Purol bij Doorzitten-Zonnebrand-Stukioopen DE BILT >CHIRU EN §CH VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Fietser doodgereden. Schip Verm, aankomst Laagste bericht Amstelkerk Ariadne Atreus Amazone Agamemnon Asturias Almelo August Cords Bennekom Barneveld Berenice Baron Carnegie Boskoop Bodegraven Cottica Ceres Caribia Delfland Dalafven Deido Farmsum Gera Gaasterland Ganymedes Gobetas Harmanteh Hercules Halle Helga Heidelberg Hebe Istok Jonge Anthony Genua Kreta West Indië Keti Chandri Marinpol Luneburg Ned.-Indië Larenberg Archangel Meerkerk Jaoan M. v. St. Aldegonde Batavia Braila Neumark Ned.-Indië Nieuwkerk Hamburg Oldekerk Japan Orania Buenos Aires Polydorus Ned.-Indië Poelau Laut Ned.-Indië Phrontis Ned.-Indië Poelau Bras Batavia Porsanger Buenos Aires Poloma Gdynia Pres. Francqui Tuapse Piret Onega Paludina Curacao Pan Europe Baytown Rita Braila Salland Buenos Aires Sudbury Follonica Saturn Lissabon Sirius Ornskoldsvik Telamon Bourgas Troja West-Indië Ta wall Ned.-Indië Ulysses Port Arthur Wolsum Archangel Walter Russ Halosenlath Yildum Archangel West-Afrika Barcelona Ned.-Indië Kopenhagen Napels Salta Cabello (v. IJm.) Oskarshamn Chili Chili Midd. Zee Buenos Aires Chili Hamburg W. Indië Bourgas W. Indië West-Afrika Leningrad W. Afrika Rosario Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië Bonal (v. IJmuiden) Bahia Blanca Bourgas Ned.-Indië Santos Ned. Indië Kopenhagen Santa Fé heden 27 Juli 16 Aug. 25 Juli 31 Juli 25 Juli 3 Aug. 31 Juli 18 Aug. 11 Aug. 18 Juli 22 Juli 8 Aug. 8 Aug. 16 Aug. 31 Juli 25 Aug. 9 Sept. 24 Juli 29 Juli 28 Juli 9 Aug. 9 Aug. 30 Juli 29 Juii 24 Juli 16 Aug. 27 Juli 25 Juli 1 Aug. 27 Juli 25 Juli 3 Aug. 28 Juli 26 Juli 24 Juli 26 Juli 24 Juli 5 Aug. 8 Aug. 29 Juli 26 Juli 29 Juli 20 Juli te Rotterdam. 20 Juli van Setubal. lo Juli van Beiawan. 22 Juli van Stettin. 21 Juli van Torrevieja in lading n Juli te Callao 20 Juli vertrokken 12 Juli van Curacao. 19 Juli van Curasao, pass. 19 Juli Gibraltar. 21 Juli van St. Vincent 20 Juli te Tocopilla Vertrekt 26 Juli 13 Juli van Paramaribo. 21 Juli van Varna 24 Juli van Colon 18 Juli van Bathurst. 16 Juli vertrokken. 17 Juli van Freetown. 17 Juli van Fern. Noronha. 22 Juli van Port Said 20 Juli van Bahia 18 Juli te New-York, in lading 15 Juli vertrokken. 20 Juli van Tunis. 20 Juli van Colombo 20 Juli vertrokken. 17 Juli te Macassar. 22 Juli van Aalborg 17 Juli van Montevideo 19 Juli van Carthagena 15 Juli te Pto Barrios. 20 Juli te Tampico 20 Juli te Marseille 18 Juli vertrokken. pass. 19 Juli Perim. 19 Juli van Colombo, in lading 17 Juli van Colombo. Vertrekt 29 Juli 20 Juli van Shanghai. 21 Juli van Bahia 20 Juli 17 Juli 22 Juli 21 Juli 18 Juli 20 Juli 18 Juli 17 Juli 10 Juli 15 Juli van Marseille fan Port Said, van Perim van Beiawan van Las Palnias, vertrokken, van Stamboul vertrokken, vertrokken vertrokken 20 Juli te Bordeaux 20 Juli van Las Palmas. in lading. 20 Juli vertrokken. 20 Juli vertrokken. 19 Juli van Lissabon. 19 Juli van Trinidad. 15 Juli van Beiawan. 7 Juli vertrokken 19 Juli vertrokken. 20 Juli vertrokken. 