De Mysterieuse Apache. BEVERWIJK Russische eieren. SANTPOORT DAT EISCHT VERBETERING. VELSEN IJMUIDER COURANT TWEEDE BLAD ZATERDAG 15 JULI'33 HET UITSTAPJE VOOR OUDEN VAN DAGEN. DE Een mislukte aanslag van Pluvius. PRETTIGE UREN TE BERGEN. Pluvius liet zich niet vermurwen door ge voelsoverwegingen, omdat de ouden van da gen uit Beverwijk en omgeving hun jaar lij ksch uitstapje maakten. Hij maakte voor hen net zoo min een uitzondering, als voor de vacantiegangers of voor de duizenden school kinderen, die een dagje naar buiten trekken. Zoo pleegde hij blijkbaar met een extra dosis energie een verwoede aanslag op de prettige stemming van de oudjes, die thans voor de zesde maal de één-dagsgasten waren van het comité, dat deze autotochten ieder jaar pleegt te organiseeren. Laten wij maar op den voorgrond zeggen, dat deze aanslag deerlijk mislukte. Zij stuitte af op de werke lijk „zonnige" stemming van de deelnemers en secundo op de goede organisatie, waar door de regen geen spelbreker kon zijn voor het vermaak, dat de oude lieden van dezen dag verwachtten. De start. Reeds in den voormiddag zag meh de auto bestuurders in de weer, om hun passagiers te verzamelen voor de reis. De heeren van het comité waren overal en nergens. Zij hadden de zorg van de voorbereiding, wat inderdaad geen peuleschilletje is te noemen. In de Be- verwijksche Conservenfabriek zorgde het legertje van ijverige helpsters voor de foura- geering en besteedden teedere zorgen aan het smeren van broodjes en zoo. Te 1 uur werd in het villapark de stoet ge formeerd. Voor het vervoer van de ongeveer 270 ouden van dagen waren niet minder dan 67 personen-auto's, benevens een drietal groote autobussen noodig. De „proviandee- ring" maakte nog een proviandwagen nood zakelijk. Een bus voor de zeer ijverige help sters besloot de colonne. Enkele leden van de transportcolonne van het Roode Kruis maak ten de reis mede, teneinde zoo noodig hulp te kunnen verleenen. Gelukkig behoefde van hun hulp geen gebruik te worden gemaakt. Nadat de oudjes waren voorzien van de 1100- dige lekkernijen, de mannen van sigaren en de dames van een fleschje „reuk" werd het startsein gegeven. Onder een geweldige stort bui nam de reis een aanvang^Onder veel be kijks werd in een kalm tempo over Uitgeest den nieuwen provincialen weg naar Alkmaar gereden. Langs de singels werd het Noord- hollandsch kanaal bereikt. Naar de ïlondsbossche. Alsmaar regenPiet Noordhollandsche landschap werd verduisterd door de zware wolkenluchten. Rondom een gordijn van regenflarden.... Zoo werd Petten bereikt, waar een oogenblik gestopt werd om de Hondsbossche te aanschouwen. De tocht voer de daarna door een praehtige omgeving over Schooiden Schoorldam naar Bergen, waar „gepleisterd" werd In „Duinvermaak". De regen dreef het gezelschap ijlings naar binnen, waar de ouden van dagen alles in gereedheid vonden, om den inwendigen mensch te versterken. De tweede nederlaag van meergenoemden Pluvius was, dat de ge ringe kans, om tusschen de buien door ver maak te zoeken aan de speeltuin-attributen, niet als een gemis werd gevoeld. Want de uur tjes in „Duinvermaak" waren zoo snel omge vlogen, dat het sein tot opbreken kwam, voordat iemand er nog aan gedacht had. Roemer's Band zette haar beste beentje voor en was schier onvermoeibaar in het uitden ken van melodieën, die aan de vergetelheid werden ontrukt en die bij de oudjes allerlei dierbare herinneringen aan lang vervlogen jaren opwekten. De stemming zat er geweldig in, er werd gezongen en gedanst en zoo was het niet te verwonderen, dat sommige stram me beenen zich nog eens aan een „klassiek" dansje waagden. De heeren van het comité werden danig gevierd met daverende hoera's om niet te spreken van de feeën, die