3 SPORT li Sportmiddag voor „Het Witte Kruis" te IJmuiden. WIELRIJDEN SCHAKEN KORFBAL ATHLETIEK. LAWNTENNIS WATERPOLO. ROEIEN Een geslaagd Sportfestijn. Het is jammer, dat niet een grooter aantal belangstellenden dezen interessanten sport middag op het terrein van V. S. V. hebben bijgewoond. De medewerkers en medewerk sters, die allen goede sport te zien hebben •gegeven, hadden grootere belangstelling ver diend en ook voor de afdeeling Velsen van ,Het Witte Kruis", voor welke de baten van dezen middag bestemd waren, was het wel zoo aardig geweest. Handbal. De middag werd geopend met een hand balwedstrijd tusschen een elftal van Gratia- Plato en Olympia, welke wedstrijd werd ge leid door den heer Verbeek. Olympia verscheen slechts met 10 „man", hetgeen voor deze zwakkere zusjes een heele handicap was. Ondanks haar minderheid wist ze door energiek spel met slechts 20 te verliezen. Beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord. In de tweede helft zag Gratia-Plato geen kans, haar meerderheid in een doelpunt om te zetten. De fout van de Olympia-meisjes was, dat ze te individueel werkten. Als ze wat meer op de vleugels gespeeld hadden, hadden ze niet behoeven te verliezen. Het publiek heeft den wedstrijd met be langstelling gevolgd. Athletiek. Tijdens de pauzen werd een wedstrijd ge houden in hardloopen. De baan was slechts 93 M. Geloopen werden drie series en een finale. Het resultaat was als volgt: le Serie: 1. N. Voogd, 2. Van Someren. 2e Serie: 1. J. van Dool, 2. C. Braber. 3e Serie: 1. M. Voogd, 2. v. d. Klooster. In de finale liepen de drie eerstaankomen- den in de series en v. d. Klooster als snelste tweede. Uitslag finale: 1. M. Voogd (10 sec.?), 2 v. d. Klooster 11.2 sec., 3. J. van Dool 11.3 sec. V. S. V.—Kinheim 6—2. De clou van den middag was de wedstrijd V. S. V.Kinheim. die gespeeld werd onder leiding van den heer Hollander. Beide elftal len hebben enthousiast spel te zien gegeven. Dat Kinheim dezen wedstrijd met 62 ver loor is in hoofdzaak het gevolg van de zwak ke afwerking der dikwijls goed opgezette aan vallen. V. S. V. had vijf, Kinheim één invaller. Langen tijd na den aftrap bleef de score blanco. Eerst na 17 minuten wist van der luigt fraai voor V. S. V.'te doelpunten. Rust S-lO. In de tweede helft was V. S. V. eerst over wegend sterker. Sterk, die een aardige partij speelde, vergrootte den voorsprong (20); even later maakte v. d. Lugt er 30 van en „Up" de Wolf bracht den stand op 40. Toen kwam Kinheim meer in den aanval, 'n Vrijen trap door den rechtsbuiten genomen, ging via een Kinheim-rug langs v. d. Wint. W. Groeneveld doelpuntte nummer twee. Toen had Kinheim haar kruit verschoten. Uppie en v. d. Lugt wisten nogmaals den doelver- dediger te passeeren en met 6—2 kwam het einde. Vermeld dient nog te worden, dat eenige turnsters en turners fraaie oefeningen met het paard te zien hebben gegeven, waarbij hartelijk werd geapplaudisseerd. De sportmiddag, die gedeeltelijk werd bij gewoond door burgemeester Rambonnet en den gemeentesecretaris heeft naar wij ver namen ongeveer 90 gulden opgebracht, waarbij niet is meegeteld de opbrengst van de gehouden collecte. De 25 uurs-wedstrijd te Rijswijk. RIJSWIJK, 23 Juli. De met zeer veel be langstelling tegemoet geziene 25-uurs kop pelwedstrijd op de Rijswijksche wielerbaan is Zaterdagavond 8 uur onder vrij gunstige weersomstandigheden begonnen. Om acht uur precies werd het startschot gelost voor de le serie sprint voor ama teurs en onafhankelijken. De belangstelling was toen nog niet groot- De revanche sprintmatch van het kampioen schap van Nederland voor amateurs bracht Van Egmond (titelhouder), v. d. Linden en B. Leene in 3 ritten van 3 tegenover elkaar. Totaal uitslag: 1. Van Egmond 1 plus 1 plus 2 is 4. 