De Mysterieuse Apache. De Merwedekanaalbrug op weg. BEVERWIJK HEEMSKERK IJMUIDER COURANT. MAANDAG 24 JUL11933 TWEEDE BLAD. Maar nog niet op de plaats van bestemming. Pontons wilden niet meer schuiven. Het gevaarte bij Zeeburg gemeerd. DE WERKLOOSHEID. TOCH EER DALING. y Uit dé vorige opgave van den stand der werkloosheid door den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling kon men de vrees afleiden, dat aan de daling van het aantal ingeschreven werk- loozen al weer een einde was gekomen. Zelfs (vertoonden de cijfers een stijging. Gelukkig werd deze vrees in de vorige [Week niet bewaarheid. Het totaal aantal in geschrevenen kwam van 452 op 418. De werkloosheid doet zich gelden in onder staande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 1, betonvlech- ters 3, betonwerkers 5, marmerbewerkers 5, marmerpolijsters 1, grondwerkers 38. metse laars 9, opperlieden 7, schilders 3, spoorleg- gers 1, stucadoors 1, timmerlieden 14. meu belmakers 1, kleermakers 1, bankwerkers 5, electriciens 5, gas- en waterfitters 1. koper en blikslagers 4, lasschers 3, machinisten 4, metaalbewerkers 1, monteurs 2, soldeerders 1, stokers 5, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 1, sigarenmakers 12, sorteerders 1, landarbeiders 8, agenturen 1, teeksnaars 2, chauffeurs 9, kellners 1, winkelbedienden 1, schippers 3, voerlieden 1, kantoorbedienden 4, losse arbeiders 68, dienstboden 1, werksters '4, incasseerders 4, pakhuisknechts 1, slagers 1, totaal 246 (vorige week 264). Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, be tonwerkers 2, grondwerkers 29, metselaars 4. opperlieden 9, schilders 3, stucadoors 3, tim merlieden 7, houtbewerkers 1, bankwerkers 9, electriciens 1, klinkers 1, koper- en bliksla gers 4, lasschers 1, machinisten 2, metaalbe werkers 4, monteurs 1, smeden 1, stokers 1, sigarenmakers 2, landarbeiders 10, agentu ren 1. teekenaars 2, expediteurs 1, kellners 1, lijmwerkers 1. kantoorbedienden 3, losse ar beiders 24, dienstboden 2, werksters 2, incas seerders 1, kuipers 1. handelsreizigers 2, fa brieksarbeidsters 1, totaal 138 (159). Heemskerk: Betonvlechters 1, beton werkers 3, grondwerkers 5, opperlieden 3, schilders 1. timmerlieden 1, monteurs 1, land arbeiders 4, chauffeurs 1, kantoorbedienden 1, losse arbeiders 11, dienstboden 1, cement- [werkers 1. totaal 34 (29). HOLLENDE PAARDEN. Door het breken van een leidsel sloeg Vrij dag in de Breestraat een paard op hol, ge spannen voor een vie" - lelige wagen, welke bestuurd werd door een minder uit Wijk aan Duin. Ter hoogte van het postkantoor sprong de voerman van den wagen en probeerde het paard in te loopen. Dit gelukte echter niet, maar zijn poging had het gevolg, dat hij be klemd geraakte tusschen een gazonhekje en den wagen. Daarbij werden de kleeren den man van het lichaam gerukt en bekwam hij een ernstige yleeschwonde aan één der dij been en. Een tweejarig meisje, dat naast den voer man gezeten was, viel door het slingeren van den bok. Het meisje kwam er echter goed af en bleek slechts eenige schaafwonden te heb ben bekomen. Het paard was inmiddels door gerend en had onderweg nog een wielrijder aangereden, die zijn rijwiel zwaar bescha digd in den steek moest laten. Tenslotte gelukte het een voorbijganger het paard te grijpen en ter hoogte van de (Molenstraat tot stilstand te brengen. De .voerman en het meisje werden naar het po litiebureau overgebracht, waar zij wat op hun verhaal konden komen. De bestuurder werd hier tevens verbonden. Een tweede holpartïj veroorzaakte een paard, dat voor een met groenten beladen wagen