19 Juli vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMIJIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Papierfabrieken Nederl. s.s. Boekelo Brahestad hout Hoogovens Fr. s.s. Gabriel Guist'Hau Dieltte erts Visschershaven Noor m.s. Steins land Egersund visch TRAWLERS NAAR ZEE. De stoomtrawlers Alma, Caroline, Marie R. Ommering, Bergen zijn naar zee vertrokken, eveneens voor zijn eerste reis en bemand met leden der IJmuider Federatie de Zwaluw. He den zullen gaan varen de Rood 3 Zee en de Schoorl. MOOIE VANGST VAN EEN DUITSCHEN TRAWLER. De Duitsche stoomtrawler Stalberg was de zer dagen in Grimsby aan de markt met 2500 kisten visch afkomstig van de vischgronden nabij het Bereneiland. Dien dag waren in ge noemde haven slechts zes trawlers, alle met geringe vangsten binnen. BEHOUDEN AANGEKOMEN. Het Noorsche stoomschip Marita. dat op reis van Onega naar hier op de Noorsche kust strandde doch op eigen kracht vlot- kwam, is hier behouden aangekomen. Oogen- schijnlijk heeft het schip door de stranding geen schade geleden dcch na de ontlossing zal het eerst in het droogdok nader worden onderzocht. TERUG NAAR ZWEDEN. De Zweedsclie sleepboot Prins Bernadotte, welke het houtvlot van Ornskoldsvik naar Za.andam bracht, is gisteren weer naar Zweden terug gegaan, na eerst de kettingen, welke tot bevestiging der balken diende, te hebben ingeladen. MAILDIENST NED.-INDIë. Het volgend jaar zullen de Stoornv. Mij. Nederland en de Rotterdamsche Lloyd elk twee extra-afvaarten hebben van Batavia tot Genua en Marseille, teneinde te kunnen voldoen aan de groote vraag naar reisge legenheid. Eerstgenoemde reederij laat de Johan van Oldenbarneveldt en de Marnix van St. Aldegonde, resp. 2 Mei en 6 Juni, van Tandjong Priok vertrekkend, direct van Genua naar ginds teruggaan. Van de andere reederij zal de Slamat tweemaal van Mar seille direct teruggaan, zonder eerst naar Nederland te komen. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. 168/1759. Noordzee. Licht Zandvoort ge- bluscht. Vorig B. a. Z.: No. 186/2103—1931 ver valt. Ligging: pl.m. 52 gr. 24' Nb. en 4 gr. 32',2 El Het rood-witte schitter licht van Zandvoort voorgoed gebluscht. (Zie Ned. Krt. No. 227; „Ik ben dadelijk weer terug", zei ze en opende de deur. HOOFDSTUK IX. Het voorval in het Speelhol. Royle verliet het liotel Continental en liep doelloos de straat op. De anderen waren de Gruïtry's in hun laatste succes gaan zien, maar 't was hem niet mogelijk zelfs voor het aardigste stuk belangstelling te hebben en na het diner, waarbij hij weinig gegeten en veel gedroomd had, was hij uitgegaan in de hoop eenige afleiding te vinden in het eindelooze panorama der Boulevards. Hij liep de Champs Elysées op, snel voort gaand als om eigen gedachten te ontvluch ten. Er waren al eenige dagen verloopen, sinds het korte onderhoud met Corneila, dat de genadeslag voor zijn verwachtingen was geweest, maar hij had aan niet veel anders gedacht. Zonder het zich te willen bekennen, wist hij toch zeker, dat hem de loef was afge stoken. Wel meer dan honderd keer had hij zich Cornelia's woorden en haar plofcselingen blos voor den geest gehaald; maar het was ongelooflijk dat er een mededinger zou zijn, onmetelijk Cornelia had slechts een nieuw 