2. v. d. Linden 2 plus 2 plus is 5. Lee ne 3 plus 3 plus 3 is 9, De voorstellingsronde. Om half tien begon 't voorstellen der kop pels, Hierbij bleek dat er toch nog wijziging in de koppels was gekomen. Tusschen de renners Pijnenburg, Braspenninx, Piet van Kempen en Wals was verschil van meening inzake de bij contract toegewezen koppel- genoot. Na lang onderhandelen kwamen ten slotte Pijnenburg en Braspenninx samen te lijden, en P. v. Kempen met WaLs. De start. Te 10 uur 5 min. klonk het startschot: „De Nacht van Rijswijk". Al direct werd het tempo hoog opgevoerd. In het eerste uur was afgelegd 42,800 K.M. Nauwelijks was het eerste klassement ten einde of Broccardo-Guimbretière wisten een ronde te nemen. De tegenstand van het pe loton was echter niet groot geweest. Door het opkomen van den dauw werd de baan vochtig, waardoor o.a. Schön en Wals niet ernstig kwamen te vallen. Hierop be sloot men den wedstrijd 10 minuten te neu traliseeren. Toen de jury de neutralisatie had opge heven weigerden de renners te rijden, daar volgens hen de baan te vochtig was. Nadat gedreigd was alle renners met 10 gulden te beboeten reden alleen Wildschut en v. d. Leur De overigen brengen dus hun tientje boete. Nogmaals werden de renners toen gesom meerd in de baan te komen. Nu zouden de wegblijvers f 20 boete extra krijgen. Van lie- Een badpak is in de hondsdagen te prefereeren boven dit costuum van den honkbalspeler Bakker, vanger van de Amsterdamsche honkbalploeg. verlede kwamen de renners nu in de baan onder het gejubel van de populaire rangen. Slechts even reden de renners, doch toen gaven zij er opniew de brui aan. Eindelijk om kwart voor éen, na drie kwartier heen en weer gepraat werd het publiek medegedeeld, dat door den mist, die was komen opzetten, het ondoenlijk voor de renners was op de vochtige baan te rijden. De wedstrijd zou gestaakt worden tot Zondagochtend zes uur. Deze mededeeling werd met geweldig ge joel ontvangen. Het gefluit was niet van de lucht. Tenslotte zou men dan nog trachten de baan droog te branden. Intusschen wierp het publiek met allerlei projectielen o.a. met zitkussens en flesschen. Weer aan den start! Nadat de baan geheel was drooggebrand, werd de wedstrijd te 2,10 uur weer hervat. Piet van Kempen die eenigen tijd uit de baan was gebleven, werd op een hevig ge fluit onthaald. De wedstrijd had weinig te beteekenen. Herhaaldelijk werden de ren ners uitgejouwd. Even na de tweede sprint had een valpartij plaats. Dit was voor de renners het sein om opnieuw allen de baan te verlaten, daar deze h.i. weer te nat was. Wel kwamen ze latei- weer in de baan, doch van een wedstrijd was geen sprake meer. Men reed maar wat rond, onder het hoonend geschreeuw van het publiek. Dit ging zelfs zoover, de renners met kussens te bekogelen. Het werd zelfs zoo erg, dat vrijwel het ge- heele publiek „Houdt er den moed maar in", uit volle borst schreeuwde. Het was een janboel van je welste. De jury wist niet wat met de onwillige renners te beginnen. Elke mededeeling, die per luid spreker aan het publiek werd gedaan, werd met gefluit en hoongelach beantwoord. De scheldwoorden waren niet meer van de lubht. Het begrip „sport" was verreweg zoek. Toen er om half vier een groep bezoekers van de „overdekte" zich op het middenter rein