VlSSCHEMJ EN S<HEEPVAARTBERICHTEN I WEENEN LACHT WEER. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDER COURANT Schip Venn, aankomst Laatste bericht Agnita Arantza Mendi Ajax Alcinous Antilope Amstelkerk Ada Bennekom Barneveld Berenice Baron Carnegie Crijnssen Delfland West-Afrika West-Afrika Elsie Sundsvall Farmsum Rosario Frigga Rosario Gera Ned.-Indië Gaasterland Buenos Aires Glaisdale Buenos Aires Alexandrië Bahia Blanca Valencia Bourgas Halle Ned.-Indië Is tok Santa Fé Ned.-Indië Kiel W. Indië Luneburg Ned.-Indië West-Indië Meerkerk Japan Myrmidon Ned.-Indië Thangsund Margareta Mantyluoto M. v. St. Aldegonde Batavia Neumark Ned.-Indië Skutskar Oldekerk Japan Oporto Orania Buenos Aires Polydorus Ned.-Indië Prins Bernadotte Umea Peisander Ned.-Indië Poelau Laut Ned.-Indië Pan Norway Aruba Phrontis Ned.-Indië Poelau Bras Batavia Bisanger Buenos Aires Rita Braila Serooskerk Japan Salland Buenos Aires Svane Archangel Triton Pto. Tarafa Telamon Bourgas Tallisse Med.-Indië Troja West-Indië Trolla Nordmaling Topaz Swansea Tanimbar Hamburg Ned.-Indië Vesta Savona Zeelandia Buenos Aires Houston Santa Fé Kopenhagen Hamburg Londen West-Afrika Archangel Chili Chili Midd. Zee Buenos Aires West-Indië 17 Juli 17 Juli 11 Juli 12 Juli heden 19 Juli 9 Juli 25 Juli 12 Juli 12 Juli 12 Juli 4 Aug, 11 Juli 8 Aug. 5 Aug. 17 Juli 14 Juli 5 Aug. 25 Aug. 22 Juli 12 Juli 27 Juli 17 Juli 12 Juli 11 Juli 13 Juli 9 Aug. 9 Aug. 13 Juli heden 5 Aug. 24 Juli 10 Juli 16 Juli 24 Juli 10 Juli 12 Juli 28 Juli heden 25 Juli 25 Juli 19 Juli 5 Aug. heden 13 Juli heden 8 Aug. 15 Juli 15 Juli 9 Juli te Rouaan 17 Juni v. Villa Constitucion 8 Juli van Stettin 8 Juli vertrokken 6 Juli van Londen 3 Juli van Takoradi 30 Juni vertrokken 6 Juli van Buenaventura 3 Juli van Callao 6 Juli van Susak in lading 10 Juli te Plymouth 7 Juli te Sherbro 3 Juli van Las Palmas 6 Juli van Strigsund 6 Juli van LaPlata 30 Juni van St. Vincent 7 Juli van Colombo 6 Juli vertrokken 4 Juli van St. Vincent pass. 5 Juli Gibraltar m lading 6 Juli van Lissabon 7 Juli van Constantzs. 5 Juli van Macassar 18 Juni te Rosario pass. 5 Juli Perim 5 Juli van St. Michaels 7 Juli van Aden 5 Juli van Barbados 4 Juli van Penang pass. 5 Juli Gibraltar 5 Juli vertrokken 7 Juli vertrokken in lading 26 Juni van Macassar 7 Juli vertrokken 4 Juli te Dairen 7 Juli vertrokken in lading 23 Juni van Padang 3 Juli van Holtenau 9 Juli van oPrt Said 1 Juli van Penang 20 Juni vertrokken 8 Juli te Belawan in lading 26 Juni vertrokken in lading 8 Juli te Rotterdam 6 Juli van Rio Janeiro 4 Juli van Honningsvaag 22 Juni vertrokken 5 Juli te Candia 8 Juli te Genua 12 Juli van Cartagena 30 Juni vertrokken Vertrekt 10 Juli 7 Juli van Liverpool. 8 Juli van Baaavia. 6 Juli van Alicante 1 Juli van Pernambuco VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN ANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Fr. s.s. Papierfabriek Russ. s.s. Medee Ilmen Caen Leningrad erts Zonderling anti-semietisme van dr. Fraaenfeld. (Van onzen correspondent) Weenen, Juli. Het klinkt onwaarschijnlijk, maar het is waar, de Weeners hebben innig plezier aan een nazi-leider beleefd. Een glimlachend leed vermaak twinkelt door de stad, want daar is een van de allergrootsten onder de nazi's ,jn zijn hemmetje" gezet. Niets kon meer naar den smaak der Weeners zijn, die in het diepst van hun hart de nazi's eigenlijk gemakkelij ker hun revolutionaire politiek zouden kun nen vergeven dan hun onhebbelijke dikdoe nerij. En juist omdat de opgewondenheid der nazi's het sterkst blijkt als zij lucht geven aan hun antisemitisme, hebben de Weeners zooveel genoegen gehad aan het proces, waarin dr. Frauenfeld, de ge wichtigste man in de Oostenrijksche nazi- partij, onthuld werd als een bewonderaar van Joodsche dokters, een eerbiedig toegewijd dienaar van Joodsche bankiers, als een goed kameraad van een Joodsche vrouwelijke col lega, en als een liefhebber van „Koshere"- maaltijden. In elk land zou, na al wat de nazi's in Duitschland tegen de Joden misdre ven hebben zulk een onthulling een overwel digende