1 ontdekt; deze avonturier met zijn onu oar goed voorkomen, vertegen- we haar slechts een romanheld. H -..gelijken mededinger voorge steld, desnoods dien grijnzenden Débu, dan zou hij zijn congé beter hebben kunnen aan vaarden, hij zou zijn best hebben gedaan zijn teleurstelling dapper te dragen maar dit „Bon soir, Monsieur", zei-de een zachte stem naast hem. Hij keerde snel om en za.g een vriendelijk lachende, goed gekleeds vrouw naast zich. Hij keek weifelend op. „Ik heb u wat te zeggen, Mr. Royle", drong de stem aan. Royle staarde haar aan. Het gemak, waar mee- zijn naam werd genoemd, verwonderde hem, want hij wist zeker, dat hij deze vrouw niet kende. Van haar gezicht kon hij niet veel zien, daar zij in de schaduw stond en toch, hoewel hij er zeker van was, dat hij haar niet kende, scheen zij in hem vage herinneringen op te wekken en geen aangename. „Wat wenscht u?" vroeg hij scherp. „Ik heb u iets te Vertellen, iets, dat voor u van belang is, naar ik meen". „Vertel op", zei hij kort. „Hier kan dat niet, Monsieur, 't is een lang verhaal en dit is niet de plaats het te vertellen". Royle deed een stap voorwaarts, het avon tuur lokte hem niet aan. De vrouw legde haar hand op zijn arm. „Zou Monsieur niet een en ander van l'Etranger Rouge willen hooren?" vroeg zij met nadruk. (Wordt vervolgd). Gids Ned. kust, Bijl. I. 1933, No; 315). (Loodswezen). 168 1768. Zeegat van Terschelling. Storte- melk. Peilschaal met ton gelegd. Vorig B. a. Z.: Nos. 132/1348 en 137/1305 1933 vervallen. Op pl.m. 53 gr. 18',9 Nb en. 5 gr. 0',1 El is in het Startemelk een registeërende peilschaal gelegd, aangeduid door een groene spitse ton. De In bovengen. B. a. Z. vermelde peil schalen zijn, met de tonnen, opgenomen. (Zie Ned. krt. No. 205.) (Opn. vrtg. „Eïlerts de Haan".) HOUT VOOR VELSEN. Het Nederiandsche stoomschip Boekele is van Brahestad aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek. TOERISTENSCHIP. Het stoomschip Vienna is Zaterdag we derom met een aantal toeristen van Enge land te Amsterdam aangekomen; des Zon dagavonds vertrokken passeerde 't reeds weer uitgaand teneinde hedenmorgen in Enge land terug te zijn. VLOTGEKOMEN. Het bij Vardö gestrande Deensche stoom schip Irene Marie is weer vlotgekomen en heeft de reis naar Amsterdam voortgezet. Het stoomschip kan hier morgen worden binnenverwacht. Behouden aangekomen. Het Deensche stoomschip Irene Marie, dat oo reis van Archangel naar Amsterdam bij Vardö strandde doch later vlotgebracht werd, is gisteren hier behouden aangekomen. Het stoomschip zal na de lading te hebben gelost voor onderzoek en eventueele reparatie in het droogdok worden opgenomen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. f 1.15—f 0.90. Griet per 50 KG. f 38—f 11. Tongen per KG. f 2.50f 0.90. Groote schol per 50 KG. f 32. Middelschol per 50 KG. f 28f 25. Zetschol per 50 KG. f 23—f 20. Kleine schol per 50 KG. f 22f 5. Schar per 50 KG. f 10.50—f 7. Tongschar per 50 KG. f 32. Kleine poon per 50 KG. f 0.80. Groote sehelvisch p-er 50 KG. f 25f 19. Middelschelvisoh per 50 KG. f 20f 14. KL middelschelvisch per 50 KG. f 16—f 7. Kleine sehelvisch per 50 KG. f 6.40f 2. Kabeljauw per 