de IJmuider Courant hebben mogen voeren. De heer Allan vestigde zich ruim een jaar geleden, na een arbeidzaam leven in West- zaan, te Driehuis. Helaas heeft hij niet lang van zijn welverdiende rust mogen genieten. In zijn nieuwe woonplaats was hij o.a. 2de voorzitter van de Buurtvsreeniging Driehuis. In Westzaam was de heer Allan een zeer ge ziene persoonlijkheid, o.a. was hij gedurende geruimen tijd wethouder dier gemeente en tot zijn vertrek naar Driehuis commissaris van de Stroomverkoop Maatschappij Zaan land. De crematie zal plaats vinden Dinsdag na aankomst van trein 16.26 uur. EEN FEDERATIE VAN ORANJE- VEREENIGINGEN. De financieele toestand der gemeente. ONDER LEIDING VAN BURGEMEESTER RAMBONNET. Te Alkmaar is onder leiding van Mr. L. F. J. Rambonnet, burgemeester van Velsen, een oprichtingsvergadering gehouden van de Oranje Federatie Boven Het IJ. Aanwezig waren behalve de voorzitter, de heer W. R. Drost, burgemeester van Kwadijk, H. Oostveen, burgemeester van Blokker. J. M. Stempel, wethouder van Hoorn, ds. P. E. J. Bik uit Enkhuizen, J. de Jong, voorzitter van de Chr Oranje Vereeniging uit Den Helder, en M. J. Leendertse. hoofd eener school te Oosthuizen. Instemming was be tuigd door dr. Westerouen van Mee teren, inspecteur van het L. O., deken Huibers uit Hoorn en den heer J. Steert, burgemeester van Oosthuizen. De federatie stelt zich ten doel, in zoo veel mogelijk plaatsen Oranjevereenigingen op te richten. Bestaande vereenigingen wor den dringend uitgenoodigd zich aan te sluiten. Personen, welke in een bepaalde plaats het initiatief willen nemen om een ver eeniging op te richten, gelieven zich te wen den tot den secretaris, den heer M. J. Leen dertse te Oosthuizen. VACANTIE. De vacantie voor de arbeiders, in dienst der patroons, georganiseerd in den Nederl. Aannemersbond alhier, zal gegeven worden in de week van 31 Juli—4 Augustus. meldt: Hoogste barometerstand 768.8 m.M. te Rochefort. Laagste barometerstand 747.5 m.M. te Stornoway. en voorspelt Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 67 F. 58 F. 65 F. De gemeentenaren moeten bloeden. Feite- telijk is de regeering er op uit, de laatste druppel er uit te persen. Als de regeering haar zin krijgt en waarom zou zij 't niet? dan worden de inwoners onthaald op een belastingheffing, die hooger is dan waar ook, waartegenover staat als resultaat der opge legde bezuinigingen een nog slechtere straat verlichting. Als de regeering haar zin krijgt: dan zal de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose (die, zooals B. en W. opmerken met de grootste zorg hare financiën behar tigt en het uitgetrokken bedrag noodig heeft) haar zegenrijken arbeid moeten .beperken .waar door de witte pest", die in onze gemeente zoo effectvol werd bestrijden, weer een kansje krijgt, dan zullen de straten, die toch al vol kuilen zitten, die noodig opgehaald moeten worden, nog meer verwaarloosd worden; dan zal de gemeentereiniging, die blijkens een door B. en W. overlegd staatje goedkoo- per is dan bijv. in Schiedam, Leiden, Gouda, Den Helder, Groningen, enz. (pér hoofd in Velsen f 2.53, in Groningen f 4.74) nog f 15000 moeten bezuinigen. Openbaar en bijzonder bewaarsc.hoolonder- wijs en gymnastiekonderwijs zijn al weg- bezuinigd, maar het onderwijs zal dan nog meer offers moeten brengen. De boventallige leerkrachten kunnen niet worden gehand haafd. B. en W. legsen zich bij dit verlangen neer en het onderwijs krijgt weer een knauw. De minister heeft met het potlood be zuinigd. zonder rekening te hebben gehou den met de werkelijkheid, met moreele ver