was gespannen en dat geruimen tijd in de rij voor ae veiling moest wachten. Dit duurde het dier blijkbaar te lang, het verlies althans de file en rende de richting Heems kerk uit op weg naar huis. Eerst bij de Schans gelukte het aan eenige voorbijgangers om het paard te grijpen en tot stilstand te bren gen. Deze holpartij had geen enkel ongeval ten gevolge. GOED AFGELOOPEN. Vrijdagmiddag liep een meisje van 10 jaar achter een wagen op den Alkmaarschen Straatweg. Zonder op het verkeer te letten, liep zij daar plotseling achter vandaan op het moment, dat een auto bestuurd door S. B. uit Haarlem naderde. De automobilist wist door omgooien van zijn stuur en krachtig remmen een ernstig ongeval te voorkomen. Wel werd het meisje nog door de auto geraakt, maar zij kwam er met- eenige ontvellingen af. Na ver bonden te zijn, kon zijn naar huis worden gebracht. TENTOONSTELLING FRÖBELWERK. In de R.-K. Fröbelschool in de Koning straat werd Zaterdagmiddag een tentoonstel ling geopend van de werkstukken der jeug dige leerlingen. Met een schier onuitputte lijk geduld hadden de zusters en haar help sters in de speelzalen de duizend-en-één- voorwerpen geëxposeerd, die de jeugdige leer lingen hadden vervaardigd. Het fröbelwerk neemt een belangrijke plaats in bij het tegen woordige bewaarschool-onderwijs, de om FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSOHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 23) „Dat is niet waar", zei ze heftig. „Ik heb nooit met je gespeeld, je nooit aangemoedigd op de manier, die je bedoelt". „Dus, je wilt zeggen, dat ik geen kans heb?" „Geen enkele nu"; hetzelfde oogenblik, dat het laatste woord haar ontsnapte, had zij er spijt van. Het was haar ontglipt. Onder Royle's blik kleurde zij van haar hals tot haar voorhoofd. Royle lachte een beetje cynisch. „Dank je", zei hij. „ik begrijp, dat er een kaper op de kust is, een waardige mededinger, ik ben bepaald vereerd". „Hoe durf je", vroeg ze snel, terwijl haar pogen vonken schoten. Een oogenblik was het heel stil, toen ging [Royle heen; Cornelia bleef achter, haar vang der tentoonstelling gaf daarvan een duidelijk beeld. Zeer vele ouders hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om den arbeid van hun kleuters te bewonderen. On getwijfeld leidde dit tot groote waardeering en tot bewondering tevens voor het moei zame werk der nonnen en haar helpsters. Et werd voor deze expositie veel belang stelling aan den dag gelegd. Zij is ook heden, Maandag, nog te bezichtigen en wordt dan te 9 uur n.m. gesloten. OPBRENGST BLOEMPJES VERKOOP. Zaterdag hield de Vereeniging tot bevor dering der gezondheid in de Grafische Vak ken een verkoop van bloempjes. De opbrengst was f 152.04, een resultaat, dat het comité tot groote tevredenheid stemde. De commissie is dankbaar voor de verleende medewerking, in het bijzonder jegens den heer O. van Alphen, die een belangrijk aandeel in de organisatie dezer collecte had. DE LAATSTE AARDBEIENVEILINGEN. Naar wij vernemen zullen a.s. Dinsdag de laatste aardbeienveilingen tot besluit van de campagne 1933 worden gehouden. DE PLAATJES ZIJN ER. Van heden af zijn aan het postkantoor de nieuwe belastingmerken voor het jaar 19331934 verkrijgbaar gesteld. De D heet ie van het postkantoor dringt er bij het publiek op aan, met het koopen van een rijwiel plaatje niet te wachten tot het laatste oogenblik, doch reeds nu van de geboden gelegenheid gebruik te maken. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het onweder van Zaterdagmorgen vermoedde Koper, wonende Rijksstraatweg, dat de bliksem ingeslagen was. Toen hij naar buiten ging zag hij alleen wat puin, dat van het dak was afgeslagen, zoodat hij ver moedde, dat het nog al goed was afgeloopen. Hij lag echter nauwelijks een kwartier weer in bed toen hij gewekt werd door van B. uit Beverwijk die juist met zijn auto passeerde. De hooiklamp en de schuur stonden in brand. Met moeite kwam het groote gezin toen nog door schroeiende hitte naar buiten. Onmid dellijk werd de brandweer gewaarschuwd. Ook de politie was spoedig ter plaatse. Het huis bleef gespaard, doch het hooi, en de schuur brandden geheel af. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zondagmiddag omstreeks 5 uur kwam het deTde elftal van AX>0. 3 met 2 luxe auto's terug uit Haarlem. Op den Hoogdorpenveg onder deze gemeente moest de voorste wagen uitwijken voor het zoontje van den heer Stet, dat rijdend op de fiets even naar links zwenk te. Door het sterke remmen raakte de wagen aan het slingeren. Het jongetje werd aange reden terwijl de auto over den kop sloeg en totaal vernield werd. De inzittenden Kropen onder den wagen vandaan. H. B. werd ern stig aan .zijn mond gewond, doordat hij door de voorruit was gevlogen. De chauffeur J. K. werd eveneens ernstig aan het hoofd en aan zijn linkerarm gewond. De overige inzitten den kwamen wonder boven wonder met schrammen en kleerscheuren vrij. (Dokter Ypma was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp). Het zoontje van den heer Stet was ook aan het hoofd en een arm ge wond, doch dit had ook veel erger kunnen zijn. De auto was het eigendom van J. Beentjes, alhier. De politie stelt een onderzoek in. De berging van den inhoud van het wrak der banden samen geknepen, terwijl zij schok kend ademde. Zij bleef eenigen tijd beweging loos zitten, haar gedachten in een hope- looze verwarring. Zij had zeker nooit zoo van Frank gehouden als hij wenschte. toch hacl ze het eens wel mogelijk gevonden, dat zij later genoeg om hem zou kunnen geven om hem te trouwen. Nu wist zij boven allen twijfel, dat zij nooit zijn vrouw zou kunnen zijn Waarom was ze daar zoo zeker van? Het leven was raadselachtig, soms zelfs verbijs terend, dacht ze onrustig. Er waren soms wonderlijke en scherpe kanten aan. Zij ging naar het raam, Parijs lag voor haar, Parijs en al zijn verlokkingen, Parijs Het binnenkomen van mevrouw Lawson maakte een einde aan haar mijmeringen. Mevrouw Lawson wist niets van het bezoek van l'Etranger Rouge; Cornelia had dit beter gevonden en gebruik makend van Cornelia's voorgewende ongesteldheid, had zij een aan genaam bezoek gebracht aan een nicht. „Zoo, heel alleen, schat?" vroeg mevrouw Lawson nader komende, en kuste haar. „Ik zag Frank juist; hij zag er erg verslagen uit". „Hij is bij mij geweest", vertelde Cornelia met een flauwen glimlach, Mevrouw Lawson keek haar snel aan. ,,'t Is een aardige jongen", zei ze vorschend. „Je kunt het goed met hem vinden, niet?" „Ja, en dat zal wel zoo blijven. Ik zou on Zaterdag is het transport van de nieuwe brug voor her Merwedekanaal begonnen. In den loop van den vroegen morgen was nog een proefneming gehouden bij de Ned. Droogdok Mij. met het. van eikaar schuiven van de groote pontons, hetgeen geschiedde op ingevette sleden, die het enorme gewicht van de brug moeten dragen, ten einde er zeker van te zijn, dat de2e manoeuvre, wanneer zij bij de Zeeburgersluis toegepast zou worden, naar behooren slagen zou. Bij het uitvoeren van deze proefnemingen heeft de brug een eenigszins hellenden stand gekregen, welke men spoedig had hersteld. Te 9' uur was er zooveel water in het dok toegelaten dat de