alsmaar met heerlijkheden kwamen aandragen. Maar aan alles komt een einde en langzamerhand werd het tijd, de bloemetjes, die buiten gezet waren, binnen te halen. Zelfs onze zanger, Piet Cloeck had het bij een loffelijke poging moeten laten, om liederen te zingen. Zijn levensliedjes werden bijna overstemd door de levendigheid, die zoo rondom heerschte. Voor het vertrek heeft de heer N. van Leeuwen in hartelijke bewoordingen dank gezegd voor de medewerking van allen, die op welke wijze dan ook in het slagen van dit uitstapje aan deel hadden. In het bijzonder dankte spr. de autobezitters voor het beschikbaarstellen hunner wagens, de leden van Roemer's Band voor hun medewerking en tenslotte allen, die op eenïgerlei wijze hun hulp verleenden. Dank zij de vlotte organisatie was het ge zelschap weer spoedig reisvaardig en werd onder begunstiging van schitterend herfst weer de terugtocht aanvaard. Dc thuiskomst. Na een voorspoedige reis arriveerde de ..karavaan" te ongeveer 9 uur behouden in Beverwijk, verwelkomd door de ingezetenen, dié den regen trotseerden, om de oudjes een glorieuze intocht te bereiden. Het was een gejuich en gewuif van belang. De oudjes namen al deze huldebetuigingen met glun dere gezichten in ontvangst en werden niet moede alle groeten te beantwoorden. Langzaam werd door de Breestraat gere den, langs de beide plaatselijke muziek corpsen, die zich bij de R.K. kerk en voor het raadhuis hadden opgesteld. De tocht was nog niet ten einde. Eerst werd nog naar Wijk aan Zee gereden, waar het fanfarecorps „Arion" met lustige mar- schen de oudjes verwelkomde. De Wijk aan Zeesche deelnemers bleven hier achter. De overigen reden terug naar Beverwijk, om netjes aan hun haardsteden te worden afge leverd. Ook deze laatste „ronde" werd door muziek opgeluisterd. En hiermede behoorde het festijn al weer tot het verleden. Het was een dag, waaraan de ouden van dagen met genoegen zullen te rugdenken. Het Comité en zijn assistenten kan weer met groote voldoening op dezen dag terugzien. KENNEMER OUDHEIDKAMER De Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: van den heer A. Molenaars te Haarlem, verschillende dagbladen, geïllus treerde bladen, programma's en andere stuk- Ken. totaal 55 stuks, betrekking hebbende op de herdenking van het- derde eeuwgetijde der inneming van den Brïel (15721 April1872); een Drentsche Volksalmanak van 1842; een Geldersche Volksalmanak van 1842 en de Korte Geschiedenis van de Rhetorijkkamer Trou moet Blijcken ter gelegenheid van haar vierhonderd jarig bestaan, 15041904. DE KEURMEESTER OP DE GROENTEN- MARKT Door de op schrikbarende wijze gedaalde inkomsten der veilingen dreigde het instituut teunneester voor de Beverwijksche markt ver loren te gaan. Na overleg met de vereenigingen Handels belangen en St. Petrus zijn de veilingen be sloten, tot bestrijding der kosten aan de keur verbonden, van de kooplieden een klein recht te heffen, van ten hoogste 5 cent per nota en per veilingdag. Dit recht wordt steeds in overleg met bei de genoemde vereenigingen vastgesteld en zoo noodig verlaagd. De heffing zal ingaan op Maandag 17 Juli a.s. en voorloopig geschieden tot 1 April 1934. ESPERANTO-NIEUWS. Het bestuur van de plaatselijke Esperantis- ten-afdeeling verzoekt ons opname van het volgende Hoe Esperanto benut wordt. De Zweedsche afdeeling van de I. F. F. (In ternationale Transport Federatie) hield in Göteborg een goed geslaagde Esperanto-ten- toonstelling, waarin het nut van Esperanto voor de vakbeweging op voortreffelijke wijze gedemonstreerd werd. Tot in alle bijzonder heden kon men uit de tentoongestelde cor respondentie der leden met hun collega's uit alle deelen der wereld, lezen over salarissen, vacantie, diensttijden, trambilletten, syste