begaf en opheldering over de droevige vertooning eischte, toen nam men eindelijk een besluit, dat reeds veel/ëerder had moe ten worden genomen: Men staakte om 3.40 uur den wedstrijd tot Zondagmiddag 1 uur, terwijl de plaatsbe wijzen geldig bleven, hetzij voor den middag, hetzij voor den avond, zonder bijbetaling. In volmaakte orde had het publiek nu wel dra de baan verlaten. De neutralisatie eindigde des middags half twee. Slechts een handje-vol publiek was aanwezig. De stand had intusschen eenige belangrijke wijzigingen ondergaan door diverse beslis singen van de jury. Aan den kop kwamen nu vijf koppels, ter wijl de rest op 1 ronde volgde. 1. Slaats—van Oers, 20 pnt. 2. Wildschut- v. d. Leur., 5 pnt., 3. Pijnemburg-Braspenninx 1 pnt., 5. Guimbretière-Broccardo 0 pnt., Op 1 ronde: 6. Heslinga-Matena 11 pnt., 7. Van Kempen-Bogaert 10 pnt., 8. Vluggen- van Hoek 10 pnt., 9. Göbel-Hürtgen, 5 pnt., 10. P. v. Kempen-Wals 4 pnt, 11. D. v. Dijk Van Rossum, 4 pnt., 12. Van Nek Jr.-v. d. Horst 3 pnt., 13. v. d. Heyaen-van Nek Jr., 1 pnt., 14. v. Hevel-v.Slembroeck 0 pnt. Juist was het sein gegeven, dat de strijd hervat werd of Pijnenburg deed voor de over dekte tribune een zware val. Aanvankelijk werd gevreesd, dat hij een been had gebro ken, doch gelukkig viel het mee, zoodat hij na eenigen tijd weer kon rijden. Voor zoolang reed Braspenninx gelijk op met Schön. Voor- loopig was het tempo vrij slap. Om kwart voor drie ontsnapten Slaats-Van Oers. Zij wisten 100 M. te nemen; Broccardo ging hen achterna. Daar het peloton aanvan kelijk geen strijd gaf. was de voorsprong der wegloopers al spoedig tot een halve baan aangegroeid. Wals zette hen eindelijk na en weldra was het veld weer bijeen. De einduitslag van deze gebeurtenis luidt als volgt: 1. Pijnenburg—Braspenninx 16 p., Op 1 ronde: 2. Vluggen—Van Hoek 42 p., 3. SchönBusclymhagen. 36 p., 4. Heslinga Matena 35 p., 5. GöbelHiirtgen 26 p„ 6. Guimbretiere—Broccardo, 20 p., 7. Wildschut- v. d. Leur, 17 p., 8. Van HevelVan Slern- broeck 6 p. Op 2 ronden: 9. Jan van Kempen—Bogaert 37 p., 10. Klaas van Nek Jr.,v. d. Horst 13 punten. Op 3 ronden: 11. Piet van KempenVan Oers IS p., 12. Van DijkVan Rossum 8 p. Op 4 ronden: 13. v. d. HeijdenVan Nek Sr. 6 p. De Tour de France geëindigd. Speicher winnaar. Uit Parijs; De laatste etappe, de 23ste, van dt'n. Tour de France liep van Caen naar Pa rijs. waar op de Pare des Princesbaan de fi nish was. Dc afstand bedroeg 221 K.M.. die werd gewonnen door den Italiaan Guerra in 6 min. 52 min. 23 sec. Belangrijke wijzigingen in het algemeen klassement hadden niet plaats, zoodat de Pranschman Speicher den 27sten Tour de France heeft gewonnen met een totaal tijd van 147 uur 51 min. 37 sec. Het eindresultaat van de Tour de France was: 1. Speicher (Frankrijk) tijd 147 uur 51 min. 37 sec. 2. Guerr.a (Italië) tijd 147 uur 55 min. 38 sec. 3. Martano (Italië) individueel 147 uur 56 min. 54 sec. 4. Lemaire (België) 148 uur 7 min. 22 sec. 5. Archambaud (Frankrijk) 148 uur 12 min. 59 sec. 6. Trueba (Spanje) indivi dueel 148 uur 19 min. 4 sec. 7. Level (Frank rijk) individueel 148 uur 26 min. 56 sec. 8. Magne (Frankrijk) 148 uur 28 min. 14 sec. 9. Aerts (België) 148 uur 34 min. 30 sec. 10. Stoepel (Duitschland) 148 uur 37 min5 sec. 11. Fay olie (Frankrijk) individueel 148 uur 47 min. 48 sec. 12. Geyer (Duitschland) 148 uur 48 min. 41 sec. Het landenklassement had tot eindresultaat'. 