HET NIEUWE AVONDBLAD A. A. M. Kroniek der luchtvaart van de laatste dagen. '18e JAARGANG No. 218 WOENSDAG 19 JULI '33 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 254 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés moebt tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Raadsel Roosevelt. Sommigen beschouwen de aanstaande ver daging van de Economische Wereldconferen tie, die vrijwel niets heeft opgeleverd, als haar definitief einde. Dat is wel een beetje mal, want internationale conferenties eindi gen nooit in dezen tijd. Sinds 1918 worden ze voortdurend gehouden, afgebroken, verdaagd, ontbonden en onveranderlijk na een poos je weer hervat, zij het dan in een andere plaats en veelal onder een anderen titel. De plaats en de titel doen er niets toe; hoofd zaak is dat ze hervat worden. Aan deze con ferentie was al een heele reeks economische conferenties voorafgegaan, en het is mij niet duidelijk op welken grond men zou moeten aannemen dat deze de laatste is geweest. In tegendeel: er zijn alle redenen om aan te nemen, dat er een nieuwe reeks op zal volgen Omdat er het is bij ettelijke gelegenheden in deze rubriek betoogd maar één uitweg voor de wereld is, en die ligt in internatio nale toenadering. Men kan daarop schimpen, maar het feit verandert er niet door. Men kan hoonlachen om een zoo dwaas idealisme, maar de werkelijkheid toont dat het streven in deze richting niet ophoudt. Eerder wint het steeds aan kracht, door alle tegenslagen heen. Dat is toch wel opmerkelijk. De periode 19181933, vol uitgestelde en afgebroken en verdaagde en mislukte internationale confe renties, geeft desondanks geen achteruitgang te zien in haar aantal, maar een voortduren de toeneming. Ook het aantal permanente internationale organen is toegenomen. Men vordert wel, maar het gaat erg hortend en traag, en de moeilijkheid is, daar optimistisch bij te blijven en zijn overtuiging vast te hou den. Dit valt velen te zwaar. Daarom noe men zij een verdaging een definitieve mis lukking, hetgeen alleen hun pessimisme be wijst. Werd officiéél ook van een definitieve mislukking inplaats van een verdaging ge sproken, dan zou dat alleen bewijzen dat men in officiëele kringen net zoo pessimistisch en kortzichtig was. Gelukkig is men dat niet. Men weet daar langzamerhand wel, dat men binnenkort toch weer opnieuw begint, en dat het woord „mislukking", officiéél uitgespro- kén, slechter uitwerking op de wereld heeft dan „verdaging". Dat ïs heusch het heele practische verschil. Een beetje nuchterheid doet, bij het beschouwen der feiten, veel Inmiddels heerscht algemeen de overtuiging dat het uitblijven van resultaten in Londen de schuld is van president Franklin Roose velt, wiens Boodschappen groote 'verwach tingen hadden gewekt en wiens plotselinge onwil, om tot stabilisatie der valuta mede te werken, alles bedierf. Beter zou men kunnen spreken van 'den onwil der Vereenigde Staten. Want in Europ? wordt altijd weer opnieuw de fout begaan, dat men den president van die machtige republiek als een dictator beschouwt. Dat is hij allerminst, ook niet als hem zooals dit jaar met Roosevelt het geval is zekere extra-bevoegdheden worden verleend. Die zijn dan nog wel zoo sterk begrensd, dat de presi dent in zijn buitenlandseh beleid heel weinig vrijheid van handelen heeft. Want die Amerikaansche Constitutie is een wonderlijk ding. Het is vooral een oud ding, tot stand gekomen in een tijd toen er Van internationale samenwerking niet de minste sprake was, toen er zelfs nog geen telegrafi sche verbinding met Europa bestond en het een paar maanden duurde om den Atlanti- schen Oceaan over te steken. Toen Amerika dus alleen voor zichzelf dacht en handelde, en zich van de rest van de wereld eenvoudig niets aantrok. Er zijn drie machten in het bewind over de Vereenigde Staten, inplaats van één, zoo als ten onrechte zoovelen in Europa veron derstellen. Die drie machten zijn: ten eerste de president met zijn kabinet, dat hij zelf