plichtingen. Voorbeelden? Tien percent of f 1000 bezuinigen op het subsidie van het Antonius Ziekenhuis. Maar dit kan niet, daar de gemeente zich contractueel tot een jaarlijksche subsidie van f 10.000 verbonden heeft en wel tot 31 December 1964. Voor het kampeerterrein f 200 minder zegt de Minis ter. dus evenveel als in 1932. Dit kan ook niet, want het Rijk heeft den huurprijs verhoogd. Tien percent minder voor verlichting. Kan ook niet, want de tarieven van het P. E. N. zijn niet verlaagd. De vijftig gulden, uitge trokken voor subsidie bijzonder onderwijs in de plaats tredend van vervolgonderwijs kun nen vervallen, zegt de Minister. Dit zal op een misverstand berusten, zeggen B. en W,. want de gemeente heeft nog financiëele ver plichtingen ten opzichte van voorgaande jaren waarvoor nog geen afrekening plaats heeft gehad. De minister val feitelijk dat, de gemeente haar sehulde.ischers niet voldoet. Belastingen verhoogen? Er komen nu juist zooveel menschen van buiten hier wonen, middenstandex-s. We rakeii heel wat bouw terrein kwijt: in elke raadsvergadering komen vooi-st.el!en tot grondverkoop op de agenda. En wanneer we nu de belasting gaan ver hoogen wordt dit tegenwerkt. De gemeente staat voor een ernstige crisis. Maar achter deze crisis ligt toch nog altijd een schoone toekomst. Het is de plicht van de regeering de ge meente door de crisis heen te helpen, opdat zij onverzwakt daaruit te voorschijn kan komen en zij. wanneer betere tijden zijn aan gebroken met nieuwe enereie een nieuw tijd perk van bloei kan voorbereiden. meest matigen, zuidelijken tot westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen of onweer. Later opklarend. Weinig verandering in temperatuur. Het geioeldige vlot passeert de sluizen te IJmuiden. Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. VELSEN SLEUTELBEEN GEBROKEN. Zaterdagmiddag had een 17-jarige jongen, genaamd V., en wonende te Amsterdam, het ongeluk in het kampeerteri;éin 'te vallen, waardoor hij zijn linker sleutelbeen brak. Per ziekenauto werd de jongen naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd. RIJWIEL ONTVREEMD. Zondagavond is ten nadeele van O., te IJmuiden een rijwiel ontvreemd, hetgeen hij eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor het café van F. aan den Zeeweg. WEDEROM LETLANDSCHE STAKERS. Zaterdagmiddag is wederom een viertal leden van de bemanning van het Letlandsche stoomschip Eveidta, dat voor de Papierfabriek in lossing ligt, in staking gegaan. Zij werden door den kapitein van boord verwijderd, waarna zij door de politie, in afwachting hunner uitleiding, naar het Huies van Be waring te Haarlem werden overgebracht. LAGE KOLENVRACHTEN Van Llanelly is een stoomschip met kolen bevracht naar Amsterdam tegen een vracht van 4 sh. 9 d. (nog geen twee gulden) per ton. Deze prijs illustreert wel de depressie op de vi'achtenmarkt. FEUILLETON ROMAN PIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. .(Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) m „Daar Royle u opgestookt heeft om me na te gaan, zal hij u wel allen noodigen uitleg gegeven hebben, zou ik denken", zei zij koud. „Frank vroeg me met hem mee te gaan om jou te zoeken en vertelde me, wat hij dadelijk had moet-en doen, je schandelijk gedrag in dat café van den minsten rang; de rest zou ik graag van jou hooren". Cornelia haalde haar schouders op met een onverschilligheid, die zij heelemaal niet voelde. In eens voelde zij het verschil tus- schen een avontuur en een behoorlijken uit leg er van eenige uren later. „Monsieur", begon zij en werd toen vuur rood. Het was heel moeilijk