1. Frankrijk 444 uur 32 min. 50 sec. 2. Bel gië 445 uur 53 min. 45 sec. 3. Duitschland 447 uur 13 min. 14 sec. 4. Zwitserland 448 uur 45 min. 23 sec. 5. Italië 449 uur 51 min. 0 sec. De Graaf tweede in een stayerswedstrijd. Tenslotte valt nog te vermelden het goede rijden van onzen landgenoot De Graaf ach ter gangmaker Kaser te Parijs. De stayers wedstrijd ging over 3 manches, elk van 20 K.M. Weliswaar slaagde De Graaf er geen enkele maal in een manche te winnen, doch door twee derde plaatsen en l tweede plaats wist hij zich in het klassement goede tweede plaatsen achter Brossy. In het eindklassement bezette Brossy de eerste plaats met 4 punten. 2. De Graaf 8 punten. 3. Blanc Garin 11 punten. Schaakmeester Dr. A. G. Olland. f (Van onzen Schaakredacteur). Tijdens het spelen van zijn laatste partij om het kampioenschap van Nederland is Dr. A. G. Olland geheel onverwacht overleden. De geweldige inspanning is hèm tenslotte noodlottig geworden, die lijdende was aan een hartkwaal, waarom hij enkele jaren ge leden zijn praktijk als arts te Utrecht had neergelegd, om in het rustige Driebergen, na een welbesteed leven in den dienst der menschheid, een kalmen levensavond te ge nieten. Het schaakspel, dat van zijn prille jeugd af reeds zijn liefde had, zou tot aan zijn verscheiden zijn hartekind zijn. Maar aan die groote liefde is het .schakershart be zweken, want het klopte reeds meer dan een- halve eeuw met groote geestdrift voor Caissa. Een der eerste Nederiandsche meesters is dr. Olland geweest, want reeds in 1901 verwierf hij zijn titel in het internationaal meester- tournooi in 0:12e goede stad Haarlem gehou den in het toenmalige Brongebouw, van 29 Juli5 Augustus. Daar wij dien wedstrijd ge heel hebben meegemaakt, weten wij zoo van nabij welk een fijn voelend schaakspeler hij was. Olland speelde schaak 0111 de schoon heid van het spel. Natuurlijk was daarbij de overwinning het einddoel. Nog in de afgeloo- pen week is gebleken dat hij een gemakke lijke remise versmaadde omdat het spel nog tal van kansen in zich hield, welke hij wilde uitvoeren: „vaincre sans péril, c'est triom- pher sans gloire" (overwinnen zonder gevaar, is zegevieren zonder roem), hoewel tenslotte de partij verloren ging. Maar zijn edel scha kershart zou daaronder nooit lijden, want de schoonheid van het spel was hem hoofd zaak. In zijn laatste, ja inderdaad de laat ste, partij had hij die overwinning in het zicht, welke doo; eigen diep denken was tot stand gebracht. Wij schaakspelers, weten dat in een dergelijk oogenblik een geweldige emotie ons kan aangrijpen, zooals gedurende het geheele beloop eener partij niet voor komt. Daar hij reeds de 66 jaren was gepas seerd, is die electrische schaakstroom te krachtig geweest op dat voor den ouden meester overigens schoonste schaakevene ment. Geboren te Utrecht, 13 April 1867, leerde hij het spel op zeer jeugdigen leeftijd in den familiekring. Dat hij reeds spoedig een sterk schaakspeler was, bleek uit zijn succes op 19- jarigen leeftijd, toen hij in de groote bonds wedstrijden te Utrecht in de tweede klasse den eersten prijs behaalde. Die tweede klas- sers van ongeveer 50 jaren geleden, speelden even sterk als de tegenwoordige eerste klas- sers. Aan talrijke internationale meestertour- nooien in het buitenland heeft dr. Olland met min of meer succes deelgenomen. Wij zullen in dit korte herdenkingswoord geen opsomming van zijn successen geven. Hij speelde ook gaarne matches, een bewijs we derom van zijn enthousiasme voor het- schaak spel. En met welk een succes want alleen in matches met Dr. Max Euwe moest hij het onderspit delven. In 1890 verscheen