pontons met de daarop rustende brug' aan zienlijk waren gestegen en het vertrek van het transport nog slechts, naar aangenomen werd, een kwestie van één of twee uur zou zijn. Het weer was voor het transport buitenge woon gunstig, aangezien er vrijwel geen wind stond. Inmiddels was besloten dat het gevaarte door één sleepboot der firma Goedkoop, een „zware knaap" zou worden gesleept, hetgeen het voordeel had, dat de pontons geen hinder zouden ondervinden van het schrocfwater, daar dit dan tusschen de bakken zou weg vloeien. Een tweede Goedkoop-sleepboot wordt achter het gevaarte vastgemaakt. De afstand tusschen de bakken is 4.80 me ter, welke door het aanbrengen van zware dwarsbalken en een kruis van kettingen tij dens het transport gehandhaafd zou blijven. Wegens het passeeren van den syphon bij Zeeburg hebben de ingenieurs er rekening mede gehouden, dat de grootste buitenbreed- te der pontons de 23 meter niet overschrijdt. De vrees van de autoriteiten van den Rijks waterstaat, dat de stabiliteit van het gevaar te in het gedrang zou kunnen komen, is niet bewaarheid, aangezien bij de in het dok ge houden proefneming gebleken is, dat de 1500 ton wegende brug bij een helling van twee meter zich volkomen rustig bleef gedragen. De beide elevatorbakken, op elk waarvan zooals men weet een zware stellage is gemonteerd, die beide op hun beurt de brug dragen, hebben elk duizend ton draagvermo gen. De constructie der stellages steunt op de waterdichte schotten. De totale lengte van de brug bedraagt 102 meter; tijdens het transport zal van het ge vaarte ter weerszijden 40 meter uitsteken. Hoe hoog de brug op de stellages ligt, mo ge blijken uit het feit, dat de afstand van den waterspiegel tot den onderkant van de brug 12ja meter en tot den bovenkant onge veer 30 meter bedraagt! Door deze constructie zal zij dan ook gemakkelijk over alle obsta kels, tot de daken der huizen langs het ka naal toe, heengetrokken kunnen worden. Ook over het transport door de sluizen van Zeeburg maakte men zich geen zorg meer, nu gebleken was hoe betrekkelijk gemakkelijk met behulp van door de hand te bedienen lie ren de pontons onder den enormen druk van- het gevaarte uiteengeschoven konden wor den. De op de stellages aangebrachte sleden, waarin de brug rust, bewezen daarbij hun on- sehatbare diensten. Op elk uiteinde van de brug was een vlag geheschen, n.l. het dundoek van de Ned. Dok Maatschappij, die de brug heeft gebouwd en de Nederlandsche driekleur. mogelijk het land aan Frank kunnen heb ben". „Zoo! is dat alles, lievering?" „Ik vrees van ja. Tante Julia, zoudt u een meisje aanraden zonder liefde te trouwen?" Mevrouw Lawson trok zwijgend haar hand schoenen uit. De verpletterende herinnering aan een ander meisje kwam bij haar op, het meisje, dat zij zelf eens was en dat zich de zelfde vraag stelde op den avond dat Tom Lawson haar 'ten huwelijk vroeg. Zij had „ja" gezegd en was vreedzaam en tevreden geweest, ofschoon zij haar heele hart elders had weggeschonken „Wij kunnen niet altijd trouwen met die gene, die wij liefhebben", zeide zij half in zichzelve. „Is het dan niet beter alleen te blijven?" vroeg Cornelia een beetje bedroefd. „Ik ge loof niet. dat ik gelukkig zou kunnen zijn met den besten op één na". „Het leven bestaat uit het beste op één na", antwoordde mevrouw Lawson. „Hoe hebt u uw nichtje gevonden?" vroeg Cornelia, na een poosje. Het gezicht van mevrouw Lakson helderde op „Heel goed", antwoordde zij, „je weet, dat ik haar niet meer gezien heb sinds ze tien jaar was nu bijna acht jaar geleden en ze is buitengewoon