HET NIEUWE AVONDBLAD Na-menscherii. 18e JAARGANG No. 213 Donderdag 13 Juli 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van ait blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van di't blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. II MOOI KENNEMERLAND. Nu langzamerhand de tijd weer is aange broken, dat het menschdom „en masse" van de va cauties gaat genieten, met uitzondering van de gelukkigen, die de genoegens van dit prettige tijdperk reeds smaakten in een periode, die meer zomersche gedachten leven dig maakte, dan wat ons klimaat ons thans weer belieft voor te zetten, willen wij in deze rubriek eens wijzen op het verschijnsel, dat de streek midden-Ken nemer land zich in den loop der laatste jaren meer en meer gaat ontwikkelen tot een gezocht vacantieoord. Dit is niet ten om-echte, want het aloude „Kinheim" biedt voor degenen, die landelijke rust komen zoeken, teneinde het drukke stadsgedoe en alle zakelijke beslommeringen te ontvluchten en voor een wijle te vergeten zeer veel genietingen. Het gedeelte van dit gewest gelegen tusschen het Noordzeekanaal en de stad Alkmaar, waarbij dan ook de schoone omstreken als Schoorl, Schoorldam, Bergen rond de kaasstad genoemd dienen te worden, heeft gelukkig- nog veel van zijn oude schoonheid behouden, ondanks het feit, dat de bebouwing vooral in de omgeving van de grootere dorpen ook hier sommige gedeelten niet ongemoeid heeft gelaten. Voor vacantie- gangers, die afkeerig zijn van het onderne men van verre reizen en van het „doen" van desnoods heele Europeesche rijken, is Ken nemerland eigenlijk een ideaal oord, dat als het ware twee genietingen voor één geld geeft Het kan in de eerste plaat-s wijzen op ver scheidene badplaatsen, die ondanks de zelfde zee en dezelfde duinen in karakter zoo belangrijk afwijken van haar Zuidelijker gelegen en meer mondaine zusjes Wijk aan Zee bijv. blijft toch altijd een badplaats, waar volop genoten .kan worden van de zuivere zeelucht, van de versterkende zeebaden en van een mooie boschrijke omgeving, zonder eenige andere ontspanning eigenlijk dan die de natuur in zoo ruime mate biedt, voor hen, die dit kunnen en weten te waardeeren en die met geen andere bedoelingen daar hun vacantie doorbrengen. Dit is Holland niet alleen op z'n smalst, maar ook op z'n best, want hier is het blonde duin. dat „schit tert in den zonnegloed", hier is het, om in den stijl van den dichter te blijven, dat de „Noordzee vriendelijk bruisend" ook wel eens brieschend en bulderend Holland's smalle kust begroet". Noordelijker vindt men het zoo mooi ge legen Castricum met een weg naar zee, die eenig is langs de geheele kust. Een weg, die zich slingert door de prachtige provinciale landgoederen en die bij eiken bocht verras send schoone panorama's biedt en waarlangs de wandelaar op tal van plaatsen van het prachtige duinlandschap kan genieten. Het badleven ontwikkelt zich te Castricum meer en meer, omdat het gelegen is, temid den van het mooiste natuurschoon, dat Ken- nemerland bezit, een schoonheid, die door gedrongen is langs de boorden van de Zaan, want op mooie Zondagen maken duizenden Zaankanters van de gelegenheid gebruik, om een dag-bezoek aan Castricum -aan-Zee te brengen. Het is zeker niet denkbeeldig te achten, dat „mooi Kennemerland" vooral in dit gedeelte een gezocht oord gaat worden en dat Bdkkum de badplaats voor de Zaanstreek wordt. De verbindingen per electrische trein maken het vanuit Zaandam, Wormerveer enz. gemakkelijk bereikbaar, de nieuwe pro vinciale maakt een uitstapje voor wielrijders naar zee tot een genoegen. Egmond en Ber gen zijn reeds veel langer als badplaatsen bekend. Dat zijn dus de genoegens van zee en strand en duinen, die Kennemerland in zoo overvloedige mate kan bieden. Maar achter de duinenreeks, landwaarts op de geest gronden bevinden zich de restanten van de Kennemerlandsche bosschen, waarvan Haarlemmer- en Alkmaarsche Hout de eind punten zouden hebben gevormd. Het land schap is schoon, en trekt vooral in dezen zomer, nu de afsluitdijk gereed is, de be wondering van de bewoners van onze Noor delijke provinciën, die bij honderdtallen Kennemerland in de lengte doorkruisen. Het is al weer in de buurt van Castricum