van zijn hand (met me dewerking van eenige leden van de Utrecht- sche Schaakvereeniging) een boekje van on geveer 80 bladzijden: .Theorie en Practijk van het Schaakspel", dat ons bij onze eerste stappen in het Rijk der 64 velden, een ern stige wegwijzer is geweest. Het slotwoord geeft geheel den mensch en den schaakspeler Olland weer. Wij zullen er enkele regels uit overnemen, ter eere van den thans ontslapen meester. „Men zij onder het spelen zijn tegenstan der op geenerlei wijze hinderlijk, noch in woorden, noch in manieren, maar zij degelijk voor zich zeiven en aangenaam voor anderen- Bij verliezen toone men geen ergernis, bij winnen geen triumf. Wijt het verlies van een partij nimmer aan „eigen schuld", doch erken eerlijk het betere spel in uw tegenspeler. Onthoud een ander de eer niet die hem toekomt". De Nederiandsche Schaakwereld heeft we derom een van zijn grootste kunstenaars verloren. In betrekkelijk korten tijd twee meesters van de oude garde, Rud. Loman en Dr. A. G. Olland, voorafgegaan door de jeug dige meesters Weenink en Noteboom. Er zul len zeer vele jaren moeten verloopen voordat die ledige plaatsen zullen zijn aangevuld. De Spaarne-skiffeur Tj. de Vries behaalde in zijn eerste seizoen als sculler, reeds met groot overwicht den Nederlandschen kampioens titel. Hij zal ons land in de Europeesche kampioenschappen vertegen woordigen, die in Augustus te Boedapest worden verroeid. Dr. Euwe weer kampioen. Dr. Euwe heeft volgens de verwachting te Scheveningen weer het kampioenschap be haald. Hij behaalde acht punten. Indeeling der Competitie. In Hotel Neuf te Amsterdam werd de dis- trictvergadering van den N. K. B. gehouden. De afdeelingen, waarin Haarlemsche clubs uitkomen zijn; 3A: Haarlem II, Animo I, S. V. I, Kattenburg' Swift II, K. V. D. II. Blauw Wit III. 3 B: Haarlem I Oosterkwartier I, K.V.KV. I, Oosterpark I, Hercules II, D. V. D. II, Nieu- wendammerham. Alzoo missen we Zilvermeeuwen (door vrij willige degradatie en Advendo (door terug trekken) waal-tegenover we opnieuw Haarlem H aantreffen. Wedstrijden van K. T. K. Zaterdagmiddag' werden onder leiding van den heer P. J. Wagemans atletiekwedstrij den voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring gehouden in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk. Een groot gedeelte van de ingeschrevenen was niet opgekomen, wat ten goede kwam aan de afwerking volgens het chronologisch overzicht, dat niet ruim was genomen. De wedstrijden verliepen vlot, mede dank zij een goede terreininrichting. Ook overigens zijn de wedstrijden bijzon der geslaagd, niet alleen blijkens de presta ties, maar vooral om het feit, dat zoovele vereenigingen in K.T.K. met klaarblijkelijke ken ernst de boeoefening van de athletiek door de jeugd ter hand gingen nemen. Vooral de vereenigingen buiten Haarlem waren goed vertegenwoordigd. Bato moest in dat opzicht de eer van Haarlem hooghouden en 't deed dit op loffelijke wijze. Voor den vereenigingsprijs kwamen alleen in aanmerking Turnlust Beverwijk, en O.S.S. daar deze vereenigingen ook aan de beide estafettes deelnamen. Mët grote meerderheid won de Bever wij ksc he vereeniging (99.5 p.) De vereeni- gingsuitslagen waren verder: Gratia-Plato, 48 p., O.S.S. 33 p., T.V. IJmuiden 31 p., TV. Santpoort 19.5 p., Bato 14 p., Concordia 12 p. Voor zoover de nummers één betreft luiden de uitslagen: Meisjes 11, 12, 13 jaar. Hardloopen 60 M. 8.7 sec. H. Zijp van Turnlust- B. Verspringen m. a. 3.95 M. T. Lefering van T. V. Santpoort. Hoogspringen m. a. 1.30 M. H. Zijp, van Turnlust B. Balwerpen 19.47 M. J. Water drinker van Turnlust B. Jongens 11. 