over een man te spreken, met wien zij verschillende uren had doorgebracht ..en van wien zij geen an deren naam kende dan dien van l'Etranger Rouge, wat haar nu in eens een belachelijke onmogelijke schuilnaam leek. Zij deed een poging om haar waardigheid te herwinnen „De heer, die mij liet zien, wat ik graag zien wilde, bood mij aan mij naar plaatsen te vergezellen, die ik anders niet kon be zoeken en ik ging dat is alles". Wild voelde, dat zijn zelfbeheersching hem ging verlaten Hierop had hij niet gerekend. Tot nu toe waren de streken van zijn doch ter enkel en alleen het gevolg geweest van overvloed van jeugd, en opstandigheid tegen de enge conventie, die haar werd opgelegd. Hierin had zij helpers en handlangers van haar eigen soort, dikwijls van haar eigen sexe gehad. Nooit eerder had zij in het ge heim samengezworen of haar eigen eer op het spel gezet, „Het komt dus hierop neer", zei hij. „je hebt dien man, dien apache, in het geheim ontmoet, bent uren met hem alleen ge weest en hebt gelogen om deze schandelijke samenkomsten te kunnen hebben". Ze kromp ineen. Van natuur oprecht en eerlijk, had haar de misleiding meer be zwaard dan de avonturen zelf. De woorden van haar vader deden haar pijn, vroeger had er in al zijn berispingen toch nog tee- derheid gelegen, die nu vanavond geheel ontbrak. „Ik ben nooit met hem alleen geweest" antwoordde zij, „en al ware dit cok gebeurd hij heeft mij behandeld als ieder andere begeleider het zou gedaan hebben". „Een ridder zonder vrees of blaam", smaalde Wild. Vader en dochter keken elkaar aan en Wild wist, dat hij voor "t eerst met een toe stand te doen had, dien hij niet kon na gaan. Cornelia was zijn oogappel, doch er was iets in haar gezicht „Je moet mij je eei"ewoord geven, dat je dien man niet meer zult zien of spreken", zei .hij. Cornelia glimlachte plotseling. „Gelooft u niet, dat ik op me zelf lean passen, Vader tje", vroeg ze, „en wordt het zachtjes aan niet te laat om dit te bespreken?" „Dit is de eerste keer, dat je het aangelegd hebt met boosdoeners", antwoordde hij om zichtig, „misschien ken je hun gehalte niet". Er volgde een lange stilte, die eindelijk door Wild werd verbroken. „Ik wacht op je woord", zei de hij. Cornelia zuchtte diep, zij klemde haar lippen opeen en wendde zich af. Weer viel er een stilte. „Nu", zei Wild scherp. „Ik kan niet" stamelde zij. Wild werd bleek. Hij keek naar zijn doch ter met een blik, dien zij nooit te voren van hem gezien had. „Heel goed", zei hij, zijn best doende zijn stem rustig te houden. „Je bent mijn doch ter, ik zal doen wat ik noodig acht, om je tegen je zelve te beschermen". Cornelia aarzelde, toen liep zij met opge heven hoofd, ofschoon met Lovende lippen, de kamer uit. Wild en Royle keken elkaar aan. „We moeten geen halve maatregelen ne men", zei de eerste. ,Jk zal een detective huren een vriend hier van mij, kan mij met raad dienen en ik zal hem opdragen dat heerschap na te gaan. 't Is een be schermingsmaatregel, maar ik krijg mis schien genoeg van dien schelm te hooren om hem de politie op zijn dak te sturen". Royle werd rood. De ontdekking van dezen avond was a,ls een mes door zijn hart ge gaan, maar de gedachte, dat Cornelia zou worden nagegaan, bespioneerd door een be taald iemand stuitte hem zeer tegen de borst. In sommige opzichten kende hij Cor nelia beter dan haar eigen vader en hij zag in, dat, wanneer ze het bestaan van zoo'n detective zou ontdekken, er heel wat ergers zou gebeuren. „U moest dat maar aan mij oveiiaten, mijnheer", zei hij plotseling als bij ingeving. „Ik zal de verantwoording voor haar