men, enz. De plaatselijke bladen gaven een uitvoerig verslag van deze tentoonstelling. Dit bericht, welk wij ontleenden aan een in Zweden verschijnend Esperantoblad, doet ons weer zien, hoe Esperanto benut kan worden. Hier zien we, hoe eenvoudige arbeiders direct in correspondentie kunnen treden, zonder tusschenpersonen, met hun lotgenooten in andere landen en hun belan gen over en weer bekend maken door mid del van Esperanto. Zelfs in Engeland groeit de Esperanto- beweging. Hoewel de Engelschsprekende vol keren een zeer groot gebied bestrijken en het Esperanto in het Engelsch een concur rente moet zien, versmaadt zelfs een En- gelschman 't Esperanto niet, gezien de voort durende groei dier beweging. Volgens de laatst verschenen gegevens wordt Esperanto in Engeland op 27 scholen onderwezen en wel op 14 lagere scholen met in totaal 635 leerlingen en 13 scholen voor hooger onderwijs met in totaal 351 leerlin gen. DE TENNISWEDSTRIJDEN OP „DUINWIJCK". EEN VOORBESCHOUWING. Ook dit jaar beloven de tenniswedstrijden op „Duinwyck" die Zaterdag 15 Juli aanvan gen een groot succes te zullen worden, ge zien de groote deelneming. Vrijdagavond heeft in Kennemer Hotel de loting plaats gevonden. Bij ons plaatse lijk tournament speelt de loting een zeer groote rol, omdat niet zooals bij de grootere tournaments er spelers „geplaatst" worden, zoodat het kan voorkomen dat min dei- grootheden door een gelukkige loting het tot de demi-finale of finale kunnen brengen, terwijl de sterkere spelers door een ongeluk kige speling van 't lot elkaar in de eerste paar ronden „afmaken" zooals dit jaar 't geval zal zijn in de bovenste helft van het heerenenkelspel. De winnaar van 't vorige jaar, v. d. Ploeg, heeft eerst zijn clubgenoot Land te ver slaan, moet vervolgens den 2den prijs winnaar van vorig jaar, Erdman overwin nen en komt dan in de 4e ronde waarschijn lijk tegen v. d. Bliek Jr. of Deegenaar Jr. uit. Voorwaar een zeer zwaar programma. In de onderste helft zien we waarschijn- lijk C. Zwager of Hin in de finale, maar de heeren Dingier, Stoutenbeek en Kochx kun nen hier voor een verrassing zorgen. ir. 't damesenkelspel zullen we in de bo venste helft interessante partijen zien en 't is zeer moeilijk te voorspellen wie hier finaliste zal worden, toch houden wij 't op mevr. Ragut of mej. Zurlohe, hoewel de (In Rusland worden sinds eeni- ge?i tijd eieren als betaalmiddel gebruikt.) Men beproeft voor de valuta Tegenwoordig allerlei, Maar werkt practisch niet de Sovjet Al sinds jaren „met het ei"? Dat die allernieuwste uitstap Op het monetair gebied, 't Ei zal blijken van Columbus, Dat geloof ik toch nog niet. 't Heeft aantrekkelijke kanten, Reken maar in elk geval. Dat het geld in die vermomming Wel voortdurend rollen zal. Na één dag in circulatie Is die geldsoort uiteraard Voor gelukkige bezitters Al beduidend minder waard. Eén dag later is het zeker In een „geld dat stinkt" verkeerd, Tenzij 't eilings door het keelgat En zoo verder circuleert. Dus van sparen is geen kwestie, Alles gaat geregeld op. Van een heel ei tot een half ei, Tot een eindlijk leegen dop. Eén ding g\at nu in vervulling, Dat al jaren is voorspeld, Rusland koos ten langen leste, Dan toch eieren voor zijn geld. P. GASUS. Henderson, 'de voorzitter der Ontwapenings conferentie, geeft het niet op. Hij reist de Europeesche hoofdsteden af om te zien of op deze wijze resultaat te bereiken valt. Hier ziet men hem te Parijs met Paul Boncour (rechts). FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 16) Toch dacht Cornelia aan andere dingen, toen zij zich op een avond kleedde voor de Opera, een week na de terugkomst in het hotel, 't Was een buitengewone voorstelling, want Chaliapine zou zingen en