125 KG. f 43f 23.50 Gullen per 50 KG. groote f 11—f 6.90, kleine f 7—f 2.40. Leng per stuk f 0.65f 0.40. Heilbot per KG. f 1. Wijting per 50 KG. f 2.10f 1.50. Koolvisch per stuk f 0.22f 0.07. Makreel per 50 KG. f 12.50—f 10. Versche haring per kist f 3.80—f 0.7.5. Klein middelhake f 30f 29. Kleine hake f 6f 3.40. AANGEKOMEN: 22 Juli Boekelo s.s. Brahestad Unden s.s. Gothenburg Joh. de Witt s.s. Batavia Vienna s.s. Harwich Triton s.s. Bordeaux Maasland - S.S. - -Hamburg Cardita m.s. Curacao Gabriel Guist Hau s.s; Salta Cabello Steinsland m.s. Egersund 23 Juli: Colombia m.s. West-Indië Lingestroom s.s. Londen Joma m.s. Groningen Mavis s.s. Londen Elin s.s. Danzig Amata s.s. Londen Irene Maria s.s. Archangel Rijnstroom s.s. Huil Theano s.s. Fowev Crynssen s.s. Hamburg Dollard m.s. Wisbeck Nijkerk s.s. Hamburg Beijerland s.s. Hartleppol Nordec s.s. Rouaan 24 Juli: Virgilia s.s. Hamburg Borthwick s.s. Leith Fauna s.s. Hamburg St. Brandan s.s. Llanelly VERTROKKEN. 22 Juli Gindol ss.. Malmö Gateshead s.s. Newcastle Astarte s.s. Bremen Vliestroom s.s. Leith Fennia s.s. Antwerpen Mirza m.s. Curasao Talisse m.s. Tjilatjap Unden s.s. Portland Skagern s.s. Archangel Alcinous m.s. Ned. Indië Ouse s.s. Goole Roek s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Euterpe s.s. Odense Vechtstroom s.s. Huil Johann Wessels s.s. Emden. 23 Juli: Merope s.s. Hamburg Steinsland m.s. Boulogne Tanimbar m.s. Rotterdam Vienna s.s. Harwich RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Maandag 24 Juli 1933 radiotelegrafiseh te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Baloeran, Cottica, empo, Flandria, Indrapoera, Joh .v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Leerdam, Mam. v. St. Aldegonde, Omnia, Poelau Laut, Sibajak, Simon Bolivar, Staten dam, Stuyvesant, Volendam. meldt: IJMUIDEN DE UITKEERINGEN NA DE STAKING. BERICHTEN OVER STOPZETTING CRISIS- STEUN VOORBARIG. Hoogste barometerstand 769,9 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 757 m.M. te Stock holm. en voorspelt zwakken tot matigen Zuidelijken tot Weste lijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, verdere vooruitzichten; warm. Het is ons gebleken, dat geruchten de ron de doen, dat aan arbeiders, die betrokken zijn geweest bij de staking in het visscherij- bedrijf gedurende de eerstvolgende drie maanden geen crisissteun zal worden uit gekeerd. Wij kunnen in verband hiermede berich ten, dat deze geruchten zeer voorbarig zijn. Het mag bekend worden geacht, dat alle goed gefundeerde organisaties een z.g. „slachtof fersreglement" hebben, volgens hetwelk aan arbeiders, die bij een staking betrokken zijn geweest, gedurende drie maanden na de staking uitkeering wordt gegarandeerd. Om trent de wijze, waarop de steun der betrok kenen zal worden geregeld, is echter nog geen besluit genomen. Er heeft hierover jreeds een bespreking plaats gehad tusschen den burgemeester, den penningmeester van het hoofdbestuur van den Centralen Bond en het afdeelingsbestuur, waarna verder met den rijksdienst der werkloosheid verzekering deze materie behandeld zal worden. HET LIEP NOG GOED AF. Hendenmorgen wilden een 6-jarig meisje en