op mij nemen en en ik ken Cornelia". De oudere man keek hem vriendelijk aan. „Goed, als dat je beter lijkt", zei hij. „Ik weet, dat ik op je vertrouwen kan! Wat deksel! Waarom kan zij niet besluiten met jou te trouwen en met al die dwaasheden te eindigen". Royle kromp ineen, toen zijn wonde werd aangeraakt. „Ik vrees, dat ik haar als zoodanig niet aantrek", zei hij. Wild snoof. „Zij heeft een krachtigen man noodig", hernam hij boos, „één, die haar aan kan en haar zoo weinig ontziet, als in onzen verweekelijkten tijd nog mogelijk is. We zullen het hierbij moeten laten, vrees ik", voegde hij er nog bij. „Ik zal ook met me vrouw Lawson spreken, zoodat ook zij haar beide oogen open houdt voor iedere poging, die door vreemden wordt gedaan om met Cornelia te spreken". „U zult haar toch niet alles vertellen?" zeide Royle haastig. „Lieve hemel, neen, ze zou doodsbang zijn en in ieder mensch een apache zien, maar ze is dol op Cornelia, een wenk is ai voldoende". - De beide mannen gingen uit elkaar. Royle om naar zijn kamer te gaan en Wild om mevrouw Lawson op te zoeken. Hij vond haar in de hall, op het punt naar boven te gaan. „Een oogenblikje, Julia", zei hij, terwijl hij zich in een stoel naast haar liet val len. Mevrouw Lawson bereidde zich voor tot luisteren met die aandacht, die zij aan de geringste zijner woorden gaf. Wild kauwde op een onaangestoken sigaar Het was moeilijk om te beginnen. „;t Is over Cornelia", zei hij langzaam, „ik ik maak me ongerust over haar, Julia". Mevrouw Lawsojn glimlachte aanmoedi gend. Zij had die klacht al zoo vaak van hem gehoord. „Ach', zei ze vriendelijk. „Zij is jong en en overmoedig, en en ze wordt niet graag nagegaan, Julia". „Daar houdt de jeugd nooit van", herin nerde zij hem. „Dat is waar, maar wat ik zeggen wou, ik zou het toch prettig vinden, als je eens extra op Cornelia let, Julia; ik weet, dat je voor haar zorgt als een moeder" hij zag het vlugge blosje niet. dat niet leelijk stond, op de wangen van zijn toehoorster, verschij nen, „maar, zie je, Parijs is nu eenmaal Parijs". Mevrouw Lawson knikte. „Ik begrijp je, Norman", zeide zij en ze dacht ook. dat ze het begreep. „Cornelia is zoo knap en aardig, je bent natuurlijk bang, dat de een of ander haar zal aanspreken, als ik met mijn aandacht elders ben. We weten allemaal, dat zulke dingen gebeuren en ik zie het gevaar er duidelijk van in". Wild zuchtte van verlichting, Julia was een verstandige vrouw. „Dat is het", bekende hij vlug, „Franschen zijn impulsief en onconventioneel sommige ten minste en je weet, Cornelia ziet er geen kwaad in om een loopje te nemen, met wat wij, oudei'en, noodzakelijke conventie noemen, dus, als je ziet, dat een of andere kerel met haar tracht te te spreken, wimpel hem dan af en zeg het mij". Mevrouw Lawson knikte begrijpend en eenige minuten zaten zij stil bij elkaar. „Wij zullen hier spoedig opbreken" zei Wild plotseling. „Weg van Parijs" vroeg zij met eenige verwondering. W:ld knikte. „Mijn zaken zullen mij nog eenigen tijd hier houden", antwoordde hij. „Maar vandaag vroeg mijnheer Débu, d Parijsche bankier, met wien onze bank- vereeniging hoopt samen te gaan, of ik, met mijn gezelschap, hem kwam bezoeken in zijn huis te St. Cloud en ik zal hem maar schrijven, dat we liet aannemen. Je zult het er prettig vinden en we zullen er meer op ons gemak zijn". Doch het was niet het meerdere gemak, dat hem deed besluiten de uitnoodiging aan te nemen. Hij begreep, dat in een gesloten huis er minder gelegen heid zou zijn voor de uitstapjes van Cor nelia. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5