Mi*. Débu had een loge besteld en een uitgelezen ge zelschap genoodigd die te gebruiken; zij dacht nu agn den grijzen auto, dien zij avond op avond buiten het hotel had zien wachten, ofschoon zij die verlokking had weerstaan; zij dacht er aan, terwijl zij zich zelve in den spiegel bekeek en de glanzende parels om haar hals vastmaakte, een ge schenk van haar vader, toen zij meerder jarig was geworden. Zij zou toch niet graag laat zijn. want de President zou ook komen en ze wilde ook het publiek zien verschijnen. Mr. Débu zou haar de beroemdheden aan wijzen en ze wist, dat dit vermakelijk zou zijn. Een lichte rimpel trok over haar voor hoofd. Débu schonnk wel wat te veel aan dacht aan haar, meende ze. Ze moest hem op een afstand houden, ofschoon haar vader hem graag mocht lijden en hij, zeer zeker, aangename manieren had. Nu was ze klaar. Mevrouw Lawson was een poosje geleden bij haar geweest om de laatste hand te leggen aan de rose taf zijden jurk en het frissche meisjesfiguurtje te bewonderen. De laatste strik was gehecht, de kostbare parels vastgemaakt en met haar grooten, vuurrooden veeren waaier in de hand ging Cornelia de kamer uit naar de anderen, die in de hall geduldig op haar wachtten. Mevrouw Lawson, een bevallige, verras send jeugdige verschijning in het zwart fluweel, glimlachte haar toe. „Wel. lieveling, je ziet er uit als een La Franceroos" zeide zij. De beide heeren keken ook naar haar. Wild's borst zwol van trots, Celia won het van allen, dacht hij bij zichzelf Er was hier geen enkele vrouw die haar kon evenaren. Koppig, roekeloos, ongehoorzaam, al,s ze vaak was, bleef hij toch pen benijdens waardige nader en ieder haartje van haar mooi kopje was hem dierbaar. Royle hield zwijgend de deur voor haar open. Was zij maar minder aantrekkelijk, minder een lust voor de oogen, dan had hij meer kans ge had. Het was een donkere avond; een fijne motregen begon te vallen, toen het gezel schap op straat kwam en bij den ingang van het hotel bleef wachten, terwijl Royle doorliep om te zien of de auto er al was. Een man, die recht tegenover Cornelia stond, ontvouwde een krant ter hoogte van haar oogen. Ze keek er even naar en voelde zich koud worden. Over het blad was in hoofdletters geschreven: „Ik ben doodelijk gewond. Mag ik u nog eens ontmoeten? De grijze auto wacht. L'Etranger Rouge". Met een bruuske beweging vouwde de man de courant dicht en ging heen, toen Royle terugkwam en de auto naar hen toe reed. Hij keek angstig naar Cornelia. „Wat zie je bleek", zeide hij kort. „Ik ben een beetje duizelig", zei Cornelia onvast. „Ik zal een oogenblikje wachten". „Natuurlijk", zei Wild angstig, „we heb ben geen haast". „Toch wel," antwoordde Cornelia, „we moeten naar de Opera, gaat u nu allen maar". „Ik blijf bij je, lieveling", zeide mevrouw Lawson vriendelijk, „je weet, dat Ik het graag doe". Cornelia gaf een teeken van teleurstelling ..Gaat u nu als je blieft, allemaal", zeide zij „het zal me zieker maken, als ik denk jonge garde vertegenwoordigd door de dames Niepoort- en R. Teer, hier heel gevaarlijke tegenstandsters zullen blijken te zijn. In de onderste helft zien we waarschijn lijk mej. Tr. Henneman in de finale. In het dames dubbelspel zullen we heel waarschijnlijk als finalisten de dames T. Zurlohe en Tr. Henneman mogen begroe ten. In het heerendubbelspel zal de plaats voor de finale in de bovenste helft uitgevochten worden tusschen de dubbels PloegLand en ErdmanBliek. In de onderste helft is de strijd interes santer en gaat het waarschijnlijk tusschen de dubbels ZwagerDeegenaar, Hinde Waard, Langendijk—Kochx en D Maters— J. Maters. In de mixed-double is een voorspelling altijd heel moeilijk, al zien wij hier waar schijnlijk een finale tegemoet tusschen de paren Niepoortv. d. Bliek en Henneman Hin. Met. dat al staat den liefhebber een zeer aantrekkelijk termistournament te wach ten. De wedstrijdleiders Blauw en v. d. Bliek Jr. zullen indien althans Pluvius wat beter gestemd is voor een vlotte afwerking van het programma zorgen. DE WERKLOOSHEID. WEDEROM GESTEGEN. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen is in de afgeloopen week weer gestegen en kwam van 431 op 450. Voor de drie aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 264 (vorige week 256), Wijk aan Duin 157 (148) en Heemskerk 29 (27). De werkloosheid komt voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 2, betonvlech- ters 4. betonwerkers 5, marmerbewerkers 4, marmerpolijsters 1, grondwerkers 40, metse laars 8, opperlieden 12, schilders 3. spoorleg- gers 1. stucadoors 3, timmerlieden 12, meu belmakers 1, kleermakers 1, bankwerkers 5, carosseriemakers 1, electriciens 5, gas- en waterfitters 1. koper- en blikslagers 3, las- schers 3, machinisten 4, metaalbewerkers 3, monteurs 1, plaatswerkers 1, soldeerders 1, stokers 5, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 2, sigarenmakers 12, sorteerders 1, landarbeiders 11, agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 9, expediteurs 1, kellners 1, winkelbedienden 1, schippers 2, voerlieden 1, incasseerders 4, kantoonbedienden 5, losse arbeiders 67, dienstboden 5. werksters 5, sla gers 1, voegers 1, totaal 264 (265). Wijk aan Duin: Betonvlechbers 2, be tonwerkers 2, grondwerkers 32, metselaars 4, opperlieden 9, schilders 2, steenhouwers 1. stucadoors 3, timmerlieden 6, houtbewerkers 1, bankwerkers 10, carosseriemakers 1, elec triciens 1, hanlangers 1, klinkers 1, koper- en blikslagers 5, lasschers 1, machinisten 3: me taalbewerkers 4, monteurs 2, plaatwerkers 1. smeden 1, stokers 3, sigarenmakers 2, land arbeiders 12, agenturen 1. teekenaars 2, chauffeurs 6, kellners 1, lijnwerkers 1, schip pers 1, incasseerders 1, kantoorbedienden 3, losse arbeiders 24, dienstboden 3, werksters 2, kuipers 1, straatmakers 1. totaal 157 (148). Heemskerk: betonvlechters 1beton werkers 3, grondwerkers 1. opperlieden 5, schilders 1, timmerlieden 2, bankwerkers 1, landarbeiders 1, chauffeurs 2. kellners 1, kantoorbedienden 1, losse "arbeiders 9, dienst boden 1, totaal 29 (27). ACCORDEON-CONCERT. Het Amsterdamsche Accordeon orkest, be staande uit 25 leden, zal Zondagavond in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een concert geven. Het programma bevat een keur van populaire muziekstukken. De avond wordt met een bal besloten. DE JONGENS HARMONIE NAAR JIEILOO. Zondag a.s. neemt de jongelieden-afdee- ling van de Beverwijksche Harmoniekapel bekend als de Jongensharmonie onder leiding van den heer H. W. Hofmeester deel aan het muziekconcours te Heiloo, uitgeschreven door het fanfarecorps „Eensgezindheid", aldaar. De kapel komt uit in de derde afdeeling Har monie. waarin zij den vreedzamen strijd zal aanbinden met haar concurrente „Kunstzin" uit Julianadorp. De Jongens Harmonie speelt als verplicht nummer' een fantaisie van Bajus, getiteld „Sous la Charmille" en als compositie naar keuze de ouverture „L'Amabile" van Werk man. BEVERWIJK Ondertrouwd: J. J. Bruijns en A. Schout - sen; W. van der Tuin en A. Jansen. Geboorten: F. Th. de Graauwvan Son, d.; J. HoremanBron, d.; A. W. F. Harmeijer Lubbers, z. Overleden: D. Grapendaal, 78 j., wde van R. Hoogland. BURGEMEESTER RAMBONNET FERE- V OORZITTER. Men deelt ons mede, dat burgemeester Rambonnet het eere-voorzitterschap van de op 3 Augustus te houden harddraverij heeft aanvaard een geste, welke door het bestuur op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Voorts vernemen we--nog dat het agent dat ik voor iedereen