aardig opgegror' een alleraardigst meisje ze maakt, dat ik mijn zuster vergeef, dat ze met een Nadat alle voorzorgsmaatregelen voor een veiligen overtocht waren genomen, verliet het transport te 10 minuten voor 11 uur het dok. Het vertrek geschiedde zeer vlot en zonder een enkele moeilijkheid. De beide pontons, waarop de brug rust, wer den getrokken door een sleepboot; een tweede sleepboot was aan de achterzijde vastge maakt, terwijl een derde langszij het trans port escorteerde Het transport voer betrekkelijk snel door het IJ, n.l. met ongeveer 6 K.M. per uur. Ge durende het transport lag de scheepvaart in het te passeeren gedeelte van de haven geheel stil. 's Middags te 1 uur heeft de enorme ijzer constructie de grootste hindernis van de reis: de Zeeburgersluizen, bereikt. Het transport dat gelden kan als een buitengewoon knap stuk ingenieurswerk was tot dit tijdstip bui tengewoon vlot geloopen. De geweldige bogen van de brug overspanden het gansche kanaal, zoodat men eerst thans een goeden indruk kon krijgen van den kolossus, welks uitein den ver over de dijken uitstaken. Door een der groote sleepbooten van de firma Goedkoop werden pontons, stellages en brug langzaam tot voor de sluiskolken getrokken van de Zee burgersluis. Er was buitengewoon veel be langstelling van de zijde van het publiek, het rij verkeer naar Zeeburg was echter door de politie stopgezet en zelfs het gemeentelijk zwembad was, waarschijnlijk om te grooten toeloop te voorkomen, tegen den middag ge sloten. Ook het scheepvaartverkeer door het Merwedekanaal was geheel gestremd. Kort na 1 uur ontlastte zich boven Zeeburg en omgeving een kleine wolkbreuk, die tal- loozen van de toegestroomde nieuwsgierigen tot op de huid nat heeft gemaakt. Over het uit de strop vallen van een kraan bij de werkzaamheden verzoekt de directie van de Nederlandsche Dok Maatschappij ons mee te deelen, dat tot nu toe niet uitgemaakt is, wie de schuld van het ongeval heeft, zoo dat het voorbarig was deze toe te schrijven aan de bediening van de bok van de Amster- damsche Droogdok Mij. Het scheen van één uur af of na de zoo vlot verloopen eerste etappe van het transport een stagnatie was ingetreden, aangezien met het uitschuiven van de pontons, waarop de brug rust, eerst na half zes kon worden begonnen. Van wer kelijke stagnatie was echter geen sprake, want tevoren was reeds rekening gehouden met een oponthoud van 6 a 7 uren voor de Zeeburgersluis. Zoo heeft ook de 's morgens in het dok genomen proefneming met het van elkaar schuiven der beide pontons tot gevolg gehad, dat Zaterdagmiddag de onder aan de brug zichtbare takels en tuien, die bij dit werk gebruikt werden en over op de brug aangebrachte lieren loopen, weer in orde moesten worden gemaakt. Van den wal af sloegen vele personen, die in het bezit zijn van speciale kaarten onder hen bevinden zich vooral vele technici de werkzaam heden gade. De pontons van elkaar. Te ongeveer negen uur Zaterdagavond lagen de beide pontons onder de Merwede- brug op voldoenden afstand van elkaar om door de Zeeburgersluis te worden getrokken. Franschman is getrouwd. Denise zal hier een poosje bij mij komen, weet je, zoodra Jacques zijn zaken in Afrika afgehandeld heeft, wat, naar hij hoopt, spoedig het geval zal zijn". ..Ik zou Denise wel eens willen zien; de enkele Fransehe meisjes, die ik ontmoet heb waren allerliefst, zoo heel anders dan wij", zei Cornelia met een kleinen grijns „Ja en Denise heeft natuurlijk een voor sprong, daar zij half Amerikaansche is" voeg de mevrouw Lawson er ernstig bij. Ik durf wedden, dat ze je