en ook van het landelijke Heemskerk, dat van bosch en duin volop te genieten valt. Op de provinciale landgoederen wezen wij reeds. Zij zijn toegankelijk gesteld voor het publiek, mits men zich bij den rentmeester om en toegangskaart vervoegt Urenlang kan men daar temidden van een schitterende omgeving "zwerftochten onder nemen, wandelingen, waarbij het oog steeds opnieuw bekoord wordt door de schoonheid, die de natuur hier zoo kwistig heeft rond- gespreid Een ideaal oord ook voor kampeerders, die hier met volle teugen kunnen geniéten. Een rustige vacantie in „Mooi Kennemerland" is een welbestede vacantie, waarin lichaam en geest de materialen kunnen vinden noodig voor de hervatting van den arbeid. Is het weer minder geschikt voor een verblijf aan zee, dan trekt men .het land in en bezoekt Beverwijk met z'n drukke bewegelijkheid van een marktplaats, men verwijlt in het oude Heemskerk" in de historie door een bezoek aan het slot „Aussumburg" of aan het Huld- tooneel. Wil men zijn tochten verder uit strekken, dan is een bezoek aan Alkmaar aan te bevelen, vooral op de Vrijdagen zal geen vacantieganger een bezoek aan de kaas markt willen verzuimen. Zoo biedt inderdaad dit gewest veel schoonheid, voor degenen, die slechts de oogen daarvoor geopend heeft. Zij, die Kennemerland goed kennen, weten, dat de benaming „Mooi Kennemerland" niet over- dreven is, maar dat zij alleszins gerecht vaardigd is te achten. Op de schoonheid van. het Kennemerland- schap wilden wij eens wijzen vooral ook, om dat zoovelen uit eigen omgeving er dikwijls geen oog voor hebben. IJMUIDEN „DE REDDINGBOOT". JAARVERSLAG NOORD- EN ZÜID-HOLL. REDDING-MAATSCHAPPIJ. Wij ontvingen „De Reddingboot", het tijd schrift van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij, waaraan is opgeno men het jaarverslag over 1932 van de maat schappij. Meer contribuanten noodig. Men neme het volgende, waarmede het verslag begint, ter harte: Wij komen wederom met ons Jaarverslag tot allen, die ons onmisbaar werk steunen. Wij behoeven het wellicht niet te vermelden, dat de tijden voor een Maatschappij, die door vrijwillige bijdragen wordt in stand gehou den, niet zoo gemakkelijk zijn. Toch doen wij het en wel voornamelijk om te zeggen hoe dankbaar wij zijn dat zoo velen ons getrouw bleven. Ja, wij gelooven dat het aantal onzer vaste contribuanten wederom iets toenemen de is. Toch is, zooals onder het hoofd Finan ciën zal blijken, het bedrag dat aan contri buties ontvangen werd belangrijk lager dan vorige jaren, voornamelijk doordat een aan tal groote lichamen, die ons met belngrijke bijdragen steunden, gedwongen zijn tot een ver doorgevoerde bezuiniging en daarom hunne bijdragen belangrijk verlaagden. Het aantal contribuanten met een beschei den bijdrage van 2.50 a 5 moet dus nog veel grooter worden. Wij hebben nog een jaarlijksch bedrag van 25.000 noodig, willen onze uitgaven bestreden worden door vaste contributies en renten van kapitaal. De toe treding van een 5000-tal contribuanten met 5 of 10.000 met een bijdrage van 2.50 is dus noodzakelijk. Overigens kunnen wij met groote voldoe ning en dankbaarheid op het afgeloopen jaar terugzien. Zeer zware, langdurige stormen kwamen niet voor, maar toch waren onze reddingbooten in vele gevallen onmisbaar en verleenden de moedige en kundige beman ningen op de oude, beproefde wijze hun diensten. Diensten der reddingbooten. Voor wat de verrichtingen van de „Neeltje Jacoba" betreft, vonden we het volgende vermeld: Op 1 Mei was de „Neeltje Jacoba" geruimen tijd gereed voor dienst verleening naar aan leiding van een aanvaring, welke in zee op 30 mijl afstand had plaats gehad. Op 19 November ging zij naar den ge- stranden logger KW 110 en op denzelfden dag naar een anderen gestranden logger. In totaal verleenden de reddingbooten der maatschappij in 24 gevallen diensten en kon den zij 55 mensehen redden. De plaatselijke commissie was op 1 Januari 1933 samengesteld als volgt: R. Rutten. voor zitter, W. A. Dolleman, penningmeester, C. Oud, secretaris en H. Seijffert. De „Neeltje Jacoba" kreeg in de maand Mei 't tweejaarlijksche onderhoud der motoren bij de Kromhout- motorenfabriek; ook het schip werd grondig geïnspecteerd. Zoo werden