een 3-jarig jongetje den Wijk aan Zeeër- weg oversteken, juist voor een auto, die aan kwam rijden. De kinderen hadden geen acht gegeven op de waarschuwing van eenige voorbijgangers. Het knaapje viel midden op den weg, maar gelukkig wist de bestuurder van den auto den wagen nog juist bijtijds tot stilstand te brengen. VEEL AANVOER VAN VERSCHE HARING. Hedenmorgen waren niet minder dan 3 trawlers met versche haring aan den afslag n.l. de Duitsche trawler Albert Ballin met 1000 manden en de IJmuidensche trawlers Utrecht en Silvain met resp. 900 en 1000 manden. Doordat de prijs van de haring zeer laag was hadden deze booten besommingen van 1300 tot 1600. CENTRAAL ÜRANKWEERCOMITc. Het bestuur van het Centraal Drankweer- comité is thans samengesteld als volgt: mevr. Miedema-Zondervan, voorzitster. J. v. d. Leek Sr., secretaris, A. Meïjns, penningmeester. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. In de week van 17 Juli tot 22 Juli zijn ge slaagd voor Schipper op een Stoomzeevis- schersvaartuig de heeren: C. Duizendstra, J. Gravemaker, A. Stram, J. Blok, D. de Niet, G. Kok, G. Visser en A. Cramer; voor stuurman op een Stoomzeevisschersvaartuig de heer A. de Lange. Voor het Certificaat Internationale regelen ter voorkoming van aanvaringen enz. de hee ren J. Schaap. T. Blok, J. H. Kalkman, A. Blok en O. Kuhlman. VELSEN TOELATING R.H.B.S. Tot de eerste klasse der Rijks H.B.S. wer den toegelaten: T. J. H. Franken, J. H. Bo gaard, G. Bas, Th. D. Veening, J. E. Levy, F. Kampman, J. Klomp, J. A. Raadman, H. J. Mulder, O. T. C. Magel, K. Ophoff, P. S. A. Duvergé, W. Oudhuizen, F. Huijer, A. J. Lefe- ring, H. Brunink, R. Stada, D. van Peursem, J. Polderman, C. Klaij, J. Rijkeboer, E. Gold- bohm, F. Rens, W. J. de Mooij, J. P. van Breu- kelen, G. H. A. Tijssen, J. v. d. Kuil, J. Kamps, J. J. Zwart, A. C. A. Daan, J. Wevers, E. M. Romunde, J. D. de Vries, W. Th. Gorter, J. H. Butter, A. A. D. Land, C. J. Krouwel, C. den Hartog, Z. J. F. Jongman, L. Toornvliet, E. v. Berkurn, P. Bouma, J. Struik, A. P. M. Bouwes, J. J. Hoogerbeets, G. Bleeker, R. H. C. Schauikes, J. W. v. Putten, J. Schellinkhout, J. Schuier, A. G. G. Gjaltema, D. Hennink, C. J. Klap, C. Deventer. L. Sonneman, N. S. Rambonnet, R. de Ruiter, W. van der Klift, J. W. v. da Klift, C. J. Weeda, J. E. Verwer, R. C. v. d. Bosch. GESLAAGD. De heer J. C. Appeldoorn slaagde voor het examen Esperanto te Nijmegen. WIJK AAN ZEE CONCERT IN DE „TUINBERG". Begunstigd door prachtig zomerweer heb ben de Kennemer Orkest Vereeniging en het Beverwijksch Gemengd Zangkoor, beide on der directie van Louis Stiens een vocaal- en instrumentaal concert gegeven in den tuin van „de Tuinberg" alhier. Voor dit concert werd van de zijde van het publiek groote be langstelling aan den dag gelegd. De K.O.V. opende het programma met de pittig ge speelde Radetzky-marsch van Strauss, waar na een vlotte verklanking volgde van de ouverture Jean de Paris van Boieldien. Prach tig klonk de ballet- en Zwischenakt-muziek uit „Rosamunde" van Schubert. Deze mooie muziek kwam op dezen mooien stillen zo meravond uitstekend tot haar recht. Het werk der solisten (fluit en hobo) trok in