benoemt, maar welks leden niet eens het recht hebben zitting te nemen in een der bei de Huizen of daarin het woord te voeren, ten tweede de Senaat en ten derde het Huis van Afgevaardigden (het Congres). Wetgevende en uitvoerende macht zijn dus zeer scherp gescheiden, werken feitelijk afzonderlijk van elkaar, zoodat de directe wederzij dsche mi- vloed, dien wij in Europa kennen, totaal ont breekt. De president heeft de bevoegdheid om over internationale verdragen te onderhan delen, maar om ze in werking te kunnen doen treden heeft hij ook nu een meerderheid van tweederden in den Senaat noodig. En hoe vaak is dat al niet mislukt! Iedereen her innert zich president Wilson's falen met het Verdrag van Versailles en vooral met het Vol kenbondspact. Amerika sloot tenslotte vrede, maar tot den Volkenbond is het nog altijd niet toegetreden. Wie, zooals schrijver dezes, de onderhande lingen van Versailles en dé stichting van den Volkenbond heeft meegemaakt, en in dien tijd veel Amerikanen ontmoet en met hen ge sproken, beseft wel waar de schoen altijd nog wringt. De drie machten in Amerika, hotsend en botsend tegen elkaar volgens den wil van een Constitutie, welker bedoeling het is dat zij tenslotte hun besluiten zullen „uitbalan- ceeren" en welker opzet het zeer zeker is dat de president niet teveel persoonlijke macht zal verwerven, werken als geheel zeer traag. Vooral in buitenlandscbe aangelegenheden, waarin de Senaat het een traditioneele plicht- schijnt te vinden, den president tegen te werken. Amerikaansche senatoren zijn aller minst internationalisten behoudens de uitzonderingen en zij voelen zich cie verte genwoordigers van Idaho, Wisconsin, Ken tucky, Massachusetts, Ohio enz. Niet, zooals hun president, vertegenwoordiger van geheel Amerika Men vergeet aan deze zijde van den Oceaan te vaak'dat Amerika een federale bond van tientallen staten is, die nog aan zienlijke eigen bevoegdheden hebben ook. Als de Vereenigde Staten van Europa be- stonden zou men het wel beter begrijpen. t Men zou van de Nederlandsohe leden van j zij i voortdurend het Nederlandsche belang voor opstelden, en het zou heel wat jaren duren eer men dat aan het Europeesche belang on dergeschikt wilde maken. Daar gaan genera ties over heen. Enkele onafhankelijke, verlichte Amerika nen mogen de oude Manroe-leer Amerika voor de Amerikanen als verouderd be schouwen, in den Senaat overheerscht zonder twijfel het principe nog. Kan ons dat erg ver bazen? Hoe ver zijn de begrippen hi Duitsch- land, Italië, Engeland, Frankrijk en.... Ne derland op dit chapiter gevorderd? Uit het voorloopige falen van de Economi sche Wereldconferentie zou men kunnen af leiden, dat de samenwerking tusschen de Europeesche mogendheden, reeds gemateria liseerd in den Volkenbond en in het Pact van-Vier, veel verder gevorderd is en ook veel meer kans op resultaten van blijvende waarde geeft dan de samenwerking van Europa met de Vereenigde Staten van Noord- Amerika. Die conclusie is zeker gerecht vaardigd, en geeft den voorstanders van de Vereenigde Staten van Europa, of de Euro peesche Federatie, of Pan-Europa, weer heel wat steun. Herziening van de Amerikaanschecon stitutie zou een groote verandering xunnen brengen, maar van kans op zulk een herzie ning blijkt tot dusver nog niets. Zij zou niet alleen meerderheden van 2/3 in den Senaat en het Congres maar ook een meerderheid in de wetgevende lichamen van 3/4 van het aan tal Staten (36 van de 48) vereischen. Dat is dus geen halve maatregel. En dan bij een volk, welks democratische opvattingen zich altijd zijn blijven verzetten tegen het toekennen van meer macht aan één persoon aan den president. Bij onze pogingen om het Raadsel Roosevelt op te lossen verklaren, naar mijn meening. bovenstaande overwegingen heel veel. De Pre sident is geenszins Amerika. Hij is slechts Amerika's eerste dienaar.... R. P. BOYCOT VAN DüITSCHE GOEDEREN. Naar men ons meldt, heeft de afaeeling IJmuiden van d-e Nederlandsche Vereeni- girng van Spoor- en Tramwegpersoneel de bekende motie, inzake boycot van Duitsche goederen aangenomen. Illllll Domaniale Anthraciet en EIERKOLENI de Beste! Sluisplein (Ericssonstraat 1) Telef. 