alle buitenboord kranen, ontlastklappen enz. nagezien; de kabellaring werd inplaats van met stalen bindsels met korte eindjes ketting bevestigd, hetgeen kans op losraken aanzienlijk heeft doen verminderen. De voorsteven werd van een rubber „bum- (Te Parijs heeft een chimpansee schadevergoeding geëischt van een filmmaatschappij, omdat hij in een filmrol gewond werd, bij het gooien van kokosnoten uit een niet goed nagebootste palm.) Nou, Parijs heeft een première.. Op 't gebied der film gegeven, Waarvan Hollywood-bij 't lezen Wel van jalouzie zal beven. Amerikaansche persagenten Rukken aan hun scbaarsche haren, Omdat zij niet al veel eerder Op 't idee gekomen waren Laat een aap zich in een filmrol En een kokospalm blesseeren En hem dan om schavergoeding Voor zijn wonden procedeer en. Zulk een apenkoolreclame Is een vondst om van te smullen, En de coeospalm kan dienen Om een handpalm nog te vullen. Arme menschaap die zco'n dwaasheid Wel moet doen in blind vertrouwen Menschenstreken, die hij zeker Aaponteerend zou beschouwen. per" voorzien, teneinde het doorschavielen van den ankertros te voorkomen. De radio zend-ontvang-installatie bleef goed voldoen, evenals het ontvangtoestel dat op de Semafore is geplaatst voor het ont vangen van berichten, afkomstig van de Neeltje Jacoba. Communicatiesloep. De in IJmuiden gestationneerde sloep met aanhangmotor kwam in aanvaring met een zich onder water bevindend voorwerp, waar door de motor ernstig werd beschadigd. Een en ander werd gerepareerd; de schade werd door verzekering gedekt. Inventarisartikelen. Station IJmuiden-N. kreeg rubberlaarzen voor de bemanning van de Barend van Spreekens. Golfstillende olie. De proeven met golfstillende olie hebben thans uitgemaakt dat oleïne weliswaar een zeer goede golfstillende werking heeft, doch dat de samenstelling van dit product te veel wisselt, zoodat sommige zendingen reeds bij enkele graden boven nul stolden. De Bataaf- sehe Petroleum Maatschappij bleek intus- schen ook te zijn voortgegaan met het zoe ken naar een bruikbare golfstillende olie. Proeven met de producten van deze maat schappij genomen, maakten uit, dat de golf stillende werking .even groot was als die van oleïne; het groote voordeel van de B P.M.- golfstillende olie is echter, dat deze eerst bij 20 gr. C. stolt. Door de B.P.M. zal het uit eindelijk goedgekeurde product in den han del worden gebracht. Zoo spoedig mogelijk zal dan op alle stations de traan, oleïne of minerale olie vervangen worden door de nieuwe golfstillende olie. In het Molengat (den Helder) werden proeven genomen met het werpen van olie, zoowel van het dek van de m. r. „Dorus Rij kers" als uit een vliegtuig van het vliegkamp „De Kooy". Een tiental blikken van 5 L. werd op een vooraf opgegeven plaats geworpen. De blikken zonken en de olie verspreidde zich op de gewone wijze. In bijzondere gevallen zou een vliegtuig de motorreddingboot kunnen assisteeren met het vormen van een olie- gordel rond het wrak. Volgens de exploitatirekening bedroegen de onkosten der 2-2 stations f 67.631.33. waarvan voor IJmuiden 12.130.07 werd uitgegeven. JAARVERGADERING „GROOT IJMUIDEN". DE HEER HOMBURG TOT EERELID BENOEMD. In hotel „Augusta" vond gisteravond de jaarvergadering plaats van de winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden". De vergadering stond onder leiding van den heer G. van Telgen, die met een kort woord de vergadering opende, waarna de secretaris, de heer K. Tijsen, het jaarverslag uitgebracht. Uit dit jaarverslag bleek, dat trots de minder gunstige tijden het ledental stationnair was gebleven. Het financieel verslag, uitgebracht dooi den penningmeester den heer S. van Dorp liet een goeden klank hooren. Op voorstel van het bestuur werd naar aanleiding van den gunstigen financieelen toestand der vereeniging besloten, dit jaar slechts de helft der contributie te innen. Vervolgens werden eenige ingekomen stukken behandeld, o.a. een verzoek 'van de winkeliers-combinatie 'in de Kennemerlaan, behelzende het verzoek, de combinatie financieelen steun te verleenen voor haar procedure tegen de gemeente over de voortuintjes. Besloten werd, aan het ver' zoek te voldoen. Door de kascommissie, bestaande uit