12, 13 jaar. Hardloopen 60 M. 8.5 sec. J. Buis van Gratia—Plato. Versprin gen m.a. 4.06 M. P. Vissink van T.V. IJmuiden Hoogspringen m.a. 1.35 M. als voren. Bal- werpen 22.28 M. C. Eldik van O.S.S. Meisjes 1415 jaar. Hardloopen 80 M. 11.1 sec. en verspringen m.a. 4.05 M. L. Klinge van Gratia-Plato. Duitsche driesprong 7.95 M. en speerwerpen 14.90 M. D. Niessen van Turn lust B. Hoogspringen m.a. 1.30 M. II. Wou denberg van. T.V. IJmuiden. Discuswerpen 18.96 M. K. Bakkernes van Gratia-Plato. Estafette 1 s 80 M. 51.2 sec. O.S.S. (Bato 49 sec. gediskwalificeerd) Jongens 1445 jaar Hardloopen 80 M. 10.4 see. en verspringen m.a. 4.41 M. N. Voogd van Gratia-Plato. Hoogspringen m.a. 1.35 M. B. v. d. Werff van O.S.S. Duitsche driesprong 9.54 M. A. Hofland van Turnlust B. Discus werpen 24.41 M. en kogelstooten 9~.63 M. C. Blikslager van Turnlust B. Speerwerpen 25.22 M. C. Groot van Turnlust B. Estafette 4 x 80 M. TunDust B. 45.4 sec. OM DEN DAVJS-CUP. Engeland slaat Amerika. Hierop zal tot voor drie dagen wel 11 ie' mand gerekend hebben. Austin en Perry zijn er in geslaagd, de Amerikanen Vines en Al lison op beslissende wijze te slaan in den eindstrijd van den Davis Cup, waardoor En geland thans het recht krijgt, Frankrijk, de houdster, om het tijdelijk bezit van de groot ste tennistrofee te bestrijden. Toen Vrijdag Austin van Vines had gewonnen en Perry aan Allison geen kans had gegeven, stonden de Engelsche papieren wel z-eer goed, maar er kon toch nog van alles gebeuren, daar het du:delijk was dat Vines beneden zijn ge wonen vorm had gespeeld en ook Allison al lerminst op dreef was. Lott- en van Rijn won nen het dubbelspel voor Amerika op Zater dag en het moest dus Zondag van de enkel spelen komen. Engeland heeft deze beide gewonnen, hoewel heel wat minder gemakke lijk dan op Vrijdag. Vines speelde nu aan merkelijk beter, maar hij vond Perry in waar lijk grootschen vorm, waarbij dan nog kwam, dat Austin reeds eerder Allison had verslagen, waardoor de Engelsche zege reeds vaststond. En Allison kreeg weinig kans, hoewel hij met den moed der wanhoop telkens weer ten aan val trók. Maar Austin toonde zich een vol leerd tacticus. Zoo heeft Engeland nu na jaren tobben de challenge round bereikt en het zou ons niet verwonderen, als het tenslotte den cup wint ook. Le Franschen zijn erg blij met dezen uit slag, want zij meenen meer kans te hebben tegen de Engelschen dan tegen de Amerika nen. Misschien hebben zij gelijk, maar het is wei zeker, dat zij allesbehalve gerust zijn op het eindresultaat. Want Frankrijk doet weer wanhopige moeite om Borotra van zijn be sluit, om niet meer in het enkelspel uit te komen, terug te brengen. Lacoste, de niet spelende aanvoerder, is tot de conclusie ge komen, dat de jongeren, Boussus, Bernard, Merlin tegen de Engelschen kansloos zijn en weer moet dus een beroep worden gedaan op de spelers, die nu reeds zeven jaar lang den Davis Cup met succes verdedigden, na den beker ook zelf veroverd te hebben. Maar cle jaren beginnen te tellen. Cochet en Borotra zijn, als tennissers, niet jong meer, en het zelfde geldt voor den derden „musketier" Toto Brugnon. Mocht Borotra er in toestem men, om dan toch maar weer enkelspel te leveren, dan kan men hem niet opnemen in de double, die dan Cochet-Brugnon zal wor den, niet de sterkste combinatie. Wij gelooven, dat Franrkijk nu den Cup weer eens zal moeten laten gaan. Dat het ditmaal in dat geval de