moreele verontwaardiging gewekt hebben, maar de Weener, die nooit vergeet dat hier aan het Donau het bloed van twaalf volken is samengevloeid, heeft al veel te lang zijn schouders opgehaald voor de Duitsche rassentheorieën en bovendien houdt hij niet van die groote hartstochten. Veel liever mon kelt de Weener innig voldaan over den uit spraak van de rechtbank dat de Arbeiter Zei- tung ongelijk had dr. Frauenfeld een „koshe- ren" man van eer! (met het ironische uit- roepteeken) te noemen. Dr. Frauenfeld, con cludeerde de rechter, is geen man van eer, en ook niet kosher. Dit vernietigend proces heeft dr. Frauen feld zichzelf op den hals gehaald door de sociaal-democratische Arbeiter Zeitung we gens beleediging aan te klagen. Het beleedi- gend artikel werd maanden geleden gepubli ceerd en misschien had dr. Frauenfeld toen nog hoop dat de rechtbanken intijds door een Nazi-regeering „gezuiverd" zouden zijn. Het is anders moeilijk te begrijpen waarom hij dat artikel niet den snellen dood van alle Weensche politieke beschuldigingen liet ster ven, want het bleek nu dat hij geen enkel van de feiten weerleggen kon, waarmee de Arbeiter Zeitung had willen aantoonen, dat de zoo geweldig anti-semitisch doende nazi leider van nature volstrekt geen Jodenhater is. en graag hun gunst, hun hulp of hun vriendschap gezocht heeft. Wat een paar maanden geleden alleen maar door de Arbei ter Zeitung beweerd wérd, wordt nu door alle bladen met van leedvermaak in vette letters verkondigd als door de rechtbank vastgelegde feiten. Heel Oostenrijk, behalve de nazi's die alleen hun verschrompelde nood- blaadjes lezen, heeft nu de boosaardige on eerlijkheid van de anti-semitische propagan da leeren kennen en de armelijke dubbelzin nigheid van den propagandist. De onthullingen beginnen met de groote toewijding die dr. Frauenfeld als bankemployé voor zijn Joodschen directeur aan den dag legde. Hij hielp hem niet alleen een staking van de „arische" bankbedienden breken, waarvoor hij een flinke belooning en een uit- gezochten maaltijd aannam, maar hij droeg zijn directeur met eerbiedige bewondering zijn eersten bundel novellen op. Het is na tuurlijk mogelijk dat in heel Weenen alleen dr. Frauenfeld niet wist dat zijn directeur een Jood was, maar dat is een gevaarlijke uitvlucht voor den anti-sëmitischen propa gandist, die in zijn lijfblad schreef, dat elke Jood op honderd pas uit duizenden is te her kennen. In elk geval had dr. Frauenfeld er niets op tegen zijn boeken aan Joden op te dragen, want later schonk hij een zijner romans aan een bekende Joodsche kunstbeschermster. met een eigenhandig geschreven, bijzonder hartelijke toewijding. Ook tegen een vriend schap met een Joodsche vrouwelijke bankcol- Iega verzette zich niets in het arische bloed van dr. Frauenfeld. Hij verontschuldigde zich voor de rechtbank met het woord van Bis marck: „Beleefd tegen het ergste galgen brok", maar de rechter meende dat een zoo ijselijk hooghartige beleefdheid volstrekt niet van dr. Frauenfeld eischte, zijn collega uit te noodigen op zijn litteraire avonden, het met haar tot jij en jou te brengen, en aller minst wel regelmatig met haar in een Joodsch restaurant te gaan eten, waar het „kosher" met groote letters op de deur stond. Zelfs van Joodsche doktoren had dr. Frauenfeld geen afkeer. Hoewel zijn specialist hem ook in zuiver arische ziekenhuizen had kunnen brengen, liet hij zich in een Joodsch gasthuis door Joodsche doktoren behandele: en door Joodsche zusters verplegen. Het Joodsche ziekenhuis had nu eenmaal een goe den naam, en de redactie van dr. Frauenfeld's blad zag er niets zonderlings in den nazi leider gelukwensch- n te sturen met het goede succes van het koTiere dieet, hoewel dat blad zijn lezers met vcite letters waarschuwde dat wie bij Joden eel, daaraan sterft. Dr. Frauen feld was bijzonder tevreden met zijn behan deling, maar dat verhinderde hem niet in zijn Joodsche ziekenhuiskamer felle anti semitische artikelen voor zijn blad te schrij ven. Dat nu was, concludeerde de rechter, een innerlijke tegenstrijdigheid waarin wel