bevallen is. Misschien ga je een volgenden keer eens met me mee?" „Graag", zei Cornelia oprecht. „Ik ga me even verkleeden, dan kom ik hier bij je zitten; is je vader thuis?" „Neen, of misschien ook wel", antwoordde zij afwezig. „Hij zou Mr. Débu meebren gen". „Zoo, en dan komt er weer een heele bloe menwinkel voor je, kindje. Dineeren we in het restaurant?" „Ik geloof het wel ik denk er over mijn diner hier te gebruiken". „Kom liever beneden, als je kunt", raadde mevrouw Lawson. „De muziek, de menschen zullen je juist goed doen. Waarom houd je niet van Débu?", vroeg ze plotseling. Cornelia trok haar wenkbrauwen samen, „Ik weet het niet", zei ze langzaam. „Ik voel me er soms toe verplicht, omdat hij zoo aar- De leiders van het sleepwerk waren toen echter blijkbaar van meening, dat de brug te veel uitstak aan den kant van de Zuiderzee dijk, zoodat het geheel nog eenige meters naar rechts werd getrokken. Het was ruim negen uur toen van de sleep boot het bevel werd gegeven: „Bruggen om hoog" en de twee bruggen over het sluiswerk de hoogte in gingen. Geruimen tijd was men aan boord der sleepbooten aan het confereeren en blijkbaar achtte men nog steeds het moment niet ge komen om den sleep door te trekken. Inmiddels had zich buiten de afzettin gen langs het Nieuwe Diep en aan den kant van den Diemerdijk een groote menigte be langstellenden verzameld, die geduldig bleef wachten, hoewel er van dezen afstand en zelfs voor diegenen, die van toegangsbewijzen tot het afgezette terrein voorzien waren en het schouwspel van dichtbij konden gade slaan, niets te zien was. Inmiddels nam het daglicht snel af en er heerschte reeds halve schemering toen tegen half tien de beide sleepbooten. die elk aan een ponton bevestigd waren, begonnen te trek ken. Het gevaarte naderde de remmingen voor de sluis met tamelijke vaart. De buitenklappen der beide bruggen werden eenigszins neergelaten, omdat zij geheel recht omhoog te ver zouden uitstéken. 's Nachts niet gewerkt. Inmiddels was het bijna tien uur geworden en flonkerden overal de lichten langs het ka naal. dat thans zoo goed als geheel in donker was gehuld. Dit was aanleiding voor den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat. Ir. Groeneveld, om een einde aan het werk te maken, aangezien hij het niet verantwoord achtte bij de heerschende duisternis het moeilijke werk van het passeeren van de sluis te laten geschieden. Na een korte discussie met de leiders aan boord der sleepboot werd het bevel gegeven het werk te staken en werden de pontons ge meerd aan het remwerk voor de sluizen. Nauwelijks kleurde de Oostelijke kim of het werk werd hervat. Het duurde nog tot zes uur voor alle voorbereidende maatrege len waren getroffen. Inmiddels had al reeds publiek weer post gevat om dit moeilijke karwei gade te slaan. Om zes uur werd de sluis geheel ontruimd en gingen de klappen van beide bruggen die hier de verbinding vormen open. De lieren op de beide pontons werden aangedraaid en langzaam spanden zich de kabels waarmede het gevaarte gelijktijdig tusschen de beide sluismuren zou getrokken worden. Aan den achterkant waren twee sleepbooten van Gebr. Goedkoop voortdurend in actie om de beide pontons recht te houden.. De sluis door. Langzaam, zeer langzaam, naderde het Ijzeren gevaarte de vier omhoogstaande brug- klappen. Boven op deze klappen zaten man nen. die als observatiepost fungeerden om nauwlettend toe te zien dat de stellages waarop de roode brug rust. vrij bleven van de klappen. Telkens werd gestopt of draaiden de lieren langzamer omdat de beide pontons iets af