Engelschen zijn, die er beslag op leggen, kan niet anders dan vol doening schenken. Zij hebben er lang en hard genoeg voor gewerkt en het wordt tijd, dat er weer eens wat variatie komt. EngelandVereenigde Staten (41) VINES VALT BEWUSTELOOS NEER IN DE MATCH TEGEN PERRY Uit Parijs: De laatste wedstrijd in het Stadion Roland Garres ging Zondag tusschen Perry (Engeland) en Vines (Vereenigde Sta ten). De ruim 10.000 toeschouwers leefden mee met een bijzonder spannenden wed strijd, die een zeer sensationeel slot opie- verde. In een vrij groote hitte begon de strijd. Vi nes won de eerste set gemakkelijk met 6—1 doch in de tweede set kwam er een scherpe reactie; Perry sloeg snel, zes games achter elkaar. In de derde set werd het spel span nend. Vines was nu beter op dreef en met 64 stond hij twee sets tegen 1 voor. In de vierde set ging het gelijk op tot 5—5. Op dat moment had hij een goeeae kans om de ga me te maken tot 65, doch Perry zag net gevaar, deze won eenige slagen achtereen en met 75 kwam de vierde set aan den En- gelschman. Dat twee sets all werd met de beslissende set begonnen. Wederom ging de strijd gelijk op, 5—5, 6—6 werd het. Toen. 76 voor den Engelschman en 4015 voor ■Berry. De laatste had dus twee set-and matchpoints. Op dat moment viel Vines on verwacht bewusteloos op de baan. Een ijlings toegeschoten geneesheer constateerde, dat Vines door vermoeidheid en warmte bevan gen was. Gevaar bestond er niet. Het regle ment gaf aan, dat Perry door opgave van zijn tegenstander den wedstrijd gewonnen had. Met 41 heeft Engeland dus de interzone- finale gewonnen en komt in de Challenge- round dus tegen Frankrijk op 28, 29 en 30 Juli a.s., eveneens in het Stadion Roland Garres. Het resultaat van de laatste partij was: Perry (Engeland) sloeg Vines (Vereenigde Staten) 1—6, 6—0, 4—6, 7—5, 7—6 opgegeven Haarlem kampioen der tweede klasse. Haarlem speelde te Zaandam tegen Nep- tunus en heeft daar een zwaar bevochte 3—2 overwinning behaald. De wedstrijd Haarlem H.V.G.B. heeft thans geen invloed meer up de bovenste plaats. De competitiestand is; gesp.gew.gei.verl.pt.v.-t. Haarlem 7 5 2 0 12 22—10 Neptunus 6 2 1 3 5 14— 12 Nereus 6 2 1 3 5 10-12 H.V.G.B. 6 2 1 3 5 8-12 D. W. R. 7 2 1 3 5 11—19 In de eerste helft is Haarjem voortdurend in de meerderheid, hetgeen van Hemsbergen met twee fraaie doelpunten weet uit te druk ken. De achterhoede van Haarlem is vrij safe, zoodat slechts enkele schoten op doel komen. Na de rust komen de Zaankantsrs fanatiek opzetten. Via den paal en het hoofd van den keeper verkleinen zij den achterstand tot 21, en als Pieters zijn man vrij laat op- zwemmen maakt Neptunus met een prachtig schot gelijk. Even voor het einde scoort Pie ters den winnenden goal en maakt daarmede aan alle onzekerheid een einde. De promotiewedstrijde zullen ongeveer in midden Augustus beginnen. Europeesche Roeikampioenschappen. DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS. Door het bestuur van den Ned. Roeibond zullen voor deelneming aan de Europeesche Roedkampioenschappen, welke van 25 tot 27 Augustus a.s. te Boedapest worden gehouden, worden uitgenoodigd de twee zonder stuur- van van de Hoop, de vier zonder stuurman van Triton, de vier met stuurman van Nereus, de acht van Njord en de skiff van het Spaarne (De Vries). In verband met het feit, dat een der roeiers van de Nereus-vier niet beschikbaar zal zijn. zal deze ploeg dus niet mee kunnen gaan. Nederland neemt dus deel aan vier nummers.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3