iets onwaardigs gezien moest worden en de Ar beiter Zeitung had daarom het recht dr. Frauenfeld ironisch „een man van eer!" (met het uitroepteeken) te noemen. Met „een koshere man van eer!" werd echter, meende de rechter de spot te ver gedreven. „Kosher" is dr. Frauenfeld niet en voor dat „kosher" moet de Arbeiter Zeitung 500 schilling boete betalen. Maar met de schrapping van het kosher is dr. Frauenfeld niet tevreden, en hij wil nu probeeren in hooger beroep het uit roepteeken kwijt te raken. IJMUIDEN BER. AAN ZEEVARENDEN ENGELAND, Oostkust. Nabij Great Yar mouth. Hewett Channel. Gewijzigde diepten. De volgende dieptecijfers moeten op krt. No. 1543 worden aangebracht: Op 52 gr. 33' 37" Nb en 1 gr. 48' 28" El: 26 (vt.). b. Op 52 gr. 33' 37" Nb en 1 gr. 48' 15" El: 27 (vt.). Op krt. Nos. 1094 en 1408 wordt aange bracht op de plaats (a) het dieptecijfer 41/4 (v.m.) MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1—f 0.70. Griet per 50 K.G. f 27.50—f 18. Tongen per K.G. f 1.60f 0.70. Middelschol per 50 KG. f 26. Zetschol per 50 K.G. f 22.50—f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 2.40. Schar per 50 K.G. f 6f 5.50. Tongschar per 50 K.G. f 23f 20. Rog per 20 stuks f 16.50f 3.90. Vleet per stuk f 1.25. Kleine poon per 50 K.G. f 4f 1.90. Middelschelvisch per 50 K.G. f 21-f 16.50. Kleine midd. schelv. p. 50 K.G. f 17f 6.90. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.f 2.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 44f 25. Gullen per 50 K.G. (groote) f 12f 7. Idem, (kleine) f 10f 3.50. Leng per stuk f 1. Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.90. Wijting per 50 K.G. f 4—f 1.75. Koolvisch per stuk f 0.63f 0.13. Makreel per 50 K.G. f 19—f 12.50. Klein middel hake per 50 K.G. f 16. Kleine hake per 50 K.G. f 7.50. BESOMMINGEN. Trawlers: Alkmaar. IJm. 31 260 m. f 1660. Jennie Elza IJm. 88. 135 m. f 1230. Julie Streiff, IJm. 159, 70 m. f 1130. Flamingo, IJm. 42, 105 m. f 10.30. Caroline. IJm. 26, 626 m. f 3430. Henriëtte Jacoba, IJm. 109, 400 m. f 2200. Loggers: Ro. 1 f 770; K.W. 89 f 310; K. W. 105 f 850; K.W. 70 f 390: K.W. 34 f 910; K.W. 110 f 330; K.W. 42 f 690: K.W. 45 f 490, K.W. 30 f 460; K.W. 40 f 720; K.W. 65 f 760; K.W. 135 f 380; K.W. 151 f 850; Kotters; G. G. 262 f 290. SCHEEPVAARTBERICHTEN Dr. Frauenfeld HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Delfland (thuisr.) 7 te Sherbo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 8 van Durban. Heemskerk (thuisr.) 8 van Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 8 te Manilla. Serooskerk (thuisr.) p. 7 Ouessant. K.N.S.M. Agamemnon 7 van Genua te Savona. Amazone 7 van Aalborg n. Amsterdam. Ariadne 7 van Malaga n. Alicante. Colombia 7 van Curacao n. Bto. Cabello. Crijnssen W.-Indië n. mst. 10 (v.m.) te Ply mouth verwacht. Stuyvesont W.-Indië n. Amsterdam 7 v. Plymouth via Havre. Hercules, 7 van Constantza n. Stamboul. Mars 7 van Lissabon n. Setubal. Merope 8 van Venetië te Amsterdam. O-beron, 7 van Amsterdam te Hamburg. Orpheus 7 van Oporto n. Vigo. Telamon 7 van Candia n. Calamata. Bennekom Chili n. Amsterdam 6 v. Buena ventura. K. H. L. Orania (uitr.) 7 te Buenos Ayres. Flandria (uitr.) p. 8 Pt. de Galle. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (uitreis) p. 8 Dover. Kota Tjandi (uitreis) p. 8' Pt. de Galle. Kota Gede (uitreis) p. 8 K. del Armi. Kota Nopan (thuisreis) verrr. 8 (3 n.m.) v. Londen. Slamat (thuisreis) 8 (6 v.m.) te Marseille. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) p. 8 Ouessant. MIJ. NEDERLAND. Talisse (thuisreis) 8 te Genua. Tanimbar 7 van Liverpool n. Amsterdam- i zJohan van Oldenbarnevelt 8 van Oslo te Amsterdam, DE LINDBERGHS DE LUCHT IN. BALBO TEGEMOET! atlant-ischen mail- en passagiersluchtdienst over het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan, alsmede voor de inrichting van een. internationale luchthaven. Luchtvaart-experts van Engeland, de Ver- eenigde Staten en Canada hebben te Shit John op New Foundiand reeds besprekingen ingeleid met de regeering van New Found- land. De besprekingen beoogen om