de heeren A. van Nieuwkoop en S. Aptroot maakte gewag van een keurig beheer dei- gelden door den penningmeester. Voor het komende jaar werden voor de kascommissie benoemd de heeren D. Geus en G. Swier. De bestuursverkiezing, noodig geworden door het periodiek aftreden van de heeren M. A. Doornik, J. Gorter en G. van Telgen en wegens bedanken van de heeren H. Hom burg en H. Swier had tot resultaat, dat her kozen werden de heeren G. van Telgen en J. Gorter en gekozen de heeren J. Frankfort, Joh. de Waard en J. v. d. Broek. De vergadering besloot ten slotte met alge> meene stemmen den afgetreden voorzitter, den heer H. Homburg tot eerelid der vereeni ging te benoemen, als erkentelijkheid voor het vele werk, door hem voor de vereeniging gedaan. CHR. ORANJEVEREENIGING. Op de Dinsdagavond gehouden bestuurs vergadering van de Chr. Oranjevereeniging (IJmuic*e»-Oost) is het programma der Or an jef eesten vastgesteld. Besloten werd, op den vóóravond van Ko ninginnedag in de Gereformeerde Kerk aan den Velserduinweg een volkszangavond te houden onder leiding van den heer Jan v. d. Rovaert uit Utrecht, waarbij ds. Chr. J. W. Teeuwe een rede zal uitspreken over „Oranje en het lied". Donderdag 31 Augustus verzamelen de kin deren van de Emmaschool, de Julianaschool en de P. Vermeulenschool zich te half negen op het Tiberiusplein, van waar ze zich in optocht begeven naar het Velserduinplein, waar een aubade zal plaats vinden. De be doel is, dat 't laatste van de liederen, die hier gezongen zullen worden, door de aan wezigen meegezongen zal worden. De „Kleppermarsch" die hier zou uitge voerd worden kan wegens ziekte van den leider, den heer Klut niet doorgaan. Van het Velserduinplein af trekken de kinderen naar het Heerenduin, waar door de kinderen der eerste vier leerjaren spelletjes zullen worden gedaan. Des middags zijn er wedstrijden voor kin deren van de 5e, 6e en 7e klasse. Des avonds vindt er een filmvoorstelling plaats. BEVERWIJK Ook met standbeelden zal het nieuive regime Duitschland verrijken. Dit hierboven een, dat te Berlijn voor den Arbeid zal ivorden opgericht. Het ontwerp is van gravin Bernstorff, is er KLEINHANDELAREN VEREENIGING „ST. PETRUS". De R.K. vereeniging van kleinhandelaren „St. Petrus" heeft in haar ledenvergadering opnieuw de regeling van den handel op de groentenmarkt behandeld. Het vorig jaar was een besluit in dien zin genomen, dat een betalingssysteem alsmede het lidmaat schap voor de handelaren verplichtend zou worden gesteld. De zustervereeniging „Handelsbelangen" heeft dit concept-regle ment echter destijds niet aanvaard. Daarom werd thans een nieuw concept aan de orde gesteld, waarin voornamelijk het tegengaan van den snellen groei van het aantal straat venters scherp werd omlijnd. De ontworpen regeling geschiedde naar de in de Zaanstreek geldende bepalingen. Zij bepaalt o.a„ dat handelaren in het bezit van een zoogenaam de kooperskaart moeten zijn, om op de markt te kunnen koopen. Deze bewijzen worden echter slechts afgegeven aan erkende groen- tenhandelaren. De toewijzing van deze kaar ten geschiedt door een te benoemen commis sie, gevormd uit de organisaties Voor leden van de vereenigingen van kleinhandelaren is voor dit legimitatie-bewijs f 1 verschuldigd. Ongeorganiseerden moeten daarvoor f5 be talen, houders van winkels in een andere ne venbranche f2,50 De houders dezer kaarten verplichten zich op straffe van intrekking van het koopbe- wijs, niet voor andere z.g.n. „tweede-hanclscb handelaren" te koopen. Evenmin zullen zij bij niet-aangesloten grossiers mogen koopen. Tevens werd in het ontwerp bepaald, dat grossiers niet tevens kleinhandelaar kunnen zijn en omgekeerd. Het ligt in de bedoeling, om het contract op 1 October a.s. te doen in gaan. Het zou dan loopen tot 1 Januari, op welk tijdstip tot eventueele verlenging of wijziging kan worden onderhandeld. Het con cept verwierf de goedkeuring der vergadering. Een nadere conferentie met de veilingsbe- sturen ter bespreking van de thans voor de grossiers en de handelaren geldende bepa lingen zal nog volgen. Ook hechtte de vergadering haar goedkeu ring aan het voorstel, om in de kosten van het instituut-keurmeester vijf cent per koo- pers-dagnota bij te dragen omdat de veilin gen dit alleen niet meer kunnen betalen. Tot slot volgde nog de uitbetaling van een bedrag van f 120, zijnde de verleende korting bij den gezamenlijken inkoop van busgroen ten. Het bleek, dat gezamenlijk voor een be drag van f 3000 was ingekocht. Tot slot volg de nog een rapport over dezen gezamenlijken inkoop, waarna de vergadering werd ge sloten. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Op den hoek van den Hoflanderweg en den Rijksstraatweg, waar vooral het uitzicht in de richting Beverwijk zeer ernstig door het hoekhuis belemmerd wordt had wederom een aanrijding plaats, die gelukkig nog vrij goed is afgeloopen. De gevolgen hadden inderdaad veel ernstiger kunnen zijn. Een auto, die van den Hoflanderweg kwam, reed tegen een auto op. die gelijktijdig het kruispunt na derde. Een der wagens werd naar den over kant van den weg geduwd, en kwam tegen den daar staanden wegwijzer van den A.N.W. B. terecht. Toevallig stond bij den verkeers- paal een jongeman bij zijn rijwiel. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat hij niet meer weg kon komen en door den weggeduwden auto werd geraakt. Hoewel men aanvankelijk vreesde, dat hij tusschen auto en paal be kneld was geraakt, bleek dit gelukkig niet het geval te zijn. Zoo op het eerste gezicht was hij er met een hoofdwonde nog betrek kelijk goed afgekomen. Dr. W. W. Muys v. d. Moer, was spoedig ter plaatse en vervoerde den aangereden wielrijder, teneinde hem el ders te kunnen verbinden. De beide autos werden beschadigd, even als het rijwiel De autobestuurders kregen geen letsel. De marechaussee heeft naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld, DE HANZE MAKT EEN UITSTAPJE. Het bestuur van de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" heeft voor de leden een uitstapje naar het Gooi georganiseerd. Op Dinsdag 18 Juli zal in touring-cars een reis worden gemaakt naar Hilversum, Zeist, Baarn, vliegveld Soesterberg enz. De I-Ianze- leden zullen een geheelen dag aan hun zake lijke beslommeringen worden onttrokken, want het vertrek is bepaald op des morgens acht uur. Het ligt in het voornemen van het bestuur om gezamenlijk in Hilversum te lun chen en zich des avonds te Utrecht aan een diner te vereenigen. HET VERKEER IN DE TORENSTRAAT. De Torenstraat vormde de laatste jaren een gevaarlijk verkeers-object. In de eerste plaats is de rijweg niet te breed en in de tweede plaats zijn de kruispunten aan beide gevaarlijk. Vooral op den hoek van den Groo- zijden door het onvoldoende uitzicht zeer ten Houtweg hebben reeds talrijke ongeval len plaats gevonden. B. en W. hebben voor deze straat nu het éénrichtingsverkeer inge steld. Voortaan zal de Torenstraat niet meer van uit cle Kerkstraat in de richting van den Arendsweg mogen worden ingereden. Deze verkeersmaatregel beteekent een groote ver betering. CONCERT. Woensdagavond gaf de St. Jozef Harmonie onder leiding van haar dirigent, den heer J. G H. Damen, haar tweede zomerconcert in de muziektent op het C. H. Moensplein. De weersomstandigheden waren de kapel ook dezen keer niet welgezind. Weliswaar was het droog, maar cle straffe wind maakte het ver blijf op het plein niet aangenaam. Het aan tal toehoorders was dan ook niet groot. De St. Jozef Harmonie was dezen avond goed op dreef en vertolkte een achttal muziek nummers op vlotte wijze. Een tweetal ouver tures genoten een klankrijke vertolking, ter wijl ook de uitvoering van de aardige fantai- sie „Fransche Amitié" opviel. Met de pittig geblazen marsch „Absehied der Gladiatoren" van Blankenburg werd het concert besloten. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 13 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Gem. Concertzaal. H. O. V. Volksconcert. 3.15 uur. Luxor Sound Theater: De Spin en de Zwarte Kameel. 3.15 uur. Cinema Palace: Watt en Half Watt als Blinde passagiers. Tooneel Giuseppe Muratti tenor. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Rauschgift (Verdoo- vende Middelen). Tooneel: Miss Haring and Boys, rek-act. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 14 JULI Rembrandt Theater: King Kong- Bioscopen, nieuw programma-

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1