weken uit de goede richting en moest weer gemanoeuvreerd worden om het geheel recht te krijgen. Om half acht was de brug juist boven de klappen van de brug. Het duurde nog een half uur voor de nieuwe brug zoover was ge vorderd dat de klappen dichtgedraaid konden worden. Een van de ergste hinderpalen was daarmee overwonnen. Toen de beide pontons geheel door de Zeeburgerbruggen waren ge passeerd. werd ook het verkeer over het Mer wedekanaal bij deze sluizen vrij gegeven. Nog een half uurtje duurde het voor de sleep de sluiskolk had verlaten. Buiten de sluis in het kanaal werd weer vastgelegd en begon het tijdroovende werk om de beide pontons dichter bij elkaar te schuiven en een hechte verbinding te ma ken tusschen deze drijvers, om daarna den toch door het Merwedekanal voort te zetten naar den Mulderstraatweg. Tegenslag. Nu zouden de pontons weer naar elkaar toegeschoven worden. Zooals men weet, staat de brug op rails en daarlangs glijden dan de torens, waarop de brug rust. De druk op deze rails is buitenge woon zwaar en het vet. dat tusschen rails en brug is aangebracht bleek voor een groot deel weggedrukt te zijn. Pogingen om dan ook het tegenovergestelde te doen van hetgeen Zater dag gebeurde, de pontons weer te verschui ven, bleken niet te slagen. Er was geen be weging in te krijgen. Bovendien bleek na een minutieus onderzoek, dat door het sleepen en het werken met lieren er klemming was ont staan. Verschillende manoeuvres werden ge daan om de brug weer in den juisten stand te krijgen. Met al deze pogingen gingen uren heen. Maar het gelukte niet om de pontons dich ter bij elkaar te brengen, wat toch noodig is om door het kanaal verder te kunnen gaan en tenslotte de brug in den M ui der straatweg tc passeeren. De brug gemeerd. In den loop van den middag werd door da ingenieurs besloten dat de brug een vijftigtal meters zou worden opgetrokken en daar lig plaats zou genomen worden aan den linker oever van het kanaal tot hedenochtend. Om zes uur zouden dan de werkzaamheden wor den hervat. Verder werd besloten het scheepvaartver keer vrij te geven tot zonsondergang. Het werd dan weer stop gezet tot hedenochtend bij het aanbreken van den dag en zou dan doorgang kunnen vinden tot de werkzaam heden aan de brug het noodzakelijk maken alle verkeer weer stop te zetten. dig voor mij is, maar 't is me onmoge lijk". „Hij is heel rijk en je vader zegt, dat hij een invloedrijk persoon is in de financieele wereld". „Bleef hij daar maar mompelde Cor nelia en kleurde daarna. „Ik ben onmoge lijk". zei ze berouwvol. Sinds haar thuiskomst op dien gedenkwaardigen nacht was ze spoedig aangedaan en had ze een zekere, berouwvolle bezorgdheid voor haar vader ge kregen, omdat zij toen eenigermate de groote onveranderlijke liefde had bemerkt, die hij haar toedroeg. „Ik zal beneden komen dineeren en vrien delijk tegen hem zijn, al was het alleen maar voor vader", voegde zij er in gedachte aan toe. Mevrouw Lawson keek haar stilzwijgend aan. Als Franklyn Royle niet in aanmerking kwam, dan was het nauwelijks denkbaar, dat Débu, die al van middelbaren leeftijd was, eenig succes zou hebben. Toch had ze zich reeds een paar maal afgevraagd of Nor man Wild eenige hoop koesterde in deze richting. In ieder geval moedigde hij Débu aan zooveel te komen, als hij wilde. Zij zuchtte toen ze naar de deur ging. Cornelia zou haar eigen zin volgen en zij hoopte maar, dat Norman op den duur niet teleurgesteld zou worden. „Lutine" bij Terschelling. De bergingstoren op het wrak in zee neergelaten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5