den mail en passagiersdienst van de Pan-American en ae Imperial Airways met elkaar te ver binden, aanvankelijk voor het vervoer van mail- en later voor het vervoer van passa giers De Lindbergh's maken een noodlanding. HALIFAX, 10 Juli (Reuter). Door dich ten mist is het echtpaar Lindbergh gedwon gen een noodlanding te maken nabij Roek- land (Maine). Beiden zijn ongedeerd. Mevrouw Lindbergh. Lindbergh Kolonel Lindbergh en zijn vrouw zijn Zondag gestart voor hun vlucht naar Groen land en eventueel naar IJsland. De tocht zal in gemakkelijke etappes worden afgelegd Het eerste doel van het echtpaar Lindbergh is Halivax in Nieuw-Schotland. „Wij hopen tijdens onze vlucht generaal Ba lbo's luchtarmada te kunnen begroeten" verklaarde Lindbergh voor zijn vertrek. Het toestel, waarmee de tocht naar Groen land wordt ondernomen, is betzelfde als dat hetwelk bij Lindbergh's vlucht naar China is gebruikt. Aan boord bevinden zich 2350 Liter benzine, waardoor desgewenscht een afstand van 3200 K.M. zonder te landen kan worden afgelegd. Ten einde op alle gebeur lelijkheden voorbe reid te zijn, hebben de Lindbergh's nood rantsoenen levensmiddelen meegenomen benevens een tent, een geweer, werktuigen en speciale navigatie-instrumenten Mevrouw Lindbergh zal tijdens de vlucht als marconiste en fotografe dienst doen, ter wijl zij tevens zoo noodig haar man bij het besturen van het vliegtuig zal aflossen. Naar men weet, bezit zij evepeens het piloten- brevet. Doel van den tocht is het verzamelen van gegevens voor de instelling van een trans- „LAAT ZE HET PROBEEREN, Reuter heeft dr. Colijn te Londen geïnter viewd. Onze minister-president weigerde eenig definitief standpunt kenbaar te ma ken ten opzichte van het huidige stadium der conferentie en haar mogelijke ontwikke ling, doch toen hem werd gevraagd of het waarschijnlijk is dat het bureau gebruik zal maken van zijn bevoegdheid om een com missie te gelasten den arbeid voort te zetten, ook nadat deze zou hebben gerapporteerd dat een voortzetting van het werk niet aan bevelenswaardig zou zijn, haalde dr. Colijn de schouders op alsof hij wilde zeggen: „Laat ze het probeeren DOLLFUSS UIT DE NAT. SOC „STUDENTEN SCHAFT" GEZET. De „Germania" meldt volgens Wolff, dat in overleg met den bondsleider van de nat. soc. „Studentenschaft" de nat. soc. landdagafge vaardigde Forschbach te Dortmund tot lei der van het geheele kartelvèrbond der Catho- lisch-Deutschen Studentenverbindingen" (C. V.) is benoemd. Als eerste ambtsdaad heeft de nieuwe leider der C. V. den Oostenrijk- schen bondskanselier dr. Dollfuss en de ove rige leden der Oostenrijksche bondsregeering wegens hun vijandige houding tegenover het Duitsche rijk buiten de C. V. gesloten. Verzekeringsvoorwaarden gratis Ongevallen-Verzekering. HET MIEUXXTE AVONDBLAD VÖDO VELSEN. BEVEQWIJKeQ Elke abonné op „Het Nieuwe Avondblad IJmuiderJCourant" Is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" de verzekering doet duren, verzèkerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden: Artikel x. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geaboi n'erdendie aan de volgende vereisebten voldoen: a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde in de regis ters voor „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" zijn ingeschreven b. tusschen iS en 60 jaar oud zijn; c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrootcn, en volkomen hét gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen. Artikel 2. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstroeksche oorzaak van eer lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt) den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, er waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door, van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeriogen bedragen: 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenigc en rechtstreeksche oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en éér hand. boven den enkel of den pols of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen, (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 1ULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen leze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren n ongeval. Inplaats van deze uitkeering ad f 600,— bij overlijden zal worden uitgekeerd: 5000 GULDEN, aan de achtergebleven minderjarige kinderen indien de verzekerde geabonneerde en diens cchtgenoote beiden overlijden, 3000 GULDEN, aan de echtgenoote of aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien alléén de verzekerde geabon neerde overlijdt, 2000 GULDEN, aan den echtgenoot of aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien alléén de echtgenoote va verzekerden geabonneerde overlijdt, mits dat overlijden plaats heeft als onmiddellijk gevolg van en binnen driemaal 34 uren na een aan een spoortrein tram of autobus mits rijdende op een traject, waarvooi behoorlijk concessie is verleend binnen Europa overkomen ongeval en mits de verzekerde geabonneerde en/of diens echt genoote in het getroffen vervoermiddel als betalend(e) passa gier(s) of op vrijbiliet reisde(n). 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen 600 GU is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel of van 't onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van bet ongeval. 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval, 150 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 1QQ GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een boven- en/of onderarm of van breuk van een boven- en/of onderbeen. CQ GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan f2000,kunnen bedragen welke maximum uitkeering echter wordt verhoogd tot f 5000, (resp. f 3000,ingeval van uitkeering bij overlijden tenge volge van een spoortrein-, tram- of autobusongeval, als bedoeld bij deze voorwaarden. Ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de boven genoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden door snijding, wringing, scheuring, knelling of anderszins, zal dat verlies met amputatie worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op en niet in aanmerking komt bij uitkeering Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van ccn hand tengevoüge, dan gaat do volle te verleencn uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat \oox het verlies van de geheele hand vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, m dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen den gedooden abonné, tenzij elders in deze voorwaarden anders is bepaald. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige Inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschiktheid van den ver- fa. door eeaige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); c. door een bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door eeD ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. in duel, of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochten of bij baden, zwemmen, automobielrijden of motorwielnjden g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsohe beroerten. Do verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging of wel bij poging tot Tedding van personen of tot afwending van drei-' gende gevaren. Voor ongevallen in den zin van art. 2, verdrinking tengevolge hebbende, gelden voor zeevisschers, zeevarenden en personeel vai» den Loodsdienst, de navolgende bepalingen Is de verzekerde abonné tijdeus het ongeval opvarende van een visscliers-, marine- of ander vaartuig buitengaats, op de Zeeuwsche stroomen of op de Zuiderzee, dan zal een bedrag van f 400,worden uitgekeerd per getroffen abonné, inet een maximum bedrag vah] f 2000,— in het geheel indien hetzelfde ongeval don dood van 5( of raeor abonné's mocht tengevolge hebben. In het laatste geval zal het bedrag van f 2000,gelijkelijk onder de in art. 4 aangeduide rechthebbenden worden verdeeld. Is echter de verzekerde abonné tijdens het ongeval opvarende van een stoomschip eerste klasse, periodiek varende in vaste ver bindingslijnen tusschen Nederland met Amerika, Engeland en Ncderlandsch Indië, dan is dit risico voor de volle verzekerde som in de verzekering begrepen. Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig heid of verstandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van eene Europeesche haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) 01 indien hij zich in krijgdienst te land of te water begeeft| en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsgeld van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te betalen of deze courant ophoudt te verschijnen, of de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met de bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acctyleengas of andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij' desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en dergelijken. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel v« den geneeskundigen adviseur der Nieuwe HAV Bank zouden hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door het zelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, moeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te IJ muiden en Indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied, dan zal geenerlel uitkeering verschuldigd zijn.' Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van ït overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden in het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de hulp van een be legd geneeskundige worden ingeroepen en de'verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften n geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer der Nieuwe HAV Bank toege staan worden den (de) verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geéischt kan worden en „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heelkundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eiscb werd ingesteld/ zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schrifte lijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan in de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" IJmuiden schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde erplichtingcn, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen 11a overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvragc-fnrmulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van dc doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven Bet eigendom van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". De kosten der geëischte verkla ringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende(n) geteekende quitantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ik niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd u zijnterwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het ls toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit deze voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij erdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering oi bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter. Partijen zijn aan dc uitspraak der scheidslieden onderworpen als 111 een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel S. Bezwaring of vervreemding van de rechten, voor 11 geabonneerde uit de verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen van den verzekerde ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Cou- IJ muiden. ALGEMEEXE VOORWAARDEN. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin of da samenwoning (als omschreven in art. 1 van het Besluit van 27 September 1930, St.BI. 392, behoorende bij de Wet op de Bevol kingsregisters), tenzij voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin of de samenwoning, mits aan het zelfde adres woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan de administratie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". Uitkeeringen uit hoofde dezer verzekering worden gegarandeerd door de NIEUWE HAVBank te Schiedam Polissen zijn niet noodig en worden dus niet verstrekt. Deze verzekering is onder dezelfde voorwaarden tevens van toepassing voor de abonnés van „Het Nieuwe Avondblad Kennemer Courant".

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6