44 I Zeeweg 263, Telefoon 907 Meeresteynplein 1, Beverwijk, Tei. 2451 (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN PROTESTVERGADERING. Op het land van den heer Zegel vond Dins dagmiddag een vergadering plaats, belegd door O.S.P., N.A.S. en R.S.P., waarin de spre kers, de heeren H. de Boer, Heiligenberg en B. Sprenger de Roover het gemeentelijk plan tot werkverschaffing ter sprake brachten. De bedoeling der bijeenkomst was, te komen tot een landelijke samenwerking tegen het stre ven der regeering, grootere productieve wer ken bij wijze van werkverschaffing te doen uitvoeren. Medegedeeld werd, dat door genoemde or ganisaties reeds een adres tot den Raad is gericht met het verzoek, op het reeds geno men besluit betreffende het plan tot werk verschaffing terug te keeren. EVANGELISATIE-BIJEENKOMSTEN. Op het Velserduinplem zullen Woensdag, Vrijdag, Zaterdag; en Zondagavond, bij den evangelisatie wagen van de vereeniging „Wees een zegen" uit Amsterdam openluchtbij een- komsten worden gehouden. Verschillende sprekers van hier en elders zullen het woord voeren en het evangelisatiezangkoor onder leiding van den heer H. van der Berg zal voor opluistering zorgen. OPBRENGST LOODSGELDEN. De opbrengst der loodsgelden was in Juni van.dit jaar 280.SJJ) tegen f 24-8.557 in de zelfde maand van het vorig jaar. In het eerste halfjaar van beide jaren bedroeg die op- Links boven generaal Balbo (rechts staand) na zijn landing in Shediac (Nieuw Brunswïjk), naast een Canadeesehen zeekapitein. Geheel in overeenstemming met zijn prestatie is de merkwaardige wijze waarop de foto overkwam. Wiley Post toch, nam in zijn Oceaan vliegtuig de foto mee naar Berlijn, vanwaar wij haar weer per vliegtuig ontvingen! Rechts boven de Amerikaansch-Litausche vliegers Darius en Girenas, die na hun ge slaagde Oceaanvlucht boven Brandenburg ver ongelukten en den dood vonden. Onder links het vertrek van Post uit Berlijn naar Moskou, nadat hij in recordtijd van 20 uur van New-York gekomen was als eerste, die geen tusschenlanding maakte; rechts Pose voor zijn vliegtuig, onmiddellijk na de landing. Jiet federale parlement gaan- eischen dat zij brengst resp. f 1.714.482 tegen f 1.672.434, wat wel op een vooruitgang in de scheep vaart wijst. Opgemerkt kan worden, dat dc raming voor het eerste halfjaar 1933 f 1.750.000 of f 26.000 hooger was. De loodsgelden worden berekend naar den diepgang der schepen, z-oodat uit deze cijfers mag worden opge maakt dat de schepen meer lading op de kiel krijgen en dat het aantal schepen be langrijk grooter geworden is. MET EEN BAKFIETS ER VAN DOOR. Dezer dagen werd een drietal jongelui uit Amsterdam uit het tentenkamp verwij derd, omdat zij zich niet hielden aan de regelen van het kamp. Er bleef hun dus niets anders over, dan hun boeltje te pakken en huiswaarts te keeren. Zij huurden „voor èen paar uur" een bakfiets bij zekeren E. aan den IJmuider- straatweg. Tot nu toe is de bakfiets niet terugbe zorgd. REIZEN VAN EN NAAR AMSTERDAM. Onze plaats herbergt thans vele badgas ten. Zij genieten met volle teugen van het vele, dat IJmuiden biedt, het meest van het strandleven, al zou daarvoor het weer wel wat gunstiger mogen zijn. Tot een der grootste attracties behoort een wandeling op de pier, vanwaar men zoo'n heerlijk uitzicht heeft op de zee, op het strand en op de voor bijgaande schepen. Voor een uitstapje is een reisje naar Am sterdam per Alkmaar Packet bijzonder aan te bevelen. Van de hooge dekken der fraaie salonbooten heeft men een riant uitzicht op de bosschen langs den straatweg. Op de korenvelden en de groene akkers aan beide kanten van het kanaal. En het varen op het kanaal biedt rijke afwisseling door de drukke scheepvaart en de prijs is zeer laag, zoodat ook plaatsgenooten die een bezoek aan Am sterdam wenschen te