het bijzonder de aandacht. Ook het Beverwijksch Gemengd Zangkoor was uitstekend op dreef en oogstte een wel verdiend groot succes met „De Lente komt" van Jacob van Hamel en „Ecce quomodo mo- ritur" van Handel. Vooral in deze laatste compositie viel fraai werk van sopranen en tenoren te bewonderen. Begeleid door den pianist J. Vessies zong de tenor A. L. Lobel vervolgens aria's uit „Tosca" van Puccini en uit Verdi's Trouba dour. De zanger was goed op dreef. Het suc ces was dan ook zoo groot, dat hij niet aan een toegift kon ontkomen. De solist koos hier voor een aria uit Bizet's Paarlvisschers. Niet minder succesvol was in de tweede helft het optreden van mej. Rie Niesten, die met haar sterke, mooie altstem op schitterende wijze „de Noordzee" van Hullebroeck en „Das Ge heimnis" van Blume ten gehoore bracht. De heer v. d. Ploeg, die aan de piano begeleidde had een belangrijk aandeel in de aan de zan geres gebrachte hulde. Figaro's Hochzeit-ouverture van Mozart was voor het orkest een zware opgave, de musici hebben zich op kranige wijze vaj die moeilijke taak gekweten. Deze mooie mu, ziel voldeed uitnemend. Nadat wel wat bi& ten het kader vallend het karakterstuv „Auf einem Persischer Markt" van Ketclbj was vertolkt besloot de K. O. V. het mooie afwisselende programma met Soussa's da% renden marsch „Stars and Stripes". Ook <je K. O. V. kwam er niet zonder toegift af. beide concerteerende vereenigingen, alsmede de solisten, kunnen op een prachtig geslaag, den concertavond terugzien. Het concert bood in de badplaats een zee; aangename afwisseling. De proef moet dan ook als zeer goed geslaagd worden aangek merkt, zoodat een tweede optreden van di K. O. V. in Wijk aan Zee niet uitgesloten ij te achten. Voor den heer Louis Stiens en zijn musici en niet minder zijn zangers en zangeressen dus een avond, om met voldoening op term te zien. i Stak plotseling den weg over Auto maakt daarna tweede slachtoffer Zaterdagavond omstreeks half tien is op den Rijksstraatweg Haarlem—Velsen, ter hoogte van de Eemstraat een ernstig ongeluk gebeurd, dat een 33-jarigen wielrijder, door eigen onvoorzichtigheid, het leven heeft ge< kost. Een scheepstimmerman te Haarlem woon. achtig, fietste in de richting Santpoort, toen hij bij de Eemstraat gekomen, zonder eenig teeken te geven plotseling naar links zwenk- te, met de waarschijnlijke bedoeling, de Eem. straat in te rijden. Bovendien was hij in over treding doordat hij niet op de bestrating naast het asfalt fietste, doch op het gedeelte reed at voor het snelverkeer is bestemd. Juist op dit oogenblik naderde, eveneens uit de richting Haarlem, een auto, die be stuurd werd oor een 19-jarigen electricien, ook hier ter stede woonachtig. De auto zai ongeveer 10 meter van den man verwijderd zijn geweest, to endeze naar links afboog. Deze geringe afstand en het feit dat de auto waarschijnlijk met groote snelheid heeft gereden was oorzaak dat de wagen niet meer tot stilstand kon worden gebracht. De chauf feur trachtte door krachtig remmen en door het stuur naar links om te gooien nog een aanrijding te voorkomein, wat echter niet gelukte. De wielrijder werd op het midden den weg