den avond heb be dorven en Mr Débu is zoo vriendelijk ge weest met die loge". Ten laatste kreeg zij haar zin. Met het oog op zijn zaken voelde Wild zich ver plicht om te gaan en hij trachtte zich zelf te troosten met mevrouw Lawson's verze kering, dat zij na de eerste acte zou weg glippen om naar Cornelia te gaan. Royle stapte somber na hem in de auto. Veilig op haar kamer gekomen en de anderen goed en wel weg wetend, deed Cor nelia met bevende vingers een zwarten avondmantel aan, wierp haar waaier ter zijde en zonder zelfs het geduld te hebben haar haartooi af te leggen, holde ze de trap af naar de grijze auto. Ze sprong er in zon der naar den chauffeur te zien en werd snel weggereden. De tocht scheen ongewoon lang. De lich ten, eerst schitterend en talrijk, werden schaarscher, de straten meer en meer ver laten. Maar Cornelia, die met haar ge dachten bij den toestand van den man was, die haar belangstelling had opgewekt, en haar nieuwsgierigheid had geprikkeld, had geen oog meer voor de dingen om haar heen en toen de auto eindelijk stil stond voor een smal gebouw, waar geen lichtschijn te bespeuren viel, sprong ze zonder aarzelen uit den wagen. Ook de chauffeur, met zijn pet diep over het gelaat getrokken, stapte uit en legde een De weg naar de badplaats Wijk aan Zee heeft in den zomer een druk snelverkeer te verwerken. Vooral het vervoer van bezoekers per autobus is op mooie dagen wij spre ken natuurlijk niet van liet vervroegde na jaar, dat thans is ingevallen van grooten omvang terwijl daarnaast het aantal perso nenauto's sterk is toegenomen. De rijweg naar Wijk aan Zee verkeert over het alge meen in behoorlijken toestand, alleen hij is te smal. Wanneer twee voertuigen elkander moeten passeeren zijn de bestuurders in vele gevallen genoodzaakt den rijweg te verlaten, om een deel van het rijwielpad voor zich op te eischen. Natuurlijk gebeurt dat ook wel eens, zonder dat nu hapaald van. de „uiterste noodzaak" behoeft te worden gesproken, maar deze gevallen buiten beschouwing ge laten worden de rijwielpaden menigmaal ten deele door het snelverkeer in beslag geno men. Daaraan is het ook te wijten, dat de toestand, waarin deze paden verkeeren verre van ideaal is te noemen,'nog afgezien van het feit, dat men voor de beharding fijn grint pleegt te gebruiken, dat al menige fietsband een ontijdige bezwijming heeft be zorgd. Van den voetganger zullen wij niet spreken, omdat daarop niet gerekend is. Zij zijn genoodzaakt het terrein van de wielrij ders te betreden tot ongerief van beide ca tegorieën. Het ergste en gevaarlijkste euvel tevens, hebben wij nog niet genoemd. Dat is de scheiding van rijweg en rijwielpad. De bestrating ligt namelijk hooger dan de zij kanten van den weg. Wanneer men nu weet, dat de kei-bestrating aan de zijkanten wordt gesteund door groote, laten wij maar zeg gen bazaltsteenen, dan ligt het voor de hand, dat het verlaten van het rijwielpad een gevaarlijke manoeuvre is. waaraan velen zich niet durven te wagen. Menige wielrijder is daardoor ten val gebracht, met de geva ren daaraan op drukke dagen verbonden, om van de conflicten met de wandelaars nog te zwijgen. Over dezen toestand zijn reeds heel wat klachten geuit, helaas zonder dat het wat heeft uitgewerkt. Het schijnt niet gemakkelijk te zijn in de minder gunstige omstandigheden verbetering te brengen. In de laatste raadsvergadering heeft de heer Kruidenberg een poging gedaan, om van B. en W. gedaan te krijgen, dat de rijwielpa den aan een herziening zouden worden on derworpen. Het antwoord van den voorzit ter was echter weinig bemoedigend. Het schijnt, dat een afdoende verbetering op moeilijkheden stuit, waarvan die op finan cieel gebied een voorname plaats innemen. Het. is overigens