brengen in de Alkmaar Packet een uitstekende reisgelegenheid vin den. VEEL ANIMO VOÖR DE R- H. B. S- Naar wij vernemen, hebben zich voor den nieuwen cursus der R. H. B. S. meer dan 60 leerlingen aangemeld. Indien van dit aan tal een 50-tal wordt toegelaten, zal de school in September met ongeveer 250 leerlingen beginnen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Het bestuur der afdeeling Velsen/IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis verzoekt ons te melden, dat in verband met den va- csntietijd, de wekelijksche oefeningen tot nader aankondiging zijn uitgesteld. BEVORDERD. Het van Kings Lynn aangekomen Neder landsche motorschip Oise kreeg hier orders voor Rotterdam en vertrok inmiddels der- VRIJGELATEN. Na een gedeelte van den deklast gezaagd hout te hebben gelost is het Noorsche stoom schip Lorentz W. Hansen door de Scheep vaartinspectie vrijgelaten, waarna het direct naar de bestemmingshaven Londen ver trok. DUITSCHE TRAWLER BINNEN. Alhier is binnengekomen de Duitsche stoomtrawler Wesermünde O N 105 met 1000 manden, haring. NAAR ZEE. De stoomtrawlers Liesbeth Betty, Rotterdam en Rijnstroom zijn naar zee vertrokken. De stoomtrawler Proef zal in Vlaardïngen voor de visseherij worden klaargemaakt. VELSEN EXAMENS. RIJKS HOOGER BURGERSCHOOL. Bevorderd van de le tot de 2e klasse: D. N. Aleijn. W. Bakker, W. H. Blaauboer, H. D. van Buuren, F. Coossen, A. van Dam, J. Don selaar, A. D. M. Ensering, P. Franken, J. C. Groen, E. Hartenberg. P. N. Hoogland, IT. L. Karsbergen, H. van Kralingen, V. C. E. A. de Munck, H. Vreudenhïl, J. C. Berends, J. J. Boogaardt, G. Bos. H. Colenbrander, K. M. Eterman, R. J. ten Fela, N. A. den Hertog, J. TI. Hennis, J. M. W. Hout, J. Koene, C. H. Kloos. M. W. v. d. Kooi, K. Lavoo. P. Loos, J. H. Martens, P. J. Muntendam. A. Nol, IT. K. van Oosterom, G. Prins. B. C. Roos. G. Roo- sekrans, B. J. Harwig, H. Fekken, Th. J. G. Jansen, H. A. C. Neijssel, H. Oderkerk, L. van Oosterom, A. G. van Oostveen, J. S. Posthu- ma, J. H. Randwijk, C. J. Rije, C. J. Rijke- boer, P. Schliker, C. v. d. Schroeff, H. Stada, A, van Veen, A. H. Veening, H. A. Verbeek. H. A. Verkerk, A. Verschood, S. Vos, E. C. v. d. Werff, J. Woudenberg, E, J, G. Zeeman, A. Zwaai, J. Zwalf. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: P. N. Baarda. J. R. P. Bakker, V. E. H. Bal- ma, A. Bangma, B. Th. W. Bemer, P. Boon, G. J. Bremerkamp, W. F. Dil, J. van Dijk, P. Klomp, M. Menist, W. F. Meijer, P. van Oostveen, K. Schol, H. Schoone, B. Schou ten. J. P. Servaas, J. Ferment. A. Founier, H. Heere, J. Hendrikse, A. A. Homburg, L. EEN TUNNEL ONDER HET NOORDZEEKANAAL? Dezer dagen circuleerde in de pers het be richt, dat tot de werken, die onze regeering van plan was te doen uitvoeren ter bestrij ding der werkloosheid o-a. ook behoorde heb bouwen van een tunnel onder het Noordzee kanaal bij Velsen. Het bericht werd door den minister noch bevestigd noch tegengespro ken. Is het bouwen van een tunnel ter plaatse van, of nabij het pontveer niet alleen als ob ject tot werkverruiming, maar ook in het be lang van het verkeer gewenscht? Iedereen, die met den toestand bekend is, zal hierop volmondig „ja" antwoorden. Het is niet zoo heel moeilijk het nut en de noodzakelijkheid van een tunnel bij Velsen aan te toonen. Immers heeft het verkeer in deze streek zich verbazend snel uitgebreid. Weliswaar heeft d9 uitbreiding van het ma teriaal met die van het verkeer gelijken tred gehouden, maar Len slotte zal in den wed loop dezer 'oeide factoren de laatste op den duur overwinnen. Ds oudste inwoners van Velsen zullen zich den oarspronkelijken toestand nog wel herin neren. In de kinderjaren van het Noordzee kanaal, toen het kanaal nog lang niet de breedte had van thans, had men voldoende aan het zeer bescheiden draaibruggetje. Tiet verkeer was in die dagen beperkt tot eenige voetgangers en wat groentewagens. De brug moest verdwijnen en het pontveer kwam. En daarmee begon de misère, begon de tijd van de lange