geschept en weggeslingerd. Hij kreeg eenige bloedende wonden aan het hoofd en bleef zwaar gewond liggen. Tijdens het trans port naar het ziekenhuis is hij aan zijn wonden bezweken. De auto, die aan de linkerzijde van den weg terecht was gekomen maakte nog een tweede slachtoffer. Een 15-jarige jongen die van Santpoort naar Haarlem fietste, kwam met den wagen in botsing en werd eveneens tegen den grond geworpen. Zijn fiets werd zoo krachtig weggeslingerd, dat deze gedeel telijk door een venster van een langs den weg staand perceel stak! De jongen werd niet ernstig aan het ge zicht gewond, en kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld naar zijn. woning gaan. De drie inzittenden van de auto bleven Offedeerd, ondanks het feit dat de wage? zwaar beschadigd werd, toen deze ten slotte door een botsing met een huis tot stilstand kwam. De politie heeft het voertuig in beslag ge nomen, en den bestuurder een verhoor afge nomen. ZEILER VERDRONKEN Zondagmiddag was de 34-jarige W. Duren- tot uit Amsterdam aan het zeilen op de Loos- drechtsche plassen. Ter afwisseling nam hij een bad. Bij het zwemmen schijnt hij onwel te zijn geworden. Een vriend van D., De Haas uit, Amsterdam heeft nog getracht hem te redden, doch kwam zelf daarbij in nood. D. is verdronken, waarna zijn lijk door de po litie eenigen tijd later bij het dreggen is op gehaald. De H. is door een surveilleerenda politieboot opgepikt. HET ECHTPAAR MOLLISON GEVALLEN Mollison licht gewand, zijn vrouw ongedeerd. NEW YORK, 24 Juli (V.D.) Het echtpaar Mollison-Johnson vloog Zondagavond te on geveer 20 um* New Yorksche tijd over Boston, zoodat zij tegen kwart voor tien te New York werden verwacht. .Helaas zijn zij er niet in geslaagd hun tocht geheel te volbrengen. Boven Bridgeford in Connecticut kregen zij gebrek aan benzine, zoodat zij gedwongen waren op het kleine vliegveld 'bij deze stad te landen. I-Iet vliegveld van Bridgeford be schikt echter niet over een nachtverlichting, zoodat de landing in het donker moest ge schieden, met het gevolg, dat het toestel verkeerd neerkwam en gedeeltelijk vernield werd. Millison liep een tamelijk ernstige doch niet gevaarlijke verwonding op, zijn vrouw Amy Mollison-Johnson bleef ongedeerd. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse om assistentie te verleenen; zij ver voerden de beide onfortuinlijke vliegers naar het zieken huis teBridgeford. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 24 JULI Thalia Bioscoop: „In de Macht van het Monster". 8.30 uur. DINSDAG 25 JULI Thalia Bioscoop: „In de Macht van het Monster". 8.30 uur. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 24 JULI Palace: „Charlie zoekt een baantje". Op het tooneel: Rolf Hansen, de bekende goo chelaar. 2.30, 7 en 9.15 um. Rembrandt Theater: „Een nacht in het Paradijs." Op het tooneel de „Erpé-Band". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De hooge C en een hooge zee" en „Polly het Circusmeisje". 2-30 en 8.15 uur. DINSDAG 25 JULI Groote Kerk: Orgelconcert door George Robert. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. '(Adv, Ingez. Med.2j

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6