wel begrijpelijk, dat een ver betering van de rijwielpaden over een af stand van 4 a 5 K.M. niet zoo eenvoudig is. Toch zal in de naaste toekomst deze zaak tot een goed einde moeten wor-den gebracht.. De toestand levert werkelijk gevaar op en het is meer geluk dan wijsheid, dat niet meer on gevallen op dezen weg gebeuren. Ook het be zoek aan de badplaat-s wordt door den min der gunstigen toestand van den weg niet bevörderd, omdat wielrijders nu eenmaal niet gecharmeerd zijn op hachelijke situaties en nog veel minder op bezweken banden. Ieder zal echter in dezen tijd begrijpen, dat het budget der gemeente onmogelijk kan worden belast met de hooge uitgave van be tegelde rijwielpaden. Maar aan de wenschen zou al veel tegemoet gekomen worden, wan neer zoo goed mogelijk een tijdelijke verbe tering tot stand kwam. schap van de Beiërsche bierbrouwerij „De Amstel" te dezer plaatse een zilveren kan delaar heeft beschikbaar gesteld. xUTO-ONGEVAL Donderdag j.l. reed de heer H. van hier per auto van Assendelft huiswaarts. Op den ge- asfalteerden weg van Buitenhuizen naar Vel- sen reed een auto voor hem. De heer TI., die als een buitengewoon voorzichtig lijder be kend staat, wilde dezen eerst passeeren. maar besloot tenslotte met het oog op den gladden toestand van den weg zulks maar niet te doen. Achteraf bekeken, is dat echter zijn ongeluk geweest, want toen genoemde auto later stopte, moest ook de heer H. zijn rem men gebruiken. Daardoor maakte zijn wagen een halven slag in het rond en viel boven dien om, juist naar den kant aan welken de heer M. zat. Deze zag geen kans achter het stuur vandaan te komen, zoodat men hem hierbij hulp moest verleenen. Gelukkig kwam onze plaatsgenoot er met den schrik af. Zr'o was echter nog al beschadigd. CONCERTEN VAN „DE EENDRACHT" De Harmoniekapel „De Eendracht", diri gent de heer K. H. Kerkhoff, zal op Zondag 23 Juli a.s. een middagconcert geven in de muziektent in den Haarlemmer Hout Op den avond van denzelfden Zondag con certeert de Eendracht ook nog te Heiloo, zoo dat den musici een drukke dag wacht. LIJKVERBRANDING. Ondanks dat het middenzomer is, is het aantal sterften blijkbaar zeer groot. Deze week werd in het crematorium een vecord be reikt met het aantal verasschingcn. Tot nog toe was het grootste aantal in een week 23, dez week hqdden 26 verasschingen plaats, waarvan alleen Maandag 8, wat tot nog toe ook het grootste aantal per dag is. hand op haar arm. „Hier heen", zei hij op bijna onverstaan- baren toon. Een oogenblik bleef Cornelia staan. Ze was in een gedeelte van Parijs, dat haar volko men onbekend was en niemand wist waar heen ze was gegaan. Maar nu was het te laat om terug te keeren een roep van een stervende zou op zichzelf voor haar al vol doende zijn geweest, haar angst voor eigen veiligheid op zij te schuiven. L'Etranger Rouge bezocht vreemde verblijven en had die ook aan haar getoond, maar steeds was zij weer vertrokken, wanneer ze het verkoos nooit was haar eenige lompheid aange daan. De man greep haar arm steviger vast, maar zonder eenig verzet liet Cornelia toe,, dat hij haar naar het huis bracht. Op zijn' kloppen vloog de wankele deur open en ging weer toe, zoodra zij binnen waren. In de nauwe gang heerschte volslagen duisternis; om haar heen hing zwaar een vochtige, on aangename lucht van verval en verlaten heid en voor loet eerst maakte zich een huiverende angst van Cornelia meester. „Waar is hij?" vroeg zij en haar stem, die in de duisternis weerkaatst werd, *Vas ver stikt door tranen. De man gaf geen antwoord Cornelia wend de zich om, doch toen zij zich bewoog wer den haar handen in een ijzeren greep om kneld en stevig op haar rug vastgebonden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5