files aan Noord- en Zuidzijde, eerst alleen nog maar op Zondagen, later ook op werkdagen. Vooral in de jaren na den oorlog nam het verkeer hand over hand toe. Er kwamen nieuwe ponten in de vaart en de veerdienst is thans zoodanig geoutilleerd, dat op de spitsuren drie groote ponten in de vaart gebracht kunnen worden. En dat deze heel wat kunnen verzetten is op de Pink sterdagen bewezen, toen bijna 12.000 auto's en motorrijwielen door de stoomponten over het kanaal werden vervoerd, om van de dui zenden rijwielen niet te spreken- Maar toch komen ook nu nog stagnaties herhaaldelijk voor, niet alleen op Zon- en Feestdagen, maar ook op andere dagen. Zoo vormde zich j.l. Zaterdagmiddag van half drie tot vijf uur 's middags een file van tientallen auto's en andere rij- en voertuigen, terwijl er drie ponten in de vaart waren. Het denkbeeld van ondergrondsch verkeer is niet nieuw, maar steeds is het verworpen, voornamelijk om de hooge kosten. Met het oog op de diepte van het kanaal zou een tun nel minstens 20 M. beneden het maaiveld moeten komen, wat niet alleen zeer kostbaar is. maar bovendien lange op- en afritten noodig maakt. Toch kan een ernstige bestu deering van het hier besproken vraagstuk thans als urgent worden beschouwd, daar thans een eventueele tunnelbouw niet be moeilijkt worden door bebouwing. Aan beide zijden van het kanaal op de plaats waar men zich het nieuwe kruispunt heeft gedacht, liggen ruime open terreinen. Wanneer deze bebouwd zijn, zou men voor groote moeilijk heden komen. Het spreekt vanzelf, dat omtrent de kos ten van een tunnel bij Velsen weinig te zeg gen valt, maar om hiervan eenig denkbeeld te vormen, behoeft er slechts op te worden gewezen, dat de kosten van het z.g. „kleine plan" voor een tunnel onder de Maas te Rot terdam zijn beraamd op 17 1/2 mïllioen gul den. En al kregen we in Velsen een tunnel, dan zou toch voor het locale verkeer een pontdienst onmisbaar zijn. In de toekomst, d.w.z. wanneer de aanslui tende wegen gereed zijn, zal het veer te As sendelft, dat te Velsen verlichten. Maar men houde in het oog, dat een intensiever verkeer verwacht kan worden door de ver binding met de Noordelijke provincies over den afsluitdijk. Was vroeger een auto met een der merken A of B een zeldzaamheid, thans ziet men Groningsche en Friesche auto's zeer dikwijls en zelfs zijn autobussen uit genoemde provincies niét zeldzaam. Wil men het vraagstuk der oeververbin ding definitief oplossen, dan kan dit alleen geschieden met den bouw van een tunnel. Maar vóórdat de plechtige opening daarvan plaats vindt, zullen de ponten nog vele heen weerreizen moeten maken. Kaan, M. J. Knipper. W. E. Naessens, J. Prins, J. H. de Rooy, H W. Stol, P. Timmerman, W. Walthuis, TL Wezenaar, J. Visser. C. W. Blankenberg, O. F. Daan, P. C. Ehrbecker, G. M. Grauenkamp. M. D. S. van Hattum, J. J. Heere, E. M. Hollman, E. C. J. Meer man, G. J. Meyer, W. H. P. M. Raman: G. M. Schaap, J. C. Wagenaar, A. A. Wezelman, R. Wijnschenk, A. IJzerdraat. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: C, Bleeker, G. van Dijk. E. D. Grootes, H. M. Hellema, J. C. Huender, N. Luchsinger. C. v. d. Plas. W. Polderman, F. B. J. Roos, K. Schulz, W. A. Smit. G. Snuif. M. van Staalen, S. R. Verbeek, J. J. P. de Weerdt, F. L. v. d. Wolde, P. Bloemendal, P. Broersen, H. Buis, A. A. Ehrbecker, H. Ehrbecker, H. Damgen, D. H. Eijnthoven, B. Kroon, C. S. Kijlstra; A. M. Magel, N. A. D. de Munck, Th. W. Reijnders, E. C. Veening. Bevorderd van klasse 4A naar 5A: H. G. I. G. Brader, M. F. Brandhoff; J. van Gelder, H. Moerman, A. Peek, P. A. Seijffert, J. A. Splunter, J. W. Voerman, P. J. Bruul. Bevorderd van klasse 4B naar 5B: A. P. Bakker, M. E. Blankenberg, W. de Boer, A. ten Broeke, J. de Jong, J. Kramer. B. Milatz, C. de Mooij; B. P. Verbaan, E. Bunte, G. Janus, P. E. Keuris, H. P. Molenaar, A. Ro denberg. G. Souget. H. Swalve, J. S. Swart, A. J. Vermeulen, W. Vinke, D. Waal.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1